Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανύπαντρες μητέρες ? Υπάρχουν εδώ ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εξκιούσι μι

"στεφανωμένες" δέχεστε καλέ?

χαχαχα Ε ΝΑΙ ΝΤΕ

και στεφανωμενες και αστεφανωτες και αλλοδαπές

και συζήγους (που συνήθως τα βλεπουν με απέχθεια αυτα ) χαχαχαχχα

ΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ........!!!

υ.σ.

μπραβο που προνοήσατε να παρετε τηλ ειχα σκοπο να παρω εγω αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Φοίβη μου να σου ζήσει!!! να το χαίρεσαι... είναι πραγματικα δώρο Θεού.

νομιζω οτι καποια στιγμη τα παιδια μας θα εκτιμησουν αυτο που κανουμε.

θ'αργησουν βεβαια αλλα θα το εκτιμησουν.

 

λοιπον 1730-1800 Playland.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τον τόπο και την ώρα συνάντησης, κορίτσια προσωπικά δεν με βολεύει ούτε η ώρα ούτε ο τόπος. Βέβαια αλίμονο δεν ζητάω να το αλλάξετε μόνο για μένα αλλά μελλοντικά τι θα λέγατε για κάπου τον Πειραιά σε κεντρικό σημείο και γύρω στις 11 το πρωί ή 12:00. Επίσης θέλω να ρωτήσω μήπως υπάρχει παιδότοπος η παιδική χαρά στον ΣΕΦ όπου έχει και διάφορα άλλα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω πολυ να τα καταφερω και να'ρθω αλλα δεν ξερω καθολου καλα την περιοχη γιατι μενω βορεια και δεν ξερω αν θα εχω και αμαξι. Τελοσπαντων αν δεν τα καταφερω πραγματικα ευχομαι να περασετε καλα και στην επομενη συναντηση να'ρθειτε καπου πιο κοντα στο κεντρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω απο τον σταθμο θα παραλαβω μια μαμα με το παιδακι της

(τον ηλεκτρικο )

νομίζω εξυπηρετει

παω την αφηνω γυρναω και παιρνω οποια αλλη θελει παλι

και παλι πίσω !

ο ηλεκτρικός δλδ ...ειναι μια λύσης μεχρι εκει οποια θελει να φτασει μετα θα κανω δρομολόγια μετα χαρας!

αυτα

(κανουμε πολυ καιρο προσπαθεια ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ να συναντηθούμε ... η επομενη θα ειναι πιο κεντρο ...οκ ! αλλα να εχουμε υπόψης μας οτι για όλες ειναι δυσκολο .... και ειδικα για της μανουλες χωρις αμαξι ... αρα θα κανω οτι καλυτερο )

επιμενω λοιπόν οποια θελει μπορεί με τον ηλεκτρικο να φτασει μεχρι πειραια κι εγω την παιρνω απο εκει

...σας φιλω

 

Υ.σ.

οποια θελει μου στελνει ενα πμ ... μεχρι και τελευταια στιγμη ο πειραιας εχει free internet ΧΟΧΟΧΟΧ θα εχω και λαπτοπ μαζι μου

σας φιλω !

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμ και οταν λεμε ποιο κεντρο , το ξεκαθαριζω απο τωρα! Δε εννοουμε κεντρο Πειραια! Γιατι εγω θα ελαφρομαμιθω για να ερθω μεχρι εκει!!!!!!

Εχουμε και γλυφαδα και αλλα μερη, Πειραια τον απεχθανομαι, ετσι και δε βρω να παρκαρω Αρια σε κοψοκεφαλιζω χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Λοιπον αγαπημενο μερος συναντησης μου με αλλο φορουμ ειναι το Ολυμπικο στο ΣΕΦ.

Μου εχουν πει ομως οτι α πας ολο το δρομο κατω παραλια υπαρχει καφετερια παιδοτοπος.

Αλλα επειδη δε το εχω δει δε μπορω να παω και κατι περισσοτερο.

 

Εχουμε επισης εναν Ωραιοτατο(!) στην Ηλιουπολη παραδιπλα μας!!!!!! Τον συνιστω ανεπιφυλαχτα χαχαχαχαχα.

 

Ζανα να χτυπησω τηλ στην underage μπας και ερθει ???????

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χτύπα της κι εσύ ένα τηλέφωνο,θα της χτυπήσω κι εγώ αλλά δεν την κόβω να ξεκουνιέται.

Επίσης κι εγώ μπορώ να παραλάβω από τον ηλεκτρικό σταθμό του Πειραιά όποια θέλει.

Όσες θέλουν να χρησιμοποιήσουν τον Προαστιακό παρακαλώ να κατέβουν μια στάση πριν το τέρμα, λέγεται στάση "Λεύκα".

Στείλτε μου πμ να σας στείλω το κινητό μου.

 

 

Urpadte: Την πήρα, δεν θα έρθει είναι κομμάτια από την κούραση.

Link to comment
Share on other sites

μη με αποσυντονιζεται !!!

ειπαμε που θα παμε αυτη τη φορα

την αλλη (αν εχει παιδοτοπο στην ομονοια θα τον προτημησουμε αλλα μετα δε θα εχεις να παρκαρεις ρε Γτουλα. χαχαχχα )

ραντεβού στον ηλεκτρικό

αλαρμ και ραντεβου 5:30 ηλεκτρικό ΤΕΛΟΣ ΕΙΠΑ χαχαχαχχαχα

μπροστα η ζανα και θα παμε μετα κομβόι ...(να μας οδηγήσεις κι ολας χοχοχοχοχοχοχοχο) ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΠΡΩΤΗ

διαθεσισμη θεση για παρκινγκ ειναι ΤΗΣ ΓΑΤΟΥΛΑΣ ...!!!!

ΟΚ?χαχαχαχχαχαχα

αντε φιλια !

Link to comment
Share on other sites

ήταν μια ακρως επικοδομιτική συναντηση ...! χαρηκα που μιλήσαμε για προβληματισμούς μας . νομους δικαιωματα υποχρεωσεις αλλα και τα καθημερινα μας

Συντομα , που θα πραξουμε οτι ειναι να πραξουμε θα μπουμε και σε πιο βαθεια νερα

(ευχαριστούμε και τις στεφανομένες χοχοχπου μας τιμησαν με την παρεα τους και συνεβαλαν με τις γνωσεις τους !)

μπραβο μας παντως ...παμε να σπασουμε κατεστημενα και να μπούμε με τα μπούνια για να διεκδηκήσουμε ΑΥΤΑ που μας ανήκουν!

χαρηκα παρα πολυ κορίτσια !

ευχαριστουμε και τον παιδότοπο για την φιλοξενία και για το γλυκο ....!!!

τα φιλία μου τα λυπα κουτσομπολια παω στο καφε ...χοχοχοοχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΝΗΚΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΩΝ ΑΝΥΠΑΝΤΡΩΝ ΜΗΤΕΡΩΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 5 1/2 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΑ, ΕΙΜΑΙ 27 ΕΤΩΝ Κ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ 48 ΕΤΩΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΧΑΣΜΑ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ,ΔΕΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΗΞΕΡΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΝ ΦΙΛΟ Κ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΑ Η ΧΑΖΗ Κ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΝΑΣ ΕΡΩΤΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΙΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΕΡΧΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ Μ'ΑΛΛΑΞΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΖΩΗ.ΟΤΑΝ Ο ΚΥΡΙΟΥΛΗΣ ΕΜΑΘΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΠΟΔΕΚΤΗΚΕ (ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΜΟΝΗ Μ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ )Κ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ Ο ΚΥΡΙΟΥΛΗΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ, ΑΦΑΝΤΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ ΤΙΠΟΤΑ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ( ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 14 ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΓΑΜΟ) ΕΚ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ( ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΗΤΑΝ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΡΟΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΝΩ Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ) ΟΤΙ ΣΥΖΟΥΣΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ.....ΣΟΚ.... ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΛΟΙ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΤΠΤ ΕΓΩ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΕΤΣΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 1 ΩΡΑ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΟ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΜΕ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΚΟΝΕΥΤΕΙ ΑΝ ΤΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΝΑ'ΡΘΕΙ; ΠΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΧΗ! ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΙΔΕ ΟΤΑΝ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΚΟΝΙΚΑ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΞΗ....ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ..... ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ; ΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ; ΠΟΛΕΜΑΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΟ ΒΛΑΣΤΑΡΙ ΜΟΥ ΜΕ ΧΙΛΙΕΣ ΘΥΣΙΕΣ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΗΘΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ!!

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρθρο 359

Εγκατάλειψη εγκύου

Όποιος εγκαταλείπει σε απορία ή με άλλο τρόπο αβοήθητη μια γυναίκα που έμεινε απʼαυτόν έγκυο κι που λόγω της εγκυμοσύνης ή του τοκετού δε μπορεί να φροντίσει τον εαυτό της τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι ενός έτους. Η ποινική δίωξη ασκείται μόνο ύστερα από έγκληση.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΗΚΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΩΝ ΑΝΥΠΑΝΤΡΩΝ ΜΗΤΕΡΩΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 5 1/2 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΑ,

 

 

Κατά την γνώμη μου άφησε την μαιμού να βλέπει το μωράκι……και τέλος πάντων εγώ κατάλαβα ότι ο άνθρωπος πήγε για να ξαναζήσει την νεότητα του και του βγήκε ξινό, δεν περίμενε μωρό. Μπορεί και αυτός να ένοιωθε ερωτευμένος αλλά άμα ακούσουν για μωρό, πάνε για άλλα. Προφανώς ο ίδιος χρειάζεται μια μαμά να τον προσέχει. Το ότι ήταν χωρισμένος έπρεπε κάτι να σου λέει. Τελικά από τα πολλά κατάλαβα ότι ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ (δηλαδή κουβαλητής στο σπίτι του και σωστός οικογενειάρχης). Για το μωράκι τώρα. Μπορείς να ζητήσεις διατροφή κλπ αλλά το θέμα χρυσή μου είναι εάν έχει για να πληρώσει;;; έχει;;; άμα δεν έχει, τι θα πάρεις;;; πες ότι έβαλες δικηγόρο, αν δεν του περισσεύει ευρώ από τον μισθό του; Κοίτα δεν ξέρω αν σου μίλαγε για μωρά κλπ. και όταν του έτυχε η εγκυμοσύνη έκανε την πάπια, αν όμως πραγματικά σας έτυχε τότε οφείλεις να τον αφήνεις να βλέπει το παιδί. Βασικά το παιδί χρειάζεται τον πατέρα του και άσε να τα βρουν μεταξύ τους. Αν το παιδί τον απορρίψει μελλοντικά αυτό είναι δικό του θέμα. Εσύ όμως δεν θα έχεις ανάμειξη σε αυτό. Νομίζω ότι όταν προκύπτει ένα μωρό η ευθύνη είναι 50% - 50% οπότε ο καθένας αναλαμβάνει το μερίδιο του. Αν τώρα κάποιος δεν θέλει να την αναλάβει αυτό είναι άλλο θέμα. Αν δεν το είχατε προγραμματίσει, αν όντως σας έτυχε, απλά αυτός δεν ήθελε άλλο παιδί και γι αυτό απομακρύνθηκε. Πολλοί με αυτόν τον τρόπο απλά δείχνουν ότι δεν θέλουν μωρό οπότε να αναλάβει την διακοπή κυήσεως η γυναίκα. Σε πολλές περιπτώσεις όταν μια γυναίκα διακόψει την κύηση, η σχέση επανέρχεται απλά το ζευγάρι είναι πλέον πιο προσεκτικό. Αυτό όμως δείχνει και άλλα θέματα, ότι το ζευγάρι δεν ήταν έτοιμο για οικογενειακή ζωή. Εγώ αυτά πιστεύω και προσωπικά σου προτείνω να μιλήσεις με έναν δικηγόρο. Λάβε υπόψη πάντα την οικονομική του κατάσταση, αν όντως δεν έχει, δεν αξίζει τον κόπο να τον πας δικαστικός, ούτε για σένα ούτε για το παιδί. Καλύτερα να δίνει μισό ευρώ όποτε μπορέσει παρά να ζητήσεις ένα ολόκληρο και να πάρεις απολύτως τίποτα. Εμένα ο πατέρας του παιδιού μου δεν έχει απολύτως τίποτα και για αυτό δεν μπήκα καν στον κόπο. Έρχεται βλέπει το παιδάκι του και αυτό είναι όλο. Επίσης μην το παίξεις κατά την γνώμη μου σκληρή με δικαστήρια κλπ. γιατί εάν ο άνθρωπος έχει ένα σπιτάκι μελλοντικά το παιδί σου κάτι θα έχει να λάβει (δια δυο εφόσον έχει και άλλο παιδί). Αν όμως τον τσαντίσεις τότε πίστεψε με μπορεί να το πουλήσει και μετά ΤΙΠΟΤΑ. Η εκδίκηση απλά φέρνει εκδίκηση. Κατά τα άλλα να σου ζήσει το μωράκι, υγεία, ευτυχία και χαρά….!

Link to comment
Share on other sites

Eγω χαρηκα πολυ που σας γνωρισα ειδικα εσενα αρια που μιλησαμε λιγω παραπανω και ευχομαι σε ολες να ειστε γερες και να χαιρεστε τα βλασταρια σας!!!!!!!!!

Και οσο για το μελλον να ξερετε οτι θα δικαιωθειτε και θα βγαλετε υπεροχους ανθρωπους στην κοινωνια σαν τον αντρα μου που μεγαλωσε χωρις μπαμπα αλλα με πολυ αγαπη και στηριξη απο μια υπεροχη μητερα σαν εσας!!!!!!

Μπορει να μην εζησε πολλα χρονια για να τον καμαρωσει αλλα θα την ευγνωμονω παντα για τον υπεροχο ανθρωπο που δημιουργησε χαριζοντας μου την τυχη να τον τον εχω συντροφο και πατερα του γιου μου!!!!!!!

 

Φιλια πολλα στα παιδακια σας!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λινα, εσυ εισαι που ηρθες εχθες στο παιδοτοπο με αυτο το πανεμορφο μπουμπουκακι?

οχι κουκλα μου ειμαι καινουργια στο foroum:-)

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

lina μου να σου ζησει το μωρακι σου και καλως ηρθες στην παρεα μας. κι εγω καινουρια ειμαι. Λοιπον.. δυστυχως οι περισσοτερες απο εμας ειναι πανω κατω στη ιδια κατασταση με σενα. αλλες καλυτερα και αλλες χειροτερα.

εγω θα σου ελεγα να ζυγισεις τι ειναι καλο για σενα και το πλασματακι σου! μην περιμενεις απο ανευθυνους ανθρώπους να κανουν κινησεις. αποφασισε εσυ για τις κινησεις που θα γινουν.παρε τα ηνια της ζωης σας στα χερια σου

Link to comment
Share on other sites

Eγω χαρηκα πολυ που σας γνωρισα ειδικα εσενα αρια που μιλησαμε λιγω παραπανω και ευχομαι σε ολες να ειστε γερες και να χαιρεστε τα βλασταρια σας!!!!!!!!!

Και οσο για το μελλον να ξερετε οτι θα δικαιωθειτε και θα βγαλετε υπεροχους ανθρωπους στην κοινωνια σαν τον αντρα μου που μεγαλωσε χωρις μπαμπα αλλα με πολυ αγαπη και στηριξη απο μια υπεροχη μητερα σαν εσας!!!!!!

Μπορει να μην εζησε πολλα χρονια για να τον καμαρωσει αλλα θα την ευγνωμονω παντα για τον υπεροχο ανθρωπο που δημιουργησε χαριζοντας μου την τυχη να τον τον εχω συντροφο και πατερα του γιου μου!!!!!!!

 

Φιλια πολλα στα παιδακια σας!!!!!!!!!!!!!

 

Marco polo μακαρι κι εμενα ο γιος μου να γινει ενας υπεροχος ανθρωπος που θα σεβεται την ανθρωπινη ψυχη και υπαρξη. αυτο ονειρευομαι για κεινον. δεν με νοιαζει τι επαγγελμα θα κανει, παρα μονο αυτο.

να χαιρεσαι το αγορακι σου. τελικα βρηκαμε απο ποια γενια πηρε τα ματακια? χα χα:P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν δεν σε θελει δεν σε θελει ρε παιδι μου,τελος. Απο την Κυριακη το πρωι που εφταξα καφεδακι παω να ανοιξω το laptop και internet πουθενα μεχρι και σημερα.Ωστοσο εντυσα το παιδακι μου,θυμομουν την διευθυνση και ξεκινησα για Πειραια μεσα στην καλη χαρα για να σας συναντησω.Κινηση?Την Δευτερα το πρωι η Κηφησιας ηταν πιο προσπελασιμη.Εφτασα στον Πειραια κατα της επτα το απογευμα και αντε να βρω την διευθυνση.Ε,αρχισε και η μικρη να τσιριζει στο πισω καθισμα,πεινασε το παιδι βλεπετε.Παρκαρω στο Χατζηκυριακειο απεξω και φτιαχνω γαλατακι της μικρης και την ταιζα μεσα στο σκοταδι.Ειχε παει οκτω η ωρα,λεω τωρα σιγα μην τις προλαβω και γυρισα πισω απογοητευμενη.Αυτα,λοιπον.Ελπιζω την επομενη φορα να σας γνωρισω και μ'ενδιαφερει αυτο που διαβασα περι καποιον κινησεων και δρασεων που συζητησατε.Ενημερωστε με και μενα αν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνια καλη μου ειναι οτι ισως τα ματακια και πολλα αλλα τα εχει παρει απο τον απαραδεκτο βιολογικο παπου του και οχι απο την υπεροχη μελαχρινη γιαγια του. Βλεπεις με τα γονιδια δεν μπορει να τα βαλει κανεις. Α ξεχασα πηρε και το αγυριστο μανιατικο κεφαλι του.

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνια καλη μου ειναι οτι ισως τα ματακια και πολλα αλλα τα εχει παρει απο τον απαραδεκτο βιολογικο παπου του και οχι απο την υπεροχη μελαχρινη γιαγια του. Βλεπεις με τα γονιδια δεν μπορει να τα βαλει κανεις. Α ξεχασα πηρε και το αγυριστο μανιατικο κεφαλι του.

 

χα χα!! τα ματια του ειναι υπεροχα... οποτε του δινουμε μια αφεση σε αυτο.

δυστυχως ναι, με τα γονιδια δεν μπορει να τα βαλει κανεις

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΗΚΩ Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΩΝ ΑΝΥΠΑΝΤΡΩΝ ΜΗΤΕΡΩΝ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 5 1/2 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΑ,

 

 

Κατά την γνώμη μου άφησε την μαιμού να βλέπει το μωράκι……και τέλος πάντων εγώ κατάλαβα ότι ο άνθρωπος πήγε για να ξαναζήσει την νεότητα του και του βγήκε ξινό, δεν περίμενε μωρό. Μπορεί και αυτός να ένοιωθε ερωτευμένος αλλά άμα ακούσουν για μωρό, πάνε για άλλα. Προφανώς ο ίδιος χρειάζεται μια μαμά να τον προσέχει. Το ότι ήταν χωρισμένος έπρεπε κάτι να σου λέει. Τελικά από τα πολλά κατάλαβα ότι ΠΟΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΝΔΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ (δηλαδή κουβαλητής στο σπίτι του και σωστός οικογενειάρχης). Για το μωράκι τώρα. Μπορείς να ζητήσεις διατροφή κλπ αλλά το θέμα χρυσή μου είναι εάν έχει για να πληρώσει;;; έχει;;; άμα δεν έχει, τι θα πάρεις;;; πες ότι έβαλες δικηγόρο, αν δεν του περισσεύει ευρώ από τον μισθό του; Κοίτα δεν ξέρω αν σου μίλαγε για μωρά κλπ. και όταν του έτυχε η εγκυμοσύνη έκανε την πάπια, αν όμως πραγματικά σας έτυχε τότε οφείλεις να τον αφήνεις να βλέπει το παιδί. Βασικά το παιδί χρειάζεται τον πατέρα του και άσε να τα βρουν μεταξύ τους. Αν το παιδί τον απορρίψει μελλοντικά αυτό είναι δικό του θέμα. Εσύ όμως δεν θα έχεις ανάμειξη σε αυτό. Νομίζω ότι όταν προκύπτει ένα μωρό η ευθύνη είναι 50% - 50% οπότε ο καθένας αναλαμβάνει το μερίδιο του. Αν τώρα κάποιος δεν θέλει να την αναλάβει αυτό είναι άλλο θέμα. Αν δεν το είχατε προγραμματίσει, αν όντως σας έτυχε, απλά αυτός δεν ήθελε άλλο παιδί και γι αυτό απομακρύνθηκε. Πολλοί με αυτόν τον τρόπο απλά δείχνουν ότι δεν θέλουν μωρό οπότε να αναλάβει την διακοπή κυήσεως η γυναίκα. Σε πολλές περιπτώσεις όταν μια γυναίκα διακόψει την κύηση, η σχέση επανέρχεται απλά το ζευγάρι είναι πλέον πιο προσεκτικό. Αυτό όμως δείχνει και άλλα θέματα, ότι το ζευγάρι δεν ήταν έτοιμο για οικογενειακή ζωή. Εγώ αυτά πιστεύω και προσωπικά σου προτείνω να μιλήσεις με έναν δικηγόρο. Λάβε υπόψη πάντα την οικονομική του κατάσταση, αν όντως δεν έχει, δεν αξίζει τον κόπο να τον πας δικαστικός, ούτε για σένα ούτε για το παιδί. Καλύτερα να δίνει μισό ευρώ όποτε μπορέσει παρά να ζητήσεις ένα ολόκληρο και να πάρεις απολύτως τίποτα. Εμένα ο πατέρας του παιδιού μου δεν έχει απολύτως τίποτα και για αυτό δεν μπήκα καν στον κόπο. Έρχεται βλέπει το παιδάκι του και αυτό είναι όλο. Επίσης μην το παίξεις κατά την γνώμη μου σκληρή με δικαστήρια κλπ. γιατί εάν ο άνθρωπος έχει ένα σπιτάκι μελλοντικά το παιδί σου κάτι θα έχει να λάβει (δια δυο εφόσον έχει και άλλο παιδί). Αν όμως τον τσαντίσεις τότε πίστεψε με μπορεί να το πουλήσει και μετά ΤΙΠΟΤΑ. Η εκδίκηση απλά φέρνει εκδίκηση. Κατά τα άλλα να σου ζήσει το μωράκι, υγεία, ευτυχία και χαρά….!

 

beba09 Να σου ζησει κ σενα κουκλα μου το μωρακι σου να'ναι καλοτυχο στην ζωη του,Σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου οντως η εκδικηση φερνει εκδικηση αλλα δεν αντεχουν αλλο τα νευρα μου ειλικρινα περασα εναν γολγοθα μονη μου τοσους μηνες που οταν ερχετε να την δει με αδεια χερια μου ερχετε να τον σκοτωσω,μου την δινει που το παιζει πατερας ( αγαπη μου τζουτζουκα μου ) κ τα λοιπα και στα αλλα απραγος.....Εχω ξεκινησει ιδει ασφαλιστικα μετρα, διατροφη κ επιμελεια κ ναι θα ζητησω διατροφη ( τωρα δεν δουλευει ειχε επιχειρηση κ την εκλεισε) αλλα ετοιμαζει να ξανα ανοιξει κ ειμαι απολυτα σιγουρη θα εξαφανιστει παλι οταν θα'χει χρηματα στα χερια του....Γιατι να του τα τρωνε οι γκομενες;;;;;;Γι'αυτο ετοιμαζω τα χνοτα μου απο τωρα για να ειμαι καλυμενη μετα. Η τελευταια του προθεσμια ειναι μεχρι την βαφτισει αν δεν βοηθησει πουθενα ( που ετσι θα γινει ) δεν θα ξαναδει το παιδι......ακουγετε εγωιστικο αλλα πιστεψε με παλευω να μεγαλωσω το παιδιμου τα'χεις περασει κ ξερεις κ το μονο που κανει ειναι να κορδονετε για την κορη του... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ οσο αφορα με την βαφτιση τι κανατε;;; Εμενα ο παππας δεν μου εκλεινε εκκλησια αν δεν ειναι παρον ο πατερας κ τελικα μετα απο μελαγη διαμαχη ( 2 μηνων )με την εκκλησια κ χαρτι απο δικηγορο την εκλεισα...Εσεις ειχατε προβλημα;:!:

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

lina μου να σου ζησει το μωρακι σου και καλως ηρθες στην παρεα μας. κι εγω καινουρια ειμαι. Λοιπον.. δυστυχως οι περισσοτερες απο εμας ειναι πανω κατω στη ιδια κατασταση με σενα. αλλες καλυτερα και αλλες χειροτερα.

εγω θα σου ελεγα να ζυγισεις τι ειναι καλο για σενα και το πλασματακι σου! μην περιμενεις απο ανευθυνους ανθρώπους να κανουν κινησεις. αποφασισε εσυ για τις κινησεις που θα γινουν.παρε τα ηνια της ζωης σας στα χερια σου

 

 

Να σου ζησει και σενα καρδουλα μου το αγγελουδι σου...Αυτο προσπαθω να κανω απο την ημερα που ακουσα την καρδουλα της αλλα υπαρχουν στιγμες που νοιωθω τοσο μονη.......Σαν χαρακτηρας ειμαι πολυ σκληρη ( η μητερα μου με ονομαζει ψυχρη εκτελεστρια )κ εχω μαθει να παλευω κ οτι εχω κανει μεχρι τωρα εγιναν απο την δυναμη της ψυχης μου......Για το παιδι μου ομως;;;Τρεμω κ χανω καθε ιχνος λογικης.Ειναι η πρωτη φορα που εκφραζομαι τοσο εντονα γιατι σας νοιωθω κοντα μου, για την οικογενεια μου ειμαι υποδειγμα δυναμης κ αναισθησιας δεν θελω να καταλαβουν πως πραγματικα νιωθω!

bZA8p2.png

:lol: ΜΕ ΛΕΝΕ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει και σενα καρδουλα μου το αγγελουδι σου...Αυτο προσπαθω να κανω απο την ημερα που ακουσα την καρδουλα της αλλα υπαρχουν στιγμες που νοιωθω τοσο μονη.......Σαν χαρακτηρας ειμαι πολυ σκληρη ( η μητερα μου με ονομαζει ψυχρη εκτελεστρια )κ εχω μαθει να παλευω κ οτι εχω κανει μεχρι τωρα εγιναν απο την δυναμη της ψυχης μου......Για το παιδι μου ομως;;;Τρεμω κ χανω καθε ιχνος λογικης.Ειναι η πρωτη φορα που εκφραζομαι τοσο εντονα γιατι σας νοιωθω κοντα μου, για την οικογενεια μου ειμαι υποδειγμα δυναμης κ αναισθησιας δεν θελω να καταλαβουν πως πραγματικα νιωθω!

μπορω να σε καταλαβω απολυτα !!! κι εγω ετσι φαινομαι. βοηθαω τους παντες, ειμαι ψυχραιμη, αλλα κανεις δεν ξερει οτι αν μου κανει ενα φου και φυσηξει θα πεσω κατω.

απ'οτι καταλαβαινω ομως εχουμε να περασουμε και πολυυυυ πιο δυσκολες μερες, οποτε ας οπλιστουμε με πολυ δυναμη. τουλαχιστον η μια με την αλλη ας βοηθιόμαστε οπως μπορούμε.

σχετικα με τη βαφτιση, το εχω ξαναπει βεβαια, δεν μου το βαφτιζαν το παιδι. τελικα βρεθηκε ενας πολυ καλος ανθρωπος (παπας) και την καναμε. για σκεψου να θελεις να βαφτισεις το παιδι σου χριστιανο και να μην μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

 

beba09 Να σου ζησει κ σενα κουκλα μου το μωρακι σου να'ναι καλοτυχο στην ζωη του,Σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου οντως η εκδικηση φερνει εκδικηση αλλα δεν αντεχουν αλλο τα νευρα μου ειλικρινα περασα εναν γολγοθα μονη μου τοσους μηνες που οταν ερχετε να την δει με αδεια χερια μου ερχετε να τον σκοτωσω,μου την δινει που το παιζει πατερας ( αγαπη μου τζουτζουκα μου ) κ τα λοιπα και στα αλλα απραγος.....Εχω ξεκινησει ιδει ασφαλιστικα μετρα, διατροφη κ επιμελεια κ ναι θα ζητησω διατροφη ( τωρα δεν δουλευει ειχε επιχειρηση κ την εκλεισε) αλλα ετοιμαζει να ξανα ανοιξει κ ειμαι απολυτα σιγουρη θα εξαφανιστει παλι οταν θα'χει χρηματα στα χερια του....Γιατι να του τα τρωνε οι γκομενες;;;;;;Γι'αυτο ετοιμαζω τα χνοτα μου απο τωρα για να ειμαι καλυμενη μετα. Η τελευταια του προθεσμια ειναι μεχρι την βαφτισει αν δεν βοηθησει πουθενα ( που ετσι θα γινει ) δεν θα ξαναδει το παιδι......ακουγετε εγωιστικο αλλα πιστεψε με παλευω να μεγαλωσω το παιδιμου τα'χεις περασει κ ξερεις κ το μονο που κανει ειναι να κορδονετε για την κορη του... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ οσο αφορα με την βαφτιση τι κανατε;;; Εμενα ο παππας δεν μου εκλεινε εκκλησια αν δεν ειναι παρον ο πατερας κ τελικα μετα απο μελαγη διαμαχη ( 2 μηνων )με την εκκλησια κ χαρτι απο δικηγορο την εκλεισα...Εσεις ειχατε προβλημα;:!:

 

 

 

Καλησπέρα υγεία και ευτύχια.........όχι δεν είχα πρόβλημα να βαπτίσω το παιδί...απλά την μέρα της βάπτισης ο παπάς δημιούργησε κάποια θέμα. Είχα κλείσει την εκκλησία, είχα πάει χαρτί ότι έχει συμφωνηθεί το όνομα με συμβολαιογραφική πράξη και τελικά την μέρα της βάπτισης ο παπάς έλεγε τα δικά του. Ο πατέρας της μικρής που είναι μουσουλμάνος ευτυχώς ήταν παρόν στην βάπτιση και υπέγραψε ότι δέχεται να βαπτιστεί και δώσαμε και 100 € ευρώ για την εκκλησία και η βάπτιση έγινε. Βασικά δεν είχαν δικαίωμα να μου αρνηθούν και άλλωστε ήμουν τυπική, είχα πάει τα χαρτιά αλλά αυτοί μάλλον....καταλαβαίνεις.

 

Κοίτα κάνε ότι νομίζεις καλύτερο αλλά εσένα ο πατέρα της είναι έλληνας οπότε τι να πω....εμένα είναι ξένος και τα πρόβληματα είναι πολλά, και πολύ απλά δεν του έχω εμπιστοσύνη. Εγώ κινδυνεύω να μου το πάρει και από πάνω.

 

Όσο αυτό για τις γκόμενες το καταλαβαίνω απόλυτα......αλλά τι να πω. Κοίτα να βρεις αν μπορείς και εσύ έναν άνδρα να σε στηρίζει ψυχολογικά. Μην μείνεις να τον περιμένεις. Το μήνυμα του είναι ξεκάθαρο. Εγώ ζω με γονείς που ούτε για καφέ δεν δέχονται να βγω μόνη μου. Νοιώθω πολύ μόνη και κυρίως δεσμευμένη. Πάνω απ όλα όμως νοιώθω ηλίθια και τελικά θεωρώ ότι καλά κάνουν κάποιες γυναίκες και τους άνδρες τους κοροιδεύουν ασύστολα και τους τα φοράνε και το παίζουν και κυριές....καλά κάνουν!!! Εγώ με τις θεωρίες μου τώρα έχω να μεγαλώσω μόνη μου ένα παιδί.

 

Ευχομαι η κόρη μου να είναι καλότυχη και πάνω από όλα μυαλομένη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...