Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

βλέπω βρε κορίτσια πως αρκετές από εσάς προτείνετε να του την πέσουμε εμείς πρώτες.εντάξει να τον προκαλέσουμε μια φορά..αλλά προσωπικά πιστεύω..είναι ο χαρακτήρας μου δηλαδή..ότι ο άνδρας είναι ο κυνηγός..έχουμε μπερδέψει τους ρόλους...και με φίλες μου που το'χω συζητήσει..όλο οι γυναίκες κάνουν το πρώτο βήμα!!στενοχωριέμαι και αναρωτιέμαι..αν έχω ασχημήνει..τι να πω..κοιταζομαι στον καθρέπτη..βλέπω το ίδιο πρόσωπο..το ίδιο σώμα (περίπου) που είχα στα 25.προχωρώ στο δρόμο και βλέπω πως με κοιτάζουν..γιατί ο άνδρας..δεν..?βέβαια να μου πεις ..και στις καλύτερες οικογένειες συμβαίνει..και στις ομορφότερες γυναίκες του κόσμου.με ρίχνει αυτή η κατάσταση..αλλά δεν το βάζω κάτω!ξέρω την αξία μου..και αν θέλει ας κάνει αυτος το πρώτο βήμα!εγώ δεν πρόκειται!μη με βρίσετε..αλλά έτσι σκέφτομαι!είμαι εγωίστρια.

Πιστευω πως οι άνδρες ειναι κυνηγοι κ πρεπει να κυνηγανε, με το καταλληλο ερέθισμα παντα βεβαια! Αν τους διευκολυνουμε παντα κ τους τα δινουμε όλα ετοιμα χανουν το ενδιαφερον τους και αδρανοποιουνται. Μόλις τους δοθεί καποιο άλλο ερεθισμα για να κυνηγησουν πάνε προς εκεινη την κατευθυνση. Έτσι νομιζω, κ εν μερει έχεις δίκιο απλά μην το παρακάνεις με τον εγωίσμό. Να του δίνεις ενα μικρό ψιχουλακι για να ξυπνάει κ να δραστηριοποιειται. Δεν ξερω αν ειμαι σαφής :?:

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εισαι η τελευταια κι αγχωθηκε..:mrgreen::mrgreen::mrgreen:(πλακα κανω) καλα θα κανεις που θα τον πας σε ειδικο αλλα αυτος τι λεει?το δεχεται?(συνηθως οι αντρες δεν παραδεχονται οτι εχουν καποιο προβλημα σ αυτον τον τομεα)εχετε προσπαθησει τα παντα και τιποτα?

Έχω προσπαθήσει να το συζητήσουμε αλλα πάντα παίρνω την ίδια απάντηση, ότι θα επανέλθει. Απλά όταν έρθει η ώρα θα του πω ότι έχω κλείσει ραντεβου με τον ειδικό, ψυχολόγο ή κάτι άλλο τελωσπαντων, κ παμε.

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσπαθήσει να το συζητήσουμε αλλα πάντα παίρνω την ίδια απάντηση, ότι θα επανέλθει. Απλά όταν έρθει η ώρα θα του πω ότι έχω κλείσει ραντεβου με τον ειδικό, ψυχολόγο ή κάτι άλλο τελωσπαντων, κ παμε.

 

Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το πάρει απόφαση μόνος του. Παρόλο που σε αφορά άμεσα το θέμα η γνώμη μου είναι ότι ο κάθε ένας που ζητάει βοήθεια πρέπει να το πάρει απόφαση μόνος του.Να σε ρωτήσω κάτι όμως;Χρόνο περνάτε μαζί;Γελάτε, διασκεδάζετε; Αγγαλιάζεστε;

Ζωή, όσο με πληγώνεις ΤΟΣΟ με πωρώνεις!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το πάρει απόφαση μόνος του. Παρόλο που σε αφορά άμεσα το θέμα η γνώμη μου είναι ότι ο κάθε ένας που ζητάει βοήθεια πρέπει να το πάρει απόφαση μόνος του.Να σε ρωτήσω κάτι όμως;Χρόνο περνάτε μαζί;Γελάτε, διασκεδάζετε; Αγγαλιάζεστε;

Η αλήθεια ειναι ότι δουλεύει αρκετά (κάνει κ 2η δουλειά τα απογεύματα) αλλά κυρίως το καλοκαίρι. Κ εγω ξεπατώνομαι στη δουλειά το καλοκαίρι κ το μόνο που θέλω ειναι να ξεκουραστώ. Το χειμώνα έχουμε χρόνο να κάνουμε πράγματα. Με αυτή την κατάσταση πάντως νιώθω πως έχω απομακρυνθεί, παέι να με φιλήσει κ με εκνευρίζει. Γενικά νομίζω πως ειναι λίγο άχαρος ή δεν το κανει με τον τρόπο που μου αρέσει. Όσο για διασκέδαση, πολύ απλά πράγματα (δυστυχώς δεν του αρέσει το σινεμά) πάμε κανα καφέ κοντά στο σπίτι. Πολύ απλά πραγματα γενικά

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι ότι δουλεύει αρκετά (κάνει κ 2η δουλειά τα απογεύματα) αλλά κυρίως το καλοκαίρι. Κ εγω ξεπατώνομαι στη δουλειά το καλοκαίρι κ το μόνο που θέλω ειναι να ξεκουραστώ. Το χειμώνα έχουμε χρόνο να κάνουμε πράγματα. Με αυτή την κατάσταση πάντως νιώθω πως έχω απομακρυνθεί, παέι να με φιλήσει κ με εκνευρίζει. Γενικά νομίζω πως ειναι λίγο άχαρος ή δεν το κανει με τον τρόπο που μου αρέσει. Όσο για διασκέδαση, πολύ απλά πράγματα (δυστυχώς δεν του αρέσει το σινεμά) πάμε κανα καφέ κοντά στο σπίτι. Πολύ απλά πραγματα γενικά

 

Τότε νομίζω ότι είναι λίγο βιαστικό να πάτε σε ειδικό. Σε ειδικό πάνε συνήθως αυτοί που προσπαθούν και δεν μπορούν. Πρέπει να χαλαρώσετε και οι δύο. Να περάσετε λίγο χρόνο μαζί. Ο έρωτας και το σεξ πρέπει να βγει από μόνο του. Όταν το «επιβάλεις» χάνει την ουσία του πολλές φορές. Επίσης τα χάδια….είναι το αλατοπίπερο και ίσως και κάτι παραπάνω. Προσπάθησε να χαλαρώσεις και θα χαλαρώσεις κι εσύ.

Ζωή, όσο με πληγώνεις ΤΟΣΟ με πωρώνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πες στα βρε Μαρακι! ΕΞεπλαγην με αυτα που διαβαζω. Τι λετε βρε παιδια? Τα παιδια ολοκληρωνουν το ζευγαρι. Δεν ειναι πενθημερη εργασια και το Σ/Κ ρεπο. Απο την ημερα που γινομαστε γονεις, παραμενουμε γονεις ωσπου να πεθανουμε. Δεν υπαρχει ρεπο, δεν υπαρχει αδεια ουτε ανευ αποδοχων, δεν υπαρχει αρρωστησα και δεν μπορω να ειμαι γονιος.

Μην τρελαθουμε με αυτα που λεει η φιλη Ladycat.

Κοριτσι μου, οι γονεις σου δηλαδη αν εφαρμοσουν αυτη τη μεθοδο που εσυ απαιτεις φορτωνοντας τους τα δικα σου παιδια, πότε θα εχουν ΡΕΠΟ?????:confused: Υποθετω πως κι εκεινοι εχουν αναγκη απο "προσωπικη ζωη". Αναθεωρησε σε παρακαλω τις αποψεις σου για το θεμα!!!!!!!!

η μαμα μου δυστυχως ειναι μονη της γιατι ο μπαμπας μου δυστυχως δεν ζει αλλα δεν μπορω να κανω σεξ μεσα στο σπιτι μου κ να σκεφτομαι μην ακουστω μην φωναξω λιγο παραπανω κ με ακουσει το παιδι μην ξυπνησει το παιδι κ πως το λες στον αλλον που περιμενει το σ/κ για να μεινει λιγο μονος με την γυναικα του χωρις να στρεσαρετε

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν φανώ κάπως αλλά τί ειναι το παιδί πια??εμπόδιο για να κάνουμε σεξ με τον άντρα μας, βάρος??μια απλή ερώτηση: τον αντρα σου θα τον έστελνες στη μάνα του κάθε σκ για να κάθεσαι με τα παιδιά σου??τι είναι μωρέ τα παιδιά, και μάλιστα τα μωρά, τα νεογέννητα??πακετάκια να τα αφήνουμε όποτε μας κουράζουν ή οποτε θέλουμε να κάνουμε σεξ??ελεος πια...δηλαδή το μωρό θα σας εμποδίσει να περνάτε τα σκ εξίσου όμορφα με τον άντρα σου?και αν δουλεύει ο άντρας σου το παιδία πότε θα το βλέπει...αλλά αφού θα βλέπει εσένα το παιδί τι το θέλει...σωστό!το καταλαβαίνω να θέλει μια γυναίκα να το αφήνει το μωρό όταν κουραστεί ή όταν θελήσει να βγει ένα βραδυ, αλλά αυτό το ΄΄συμφώνησα κάθε σκ να το κρατάει γιατί εμείς καθόμαστε όλο μαζί΄΄μου ακούστηκε πολύ άσχημα...τα παιδιά έρχονται να μας κάνουν οικογένεια, δεν απειλούν το ζευγάρι...και κάποια στιγμή θα κοιμηθεί το μωρό, και σεξ μπορείς να κάνεις, και δουλειές και όλα...τα σημερινά ζευγάρια, όλοα παράπονα είμαστε, δεν προλαβαίνουμε, κουραζόμαστε, δεν μας τα κρατάνε δεν δεν...παλιά δηλαδή δεν δούλευαν οι γυναίκες, στα χωράφια και τα παιδιά μαζί...και μια χαρά όλα ήταν..αυτός ο εκμοντερνισμός θα μας φάει και πάει η οικογένεια από το κακό στο χειρότερο...ακου κει...να αφήνουμε τα παιδιά κάθε σκ για να καθόμαστε μόνοι μας με τον άντρα μας...το νεογέννητο βλέπετε μας ενοχλεί....

Ο καθενας κανει σεξ με διαφορετικους τροπους κ εμεις δεν ειμαστε μουγκοι δυστυχως κ η μοννη λυση να μην γινουμε ρομπα στο παιδι μας ειναι να παει να μενει σ/κ με τηνγιαγια του που το λατρευει στον πρωτο του γαμο ο αντρας μου χωρισε γιατι δεν του καθοταν πρωην του μετα αφοτου εκαναν παιδι δεν θα χαλασω το σπιτι μου γιατι δεν θα μπορουμε να κανουμε τα παιχνιδια μας για να μην ξυπνησει το μωρο ενα σ/κ μας μενει

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αν φανώ κάπως αλλά τί ειναι το παιδί πια??εμπόδιο για να κάνουμε σεξ με τον άντρα μας, βάρος??μια απλή ερώτηση: τον αντρα σου θα τον έστελνες στη μάνα του κάθε σκ για να κάθεσαι με τα παιδιά σου??τι είναι μωρέ τα παιδιά, και μάλιστα τα μωρά, τα νεογέννητα??πακετάκια να τα αφήνουμε όποτε μας κουράζουν ή οποτε θέλουμε να κάνουμε σεξ??ελεος πια...δηλαδή το μωρό θα σας εμποδίσει να περνάτε τα σκ εξίσου όμορφα με τον άντρα σου?και αν δουλεύει ο άντρας σου το παιδία πότε θα το βλέπει...αλλά αφού θα βλέπει εσένα το παιδί τι το θέλει...σωστό!το καταλαβαίνω να θέλει μια γυναίκα να το αφήνει το μωρό όταν κουραστεί ή όταν θελήσει να βγει ένα βραδυ, αλλά αυτό το ΄΄συμφώνησα κάθε σκ να το κρατάει γιατί εμείς καθόμαστε όλο μαζί΄΄μου ακούστηκε πολύ άσχημα...τα παιδιά έρχονται να μας κάνουν οικογένεια, δεν απειλούν το ζευγάρι...και κάποια στιγμή θα κοιμηθεί το μωρό, και σεξ μπορείς να κάνεις, και δουλειές και όλα...τα σημερινά ζευγάρια, όλοα παράπονα είμαστε, δεν προλαβαίνουμε, κουραζόμαστε, δεν μας τα κρατάνε δεν δεν...παλιά δηλαδή δεν δούλευαν οι γυναίκες, στα χωράφια και τα παιδιά μαζί...και μια χαρά όλα ήταν..αυτός ο εκμοντερνισμός θα μας φάει και πάει η οικογένεια από το κακό στο χειρότερο...ακου κει...να αφήνουμε τα παιδιά κάθε σκ για να καθόμαστε μόνοι μας με τον άντρα μας...το νεογέννητο βλέπετε μας ενοχλεί....

 

 

αυτό που λες δεν ισχύει σαν κανόνας να ξέρεις... το δικό μου παιδί ας πούμε είναι 10 μηνών και δεν με αφήνει να κάνω τπτ !!! επίσηςν δεν ι κοιμάται πανω απο 8 ωρο και εγώ δουλεύω και μεχρι τις 10 το βραδυ πολλές φορες και ο αντρας μου επίσης, και σαββατα, οποτε πότε θα βρεθούμε οι 2 μας? ποτέ! γιατι το βράδυ ο μικρός ξυπναει 2 φορες αφου θηλάζει και εγώ κοιμάμαι το πολύ 5 ωρες εδω και 10 μήνες. αντε εσυ βρες όρεξη για σεξ.

για να ξεκαθαρίσουμε, δεν συμφωνώ με την λειντικατ, απλά λεω την αποψή μου για αυτο που εγραψες και τονισα με μαυρα γράμματα. δεν τον εχω παρκάρει ποτε και πουθενα για να βρεθω με καποιον αλλον ή τον αντρα μου. η αληθεια ειναι βεβαια οτι ολα χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως εχουμε και μπολικο χρονο στην διαθεση μας..ελευθερος επαγγελματιας ο αντρας μου,εγω δεν δουλευω,το μωρο κοιμαται απ τις 10 το βραδυ και ξυπναει 9 η ωρα το πρωι..κοιμαται και κανα 5-6ωρο μες στην ημερα..οποτε καταλαβαινεις..απο χρονο ειμαστε απλα..δεν ειμαστε και πολυ της τηλεορασης..

 

δλδ κοιμαται 11 ωρες το βράδυ και αλλες 5 την ημερα? συνολο 16 ?:confused:

 

εμενα κοιμαται το πολύ 8 με 9 το 24 ωρο.

Link to comment
Share on other sites

δλδ κοιμαται 11 ωρες το βράδυ και αλλες 5 την ημερα? συνολο 16 ?:confused:

 

εμενα κοιμαται το πολύ 8 με 9 το 24 ωρο.

ω ναι!16 ωρες την ημερα..μερικες φορες κοιμαται 12ωρο το βραδυ και 4 ωριτσες σερι το μεσημερι..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο καθενας κανει σεξ με διαφορετικους τροπους κ εμεις δεν ειμαστε μουγκοι δυστυχως κ η μοννη λυση να μην γινουμε ρομπα στο παιδι μας ειναι να παει να μενει σ/κ με τηνγιαγια του που το λατρευει στον πρωτο του γαμο ο αντρας μου χωρισε γιατι δεν του καθοταν πρωην του μετα αφοτου εκαναν παιδι δεν θα χαλασω το σπιτι μου γιατι δεν θα μπορουμε να κανουμε τα παιχνιδια μας για να μην ξυπνησει το μωρο ενα σ/κ μας μενει

διακρινω μια ανασφαλεια ως προς τον συζυγο?φοβασαι οτι οπως αφησε την πρωην,θα αφησει κι εσενα αν δεν του "καθεσαι"?

οταν ερθει το παιδι το πιο πιθανο ειναι να αναθεωρησεις ως προς τα "παιχνιδιαρικα σ/κ" και τις "τρελιτσες" με τον συζυγο..

 

 

Link to comment
Share on other sites

ω ναι!16 ωρες την ημερα..μερικες φορες κοιμαται 12ωρο το βραδυ και 4 ωριτσες σερι το μεσημερι..

 

Daniela μου ούτε με υπνωτικα δεν κοιμάται το μώρο μου τόσο!!!!!(πλάκα κάνω για τα υπνωτικά!Μην νόμισει καμια οτι δινω τπτ στο μώρο!!!!Μόνο γαλατακι της μαμας!!!:mrgreen:

Ενταξει κοιμαται μεσα στην μέρα τώρα μπορω να πω ότι έχει στρωσει λίγο μετα τα 20-30 λεπτα που κοιμοταν στις αρχες !!!

 

Κ για να επανελθω στο θέμα μας!!!!Πριν πάρουν τα πράγματα στη σχέση μας την τροπη που πήραν!Ο συζήγος ήθελε καθημέρινως κ σύνεχεια(απορω που την έβρισκε τοση όρεξη κ επιθυμια!Ειχα πάρει τουλάχιστον 25 κίλα!!!:oops::oops::oops::oops:) ακομη κ λιγο μετα την γέννα! Αφου με ρωτουσε σύνεχεια άντε έφυγε κάνενα ράμμα???(γεννησα ΦΤ)Εγω πάλι ήμουν που πέτουσε χαρταετο τρεις λαλουν κ δυο χορευουν!!! Δεν είχα κάθολου όρεξη κ ειδικα για σεξ!Γένικα έιμαι σαν τα πάντα που βαριοντου να ζευγαρωσουν έτσι ημουν κ πριν την εγκυμοσυνη παρολο που "εκπληρωνα" τα καθηκόντα μου κανονικοτατα καθημερινως τουλάχιστον 1 φορα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 φορες την ημερα καθε μερα..σαν αντιβιωση ενα πραγμα..στις καλες μας μερες και 3 και 4 φορες..στην εγκυμοσυνη το ειχαμε παρακανει λιγο..ηταν συμφωνια πριν τον γαμο,μεχρι εγω να γινω 40 χρονων τουλαχιστον μια φορα την ημερα καθε μερα!!

 

Θα.... τρελαθώ!!Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

διακρινω μια ανασφαλεια ως προς τον συζυγο?φοβασαι οτι οπως αφησε την πρωην,θα αφησει κι εσενα αν δεν του "καθεσαι"?

οταν ερθει το παιδι το πιο πιθανο ειναι να αναθεωρησεις ως προς τα "παιχνιδιαρικα σ/κ" και τις "τρελιτσες" με τον συζυγο..

δνε ξερω ακομη δεν εχει ερθει το μωρο αλλα δε φοαμαι μη το χασω αλλα δε θελω να νιωσει παραμελλειμενος το σ\κ ειναι η λυση μας λοιπον

Link to comment
Share on other sites

2 φορες την ημερα καθε μερα..σαν αντιβιωση ενα πραγμα..στις καλες μας μερες και 3 και 4 φορες..στην εγκυμοσυνη το ειχαμε παρακανει λιγο..ηταν συμφωνια πριν τον γαμο,μεχρι εγω να γινω 40 χρονων τουλαχιστον μια φορα την ημερα καθε μερα!!

 

 

Βρε Danielaki, με άφησες άφωνη....μακάρι να είχα το κουράγιο σου και την όρεξη σου.....Α και την ηλικία σου......:roll: όσες φίλες ρωτώ όλες μια φορά την εβδομάδα ή μια στις 15. Και αυτό είχα σαν φυσιολογικό.....μετά βέβαια και από αρκετά χρόνια γάμου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Danielaki, με άφησες άφωνη....μακάρι να είχα το κουράγιο σου και την όρεξη σου.....Α και την ηλικία σου......:roll: όσες φίλες ρωτώ όλες μια φορά την εβδομάδα ή μια στις 15. Και αυτό είχα σαν φυσιολογικό.....μετά βέβαια και από αρκετά χρόνια γάμου.....

 

Θα.... τρελαθώ!!Θα πηδηχτώ απ'το παράθυρο!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

δεν το φανταζομουν καν οταν το εγραφα οτι θα προκαλουσα τετοια αναστατωση :oops::oops::oops: συγνωμη κοριτσια..:-(:sad:

 

 

Link to comment
Share on other sites

δνε ξερω ακομη δεν εχει ερθει το μωρο αλλα δε φοαμαι μη το χασω αλλα δε θελω να νιωσει παραμελλειμενος το σ\κ ειναι η λυση μας λοιπον

θα εχεις πιο σημαντικα πραγματα να ανησυχεις οταν ερθει το μωρο..αν σ αγαπαει θα καταλαβει και θα σου συμπαρασταθει..οσο φοβασαι τοσο το χειροτερο..προσωπικα δεν θα ηθελα ο αντρας μου να μου "καθεται" απο υποχρεωση κι επειδη φοβαται να με χασει αλλα επειδη το θελει..ο αντρας σου ειναι μεγαλος και θα καταλαβει γιατι τον "παραμελεις"..το μωρο δεν θα καταλαβει..θα νιωθει τη μαμα του απλα απουσα..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Daniela μου ούτε με υπνωτικα δεν κοιμάται το μώρο μου τόσο!!!!!(πλάκα κάνω για τα υπνωτικά!Μην νόμισει καμια οτι δινω τπτ στο μώρο!!!!Μόνο γαλατακι της μαμας!!!:mrgreen:

Ενταξει κοιμαται μεσα στην μέρα τώρα μπορω να πω ότι έχει στρωσει λίγο μετα τα 20-30 λεπτα που κοιμοταν στις αρχες !!!

 

Κ για να επανελθω στο θέμα μας!!!!Πριν πάρουν τα πράγματα στη σχέση μας την τροπη που πήραν!Ο συζήγος ήθελε καθημέρινως κ σύνεχεια(απορω που την έβρισκε τοση όρεξη κ επιθυμια!Ειχα πάρει τουλάχιστον 25 κίλα!!!:oops::oops::oops::oops:) ακομη κ λιγο μετα την γέννα! Αφου με ρωτουσε σύνεχεια άντε έφυγε κάνενα ράμμα???(γεννησα ΦΤ)Εγω πάλι ήμουν που πέτουσε χαρταετο τρεις λαλουν κ δυο χορευουν!!! Δεν είχα κάθολου όρεξη κ ειδικα για σεξ!Γένικα έιμαι σαν τα πάντα που βαριοντου να ζευγαρωσουν έτσι ημουν κ πριν την εγκυμοσυνη παρολο που "εκπληρωνα" τα καθηκόντα μου κανονικοτατα καθημερινως τουλάχιστον 1 φορα!!!

μηπως εχει καταλαβει οτι το κανεις σαν αγκαρια?καμια φορα ειναι καλο να κανει την πρωτη κινηση η γυναικα..ισως να εχει βαρεθει να την κανει παντα αυτος?!δεν ξερω υποθεσεις κανω..μηπως εχει καποιο αγχος με τη δουλεια?ή γενικα αγχωνεται για κατι?!ξερουμε τι κανει το αγχος στους αντρες..μηπως ειναι μια φαση απλα?μηπως μολις συνειδητοποιησε οτι εγινε πατερας και ο,τι αυτο συνεπαγεται?(δλδ αγχος για το πως θα μεγαλωσει το παιδι..αν θα του προσφερει ο,τι χρειαζεται και γενικα αν θα ανταπεξελθει στις απαιτησεις του νεου μελους της οικογενειας σας)

οσο για το μωρο φερτο μια μερα σε μενα να πεσει ξερο ολο το βραδυ..:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως οι άνδρες ειναι κυνηγοι κ πρεπει να κυνηγανε, με το καταλληλο ερέθισμα παντα βεβαια! Αν τους διευκολυνουμε παντα κ τους τα δινουμε όλα ετοιμα χανουν το ενδιαφερον τους και αδρανοποιουνται. Μόλις τους δοθεί καποιο άλλο ερεθισμα για να κυνηγησουν πάνε προς εκεινη την κατευθυνση. Έτσι νομιζω, κ εν μερει έχεις δίκιο απλά μην το παρακάνεις με τον εγωίσμό. Να του δίνεις ενα μικρό ψιχουλακι για να ξυπνάει κ να δραστηριοποιειται. Δεν ξερω αν ειμαι σαφής :?:

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!άμα όμως άμα δεν ξυπνάει.........και δεν καταλαβαίνει...η ψυχολογία σου...πέφτει!!

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ε??????????????/

 

Αν κοιμηθουν τα παιδια σε νορμλ ωρα

αν δεν ξυπνησουν κανα 2-3 φορες για νερο τουαλετα και οτι αλλο φανταστειτε

αν δεν ειναι καποιο αρρωστο και κοιματε μαζι μου

αν καποιο εχει ανασφαλειες και φοβιες και μου ζητησει να κοιμηθει μαζι μου

αν δεν ειμαι πτωμα και δεν με παρει ο υπνος στον καναπε απο τις 9 ωρα

 

ε τοτε μπορω να πω οτι εχουμε λιγακι χρονο για εμας:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να γράψω? Να μην γράψω μη το ματιάσω? Ε λοιπόν ναι, έγινε η ανάσταση και πλέον ζούμε μέρες καλύτερες από ποτέ! Αλλά έπρεπε να φάμε φρίκες μηνών πρώτα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...