Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aυξημένη αυχενική πτυχή.... Β' επιπέδου


Recommended Posts

Κατερινα μου συγνωμμη δε το καταλαβα το μινι β΄....και παλι ομως να μην ανησυχεις!

Απ΄οτι φαινεται,η μεγαλη αυχενικη πτυχη ειναι χαρακτηριστικο σας!Ολα καλα θα ειναι κοριτσι μου γλυκο,θα δεις,ολα θα ειναι καλα!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


EL μου μην στεναχωριέσαι, όλα καλά θα πάνε. Σε σκέφτομαι συνέχεια απο χθες που το διάβασα. Να είσαι αισιόδοξη και θα δεις που δεν θα είναι τίποτα!

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

και σε εσενα ολα καλα θα ειναι θα δεις στο λεω εγω που και ειμαι 24,5 χρονων και 2 εγκυμοσυνες περασα στην μια εκανα ληψη τροφοβλαστης λογω αυχενικης 3 και τωρα εκανα παλι αμνιο λογω του ιδιου προβληματοςπραγμα πολυ σπανιο για την ηλικια μου να χρειαστει και στις 2 εγκυμοσυνες πρεπει να το πιστεψεις οτι το μωρακι σου θα ειναι μια χαρα εγω σκεφτομαι θετικα και ακομα και 1 στο εκατομμυριο κατι να συμβει πρεπει να ειμαστε δυνατες για τα παιδακια μας , στον μικρο ειχα πιθανοτητες 1:73 για down και ομως ειναι υγιεστατος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα.καταλαβαινω το αγχος κ την αγωνια σου,αλλα προσπαθησε να τα αποβαλλεις γιατι κανεις κακο στο μωρακι,κ δεν το θελουμε αυτο,ετσι δεν ειναι?/??(βεβαια σου το λεω εγω που εκλαιγα μεχρι κ που γεννησα) κι εγω τοτε που εκενα το β επιπ ειχα μολις αρχισει να το ακουω καλα (αργησα λογω κιλων) κ ενοιωθα χαλια..τελος παντων,ειμαι στη διαθεση σου,ακομα κ για κουβεντα...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και σε σενα Λια μου,εκει που σκεφτομαι θετικα και λεω με σιγουρια οτι το μωρο μου ειναι καλα...εκει μαυριζουν ολα..

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

ναι,το ξερω το συναισθημα...τωρα ομως ετοιμαζω τη βαπτιση του κ σκεφτομαι χαλαλι τα δακρυα κ το αγχος,κ τα χρηματα που εδωσα στις εξετασεις (η μαγνητικη στοιχισε 650 που δεν καλυπτονται απο το ταμειο).να δεις που ολα θα πανε καλα.....κουραγιο.εγω τον εταξα στον αγιο εφραιμ,κι ας τσαντιστηκε η πεθερα που το ονομα της εγινε δευτερο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιαζουν ουτε τα λεφτα Λια μου,ουτε το ζορι ουτε η στεναχωρια ουτε τιποτα.Μονο να ειναι καλα το μωρο μου..Το σιγουρο ειναι οτι αυτο που περναω δε προκειται να το ξεχασω ποτε..

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου καλημέρα. Σε είχα στο νου μου όλο το βράδυ. Τώρα έφτασα στη δουλειά και διαβάζω τα νέα σου. Όλα θα πάνε καλά. Να μη μαυρίζεις, να τα βλέπεις θετικά τα πράγματα και αφού σου είπε ο γιατρός ότι πάμε καλά, κάτι παραπάνω θα ξέρει ε ματάκια μου? Άντε σε παρακαλώ πολύ να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις για να είναι ήρεμο και το αγοράκι μέσα στην κοιλίτσα του (που είναι λίγο ... ζαβολιάρικο από τώρα !!!!). Εμ αντράκια τι να κάνουμε, μας ζορίζουνε από την κοιλιά ακόμα. :P. Όλα θα πάνε καλά.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

το μωρο σου ειναι καλα....απλα κανει κολπακια για να το αγαπησεις περισσοτερο.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ mitaki,προσπαθω...ναι, ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι αισιοδοξος...ισως ομως το ειπε γιατι με ειδε πολυ χαλια..ισως και οχι..ακουω στα αυτια μου τα λογια του συνεχεια αλλα με σκοτωνει αυτο το...τι θα γινει αν....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας κορίτσια

El μου ζητώ συγνώμη που δεν σου απάντησα χθες αλλά με άγχωσε με κάτι ο γιατρός μου και δεν ήμουν και πολύ καλά:(

Λοιπόν δεν μου είπε κάτι διαφορετικό απο τον δικό σου γιατρό, μου είπε οτι μόνο η άμνιο θα δείξει πραγματικά αν συμβαίνει κάτι αλλά να μην ανησυχείς και να είσαι αισιόδοξη όσο μπορείς γιατί πολλές φορές τα υπερηχογραφήματα κάνουν λάθος.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και θα περιμένω με αγωνία να μάθω την Δευτέρα νέα σου τα οποία πιστεύω θα είναι ευχάριστα ;)

Έχε πίστη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ριακι μου,ομως εσυ γιατι κατσουφιασες καρδουλα μου;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Χθές ήταν μια πολύ περίεργη μέρα για μένα El μου και φαινόταν οτι δεν θα εξελιχθεί καλά.

Για να μην πολυλογώ εκτός οτι περιμέναμε 1,30 ώρα στον γιατρό μου, δεν μου είπε κάτι καινούργιο για την δική σου περίπτωση εκτος απο αυτά που σου ανέφερε και ο γιατρός σου, μπαίνουμε να δούμε το μωράκι μου και τον βλέπω να κατσουφιάζει λιγάκι....ε μου κοπήκαν τα πόδια....το μωρό μας είναι 2100-2200 και στις 24/9 πρέπει να πάω για βιοφυσικό προφίλ για να δούμε αν συνεχίζει να παίρνει βάρος διαφορετικά θα μου το πάρουν με καισαρική επειδή είναι χαμηλόβαρο :(

Δεν φτάνει που μου έκανε την καρδυά περιβόλι ήθελε μετά να μου μετρήσει και την πίεση...13,7 η πίεση :shock:, ε τί περίμενε μετά απο όσα μου ανέφερε? αφού δεν έφτασε 25 να λέει και ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Πάντος για την περίπτωσή σου τον είδα αισιόδοξο και πιστεψέ με αν ανησυχήσει για κάτι αυτός ο άνθρωπος θα στο δείξει και θα στο πεί για τα καλά...δεν μασάει τα λόγια του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax ριακι μου μη στεναχωριεσαι πουλακι μου!2100 ειναι μια χαρα νομιζω!Μονο τα μωρακια που γεννιουνται κατω απο 2 κιλα τα κρατανε στη κλινικη!Μια χαρα ειναι το μωρο σου!Απλα προσεχει τη γραμμη του το παιδι!Αμ πως!Ολα καλα ειναι,και καισαρικη να κανεις δεν ειναι τιποτα,εκτος απο απογοητευση που δε θα ζησεις τον φυσιολογικο τοκετο,κατα τ΄αλλα το αποτελεσμα μετραει(και στο λεω εγω που εχω κανει καισαρικη)

Μπουμπου εννοειται πως δεν ειμαι στη δουλεια,ειμαι σπιτακι μου

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Καταλαβαινω τα ζορια που τραβατε.

EL κουραγιο κοπελιτσα μου, ευχομαι να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα.

Ρια γιατι ανυσηχησε ο γιατρος σου? Ειδε κατι στον πλακουντα? Απο την προηγουμενη φορα το μωρο δεν ειχε παρει βαρος? Πως εβγαλε το συμπερασμα αυτο?

Ψυχραιμια, ακμοα δεν εχεις μπει στον 9ο... καποια μωρακια γεννιουνται μικρα και καποια μεγαλα. Στο ντοπλερ θα δεις πιο αναλυτικα τα πραγματα.

7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ El μου.

Πάντος απο την αντίδραση του γιατρού μου χθες οταν ανέφερε το θέμα σου εγώ είμαι αισιόδοξη γιατί ήταν και ο ίδιος αισιόδοξος ;)

Να δείς που τελικά θα πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

zouki ο πλακούντας είπε οτι φαίνεται μια χαρά και στο 1ο doppler που είχα κάνει όλα ήταν τέλεια εκτός απο το βάρος του μωρού που ήταν στα χαμηλά επίπεδα.

Και βέβαια συνεχίζει να παίρνει βάρος, στην 33η εβδομάδα ήταν 1800 και τώρα 2100-2200, μπορεί να μην παίρνει το βάρος που θα έπερνε ενα κανονικό μωρό αλλά πέρνει η καρδούλα μου...

Με έζωσαν τα φίδια γιατί μου περνάει και η υποψία απο το μυαλό μήπως κοιτάει να μου το πάρει με καισαρική καθαρά για χρηματικό σκοπό :evil:

Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι καλά το μωρό μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμ αμα ειναι αυτος ο λογος που σε ζωσαν τα φιδια ριακι μου...νομιζω εχεις κι εσυ τα δικια σου...γιατι η αληθεια μου οι γιατροι σκαρφιζονται διαφορες....εχμ....δικαιολογιες για να γλιτωσουν ενα φυσιολογικο τοκετο..εμενα πχ,μου ελεγε οτι ειχε γερασει ο πλακουντας...σωστο μεν...φυσιολογικο δε,τεσπα ευχομαι να γινει ο,τι πρεπει για το καλο του παλληκαρου σου.

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

...ο πλακουντας γερναει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης..ςμςνα κ στα τρια ειχε φτασει grade 3 απο την 33 εβδομαδα,κ γεννησα στην 39 κ κατι κ τις τρεις φορες.ο δημητρης γεννηθηκε 2850 στην 39,2 φυσιολογικα,κι αλλαξα γιατρο στην 34 γιατι μου ελεγε για καισαρικη..κ ειχε κ πολυ λιγα νερα (στα κατωτατα φυσιολογικα)

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια. Δεν εχετε συμφωνησει τα λεφτα? Συνηθως οι γιατροι παιρνουν τα ιδια ειτε για φυσιολογικο ειτε για καισαρικη.

Αν αυτο το θεμα σε χαλαει δεν πειραζει. Πιστευω οτι το μωρακι σου ειναι μια χαρα αφου παιρνει βαρος. Στο ντοπλερ θα δεις και σιγουρα αν οξυγονωνεται και τρεφεται σωστα. Δεν υπαρχει λογος να βγει απο την κοιλιτσα σου πριν την ωρα του. Καθε μερα εκει μεσα γι αυτο ειναι πολυτιμη.

7f7174376f.png
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μιλήσει για την αμοιβή του αλλα δεν έχουμε αναφερθεί στην περίπτωση καισαρικής αν αλλάζει κάτι (τρομάρα μου είχα δεδομένο τον φυσιολογικό τοκετό εγώ..) πάντος όσο συνεχίζει να παίρνει βάρος εγώ δεν θα αγχώνομαι και ας είναι χαμηλόβαρο ;)

Τεσπα, ελπίζω το μωράκι μου και τα μωράκια όλου του κόσμου να είναι και να γεννηθούν καλά.

El την δευτέρα που θα πάρεις τα αποτελέσματα να δείς που θα γελάμε με το άσχημο όνειρο που θα έχει περάσει...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...