Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προβλήματα με το όνομα!!!


beboulis

Recommended Posts

Α ναι!!!!!

 

Μη το γελαμε ομως!!!! Ο δικος μου ηταν και ειναι τυπικος αλλα δεν θα ξεχασω τι τραβηξα περσι οταν μπηκε στο νοσοκομειο και χρειαστηκε να του κανω την νοσοκομα αφου η πεθερα δεν μπορουσε!!!! Το ελα να δεις!!!! Δεν καταλαβαινε οτι ειχε κανει εγχειρηση στην καρδια και επρεπε να καθισει στο κρεββατι του, παρα επεμενε να σηκωθει και να παει βολτα.....

Περασα μια μαρτυρικη νυχτα, με βρισιδια και αποπειρες να με χτυπησει επειδη φωναζα τις νοσοκομες και δεν τον αφηνα να σηκωθει........αφου απορουσαν οι αλλοι ασθενεις και συνοδοι γιατι δεν σηκωνομουν να φυγω.......υποτιθεται ηταν υπο την επηρρεια της ναρκωσης και δεν εδωσα συνεχεια στο θεμα, αλλα τετοιος σκατοχαρακτηρας ειναι και ετσι φερεται στην γυναικα του οταν θυμωνει οποτε ειμαι σιγουρη οτι δεν ηταν θεμα ναρκωσης.......εκτος αυτου μια χαρα θυμοταν τι εγινε και με κακολογουσε και κοροιδευε σε ολους τους συγγενεις επειδη του καθαριζα τα χερια καθε φορα που πηγαινε στο μπανιο ο βρωμιαρης.......δεν πλενεται ΠΟΤΕ για να καταλαβεις!!!!!Ηρθε μια φορα να μας δει κι τις 4 μερες που εμεινε δεν χρησιμοποιησε το σαπουνι ουτε μια φορα......ολοκαινουργιο το αφησε! ΤΕΣΠΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ κι αφου του εβαλαν χερι πεθερα και συζυγος ειμασταν απο αποσταση...με μισο ματι εβλεπε ο ενας τον αλλον και οχι πολλα πολλα......

 

Ευτυχως μενουμε μακρια....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 344
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 50 δημοσιεύσεις

  • nano

    nano 30 δημοσιεύσεις

  • LouLou

    LouLou 29 δημοσιεύσεις

  • beboulis

    beboulis 28 δημοσιεύσεις

ευτυχωωώς....μακριά κι "αγαπημένοι"...

 

 

....πάντως είναι απίστευτη αυτή η συμπεριφορά!!!....ούτε στο σινεμά δεν γίνεται αυτό...έχω μείνει άναυδη!!!

 

ούτε κόρες δεν κάνουν αυτό που έκανες εσύ κι αντί να σου κάνει εικόνισμα που τον φρόντιζες...άκουσες και βρισίδια :shock: και πήγε και να σε χτυπήσει... :shock::shock::shock:

... δεν μπορώ να το χωνέψω ακόμα!!!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Που να κουγες τι μου σερνε!!!!! Οτι ειμαι αχρηστη και δεν του προσφερω τιποτα απολυτως.....οτι μονο ενοχλω και δεν ξερω τι μου γινεται.....

 

Και η πλακα ειναι οτι 3 χρονια πριν εκανα παλι την νοσοκομα στην πεθερα και την υπηρετρια σε αυτον για 2 μηνες........ολη μερα στο νοσοκομειο μεχρι τις 4 τα ξημερωματα για την πεθερα μετα γυριζα σπιτι για να κοιμηθω 4 ωρες, να σηκωθω να τους μαζεψω το σπιτι, να μαγειρεψω, να βαλω να φανε και να μαζεψω και μετα να παω παλι στο νοσοκομειο να τρεχω γυρω απο την πεθερα.......τουλαχιστον η γυναικα ηταν ευγνωμων......

 

κΑΙ ειχε μουτρα να με βριζει ο βρωμιαρης.........δεν φανταζεσαι τι τραβηξα εκεινο το βραδυ.......ετοιμη ημουν να τον πνιξω με το μαξιλαρι....μετρουσα τα δευτερολεπτα να ξημερωσει και να ρθει η πεθερα με τον αντρα μου για να φυγω........φυσικα ειπα στον αντρα μου τα καθεκαστα και πως δεν θα ξανακαθομουν μαζι του αλλο βραδυ....καθισε αυτος αλλα δεν του κανε την παραμικρη ιστορια......την επομενη ξαναπηγα αναγκαστηκα αλλα δεν εβγαλε κιχ........και να δεις τι αναποδος ανθρωπος.......εκεινη την βραδια που δεν επιτρεποταν να σηκωνεται ειχε λυσσαξει να σηκωθει......ειχε συμπαρασυρει την πρωτη φορα που σηκωθηκε κι επεσε τους ορους του διπλανου ασθενη (ηταν στον ιδιο στυλο) και τους ειχε ξηλωσει.......

Την αλλη μερα που επρεπε να σηκωνεται για να συνελεθει, δεν ηθελε με τιποτα.......βαριοταν!!!! :evil: Τον μαλωσε μια νοσοκομα που ειχε ακουσει τι μου εκανε εκεινο το βραδυ και του λεγε οτι η νυφη σου σε φροντισε και συ της φερθηκες τοσο ασχημα και ο βρωμιαρης την κοιταζε στραβα κι εκανε την παπια!!!!

 

Ειχε μουτρα και με κοροιδευε στο χωριο κιολας........Ασε!!!! Αλλη φορα θα πληρωσω νοσοκομα απο την τσεπη μου.......ουτε γι αστειο δεν το ξανακανω!!!! Δεν εχω καμμια ορεξη να παω στο χωριο το καλοκαιρι.......σκεψου οτι δεν θελει να μενω σπιτι του....κανει αμαν να φευγω απο κει (ειναι το δικο μου σπιτι κοντα)....φυσικα ουτε γι αστειο δεν θελω να μενω σπιτι του.......δεν φανταζεσαι βρωμια......ποτε δεν τολμησα να μπω στο μπανιο του.......εβρισκα δικαιολογιες να πηγαινω σπιτι μου για να επισκεφθω τουαλετα..... :lol:

 

Δοξα το Θεο ειναι μισανθρωπος και δεν μας επισκεπτεται συχνα.......χαιρομαι αφανταστα που ο αντρας μου δεν θελει να δωσει το ονομα του.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ¨ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ¨, ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΣΤΟΛΙΖΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ. ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΠΟΤΕ, Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΚΑΙ ΘΥΜΟΤΑΝ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΠΙΕΣΗ ΕΤΣΙ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΟΥΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ .........ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΩΝΑΖΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ. ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΓΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΙΣ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΖΩ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ .......

 

Σε όλα αυτά τι θέση έχει πάρει ο σύζυγος? Εσύ? όταν σε προσβάλει πως αντιδράς? Μήπως του έχεις αφήσει τα περιθώρια να σε "διακοσμεί" με τα υπερβολικά του λόγια?

Προσωπικά πάντως πιστεύω πως μετά απ' όλα αυτά δεν πρέπει να του βγάλεις τ' όνομά του. Και? ΜΕΙΝΕ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ! Δεν σου κάνει καλό.

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ...Ο ΙΔΙΟΣ ΕΧΕΙ ΒΙΩΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΕΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΕΣ ...... ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Η ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ Η ΘΑ ΑΠΕΙΛΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΙΘΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΛΥΠΑΤΑΙ.

 

ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΔΕΧΤΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΗΛ. ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ....... ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΚΟΝΤΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ.

 

ΜΕΤΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΟΥ ΑΠΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΙ ΟΝΟΜΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ....... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΦΩΝΑΖΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ

 

ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝΕ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ

 

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ !

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ....... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΦΩΝΑΖΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΝ

 

ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝΕ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ

 

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ !

 

Δεν υπάρχει λόγος ούτε την βάφτιση να σταματήσεις αλλά ούτε και ψηφοφορίες να κάνεις. Σκέψου το παιδί σου και οργάνωσε την βάφτιση όπως εσύ και ο σύζυγός σου θέλετε. Ολα τα υπόλοιπα άστα στην άκρη. Τ' όνομα του παιδιού θα είναι αυτό που επιθυμείτε εσείς και όποιου του αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ηταν ομως να μιλησεις πριν την βαφτιση με τον συζυγο μη σε ριξει και σου κανει κουτσουκελα λιγο πριν την βαφτιση για να τα χει καλα με το σοι!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

veraki

τώρα είδα τη συνέχεια της ιστορίας με τον πεθερό σου... :shock: καλέ τι είναι τούτος!!? και αναποδιασμένος και βρωμιάρης...?

μιλάμε για κωμικοτραγική κατάσταση...εντελώς!!!

 

μήπως πρέπει να τον γνωρίσεις στον πεθερό της beboulis ? :lol:

μπορεί να ξεκάνει ο ένας τον άλλον και να γλιτώσετε και οι δυό σας...!!! :lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μπααααα..........ο δικος μου ειναι αρνι μπροστα στον αλλο!!!Τουλαχιστον δεν εχει απαιτησεις!!!! Ασε μη μου τον χαλασει!!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπααααα..........ο δικος μου ειναι αρνι μπροστα στον αλλο!!!Τουλαχιστον δεν εχει απαιτησεις!!!! Ασε μη μου τον χαλασει!!!! :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

...έχεις δίκιο!!! ο άλλος είναι μοναδικός στο είδος του!!!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια...ο δικος μας δεν ειπε κουβεντα οταν τον ενημερωσε ο αντρας μου για το ονομα του παιδιου........τοσο που αναρρωτιεμαι αν καταλαβε τι του ειπε.....

 

Βεβαια αν ζουσε η πεθερα μου, αμφιβαλλω αν θα μας επεφτε λογος!!!! Ο αντρας μου δυσκολα θα αντεχε τις τσιριδες και τα ουρλιαχτα της......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Καλη γυναικα, βολικη για πεθερα, αλλα σε αυτο το θεμα θα ηταν καθετη!!! Τοσο καθετη που ουδεποτε εκανε κουβεντα......ηταν αυτονοητο οτι θα παιρνε το ονομα του πεθερου ο εγγονος......αυτο που την απασχολουσε ηταν πως θα ονομαζε τα υπολοιπα παιδια που θα εκανα....... :shock:

 

Μου ειχε ανακοινωσει τις αποφασεις της πριν 2 χρονια και κοντεψα να βγαλω φωτιες απο τα αυτια........

Ουτε λιγο ουτε πολυ με ενημερωσε για τις αποφασεις που πηρε μαζι με τον αλλο εγγονο της για το πως θα ονομαζαν (αυτοι, οχι εγω) τα παιδια μου.....

Ηθελε στην πρωτη κορη να δωσουμε το ονομα της κορης της που πεθανε και αν εκανα αλλη θα επαιρνε το δικο της ονομα..........για γιο ουτε κουβεντα....ηταν δεδομενο!!!! Εκανα 3 μερες να πατησω σπιτι της..... :?

Ακουσε τα μπινελικια ο αντρας μου και του συνεστησα να κοψει τον βηχα στην μανα του......δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω στην κορη μου ουτε το ονομα της αδερφης του ουτε της μανας του......

Εκανε την παπια αυτος και τοτε του πα οτι στον πρωτο γιο θα αποφασιζε αυτος ονομα , αν ηταν κορη εγω.......

 

Η κουνιαδα μου ηταν καταπληκτικη γυναικα αλλα εξαιρετικα ατυχη και δυστυχισμενη.......ειμαι πολυ προληπτικη για να δωσω το ονομα της......ουτε για αστειο!!!!

 

Αν ζουσε παντως η πεθερα, δεν θα μας επεφτε λογαριασμος για το ονομα του γιου μας......οσο κι αν δεν χωνευει ο αντρας μου τον πατερα του δεν θα τολμουσε να της παει κοντρα......

 

Αντρες παιδι μου.... :? ....ακομα και ο δικος μου που ειναι νεαταρνταλ και την εχει μπινελικωσει ουκ ολιγες φορες δεν θα τολμουσε να της παει κοντρα σε αυτο....κοτες!!! :? ....ασε τι εχουμε να ακουσουμε απο συγγενεις........εδω συγγενεις της πεθερας και με εχουν πρηξει απο την μερα που γεννησα να αλλαξω μυαλα στον αντρα μου!!! (τρελη ειμαι? :lol: ) Μια σωστη αποφαση πηρε στην ζωη του και θα την χαλασω? :P

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:lol::lol::lol::lol:

 

αυτά είναι που με τρελαίνουν ....τα τρία πρώτα παιδιά είναι ρεζερβέ για το σόι του άντρα!!! :lol:

αν θες και εσύ από το τέταρτο και μετά... :lol:

 

σωστή η εξήγηση που έκανες στον άντρα σου!!!

κι εγώ έτσι είχα πει στον δικό μου από την αρχή , ένα σου κι ένα μου

βέβαια να προσθέσω ότι κι αυτός δεν αντέχει το άδικο και όποιοι φίλοι έχουν δώσει 2 ονόματα από το σόι του άντρα , τρώνε κράξιμο :lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μια σωστη αποφαση πηρε στην ζωη του και θα την χαλασω? :P

:lol::lol::lol:

όχι βέβαια!!! :lol:

 

αλλά να σου θυμίσω πως είναι η δεύτερη σωστή απόφαση που πήρε στη ζωή του :D:wink:

 

ξέρεις ποια είναι η πρώτη...έτσι δεν είναι συριανή φιλεναδίτσα μου? :wink:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ !

 

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΕΙΡΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΕΤΣΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΑΣ. ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΜΕ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΦΡΟΝΤΗΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΦΡΟΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΑΞΕΧΑΣΤΟ ΤΟ ΠΑΣΧΑ..... ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ ..... ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΕΙ ........ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ !!!!!!!

 

Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΔΕΝ ΧΩΝΕΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ......

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αλλαξε? Για τον ιδιο λογο που υποκυπτουν στους γονεις οι αντρες......επειδη ειναι κοτες! Δεν αντεχουν τις αντιπαραθεσεις......

 

Αμα ειναι και μανιατες δυσκολα τα πραγματα!!! Το χουν οντως μειζον θεμα!

 

Αν ο αντρας σου επιμενει δυο πραγματα εχω να σου πω......ειτε απαιτεις 2 ονοματα, ωστε να τον φωναζεις οπως θες εσυ χωρις να σου γυρνανε τα αντερα......ειτε λες στο συζυγο, αυτο που ειπα κι εγω στο δικο μου σε περιπτωση που εβγαζε τον πεθερο, οτι δλδ στο επομενο παιδι θα δωσεις ονομα των γονιων σου.......και δεν θα σηκωσεις κουβεντα.....ο δικος μου χλωμιασε ειδικα επειδη θα δινα της μητερας μου το ονομα που δεν του αρεσει καθολου και δεν την συμπαθει ιδιαιτερα....χιχιχι...... :twisted: ...εκει πηρε οριστικα πλεον την αποφαση του......

 

κΑΙ μεις μπεμπουλη αν ζουσε η πεθερα, οτι ηθελε αυτη θα καναμε!!!! :? Αλλα στο δευτερο παιδι θα πατουσα ποδι και θα την εβαζα η ιδια στη θεση της αν χρειαζοταν...... :cool: Δυστυχως σε αυτα καπου πρεπει να συμβιβαζεις τα πραγματα......

 

Μπορεις να προτεινεις στον αντρα σου οτι το δευτερο αν ειναι κορη θα παρει της μανας του το ονομα ........δεν ξερω.......ψαξε το....παντως αν ο ιδιος επιμενει το μονο που μπορεις να κανεις ωστε να ειστε και οι δυο ευχαριστημενοι, ειναι να μπουν 2 ονοματα.......

 

Ποιος θα ναι νονος? Καποιος δικος σου φιλος?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

 

αυτά είναι που με τρελαίνουν ....τα τρία πρώτα παιδιά είναι ρεζερβέ για το σόι του άντρα!!! :lol:

αν θες και εσύ από το τέταρτο και μετά... :lol:

 

σωστή η εξήγηση που έκανες στον άντρα σου!!!

κι εγώ έτσι είχα πει στον δικό μου από την αρχή , ένα σου κι ένα μου

βέβαια να προσθέσω ότι κι αυτός δεν αντέχει το άδικο και όποιοι φίλοι έχουν δώσει 2 ονόματα από το σόι του άντρα , τρώνε κράξιμο :lol:

 

Μα μου την εδωσε αφανταστα........δεν ειπε οτι "θα θελαμε να τα ονομασετε ετσι..." , "θα μας αρεσε....." κλπ ωστε με μαλαγανιες να με φερει σε δυσκολη να της αρνηθω θεση.........με ενημερωσε απλα για τις αποφασεις τους......ουτε κουταβια να ηταν δλδ......

 

Και το αστειο ειναι οτι δεν μας βοηθησαν στο παραμικρο ποτε......αντιθετα περιμεναν απο μας οικονομικη βοηθεια.....ενα δανειο τους μαλιστα το πληρωνουμε ακομα εμεις.......απο που κι ως που δλδ θα κανουν κουμαντο σε μενα και την οικογενεια μου αφηνοντας εξω τους γονεις μου, που σκιζονται για μας οικονομικα και πρακτικα? Το μυαλο τους και μια λιρα!!!!

 

Παντως με αντρες οι συμφωνιες καθε ειδους δεν ειναι ασφαλεις......κανουν την παπια, δεν λενε τιποτα και οταν ερθει η ωρα επιτιθονται..........αν καναμε κορη ειμαι σιγουρη οτι θα ειχα ιστοριες μαζι του τωρα......ηθελε να δωσει της αδερφης του το ονομα η της μανας του......φανηκε καποια στιγμη που το συζητησαμε....τον ρωτουσα τι ονομα αποφασισε για το γιο μας, τονιζοντας οτι εγω αλλο ονομα θα του εδινα, αλλα λογω συμφωνιας μας θα βγαλω τα απωθημενα μου στο επομενο παιδι.........ειχε μαυρισει απο το κακο του...χαχα........του τονισα οτι αν εδινε στο παιδι το ονομα του πατερα του θα ημουν σε δυσκολη θεση καθως θα επρεπε να σκεφτω στο επομενο να δωσω των γονιων μου για να μη τους πικρανω επειδη σκιζονται για μας καθημερινα, θα ταν αδικο να τιμησουμε τους δικους του κι οχι τους δικους μου.,.....αντιθετα αν δωσουμε σε ενα παιδι ασχετο ονομα, θα το συνεχισουμε και στο επομενο παλι για να μη πικραθει ενας εκ των δικων μας........λεγε λεγε τελικα τον εφερα στα νερα μου......ακομα κι αν διανοηθει να κανει κουβεντα για το ονομα στο επομενο, θα του κοψω τον βηχα.........μαυρος λυκος δεν ειμαι? Χαααα..... :P

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

το διάβασα και πραγματικά έχω ανατριχιάσει μα να σου λέει ε΄γκυο ότι θα κάνεις καθυστερημένα ? Και κάθεσαι και σε προβληματίζει εαν θα δώσεςι το όνομα του ανθρώπου αυτού? Ο άντρας σου δεχόταν να σου λένε τέτοια πράγματα και του μιλάει ακόμη είναι δικαιολογία η αρώστεια για να φέρεσαι έτσι σε κάποιον? Δεν συμφωνω καθόλου δνε θα έδινα καθόλου προσκλητήριο για το όνομα δεν το συζητώ κάν δεν θα το έβαζα ποτέ και εαν είχε αντιρρήσεςι ο πατέρας θα το έπαιρνα σε ένα μοναστήρι και θα το βάφτιζα μόνη μου. Εαν τολμούσαν να μου πουν οτιδήποτε είτε ο άντρας μυ είτε αυτόι θα απαντούσα μα θα αυτοκτονήσετε γιατί δεν θα δώσω το ονομά σας σε ένα καθυστερημένο? Δεν μπορώ τρελάθηκα Κυριακάτικα. Εχω ακούσει πολλά αυτό όμως ποτέ. Και πιστεύω πως πρέπει να προστατεύσεςι το παιδί σου από αυτούς τους ναθρώπους είναι επικίνδυνοι για την ψυχική του ισορροπία.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως...λέω μήπως πρέπει να καταργθεί εντελώς η βάπτιση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Στα θρησκευτικά πάντως που κάναμε όλοι βαπτιζόντουσαν μεγάλοι και δεν υπήρχε κανένας λόγος σύγχησης....ποιός (να μην τον χαρακτηρίσω) αποφάσισε ότι οι γονείς διαλέγουν θρησκεία για το παιδί τους και του την επιβάλλουν βαπτίζοντας το.

 

Σκεφτήτε μόνο πόσα προβλήματα θα μπορούσαν να αποφευχθούν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως...λέω μήπως πρέπει να καταργθεί εντελώς η βάπτιση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

 

Στα θρησκευτικά πάντως που κάναμε όλοι βαπτιζόντουσαν μεγάλοι και δεν υπήρχε κανένας λόγος σύγχησης....ποιός (να μην τον χαρακτηρίσω) αποφάσισε ότι οι γονείς διαλέγουν θρησκεία για το παιδί τους και του την επιβάλλουν βαπτίζοντας το.

 

Σκεφτήτε μόνο πόσα προβλήματα θα μπορούσαν να αποφευχθούν :lol:

Σαν να ακουω τον αντρα μου......

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πάντως ότι είναι θέμα καθαρά του άντρα.

Με τον άντρα μου είχαμε συμφωνήσει ότι αν θα είναι αγόρι το πρώτο, θα βγάλουμε τον πατέρα του (Θανάσης) και αυτό γιατί:

1ον είναι μοναχοπαίδι και

2ον το όνομα Θανάσης μου αρέσει πολύ και έτσι λένε και την γιαγιά μου (της μητέρας μου) που την αγαπάω πολύ.

 

Από την άλλη τα πεθερικά μου είναι σε διάσταση εδώ και πολλά, χρόνια.

Η πεθερά μου λοιπόν, επειδή "συμπαθεί" πολύ τον πεθερό μου, λέει τον τελευταίο καιρό συνέχεια ότι έχει (δήθεν) ψυχολογικό πρόβλημα και όποτε ακούσει (στην τηλεόραση, στο δρόμο κ.λ.π.) το όνομα Θανάσης, την πιάνει ταραχή :shock::shock::shock:

Την ακούω λοιπόν και εγώ την Παρασκευή, που μιλούσα με τον άντρα μου στο τηλέφωνο, από μέσα (είχε πάει να επισκεφθεί το εγγόνι της)

"ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΘΑΝΑΣΗ"

Περιττό να σας πω τι άκουσε από τον άντρα μου την ώρα που μιλούσαμε στο τηλέφωνο!

 

Θέλω να πω, πως αν και ο άντρας μου στη μητέρα του έχει μεγάλη αδυναμία, γιατί με αυτήν ουσιαστικά μεγάλωσε, παρ' όλα αυτά δεν την αφήνει να της περνάει :P

Από την άλλη οι γονείς μου, από τα χρόνια της γνωριμίας μας, έχουν γίνει θυσία. Η μητέρα μου το πρωϊ δουλεύει και κρατάει το μωρό τα απογεύματα, για να μπορώ εγώ να πηγαίνω στη δουλειά, ενώ η πεθερά μου που κρατάει και παιδάκια (γιατί αυτή είναι η δουλειά της) ένα Σαββάτο βράδυ, δεν έχει πει, "Φέρτε μου να κρατήσω εγώ το παιδί, να πάτε μια βολτίτσα" :twisted::twisted::twisted: Και όποτε της το έχουμε ζητήσει εμείς αρνητική απάντηση πήραμε. Σε όλες τις υποχρεώσεις πάει ο άντρας μου μόνος του!

 

Άσε που έχει και θράσος :twisted::twisted:

Κάποια στιγμή που ήταν στο σπίτι μας, παρόντες και οι γονείς μου, λέει το θεϊκό:

"Άντε τώρα να μου κάνετε και την Ελενίτσα" :shock::shock::shock:

και της απαντάει ο άντρας μου:

"Και ποιός σου είπε ότι αν είναι το δεύτερο κορίτσι θα το βγάλουμε Ελενίτσα? Θα το βγάλουμε Κωνσταντίνα (ο πατέρας μου). Άλλωστε γιορτάζετε την ίδια μέρα" :lol::lol::lol:

Έμεινα άφωνη! :o:o

Είναι στον άνθρωπο πιστεύω. Άν τους φοβάται δεν γίνετε τίποτα. Αυτά θέλουν "κόψιμο" από την αρχή!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...