Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις κοριτσια δεν ξερω τι εχει γινει ,αλλα απο τοτε που ηρθε το παιδι,μονο αμα κανω εγω κινηση κατι θα γινει και αν..δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει..ενταξει και εγω δεν εχω πολυ ορεξη,αλλαουτε και ο αντρας μου κανει καμια κινηση.μηπως το παιδι απορροφαει ολη μας την ενεργεια και το παθος;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν κ ακομη χειροτερα...τιποτα πριν την εγυμοσυνη...εγκυμοσυνη με εκσωσωματικη...τιποτα στην εγκυμοσυνη...τιποτα μετα...ολον αυτον τον καιρο ετρωγα κερατο...τωρα ομως περναω καλυτερα αρκετες φορες την ημερα καθε μερα με καποιον που με αγαπαει πραγματικα...με τον συζυγο χωρισα κ οτι εκανα το εκανα μετα τον χωρισμο!

 

Ουπς...Κατάλαβα...:(.Τι να πω:?:όταν παντρεύτηκα δεν περίμενα να είναι έτσι η ζωή μας...Το μπουμπούκι μου λυπάμαι που καταλαβαίνει από την ένταση της φωνής μας οτι ο μπαμπάς με τη μαμά δεν είναι καλά:(.Τι φταίει το καημένο το αγοράκι μου:(:?:;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια....να σας πω και τα δικά μου τα καλά γιατί βλέπω αρκετά κοινά και χρειάζομαι βοήθεια.....

 

έχουμε χάσει κάθε επαφή με τον σύζυγο γενικά και πριν την εγκυμοσύνη....αλλά το ερωτικό κομμάτι είναι το χειρότερο στην εγκυμ με ακούμπησε 2 φορές και αυτό λόγω τής γκρίνιας μου....ανυπόμονο μετά να σαραντίσω και έγινε 1 φορά με επιφύλαξη να το πω χωρίς ιδιαίτερο πάθος και πολύ γρήγορα κ με πόνο κ.λ.π....χάλια....από εκείνη την 1 φορά έπρεπε να το επιδιωξω εγώ κ πάλι διαφορετικά δεν έκανε τίποτα...οπότε και πάλι το ένιωθα λόγω της γκρίνιας μου.....τεσπα από την ώρα που σαράντισα άντε να έγινε 3 φορές (δηλαδή 1 το μηνά)!!!! έχω απελπιστεί γιατί δεν είναι σωματικό κ ορμονικό το πρόβλημα, αλλά η επιθυμία που έχει ο ένας για τον άλλο κ ειδικά μετά από τόσο καιρό, βέβαια ξαναλέω ότι είχαμε κ πριν την εγκυμοσύνη πρόβλημα τέτοιο και απλά περίμενα να περάσει όπως λέτε έκανα υπομονή....όμως πλέον δεν υπάρχει άλλη υπομονή, νιώθω πολύ χαμηλά με το να τον παρακαλώ (πάνω από χρόνο) να με θέλει να με ποθεί να με επιθυμεί!!!!! έχω αρχίσει να σκέφτομαι και χωρισμό βλέπω σχετικούς εφιάλτες τα βράδια (ακόμα και πρωιν μου)....

δεν ξέρω τι να κάνω πια.... έχω κοιμίσει και το παιδί στην μάνα μου γι αυτόν το λόγω και πάλι δεν γίνετε με ιδιαίτερη όρεξη(από αυτόν), δεν έχω πάρει πολλά κιλά, δεν έχει αλλάξει η συμπεριφορά μου, αντιθέτως τον θέλω πολύ, δεν ξέρω τι άλλο να πω!!! νομίζω βαριέται και με έχει και σίγουρη....τι να πω...πάντως κουράστηκα...

 

να προσθέσω ότι πάντα εγώ το ξεκινάω και ότι δεν υπάρχουν πια δικαιολογίες!!!! μου τις έχει πει όλες.....

 

Ναι αλλά μπορεί να σου επαναλάβει τις ίδιες δικαιολογίες με άλλη σειρά:!:,γίνεται και αυτό:lol:.Τι να πω ρε παιδί μου;Όπως λέει και μια χωρισμένη φίλη μου :"Άντρες, καμμένη υπόθεση".Κάτι θα ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Εχω γραψει και αλλες φορες εδω , μετα το αδο3ο τελος της 3ης εγκυμοσυνης μας , η διαθεση μου (μετα απο ενα λαμπερο 3ημερο ) επεσε κατακορυφα . Μετα την απο3εση , εγινε με πολυ μεγαλη διαθεση και αγαπουλες και απο τους 2 οταν τελειωσαν οι αιμοραγιες και ο πονος 3-4 φορες σε 3 μερες , εκει εγινε και ενα λαθακι και φοβηθηκα οτι 3αναμειναμε εγκυοι , ειχα τρομα3ει επειδη θα ητανε πολυ κοντα στην απο3εση ουσιαστικα χωρις να εχει ερθει ο πρωτος κυκλος και δεν ηξερα τι εκβαση θα ειχε και αν θα ητανε ολα καλα . Τρομα3ε και εκιενος αλλα ηταν αισιοδο3ος .Τελικα δεν ημουνα εγκυος . Ηρθε η περιοδος , τωρα περιμενω να 3αναρθει και αγαπουλες ? καμια ορε3η απολυτως . Τον εχω στην νηστεια τον καιμενο , δεν λεει τιποτα το μωρο μου , 2-3 φορες πηγε να το προσπαθησει αλλα δεν..... οποτε το παρατησε και αυτο τωρα . Δεν 3ερω δεν νοιωθω καμια μα καμια ορε3η , ενω τον αγαπαω πολυ , τον νοιαζομαι ερωτικα ειμαι σε βαθιαααα υπνωση . Τα παιδια ισα ισα λες και θελουνε να μας αφηνουνε μονους το βραδυ κοιμουνται αρκετα νωρις τα μικρουλια , απο τις 8-8,30 ειναι στο κρεββατι τους . Ο μεγαλος μεν κοιμαται μαζι μας αλλα υπαρχει και το σαλονι παντα . Λογικα θα βγω καποια στιγμη απο το τελμα αλλα δεν 3ερω ποτε .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο εμενα!

Εγω ειμαι ο παθων σε αυτην την υποθεση!

Ενω σε ολη την εγκυμοσύνη είχαμε μια χαρα σεξουαλική ζωη μετα που ηρθε ο μπομπιρας κομμένα ΟΛΑ!!:?

Στην αρχη το καταλάβαινα,αλλαγη ζωης-καθημερινότητας,Θηλασμος,ορμονες, και οτι φέρνει μια εγκυμοσυνη αλλα ...εχουν περασει πλεον 6 μηνες και φως στο τουνελ δεν βλεπω, για να μην πω οτι ουτε το τουνελ το ιδιο δεν βλεπω:lol:,!!!!Αν ειναι μια φορα τον μηνα αναβω λαμπαδα στο μποι μου στον Αγιο Υακινθο!!Δωστε μου κουραγιο και υπομονη :|................

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα μην βιαζεσαι και εγω στους πρωτους 6 μηνες ζητημα να εκανα 1 φορα την βδομαδα και αν

ουτε και τωρα ειναι καθε μερα αλλα τουλαχιστον εχουν αυξηθει σε 3 φορες το λίγοτερο την βδομαδα

ολα θελουν τον χρονο τους με το παιδι ειναι ολα διαφορετικα

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα μην βιαζεσαι και εγω στους πρωτους 6 μηνες ζητημα να εκανα 1 φορα την βδομαδα και αν

ουτε και τωρα ειναι καθε μερα αλλα τουλαχιστον εχουν αυξηθει σε 3 φορες το λίγοτερο την βδομαδα

ολα θελουν τον χρονο τους με το παιδι ειναι ολα διαφορετικα

Κοπελαρα μου χιλια συγχαρητηρια , εισαι λαμπερο παραδειγμα , δηλαδη υπηρχε περιπτωση να γινεται και καθημερινααααα !!!! Μου θυμιζεις εμας 5 χρονια πριν :-D .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καθημερινα γινοταν πριν τη μπουμπουκα

τωρα συνηθως 3-4 φορες τη βδομαδα

αλλα μετα που ξεκινησαμε δουλεια εχουμε πιασει 1-2 φορες ολη την βδομαδα

(δουλευουμε μαζι και ειμαστε μονοι μας σε αγροτικες εργασιες οποτε στην αρχη εχαμε καποια κεφια που επιτελους μπορουσαμε να βρισκομασταν εκτος σπιτιου μονοι μας )

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμείς το εξασκούσαμε πάντα συχνά το χόμπυ. Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης γινόταν κάθε μέρα ή κάθε δεύτερη μέρα (ακόμα και όταν είχα αναγούλες), και το ξαναπιάσαμε 20 μέρες μετά τον τοκετό, για να τα καταφέρουμε 3,5 μήνες μετά. Πολλές φορές τις καθημερινές είναι δύσκολο, δουλειά, παιδί, σπίτι κτλ, αλλά αναπληρώνουμε το χρόνο το Σαββατοκύριακο. Οπότε θα έλεγα 4-5 φορές την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάντως βγάζω το συμπέρασμα πως εκτός από ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις... θα πρέπει πρώτα να κάνουμε παιδιά και μετά αν οι άντρες δεν πάθουν τα ψυχολογικά τους και είναι νορμάλ να τους παντρευόμαστε....

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά απο μέρες με άπειρο τρέξιμο και κούραση...βαριέμαι!!!!!! Ε βέβαια εγώ κάθομαι στον κανπε να ξαποστάσω στις 11 ενώ ο καλός μου ο αντρούλης...χαλλλλλαρά! Καμιά φορά με πιάνουν αναλαμπές και ορμάω εγώ και σταυροκοπιέται ο καημένος. Δεν πειράζει του το χρωστάω απο την περίοδο νηστείας που πέρασα κατα την εγκυμοσύνη και λίγο μετά. Και για να απαντήσω.. 1-2 φορές την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

δεν εχεις ιδεα casperaki πως σε καταλαβαινω περναω το ιδιο μαρτυριο....ελεος τα νευρα μου....και αμαν μ'αυτες τις ταινιες πως κανουν ετσι τετοια λυγουρια πια;;; αμα ο αντρας σου σε ακυρωνει καθημερινα με τι θαρρος θα ξαναπας;;; εγω δεν του ξανακανα πεσιμο σκαφτομαι την γιωση και ξενερωνω..αστα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.

Ελπίζω να βελτιωθούν τα πράγματα οταν μεγαλώσει λίγο η μπέμπα!

Τουλ΄χιστον να γινουν οπως πριν που ειχαμε μονο το 1 παιδι!

Πραγματικά ξενερωσα τοτε μαζι του γιατι, εκαναν διαφορα τα πεθερικά μου κ δεν μου εδινε δικιο!επίσης του εβαζαν λόγια κ τους πιστευε!Προσπαθουσα να κοιμαμαι οταν κοιμόταν το μωρο, ερχονταν αυτοί κ χτυπαγαν τη πορτα με το χερι κ αφου κοιμομουνα φυσικα δεν ακουγα!Ε του ελεγαν οτι δεν τους ανοιγω!!!!:evil::evil::evil:΅Επισης πανω στον τσακωμο μας γι αυτους μου ειπε οτι μετανοιωσε που με παντρευτηκε:cry::cry:!Εκει ηταν που ξενερωσα τελειως!

βεβαια με το καιρο άλλαξε σταση κ ηταν ολο γλυκες κ αγαπες αλλά για μενα ποτέ δε θα ειναι οπως πριν!

 

ποσο σε νιωθω ομως εμενα δεν εχει αλαξει και το κακο ειναι οτι δεν το βλεπω να αλλαζει μιας και μενουμε στο σπιτι των γονιων του και με την :evil: μεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειμαι η μονη που ανησυχω και σκεφτομαι συνεχως αυτο το κομματι του γαμου μου...ευτυχως..

Θα ηθελα πολυ να μου πειτε την γνωμη σας για την δικη μου περιπτωση.. γιατι απο τοτε που γεννησα (εδω και τρεις μηνες δλδ) με προβληματιζει και κυριως με στεναχωρει το θεμα του σεξ..

 

Ο αντρας μου ειναι ναυτικος και λειπει σε ταξιδια περιπου 6-7μηνες. Ευτυχως προλαβαμε την ημερομηνια της γεννας και ηταν εδω.. Φανταστειτε να εχετε να ειδωθειτε με τον αντρα σας και να κανετε ερωτα για τοσο μεγαλο διαστημα,δεν αναφερομαι φυσικα στο σεξ μονο σαν σωματικη επαφη αλλα το να κανεις ερωτα με τον αντρα της ζωης σου για μενα προσωπικα ειναι μια μαγικη στιγμη..

Εμπας περιπτωσει.. Γεννησαμε.. Περασανε και οι 4Ο μερες..Ολα μια χαρα και στον γυναικολογο μας επετρεψε κανονικα τις ερωτικες επαφες.. Φτασαμε λοιπον στους 3 μηνες μετα τη γεννα του αγαπης μου,του γιου μου, ... Και βρισκομαστε σε μια πολυ περιεργη κατασταση.. 1 ηταν μονο η φορα που εκανε την πρωτη κινηση ο αντρας μου για να κανουμε ερωτα,ολες τις αλλες φορες επρεπε να τον παροτρεινω εγω..και δεν ηταν και ολες οι φορες που εχει ανταποκριθει.. Τωρα ποσες ειναι οι φορες που καναμε ερωτα μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα δεν ξερω να σας πω παντως δεν ειναι πανω απο 20 σιγουρα.

Να πεις οτι εχε αλλαξει τοσο το σωμα μου η οτι εχω παρει πολλα κιλα?..δεν ειναι αυτο..

Τι να πρωτοσκεφτω δεν ξερω..

Μαλιστα το συζητησαμε πριν απο κανενα μηνα-εναμιση και μου απαντησε πως ακομα δεν ειχε προσαρμοστει στις αλλαγες. Ενταξει δεκτο και τον καταλαβαινω απολυταΤωρα ομως περασε τοσος καιρος και δεν καταλαβαινω πως γινεται να μην θελει να κανουμε ερωτα συχνα?? θα περασουν ξανα 7 μηνες για να με δει ..ειμαστε και νιοπαντροι.. Και αναρωτιεμαι γιατι δεν εχει ορεξη, γιατι δεν κανει την πρωτη κινηση εκεινος?? αφου πριν παντρευτουμε δεν επαιρνε τα χερια του απο πανω μου και τωρα ειναι λες και με εχει βαρεθει... (?????????)

Εγω απο τη μερια μου απο την ωρα που ξυπναω μεχρι την ωρα που θα ξαπλωσουμε ασχολουμαι μονο με δουλειες του σπιτιου και φυσικα με το αγγελουδι μας και παρ'ολη την κουραση της ημερας οταν ξαπλωνω στο κρεββατι μας και ειμαι κοντα του το μονο που θελω ειναι να ειμαι στην αγκαλια του να τον φιλαω και να κανουμε ερωτα...

εκεινος ομως??? ???? ???? ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Τελικα δεν ειμαι η μονη που ανησυχω και σκεφτομαι συνεχως αυτο το κομματι του γαμου μου...ευτυχως..

Θα ηθελα πολυ να μου πειτε την γνωμη σας για την δικη μου περιπτωση.. γιατι απο τοτε που γεννησα (εδω και τρεις μηνες δλδ) με προβληματιζει και κυριως με στεναχωρει το θεμα του σεξ..

 

Ο αντρας μου ειναι ναυτικος και λειπει σε ταξιδια περιπου 6-7μηνες. Ευτυχως προλαβαμε την ημερομηνια της γεννας και ηταν εδω.. Φανταστειτε να εχετε να ειδωθειτε με τον αντρα σας και να κανετε ερωτα για τοσο μεγαλο διαστημα,δεν αναφερομαι φυσικα στο σεξ μονο σαν σωματικη επαφη αλλα το να κανεις ερωτα με τον αντρα της ζωης σου για μενα προσωπικα ειναι μια μαγικη στιγμη..

Εμπας περιπτωσει.. Γεννησαμε.. Περασανε και οι 4Ο μερες..Ολα μια χαρα και στον γυναικολογο μας επετρεψε κανονικα τις ερωτικες επαφες.. Φτασαμε λοιπον στους 3 μηνες μετα τη γεννα του αγαπης μου,του γιου μου, ... Και βρισκομαστε σε μια πολυ περιεργη κατασταση.. 1 ηταν μονο η φορα που εκανε την πρωτη κινηση ο αντρας μου για να κανουμε ερωτα,ολες τις αλλες φορες επρεπε να τον παροτρεινω εγω..και δεν ηταν και ολες οι φορες που εχει ανταποκριθει.. Τωρα ποσες ειναι οι φορες που καναμε ερωτα μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα δεν ξερω να σας πω παντως δεν ειναι πανω απο 20 σιγουρα.

Να πεις οτι εχε αλλαξει τοσο το σωμα μου η οτι εχω παρει πολλα κιλα?..δεν ειναι αυτο..

Τι να πρωτοσκεφτω δεν ξερω..

Μαλιστα το συζητησαμε πριν απο κανενα μηνα-εναμιση και μου απαντησε πως ακομα δεν ειχε προσαρμοστει στις αλλαγες. Ενταξει δεκτο και τον καταλαβαινω απολυταΤωρα ομως περασε τοσος καιρος και δεν καταλαβαινω πως γινεται να μην θελει να κανουμε ερωτα συχνα?? θα περασουν ξανα 7 μηνες για να με δει ..ειμαστε και νιοπαντροι.. Και αναρωτιεμαι γιατι δεν εχει ορεξη, γιατι δεν κανει την πρωτη κινηση εκεινος?? αφου πριν παντρευτουμε δεν επαιρνε τα χερια του απο πανω μου και τωρα ειναι λες και με εχει βαρεθει... (?????????)

Εγω απο τη μερια μου απο την ωρα που ξυπναω μεχρι την ωρα που θα ξαπλωσουμε ασχολουμαι μονο με δουλειες του σπιτιου και φυσικα με το αγγελουδι μας και παρ'ολη την κουραση της ημερας οταν ξαπλωνω στο κρεββατι μας και ειμαι κοντα του το μονο που θελω ειναι να ειμαι στην αγκαλια του να τον φιλαω και να κανουμε ερωτα...

εκεινος ομως??? ???? ???? ????

 

Κάποιοι άντρες "θεοποιούν" την γυναίκα που φέρνει στον κόσμο το παιδί τους και τους φαίνεται κάπως το να απλώνουν χέρι...Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ!Η συμβουλή μου είναι να το συζητήσετε όμορφα και ωραία και να βρείτε μια άκρη!!Να σας ζήσει ο μπέμπης!!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικα δεν ειμαι η μονη που ανησυχω και σκεφτομαι συνεχως αυτο το κομματι του γαμου μου...ευτυχως..

Θα ηθελα πολυ να μου πειτε την γνωμη σας για την δικη μου περιπτωση.. γιατι απο τοτε που γεννησα (εδω και τρεις μηνες δλδ) με προβληματιζει και κυριως με στεναχωρει το θεμα του σεξ..

 

Ο αντρας μου ειναι ναυτικος και λειπει σε ταξιδια περιπου 6-7μηνες. Ευτυχως προλαβαμε την ημερομηνια της γεννας και ηταν εδω.. Φανταστειτε να εχετε να ειδωθειτε με τον αντρα σας και να κανετε ερωτα για τοσο μεγαλο διαστημα,δεν αναφερομαι φυσικα στο σεξ μονο σαν σωματικη επαφη αλλα το να κανεις ερωτα με τον αντρα της ζωης σου για μενα προσωπικα ειναι μια μαγικη στιγμη..

Εμπας περιπτωσει.. Γεννησαμε.. Περασανε και οι 4Ο μερες..Ολα μια χαρα και στον γυναικολογο μας επετρεψε κανονικα τις ερωτικες επαφες.. Φτασαμε λοιπον στους 3 μηνες μετα τη γεννα του αγαπης μου,του γιου μου, ... Και βρισκομαστε σε μια πολυ περιεργη κατασταση.. 1 ηταν μονο η φορα που εκανε την πρωτη κινηση ο αντρας μου για να κανουμε ερωτα,ολες τις αλλες φορες επρεπε να τον παροτρεινω εγω..και δεν ηταν και ολες οι φορες που εχει ανταποκριθει.. Τωρα ποσες ειναι οι φορες που καναμε ερωτα μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα δεν ξερω να σας πω παντως δεν ειναι πανω απο 20 σιγουρα.

Να πεις οτι εχε αλλαξει τοσο το σωμα μου η οτι εχω παρει πολλα κιλα?..δεν ειναι αυτο..

Τι να πρωτοσκεφτω δεν ξερω..

Μαλιστα το συζητησαμε πριν απο κανενα μηνα-εναμιση και μου απαντησε πως ακομα δεν ειχε προσαρμοστει στις αλλαγες. Ενταξει δεκτο και τον καταλαβαινω απολυταΤωρα ομως περασε τοσος καιρος και δεν καταλαβαινω πως γινεται να μην θελει να κανουμε ερωτα συχνα?? θα περασουν ξανα 7 μηνες για να με δει ..ειμαστε και νιοπαντροι.. Και αναρωτιεμαι γιατι δεν εχει ορεξη, γιατι δεν κανει την πρωτη κινηση εκεινος?? αφου πριν παντρευτουμε δεν επαιρνε τα χερια του απο πανω μου και τωρα ειναι λες και με εχει βαρεθει... (?????????)

Εγω απο τη μερια μου απο την ωρα που ξυπναω μεχρι την ωρα που θα ξαπλωσουμε ασχολουμαι μονο με δουλειες του σπιτιου και φυσικα με το αγγελουδι μας και παρ'ολη την κουραση της ημερας οταν ξαπλωνω στο κρεββατι μας και ειμαι κοντα του το μονο που θελω ειναι να ειμαι στην αγκαλια του να τον φιλαω και να κανουμε ερωτα...

εκεινος ομως??? ???? ???? ????

 

Υπάρχει το ενδεχόμενο μιας που είναι και ναυτικός να έχει άλλη σχέση; Απλή ερώτηση όχι συμπέρασμα:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε κοπελια , 20 σε 3 μηνες ειμναι περιπου ανα 4 μερες , και σε ενοχλει ???? μια χαρα ειστε για νεοι γονεις , υπαρχουνε και πολυυυυ χειροτερα .Θα ξαναελθουνε και καλυτερες μερες , εκτος αμα ρθει και κανα 2ο πιτσιρικι οποτε μετα θα μειωθουνε στις μισες φορες .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2-3 φορές τον μήνα και είμαστε και ευχαριστημένοι.... Κοιμάμαι καθιστή στον καναπέ μερικά βράδια.... Ασε που τα πιο πολλά βράδια οι μικρές κοιμούνται μαζί μας ή έρχονται ξαφνικά μέσα στην νύχτα...

Τον φετινό χειμώνα και άνοιξη που δούλευα το λιγότερο 10-12 ώρες την ημέρα και τα πιο πολλά Σ/Κ έλειπα λόγω δουλειάς, έπεσε μεγάλη ξηρασία.... Προσπαθώ να αναπληρώσω το κενό σιγά σιγά γιατί η μεγάλη έλλειψη μας δημιουργεί και νεύρα...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχω απαντησει σε αναλογο θεμα δεν ειμαι σιγουρη..Κοριτσια εγω δεν ξετρελαινομαι για αυτο το αθληγμα,σαν ελευθερη δεν ειχα προβλημα,αλλα τωρα με 2παιδια ενα σπιτι να το φερω βολτα δεν μπορω να πω οτι ειμαι μεσα στα κεφια..Ο αντρας μου παλι θελει καθημερινα οποτε εχει αρκεστει σε 3-4φορες την βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Είμαι παντρεμένη 10 χρόνια, εγώ 45, ο άντρας μου 39. Παιδί μαζί δεν έχουμε, ζούμε όμως μαζί με την κόρη μου από παλαιότερη σχέση. Το σύνηθες είναι 4 φορές την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητό casperaki

τελικά τι έγινε με τον άντρα σου? βρήκες την άκρη???

έψαξα λίγο χτες να βρω ένα θέμα για να μην ανοίξω νέο κι έπεσα πάνω στο δικό σου

είμαι παντρεμένη εδώ και 5 περιπου χρόνια με έναν υπέροχο άνθρωπο, και καταπληκτικό πατέρα. Μέσα στο σπίτι μοιραζόμαστε εξίσου τις εργασίες (μη σου πω ότι μερικές φορές κάνει και περισσότερα). Είναι απίθανος πατέρας, ασχολείται όλες τις ελεύθερες ώρες του με τα παιδιά (3,5 ετών και 6 μηνών σήμερα)

δυστυχώς όμως εμείς πλέον δεν υπάρχουμε ως ζευγάρι. Σεξουαλικά τα τελευταία 2 χρόνια έχουμε βρεθεί 4 ή 5 φορές (1 εκ των οποίων έμεινα έγκυος... τραγική ειρωνία στο απώγειο, ένα παιδί που δεν το περίμενα από το πουθενά στην κυριολεξία). Το σεξ έγινε μετά από δική μου παρότρυνση-καβγά. Στην αρχή ο ίδιος υποστήριζε ότι είναι απλή κούραση, μετά ήταν η εγκυμοσύνη, τώρα πια μου ζητά να αναλογιστώ κι εγώ τις ευθύνες μου στο θέμα (εγώ πιστεύω ότι δεν έχω αλλάξει, επίσης τον ποθώ πολύ και είμαι ερωτευμένη μαζί του)

ως γυναίκα ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα του καλλωπισμού - γενικώς δεν πάω κομμωτήριο, αισθητικούς κλπ, είμαι όμως όμορφη, ψηλή, σκανδιναβοχαρακτηριστικών και ξέρω ότι άντρες με κοιτούν (όπως έχω αρχίσει κι εγώ να κοιτώ πια μέχρι κι αρσενικές γάτες που λένε...)

δεν έχει δώσει ποτέ δικαίωμα για να σκεφτώ ότι έχει ερωμένη ή κάνει τέλος πάντων σεξ με άλλες. βιντεάκια έχω καιταλάβει ότι βλέπει στο ίντερνετ (χχχ) αλλά όχι κάθε μέρα.

δυστυχώς χτες το βράδι συνέβη κάτι που με ταρακούνησε και με έφτασε στα όριά της τρέλας, ήταν ότι συνειδητοποίησα ότι την έβρισκε μόνος του,,, εγώ στο σαλόνι σκεφτόμουν, και επειδή ξύπνησε το μωρό δεν κατάλαβε μάλλον την μετακίνησή μου σε δωμάτιο από όπου τον έβλεπα... νόμιζα ότι κοιμόταν... αλλά έφαγα την μεγαλύτερη ήττα της ζωής μου.

Για να προτιμάει ένας άντρας αυτό από τη γυναίκα του για μένα σημαίνει ότι πια δεν την γουστάρει, δεν τον ανάβει και τα σχετικά.

Δε θέλω αν χαλάσω την οικογένεια μου. Δε θέλω να το συζητήσω με τους φίλους μιας που θα πρέπει να τον ξεμπροστιάσω αλλά και να δικαιολογηθώ γιατί τόσο καιρό δεν έχω πει και τίποτα,,,, δεν ξέρω και ποιος θα με πιστέψει με ένα παιδί 6 μηνών στην αγκαλιά!!!! Δεν ξέρω όμως τι να κάνω. Σκέφτομαι από χτες να του ζητήσω να μείνουμε μαζί αλλά σε έναν ουσιαστικά λευκό γάμο, να είμαστε και οι 2 ελεύθεροι, αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ερωτευμένη μαζί του για να ζήσω έτσι. Την απόρριψή του όμως δεν την μπορώ. Επίσης δε θέλω να στερήσω από τα παιδιά μου αυτόν τον πατέρα και αντίστροφα βέβαια... Όμως θέλω σωματικη επαφή, αγάπη, επιβεβαίωση, έρωτα στη ζωή μου..... πως ξεπερνιέται κάτι τέτοιο???

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα. Όταν ο σύζυγος, σύντροφος, εραστής κλπ αδιαφορεί δυστυχώς όταν το κυνηγήσεις κάνεις τα πράγματα χειρότερα. Τελικά μετά από 2 χρόνια το γουρούνι μου, μου ζήτησε σεξ….!! Ναι είναι αλήθεια!! Όλο αυτό το διάστημα με είχε γραμμένη και άντε 10 φορές να είχε γίνει με παρακάλια, δικά μου. Κάποια στιγμή λοιπόν και εγώ τον έγραψα τελείως και σε κάποια τυχαία επίσκεψη μου ζήτησε και τον έγραψα εγώ ….(παρόλο την ανάγκη μου). Εμ πως ο γάιδαρος έκανε στροφή δεν ξέρω. Τώρα που έχει άδεια από το καθόλου δηλώνω ότι έχω χορτάσει για κάτι μήνες. Τώρα δεν το νοιάζει τα 15 κιλά που πήρα ούτε ότι η τρίχα δεν έχει ξουριστεί και το μαλλί έχει κοντύνει και αλλάξει χρώμα. Τελικά το φτύσιμο είναι το καλύτερο φάρμακο. Ειλικρινά πιστεύω ότι οι άνδρες που στερούν από την γυναίκα τους το σεξ είναι γουρούνια. Θα μπορούσα να του τα είχα φορέσει σκέφτομαι όμως το μωράκι μου. Λοιπόν κορίτσια αδιαφορία, πλήρης. Ειλικρινά όμως δεν ξέρω αν θα άντεχα να μου φέρεται έτσι. Νομίζω ότι θα του άξιζε ένα κέρατο. Για πρώτη φορά στην ζωή μου κατάλαβα γιατί κάποιες γυναίκες τους κερατώνουν.

 

Τώρα είμαι η ωραιοτερη γυναίκα του κόσμου.....!!! και μετά από ένα μαραθώνιο σεξ μου πήρα και μια πίτσα γίγας όχι γιατί και χοντρή μπορεί να είσαι και η ωραιότερη γυναίκα του κόσμου. Κάτι το φτύσιμο εκείνης της νύχτας, κάτι η αδιαφορία που του έδειξα, κάτι που είπα μέσα μου τέλος πλέον θα κοιτάξω την πάρτυ μου, ήρθε και έστρωσε και τώρα είμαι γυναικάρα.

 

Συγνώμη που το λέω αλλά από όλη αυτήν την εμπειρία διδάχθηκα ότι προσωπικά πρέπει πάντα να έχω τον ευατό μου και το παιδί μου σε απόλυτη προτεραιότητα. Φτιάχνεσαι και ντύνεσαι πάντα για σένα. Περνάς καλά για σένα. Αν δεις ότι σε γράφει, δεν κάνεις ούτε σκηνή ούτε γκρίνια ούτε παρακάλια, γράψε τον και εσύ. Και στην τελική εάν είναι τόσο μαλ....κας βρες και γκόμενο να μην τον έχεις και ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

beba09 έχω σκεφτεί κ εγώ τα ίδια με σένα κ θα συμφωνήσω μέχρι ένα σημείο.

Στην πραγματικότητα τι μας λείπει?Το σεξ?Οκ πες το βρίσκουμε.

Με την συντροφικότητα τι γίνεται?Αν πραγματικά μας ενδιαφέρει ο άντρας που έχουμε επιλέξει να είναι δίπλα μας,ένας γκόμενος δεν είναι η λύση γιατί μετά,όταν θα γυρίσουμε σπίτι θα βρούμε την ίδια κατάσταση.Εκεί έχω καταλήξει εγώ.

Το ξαναλέω,αν δεν έχουμε το παραμικρό ενδιαφέρον πια για τον άνθρωπό μας κ επιλέγουμε να κάτσουμε σε μια τέτοια σχέση για τα παιδιά,τότε μόνο έτσι η λύση 'γκόμενος' μπορεί να 'βοηθήσει' αλλιώς απλά κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

Σε καμία περίπτωση δε σου κάνω προσωπική επίθεση,μη θεωρηθεί έτσι.Απλά έχω σκεφτεί κ εγώ ακριβώς τα ίδια πράγματα αλλά ήξερα ότι δε θα ήμουν ευτυχισμένη με λίγες στιγμές σεξ.Θέλω ο άνθρωπός μου να ενδιαφέρεται για μένα κ θεωρώ το σεξ μια πράξη που μέσω αυτής εκφράζεις τον πόθο σου κ την αγάπη σου για τον άλλον όχι μόνο για να ξε...λώσεις επειδή τον έχεις εύκαιρο ;)

Οταν υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές από το σύντροφό μας,πράγμα απαράδεκτο φυσικά,κ δε λυθεί άμεσα,μας δημιουργεί μόνιμα νεύρα κ ειρωνίες.Οχι τπτ άλλο αλλά μας γερνάει κ ο κύριος είναι στην κοσμάρα του :P

 

Συμφωνώ απόλυτα με τη φίλη myangel :)

277625-babies_295.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...