Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειμαι μονη μαμα με 10 μηνων μωρακι, δεν εχω πορους ζωης, δεν εχω καποιον να μου κρατησει το μωρο και ειμαι ανεργη. Τον φροντίζω αποκλειστικά μονη μου.

 

Υπαρχει κάποια υπηρεσια, ή οτιδηποτε που να δινει κάποιο επιδομα, κάποια χρήματα, οτιδηποτε?

 

Το μονο που υπαρχει ειναι το επιδομα της Προνοιας (44 ευρω μεχρι το παιδι να γινει 16 ετων), αλλά μονο για οσες εχουν εξαιρετικα χαμηλο ετησιο εισοδημα και ΔΕ συγκατοικουν με ατομα με μεγαλυτερο εισοδημα.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που υπαρχει ειναι το επιδομα της Προνοιας (44 ευρω μεχρι το παιδι να γινει 16 ετων), αλλά μονο για οσες εχουν εξαιρετικα χαμηλο ετησιο εισοδημα και ΔΕ συγκατοικουν με ατομα με μεγαλυτερο εισοδημα.

 

αμα δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ εισοδημα και φιλοξενω στο σπιτι κάποιο ατομο που δεν εχει σπιτι κι αυτο το ατομο δουλευει?

 

ευχαριστω!

cpVWp3.png
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ εισοδημα και φιλοξενω στο σπιτι κάποιο ατομο που δεν εχει σπιτι κι αυτο το ατομο δουλευει?

 

Σ'αυτην την περιπτωση, δε γνωριζω, διοτι το κειμενο της Υπευθυνης Δηλωσης που θα σου δωσουν να συμπληρωσεις θα γραφει για "συνοικουντα μελη". Θελουν δηλαδη να μην εχεις πορους ουτε απο αυτον με τον οποιο συνοικεις, π.χ. αν μενεις μ'ενα γονιο, αυτος να μην εχει εισοδημα που να ξεπερναει τα 3500 ευρω το χρονο. Λογικα, ο φιλοξενουμενος ειναι για μικρο χρονικο διαστημα, οπότε το εισοδημα του δε θα πρεπει να παιζει ρολο, αλλά εγω δεν μπορω να ξερω τι θ'αποφασισει ο υπαλληλος της Προνοιας που θα εξετασει την περιπτωση σου.

 

Κοιτα ομως, μολις εψαξα στο Google αν υπαρχει επιδομα απο αλλο φορεα που δε γνωριζα και βρηκα το εξης, που φαινεται πολυ καλυτερη περιπτωση απο το επιδομα της Προνοιας:

 

"Αναρρωτήριο Πεντέλης - Κέντρο Βρεφών «Η Μητέρα» -Παιδόπολη «Άγιος Ανδρέας»

Οι τρεις αυτές υπηρεσίες παρέχουν μηνιαία οικονομική ενίσχυση σε μονογονοεϊκές οικογένειες, 105,65? για οικογένειες με ένα παιδί και 148,20 ? για δύο παιδιά. Το επίδομα λαμβάνεται από μία από αυτές τις υπηρεσίες.

Προϋποθέσεις

1. Το ετήσιο οικογενειακό εισόδημα να μην ξεπερνάει τα 2.880?

2. Να μη λαμβάνουν το επίδομα απροστάτευτου παιδιού από την Πρόνοια

3. Η ηλικία του παιδιού για το οποίο ζητείται η ενίσχυση να είναι έως 16 ετών

Δικαιολογητικά

1. Πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

2. Βεβαίωση της Πρόνοιας ότι δεν επιδοτείται για τον ίδιο λόγο

3. Εκκαθαριστικό εφορίας ή υπεύθυνη δήλωση ότι δεν υποχρεούται να υποβάλλει φορολογική δήλωση

4. Κάρτα ανεργίας ΟΑΕΔ

5. Μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας και απόδειξη ενοικίου με τα στοιχεία ταυτότητας του ιδιοκτήτη

6. Κατά περίπτωση, διαζευκτήριο ή βεβαίωση από την αστυνομία για εγκατάλειψη."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'αυτην την περιπτωση, δε γνωριζω, διοτι το κειμενο της Υπευθυνης Δηλωσης που θα σου δωσουν να συμπληρωσεις θα γραφει για "συνοικουντα μελη". Θελουν δηλαδη να μην εχεις πορους ουτε απο αυτον με τον οποιο συνοικεις, π.χ. αν μενεις μ'ενα γονιο, αυτος να μην εχει εισοδημα που να ξεπερναει τα 3500 ευρω το χρονο. Λογικα, ο φιλοξενουμενος ειναι για μικρο χρονικο διαστημα, οπότε το εισοδημα του δε θα πρεπει να παιζει ρολο, αλλά εγω δεν μπορω να ξερω τι θ'αποφασισει ο υπαλληλος της Προνοιας που θα εξετασει την περιπτωση σου.

 

Κοιτα ομως, μολις εψαξα στο Google αν υπαρχει επιδομα απο αλλο φορεα που δε γνωριζα και βρηκα το εξης, που φαινεται πολυ καλυτερη περιπτωση απο το επιδομα της Προνοιας:

 

"Αναρρωτήριο Πεντέλης - Κέντρο Βρεφών «Η Μητέρα» -Παιδόπολη «Άγιος Ανδρέας»

Οι τρεις αυτές υπηρεσίες παρέχουν μηνιαία οικονομική ενίσχυση σε μονογονοεϊκές οικογένειες, 105,65? για οικογένειες με ένα παιδί και 148,20 ? για δύο παιδιά. Το επίδομα λαμβάνεται από μία από αυτές τις υπηρεσίες.

Προϋποθέσεις

1. Το ετήσιο οικογενειακό εισόδημα να μην ξεπερνάει τα 2.880?

2. Να μη λαμβάνουν το επίδομα απροστάτευτου παιδιού από την Πρόνοια

3. Η ηλικία του παιδιού για το οποίο ζητείται η ενίσχυση να είναι έως 16 ετών

Δικαιολογητικά

1. Πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

2. Βεβαίωση της Πρόνοιας ότι δεν επιδοτείται για τον ίδιο λόγο

3. Εκκαθαριστικό εφορίας ή υπεύθυνη δήλωση ότι δεν υποχρεούται να υποβάλλει φορολογική δήλωση

4. Κάρτα ανεργίας ΟΑΕΔ

5. Μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας και απόδειξη ενοικίου με τα στοιχεία ταυτότητας του ιδιοκτήτη

6. Κατά περίπτωση, διαζευκτήριο ή βεβαίωση από την αστυνομία για εγκατάλειψη."

 

Συγνώμη εσύ ξέρεις κάποιον που να παίρνει επίδομα από το Αναρωτήριο Πεντέλης ή από το Μητέρα;;; είναι κάποια άλλη ανύπαντρη μητέρα εδώ που να παίρνει από πουθενά επίδομα εκτός της πρόνοιας, δεν νομίζω!! εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν ότι τίποτα τέτοιο δεν ισχύει. Βέβαια εδώ Ελλαδαστάν τώρα εάν οι μάγκες με πρόσχημα της άγαμες μητέρες επαίρναν και τίποτα λεφτά υποτίθεται για εμάς δεν το ξέρω.

 

Προσωπικά φέτος έκανα κάπου κάποιο σεμινάριο μέσω ΟΑΕΔ και εκεί γνώρισα μια κοινωνική λειτουργό που μου έλυσε ένα σωρό απορίες.....περιττό να πω ότι δεν υπάρχει πρόνοια (δεν μιλάμε μόνο για τις ανύπαντρες μητέρες). Χαρακτηριστικά μου είπε ότι είχε ένα ζευγάρι που είχαν χάσει και οι δυο την εργασία τους και που ήθελαν να βγάλουν βιβλιάριο απορίας αλλά δυστυχώς το Ε9 ηταν γεμάτο και τους είπε ότι δεν γίνεται με τόσα ακίνητα να θέλουν βιβλιάριο απορίας έστω και εάν δεν είχαν εισοδήματα. Τέλος πάντων για να μην τα πολυλογώ τους είπε να ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ τα ακίνητα τους ή κάποιο από αυτά. Τώρα εσύ το λες αυτό πρόνοια. Εγώ σαν άγαμη μητέρα έχω ήδη ρωρήσει εάν λαμβάνει κάποια κάποιο επίδομα και η απάντηση που πήρα ήταν .....ΚΑΜΙΑ.... επίσης καμία μητέρα δεν νομίζω ότι παίρνει κανένα επίδομα από οπουδήποτε αλλού....έχω ακούσει για διάφορα σωματεία που λένε ότι βοηθάνε τα παιδάκια η αγκαλιά...κλπ. δεν έχω εμπειρία για να πω αλλά από όσο έχω καταλάβει δίνουν σε είδος και όχι χρηματικά ποσά. Πάντως δυστυχώς παντού γράφει για διάφορα ποσά τα οποία δίνονται στις ανύπαντρες μητέρες όμως δεν υφίστανται.

 

by the way έχω διαβάσει ότι η εφορία δίνει ένα βοήθημα για της άγαμες μητέρες πάλι με πενιχρό εισόδημα για την αρχή του σχολικού έτους, σε ότι αφορά την υποχρεωτική εκπαίδευση. Σημειώστε μανούλες ότι υποχρεωτική εκπαίδευση είναι και το προνήπιο και το νηπιαγωγείο ΦΕΚ 272/2006 έστω και εάν στο προνήπιο δεν τα παίρνουν όλα τα παιδιά. Εάν κάποια μανούλα το έχει πάρει ας μας πει πώς και τι;; και εγώ θα το κοιτάξω ;; γιατί και εισόδημα δεν έχω και για υποχρεωτική εκπαίδευση πάμε φέτος.

 

Κατά τα άλλα καλό μας καλοκαίρι και μην ξεχνάτε θα βγει πρόγραμμα φέτος πάλι για τα ζουζουνια μέσω εταα και μάλλον με όλα μέσα. Σε δυο εβδομάδες θα βγουν οι σταθμοί και μετά θα γίνουν οι δικές μας αιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εσύ ξέρεις κάποιον που να παίρνει επίδομα από το Αναρωτήριο Πεντέλης ή από το Μητέρα;;; είναι κάποια άλλη ανύπαντρη μητέρα εδώ που να παίρνει από πουθενά επίδομα εκτός της πρόνοιας, δεν νομίζω!! εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν ότι τίποτα τέτοιο δεν ισχύει. Βέβαια εδώ Ελλαδαστάν τώρα εάν οι μάγκες με πρόσχημα της άγαμες μητέρες επαίρναν και τίποτα λεφτά υποτίθεται για εμάς δεν το ξέρω.

 

Οχι, εγω δεν ξερω καμια τετοια μαμα - το εγραψα εξαλλου: οτι εγω ηξερα μονο το επιδομα της Προνοιας, αλλά οταν εψαξα μεσω Google βρηκα κι αυτο (ηταν σε εντυπο ενος δημου, αρα εγκυρο). Ισως λοιπον να υπηρχε κι αυτο το επιδομα, αλλά να το εδιναν για λιγο καιρο ή να ηταν για ακομη ειδικοτερες περιπτωσεις. (π.χ. μαμαδες που ειχαν εγκαταλειψει τα μωρα τους σ'ενα απο αυτα τα ιδρυματα, ποιος ξερει...)

 

Το αλλο που λες, με το ανεργο ζευγαρι που ειχε ακινητα, ειναι απολυτως λογικο. Δεν ειναι δυνατον να εχουν ακινητα και να ζητανε επιδομα, οταν αλλοι ανεργοι ζουν με ενοικιο και δεν εχουν ουτε να το πληρωσουν! Καλα θα ηταν το κρατος να μπορουσε να τους βοηθησει ολους, αλλά αφου δεν μπορει, αυτοματως οποιοι εχουν περισσοτερα θα μεινουν χωρις βοηθεια για να βοηθηθουν οσοι εχουν λιγοτερα. Εγω δε ζητησα ποτέ απο την Προνοια το επιδομα του απροστατευτου τεκνου, ουτε κατα τα ετη που το παιδι το δικαιουταν (δηλ. οταν ημουν ανεργη, χωρις ακινητο, κλπ), διοτι ηξερα οτι υπηρχαν αλλοι που το χρειαζονταν περισσοτερο.

 

ρωτησα το λογιστη. 480 ευρω ετησιως, σε 2 δοσεις δικαιουμαι τελικα.

 

Αυτο δεν ειναι το επιδομα της Προνοιας για τους οικονομικα ασθενεις, αλλά το ετησιο επιδομα τεκνου που απο φετος αντικαθιστα την εκπτωση στη φορολογικη δηλωση (το επιδομα ειναι 40 ευρω/μηνα για το πρωτο παιδι, εφοσον το εισοδημα ειναι κατω απο 6000 ευρω, αλλά για μεγαλυτερο εισοδημα η τιμη του επιδοματος πεφτει).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.money-money.gr/news/dite-an-dikeouste-epidoma-pedion-ke-poso/379

 

Κορίτσια επίδομα τέκνων με αυστηρά εισοδηματικά κριτήρια από το 2013 Πρώτη δόση τέλος Ιουνίου.

 

Δεν γνωρίζω από που το εισπράττει κανείς και τι ισχύει;; διαβάστε το άρθρο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια μου,βλεπω το φορουμ των μονογονεικων εγκαταλελειμενο.Τι συμβαινει?Αχ,αυτη η κριση μας κανει να τρεχουμε και να μην φτανουμε.Ελπιζω να ειστε ολες καλα,γερες με λεφτακια εστω να βγαινουν τα εξοδα των μικρων μας και τα δικα μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες τις μανουλες! Έχουμε καιρο να επικοινωνήσουμε η αλήθεια ειναι αλλα σε όλο αυτο το διάστημα συνέβησαν Πολλά καλα και κακά.... Το δυσάρεστο έχασα τη μανούλα μου το Μαρτιο αναπαντεχα και ακομη προσπαθω να σταθώ στα ποδια μου... Το ΄΄καλο βρήκα τον εφηβικό μου έρωτα πριν απο δυο χρονια περίπου εντελώς τυχαία μέσω Ίντερνετ ενα βραδι μεγάλης απελπισίας και ηταν στην Καλλιφορνια. Ξεκινήσαμε να μιλαμε μετα απο τριάντα χρονια και βρεθήκαμε μετα απο 12 μέρες. Απο τοτε ερχόταν στην Ελλαδα καθε 15 μέρες φρόντιζε τη μητέρα μου το παιδι μου περάσαμε Πολλά οπως το τροχαίο του Αιμιλιου τις εγχειρησεις στο ποδαρακι του το θανατο της μητερας τα Νοσοκομεία τα παντα και τελικα παντρευτηκαμε μετα απο τριάντα χρονια χωρίς καμμια επαφη στις οκτω Φεβρουαρίου. Στις οκτω Μαρτίου δυστυχώς εφυγε η μητέρα μου. Ευτυχώς ο Θεός δεν με αφησε μονη στη ζωη λες και το ήξερε. Αυτοί ειναι οι λόγοι που απείχα απο αυτο το φόρουμ που τόσα μου προσέφερε! Και μπορει να μην ανήκω πια στις ανυπανδρες μητέρες αλλα θα ειμαι παντα εδω δίπλα σας! Και να σας πω και κάτι που ισως ακουστεί παράξενο; Όσο ημουν ανυπανδρη μανούλα είχα όλο τον κόσμο δίπλα μου, ρουχαλακια για το παιδι, ενδιαφέρον για το παιδι, τσάντες βιβλία για το παιδι, απο τοτε που παντρεύτηκα ολα αυτα σταμάτησαν. Διαπίστωση: Η ανυπανδρη μητέρα έχει παντα την εκτίμηση και τη συμπάθεια τουλάχιστον απο τους σωστούς ανθρώπους η παντρεμένη ακομη κι αν της συμβαίνουν τα χειρότερα δεν χρίζει ενδιαφέροντος γιατι σου λέει έχει τον άντρα της... Αυτα τα ολίγα σας ευχαριστω για ολα οσα μου προσφεραατε ολα αυτα τα χρονια σας αγαπω ολες

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

 

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο Θεούλης βλέπει και φροντίζει...διάβασα το μήνυμά σου έχοντας στο μυαλό μου χίλιες δύο σκέψεις για το τι κάνω στη ζωή μου, το πόσο πολύ έχω ανάγκη από έναν άνθρωπο να είναι κοντά μου και πραγματικά ήταν τονωτική ένεση ελπίδας ! Μεγαλώνω και εγώ την κόρη μου μόνη μου εδώ και πέντε χρόνια και παρότι είμαι 38 ετών αισθάνομαι 98 με μία απέραντη μοναξιά να με περιτριγυρίζει και μία καθημερινότητα που στο τέλος της ημέρας με αφήνει κενή.Η μαμά σου έφυγε και είναι πολύ λυπηρό αυτό αλλά δεν σε άφησε μόνη...να χαρείς τη ζωή σου και τη νέα σου οικογένεια από εδώ και πέρα και οι λύπες αυτές που πέρασες να είναι οι τελευταίες

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου,βλεπω το φορουμ των μονογονεικων εγκαταλελειμενο.Τι συμβαινει?Αχ,αυτη η κριση μας κανει να τρεχουμε και να μην φτανουμε.Ελπιζω να ειστε ολες καλα,γερες με λεφτακια εστω να βγαινουν τα εξοδα των μικρων μας και τα δικα μας.

 

ναι μπουμ μπουμ, τώρα ετοιμαζόμαστε να πάρουμε ένα κότερο!!!!!!!!!! :)

 

τι να πουμε, εγώ τουλάχιστον θέλω να ελπίζω ότι έχουν περάσει τα χειρότερα, όλη μέρα κλάμα, ατελείωτο ξενύχτι, κούραση να πέφτεις κάτω, να θέλεις ένα σκασμό λεφτά για γάλατα και πάνες, να μην μπορώ ούτε ένα μπάνιο να κάνω!!!!!!!!!!!!!!!! να έχω στερηθεί κάθε προσωπικό έξοδο ακόμα και τα πιο απλά!!

 

Τώρα είμαστε καλά.....είμαστε 5 ετών !!!!!!!!!!!!!!!! αα ξέχασα έχω την γκρίνια του παππού και της γιαγιάς....(τολμάς να μιλήσεις όταν σου συντηρούν το παιδί αμ δε)

 

επίσης παρόλο τον τεράστιο εγωισμό μου, καταδέχτηκα να δουλέψω.... (κορίτσια μην γελάτε) πήγα σε ένα κοινωφελές πρόγραμμα χαμάλησα Lol (τον ευατό μου κοροιδεύω εντάξει;; μην παρεξηγηθεί καμία)

 

Μπουμ μπουμ εάν δεν έχουν οι περισσότερες κόψει τον internet λογω κρίσης σίγουρα θα δουλεύουν μέχρι τελική πτώσης ή θα κοιμούνται ψόφιες από την κούραση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε ολες τις μανουλες! Έχουμε καιρο να επικοινωνήσουμε η αλήθεια ειναι αλλα σε όλο αυτο το διάστημα συνέβησαν Πολλά καλα και κακά.... Το δυσάρεστο έχασα τη μανούλα μου το Μαρτιο αναπαντεχα και ακομη προσπαθω να σταθώ στα ποδια μου... Το ΄΄καλο βρήκα τον εφηβικό μου έρωτα πριν απο δυο χρονια περίπου εντελώς τυχαία μέσω Ίντερνετ ενα βραδι μεγάλης απελπισίας και ηταν στην Καλλιφορνια. Ξεκινήσαμε να μιλαμε μετα απο τριάντα χρονια και βρεθήκαμε μετα απο 12 μέρες. Απο τοτε ερχόταν στην Ελλαδα καθε 15 μέρες φρόντιζε τη μητέρα μου το παιδι μου περάσαμε Πολλά οπως το τροχαίο του Αιμιλιου τις εγχειρησεις στο ποδαρακι του το θανατο της μητερας τα Νοσοκομεία τα παντα και τελικα παντρευτηκαμε μετα απο τριάντα χρονια χωρίς καμμια επαφη στις οκτω Φεβρουαρίου. Στις οκτω Μαρτίου δυστυχώς εφυγε η μητέρα μου. Ευτυχώς ο Θεός δεν με αφησε μονη στη ζωη λες και το ήξερε. Αυτοί ειναι οι λόγοι που απείχα απο αυτο το φόρουμ που τόσα μου προσέφερε! Και μπορει να μην ανήκω πια στις ανυπανδρες μητέρες αλλα θα ειμαι παντα εδω δίπλα σας! Και να σας πω και κάτι που ισως ακουστεί παράξενο; Όσο ημουν ανυπανδρη μανούλα είχα όλο τον κόσμο δίπλα μου, ρουχαλακια για το παιδι, ενδιαφέρον για το παιδι, τσάντες βιβλία για το παιδι, απο τοτε που παντρεύτηκα ολα αυτα σταμάτησαν. Διαπίστωση: Η ανυπανδρη μητέρα έχει παντα την εκτίμηση και τη συμπάθεια τουλάχιστον απο τους σωστούς ανθρώπους η παντρεμένη ακομη κι αν της συμβαίνουν τα χειρότερα δεν χρίζει ενδιαφέροντος γιατι σου λέει έχει τον άντρα της... Αυτα τα ολίγα σας ευχαριστω για ολα οσα μου προσφεραατε ολα αυτα τα χρονια σας αγαπω ολες

 

 

καλή μου μάλλον έτσι σκέφτονται, έχει τον άνδρα της πρέπει αυτός να φροντήσει, να ξέρεις όμως ότι και παλι τυχερή ήσουν γιατί εγώ εχώ μόνο τους γονείς μου, αυτοί ήταν στο πλάι μου και αυτή με βοήθησαν για γάλατα, πάνες και γιατρό αλλά και για την γέννα, ρούχα, παιχνίδια, παπούτσια, πράγματα δεν μου φέρανε δώρο παρά ελάχιστα όχι πάνω από 10 μέσα σε 5 χρόνια. Οπότε είσαι πολύ τυχερή που σε σκεφτόντουσαν τουλάχιστον όσο ήσουν μόνη με το παιδάκι. Όταν έμεινε έγκυος η ξαδέλφη μου στην αρχή της έστειλα για το πρώτο έτος τα δικά μου μωρουδιακά, μετά είπα, είναι παντρεμένη, άνδρα έχει .....! Εγώ δεν μπορώ να πω ότι χαίρω καμίας ιδιαίτερης συμπάθειας, περισσότερη καχυποψία βλέπω και για αυτό δεν το λέω πάντα ότι είμαι μονογονέας. Πάντως εάν έχεις θεματάκι και χρειάζεσαι πράγματα στο Parentscefe βάλε αγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτη η μπεμπα,παντα ιδια!Βρε κοριτσακι μου λεφτακια για τα εξοδα ειπα,οχι για κοτερα!

 

Τελοσπαντων,η δουλεια δεν ειναι ντροπη ακομα και για εγωιστες με προσοντα.

 

Μην αγχωνεσαι μπεμπα,ολοι στα ιδια ειμαστε.Αλλος πολυ,αλλος λιγοτερο,παντως δυσκολα περναμε ολοι!

 

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΗ.

 

ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ,ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπουμ - Μπουμ θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου....

Τα δύσκολα χρόνια δεν πέρασαν ακόμα, μάλλον έχουν στρογγυλοκαθίσει για τα καλά... Ελπίζω και εύχομαι όμως να αντέξουμε και να δούμε καλύτερες μέρες για όλο τον κόσμο...

Όσο για ανύπαντρες μαμάδες που τώρα είναι παντρεμένες χαίρομαι πάρα πολύ στο ότι κατάφεραν να βρούν το άλλο τους μισό έστω και μετά απο πολύ καιρό... Είναι τύχη και ευτυχία μαζί!!! Μακάρι και άλλες μανούλες(όχι μόνο ανύπαντρες, αλλά και χωρισμένες κλπ ) να καταφέρουν να έχουν ένα συνοδοιπόρο...!!! Ειδικά στις μέρες μας είναι πολύ σημαντικό να έχεις καλούς ανθρώπους γύρω σου!! Αν το επιδιώκεις και αν εργάζεσαι πάνω σε αυτό με προσοχή και πάντα με σεβασμό για τον κόσμο γύρω σου θέλω να πιστεύω ότι παντρεμένη ή ανύπαντρη πάντα θα βρίσκεις συμπαραστάτες!!!

Και όντως η δουλειά δεν είναι ντροπή!!! Οτι και να κάνεις, έχει νόημα, μικρό ή μεγάλο δεν έχει σημασία, η αμοιβή πρώτα από όλα είναι ηθική, και προσφέρει την ικανοποίηση ότι μπορείς να εργάζεσαι και με την σειρά σου προσφέρεις στο πλασματάκι σου ότι μπορείς μαζί με την αγάπη σου που δεν μετριέται σε μονάδες ....

Εγώ με την σειρά μου να σας πώ ότι οι δικαστικοί αγώνες μας δεν τελείωσαν ακόμη και έχουμε δρόμο μπροστά μας !! Στον δρόμο που χάραξε ο κος Στιγμιαίο Λάθος ...!!!

 

Πολλά φιλιά σε όλες ότι και αν κάνετε !!!

Lvek.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...