Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προβλήματα με το όνομα!!!


beboulis

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ,

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΑΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ

ΕΙΧΑ ΔΕΧΤΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ .

ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ.ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΥΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΠΑΦΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΑΦΗ....ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ. H ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΤΛ.. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ!!!!ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ ΣΕΛΙΔΕΣ ........ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 344
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 50 δημοσιεύσεις

  • nano

    nano 30 δημοσιεύσεις

  • LouLou

    LouLou 29 δημοσιεύσεις

  • beboulis

    beboulis 28 δημοσιεύσεις

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΤΑΞΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ..... ΟΠΟΤΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ (ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ LouLou)

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΤΑΞΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ..... ΟΠΟΤΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ (ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ LouLou)

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαίρομαι που βοήθησα bebouli :wink::D

 

.....και πόσο πολύ χαίρομαι που αποφάσισες να το κάνεις... είμαι σίγουρη ότι το ίδιο θα χαρούν και τα υπόλοιπα κορίτσια όταν διαβάσουν το μήνυμά σου:D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως χαίρομαι πολύ! μπράβο σου!!!!

και δεν ξέρω γιατί... αλλά κάπου μέσα μου, ο Αγιος , κι αυτός μαζί σου θα είναι!!!

 

τέτοια άδικη συμπεριφορά απέναντι σου... και λίγο είναι αυτό που κάνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να δούμε, θα αυτοκτονήσει?????

 

Εγώ θα του έδινα το όνομα που ήθελα και μετά θα τον ρωτούσα

"Πότε θα αυτοκτονήσεις??"

 

Έχω κι εγώ ένα issue με τον πεθερό μου, αλλά έχω εφαρμόσει την τακτική

-δε μπα να λες! Το δικό μου θα γίνει!

Δεν του έχω αντιμιλήσει ποτέ. Δεν έχω σχολιάσει ούτε μία φορά τις κακίες και τις μ.... που λέει.

Είμαι παντελώς αδίαφορη για το τι λένε!!!!

 

ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!

 

Άσε που αν διανοηθεί κανείς να "με απειλήσει", τον ισοπέδωσα!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά που είναι το κακό με την αυτοκτονία ενός πεθερού;;;;;;;

 

Σιγά μην αυτοκτονήσει ρε ο ()*^&)*%&^$ ΄

Σιγά μην αυτοκτονήσει για ένα όνομα...αυτός αγαπάει τον εαυτούλη του περισσότερο κι απο το παιδί του...κι απο το εγγόνι του

 

Sorry αλλά ΦΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ma ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ????????????????????????? :twisted::evil::twisted::evil::twisted::evil::twisted::twisted:

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ????ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΕΙΣ ΡΗΞΕΙ ΕΝΑ ΧΟΝΤΡΟ ...ΧΕΣΙΜΟ...

(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΞΗ..) ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΣΟΥ!!!ΤΙ ΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??

ΚΑΛΑ ...Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΤΙ ΕΛΕΓΕ??ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ???

ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΥΔΗ!!! :shock::twisted::twisted::arrow::(

-ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΗΖΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ???? ΕΤΣΙ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ???....

ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕΣ..??ΕΣΥ ΠΟΥ ΣΚΙΣΤΗΚΕΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ...??

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΒΡΕ???

 

-ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ???ΕΕΕ???ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΤΑΞΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ..... ΟΠΟΤΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ (ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ LouLou)

 

Μπραβο κουκλα μου!!!!! Ετσι....ετσι!!!!!! Πες οτι τον σεβεσαι υπερβολικα για να τον βλαψεις επισυρωντας την οργη του αγιου πανω του....χεχεχε!!!!!! :twisted:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Bebouli Έμπαινε :x:x:x:x:x

 

Αφού δεν καταλαβαίνουν με το καλό θα ζητήσουμε την ΑΝΩΤΕΡΗ βοήθεια!

Αυτό που έχω απορία είναι..... Αυτού του είδους οι άνθρωποι που (σίγουρα) :wink::wink: θα πηγαίνουν και στην εκκλησία και θα νυστεύουν 100 ημέρες και όχι 40, για να αποδείξουν ότι είναι πιό πιστοί από τους άλλους, ο ΘΕΟΣ στις προσευχές τους, αυτά τους συμβουλεύει να κάνουν??????

Να καταργιούνται την γυναίκα που πόνεσε και έφερε στον κόσμο το εγγόνι τους? που είναι 2 φορές παιδί τους (όπως λέει ο λαός????????) :o:o:o

 

Πές τους κορίτσι μου εσύ για το τάμα, να τους βουλώσεις το στόμα και με το συμπάθιο, αλλά εγώ αν ήμουν ο γιος θα τους είχα στείλει στο Δ@#$%^& Αν είναι να στέλνουν κάθε φορά ΚΑΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ στο σπίτι μου και την οικογένειά μου.... Μη σώσουν και μου ξανα μιλήσουν.... :twisted::twisted:

Συγνώμη bebouli, αλλά αν ο άντρας σου συμφωνεί μαζί σου και ακόμα και τώρα δεν τους έχει βάλει στη θέση τους, έχει μεγάλη ευθύνη για όλο αυτό!

 

Τελοσπάντων. Το θέμα είναι να είσαι εσύ καλά και το σπιτικό σου και ας ελπίσουμε ο ΑΓΙΟΣ να κάνει το θαύμα του :!::!::!::!:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα θα σου πω, γράψ' τους. Μην τους δίνεις σημασία και κάνε αυτό που πιστεύεις εσύ ότι είναι το καλύτερο. Α! Και πες τον πεθερό σου ότι με τέτοια γλώσσα που έχει οτι απορείς πως ακόμη ζει, μια να την δαγκώσει με τέτοιο δηλητήριο που στάζει θα μείνει στον τόπο ακαριαία. Αίσχος. Τι να πω. Ο καθένας με τον κομπλεξισμό του.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΑΤΟΜΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΠΑΦΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.

 

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΕΙ ΜΕ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΗ ΔΕΧΤΩ ............ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ....... ΒΕΒΑΙΑ ΟΣΟΙ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ....... :evil: ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι περνάς μεγάλο ζόρι.

 

Αλλά να σε ρωτήσω αν θα του δώσεις το όνομα του, πιστεύεις ότι θα σταματήσει να σε μειώνει :?:

 

Δεν το νομίζω :!:

 

Αυτό που με ανησυχεί και δεν σου λέω να κάνεις ότι θες είναι το γεγονός ότι ο άνδρας σου δεν παίρνει μια ξεκάθαρη θέση πάνω σ' αυτό το θέμα :!:

 

Και γενικώς αναρωτιέμαι τί γίνεται όταν συμβαίνουν όλα αυτά μπροστά σε τόσους ανθρώπους σε υπερασπίζεται ή όχι;

 

Αν πιστεύεις ότι ασκούν επηρροή στον άνδρα σου και τον θες φυσικά μην το κάνεις γιατί υπάρχει περίπτωση να χαλάσει η σχέση σας.

 

Αν πιστεύεις ότι η σχέση σας είναι ακλόνητη κάντο, αλλιώς (δεν ξέρω και την ηλικία του πεθερού) περίμενε πρώτα να ..... και μετά να κάνεις την βάπτιση.

:lol::lol::lol:

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποσο εξοργιζομαι με κατι τετοια... Μη δινεις σε κανεναν σημασια. Ξερω γιατι παρομοια προβληματα αντιμετωπιζε η αδερφη μου με τα πεθερικα της κ το χειροτερο ειναι οτι κ ο αντρας της δεν την στηριζε. Εδωσε βεβαια τοτε το ονομα της πεθερας της στη μικρη για να δειξει καλη θεληση, αλλα απο τοτε εφτα χρονια τωρα το μετανιωνει. Φυσικα εκεινοι δεν αναγνωρισαν τιποτα κ συνεχισαν το χαβα τους.. Κανε οτι θες εσυ κ μην ακους κανεναν, ουτε κ τον αντρα σου αν δεν ειναι αξιος να προστατεψει την οικογενεια του! Πατα ποδι κ δειξε τους οτι δεν αστειευεσαι κ ισως ετσι αναθεωρησουν τη σταση τους. Κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΑΤΟΜΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΠΑΦΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.

 

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΕΙ ΜΕ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΗ ΔΕΧΤΩ ............ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ....... ΒΕΒΑΙΑ ΟΣΟΙ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ....... :evil: ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΩ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ.....

 

'Αποψη μου είναι οτι αν υποχωρήσεις μια φορά μετά θα σε πατήσουν, είναι αυτό που λέμε "δώσε θάρρος στον χωριάτη..." από εκεί και πέρα σε αυτό που λέει ο άντρας του, τι πάει να πει οτι είναι έτσι ο χαρακτήρας του. Αν ήσουν εσύ σαν τον πεθερό σου, θα σε δικαιολογούσε κανένας. Συγγνώμη αλλά έχω φουντώσει. Τι χαζά είναι αυτά. Και στο κάτω κατω η παροιμία λέει μακριά κι αγαπημένοι, φρόντισε να την εφαρμόσεις. Γιατί δεν σε βλέπω καλά, θα σου σπάσουν τα νεύρα. Κοίταξε το παιδάκι σου, τον άντρα σου και τον εαυτό σου. Οι γονείς σου τι λένε σε όλο αυτό;

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το εξαλλη ειναι μικρη λεξη για ολα αυτα που διαβασα.

Μαλλον το προβλημα του ειναι γενικοτερο και δεν εχει να κανει με το ονομα. Απλα αυτο ειναι το "παιχνιδακι" του για την ωρα.

Δεν νομιζω οτι θα διορθωθει τιποτα απολυτως δινοντας το ονομα του στο παιδι σου.

Βαλε κατω τον αντρα σου και συζητηστε το. Εφοσον ο τροπος του πεθερου σου ειναι ετσι παντα οπως λεει και ο αντρα σου , εφοσον σιγουρα δεν θα εκτιμησει το οτι το εγγονι του θα εχει το ονομα του και αφου δεν θα σου αλλαξει ο τροπος του απεναντι σου, δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να "κανακευεις" καποιον ο οποιος δεν το αξιζει.

Το παιδι ειναι δικο σας ΜΟΝΟ. Τελεια και παυλα. Αυτο που ορισμενοι γονεις αντρων πιστευουν οτι τα εγγονια "ανηκουν" (άλλη λεξη εψαχνα αλλα δεν τη βρισκω τωρα :oops: ) στην οικογενεια του αντρα δεν προκειται ποτε να το δεχτω....

Link to comment
Share on other sites

Δε πάει να κάνει ότι θέλει.

Αν πεις το όνομά του θα πει ότι τον γλύφεις.

Αν όχι θα σε πρίζει.

Συννενοήσου με τον άντρα σου και άστους να κουρεύονται όλοι μαζί.

Έχω βαρεθεί να ακούω για πίεση και εγκεφαλικά και τίποτα δε βλέπω. Μόνο να περνάει το δικό τους.

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΚΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ……. ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ …. (ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΕΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ -ΚΑΙ ΠΟΙΟΣΔΕΝ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ)

 

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΑΚΟΗ …..

 

Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΚΟ ΣΚΥΛΙ ΨΟΦΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΛΙΣ ΔΕΙ ΤΑ ΖΟΡΙΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝΕ ( ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ)

 

ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΜΟΥ ΔΗΛ. ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ

 

ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ? ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΠΑΠΠΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Nα σου πω....παρε τον αντρα σου και πηγαιντε στην εκκλησια να κανετε ονοματοδοσια...κιαι πειτε οτι το παιδι εχει ηδη ονομα(δεν αλλαζει μετα) και στην βαφτηση θα τον κανετε Χριστιανο.(εμεις την πρωτη οταν πηγαμε που ειχα σαραντισει με ρωτησε ο παππας αν εχουμε τ ονομα..ειπαμε ναι και της εκανε ονοματοδοσια.... :wink: )(επεισης εαν ειναι και ταμα...κανεις δεν πρεπει να κανει κιχ....να πανε να κοψουν ολοι το λαιμο τους..μην ασχολεισαι...... :evil: )

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι για το όνομα έχουν σφαχτεί πολλές οικογένειες, και μ'αυτά που βλέπω γύρω μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ θα σου έλεγα να μην υποχωρησεις εκτός αν το όνομα του πεθερού σου αρέσει πολύ σαν όνομα και μόνο. Διαφορετικά θα είσαι αναγκασμένη να φωνάζεις το παιδί σου με ένα όνομα που θα σου θυμίζει έναν άνθρωπο που σας δημιουργήσε, σας δημιουργεί και θα συνεχίσει να δημιουργεί προβλήματα στην οικογενειακή σας ευτυχία. Αφού δεν δείχνει να το αγαπάει το παιδί σαν παππούς και δεν στέκεται στον άντρα σου σαν γονιός, και το χατήρι του να κάνεις μια τρύπα στο νερό θα είναι. Ίσα ίσα που θα είσαι διπλά στεναχωρημένη μια ζωή. Βγάλε στο παιδί ένα άσχετο όνομα που αρέσει και στους δυο σας και μην μπλέκεσαι άλλο σε διαμάχες για το θέμα αυτό. Αν υπήρχε περίπτωση να εξομαλυνθούν οι σχέσεις σας θα είχε νόημα η υποχώρηση αλλά τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι αν ο ακατανόμαστος πεθερός, είχε το ωραιότερο όνομα του κόσμου, θα ήταν τρομερό λάθος να βγάλεις έτσι το παιδί σου !!!

Δεν θέλω να ανάψω φωτιές αλλά ....μου κάνει εντύπωση η γενικότερη στάση του άντρα σου!!!

Κανονικά έπρεπε να έχει μπει μπροστά και οχι μόνο να έχει θέσει όρια στην συμπεριφορά του πατέρα του απέναντί σου αλλά και να σε έχει ήδη βγάλει απ'αυτή την δύσκολη θέση. Το να προσπαθεί να σε πείσει ότι ο πατέρας του δεν σε προσβάλει με κακία αλλά φταίει ο χαρακτήρας του , είναι το λιγότερο απαράδεκτο!!!

Οταν έλεγε δηλαδή ότι θα γεννήσεις καθυστερημένο , το έλεγε με αγάπη κατά βάθος? :(

Δεν υπάρχει καμμία δικαιολογία για αυτή την αισχρή συμπεριφορά!!!

 

Ακόμα πιο λυπηρό είναι να εξαναγκάζουν έναν άνθρωπο να βιώνει τέτοια άθλια συμπεριφορά από έναν άλλον, λογω οικονομικών ή άλλων συμφερόντων. :(

bebouli, μην ακούς κανέναν......στήλωσε τα πόδια κι ας τους να παρακαλάνε...

είμαι σίγουρη πως αν κάνεις πίσω , όχι μόνο δεν θα αλλάξει τίποτα αλλά και εσύ η ίδια κάποια στιγμή θα το μετανιώσεις...

.......και είναι πολύ πιο βασανιστικό να μην νιώθεις καλά με τον εαυτό σου!!!

 

είναι μια ευκαιρία όχι μόνο να "τιμωρηθούν" για αυτά που έχεις περάσει

αλλά για να νιώσεις πάνω απ'όλα καλύτερα εσύ η ίδια...

 

.......όπως λέει και το τραγούδι...

η σωτηρία της ψυχής είναι πολύ μεγαλο πράγμα... :)

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Πες στον αντρα σου οτι αν δωσεις στο παιδι το ονομα του πεθερου φοβασαι οτι θα παρει τον σκατοχαρακτηρα του (ενας λογος που δεν θελει ο αντρας μου να δωσει το ονομα του πατερα του στο μωρο μας) και οτι προτιμας να μεινει αβαπτιστο παρα κατι τετοιο........

 

Να σαι σιγουρη οτι τα "θα το πουμε σαν δευτερο ονομα στην εκκλησια και δε θα το φωναζουμε" παραμυθια της χαλιμας ειναι....φυσικα και θα το φωναζουν ετσι.........

 

Στη θεση σου θα τσεκαρα καλα καλα το νονο....ποιος θα ναι? Εχω ικανο τον αντρα σου να τον παισει κρυφα και να του ζητησει να αλλαξει το ονομα.......ξεκαθαρισε το μαζι του και πες οτι δεν θα ξαναπατησει σπιτι σας..........συμβαινουν τετοια πολυ συχνα.......

 

 

Οπως λενε και τα κοριτσια δεν προκειται σε καμμια περιπτωση να εκτιμησουν την υποχωρηση σου και απλα θα το μετανοιωνεις ολη σου την ζωη για την μαλθακοτητα που επεδειξες.........

 

Υπομονη......μετα τα βαφτισια θα ησυχασεις.......προς το παρον κανε την παπια και φροντισε το θεμα με το νονο....απειλησε οτι θα σταματησεις την βαφτιση!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα τσεκαρα καλα καλα το νονο....ποιος θα ναι? Εχω ικανο τον αντρα σου να τον παισει κρυφα και να του ζητησει να αλλαξει το ονομα.......ξεκαθαρισε το μαζι του και πες οτι δεν θα ξαναπατησει σπιτι σας..........συμβαινουν τετοια πολυ συχνα...

....πόσο δίκιο έχεις vera!!!.........αυτό δεν το είχα σκεφτεί....όπως εχουν τα πράγματα είναι πολύ πιθανό να συμβεί κάτι τέτοιο!!!

....μόνο αν το βαφτίσει μια φίλη της θα έχει ήσυχο το κεφάλι της , αλλιώς... :roll:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει πολλες φορες........ευελπιστουν οτι δεν θα κανει σκηνη η γυναικα.........εγω προσωπικα θα σταματουσα την βαφτιση!!!!! Δεν με λει μαυρο λυκο τζαμπα ο συζυγος!!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει πολλες φορες........ευελπιστουν οτι δεν θα κανει σκηνη η γυναικα.........εγω προσωπικα θα σταματουσα την βαφτιση!!!!! Δεν με λει μαυρο λυκο τζαμπα ο συζυγος!!!! :lol:

:lol::lol::lol:

...μαύρος λύκος ?

 

φαντάζομαι ότι αν τον είχες εσύ πεθερό αυτόν... θα είχε ήδη αυτοκτονήσει!!! :lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...