Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ταπετσαρία! αυτοκόλλητες μπορντουρες αυτοκόλλητα


Recommended Posts

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 11 δημοσιεύσεις

  • TSAMPI13

    TSAMPI13 7 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 6 δημοσιεύσεις

  • Access

    Access 5 δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες τις μαμάδες του site!

Είναι η πρώτη φορά που γράφω παρότι διαβάζω αρκετό καιρό το site αυτό κι είμαι κατενθουσιασμένη! Είμαι μαμά 2 παιδιών και προσεχώς τρίτου.

Ήθελα να σας ρωτήσω μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε σε κάτι. Πρόσφατα έβαλα την κόρη μου (6 χρονών) σε δικό της δωμάτιο. (Κοιμόταν με τον μπέμπη). Ήθελα να της κάνω κάτι ξεχωριστό σαν διακόσμηση τοίχου. Έψαξα τα αυτοκόλλητα αλλά δε με συγκινούν. Σκέφτηκα ζωγραφική στον τοίχο (πχ δέντρο με κούνιες και παιδάκια) αλλά δεν ξέρω τι υλικά να χρησιμοποιήσω για να ζωγραφίσω πάνω στον τοίχο. Της το έχω πει κι έχει ενθουσιαστεί κι η κόρη μου και θέλει να πάρει μέρος κι αυτή. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Δεν μένω στην Αθήνα κιούτε είμαι καλλιτέχνης. Ο Αδερφός μου έχει λίγο ταλέντο σ' αυτά. Λέτε να τα καταφέρω?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

μπορείς να πας σε μαγαζί με επιγραφες και να σου φτιάξουν ότι ακριβώς θέλεις !!!!!!!

(μονο ζήτα πρώτα προσφορά)

πες μου που κοντά μένεις .

111111111i.jpg

(αυτή είναι μια ντουλάπα που την ντύσαμε ολόκληρη με αυτοκόλλητο το σχέδιο το διαλεξαμε εμείς)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στο πράκτικερ δεν έχει και μεγάλη ποικιλία σχεδίων. Αν ψάξετε στο ίντερνετ θα βρείτε και ωραία ωραία σχέδια από ελληνικά μαγαζιά.... για να μη πληρώνετε και πολλά έξοδα αποστολής.

το δικό μου το παρήγγειλα από το www.vinylize.gr και ιδού το αποτέλεσμα:

 

9332_153012406988_540661988_2816288_6919254_n.jpg

 

σορυ αλλά είναι ακριβά.......καθόλου οικονομικά!

Το sticky.gr είναι πολύ ποιο οικονομικά και ποιο πολύ ποικιλία απο το vinylize!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 1 month later...

καλησπερα μαμαδες! ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο site θελω να σας πω οτι εκανα μεγαλη ερευνα στην αγορα για ταπετσαριες η αληθεια ειναι οτι ειναι ακριβουτσικες:? πριν λιγο καιρο πηγα με ταξιδακι στην Γερμανια η ξαδερφη μου που μενει εκει με πηγε σε ενα μαγαζι με επιπλα που ειχε και ταπετσαριες δεν θα το πιστεψατε τα 5 τ.μ με 8 euro!!! και αναγλυφη με βαλουτε υφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια εγω θελω να κανω το δωματιο της κορης μου με θεμα τον Snoopy αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα μπορντουρες με το θεμα αυτο.Please αν καποια ξερει οτιδηποτε ας μου στειλει μνμα...

Link to comment
Share on other sites

μια φίλη μου αγόρασε έναν παιδικό προτζέκτορα και το σχέδιο που ήθελε τοο πρόβαλε στον τοίχο. Ξεπατικοσούρα δηλαδή. Σιγά, σιγά με το μολυβάκι έκανε το περιγραμμα και μετα το ζωγράφισε. Τελειο αποτέλεσμα ακόμα και γιαυτες που δεν πιανει το χέρι τους. Και φτηνη λύση. Ο προτζέκτορας έχει γυρω στα 30ευρώ!!

tBTkp3.png

και ο μικρός μας Θοδωρής ήρθε στις 11/04/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα και απο μενα. ξερετε μηπως που μπορω να βρω αυτοκολλητα τοιχου νεμο? επισης ηθελα να ρωτησω αν το ικεα εχει αυτοκολλητα τοιχου. κοιταξα στα leroy merlin και εκτος απο μια μπορντουρα που μου αρεσε τα αλλα δε με ενθουσιασαν. γενικως παντως ψαχνω για αυτοκολλητα με ηρωες disney-micky-winnie-donald και κυριως nemo οπως προανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

nanana

το ikea εχει 3 διαφορετικα σχεδια για παιδικο δωματιο αλλα δεν ειναι πολλα τα αυτοκολλητα που εχει μεσα το καθε πακετο...

το θετικο με αυτα ειναι οτι μπορεις να τα συνδυασεις με αντιστοιχες κουρτινες και αλλα μικροαντικειμενα και διακοσμητικα που εχουν εκει

 

οσον αφορα το leroy καποιες φορες εχει ποικιλια και καποιες οχι...

παιδικα αυτοκολλητα μπορεις να βρεις και σε καποια μεγαλα χρωματοπωλεια και στο παρακατω site... www.cosycorner.gr

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
βρισκω σχεδον ολους τους ηρωες εκτος απο νεμο. εχει δει καποια σας ειτε σε καταστημα ειτε σε ιστοσελιδα αυτοκολλητα με αυτο το θεμα??

Για ψάξε κ σε αυτή τη σελίδα http://www.funtosee.com/ μήπως βρείς κάτι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ερώτηση: οι μπορντούρες είναι μόνο για σπατουλαριστά δωμάτια ή για όλους τους τοίχους; Ξεκολλάνε εύκολα;

 

Καλησπέρα!!! Έχω την ίδια απορία με το Μπισκοτολουκουμάκι.... Επειδή δεν σπατουλάραμε τα υπνοδωμάτια (για λόγους υγείας) έχουμε πρόβλημα!! ¨ολοι μας λένε ότι τα αυτοκόλλητα δεν κολλάνε και οι ταπετσαρίες θέλουν ειδική επεξεργασία για να κολλήσουν.

Είχε κάποια το ίδιο πρόβλημα?? Και αν ναι πως το λύσατε??

 

Ετχαριστούμε πολύ..

 

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαμουνάκι.

Εγώ στην κρεββατοκάμερα κόλλησα (όχι μπρντούρα) αλλά αυτοκόλλητα. Ξεκόλλησαν μετά από 1 1/2 μήνα. Την μπορντούρα από που την πήρες? Επίσης πόσο καιρό την έχεις χωρίς προβλήματα?

 

Πολύ με μπεδεύει το θεματάκι αυτό....

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις Ευδοκία μου, ότι σε όλα σχεδόν τα καταστήματα που πουλάνε υφάσματα, θα βρεις σήμερα ταπετσαρία ή μπορντούρα. Σε αυτά συνήθως η ποικιλία των παιδικών σχεδιών είναι μεγάλη. Εκει θα έχεις το πλεονέκτημα να πάρεις ασορτί ύφασμα για κουρτίνα, ακόμα και για φωτιστικό. Συνήθως τα σχέδια τους πωλούνται σε σετ, και έχουν διάφορους χρωματισμούς. Βέβαια θα μπορούσες να πας και σε μεγάλα πολυκαταστήματα βρεφικών όπως Λητώ, Prenatal, ή Mothercare, εκεί θα βρεις περισσότερα, cartoon και ήρωες του disney. Σου ευχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: οι μπορντούρες είναι μόνο για σπατουλαριστά δωμάτια ή για όλους τους τοίχους; Ξεκολλάνε εύκολα;

 

Καλησπέρα!!! Έχω την ίδια απορία με το Μπισκοτολουκουμάκι.... Επειδή δεν σπατουλάραμε τα υπνοδωμάτια (για λόγους υγείας) έχουμε πρόβλημα!! ¨ολοι μας λένε ότι τα αυτοκόλλητα δεν κολλάνε και οι ταπετσαρίες θέλουν ειδική επεξεργασία για να κολλήσουν.

Είχε κάποια το ίδιο πρόβλημα?? Και αν ναι πως το λύσατε??

 

Ετχαριστούμε πολύ..

 

Φιλάκια

 

Εγώ στο δωμάτιο του μικρού μου κόλλησα αυτοκόλλητα απο το cosycorner τη φάρμα συγκεκριμένα και κόλλησαν μια χαρά, οχτώ μήνες μετά κόμα τέλεια είναι. Ο τοίχος ήταν με υδρόχρωμα σαγρέ ωστόσο τον περάσαμε με αστάρι και μετά τον βάψαμε με πλαστικό χρώμα για καλύτερη απόδοση των χρωμάτων. Αλλά και στο υδρόχρωμα που τα είχα δοκιμάσει κολλούσαν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαμουνάκι.

Εγώ στην κρεββατοκάμερα κόλλησα (όχι μπρντούρα) αλλά αυτοκόλλητα. Ξεκόλλησαν μετά από 1 1/2 μήνα. Την μπορντούρα από που την πήρες? Επίσης πόσο καιρό την έχεις χωρίς προβλήματα?

 

Πολύ με μπεδεύει το θεματάκι αυτό....

 

Ευχαριστώ

 

Την μπορντούρα την εχω κολλημένη γυρω στους 2 μήνες.

Είναι αυτή

 

http://www.auxtresorsdesbambins.com/boutique_us/fiche_produit.cfm?ref=FR1&type=45&code_lg=lg_us&num=111

 

και να μην το ματιάσω, δεν φαίνεται να ξεκολλάει! :P:p:p

Βέβαια είναι λιγουλάκι ακριβές... δεν ξερω αλλη μπορντούρα αν θα εμενε κολλημένη! :?

r1iFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα!!!!!!

Είμαι στην 20η εβδ.και ξεκινάω σιγά σιγά την έρευνα αγοράς.Ξέρει καμιά κοπέλα που μπορώ να βρω μεγάλα αυτ/τα mickey ή αν καμιά κοπέλα έχει ζωγραφίζει να μου δώσει τηλέφωνα και κόστος?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είμαι μια μελλουσα και αρχίζω τις ετοιμασίες του δωματίου τηΣ μπουμπούς μου. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο κατάστημα που μπορεί να μου φτιάξει ταπετσαρια τοίχου με δικό μου σχέδιο; Έχω βρει μια που μου αρέσει από ένα ξένο σάιτ και στοιχίζει 500 δολάρια! Σκεφτόμουν μήπως μπορώ να την βρω κάπου πιο οικονομικά.

 

Οποιαδήποτε ιδέα Θα ήταν χρήσιμη!

 

ΥΓ στον παιδικό προτσεκτορα μπορείς να βάλεις οποίο σχέδιο θελήσεις;

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...