Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Σε ευχαριστωγια τις συμβουλες σου που πολυ σωστες ειναι αλλα δυστυχως ανακατευομαι και μονο στην σκεψη οτι δεν θελει να με πλησιασει και δεν εχει ορεξη ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ αλλα για να βλεπει ολα αυτα τα βιντεο....Συγγνωμη αλλα με ριχνει τοσο πολυ που δεν θελω να βρω τιποτα μαζι του......

και το ξαναλεω για να μην νομιζετε οτι ειμαι τρελη.....δεν θα ειχα προβλημα αν η σχεση μας ηταν οκ΄.....εσεις πως θα νιωθατε αν σας το εκανε αυτο???να μην σε ακουμπαει να μην κανετε τιποτα μηηηνες και να ανακαλυπτετε οτι βλεπει τσοντες και βιντεο με κοριτσια που χαιδευονται????πως θα νιωθατε|???

 

Πολλές φορές αναρωτιέμαι γιατί όταν θέλω να "περάσω" κάτι στον άντρα μου πρέπει να το πάω "μέσω Καβάλας" , και ότι θα ήταν πολύ πιό εύκολη η ζωή μου αν μπορούσα να του ΄λέω τα πάντα στα ίσια , αλλά δεν λειτουργεί έτσι το πράγμα. Έμαθα λοιπόν στην πορεία ότι

μερικές φορές πρέπει να τρώω χρόνο και ενέργεια , για να υπάρχει αρμονία στη σχέση μου...Αν λοιπόν ΕΣΥ αισθάνεσαι sexy και επιθυμητή , κάνεις λίγο ατμόσφαιρα και του την πέσεις , αυτό που θα εκπέμπεις σίγουρα θα τον κάνει να ανταποκριθεί , δε νομίζω να προτιμήσει την οθόνη από τη γυναικούλα του...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Dalia μου οχι δεν θα με πειραζε.ΤΟ γραφω κ πιο πανω.

Αλλα με πειραζει τωρα.

 

Οσο για να του την πεσω δεν το κανω.Με εχει αποριψει οσες φορες το εχω κανει.μια ηταν κουρασμενος μια δεν εχει ορεξη μια ποναει το φρυδι του κτλ....Αληθεια οσες φορες την βρικσει με τα υπολοιπα δεν ειναι κουρασμενος , να βαριετε , να ποναει , να νυσταζει κοκ...?

 

1+1 κανουν 2....τα γεγονοτα μιλουν απο μονα τους.Το σεξ ειναι αναγκη. η ελλειψη του προκαλει προβληματα σε ολα τα επιπεδα και στην επικοινωνια , στην συντροφηκοτητα , στα παντα.

 

Ενας αντρας που βλεπει οτι η γυναικα του προσπαθει να τα βγαλει περα με ολα να τα κανει καλα να ειναι ενταξει σε ολα και ειναι ευδιαθετος ανθρωπος με πολυ ορεξη για σεξ και στρεφετε καλυτερα σε σεξ μεσω πισι η οτιδηποτε αλλο και οχι να "ανεβασει"¨την γυναικα του που του δινει τα παντα...τι ειναι?Ποιος αντρας θα γυρισει να πει "οταν ερχομαι αποτην δουλεια και σε εισαι κουρασμενη ολη μερα με σπιτι και παιδι πωςν α μου ερθε ιφωτιση να σε $#:!%$#"....πως να τον χαρακτηριζατε/??

 

Ειναι πολλαα...κοριτσια ειναι πολλα...

Link to comment
Share on other sites

αν είχατε υγιή σεξουαλική ζωή θα σε πείραζε αν έβλεπε όλα αυτά τα χχχ...?

πάντως και εμείς που είμαστε καλά σ'αυτόν τον τομέα, είχε και στο κινητό του τέτοια βιντεάκια και πίστεψε με δεν με πείραξε καθόλου...

 

Βρε παιδιά αυτό με τα πονηρά βιντεάκια στο κινητό είναι στο DNA τους περασμένο ήθελα να ήξερα? Όσους άντρες και αν ρώτησα όλοι μου απάντησαν ότι έχουν στο κινητό τους, και μάλιστα λέει ανταλλάσουν και βιντεάκια μεταξύ τους και κάθονται και γελάνε κιόλας με αυτά που βλέπουν... 0002016C.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κάνεις λίγο ατμόσφαιρα και του την πέσεις , αυτό που θα εκπέμπεις σίγουρα θα τον κάνει να ανταποκριθεί , δε νομίζω να προτιμήσει την οθόνη από τη γυναικούλα του...

 

 

οποτε καταλαβαινεις οτι προς το παρον προτιμαει την οθονη απο την γυναικα του...και επειδη ειμαι πολυ θερμοκεφαλη..εμενα τετοιες συγκρισεις με πονανε πρωτα πολυ και υστερα με πεισμωνουν τοσο πολυ που εγω η ιδια δεν θα επιτρεψω ξανα η εστω για διαστημα πολλων μηνων να με αγγιξει.....

 

Για εκεινον φταιω εγω,,,εγω η κακουργα τον ωθησα..

Καλη μου αντικειμενικα εχεις δικιο αλλα δεν προκειτε να το κανω....με εχει κανει σκουπιδι να νιωθω,,,,βλεπει οτι θελω να κανω σεξ το ξερει,,ξερει τοσο καιρο οτι με πειραζει και δεν ενδιαφερθηκε να με πλησιασει γιατι περναει φΑΣη,.,,,,δεν θα κανω τιποτα.Ετσι κ αλλιως παλι θα με κανει να νιωθω ανεπιθυμητη....

Link to comment
Share on other sites

Casperaki..... σε νιώθω πάρα πολύ, γιατί κάπως έτσι είναι και η δική μου ζωή. 1-2 φορές τον μήνα και πολύ είναι, απο εκεί που κάποτε κάνε 4-5 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ!!!!

Χάλια, έχουμε αποξενωθεί τελείως, όταν είμαστε με το παιδί, όλα καλά, γέλια χαμόγελα κλπ. Όταν το παιδί κοιμάται είμαστε σαν 2 ξένοι, ούτε συζήτηση ούτε γέλια ούτε τίποτα. Μόνο τα τυπικά..."θα φας?" "να ζεστάνω?" "θες τίποτα απ'εξω?" τέτοιου τύπου.

Και νιώθω τόσο μοναξιά μα τόση μοναξιά που δεν περιγράφεται.

 

 

 

Θα μπορουσε να ηταν γραμμενο απο εμενα....δυστυχως δεν ειμαι καταλληλο ατομο να σε συμβουλεψω,,,,απο μερια μου ομως αυτη η ψυχροτητα μεταξυ μας καποτε με εκανε κ εκλαιγα τωρα το χειροτερο ειναι οτι την συνηθισα γιατι κουραστηκα κιολας να πρεπιε να αναλαβω και αυτον τον ρολο σε αυτο το σπιτι.Να ειμαι ΕΓΩ αυτη πυο θα κανει κινηση.Που θα λυσει το προβλημα .που θα επισημανει το προβλημα.Ολα τα κανω.Αυτο αρνουμε ομως.Ειναι αντρας και πρεπει να φερθει αναλογως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενας αντρας που βλεπει οτι η γυναικα του προσπαθει να τα βγαλει περα με ολα να τα κανει καλα να ειναι ενταξει σε ολα και ειναι ευδιαθετος ανθρωπος με πολυ ορεξη για σεξ και στρεφετε καλυτερα σε σεξ μεσω πισι η οτιδηποτε αλλο και οχι να "ανεβασει"¨την γυναικα του που του δινει τα παντα...τι ειναι?Ποιος αντρας θα γυρισει να πει "οταν ερχομαι αποτην δουλεια και σε εισαι κουρασμενη ολη μερα με σπιτι και παιδι πωςν α μου ερθε ιφωτιση να σε $#:!%$#"....πως να τον χαρακτηριζατε/??

 

Ειναι πολλαα...κοριτσια ειναι πολλα...

 

Ένας άντρας όλα αυτά που γράφεις παραπάνω (όσα αφορούν το σπίτι, το παιδί, την περιποιημένη γυναίκα) τα θεωρεί αυτονόητα ότι πρέπει να γίνουν οπότε δεν τα μετράει στα συν της σχέσης όπως κάνουμε εμείς , που γνωρίζουμε στο κάτω-κάτω πόσο δύσκολα είναι να συνδιαστούν όλα μαζί.

Όσο για αυτό που σου είπε σίγουρα ήταν προσβλητικό, και φαντάζομαι ότι προσβλητικός ήταν και ο τόνος του που δεν μπορείς να μεταφέρεις εδώ. Εγώ πάντως θα του έλεγα να κοιτάξει μήπως έρθει σε κανέναν άλλο η φώτιση και κάνει αυτά που δεν κάνει εκείνος. Και εσύ βρε παιδάκι μου αφού είναι πολλά γιατί τα άφησες να γίνουν τόσα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποτε καταλαβαινεις οτι προς το παρον προτιμαει την οθονη απο την γυναικα του...και επειδη ειμαι πολυ θερμοκεφαλη..εμενα τετοιες συγκρισεις με πονανε πρωτα πολυ και υστερα με πεισμωνουν τοσο πολυ που εγω η ιδια δεν θα επιτρεψω ξανα η εστω για διαστημα πολλων μηνων να με αγγιξει.....

 

Για εκεινον φταιω εγω,,,εγω η κακουργα τον ωθησα..

Καλη μου αντικειμενικα εχεις δικιο αλλα δεν προκειτε να το κανω....με εχει κανει σκουπιδι να νιωθω,,,,βλεπει οτι θελω να κανω σεξ το ξερει,,ξερει τοσο καιρο οτι με πειραζει και δεν ενδιαφερθηκε να με πλησιασει γιατι περναει φΑΣη,.,,,,δεν θα κανω τιποτα.Ετσι κ αλλιως παλι θα με κανει να νιωθω ανεπιθυμητη....

 

 

Κατ'αρχήν δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στην οθόνη και σε σένα. ότι βλέπει εκεί δεν μπορεί να το αγγίξει , σωστά? Εκείνος έχει το δικαίωμα να περνάει φάση , αλλά κι εσύ έχεις το δικαίωμα να καλύψεις τις ανάγκες σου. Άρα λοιπόν (συγνώμη για το θάρρος) , τί θα έλεγα αν σε έβρισκε κάποια στιγμή να αυτοϊκανοποιείσαι ???

"Αγάπη μου , σε θέλω πολύ , αλλά αν εσύ δεν μπορείς λόγω φάσης , επειδή σ'αγαπώ και σε περιμένω να ξεπεράσεις τη φάση , προς το παρόν , αυτός είναι ο τρόπος να εκτονωθώ"

 

Σενάριο 1 : Σβήνει την οθόνη και σου κάνει παρέα

Σενάριο 2: Σοκάρεται , φεύγει από το δωμάτιο , το σκέφτεται 5' , σβήνει την οθόνη και σου κάνει παρέα

Σενάριο 3 : Φεύγει από το δωμάτιο και επιστρέφει στην οθόνη

 

 

Αν παίξει το 3ο σενάριο , μόνο τότε μπορείς να ανησυχήσεις...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβαινω οτι δεν ειμαι μονη...Κι εγω μια απο τα ιδια .Η κατασταση με εχει κουρασει.Ειμαστε κι εμεις στη φαση:"να σου βαλω να φας?"ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.γΙΑ ΣΕΞ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟς.Αυτος θελει αλλα εγω βαρεθηκα 2 μερες να ειμαστε καλα και 5 τσακωμενοι.Εχω προσπαθησει πολυ αλλα τωρα δεν εχω καμια διαθεση.Το μονο που με νοιαζει ειναι ο μπουμπουκος μου ( 12 μηνων).Μακαρι να συμφωνουσε να χωρισουμε πολιτισμενα ,δε θα με πειραζε καθολου αλλα φοβαται μην του στερησω το παιδι .Ποσο λιγο με ξερει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα του έλεγα να κοιτάξει μήπως έρθει σε κανέναν άλλο η φώτιση και κάνει αυτά που δεν κάνει εκείνος. Και εσύ βρε παιδάκι μου αφού είναι πολλά γιατί τα άφησες να γίνουν τόσα?

 

Με εκανες και γελασΑ1!!!!ποσες φορες το σκεφτομαι απο μεσα μου...καποια μερα θα γινει...θα χωρισω...δεν ειναι κατασταση αυτην

 

Αφησα να μαζευτουν τοσα γιατι καλη μου στο παρελθον οποτε ελεγα κατι μουρμουραω ελεγε...οποτε εκλαιγα δεν μου πολυεδινε σημασια.Οποτε επισημανα καποια προβληματα δεν εδινε βαση....οποτε επαψα να ασχολουμε/....

κουραστηκα.

Καποτε ημουν παντα ξυρισμενη κια το καποτε εννοω και μετα την γεννα μεχρι πριν 1 μηνα περιπου...περιποιημενη ΓΙΑ να με βλεπει ωραια.Να ειμαι λιγο βαμενη κια να κανω δουλειες να ακουω τα κλειδια στην πορτα και να τρεχω να βαλω οδοντοκρεμα να μην μυριζω σαν τασακι....αποτελεσμα...ΤΙΠΟΤΑ

εκεινος μπανιο καποτε εκανε καθε μερα...πλεον δεν κανει.Ξυριζετε οταν ειναι και δεν παει αλλο .κυκλοφορει με τα ιδια και τα ιδια θρονιαζετε μπροστα απο τον υπολογιστη (ειπαμε εχουμε και τσοντουλες να κατεβασυομε) και μπροστα απο την τηλεοραση.Ο καναπες στο σημειο που καθετε/ξαπλωνει εχει βουλιαξει πραγματικα.

Εγω ολη μερα στο ποδι ειμαι οκ ...με βοηθαει με μωρο αλλα καθομαι στον υπολογιστη το βραδυ περισσοτερο που κοιμαται το μωρο και εκεινος η βλεπει τηλεοραση η κοιματε.

Ερχετε απο δουλεια και ανοιγει υπολογιστη.

Βολτα στα πεθερικα θα παμε.

Τουλαχιστον εχω το μωρο μου που ειναι η τελευτια μου σκεψη το βραδυ που θελω να ηρεμησω και να νιωσω ομορφα ..το γελακι του το πρωι που ξυπναει και ειναι ζεστουλης σαν φρατζολακι!~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβαινω οτι δεν ειμαι μονη...Κι εγω μια απο τα ιδια .Η κατασταση με εχει κουρασει.Ειμαστε κι εμεις στη φαση:"να σου βαλω να φας?"ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.γΙΑ ΣΕΞ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟς.Αυτος θελει αλλα εγω βαρεθηκα 2 μερες να ειμαστε καλα και 5 τσακωμενοι.Εχω προσπαθησει πολυ αλλα τωρα δεν εχω καμια διαθεση.Το μονο που με νοιαζει ειναι ο μπουμπουκος μου ( 12 μηνων).Μακαρι να συμφωνουσε να χωρισουμε πολιτισμενα ,δε θα με πειραζε καθολου αλλα φοβαται μην του στερησω το παιδι .Ποσο λιγο με ξερει!

 

Επισης πολλες φορες νιωθω οτι καλυτερα να ειμαι με το παιδακι μου μονο ...αλλα μετα βλεπω ποσο τον αγαπαει και στεναχωριεμε να του στερησω την καθημερινοτητα του μωρου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια....

ψυχραιμία, χαλάρωση, αναπνοές....

Την φάση, "να σου βάλω να φάς", "καληνύχτα" την έχουνε περάσει όλοι όσοι έχουν κάνει παιδιά (συμπεριλαμβανομένου και εμού).

Εμένα οφείλω να ομολογήσω ότι κράτησε μερικά χρόνια!!!! (καθότι δύο τα παιδιά και μια παλίνδρομη ενδιάμεσα).

Δεν αρχίζουμε αμέσως να σκεφτόμαστε το διαζύγιο!!!!!

Καθόμαστε και συζητάμε. Βλέπουμε τί παράπονα έχει ο ένας και τί ο άλλος. Και σημαντικό, βρίσκουμε τρόπους να ξεπερνάμε τα προβλήματα και επαναπροσδιορίζουμε τη σχέση μας.

Η γέννηση 1 ή και περισσότερων παιδιών φέρνει αλλάγές στη ζωή και των 2. Ποτέ τα πράγματα δεν θα είναι όπως πριν.

Πρέπει με συζήτηση να λυθεί το πρόβλημα και όχι να διαιωνίζεται. Γιατί αν το αφήσεις πολύ καιρό μετά φτάνεις στο σημείο που δεν υπάρχει γυρισμός και τότε έχεις γίνει πραγματικά ξένος με τον άλλον.

Υπάρχουν λύσεις αρκεί να το θέλουν και οι δύο....

 

Μιλάω ως παθούσα....

 

Τώρα, μετά από πολύ συζήτηση και προσπάθεια κι απ'τους δύο, είμαστε ΟΚ.

 

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μιλησω για μενα αλλα για φιλημου αντιμετωπιζε και αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα(ελειψης sex) Μετα απο προσπαθεια εξωσοματικης μενει εγκυος σε τριδυμα!!!! και απο εκει ξεκινουν ολα με το που μενει εγκυος σταματησε πλεον ο αντρας της να την πλησιαζει στην αρχη γιατι φοβοτανε μην τις κανει κακο και μετα απο την γεννα ελεγε οτι ειναι ψυχολογικα πιεσμενος λογο τριδυμων και εδω και ενα χρονο της ειπε μετα απο πολυ πιεση της φιλης μου οτι δεν μπορει να την δει πλεον σαν γυναικα!!!!!τα τριδυμα ειναι πλεον 3 χρονων οποτε φανταστειτε απο ποτε εχουν να βρεθουν ερωτικα,ζουν εδω και σχεδον 4 χρονια σαν φιλοι και πριν βιαστητε, να σας πω οτι η φιλη μου ολα αυτα τα χρονια εχει προσπαθησει να κανει οσα εχετε πει παραπανω και ακομα περσσοτερα. Τωρα πια το πηρε αποφαση και ζητησε διαζυγιο αλλα με πολυ πονο ψυχης γιατι βλεπεται παραταυτα τον αγαπαει

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα μεγαλο ζητημα ! Σαν εκπαιδευτικος σε δημοτικο στεναχωριομουνα με τα παιδακια που ειχαν χωρισει οι γονεις τους και εβλεπα ποσο ειχαν πληγωθει.Ηταν το μονο πραγμα που δεν ηθελα για το δικο μου παιδι και τωρα που το βλεπω να ερχεται νιωθω τυψεις .Τι φταιει αυτο που τον βλεπει και κανει σαν τρελο?:(

Link to comment
Share on other sites

Καλό μου είσαι από τις γυναίκες που τα έχουν δόση όλα τα πάντα σε έναν άντρα και δεν έχεις τίποτα άλλο να του δώσεις

ΣΕ ΘΕΩΡΕΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ...................!!!!!

ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΥΝΗΓΟΣ

 

 

ΑΚΟΥ Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΠΡΑΞΕ

 

ΝΤΥΣΟΥ –Σ ΣΤΟΛΙΣΟΥ – ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΕ όχι να καταλάβει ότι το κανείς επίτηδες

.

Μόλις έρθει από την δουλειά κάνε ότι έκανες και πριν

ΟΧΙ ΜΟΥΤΡΑ

ΟΧΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ

ΉΡΕΜΑ ΧΑΛΑΡΑ

ΜΗΝ ΤΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΣΟ ΕΛΕΙΠΕ

ΑΣΤΩΝ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα πια δε θελω να τα βρουμε .Μπορει να ακουγεται εγωιστικο αλλα ισως εκανα υπομονη για να γινω μανουλα ,τον καναμε με εξωσωματικη.Ισως ο αγωνας μας να γινουμε γονεις δεν μας αφηνε να δουμε τα προβληματα στη σχεση μας. Τωρα ομως που τα καταφεραμε δε βρισκω τιποτα που να μας φερνει κοντα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη Sofia σε όλα όσα έχει γράψει και μ'αυτά

 

 

 

 

 

ΤΟΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙ

ΝΤΥΣΟΥ –Σ ΣΤΟΛΙΣΟΥ .

Μόλις έρθει από την δουλειά κάνε ότι έκανες και πριν

ΟΧΙ ΜΟΥΤΡΑ

ΟΧΙ ΚΑΥΓΑΔΕΣ

ΉΡΕΜΑ ΧΑΛΑΡΑ

 

και θα προσθέσω ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ το θέλουν παιδιά οι άντρες το χαμόγελο, μια αγκαλιά και μια γλυκιά κουβέντα χωρίς γκρίνια...επίσης θεωρώ πολύ σημαντικό ο άντρας να έχει και τις δικές του στιγμές χωρίς να τους πρήζουμε...έναν αγώνα, ένα μπαράκι με κανένα φίλο κτλ...έτσι να ξελαμπικέρνουν λίγο...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω βαρεθηκα 2 μερες να ειμαστε καλα και 5 τσακωμενοι

Κι εμείς έτσι είμαστε :mrgreen:!

7 χρόνια παντρεμένοι με 3 παιδιά, δεν έχουμε προλάβει να πάρουμε ανάσα. Συν προβλήματα στη δουλειά του άντρα μου.

Είναι μέρες που λέω "πρέπει να το πάρω απόφαση να χωρίσω" μετά σκέφτομαι ότι το δύσκολο και το σωστό είναι να μείνουμε παντρεμένοι.

Πάντως όταν γεννηθεί το μωρό αλλάζουν οι ισορροπίες στη σχέση και μπορεί να περάσει αρκετός καιρός για να ξαναφτιάξουν τα πράγματα. Γι αυτό οι μωρομαμάδες μην βιαστείτε να πάρετε αποφάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Θελει προσπαθεια φιλεναδα! Αυτο με τον υπολογιστη το ξερω και σε νιωθω. Θεωρω πως αν εξαφανιζοτν 2 ηλεκτρικες συσκευες απο το σπιτι, στο ονομα της ανθρωπινης επικοινωνιας, αυτες θα ταν η τηλεοραση και ο ηλεκτρονικος υπολογιστης. Πριν απο αυτες οι ανθρωποι μιλουσαν μεταξυ τους... τωρα εμαθαν να ακουνε ξενους να ξεχνιουνται να ηρεμουν και να τη βρισκουν αλλιως...

 

Επειδη εχω βρεθει στη θεση σου...η' σε καποιο σταδιο αυτης, μπορω να σου πω πως το μυστικο ειναι η επικοινωνια και η αυτοπεποιθηση φυσικα!

Ξερω οτι ζητας απο τον αντρα σου να ειναι αντρας σου, τι πιο φυσικο,αλλα βιαζεσαι νομιζω.

Πρεπει αρχικα να απαιτησεις οταν εισαι σπιτι να ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ η' ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΓΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ. Σου μιλαω εκ πειρας. Την 1η φορα το λες ευγενικα

 

-Αγαπη μου θεωρω οτι εχουμε αποξενωθει θελω να περναμε χρονο μαζι, θα ηθελα να σε παρακαλεσω να ειναι κλειστος ο υπολογιστης οταν ειμαστε ταυτοχρονα σπιτι και οι δυο... αν σου πει για τη δουλεια πες οκ για καθε 30 λεπτα η/υ θελω ενα 2ωρο δικο μας, και χαμογελα.

Οταν ειστε μαζι

Μαθε να εισαι ευχαριστη, πες του ανεκδοτα ,πες για τη δουλεια ,για το μωρο, ταισε τον κατι που του αρεσει,και στο τελος ρωτα τον να σου πει... κατι, καποιο νεο, κατι που τον απασχολει,οτι σκεφτεται, βαλτου και μια μπυρα και να εισαι ευδιαθετη. Μη ζητησεις σεξ. Παιξε τη δυσκολη γκομενα... μια δυο τρεις θα τσιμπησει.

 

Στην περιπτωση που δεν ξεκολλαει απο τον υπολογιστη πρεπει να λαβεις τα μετρα σου. Καθε αντρας εχει το δικο του κουμπι. Οταν δε το βρισκεις συμπεριφερσου σαν να εχεις να κανεις με ενα παιδακι που το υπεραγαπας και θελεις να το προστατευσεις απο εναν σοβαρο κινδυνο.

-Η' παρατας τον υπολογιστη η' τον πετω απο το μπαλκονι τωρα. Και λυπαμαι που με αναγκαζεις να σε προειδοποιησω.Εγω παντρευτηκα για να μιλω και να τα μοιραζομαι ολα με τον αντρα μου οχι με ενα μηχανημα. Διαλεξε. Μη μιλησεις για σεξ. Σαν να μην υπαρχει. Ζητα του επικοινωνια. Δεν ζητιανευεις, μην τον παρακαλεσεις, ριχνεις την εικονα σου ως ερωμενη,δεν το αξιζεις. Αμα πει τιποτα εκεινος τοτε ριξτο στην τρελα... καντον να σε νοσταλγησει. Φροντισε τον εαυτο σου και γραψτον λιγο τον κυριο, θα κολλησει. Να εισαι σιγουρη για τον εαυτο σου, και να μη δειχνεις την μεγαλη αναγκη σου, και να θυμασαι οι αντρες καλο ειναι να σε ξερουν καλα απο τη μεση και κατω, δεν ειναι αναγκη να ξερουν τι σκεφτεσαι...

 

Ολα θα πανε καλα, ηρεμησε, βγες με καμια φιλη περνα καλα αγαπα τον εαυτο σου, ολες τα περασαμε... να εισαι αποφασισμενη και να τολμας. Να εισαι και κυρια ομως. Και μια κυρια δεν το ζηταει. Ο αντρας σου σ αγαπαει τον κλειδωνεις οταν του αναφερεις το σεξ. Συγχωεσε του τα βιντεο. Κοψτου τον υπολογιστη. Καταλαβες?

 

Καλη δυναμη γλυκεια μου, μην τα παρατας !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολλές φορές κάθομαι και αναρωτιέμαι το εξής: άντε και χωρίζεις, και μετά τι? σίγουρα τα πράγματα θα είναι πιο δύσκολα για το παιδί που θα βιώσει ένα χωρισμό, πιο δύσκολα για σένα που θα μείνεις μόνη σου να έχεις πια αποκλειστικά την ευθύνη του σπιτιού , του παιδιού ,των υποχρεώσεων, και όλων αυτών που ακολουθούν μία ζωή μοναχική. Και μπορώ να πω με σιγουριά ότι τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα ακόμη και στις λεπτομέρειες μια που τις ζω στο πετσί μου αρκετά χρόνια τώρα (ζω χωρίς το σύζυγο 7-8 μήνες το χρόνο):από το πότε θα κάνεις μπάνιο μια που δεν υπάρχει άνθρωπος να προσέξει τα παιδιά έστω και για το δεκάλεπτο ντουζάκι, μέχρι και το πότε θα πετάξεις τα σκουπίδια. Έχετε σκεφτεί ποτέ πόσες φορές θα πεταχτείτε από τον ύπνο σας φοβισμένες γιατί ακούσατε κάποιο περίεργο θόρυβο? Εκτός και αν η εναλλακτική είναι να γυρίσουμε στο μπαμπά και στη μαμά και να μας νταντεύουνε. Τότε εντάξει , σίγουρα θα περάσουμε καλά.

Από την άλλη αξίζει μία ζωή χωρίς αγάπη και σεβασμό? Αξίζει να κάθεσαι και να βλέπεις μία αισθηματική ταινία στην τηλεόραση και να βουρκώνεις , και να αναρωτιέσαι γιατί δεν το έχεις πια αυτό και εσύ? Σίγουρα όχι, ούτε αυτό αξίζει.

Και τότε τι κάνουμε? Υποθέτω επιλέγουμε αυτό που μας πονάει περισσότερο και αυτό που ταιριάζει περισσότερο στον χαρακτήρα μας και στα βιώματά μας. Είτε μένουμε να παλέψουμε αυτό που χτίσαμε παρέα με τον σύντροφό μας (γιατί αυτό πρεσβεύουμε και αυτό διδαχθήκαμε όλα μας τα χρόνια), είτε είμαστε πιο ασυμβίβαστα πνεύματα και τραβάμε το δρόμο μας. Ό,τι και να επιλέξουμε όμως πιστεύω ότι ο γνώμονας πρέπει να είναι ένας: το δικό μας καλό και του/των παιδιών μας και όχι η ικανοποίηση των προσδοκιών των άλλων.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!!

λοιπόν θα συμφωνήσω σε όλα και θα επισημάνω πως το μυστικό είναι η αυτοπεπεποίθηση!!μην αφηνεις τον εαυτό σου,καντο για σένα!!

επίσης το ότι βλέπει αυτά τα βιντεάκια είναι καλό,γιατί σημαίνει πως δεν ψάχνετε αλλού..όπου τότε αρχίουν οι μπελάδες!!

όλοι περάσαμε από αυτή τη φάση,στη δική μου περίπτωση εγώ ήμουν αυτή που δεν ήθελα..χρειάζεται χρόνος και προσπάθεια..

όμως μην αφήνεις τον εαυτό σου,για σένα..

προσπάθησε να πάτε κανένα ταξιδάκι οι 2 σας...θα σας κάνει πολύ καλό!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

όσο για το χωρισμό σίγουρα κπ στιγμή περνάει από το μυαλό όλων μας..αλλά μετά τι γίνετε??εμείς ίσως να είμαστε οκ,ίσως ξαναφτιάξουμε τη ζωή μας..τα παιδιά όμως???όσο καλά και να είναι τα πράγματα,κάτι θα τους μείνει..δεν ξέρω,θέλει προσοχή..

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

απ'οτι φαινεται ολες τα ιδια περναμε αλλες περισσοτερο αλλες λιγοτερο..

εμεις τωρα εχουμε αρχισει να ισιωνουμε...οχι τελειως αλλα βλεπω οτι προσπαθουμε και οι 2.Οι σχεσεις μας ηταν τοσο χαλια που για ΜΗΝΕΣ δεν ειχαμε δωσει ενα φιλι στο στομα...2 ξενοι τελειως...και μην φανταστητε καυγαδες τρελους και ιστοριες απαθεια απλα...χειροτερο δλδ!σκεφτηκα να χωρισω πηγα να το κανω πραξη το ανεβαλα το ξανασκεφτηκα και ακομα το σκεφτομαι που και που!αλλα φημιζομαι για την γαιδουρινη υπομονη μου!δυστυχως για μενα..και οσο αναφορα το χωρισμο...τα παιδια ειναι ευτυχισμενα με 2 γονεις που τα πανε καλα και σεβοντε ο ενας τον αλλον...ειτε αυτο σημαινει να ειναι μαζι ειτε χωρια..κανεις ομως δεν θελει να φτασει μεχρι εκει και το παλευει και ετσι ειναι το σωστο..δεν ειναι ευκολος ο γαμος..ενα εχω να πω ομως!!!ε τους βαρεθηκα!!!αμαν πια!!!μπουχτησα!!ολα πρεπει να τα κανουμε τελεια και αν νιωσουμε και λιγο καπως απ την μητροτητα μας στερουν το φικι φικι κοιτανε χχχ και μας κανουν να νιωθουμε χοντρες και ασχημες!τα μουτρα τους τα ειδαν??/ε αι...

Link to comment
Share on other sites

Κασπερακι μου δεν μου εχει τυχει (ακομα) αλλα αν μου εκανε τετοιο πραγμα θα ενιωθα ακριβως οπως εσυ....τωρα τι θα εκανα...δεν θα χωριζα αλλα θα κοιταζα την παρτη μου...Θα ντυνομουν,φτιαχνομουν θα γινομουν μια κουκλα θα επαιρνα το μωρακι και θα ημουν συνεχεια εξω...στη μαμα μου με φιλες γενικα θα εκανα οτι δεν υπηρχε μεχρι να του ξανακινησω το ενδιαφερον. Στο σπιτι θα ημουν ηρεμη απλα δεν θα του εδινα καμμια σημασια παραπανω απο τα τυπικα..απο την συμπεριφορα του και υστερα θα εβλεπα τι θα εκανα....

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...