Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Πόπο αν ήταν καθημερινό πραγματικά νομίζω ότι θα τρελαινόμουνα στο τέλος. Δεν μπορώ να φανταστώ μετά από ολόκληρο 15ωρο στην καλύτερη των περιπτώσεων τρεξίματος και ρουτίνας να πρέπει να κάνω και σεξ γιατί εδώ μιλάμε πλέον για πρέπει και όχι θέλω.

Καλό θα ήταν για την άλλη κοπέλα που δεν μίλησε στον άντρα της να μιλήσει, και apricot μπράβο σου που μίλησες.

Μα κάθε μέρα???? :shock: :shock: :shock:

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ ευτηχώς δεν το έχω αυτό το κάθε μέρα!!

αν και τον τελευταίο καιρό έχει πέσει "ξηρασία"

εμείς σαν ζευγάρι θέλουμε να είμαστε καλά ψυχολογικά για να το απολαύσουμε!!

ξέρω όμως 2 περιπτώσεις...τις συζητούσαμε στο χριστουγεννιάτικο τραπέζι.

οι γονείς μου(ετών 52 και 46) και οι παπούδες μου(ετών 68 και 63)

λείπουν συχνά οι άντρες για μέρες λόγω δουλειάς.

οπότε όταν είναι σπίτι θέλουν όλη μέρα...

είναι απίστευτο!!!!

οι γυναίκες όμως υποφέρουν!!!

δεν είναι λογικό...μπορεί να ξυπνήσουν μές την νύχτα...

ευχομαι να μην γίνουν έτσι οι άντρες σας κορίτσια!

δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό το πράγμα..δεν είναι νορμάλ!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειμασταν στα νιατα μας και χωρις παιδι δεν με παιραζε καθολου μα καθολου.... Τωρα με το παιδι να τρεχεις ολη μερα και μετα να σου κουνιεται... λιγο ζορι. Οπως ειπαν και τα κοριτσια παραπανω συζητησε το mita μαζι του. Βεβαια καλυτερο το να σε ποθει παρα να μην σε ποθει και να πηγαινει το μυαλο σου αλλου για αλλου. Εμενα επειδη το μυαλουδακι μου ταξιδευει στο υπερεπεραν και το εχω συζητησει με τον αντρα μου το θεμα σ.... (τωρα που ειναι και μακρυα) μου εχει πει οτι τα παντα δεν περιστρεφονται γυρω απο αυτο (σε εμας τα παντα περιστρεφονται γυρω απο τον υπνο....)

Link to comment
Share on other sites

Στα 63,ε????

 

Ωχχχχ,τα πακια μου :?:-?:?.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

το ανάποδο είναι...η γιαγιά είναι 68 και ο παππούς είναι 63.

ήθελε πιπίνι η γιαγιά....

είχε κάνει μια φορά εγχείρηση η γιαγιά στο πόδι και όταν γύρισαν σπίτι δεν την άφηνε.

την κυνηγούσε...

έχει απίστευτο γέλιο...

για μας!!!

εμείς τους την λέμε συνέχεια...τώρα είστε για χαμομήλια και στον καναπέ σας!!

κορινάκι το ίδιο λέμε με τον άντρα μου...θέλουμε ουσιαστική σχέση...και να βασίζεται σε άλλα πράγματα,όχι σε αυτό.

στις 2 περιπτώσει που ανέφερα έχουν μόνο αυτό!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μωρέ όλα χρειάζονται, αν δεν έχεις και σεξ τότε δεν νομίζω ότι μπορεί να προχωρήσει η σχέση σωστά, αλλά όχι και κάθε μέρα, εδώ μιλάμε για καταναγκαστικά έργα και όχι για απόλαυση!!!!!!!!!!

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ας μην ξεχνάμε ότι η κούραση δεν τελειώνει ποτέ.....

επίσης μην ξεχνάτε ότι τρώγοντας έρχεται η όρεξη....;)

 

πάντως και εγώ δεν βρίσκω τόσο τραγικό το να μας θέλουν οι άντρες τόσο συχνά....

εγώ πάντως είμαι σε καλύτερη μοίρα,μέρα παρά μέρα :lol::lol:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ας μην ξεχνάμε ότι η κούραση δεν τελειώνει ποτέ.....

επίσης μην ξεχνάτε ότι τρώγοντας έρχεται η όρεξη....;)

 

πάντως και εγώ δεν βρίσκω τόσο τραγικό το να μας θέλουν οι άντρες τόσο συχνά....

εγώ πάντως είμαι σε καλύτερη μοίρα,μέρα παρά μέρα :lol::lol:

 

πες τα ρε DALIA!!!! Τι να πούμε και έμεις που ΣΕΞ μόνο με το ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ?????

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι'εμεις που το θελουμε και δεν μπορουμε,τι να πουμε?

 

Εγω με τον αντρα μου συναντιομαστε για μια μερα καθε μιαμιση βδομαδα (καμια φορα και το διμηνο) και τις μισες απο αυτες τις μερες ειμαι αδιαθετη,την τυχη μου!:evil:

 

Καλα και το καθε μερα δεν παλευεται,αλλα απο το χαλι που αντιμετωπιζουμε τωρα το προτιμω...

 

Φτιαχνει και η επιδερμιδα.Μουρη φραπα! :lol:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως και εγώ δεν βρίσκω τόσο τραγικό το να μας θέλουν οι άντρες τόσο συχνά....

 

Καλε ουτε εγω το βρισκω τραγικο. Προς Θεου..... Απλα καποιες μερες θες να κλεισεις τα ματακια σου και να μην κουνηθεις απο το κρεβατι σου (βεβαια δεν θες ουτε να σηκωθεις και για το μωρο αλλα δεν γινεται....) Εγω για τετοιες μερες μιλαω. Σε πληροφορω θα ηθελα να με κυνηγαει ο αντρας μου αυτη την στιγμη αλλα τον εχω μακρυα μου....

Ειχα μια φιλη "πρωην φιλη" (χωρις παιδια) που το καθημερινο σεξ τουλαχιστον μια φορα το θεωρουσε δεδομενο.

Αλλα και στα 60τοσο δεν ξερω πως θα ημουν... Δεν θελω να σκεφτομαι εκεινη την ηλικια απο τωρα

Link to comment
Share on other sites

εμείς πάλι είμαστε σε χειμερία νάρκη... 2 φορές το μήνα τώρα πια. πριν τα παιδιά είμασταν συχνότεροι αλλά τώρα με τα παιδιά,τη δουλειά, το πολύ πρωινό ξύπνημα.. κάποιες φορές με πειράζει αλλά είμαι τόσο κουρασμένη που δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ. το έχω αφήσει σε εκείνον. ανέκαθεν δεν ήταν και πολύ αυτού του σπορ .

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

οι γονείς μου(ετών 52 και 46) και οι παπούδες μου(ετών 68 και 63)

!!

 

 

αχετο: 68 ο παππούς??? νεότατος ο παππούς..πόσο χρονών παντρεύτηκε??δηλαδή έχει δισσεγγονο στα 68 του?? βουρρρ για το τρισσεγγονο πολύ χαλαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς, ενώ θέλουμε δεν μπορούμε. Τις καθημερινές, ο άντρας μου, μου δείχνει τις προθέσεις του από νωρίς, αλλά μέχρι να κοιμηθεί το μωρό, έχει κοιμηθεί αυτός πρώτος.

 

Αλλά ακόμα και όλο το σαββατοκύριακο που μας κρατάει το μωρό η μάνα μου προκειμένου να βγούμε ή να αισθανθούμε ζευγάρι, υπάρχουν φορές που απλα κοιμόμαστε. Δεν υπάρχει όρεξη να κάνουμε κάτι παραπάνω. Ούτε το χέρι μας να κουνήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς, ενώ θέλουμε δεν μπορούμε. Τις καθημερινές, ο άντρας μου, μου δείχνει τις προθέσεις του από νωρίς, αλλά μέχρι να κοιμηθεί το μωρό, έχει κοιμηθεί αυτός πρώτος.

 

υπάρχουν φορές που απλα κοιμόμαστε. Δεν υπάρχει όρεξη να κάνουμε κάτι παραπάνω. Ούτε το χέρι μας να κουνήσουμε.

 

Ax μια απ΄τα ίδια. Όταν ήμουν νεότερη χωρίς παιδιά, το θεωρούσα αδιαννόητο να κοιμάμαι μ΄εναν άντρα στο ίδιο κρεββάτι χωρίς να "το κάνουμε". Τώρα όταν ξαπλώνω καμμια φορά σκέφτομαι, άσε να κοιμηθώ και το κάνουμε αυριο. Το κακό είναι ότι αυτό το λέω πολλές φορές μέχρι να το αποφασίσω. Βέβαια στις διακοπές με την ξεκούραση όλα αλλάζουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν με πειραζει που το παραδεχομαι, αλλα ουτε θυμαμαι ποτε καναμε ερωτα τελευταια φορα.Ο συζυγος θελει αλλα εγω ... δεν εχω ορεξη.Καποτε ισχυε αυτο που λεει η κοπελα πιο πανω,το θεωρουσα δεδομενο οτι αν ξαπλωσουμε στο κρεβατι θα κανουμε και ερωτα.Τωρα πια το κρεβατι ειναι μονο για υπνο. Ασε που εχουμε αναμεσα μας και τον μικρο...Μαλλον με βολευει γιατι εχω και δικαιολογια το παιδι...Παντως δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι εχουμε παιδια,το γεγονος οτι ειμαστε μαζι 9 χρονια ή το γεγονος οτι εχοντας αλλα στο μυαλο πραγματικα το σεξ ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι...Μαλλον θα μπορουσα να ζησω και χωρις αυτο!!!:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειραζει που το παραδεχομαι, αλλα ουτε θυμαμαι ποτε καναμε ερωτα τελευταια φορα.Ο συζυγος θελει αλλα εγω ... δεν εχω ορεξη.Καποτε ισχυε αυτο που λεει η κοπελα πιο πανω,το θεωρουσα δεδομενο οτι αν ξαπλωσουμε στο κρεβατι θα κανουμε και ερωτα.Τωρα πια το κρεβατι ειναι μονο για υπνο. Ασε που εχουμε αναμεσα μας και τον μικρο...Μαλλον με βολευει γιατι εχω και δικαιολογια το παιδι...Παντως δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι εχουμε παιδια,το γεγονος οτι ειμαστε μαζι 9 χρονια ή το γεγονος οτι εχοντας αλλα στο μυαλο πραγματικα το σεξ ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι...Μαλλον θα μπορουσα να ζησω και χωρις αυτο!!!:shock::shock::shock:

 

Κι εγώ με τον σύζυγό μου έχουμε 10 χρόνια συνολικά σχέση. Και σίγουρα το σεξ δεν είναι απ'τα πρώτα πράγματα που σκέφτομαι τώρα με το μωρό.

 

Κι όπως κι εσύ, πολλές φορές αισθάνομαι ότι με βολεύει το ότι το μωρό κοιμάται αργά. Με στεναχωρεί όμως αυτό, γιατί δεν είμαι καν 30. Ελπίζω να επανέλθω με τον καιρό και να αποκτήσω την όρεξη που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πιστευω ότι για να κάνουμε σεξ πρέπει να χαλαρώσουμε. Αν είμαστε συνέχεια μες στη τσίτα από τις δουλειές και τις έννοιες που καιρός να σκεφτεις το σεξ, πόσο μάλλον να το κάνεις κιόλας. Η αλήθεια είναι ότι κάποιες ώρες της ημέρας (όχι αργά το βράδυ) θα το ήθελα πολύ. Αλλά δυστυχώς αυτές τις ώρες με τα παιδιά στα πόδια δε γίνεται. Αντε λες το βράδυ. Το βράδυ όμως "...το σώμα ασθενές".

Link to comment
Share on other sites

Ο συχωρεμένος ο πεθερός μου ήταν ντούρασελ μέχρι σχεδόν το τέλος! Βγάζοντας έξω τον τελευταίο του χρόνο που δεν... λόγω καρδιακής ανεπάρκειας (το πάλεψε με βιάγκρα αλλά τίποτε) ήταν σεξ μασίν! Μιλάμε για 2 και 3 φορές μέσα σε ένα μεσημέρι στα 70 του. Μη μιλήσω για τα νιάτα του, καταλαβαίνετε. Ούτε να πλυνει πιάτα δεν την άφηνε τη γυναίκα. Η πεθερά μου πάλι με δουλειά, παιδιά, σπίτι τα 'χε παίξει, δεν της άρεσε και ιδιαίτερα το σπορ... τα τελευταία χρόνια την έπαιρνε ο ύπνος:o εκείνη την ώρα. πέθανε και βρήκε την ησυχία της, το λέει συνέχεια(για το θέμα μας εννοώ!).

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Ax μια απ΄τα ίδια. Όταν ήμουν νεότερη χωρίς παιδιά, το θεωρούσα αδιαννόητο να κοιμάμαι μ΄εναν άντρα στο ίδιο κρεββάτι χωρίς να "το κάνουμε". Τώρα όταν ξαπλώνω καμμια φορά σκέφτομαι, άσε να κοιμηθώ και το κάνουμε αυριο. Το κακό είναι ότι αυτό το λέω πολλές φορές μέχρι να το αποφασίσω. Βέβαια στις διακοπές με την ξεκούραση όλα αλλάζουν!
ακριβως τα ιδια κι εγω
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι εχουμε παιδια,το γεγονος οτι ειμαστε μαζι 9 χρονια ή το γεγονος οτι εχοντας αλλα στο μυαλο πραγματικα το σεξ ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι...Μαλλον θα μπορουσα να ζησω και χωρις αυτο!!!:shock::shock::shock:

ποσο σε νιωθω, κι εμείς 7 χρονια μαζί με δυο παιδιά κ πολλες έννοιες κ παρότι ο συζυγος το ζητά σχεδον καθημερινά με τις δικαιολογιες την βγάζω με 2-3 φορές το μήνα. Βαριέμαι οικτρά πια.. μαλλον θα μπορούσα να ζήσω κ εγώ χωρίς αυτό. Πόσο μπορώ να καταπιεστώ όμως για να μην πάει ο σύζυγος σε καμμια άλλη "πορτοκαλιά" γιατί ωραία τώρα παρακαλάει ... για πόσο όμως

Link to comment
Share on other sites

Κι όπως κι εσύ, πολλές φορές αισθάνομαι ότι με βολεύει το ότι το μωρό κοιμάται αργά. Με στεναχωρεί όμως αυτό, γιατί δεν είμαι καν 30. Ελπίζω να επανέλθω με τον καιρό και να αποκτήσω την όρεξη που είχα.

κι εγώ 29 κ νιώθω έτσι, δλδ σε 10 χρόνια πως θα είμαι ,μα γιατι κατάντησα έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ 29 κ νιώθω έτσι, δλδ σε 10 χρόνια πως θα είμαι ,μα γιατι κατάντησα έτσι;;

 

Ίδια ηλικία έχουμε. Κι εγώ το αναρωτιέμαι πάρα πολλές φορές. Στην αρχή το έριχνα στις ορμονικές διαταραχές μετά την γέννα. Αλλά έχουν περάσει 8 μήνες και λίγες είναι οι φορές που το έχω επιδιώξει από μόνη μου.

 

Και πάνω που λεω, οκ, μπαίνουμε σε καλό δρόμο (μία στο τόσο) έρχονται κάποια χρόνια προβλήματα στο προσκήνιο (βλέπε πεθερά!) και με γυρνάνε φτου κι απ'την αρχή. Μην σου πω ότι μου κόβεται εντελώς η όρεξη (ούτε να με αγγίξει δεν θέλω). Προφανώς έχω κουραστεί πολύ ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι εγω εχω το αντιθετο προβλημα :confused::confused:.. Θα ηθελα να συνεβαινε συχνοτερα απο μια φορα την εβδομαδα που εχει καταντησει τωρα πια :oops::oops:...

 

Και να φανταστειτε οτι ειναι και μικροτερος στην ηλικια :rolleyes::rolleyes:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...