Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

bp-ioli δυστυχως θεωρω οτι κανετε λαθος που περιμενετε τις γονιμες μερες να κανετε σεξ...:( πιστευω πως ειναι λιγο αγχωτικο και για τους δυο σας κ να καταπιεζετε τις επιθυμιες σας για αυτο...

ενταξει φυσικα καταλαβαινω οτι θελετε πολυ μια εγκυμοσυνη αλλα ειλικρινα θεωρω κριμα να το αντιμετωπιζετε ετσι το θεμα...

α και δεν ξερω ισως σου το εχει πει ο γυναικολογος σου, ερευνες λενε οτι οι γυναικες που εχουν συχνες επαφες ακομα κ εκτος γονιμων ημερων ειναι πιο πιθανο να συλλαβουν μεσα στον χρονο απο την εναρξη των προσπαθειων!:)

 

(αν σε πειραξαν η σε εκνευρισαν αυτα που σ ειπα ζητω συγγνωμη δεν ειχα προθεση να σου κανω διαλεξη ειλικρινα...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

bp-ioli δυστυχως θεωρω οτι κανετε λαθος που περιμενετε τις γονιμες μερες να κανετε σεξ...:( πιστευω πως ειναι λιγο αγχωτικο και για τους δυο σας κ να καταπιεζετε τις επιθυμιες σας για αυτο...

ενταξει φυσικα καταλαβαινω οτι θελετε πολυ μια εγκυμοσυνη αλλα ειλικρινα θεωρω κριμα να το αντιμετωπιζετε ετσι το θεμα...

α και δεν ξερω ισως σου το εχει πει ο γυναικολογος σου, ερευνες λενε οτι οι γυναικες που εχουν συχνες επαφες ακομα κ εκτος γονιμων ημερων ειναι πιο πιθανο να συλλαβουν μεσα στον χρονο απο την εναρξη των προσπαθειων!:)

 

(αν σε πειραξαν η σε εκνευρισαν αυτα που σ ειπα ζητω συγγνωμη δεν ειχα προθεση να σου κανω διαλεξη ειλικρινα...)

 

Καθόλου δε με πείραξαν αυτά που γράφεις, ούτε με εκνεύρισαν. Έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ προσπαθώ να το παλέψω (με το άγχος μου εννοώ).

Πέρσι έμεινα έγκυος με την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα και πράγματι δεν είχαμε κάνει τις γόνιμες αλλά ψιλοάσχετες. Όμως ήμουν πολύ χαλαρή και δεν με ενδιέφερε το πόσο σύντομα θα μείνω έγκυος. Τελικά η εγκυμοσύνη παλλινδρόμησε, μου δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και δεν έπρεπε να μείνω έγκυος για 6 μήνες, μετά άρχισα κάτι εξετάσεις για θρομβοφιλία, μετά είχα άλλο πρόβλημα κι έτρεχα για μαστογραφίες, μετά έτρεχα για τον θυρεοειδή, άστα να πάνε.

Όλα αυτά με άγχωσαν και με κατέβαλαν πολύ ψυχολογικά.

Πού θα μου πάει όμως? Θα συνέλθω, είμαι σίγουρη.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δε με πείραξαν αυτά που γράφεις, ούτε με εκνεύρισαν. Έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εγώ προσπαθώ να το παλέψω (με το άγχος μου εννοώ).

Πέρσι έμεινα έγκυος με την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα και πράγματι δεν είχαμε κάνει τις γόνιμες αλλά ψιλοάσχετες. Όμως ήμουν πολύ χαλαρή και δεν με ενδιέφερε το πόσο σύντομα θα μείνω έγκυος. Τελικά η εγκυμοσύνη παλλινδρόμησε, μου δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και δεν έπρεπε να μείνω έγκυος για 6 μήνες, μετά άρχισα κάτι εξετάσεις για θρομβοφιλία, μετά είχα άλλο πρόβλημα κι έτρεχα για μαστογραφίες, μετά έτρεχα για τον θυρεοειδή, άστα να πάνε.

Όλα αυτά με άγχωσαν και με κατέβαλαν πολύ ψυχολογικά.

Πού θα μου πάει όμως? Θα συνέλθω, είμαι σίγουρη.

 

 

Σ΄το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα και με το καλο να ερθει η εγκυμοσυνη!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κορίτσια δεν θέλω να κάνω σεξξξξξ!!!!!έχω μπερδέψει πολύ το ρόλο μαμάς-γυναίκας,νιώθω άσχημα να κάνω σεξ και μετά να θηλάσω το παιδί μου...είναι τόσο τρυφερούδι..ο άντρας μου κάνει παράπονα αλλά εγώ δεν θέλω,,ελπίζω να μου περάσει

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κορίτσι μου τι κακό έχει το σεξ; Χάρη σ΄αυτό δεν έγινε και ο μικρούλης σου; Προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι μ΄αυτό τον τρόπο. Όλα είναι φυσιολογικά και μέσα στη ζωή. Προσπάθησε σιγά σιγά να επαναφέρεις τους ρυθμούς της ζωής σας. Όλα θα πάνε καλά. Αν δεις ότι συνεχίζεις να νιώθεις έτσι καλό θα ήταν να συμβουλευτείς κάποιον. Νομίζω πως υπάρχει κάποια τηλεφωνική υποστήριξη. Μην το αφήσεις όμως να σας πάρει από κάτω ;)

Casperaki εσύ τι κάνεις; όλα καλά;

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πάλι θέλουμε και οι δύο (βέβαια είμαστε πτώματα ) αλλά δεν μας αφήνει ο μπέμπης αργεί να κοιμηθεί . Για εμάς το 11 :οο το βράδυ πλέον είναι μεσάνυχτα εναι η ώρα συνήθως που κοιμαται ο μπέμπης αλλά που αντοχή μετά ??????? Ειδικά εγώ σκέφτομαι το σεξ και χασμουρίεμαι. Η αλήθεια πάντως είναι ότι δεν άλλαξε κάτι στην επιθυμία μας απλά άλλαξε το ωράριο μας και η συχνότητα μόνο 1-2 φορές την εβδομάδα και αυτό Σ/Κ :oops:

Κάνουμε υπομονή να μεγαλώσει λίγο ο μικρός να κοιμάται πιο πολύ να χαλαρώσουμε κι εμείς

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κορίτσι μου τι κακό έχει το σεξ; Χάρη σ΄αυτό δεν έγινε και ο μικρούλης σου; Προσπάθησε να μη το σκέφτεσαι μ΄αυτό τον τρόπο. Όλα είναι φυσιολογικά και μέσα στη ζωή. Προσπάθησε σιγά σιγά να επαναφέρεις τους ρυθμούς της ζωής σας. Όλα θα πάνε καλά. Αν δεις ότι συνεχίζεις να νιώθεις έτσι καλό θα ήταν να συμβουλευτείς κάποιον. Νομίζω πως υπάρχει κάποια τηλεφωνική υποστήριξη. Μην το αφήσεις όμως να σας πάρει από κάτω ;)

Casperaki εσύ τι κάνεις; όλα καλά;

τπτ το κακό μωρέ αλλά δεν ξέρω γιατί νιώθω έτσι...είμαι αρκετά κουρασμένη στο τέλος της μέρας επειδή είμαι τελείως μόνη οπότε ξεραίνομαι κατά τις 11και30 και περνάει η νύχτα έτσι...

g598zf3jh69s483c.png
Link to comment
Share on other sites

Εμας παλι εχει στρωσει ωραριο η μικρη και απο τις 9 το βραδυ 10 παρα το αργοτερο, εχουμε απλετο ελευθερο χρονο. Ειναι ομως πολλες οι φορες που τοτε κοιταμε να κανουμε αυτα που μας ευχαριστουν (π.χ. λιγη ωρα στο pc εκεινος, ενα μεγααααλο και χαλαρωτικο αφρολουτρο εγω), οποτε και παλι δεν....

Η αληθεια ειναι ομως πως εχουμε κανει βελτιωση! Απο τη γεννηση της Μαριας μεχρι τον 4ο μηνα δεν υπηρξε ουτε μια φορα... :oops: Απο τον 4ο κι επειτα ομως, γινεται τουλαχιστον 4 φορες το μηνα κι αν ειμαστε και τυχεροι και μας κρατησει κανεις τη μικρη να βγουμε, τοτε γινεται και παραπανω.. :oops:

Πιστευω θα ερθουν και καλυτερες εποχες! ;)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το σεξ δεν ειναι απλα μια διαδικασια που μπαινει σε χρονοδιαγραμμα και απο αυτο κρινεται αν ειναι σωστη η σχεση του ζευγαριου. Παιζουν ρολο οι συνθηκες και πρεπει να σεβομαστε τα θελω του αλλου και τις αναγκες του. Εχω πολλες γνωστες απο τις οποιες ακουω την φοβερη ατακα < το κανω τρεις φορες την εβδομαδα η και καθε ημερα θελω δεν θελω για να κραταω τον αντρα μου> λες και οι σχεσεις του ζευγαριου κρεμονται μονο απο αυτο. Για μας αναλογα τις συνθηκες παει και η συχνοτητα και αλοιμονο αν επρεπε να κρατησουμε τη σχεση μας ζωντανη με βαση μονο το σεξ. Εγω στην εγκυμοσυνη απαγορευοταν να εχω σεξουαλικες επαφες και μετα την επεισοδιακη γεννα μου και με ενα μωρο προωρο μου πηρε καιρο να επανελθω. Αυτο τι σημαινει οτι ο αντρας δικαιως επρεπε να βρει αλλη??? Ισα ισα ηταν πολυ τρυφερος μαζι μου και με κατανοηση σεβομενος τις αλλαγες που ειχαμε στη ζωη μας. Τωρα σιγα σιγα που ηρεμουν τα πραγματα βρισκουμε τους ρυθμους μας αν και η κουραση που τραβαμε και οι δυο ειναι απιστευτη. Αλλα θεωρουμε φυσιολογικη την κατασταση γιατι ειναι μια μεταβατικη περιοδος για ολους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ ακούγοντας τα κάθε μερα ή 3 φορές την εβδομάδα, αρχισα να αισθάνομαι προβληματική..λες και ζω σε άλλον κόσμο...απορώ που βρίσκονται οι αντοχές,εκτός και αν όλα τα άλλα προβλήματα είναι λυμένα, αν και οι 2 είναι δημόσιοι υπάλληλοι, που σημαίνει ότι οάντρας είναι στο σπίτι μετά τις 2μιση και παει λεγοντας...εγώ από τις 3μιση που γυρνάω σπίτι μέχρι τις 10μιση που κοιμούνται δεν κάθομαι λεπτό..και δεν υπερβάλλω..και εμτά τις 10μιση μαζεύω το σπιτι, πλένω, σιδερώνω μέχρι 11μιση 12..και ο άντρας μου δουλεύει στο γραφείο του μέχρι 9 10..μετά πόσο λογικό είναι να κάνουμε σεξ?πτωματα και οι δυο??και μέχρι πριν από λίγο με το μωρό να ξυπνάει κάθε 3ωρο λόγω θηλασμου...?τι να πω..αν όντως υπάρχουν αυτές οι συχνότητες και δεν λέγονται για λόγους εντυπωσιασμού τότε μπράβο σας...αλλά και για μας τις υπόλοιπες με τις πιο αραιες επαφές, δεν σημαίνει οτι ο άντρας μας σωνει και ντε θα βρει αλλη..υπάρχουν και οικογένειες με ρυθμούς πιο δύσκολους που δεν ευνουον 3 και 4 φορές την εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ακούγοντας τα κάθε μερα ή 3 φορές την εβδομάδα, αρχισα να αισθάνομαι προβληματική..λες και ζω σε άλλον κόσμο...απορώ που βρίσκονται οι αντοχές,εκτός και αν όλα τα άλλα προβλήματα είναι λυμένα, αν και οι 2 είναι δημόσιοι υπάλληλοι, που σημαίνει ότι οάντρας είναι στο σπίτι μετά τις 2μιση και παει λεγοντας...εγώ από τις 3μιση που γυρνάω σπίτι μέχρι τις 10μιση που κοιμούνται δεν κάθομαι λεπτό..και δεν υπερβάλλω..και εμτά τις 10μιση μαζεύω το σπιτι, πλένω, σιδερώνω μέχρι 11μιση 12..και ο άντρας μου δουλεύει στο γραφείο του μέχρι 9 10..μετά πόσο λογικό είναι να κάνουμε σεξ?πτωματα και οι δυο??και μέχρι πριν από λίγο με το μωρό να ξυπνάει κάθε 3ωρο λόγω θηλασμου...?τι να πω..αν όντως υπάρχουν αυτές οι συχνότητες και δεν λέγονται για λόγους εντυπωσιασμού τότε μπράβο σας...αλλά και για μας τις υπόλοιπες με τις πιο αραιες επαφές, δεν σημαίνει οτι ο άντρας μας σωνει και ντε θα βρει αλλη..υπάρχουν και οικογένειες με ρυθμούς πιο δύσκολους που δεν ευνουον 3 και 4 φορές την εβδομάδα

 

Ακριβώς!!!!!!!!

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχουν ζευγάρια που κάνουν τόσο συχνά σεξ όταν τα παιδιά τους είναι τόσο μικρά, εκτός και αν είναι μικροί σε ηλικία και πρόσφατα παντρεμένοι. Δηλαδή ναι, αν ο 'μπαμπάς' είναι 23 -24 χρονών, και με τη μαμά είναι μαζί κανα χρόνο άντε 2, τότε ίσως την κυνηγάει λίγο παραπάνω. Εγώ με τον άντρα μου ήμαστα μαζί 7 χρόνια όταν έκανα το γιο μου σε ηλικία 30 και 35 χρονών αντίστοιχα. Μέχρι το παιδί να γίνει 6 μηνών ψάχναμε τις ισορροπίες μας. Κάναμε σεξ αλλά καμιά σχέση με πριν. Όπως πριν γίναμε μετά το χρόνο. Τώρα είμαι έγκυος στο 2ο και λέμε άντε να γεννήσουμε να δούμε άσπρη μέρα. Τώρα μας φαίνεται λίγο πιο εύκολο, να ξαναβρούμε ρυθμούς. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικά δε πιστεύω πως μπορεί να είναι η συχνότητα ίδια για όλους τους ανθρώπους. Το βασικό είναι να υπάρχει αλληλοκατανόηση για τις ανάγκες του καθένα. Αν το ζευγάρι είναι καλά μαζί μαζί θα βρουν τη μέση οδό. Τι κι αν κάνεις σεξ 1 φορά το μήνα ή 4 φορές την εβδομάδα; Το βασικό είναι να νιώθεις καλά με τον άνθρωπό σου.:D

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μμμ...οχι πλεον δεν του την πεφτω υστερα απο 2 3 αποπειρες παλιοτερα δικες μου που δεν ηθελε ε....μου επεσε το ηθικο και τα μουτρα....

 

Ορεξη δεν εχει λογω οικονομικων,,,οκ....αλλα να βλεπει καμια χχχ ταινια που και που η να κατεβαζει κανενα βιντεακι με νεαρουλα σε ακαταλληλες ποζες δεν εχει προβλημα...

 

ειμαι ετοιμη να σκασω....

 

 

casperaki exw perasei apo tin idia fasi me ton antra mou. Eixe ethistei alla den to paradexotan. Tin 1h fora prospathise na kanete sex blepontas tin tainia, an endwsei einai kalo, tin epomenni fora kleistin gia na sinexisete, tin 3i fora prospathiste xwris tainia. An den....syzitise to mazi tou poli xalara giati thimwnoun.An den yparxei kati exosyzigiko tote exeis elpides na ftiakseis ti sxesi sou.Peripoiisou ton eayto sou, arxise na bgaineis pio sixna moni sou gia na ton kaneis na ksipnisei.prospathise na tou pianeis to bla bla tis wres pou ti briskei monos tou gia na ksekolisei kai na min ton afineis mono tou sto spiti wste na mpainei ston peirasmo na ta kanei ayta, panta diakritika oso mporeis. O dikos mou telika to kseperase kai twra me parakalaei ki egw ap'tin kourasi den mporw...exw genisei edw ki ena xrono.Elpizw na allaksoun kai gia sas ta pragmata

Link to comment
Share on other sites

μμμ...οχι πλεον δεν του την πεφτω υστερα απο 2 3 αποπειρες παλιοτερα δικες μου που δεν ηθελε ε....μου επεσε το ηθικο και τα μουτρα....

 

Ορεξη δεν εχει λογω οικονομικων,,,οκ....αλλα να βλεπει καμια χχχ ταινια που και που η να κατεβαζει κανενα βιντεακι με νεαρουλα σε ακαταλληλες ποζες δεν εχει προβλημα...

 

ειμαι ετοιμη να σκασω....

 

Μια από τα ίδια βιώνω κι εγώ και σε χειρότερη κατάσταση!..

Μέχρι που άρχισα να το ψάχνω μήπως πρόκειται για ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ? «Κατεβάζει» καθημερινά στον υπολογιστή «υλικό» για να μη ξεμείνει!!! Τα ανακάλυψα όλα! βέβαια όταν τον έπιασα και του μίλησα, η ένοχη (όπως πάντα) είμαι εγώ που αφού δεν είμαι πάντα διαθέσιμη κι αυτός είναι άντρας κι έχει ορμές πρέπει κάπου να εκτονωθεί (!!!). Έτσι κι αλλιώς δεν με απατάει γιατί δεν είναι «ηθικό» κατά τα λεγόμενά του!.. Οπότε... Του είπα να απευθυνθούμε σε σύμβουλο γάμου και με είπε υπερβολική και παράλογη...

Αν θες casperaki στείλε πμ να τα πούμε!..

Link to comment
Share on other sites

σεξ... :roll:

 

ακου σεξ!!! :|

 

πιο συχνα κανω λαχανοντολμαδες, παρα σεξ....

 

 

 

 

 

 

(και εχω ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ καιρο να κανω λαχανοντολμαδες!!!!)

 

ποσο,μα ποσο σε νιωθω....

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζω (μια που βρηκα συμπασχουσες, λαχανοντολμαδοφτιαχτρες)

 

 

ωραιοι οι λαχανοντολμαδες, δε λεω..... μια χαρα τους τρωμε!!!!

 

αλλα....

 

 

αντε αγορασε λαχανο

αντε βραστο

αντε κοψτο

αντε ξετυλιξε το

αντε φτιαξε γεμιση

αντε γεμισε

αντε ψησε....

 

κουραστηκα τοσο με την διαδικασια, που δεν ευχαριστιεμαι το φαι, καταλαβατε τι εννοω? :roll:

 

θα μου πεις, οταν ησουν πιτσιρικα, γιατι εφτιαχνες 6 μερες τη βδομαδα λαχανοντολμαδες???? τοτε δε βαριοσουν? κι οχι μονο αυτο, αλλα εφτιαχνες λαχανοντολμαδες και δεν ειχες και μονιμη παρεα να τους φας, ετρωγες εδω κι εκει...

 

τωρα που εχεις σταθερη και μονιμη παρεα, γιατι δεν το κανεις?

 

 

 

 

δε ξερω...............:|

Link to comment
Share on other sites

στις εγκυμοσυνες δεν ηθελα καθολου.ορμονικο μαλλον.ανα 2-3 μερες κανουμε κ συνηθως αυτος πρωτα κανει την κινηση :oops: εγω ειμαι τυπος που θελει τον κυνηγο :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

στις εγκυμοσυνες δεν ηθελα καθολου.ορμονικο μαλλον.ανα 2-3 μερες κανουμε κ συνηθως αυτος πρωτα κανει την κινηση :oops: εγω ειμαι τυπος που θελει τον κυνηγο :mrgreen::mrgreen:

 

να και καποια που φτιαχνει συχνα λαχανοντολμαδες!!! φτου φτου μη σας ματιασω...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...