Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts

 

 

 

Καλησπέρα υγεία και ευτύχια.........όχι δεν είχα πρόβλημα να βαπτίσω το παιδί...απλά την μέρα της βάπτισης ο παπάς δημιούργησε κάποια θέμα. Είχα κλείσει την εκκλησία, είχα πάει χαρτί ότι έχει συμφωνηθεί το όνομα με συμβολαιογραφική πράξη και τελικά την μέρα της βάπτισης ο παπάς έλεγε τα δικά του. Ο πατέρας της μικρής που είναι μουσουλμάνος ευτυχώς ήταν παρόν στην βάπτιση και υπέγραψε ότι δέχεται να βαπτιστεί και δώσαμε και 100 € ευρώ για την εκκλησία και η βάπτιση έγινε. Βασικά δεν είχαν δικαίωμα να μου αρνηθούν και άλλωστε ήμουν τυπική, είχα πάει τα χαρτιά αλλά αυτοί μάλλον....καταλαβαίνεις.

 

Κοίτα κάνε ότι νομίζεις καλύτερο αλλά εσένα ο πατέρα της είναι έλληνας οπότε τι να πω....εμένα είναι ξένος και τα πρόβληματα είναι πολλά, και πολύ απλά δεν του έχω εμπιστοσύνη. Εγώ κινδυνεύω να μου το πάρει και από πάνω.

 

Όσο αυτό για τις γκόμενες το καταλαβαίνω απόλυτα......αλλά τι να πω. Κοίτα να βρεις αν μπορείς και εσύ έναν άνδρα να σε στηρίζει ψυχολογικά. Μην μείνεις να τον περιμένεις. Το μήνυμα του είναι ξεκάθαρο. Εγώ ζω με γονείς που ούτε για καφέ δεν δέχονται να βγω μόνη μου. Νοιώθω πολύ μόνη και κυρίως δεσμευμένη. Πάνω απ όλα όμως νοιώθω ηλίθια και τελικά θεωρώ ότι καλά κάνουν κάποιες γυναίκες και τους άνδρες τους κοροιδεύουν ασύστολα και τους τα φοράνε και το παίζουν και κυριές....καλά κάνουν!!! Εγώ με τις θεωρίες μου τώρα έχω να μεγαλώσω μόνη μου ένα παιδί.

 

Ευχομαι η κόρη μου να είναι καλότυχη και πάνω από όλα μυαλομένη.

 

Να βρω καποιον αντρα ? Νομιζω οτι ειναι απιαστο ονειρο δυσκολα πιστευω να βρω το καταλληλο... τα ερωτηματα πολλα.... πχ πως θα κοιταξει το παιδι σου? θα το σεβεται?

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Να βρω καποιον αντρα ? Νομιζω οτι ειναι απιαστο ονειρο δυσκολα πιστευω να βρω το καταλληλο... τα ερωτηματα πολλα.... πχ πως θα κοιταξει το παιδι σου? θα το σεβεται?

 

 

 

Όντως αυτό είναι ένα θέμα...όποιον βρεις κοίτα να μην τον έχεις κοντά με το παιδί σου. Ειδικά αν είναι κοριτσάκι υπάρχει θέμα. Στην πολυκατοικία μας, κυρία χωρισμένη με 2 παιδιά (κορίτσια) διέλυσε σχέση 12 ετίας γιατί αντιλήφθηκε ότι ο σύντροφος είχε ξεκινήσει να βλέπει με άλλο μάτι το μεγάλο κοριτσάκι της.

 

Το θέμα του σεβασμού στην Ελλάδα είναι τεράστιο, δυστυχώς δεν σέβονται.

 

Ένα άλλο θέμα είναι ότι δεν είναι εύκολο να αγαπήσεις ξανά ειδικά όταν έχεις πληγωθεί πάρα πολύ. Πράγμα που σημαίνει ότι δύσκολα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομα δεν εχω αισθανθει την αναγκη για συντροφο.Επιπλεον οτι μου εχει τυχει ως τωρα και εννοω μετα το παιδι δεν με συγκινησαν αρκετα ωστε να μπω στην διαδικασια σχεσης.Ισως ακομα το παιδι με καλυπτει συναισθηματικα και δεν εχω πει[ας ειχα ενα αντρα τωρα].Καποιες φορες νιωθω μπνη αλλα οχι τοσο ωστε να θελω οπωσδηποτε καποιον διπλα μου.Παντως να ξερεις πως δεν θα σου λυσει τα προβληματα ενας αντρας ντε και σωνει.Αυτο ξεχνα το.Το παιδι σου ειναι δικη σιυ ευθυνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,την γνωρισα στο διαβητολογικο.Λογω προβληματων κυριως οικονομικων,ειχε χασει την δουλεια της απευθυνθηκε σ'ενα ξενωνα της εκκλησιας.Το φαγητο τους ηταν οτι περισσευε απο τα μνημοσυνα της ενοριας και φακες.Επειτα αφου αρχισαμε να εχουμε σχεσεις,απροειδοποιητα μια μερα τις εδιωξαν απο τον ξενωνα.Ο λογος ηταν πως η υπευθυνη που τις φυλαγε ηθελε να παει διακοπες.Εκεινη την περιοδο μου ειχε πει πως ειχαν κοροιδεψει μια κοπελλα στον ξενωνα που δεν ηξερε καλα ελληνικα και την εβαλαν να υπογραψει ενα χαρτι πυ στην ουσια τους δηλωνε πως δεν ειναι σε θεση ψυχολογικα και οικονομικα να μεγαλωσει το παιδι της και συνεναινουσε να δωθει για υιοθεσια.Τελικα της το πηραν.Για την φιλη μου δε,ο ψυχολογος ειχε αποθανθει πως πασχει απο βαρητατη καταθλιψη.Τελικα αυτο το λυσαμε με την γνωματευση απο το Αιγινητειο που δηλωνε πως λογο της εγκυμοσυνης Η ΚΟΠΕΛΛΑ ΕΙΧΕ ΣΚΑΜΠΑΝΕΥΑΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΗς.ΑΥΤΑ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ.Εχω και αλλα.

 

 

Μόνο μην μου πεις ότι είναι ο Ξενώνας το σπίτι της Μαρίας κλπ...... βασικά εγώ μέσω του διαδικτύου έριξε μια ματιά σε διάφορα πράγματα αλλά τελικά τι να πω, μάλλον παραμύθια θα είναι. Σε ποια ενορία έγιναν αυτά; Κοίτα πολλές λεχώνες έχουν επιλόχια κατάθλιψη και αυτό συμβαίνει σε πολύ κόσμο.....και αν κάποιος ασχολείται με λεχώνες θα όφειλε να το ξέρει αυτό. Πάντως εγώ που είμαι άγαμη μητέρα και πραγματικά δεν έχω οικονομικό πρόβλημα γιατί με συντηρούν οι γονείς μου έχω δει κινήσεις περίεργες από αρκετό κόσμο. Τι να πω .....σήμερα πήγα παιδική χαρά και πέτυχα μια κυρία που πάει τα παιδιά της στην ίδια εκκλησία με εμένα (εκεί που βάπτισα το κοριτσάκι μου και άρα ξέρουν ότι είμαι άγαμη μητέρα), δεν την είχα δει ποτέ στην παιδική χαρά, πρώτη φορά, μου έπιασε κουβέντα (έχει τρια παιδιά) και μέσα σε όλα μου είπε ότι "αχ το αγοράκι μου είχε τόσους κολικούς που μου ερχόταν να το δώσω". Τώρα πες με τρελλή αλλά μάλλον σπόντα ήταν. Άλλη πάλι γειτόνισσα άτεκνη, μας κουβαλήθηκε στο σπίτι και ρωτούσε αν τα αγοράσαμε εμείς τα ρούχα του παιδιού ή αν μας τα δώσαν;;; (πες με πάλι τρελλή αλλά μήπως τελικά ήθελε να δει τι τρέχει ;;;) Γενικά ο κόσμος δεν πάει καλά;;

 

Είμαστε τόσο ξεφτίλα που αντί να βοηθάμε τους ανθρώπους να κρατάνε τα παιδιά τους προσπαθούμε να τους τα πάρουμε. Θέλει πολύ προσοχή. Να σου πω την αλήθεια ένας από τους λόγους που τελικά γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριο ήταν γιατί δεν ήθελα να μου βουτήξουν το μωρό. Πολλά γίνονται. Ακόμα και οι γιατροί σε προτρέπουν να κάνεις άμβλωση και σου λένε ότι το παιδί έχει πρόβλημα. Εγώ όταν έμεινα έγκυος ο πρώτος γιατρός μου έλεγε ότι έβλεπε τα οστά των μηρών σε ασυμμετρία. Εγώ πάντως πλέον σκέφτομαι σοβαρά να παντρευτώ τον πατέρα του παιδιού μόνο και μόνο για τυπικούς λόγους. Περιμένω όμως να μου γράψουν οι γονείς μου ένα σπίτι. Θέλω βασικά να μου δωθεί όσο θα είμαι ακόμα άγαμη, ενώ θέλω να δω μήπως μπορώ να πάρω και κάποιο δάνειο σαν άγαμη μητέρα. Δυστυχώς όμως διαπιστώνω ότι τίποτα τελικά δεν δίνεται στις άγαμες μητέρες. Είναι όλα με τόσο περίεργους όρους που είναι ανώφελο. Όπου φτωχός και η μοίρα του. Ειλικρινά αισθάνομαι πολύ άσχημα όταν σκέφτομαι ότι κάποιες μανούλες υποφέρουν.

 

Σύντομα μετακομίζω περιοχή και σκέφτομαι μήπως τελικά δεν πρέπει να λέω ότι είμαι άγαμη. Δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται. Νοιώθω ότι ο κόσμος είναι κακός και τελικά δεν ξέρεις γιατί σε πλησιάζει κάποιος. Είσαι είμαι εγώ πολύ αφελής και λέω πολλά. Θέλω να μάθω να προσέχω περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομα δεν εχω αισθανθει την αναγκη για συντροφο.Επιπλεον οτι μου εχει τυχει ως τωρα και εννοω μετα το παιδι δεν με συγκινησαν αρκετα ωστε να μπω στην διαδικασια σχεσης.Ισως ακομα το παιδι με καλυπτει συναισθηματικα και δεν εχω πει[ας ειχα ενα αντρα τωρα].Καποιες φορες νιωθω μπνη αλλα οχι τοσο ωστε να θελω οπωσδηποτε καποιον διπλα μου.Παντως να ξερεις πως δεν θα σου λυσει τα προβληματα ενας αντρας ντε και σωνει.Αυτο ξεχνα το.Το παιδι σου ειναι δικη σιυ ευθυνη.

 

 

 

Το καταλαβαίνω απόλυτα, εγώ θέλω πάλι τον πατέρα του παιδιού. Παρόλο που θα ήμουν πολύ ικανοποιημένη αν τον πατούσε το Τραμ ......ναι είμαι ακόμα ερωτευμένη μαζί του. Μόνο το τραμ με σώζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φοβαμαι ουτε αυτο.Δεν ξερω βεβαια την προσωπικη σου ιστορια,αλλα αυτον που σε αφησε να μεγαλωνεις μονη σου το παιδι του?Δεν ξερω βεβαια αν συμμετεχει σ'αυτο και απλα δεν ειστε ζευγαρι.Ωστοσο,γιατιδεν προσπαθεις να κοιταξεις μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

Μου΄χουν πέσει τα μαλλιά με αυτά που διαβάζω για εκκλησίες, ξενώνες κλπ. Και είναι και κοντά τα ρημάδια, πόσα να χάσω πια?

τι λέτε ρε κορίτσια? εν έτη 2010? Θα'παιρνα ένα Καλάσνικοφ και δεν θα΄χε μείνει παπάς για παπάς όρθιος.

(Καλά ο άντρας μου δεν έχει να χάσει πια μαλλιά, αφού είναι φαλακρός... όσες τον είδατε ξέρετε ότι δεν έχει πια περιθώρια τριχόπτωσης).

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι ουτε αυτο.Δεν ξερω βεβαια την προσωπικη σου ιστορια,αλλα αυτον που σε αφησε να μεγαλωνεις μονη σου το παιδι του?Δεν ξερω βεβαια αν συμμετεχει σ'αυτο και απλα δεν ειστε ζευγαρι.Ωστοσο,γιατιδεν προσπαθεις να κοιταξεις μπροστα?

εγω παντως δεν θα μπορουσα να σμιξω με τον πατερα του παιδιου σε καμια μα καμια περιπτωση. του εχω ευχηθει να πονεσει και να κλαψει οσο πονεσα και εκλαψα οταν με αφησε μ'ενα μωρο στην κοιλια. και ειναι παραααα πολυ το κλαμα που εριξα!!

οσον αφορα τους αλλους ανδρες δυστυχως δεν μπορεις να εμπιστευθεις. εδω δεν μπορεις να εμπιστευτεις τους πατεραδες των παιδιων και μιλαμε για τους ξενους?

τελος παντων ας μην λεω και μεγαλες κουβεντες, αλλα προς το παρον... τιπουτις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει να κλαις για καποιον που δεν σκεφτεται,οχι εσενα,αλλα το ιδιο του το παιδι.Ωστοσο ειναι ανθρωπινο.Εδω εκλαψα εγω που ηταν επιλογη μου να μην τον παντρευτω.Οπως ανθρωπινο ειναι καποια στιγμη ολες μας να βρεθουμε σε μια σχεση.Αλλα σιγουρα θελει πολυ προσοχη οταν αυτη την σχεση θελησουμε να την παμε παρακατω.Αν το θελησουμε δηλαδη γιατι οικογενεια καναμε.Εκτος αν θελουμε τον γαμο.Προσωπικα δεν τρελαινομαι.

Link to comment
Share on other sites

Beba09 δεν ειναι ντροπή να εισαι ερωτευμενη μαζι του

ΚΑΘΟΛΟΥ

τα συναισθηματα μας δενμπορούμε εύκολα να τα δαμάσουμε !

ειναι προς τιμήν σου που το παραδεχεσαι !

αλλα μονο μια αδερφικη συμβουλη

μονο μην σε παει πίσω αυτο !

τιποτα αλλο (και μετεφρασε το οπως αγαπάς αυτο το πίσω )

καμία φορα ειναι οκ να κλεινουμε ενα παραθυρο (οταν είμαστε ετοιμοι ....) γιατι ετσι μπορει να ανοιξει μια πόρτα ...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Beba09 δεν ειναι ντροπή να εισαι ερωτευμενη μαζι του

ΚΑΘΟΛΟΥ

τα συναισθηματα μας δενμπορούμε εύκολα να τα δαμάσουμε !

ειναι προς τιμήν σου που το παραδεχεσαι !

αλλα μονο μια αδερφικη συμβουλη

μονο μην σε παει πίσω αυτο !

τιποτα αλλο (και μετεφρασε το οπως αγαπάς αυτο το πίσω )

καμία φορα ειναι οκ να κλεινουμε ενα παραθυρο (οταν είμαστε ετοιμοι ....) γιατι ετσι μπορει να ανοιξει μια πόρτα ...!

 

 

 

Έχεις απόλυτα δίκαιο.....ειλικρινά είναι κόλαση...να αγαπάς αυτόν τον άνθρωπο...το χειρότερο είναι ότι μόλις τον εμπιστευθείς απλά σου την φέρνει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μου δεν κρυβω οτι υπαρχουν στιγμες που νοιωθω αισθηματα γι'αυτον παρολο που με παρατησε στην εγκυμοσυνη( βεβαια δεν το συζητω να γυρισω κοντα του οσο κ αν μου υποσχετε ) το αστειο ξερετε ποιο ειναι? ο μπαμπας τησ μικρης μου αυτη την στιγμη βρισκετε στο κρατητηριο για χρεη στο δημοσιο κ εχω νοιωθω λες κ εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου γιατι κ να θελω δεν μπορω να βοηθησω στην εγγυηση .....Παρολο αυτα που με εχει κατακρεουηση ψυχολογικα εγω ποναω μαζι του...απο την μια αντικρυζω το παιδι μου στα ματια κ κλαιω κ απο την αλλη λεω απο μεσα μου οτι ηθελε κ τα επαθε....αβυσσος τελικα η ψυχη του ανθρωπου.Δεν μπορω να δικαιολογησω την συμπεριφορα μου!!!

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Όντως αυτό είναι ένα θέμα...όποιον βρεις κοίτα να μην τον έχεις κοντά με το παιδί σου. Ειδικά αν είναι κοριτσάκι υπάρχει θέμα. Στην πολυκατοικία μας, κυρία χωρισμένη με 2 παιδιά (κορίτσια) διέλυσε σχέση 12 ετίας γιατί αντιλήφθηκε ότι ο σύντροφος είχε ξεκινήσει να βλέπει με άλλο μάτι το μεγάλο κοριτσάκι της.

 

Κοριτσακι εχω κ αυτο φοβαμαι δεν ακουμε κ λιγα καθημερινα....Εχω μια γνωστη με 2 παιδια απο διαφορετικους αντρες η κοπελα ειναι 38 ετων και εχει βρει ενα παλικαρι κατα 6 χρονια μικροτερο της και την λατρευει κοριτσια αλλο πραγμα σας λεω ουτε ο πραγματικος πατερας δεν δειχνει τοσο αγαπη.....Γι'αυτο κοριτσιακια μου ουτε κουλες ειμαστε ουτες ασχημες πιστευω οτι καπου κ για μας θα βρεθει ενας ανθρωπος που θα μας αγαπαει κ θα μας σεβεται πανω απο ολα κ μετα εμεις!!!

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιακια μου καλησπερα και απο εμενα.Τελευταιως το σκεφτομαι ολο και περισσοτερο,πως δεν ειμαστε καλα ως ειδος.Εννοω εμεις οι γυναικες.Καταλαβαινω απολυτα τα οσα λετε κυριως επειδη ειμαι στην ιδια θεση με εσας.Σκεφτειται πως για τον γεννητορα της κορης μου,εχω ελαχιστα καλα να θυμαμαι και ξερω πως η παρουσια του στην ζωη της θα της κανει κακο.Μιλαμε για εναν ανθρωπο με εναν ψυχικο κοσμο αρρωστο.Ωστοσο ειναι φορες που λεω πως ειμαι υπευθυνη που της στερω τον πατερα της.Και την ιδια στιγμη που το λεω,σκεφτομαι πως η επιλογη να'ναι μακρια απο το παιδι του ηταν δικη του.Παρα λοιπον την λογικη που μου λεει αυτο,το σκεφτομαι μηπως εκανα λαθος.Βεβαια αμεσως καταλαβαινω πως δεν ειναι ετσι.Εχει την ευθυνη του ο τυπος,αυτο ειναι αναμφισβητητο.Ομως εγω ωρες-ωρες το σκεφτομαι το μηπως αν...!

Γιαυτο λεω,κλαψτε,γελαστε,βριστε,αγανακτηστε,θα περασει και ευχομαι το καλυτερο σε ολες μας.ΚΑΛΗ ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΜΕΙς ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

beba μου ζητω συγνωμη που θα απαντησω με τοση καθυστερηση.Ασχολιομουν με αλλο θεμα.Κοιτα να δεις,υποθετω πως δεν ηταν τυχαια τα σχολια που σου εκαναν.Ομως νομιζω πως εχει να κανει λιγο και με τον τροπο που αντιμετωπιζουμε τον εαυτο μας οι ιδιες,οποτε ουτε λιγο ουτε πολυ επιβαλλουμε το πως θα μας φερθουν.Προς θεου δεν λεω πως εσυ συμπεριφερεσαι καπως κ.τ.λ.Προσωπικα δεν αντιμετωπισα η ιδια, ως τωρα κανενα προβλημα.Το αντιθετο,οι γειτονες μου ηταν και ειναι πολυ ζεστοι με μενα και το παιδι μου.Το ιδιο και η οικογενεια μου.Οι φιλοι επισης,ειναι πολυ τρυφεροι με την μικρη μου.Σε ποια ενορια?Συμπτωματικα στην δικη μου περιοχη.Μην σε πιανει απελπισια και φοβος και πας και τον παντρευτεις γιαυτους τους λογους,εκτος αν πραγματικα το θελεις.Α,και μια φιλικη συμβουλη.Οι γονεις σου λες σε συντηρουν αλλα καπου νομιζω ειπες πως δεν μπορεις να βγεις ουτε για καφε.Φροντισε να εισαι οσο το δυνατον οικονομικα ανεξαρτητη,αλλα με δικα σου λεφτα.Θα σε βοηθησει να δεις τα πραγματα με αλλη οπτικη.ΤΕΣΠΑ που λεει και η Αρια,αυτα ειναι προσωπικα οποτε ο καθενας κανει οτι κρινει καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

beba μου ζητω συγνωμη που θα απαντησω με τοση καθυστερηση.Ασχολιομουν με αλλο θεμα.Κοιτα να δεις,υποθετω πως δεν ηταν τυχαια τα σχολια που σου εκαναν.Ομως νομιζω πως εχει να κανει λιγο και με τον τροπο που αντιμετωπιζουμε τον εαυτο μας οι ιδιες,οποτε ουτε λιγο ουτε πολυ επιβαλλουμε το πως θα μας φερθουν.Προς θεου δεν λεω πως εσυ συμπεριφερεσαι καπως κ.τ.λ.Προσωπικα δεν αντιμετωπισα η ιδια, ως τωρα κανενα προβλημα.Το αντιθετο,οι γειτονες μου ηταν και ειναι πολυ ζεστοι με μενα και το παιδι μου.Το ιδιο και η οικογενεια μου.Οι φιλοι επισης,ειναι πολυ τρυφεροι με την μικρη μου.Σε ποια ενορια?Συμπτωματικα στην δικη μου περιοχη.Μην σε πιανει απελπισια και φοβος και πας και τον παντρευτεις γιαυτους τους λογους,εκτος αν πραγματικα το θελεις.Α,και μια φιλικη συμβουλη.Οι γονεις σου λες σε συντηρουν αλλα καπου νομιζω ειπες πως δεν μπορεις να βγεις ουτε για καφε.Φροντισε να εισαι οσο το δυνατον οικονομικα ανεξαρτητη,αλλα με δικα σου λεφτα.Θα σε βοηθησει να δεις τα πραγματα με αλλη οπτικη.ΤΕΣΠΑ που λεει και η Αρια,αυτα ειναι προσωπικα οποτε ο καθενας κανει οτι κρινει καλυτερο.

 

 

 

Φίλη μου έχεις πέσει σε παγίδα, πρόσεξε. Λες ο τρόπος που φερόμαστε καθορίζει το πως θα μας φερθούν οι άλλοοι. Είναι μεγάλη παγίδα αυτό!!! Στην Ελλάδα είναι άκρως πρωτοποριακό να είσαι άγαμη μητέρα, ειλικρινά όσο και να θέλουμε να το παίζουμε άνετες είναι λιγάκι κάπως. Σε ορισμένες περιοχές και ανάλογα με την προσωπική ηθική του καθενός μπορεί να θεωρηθεί ακόμα και ανήθικο. Οπότε κάνε μόνη σου τον συνειρμό. Αν εσύ έχεις φερθεί με ανηθικότητα έτσι θα ήθελες να σε αντιμετωπίσουν. Ελπίζω να μην παρερμηνευτούν να λεγόμενα μου, καταλαβαίνεις τι εννοώ. Εγώ το παιδί μου το έκανα με κάποιον ξένο για κάποιους αυτό μπορεί να θεωρηθεί ότι θα καθόμουνα και στον καθένα, αυτό όμως δεν ισχύει καθόλου. Απλά αγαπητή μου νομίζω ότι υπάρχει κόσμος που πραγματικά περιμένει πότε θα βρεθείς σε ανάγκη για να σε εκμεταλλευτεί κλπ. Επίσης υπάρχει κόσμος που απλά είναι περίεργος και θέλει να ξέρει τι γίνεται στο σπίτι σου.

 

Μένω Γλυφάδα, αλλά θα μετακομοίσω εσύ σε ποια περιοχή μένεις;

 

 

Ο καφές είναι σχήμα λόγου. Πάω για καφέ αλλά πίνεις πορτοκαλάδα, δεν έχω λεφτά για ούτε για καφέ αλλά εννοείς ότι έκοψες τα κομμωτήρια, τα μανικιούρ-πεντικιουρ και τέλος παντων.......δεν πας για καφέ γιατί δεν έχεις χρόνο και καθαρίζεις ένα πωπουδάκι, και ετοιμάζεις παιδικά γεύματα.

 

Να σου πω την αλήθεια όντως έχω φόβο μην μου πάρουν το παιδί και τον ίδιο έχουν και οι δικοί μου γι αυτό και πήγαμε σε ιδιωτική κλινική και γεννήσαμε. Τελικά είχαν δίκαιο....το είδες που αυτή η τρελλή οικονομολόγος από το Αιγάλεω πήγε και έκλεψε ένα μωρό.

 

Όσο για το θέμα εργασίας έχεις απόλυτα δίκαιο......αλλά τώρα ειλικρινά έχω πελαγώσει....πως θα εργάζομαι μέχρι τις 7 και 8 το βράδυ έχοντας ένα μωρό. Εσύ τι ωράριο έχεις ; είσαι σε ιδιωτικό ή δημόσιο φορέα;;; πες μου ψέμματα ότι είσαι στον ιδιωτικό;;; έπαθα μεγάλη απογοήτευση όταν συνειδητοποίησα ότι υπέροχη χώρα στην οποία ζούμε δεν έχει παιδικούς σταθμούς που να είναι για εργαζόμενες....ιδιωτικού φορέα.

Link to comment
Share on other sites

τα προβλήματα είναι πολλα και τεραστια

οι δημόσιοι βρεφονηπιακοί σταθμοί εχουν ωραριολειτουργίας 7-4 = ωραριο κατα κύριο λόγο Δημόσιου Υπαλληλου !

εμεις κατα την πληοψυφια μας δεν ειμαστε !

 

η αγορα εργασίας ειναι σκληρη απο μόνη της

αναφορικα με το θεμα να πω οτι και οι εργοδότες δεν επιδοδοτουνται εξτρα απο το 2005 (με μια μικρη παραταση το 2007 για λίγους μήνες) για να μας προσλάβουν .

Τι θελω να πω, οτι με Ευρωπαικά κονδύλια για περιπου 2 χρόνια υπήρχε επιδότητηση ευαίσθητων κοινωνικά (συμπεριλαμβανομένων εμας)

αλλα μετα τη περικοπή του κονδυλιου εμεις εκδιοχθήκαμε απο το πρόγραμμα !

αυτό μεταφραζεται ώς μεγηστη δυσκολία του εργοδότη όχι μονο να προσλάβει μια μητερα αλλα ποσο μαλλον μια ανυπαντρη μητερα με υπερπλήρες γονεικό ωράριο!

 

δεν υπαρχει κανενα κρατικός φορέας που να μας παρέχει βοήθεια στο σπιτι ή ακόμα και να μας κρατήσει το παιδι και να το απασχολήσει δημιουργικά όσον εμεις θα παμε για ενα καφε βρε αδερφε!!

η ελληνική κοινωνία την θελει την ανυπαντρη μητερα

αλλα για να είμαι ακρυβής δνε θελει αυτη το παιδι της θελει !

γιατι αυτην την εχει χ@σμ@νη και οι απόδειξεις του ¨αφου το κανες λουσου το ¨ είναι περητρανα αποδεδειγμενο καθημερινα ....!

 

αναγκαστηκα λοιπόν πες βρήσκεις μια δουλεια με 900 ε (καθαρα)

ενοικειο (σε δυαρακι με πειραγμενα υδραυλικα 300

δεκο 150

σουπερ 200

γυναικα που θα σου κραταει το παιδι 200 (στην καλύτερη για λίγες ώρες με την προυπόθεση οτι παει το παιδι σε δημόσιο βρεφονηπιακό σταθμο )

προσωπικά εξοδα (μετακίνηση (Εισητηρια γιατι για συντηρηση αμαξιου και βενζύνες τΟ ΞΕΧΝΑΜΕ )ενα καφε στα ορθια 50

με αυτούς του γελιους υπολογισμούς ειμαστε μια η αλλη !

και το παιδι ακόμα ΔΕΝ παει αγγλικά

ΔΕΝ θελει τζινακι της επιλογής του

ΔΕΝ θελει σχολικά

ΔΕΝ θελει θεατρο

ΔΕΝ θελει παιδοτοπο

ΔΕΝ θελει βολτα

ΔΕΝ σου εχει τυχει καποια στραβή που θα πρεπει να αγορασεις καποια φαρμακα ιδιωτικα

ή να πας σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ γιατρο !

 

αρα beba09 τα περι εργασίας και προβληματων τα ζω καθημερινα ...και οι περισσοτερες

 

και αποφασίζεις καποια στιγμη να ξεκινήσεις δουλεια και ΟΠΟΥ σε βγαλει

θα αναγκαστεις να κανεις και δευτερη δουλεια για τα βασικα εξτρα (ρουχα , μια θαλλασσα το παιδι σου , λίγη βενζύνη στο τουτου ...και τα ασφαλιστρα του ετους )

αλλα να ξερεις οτι και θα σου λειπει το παιδι

και θα το βλεπεις λίγο

αλλα οταν το βλεπεις ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !

και θα περνατε σουπερ και το παιδι θα καταλαβει τι κανεις καποια μερα ... και θα το εκτιμήσει !

κι εσυ θα εχεις ανοίξει τα φτερα σου (κανοντες βουτιες στον αερα οταν θα βλεπεις 20 λεπτα πεταμενα στο δρόμο γι αν ατα μαζεψεις ..χαχαχαχα με εχω πιασει να το κανω μη γελατε και το χαρηκα ... μια χαρα μου κατσαν )

 

θα μαζευεις ευρώ το ευρω και θα πηγαινεται ενα θεατρο ή μια εκρδομη τα δυο σας και θα νιωθεται ανίκητες ....

θα μεταποιέις παλια ρουχα που σου δίνουν και θα τα κανετε τρεντι !!

θα διακοσμεις με τις ζωγραφικες σας το δωματιο του παιδιου και θα είναι η υψηλότερη τεχνη παγκοσμιων προδιαγραφων που εχει γίνει ποτε ...!!!

 

δεν χρειαζόμαστε κανεναν για να μεγλαώσουμε τα παιδι αμας

την καλη μας την καρδια και την αγαπη μας για αυτα χρειαζόμαστε!!!

!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν είμαι για τέτοια......ειλικρινά εύχομαι οι γονείς μου να ζήσουν άλλα 20 χρόνια για να μου μεγαλώνουν το παιδί από οικονομικής πλευράς. Από παρουσία είμαι παρόν 24 ώρες την ημέρα αφού δεν εργάζομαι. Λυπάμαι που το λέω εγώ μπορώ να στερήσω από τον ευατό μου πολλά αλλά δεν μπορώ να στερώ από το παιδί μου. Δεν έχω μάθει έτσι. Σε αυτό είναι που έπεσε έξω ο πατέρας. Εμένα προσωπικά η στέρηση με κάνει κακό άνθρωπο. Έγω μάθει με πολλά και έχω μάθει και να δίνω αλλά δεν μπορώ να υποφέρω. Εύχομαι η Παναγία ποτέ να μην μου φέρει λύπη, να μην έχω τα απαραίτητα. Δεν έχω πειράξει ποτέ κάποιον τουλάχιστον ηθελημένα και ελπίζω όλα να μου πάνε δεξιά.

 

Λοιπόν κορίτσια σκέφτομαι να φτιάξω ένα ηλεκτρονικό site που να ενημερώνει τις άγαμες μητέρες για διάφορα θέματα. Πχ. εγώ τώρα που δεν εργάζομαι ανανέωσα την ασφάλιση στο ΙΚΑ λόγω ανεργίας. Αυτόματα αυτό σημαίνει ότι και το ψιψιψίνι ασφαλίζεται.

 

Πάντως κορίτσια θέλω να σας πω κάτι που πραγματικά το νοιώθω πολύ σημαντικό......η πολιτεία δεν πρόκειται να δώσει κάτι στις άγαμες μητέρες γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει τέτοια πολιτική για αυτό το θέμα. Ο κάθε γυναίκα που επιθυμεί να γίνει άγαμη μητέρα απλά επιλέγει να μεγαλώσει μόνη της ένα παιδί που ευτυχώς η πολιτεία το έχει εξωμοιώσει με τα παιδιά εντός γάμου. Από οικονομικής πλευράς είναι τι έχει το πορτοφόλι του καθενός μας.

Link to comment
Share on other sites

Ακου μπεμπα η αρια εχει δικιο.Ναι στον ιδιωτικο τομεα δουλευω ολη την ζωη μου και εχω αλλαξει δουλειες.Και μαλιστα τπριν το μωρο δεν ειχα ουτε κυριακες,ουτε αργιες,ουτε σαββατα.Και δεν εχω και δικο μου σπιτι.Την κορη μου την προσεχει οταν δουλευω μια κυρια την οποια την ηξερα απο πριν.Ειμαι τυχερη επειδη μπορω να την πληρωνω.Εναν μισθο ολοκληρο,βεβαια.Ενταξει ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο εκεινη ομως.Κοιτα μαλλον παρεξηγησες αυτο που σου ειπα.Η δεν το εθεσα σωστα.Ωστοσο αυτο που ηθελα να σου πω ειναι πως αναλογα πως στεκεσαι εσυ στο θεμα του παιδιου αναλογα σε αντιμετωπιζουν.Στην δουλεια μου δεν εχω μιλησει με κανεναν ανοιχτα για το θεμα του πατερα της.Οταν διεκδικησα την πρωινη βαρδεια λογο του παιδιου πηγαν να μου πουν κατι,τυπου να την προσεχει και ο πατερας της.Τους εκοψα λεγοντας τους πως αν ο πατερας της μπορουσε να την κρατησει δεν θα το ζητουσα.Αν δεν τους αφηνεις περιθωριο για σχολια,τουλαχιστον μπροστα σου πισω δεν σε νοιαζει,δεν θα τολμησει κανεις να σου πει κουβεντα.Στην τελικη με οποιον τροπο και να το εκανες το παιδι σου,δεν τους αφορα.Γιατι να σου παρουν το παιδι μωρε μπεμπα?Και ποιοι?Ο πατερας της?Αν δεν κανω λαθος,στην Ελλαδα τουλαχιστον περνουν το παιδι απο την μανα εαν αποδεδειγμενα εκδιδεται,εαν ειναι χρηστης ναρκωτικων και καποια ακομα που δεν τα ξερω και απολυτα.Εχεις δουλεια,εισαι υγιεις σωματικα και πνευματικα,δεν ισχυουν τα παραπανω,γιατι να σου παρουν το παιδι?Και για ποιο λογο θα τον παντρευοσουν τον μπαμπα του παιδιου,για να μην σου το παρουν?ΠΟΙΟΙ?Αν σου εκανε προταση βεβαια,δικαιολογηθηκε για την σταση του και τελοσπαντων εχεις τα απαραιτητα εχεγγεια για να τον εμπιστευτεις,παρτον.Εγω παντως ειμαι της αποψης πως μπορουμε να τα καταφεριυμε και μονες μας,χωρις φοβιες και μιζεριες.Αλλωστε ποτε δεν ημουν του κομμωτηριου,του μανικιουρ και του πεντικιουρ,ουτε των ακριβων ρουχων και των πολυτελη και ακριβων εξοδων.Αυτα,φιλακια,υπομονη,συνεση και οτι αλλο χρειαζεται η καθεμια μας.

Link to comment
Share on other sites

Ακου μπεμπα η αρια εχει δικιο.Ναι στον ιδιωτικο τομεα δουλευω ολη την ζωη μου και εχω αλλαξει δουλειες.Και μαλιστα τπριν το μωρο δεν ειχα ουτε κυριακες,ουτε αργιες,ουτε σαββατα.Και δεν εχω και δικο μου σπιτι.Την κορη μου την προσεχει οταν δουλευω μια κυρια την οποια την ηξερα απο πριν.Ειμαι τυχερη επειδη μπορω να την πληρωνω.Εναν μισθο ολοκληρο,βεβαια.Ενταξει ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο εκεινη ομως.Κοιτα μαλλον παρεξηγησες αυτο που σου ειπα.Η δεν το εθεσα σωστα.Ωστοσο αυτο που ηθελα να σου πω ειναι πως αναλογα πως στεκεσαι εσυ στο θεμα του παιδιου αναλογα σε αντιμετωπιζουν.Στην δουλεια μου δεν εχω μιλησει με κανεναν ανοιχτα για το θεμα του πατερα της.Οταν διεκδικησα την πρωινη βαρδεια λογο του παιδιου πηγαν να μου πουν κατι,τυπου να την προσεχει και ο πατερας της.Τους εκοψα λεγοντας τους πως αν ο πατερας της μπορουσε να την κρατησει δεν θα το ζητουσα.Αν δεν τους αφηνεις περιθωριο για σχολια,τουλαχιστον μπροστα σου πισω δεν σε νοιαζει,δεν θα τολμησει κανεις να σου πει κουβεντα.Στην τελικη με οποιον τροπο και να το εκανες το παιδι σου,δεν τους αφορα.Γιατι να σου παρουν το παιδι μωρε μπεμπα?Και ποιοι?Ο πατερας της?Αν δεν κανω λαθος,στην Ελλαδα τουλαχιστον περνουν το παιδι απο την μανα εαν αποδεδειγμενα εκδιδεται,εαν ειναι χρηστης ναρκωτικων και καποια ακομα που δεν τα ξερω και απολυτα.Εχεις δουλεια,εισαι υγιεις σωματικα και πνευματικα,δεν ισχυουν τα παραπανω,γιατι να σου παρουν το παιδι?Και για ποιο λογο θα τον παντρευοσουν τον μπαμπα του παιδιου,για να μην σου το παρουν?ΠΟΙΟΙ?Αν σου εκανε προταση βεβαια,δικαιολογηθηκε για την σταση του και τελοσπαντων εχεις τα απαραιτητα εχεγγεια για να τον εμπιστευτεις,παρτον.Εγω παντως ειμαι της αποψης πως μπορουμε να τα καταφεριυμε και μονες μας,χωρις φοβιες και μιζεριες.Αλλωστε ποτε δεν ημουν του κομμωτηριου,του μανικιουρ και του πεντικιουρ,ουτε των ακριβων ρουχων και των πολυτελη και ακριβων εξοδων.Αυτα,φιλακια,υπομονη,συνεση και οτι αλλο χρειαζεται η καθεμια μας.

 

 

 

Ο μπαμπάς της είναι κουρδος ιρακινός και μουσουλμάνος. Η πεθερά με το τσεμπέρι θα το θέλει.....9 παιδιά έχει μεγαλώσει και τώρα θα έχει και καμιά 20 εγγόνια το δικό μου όμως θα την προβληματίζει. Τέλος πάντων μπορεί να είμαι πολύ καχύποπτη αλλά έχει πει και μεγάλες χονδράδες ο πατέρας της. Θέλει λέει να την παίρνει μόνη της. Βρε ζ...... είναι τόσο μικρή και εσύ δεν ξέρεις ούτε τι τρώει ούτε πως καθαρίζουν το κ..... της. Μια φορά του την έδωσα και ήρθε πίσω σε μια ώρα....όχι θα τον άφηνε η μικρή....(είναι τραγουδίστρια....τσιρίζει). Τώρα τελευταία με έχει τρελάνει ότι ο θείος του και η θεία του είναι άτεκνη και πόσο θα θέλαν έναν παιδάκι. Εγώ λέω να τον κάψει η Παναγία ζωντανό άμα σκεφτεί να κάνει καμία μα....κια.

 

 

 

Για το εργασίακό έχεις απόλυτο δίκαιο, δεν δίνω ούτε εγώ δικαιώματα στο χώρο εργασίας. Πάντως είναι θετικό που σε βοηθούν. Τι να πω δεν στεναχωριέμαι, άμα βρω τα δύσκολα θα ανοίξω παιδικό σταθμό. Την δουλεά την ξέρω πλέον....χι χι χι.

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπα εισαι μαμα τωρα!!Το παιδι ειναι δικο σου,οχι των γονιων σου.Και ισως λεω,ισως θα πρεπει να μαθεις και με λιγοτερα.Και εξαρταται τι ο καθενας θεωρει στερηση για τον ιδιο και για το παιδι.

 

 

 

Τώρα μου έχει αδειάσει τον λογαρισμό, πλάκα κάνουμε. Κοίτα όλες οι άγαμες μαμάδες έχω την ταπεινή εντύπωση ότι έχουμε βοήθεια από γονείς, διαφορετικά είναι πολύ δύσκολο. Είναι μια συνολική προσπάθεια η ανατροφή του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

τα προβλήματα είναι πολλα και τεραστια

οι δημόσιοι βρεφονηπιακοί σταθμοί εχουν ωραριολειτουργίας 7-4 = ωραριο κατα κύριο λόγο Δημόσιου Υπαλληλου !

εμεις κατα την πληοψυφια μας δεν ειμαστε !

 

η αγορα εργασίας ειναι σκληρη απο μόνη της

αναφορικα με το θεμα να πω οτι και οι εργοδότες δεν επιδοδοτουνται εξτρα απο το 2005 (με μια μικρη παραταση το 2007 για λίγους μήνες) για να μας προσλάβουν .

Τι θελω να πω, οτι με Ευρωπαικά κονδύλια για περιπου 2 χρόνια υπήρχε επιδότητηση ευαίσθητων κοινωνικά (συμπεριλαμβανομένων εμας)

αλλα μετα τη περικοπή του κονδυλιου εμεις εκδιοχθήκαμε απο το πρόγραμμα !

αυτό μεταφραζεται ώς μεγηστη δυσκολία του εργοδότη όχι μονο να προσλάβει μια μητερα αλλα ποσο μαλλον μια ανυπαντρη μητερα με υπερπλήρες γονεικό ωράριο!

 

δεν υπαρχει κανενα κρατικός φορέας που να μας παρέχει βοήθεια στο σπιτι ή ακόμα και να μας κρατήσει το παιδι και να το απασχολήσει δημιουργικά όσον εμεις θα παμε για ενα καφε βρε αδερφε!!

η ελληνική κοινωνία την θελει την ανυπαντρη μητερα

αλλα για να είμαι ακρυβής δνε θελει αυτη το παιδι της θελει !

γιατι αυτην την εχει χ@σμ@νη και οι απόδειξεις του ¨αφου το κανες λουσου το ¨ είναι περητρανα αποδεδειγμενο καθημερινα ....!

 

αναγκαστηκα λοιπόν πες βρήσκεις μια δουλεια με 900 ε (καθαρα)

ενοικειο (σε δυαρακι με πειραγμενα υδραυλικα 300

δεκο 150

σουπερ 200

γυναικα που θα σου κραταει το παιδι 200 (στην καλύτερη για λίγες ώρες με την προυπόθεση οτι παει το παιδι σε δημόσιο βρεφονηπιακό σταθμο )

προσωπικά εξοδα (μετακίνηση (Εισητηρια γιατι για συντηρηση αμαξιου και βενζύνες τΟ ΞΕΧΝΑΜΕ )ενα καφε στα ορθια 50

με αυτούς του γελιους υπολογισμούς ειμαστε μια η αλλη !

και το παιδι ακόμα ΔΕΝ παει αγγλικά

ΔΕΝ θελει τζινακι της επιλογής του

ΔΕΝ θελει σχολικά

ΔΕΝ θελει θεατρο

ΔΕΝ θελει παιδοτοπο

ΔΕΝ θελει βολτα

ΔΕΝ σου εχει τυχει καποια στραβή που θα πρεπει να αγορασεις καποια φαρμακα ιδιωτικα

ή να πας σε ΙΔΙΩΤΙΚΟ γιατρο !

 

αρα beba09 τα περι εργασίας και προβληματων τα ζω καθημερινα ...και οι περισσοτερες

 

και αποφασίζεις καποια στιγμη να ξεκινήσεις δουλεια και ΟΠΟΥ σε βγαλει

θα αναγκαστεις να κανεις και δευτερη δουλεια για τα βασικα εξτρα (ρουχα , μια θαλλασσα το παιδι σου , λίγη βενζύνη στο τουτου ...και τα ασφαλιστρα του ετους )

αλλα να ξερεις οτι και θα σου λειπει το παιδι

και θα το βλεπεις λίγο

αλλα οταν το βλεπεις ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !

και θα περνατε σουπερ και το παιδι θα καταλαβει τι κανεις καποια μερα ... και θα το εκτιμήσει !

κι εσυ θα εχεις ανοίξει τα φτερα σου (κανοντες βουτιες στον αερα οταν θα :-D

θα μαζευεις ευρώ το ευρω και θα πηγαινεται ενα θεατρο ή μια εκρδομη τα δυο σας και θα νιωθεται ανίκητες ....

θα μεταποιέις παλια ρουχα που σου δίνουν και θα τα κανετε τρεντι !!

θα διακοσμεις με τις ζωγραφικες σας το δωματιο του παιδιου και θα είναι η υψηλότερη τεχνη παγκοσμιων προδιαγραφων που εχει γίνει ποτε ...!!!

 

δεν χρειαζόμαστε κανεναν για να μεγλαώσουμε τα παιδι αμας

την καλη μας την καρδια και την αγαπη μας για αυτα χρειαζόμαστε!!!

!!!!!

Καποιος φιλος καποτε μου ειχε πει για την κορη του οταν ηταν μωρο.΄"Οταν πηρα τα πρωτα τρια χιλιαρικα απο τα ιδιαιτερα που παρεδιδα,μπηκα στο τρολευ και ημουν τρισευτυχισμενος,γιατι αγορασα ενα κουτι γαλα στο παιδι μου και δυο φανελακια.Και τα ειχα παρει με λεφτα που τα δουλεψα εγω.Και ενιωσα πολυ πατερας της εκεινη την ημερα."Ετσι μου ειχε πει και τωρα μου το θυμησαν τα γραφομενα απο την αρια.Επισης μελαγχολησα επειδη ως ηλιθια απο παλια αυτο,δεν εκανα παιδι μαζι του η βλαμενη.Αλλα δεν πειραζει,αυτα εχει η ζωη.Αρια ποσο ειναι η κορη σου?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για να επεμβω κι εγω, την ανατροφη τα παιδια την παιρνουν απο εμας, τις μαμαδες τους. θα διαμορφωθουν βαση αυτων που τους εχουμε δωσει. γι'αυτο και το μονο αγαθο που πρεπει να τους προσφερουμε πλουσιοπαροχα ειναι η αγαπη!!

σιγουρα στις περισσοτερες απο εμας υπαρχουν καποια ατομα που μας στηριζουν, μαμα-μπαμπας, αλλα υπαρχουν και κοριτσια που δεν εχουν καμια βοηθεια απο συγγενικο περιβαλλον. εκει να δεις δυσκολιες...

Link to comment
Share on other sites

Οταμ οι γονεις σου δεν ζουν,δεν εχεις βοηθεια.Και δεν με βοηθουν απο την δουλεια μου,μου δινουν αυτο που δικαιουμουν παντα,βασει των αναγκων μια μητερας ενος βρεφους,βασει το χρονων εργασιας,βασει της ειδικοτητας μου.Απλα δεν μιλουσα και δεν διεκδικουσα στο παρελθον γιατι δεν πολυκοβομουν για να τα παρω.Ομως μαζι με την μπεμπα μου που αλλαξε την ζωη μου,πηρ και οσα δικαιουμουν απο την δουλεια μου

Ο ΠΑΤΕΡΑς ΤΗς ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Οταμ οι γονεις σου δεν ζουν,δεν εχεις βοηθεια.Και δεν με βοηθουν απο την δουλεια μου,μου δινουν αυτο που δικαιουμουν παντα,βασει των αναγκων μια μητερας ενος βρεφους,βασει το χρονων εργασιας,βασει της ειδικοτητας μου.Απλα δεν μιλουσα και δεν διεκδικουσα στο παρελθον γιατι δεν πολυκοβομουν για να τα παρω.Ομως μαζι με την μπεμπα μου που αλλαξε την ζωη μου,πηρ και οσα δικαιουμουν απο την δουλεια μου

Ο ΠΑΤΕΡΑς ΤΗς ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ?

 

 

 

Ναι την έχει αναγνωρίσει. Ήθελε να την βλέπει και του είπα ότι είναι απαραίτητη προυπόθεση, μετά ζήτησε και ένα DNA για να είναι σίγουρος (γιατί αναρωτήθηκε γιατί αφού κάναμε παιδί δεν με παντρεύεται) και έρχεται κάθε Σάββατο και γνωρίζονται. Το θέμα είναι ότι θέλει να την παίρνει και μόνος του, εγώ του είπα να περιμένουμε λιγάκι να μεγαλώσει πιο πολύ, δεν πιστέυω ότι μπορεί να την φροντίζει επειδή είναι πολύ μωράκι ακόμα και αυτός είναι και κάπως ταλιμπάν.

 

 

Με τι ασχολήσε;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...