Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aυξημένη αυχενική πτυχή.... Β' επιπέδου


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα σε ολες...εγω ζω απο χτες...νομιζω σε ονειρο..συγκεκριμενα σε εφιαλτη....εκανα τη β΄επιπεδου..και το μωρακι μου εχει αυξημενη αυχενικη πτυχη....8 την εβγαλε ο β΄επιπεδου,7 ο γιατρος μου...ειμαι τοσο απελπισμενη...δε μπορω να το πιστεψω αυτο που μου συμβαινει...ολα στο πρωτο τριμηνο ηταν φυσιολογικα...και αυχενικη διαφανεια.και παπ α τα παντα...και τωρα αυτο και εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου...Θα παω σημερα για αμνιο...θεουλη μου...ας ειναι ολα καλα..ειμαι πολυ χαλια...αν εχετε παρομοια εμπειρια,και σας ευχομαι να μην εχει καμια σας..αν εχετε και θελετε μοιραστητε τη μαζι μου..Εχω χασει το κοσμο μου...δε μπορω ουτε το παιδακι μου να κοιταξω..μονο κλαιω..κλαιω..

 

--------------------------------------------------------------------

 2019 - edit admin κείμενο από την διαχείριση:

 

Στην περίπτωση που βρεθείτε σε θέση αρνητικών αποτελεσμάτων, κρίνεται σημαντική η επανάληψη της εξέτασης από πιστοποιημένο γιατρό fetal medicine foundation. 

 

Λίστα πιστοποιημένων γιατρών Αυχενικής:

 

https://parents.org.gr/2018/08/28/pistopoiimenoi-giatroi-aychenikis-exetasis/

 

Λίστα άλλων πιστοποιήσεων 

 

 εδώ θα βρείτε άλλες πιστοποιήσεις για τις άλλες εξετάσεις της εγκυμοσύνης (Β΄επιπέδου, τροφοβλάστη, αμνιοπαρακέντησης) 

https://parents.org.gr/tag/progennitiki/

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα ELKARAK!!!!!!!!!

Καταρχην θα σου ευχηθω να πανε ολα μα ολα καλα και να ζεις οπως το ειπες και εσυ ενα ασχημο εφιαλτη ο οποιος ευχομαι συντομα να τελειωσει.

Εχω παρομοια εμπειρια με τον β¨επιπεδου να δειχνει αυξημενα ποσοστα και οπως το εχω πει και αλλες φορες εδω μεσα ολα πηγαν δοξα το θεο καλα και η αμνιοπαρακεντηση που εκανα βγηκε παρα πολυ καλη και το κοριτσακι μου υγιεστατο..............

το ιδιο ευχομαι και σε εσενα και να σου πω οσο μπορεις να το αντιμετωπισεις με ψυχραιμια (ξερω ποσο δυσκολο ειναι).

ειναι δυσκολο το διαστημα μεχρι να παρεις τα αποτελεσματα στο χερι σου και ξερω οτι περνουν πολλες και κακες ασχημες σκεψεις απο το μυαλο σου......

δειξε οσο μπορεις δυναμη πιο πολυ για το παιδακι σου γιατι ειναι κριμα να σε βλεπει να κλαις και να στεναχωριετε και αυτο...........

 

καλα αποτελεσματα σου ευχομαι κοριτσακι μου και να ξερεις ειμαστε εδω για να περιμενουμε τα καλυτερα νεα ,αλλα και για να ξεσπας εστω και με αυτο τον τροπο........

Link to comment
Share on other sites

Ντιντι...δε ξερω πως να σε ευχαριστησω...προσπαθω να συνελθω αλλα δεν τα καταφερνω...εχω ακουσει οτι καμια φορα το παπ α μπορει να βγαινει λαθος αλλα νομιζω η αυχενικη ειναι πιο αξιπιστη γι αυτο και εχω αγχωθει τοσο πολυ...εκανα και α΄και β΄τριμηνου παπ α και ηταν ολα οκ..δε μου περνουσε καθολου απο το μυαλο οτι μπορει κατι να συμβαινει...μπορω να ελπιζω οτι για ενα καλο αποτελεσμα;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,με λενε λια.διαβασε εδω την ιστοριαhttp://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=37422 θελω να σου πω οτι τα υπερηχα εχουν ενα 10% λαθους.σ εμενα για παραδειγμα,τους εμποδιζε η τομη που εχω απο αφαιρεση ογκου στην ωοθηκη μου να δουν καθαρα,καθως κ τα πολλα κιλα που ειχα παρει στην τριτη σερι εγκυμοσυνη.επισης η θεση του μωρου.να σου πω να μην αγχωθεις,να εισαι ηρεμη,η αμνιο δεν ειναι τιποτα τελικα.εχεις ολη τη θετικη μου ενεργεια κ τις προσευχες μου.θυμαμαι κι εγω ποσο αγχωμενη ημουν κ το στρες που περασα μεχρι να γεννησω,αλλα δεν εχασα την πιστη μου,κ σημερα κραταω ενα υγιεστατο κ πανεμορφο μωρο.εχω διαβασει κ για αλλες κοπελες που ειχαν αυξημενη αυχενικη κ ολα πηγαν καλα.ειμαι στη διαθεση σου για οτιδηποτε,κ περιμενω να μαθω νεα σου

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Λια σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...να σου ζησουν τα παιδακια σου,να ναι γερα και καλοτυχα.Εγω παλι δεν εχω ακουσει για αυξημενη αυχενικη πτυχη γι αυτο και μου ηρθε τοσο αποτομα...νομιζα οτι με την αυχενικη διαφανεια και τα παπ α...ημουν ηρεμη..

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντιντι...δε ξερω πως να σε ευχαριστησω...προσπαθω να συνελθω αλλα δεν τα καταφερνω...εχω ακουσει οτι καμια φορα το παπ α μπορει να βγαινει λαθος αλλα νομιζω η αυχενικη ειναι πιο αξιπιστη γι αυτο και εχω αγχωθει τοσο πολυ...εκανα και α΄και β΄τριμηνου παπ α και ηταν ολα οκ..δε μου περνουσε καθολου απο το μυαλο οτι μπορει κατι να συμβαινει...μπορω να ελπιζω οτι για ενα καλο αποτελεσμα;

 

να μην με ευχαριστησεις καθολου...............

ειμαστε εδω για να μπορουμε να βοηθαμε η μια την αλλη εστω και με αυτο τον τροπο.....

εμενα ολες οι εξετασεις μεχρι και του β¨επιπεδου ηταν ολες μια χαρα μεχρι που βγηκαν αυξημενες πιθανοτητες για συνδρομο..........ετσι ξαφνικα χωρις κανενα αλλο σημαδι......

θυμαμαι ειχα κλεισει και το 5ο μηνα και ηταν πολυ δυσκολο να σκεφτω το παραμικρο.......

πηγα θεσσαλονικη εκανα την αμνιοπαρακεντηση,η οποια να πω ειναι μια πολυ ευκολη σχετικα εξεταση αλλα και εξισου επικυνδινη για το εμβρυο(εγω ειχα μετα συσπασεις και εμεινα ξαπλωμενη για κανα 3ημερο)και μετα απο 3 μερες βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα και σε καμια εβδομαδα τα τελικα........ολα ευτυχως σου ειπα πηγαν κατευχην οποτε να εισαι αισιοδοξη και να κανεις το σταυρο σου και ολα θα το δεις θα πανε μια χαρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Ntinti...ο γιατρος που μου εκανε το β΄επιπεδου μου ειπε οτι εχω 1 στις 10 πιθανοτητες να εχει προβλημα το μωρο μου......1 στις 10...................

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις στην αναζητηση (πανω πανω στην οθονη σου),κ γραψεις τη λεξη αυχενικη πτυχη,θα σου βγαλει ολα τα παρομοια θεματα.το μονο ευρημα ηταν η αυχενικη πτυχη??δεν σου ειπαν τιποτε αλλο πχ για τα ποδαρακια,την καρδουλα,κλπ??συνηθως για να υπαρχει συνδρομο πρεπει να βρεθουν τουλαχιστον τρια χαρακτηριστικα.αν ειναι ενα μονο,συνηθως δεν ειναι τιποτα.ετσι εγινε κ μ εμενα κ μ αλλες κοπελες που γνωριζω.παρολα αυτα σε βαζουν να κανεις την αμνιο για να εισαι σιγουρη,κ να ειναι κι αυτοι καλυμμενοι για παν ενδεχομενο.εμενα με βαλαν κ εκανα ενα καρο εξετασεις (που ολοι εκτος απο εναν που θα του κανω αγαλμα εβλεπαν προβλημα)κ ειχα αγχος μεχρι την επομενη μερα απο τη γεννα.κ ολα πηγαν καλα...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

μηπως να εκανες αλλο ενα β επιπεδου???εμενα με εσωσε...κ το μωρο μου επισης...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....βρεθηκε και μια ηπια υδρονεφρωση που απ΄οτι μου ειπε ο γιατρος και το εψαξα λιγο ειναι κατι συνηθες στα αγορακια...και ισως να υπαρχει λεει και μια μεσοκοιλιακη επικοινωνια στη καρδουλα του κατι λεει το οποιο επισης συμβαινει και κλεινει μονο του,δεν αυξανει δηλαδη τον κινδυνο...και για το κλου της βραδιας μας ειπε οτι βλεπει και ενα υπερηχογενες κομβιο το οποιο ισως ειναι ενδειξη οτι υπαρχει καποια χρωμοσομικη ανωμαλια....απλα μου εξηγησε οτι το μονο που πρεπει να με ανησυχει ειναι η αυχενικη πτυχη....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μηπως να εκανες αλλο ενα β επιπεδου???εμενα με εσωσε...κ το μωρο μου επισης...

μου εκανε και ο γιατρος μου..και μου εβγαλε την αυχενικη 7..οσο γιατα υπολοιπα μας τα ειπε παιδοκαρδιολογος που επισης μας ειδε ...στο β΄δεν ειδαν τιποτα απο αυτα(εκτος απο την υδρονεφρωση για την οποια ο γιατρος μου επιμενει οτι δεν ειναι τιποτα)

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

μεσοκοιλιακη επικοινωνια ειχαν κ τα τρια μου παιδια,κ εκλεισε οντως.του δημητρη μαλιστα προσφατα που περασε μεγαλη ασθενεια κ νοσηλευτηκε,ξανανοιξε κ ειχα τρομαξει πολυ,αλλα δεν ειναι τιποτα τελικα.για την υδρονεφρωση που λες,κι εγω εχω διαβασει τα ιδια.θες να σου δωσω τηλ του γιατρου που με εσωσε???αυτος θα στα βρει ολα σιγουρα κ θα στα εξηγησει λεπτωμερως.γι αυτο ειμαι σιγουρη,γιατι κι εγω οταν πηγα σ αυτον ημουν ετοιμη για διακοπη..

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,καρδια μου.

Μην αγχωνεσαι καταρχην,ολα θα πανε καλα.

Πες μου,πως μπορω να βοηθησω?

Η αμνιο θα δειξει σιγουρα για ο,τι εχει σχεση με χρωμοσωμικες ανωμαλιες.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ελάκι, καλημέρα. Έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ με αυτά που διάβασα.

Καταρχήν θα σου πω κι εγώ να προσπαθήσεις να είσαι αισιόδοξη (το ξέρω ότι είναι δύσκολο, απλώς προσπάθησε).

Για την αυχενική πτυχή δεν ξέρω, αλλά αφού η αυχενική διαφάνεια ήταν καλή, έχεις τις πιθανότητες με το μέρος σου.

Η ήπια υδρονέφρωση θα δεις ότι δεν θα είναι τίποτε. Μια πολύ καλή μου φίλη πέρσι έκανε β' επιπέδου και βρήκαν στο αγοράκι της ήπια υδρονέφρωση και κατευθείαν χωρίς καν να τη ρωτήσουν της έκαναν άμνιο και ήταν όλα καλά. Όταν γεννήθηκε το αγοράκι, το πήγε σε ειδικό παιδονεφρολόγο και της επιβεβαίωσε κι αυτός ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, γιατί στο μαιευτήριο που γέννησε της βγάζανε στον υπέρηχο μόλις γεννήθηκε το παιδί ότι έχει μια ήπια διάταση νεφρών. Τελικά κανένα πρόβλημα, απλώς η κοπέλα το έχει πάντα στο μυαλό της και φροντίζει να πλένει το παιδί πολύ καλά σε κάθε αλλαγή πάνας, είτε έχει κάνει τσίσα είτε έχει κάνει κακά.

Πάντως η φίλη μου ήρθε από την επαρχία στην Αθήνα κι επανέλαβε το Β' επιπέδου στο ΕΜΒΡΥΟ στο Κολωνάκι που είναι ξακουστό κέντρο με εξειδικευμένους γιατρούς.

Ο γιατρός που σου έκανε το β' επιπέδου και ο δικός σου γιατρός είναι εξειδικευμένοι στους υπερήχους β' επιπέδου?

Γνώμη μου πάντα να επαναλάβεις το β' επιπέδου σε ένα εξειδικευμένο κέντρο. Κάπου εδώ στο φόρουμ είχα βρει μια λίστα που έχει όλους τους γιατρούς της Ελλάδος που είναι εξειδικευμένοι. Θα ψάξω να τη βρω και θα σε ενημερώσω, για να τη δεις.

Η αμνιοπαρακέντηση δεν είναι τίποτε, όλος ο κόσμος την κάνει και όλα πάνε καλά.

Έχε - όσο μπορείς - θετική διάθεση και αισιοδοξία, το μωρό σου καταλαβαίνει ότι η μαμά του είναι στενοχωρημένη. Να είσαι δυνατή.

Πολλά φιλάκια.

 

(Αλήθεια, πόσω χρονών είσαι?)

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧ χριστιανα μου....εσενα σκεφτομαι απο χτες... Ευχομουν να δεις το θεμα και να μου απαντησεις

Νομιζω θα τρελλαθω...καθε προσπαθεια να συνελθω πεφτει στο κενο.......

Αυτο το μωρακι πως ;πως;ολη την ωρα κουνιεται και κλωτσαει..και εγω δε θελω να το

ακουω......

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μπιπιτσα μου...ειμαι 32..και ο γιατρος μου ειπε οτι ολα τα αλλα ειναι συνηθη για το μονο που ανησυχουμε ειναι η αυχενικη πτυχη...

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα σε ολες...εγω ζω απο χτες...νομιζω σε ονειρο..συγκεκριμενα σε εφιαλτη....εκανα τη β΄επιπεδου..και το μωρακι μου εχει αυξημενη αυχενικη πτυχη....8 την εβγαλε ο β΄επιπεδου,7 ο γιατρος μου...ειμαι τοσο απελπισμενη...δε μπορω να το πιστεψω αυτο που μου συμβαινει...ολα στο πρωτο τριμηνο ηταν φυσιολογικα...και αυχενικη διαφανεια.και παπ α τα παντα...και τωρα αυτο και εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου...Θα παω σημερα για αμνιο...θεουλη μου...ας ειναι ολα καλα..ειμαι πολυ χαλια...αν εχετε παρομοια εμπειρια,και σας ευχομαι να μην εχει καμια σας..αν εχετε και θελετε μοιραστητε τη μαζι μου..Εχω χασει το κοσμο μου...δε μπορω ουτε το παιδακι μου να κοιταξω..μονο κλαιω..κλαιω..

 

καλημερα.............σου ευχομαι να ξαναγεννηθεις σημερα με τα ευχαριστα νεα που θα παρεις......εχε πιστη.................

ειχα κανει την αυχενικη στο 2 παιδακι μου και ειχε 3.8..........καταλαβαινεις πως νιωσαμε.........την αλλη μερα θα πηγαινα και διακοπες.........κλαμα...πολυ κλαμα.μου λεει:ελα μετα απο 7 μερες να το ξανα δουμε........παμε και ολα μια χαρα!!!!!!!!!!!γινοντε και λαθη!!!!!!

σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να πανε ολα καλα σημερα.........

εχε πιστη...............:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz:

LcNGp3.png

k90zp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

η αμνιο δειχνει μονο προβληματα που αφορουν χρωμοσωματα.δεν θα σου πει αν υπαρχει μεμονωμενο ανατομικο προβλημα,στη δικη μου περιπτωση,η ατρησια οισοφαγου μπορει να υπαρχει ως χαρακτηριστικο συνδρομου,η ως ανατομικη ανωμαλια.η ανατομικη ανωμαλια(στη δικη μας περιπτωση θα αντιμετωπιζοταν χειρουργικα) φαινεται μονο σε υπερηχο,η μαγνητικη εμβρυου.εγω παρολο που εκανα την αμνιο κ βγηκε καλη,επειδη μια "καλη" γεννετιστρια με 100000000 πτυχια κ τιτλους εβλεπε ακομα προβλημα,εκανα υπερηχο β επιπεδου σε εξωτερικο γιατρο με πολυ καλο μηχανημα(γιατι σ αυτες τις λεπτομερειες παιζει ρολο κι αυτο απ οτι καταλαβα),κ μαγνητικη εμβρυου στο μητερα.στη μαγνητικη μου ειπαν πολλα ισως κ μπορει,επειδη ειναι εξεταση που αφορα κυριως τον εγκεφαλο του εμβρυου,κ γι αυτο ο γιατρος που μου την εκανε (να'ναι καλα ο ανθρωπος) μου συστησε το γιατρο που εκανε το υπερηχο που σου λεω.βεβαια,απο ενα σημειο κ μετα ειχαμε αποφασισει να κρατησουμε το παιδι,μ οποιο κοστος,αλλα θελαμε να δουμε τι συμβαινει για να μπορουμε να το αντιμετωπισουμε.αλλωστε υπαρχουν αλλες καταστασεις,οπως ο αυτισμος πχ που δεν ανιχνευονται σε ΚΑΝΕΝΑΝ προγεννητικο ελεγχο...(ξερω απο προσωπικη εμπειρια).

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Ματια μου γλυκα,ηρεμησε καρδουλα μου.

Ολα θα πανε καλα.

Δεν ξερω πως γινεται να μην ειχε υψηλη αυχενικη το μωρακι σου στην εξεταση πρωτου τριμηνου και να εχει τωρα.Να ειχε τοσο υψηλη αυχενικη και να μην την ειδε ειναι πολυ δυσκολο,θα φαινοταν αμεσως.

Παντως οταν πηγα εγω για ληψη τροφοβλαστη μου ειπαν οτι εχουν δει υγιη μωρακια και με αυχενικη 7.

Θελεις να το ψαξω λιγο στο ιντερνετ?

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Στην αυχενικη διαφανεια ειχαμε 1,3......και εγω δε ξερω...ομως αυτος στο β΄επιπεδου μου την εβγαλε 8....ουτε καν 7......7 την εβγαλε ο γιατρος μου...Νιωθω οτι δεν εχω καμια ελπιδα.....ο γιατρος μου ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα το μωρο μου ειναι καλα...αλλα πρεπει να το σιγουρεψουμε..κι αν δεν ειναι; τοσα παπ α και αυχενικες και να αναγκαζεσαι στην 23η εβδομαδα να κανεις διακοπη;Δε μπορω να το διανοηθω...Λιγο που εψαξα στο νετ δε βρηκα και πολλα πραγματα...

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Elkarak σου εύχομαι ό,τι καλύτερο κούκλα μου... Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά...

Και εγώ έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ πολλές περιπτώσεις που το β επιπέδου έδειχνε κάτι αλλά η άμνιο ήταν καλή...

Κουράγιο :?

Aso4p2.pngplWtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που αργω να σου απαντησω,ειναι ωρα αιχμης στο σπιτι τετοια ωρα.

Μην ανησυχεις,εγω ξερω που να ψαξω,εγινα εξπερ.

Κι'εγω πιστευω οτι το μωρο σου ειναι μια χαρα.

Θελω να κανεις λιγο υπομονη,να μην σκεφτεσαι διακοπες κυησης και τετοια,ξεχασε τα αυτα.Θα γεννησεις ενα υπεροχο,υγιεστατο κουκλι στις 40 εβδομαδες,τελος.

Τα ειπαμε αυτα,το ποσοστο σας το πηρα εγω.δεν θα εχει αλλο μωρακι τετοιο θεμα.

Θα κανω μια ερωτηση σε ενα ιατρικο σαιτ που εχω γραφτει και θα σου πω τι μου απαντησαν,απλα αργουν να απαντησουν,μπορει και το βραδυ.

Μεχρι τοτε ψυχραιμια θελω.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ευχομαι και γω με τη σειρα μου να πανε ολα καλα!μην απελπιζεσαι και μην σταναχωριεσαι..και γω περασα 5 εφιαλτικες μερες περιμενοντας αποτελεσματα της αμνιοπαρακεντησης!ξερω τι περνας...κανε κουραγιο!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...