Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Μακαρι να μπορούσα να βρω μια λύση για σένα αλλά τότε θα είχα βρει και για μένα. Είμαι μία κοπέλα που γυρνάνε να την ξαναδούνε οι άλλοι στο δρόμο, και δεν περνάω καθόλου απαρατήρητη, δυστυχώς μόνο για τους άλλους και όχι για τον άντρα μου. Ο άντρας μου έχει να κάνει κίνηση πάρα πολύ καιρό. Η συχνότητά μας είναι 1 φορά τον μήνα και αν κάνω κίνηση εγώ. Αυτό όμως με προσβάλει γιατί όπως και το casperaki έχει όρεξη αλλά για τον υπολογιστή. Και εμένα κατα πάσα πιθανότητα τη βρίσκει μόνος του, και ξέρω και τα σημάδια που αφήνει , όχι τα ....φανερά.... σε αυτά προσέχει, σε άλλα που αφήνει στην τουαλέτα. έχουμε συζητήσει στην αρχή της σχέσης μας που τον είχα πιάσει να βλέπει διάφορα, ότι αυτό θεωρω πως με προσβάλλει ως γυναίκα, τότε όμως δεν με ένοιαζε γιατί βόλτα χωρίς δασάκι δεν ονομάζονταν βόλτα... Θέλεις να ανάψεις, κυριε? Εδώ είμαι και σε περιμένω, αλλά όχι να σε ανάψει άλλη και να σε σβήσω εγώ... Το θέμα της ερωτικής επαφής το βάζω πολύ ψηλά , όχι ως μία φουλ στερημένη γυναίκα 28 χρονών, αλλά ως άνθρωπος. Τότε θα ζούσα και με τον αδερφό μου. Αυτό έχουμε γίνει αδερφάκια. Τι κι αν κυκλοφορώ με str...g τι κι αν όλο κοντένουν οι baby doll μου... Τίποτα... Δεν ξέρω τι να κάνω... Όπως ειπώθηκε είμαι 28 χρονών και νοιώθω... Αφήστε , ουτε καν ξέρω πόσο μεγάλη νοιώθω. Έχω κάνει τα πάντα για να αλλάξει αυτό. Μου έμειναν 5 κιλά από την εγκυμοσύνη. Και μετά από την προσπάθεια που έκανα να τα χάσω συνδητοποίησα ότι όχι μόνο ο άντρας μου έχει βάλει αρκετά κιλάκια, αλλά φαίνεται πιο "έγκυος" από ότι εγώ. αλλά μόνο εγώ προσπαθώ, κι αυτός .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

beba09 έχω σκεφτεί κ εγώ τα ίδια με σένα κ θα συμφωνήσω μέχρι ένα σημείο.

Στην πραγματικότητα τι μας λείπει?Το σεξ?Οκ πες το βρίσκουμε.

Με την συντροφικότητα τι γίνεται?Αν πραγματικά μας ενδιαφέρει ο άντρας που έχουμε επιλέξει να είναι δίπλα μας,ένας γκόμενος δεν είναι η λύση γιατί μετά,όταν θα γυρίσουμε σπίτι θα βρούμε την ίδια κατάσταση.Εκεί έχω καταλήξει εγώ.

Το ξαναλέω,αν δεν έχουμε το παραμικρό ενδιαφέρον πια για τον άνθρωπό μας κ επιλέγουμε να κάτσουμε σε μια τέτοια σχέση για τα παιδιά,τότε μόνο έτσι η λύση 'γκόμενος' μπορεί να 'βοηθήσει' αλλιώς απλά κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

Σε καμία περίπτωση δε σου κάνω προσωπική επίθεση,μη θεωρηθεί έτσι.Απλά έχω σκεφτεί κ εγώ ακριβώς τα ίδια πράγματα αλλά ήξερα ότι δε θα ήμουν ευτυχισμένη με λίγες στιγμές σεξ.Θέλω ο άνθρωπός μου να ενδιαφέρεται για μένα κ θεωρώ το σεξ μια πράξη που μέσω αυτής εκφράζεις τον πόθο σου κ την αγάπη σου για τον άλλον όχι μόνο για να ξε...λώσεις επειδή τον έχεις εύκαιρο ;)

Οταν υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές από το σύντροφό μας,πράγμα απαράδεκτο φυσικά,κ δε λυθεί άμεσα,μας δημιουργεί μόνιμα νεύρα κ ειρωνίες.Οχι τπτ άλλο αλλά μας γερνάει κ ο κύριος είναι στην κοσμάρα του :P

 

Συμφωνώ απόλυτα με τη φίλη myangel :)

 

 

 

Σαφώς δεν είναι μόνο το σεξ....αλλά επιπλέον και "με ποιον" γίνεται, όμως όταν εισπράττεις αδιαφορία.....τότε εκεί είναι που χίλιες φορές καλύτερα να βρεις γκόμενο για να κρατήσεις την ψυχραιμία σου παρά να γίνεις κουρέλι "έγώ χαλάστηκα πολύ". Σε πληροφορώ λοιπόν ότι τώρα αυτός ζητάει και εγώ αδιαφορώ, όταν πάγωσα τότε ξύπνησε. Τι να πω....έχασε την ερωμένη; γιατί 2 χρόνια αποκλείεται να ήταν μόνος του. Έχω παγώσει πάρα πολύ μέσα μου. Τώρα σκέφτομαι πως θα επιλυθούν όλα τα πρακτικά θέματα και μετά του έρωτες. Επίσης προσωπικά νομίζω ότι του χρωστάω ένα κέρατο και θα πρέπει να του το φορέσω για να είμαστε πάτσι.

 

Περιττό να πω ότι είμαι γυναικάρα....(από το κοντή και χοντρή περάσαμε στο γυναικάρα).

 

Αδιαφορία κορίτσια, αδιαφορία....!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο δικός μου ανέκαθεν με έπρηζε σε αυτό το θέμα :lol: Όχι ότι δεν θέλω αλλά κάποιες φορές που του μιλάω για κάτι άσχετο και τελείως αντισεξουαλικό,εκείνος μου ορμάει και νευριάζω :lol: Εννοείται πως με κολακεύει που θέλει...Σε αυτή την εγκυμοσύνη το σεξ κόπηκε μαχαίρι και δεν έχει παραπονεθεί καθόλου.Στην προηγούμενη το γλεντήσαμε :oops: Πάντως,πριν γεννηθεί το παιδί ήταν στάνταρ δύο φορές την ημέρα.Όταν γεννήθηκε και μέχρι που έφτασε 9,5 μηνών γινόταν σίγουρα κάθε βράδυ,όπως άλλοι πίνουν ένα ζεστό για να κοιμηθούν :lol: Εξαιρείται σχεδόν όλη η περίοδος που ήμουν λεχώνα και τα βράδια που η μικρή ήταν ανήσυχη.Για να μην μακρυγορώ,5 φορές την εβδομάδα κατά μέσο όρο.Όταν γεννήσω τα δίδυμα να δω τι ψάρια θα πιάσω.Προβλέπονται φτωχές οι ψαριές :lol::lol::lol:

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα και απο μενα! ποναει το θεματακι! πριν κανουμε τα παιδια δεν το συζηταω γινοτανε χαμος! στην πρωτη εγκυμοσυνη λιγο ο φοβος λιγο η μεγαλη κοιλια το πηραμε χαλαρα. οταν γεννηθηκε η μικρη και ψιλοξεπεταχτηκε κατι αρχισε να γινεται...στην δευτερη εγκυμοσυνη ησυχια ειχα και τρελες αναγουλες που διαθεση για τετοια. τωρα που ο μικρος εγινε 4 μηνων ακομα τιποτα. η αληθεια ειναι οτι δουλευει οοοοολη μερα και οταν ερχεται στο σπιτι τρεχουμε με τα μωρα,κανε το ενα μπανιο, ταισε το αλλο,κοιμησε μετα κτλ. η ολη διαδικασια τελειωνει αργα και το μονο που θελουμε ειναι μα απλωσουμε τα κορμια μας για υπνο.... εκτος τον αλλων ακομη κοιμομαστε χωρια γιατι ο μικρος ξυπναει συνεχως για θηλασμο. το συζηταμε και ξερουμε πως πρεπει να ξαναβρουμε το ρυθμο μας αλλα ρε κοριτσια δεν πατας το κουμπι σε αυτα τα πραγματα....πρεπει να εισαι χαλαρος και με την καταλληλη διαθεση. το ξερω οτι πρεπει να οργανωθουμε. αναπολω τις ξενοιαστες μερες!!!!:(

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή μας λειτούργησε το "τρώγοντας έρχεται η όρεξη".Έτσι και αρχίσουμε,έρχεται και η κατάλληλη διάθεση!!Αλλιώς αν περίμενα να μου έρθει......δεν θα γινόταν καθόλου...:rolleyes:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Εμεις προς το παρων καλα ειμαστε ...3,4 φορες την εβδομαδα και στην χειροτερη των περιπτωσεων λογο τσακωμων ειχα παει στην μια φορα την εβδομαδα....οποιος απο τους δυο εχει ορεξη ξεκιναει...πριν την εγκυμοσυνη καθημερινα,κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης 3,4 φορες επειδη φοβοταν αλλα με το ζορι καρατιοταν,μετα την εγκυμοσυνη 2 φορες την εβδομαδα και τωρα οσες εγραψα παραπανω.Παντως εμενα σπανια μου κοβεται η ορεξη και του συζυγου επισης.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Στην πραγματικότητα τι μας λείπει?Το σεξ?Οκ πες το βρίσκουμε.

Με την συντροφικότητα τι γίνεται?Αν πραγματικά μας ενδιαφέρει ο άντρας που έχουμε επιλέξει να είναι δίπλα μας,ένας γκόμενος δεν είναι η λύση γιατί μετά,όταν θα γυρίσουμε σπίτι θα βρούμε την ίδια κατάσταση.Εκεί έχω καταλήξει εγώ.

Το ξαναλέω,αν δεν έχουμε το παραμικρό ενδιαφέρον πια για τον άνθρωπό μας κ επιλέγουμε να κάτσουμε σε μια τέτοια σχέση για τα παιδιά,τότε μόνο έτσι η λύση 'γκόμενος' μπορεί να 'βοηθήσει' αλλιώς απλά κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

Σε καμία περίπτωση δε σου κάνω προσωπική επίθεση,μη θεωρηθεί έτσι.Απλά έχω σκεφτεί κ εγώ ακριβώς τα ίδια πράγματα αλλά ήξερα ότι δε θα ήμουν ευτυχισμένη με λίγες στιγμές σεξ.Θέλω ο άνθρωπός μου να ενδιαφέρεται για μένα κ θεωρώ το σεξ μια πράξη που μέσω αυτής εκφράζεις τον πόθο σου κ την αγάπη σου για τον άλλον όχι μόνο για να ξε...λώσεις επειδή τον έχεις εύκαιρο ;)

Οταν υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές από το σύντροφό μας,πράγμα απαράδεκτο φυσικά,κ δε λυθεί άμεσα,μας δημιουργεί μόνιμα νεύρα κ ειρωνίες.Οχι τπτ άλλο αλλά μας γερνάει κ ο κύριος είναι στην κοσμάρα του :P

 

 

 

συμφωνω απολυτα......δε ξερεις ποσο......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

αλλες φορες 3-4 φορες τη βδομαδα κι αλλες καμμια. διαθεση υπαρχει αλλα νοιωθω τοσο κουρασμενη που τις περισσοτερες φορες δεν το απολαμβανω οσο πριν. τελευταια ο μπεμπης ξυπναει αρκετες φορες μεσα στη νυχτα για να θηλασει κι εγω ειμαι ολη μερα πτωμα ορθιο. ξυπναω 6 το πρωι και σταματαω 11 το βραδυ, και ανα 1-2 ωρες τη νυχτα που θελει ο μπεμπης γαλα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ θέλω να ψηφίσω 10 φορές τη μέρα αλλά δεν έχει επιλογή. Με πηδάνε όλη μέρα κόρη και άντρας, έχω κοψομεσιαστεί να γλείφω τα πατώματα για να τους ευχαριστήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Προσωπικά δεν μετράω με μέρες ή εβδομάδες ή μήνες αλλά με έτη. 3 με 4 φορές το έτος θα έλεγα και το κάνω με αγγαρία και αυτό. Στην ερώτηση "κόβετε το σεξ" εγώ απαντώ κόβεται - κόβεται!

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...