Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαρέθηκα να ακούω το μακρύ και το κοντό του καθενός...!


Recommended Posts

πεθερα προς το μωρο

 

αχ, αχ αχ, το κοριτσι μου, απο το σοι μας πηρε.....

ιδια ο μπαμπας της....

 

ολοιδια ειναι.... αχ αχ αχ....

 

κοιτα κοριτσι μου , εσυ να μην μοιασεις ουτε τον πατερα σου ουτε την μανα σου , να μοιασεις τον θειο σου (τον αλλο της γιο), που ειναι εξυπνος , δραστηριος, ομορφος, καλοντυμενος, χαμογελαστος, ομορφος, εξυπνος, δραστηριος..... (κ ξανα τα ιδια & τα ιδια), που τον μεγαλωσα με Milupa, εκεινα τα χρονια,

 

εεε δεν αντεξα.... κ της ειπα, γιατι μαμα το παιδι γονεις δεν εχει να μοιασει.... κ στην τελικη με τον θειο της την εκανα....

το βουλωσε....

 

στο μεταξυ τα ειχα παρει ασχημα .... γιατι ο εν λογο θειος , ειναι μετριου αναστηματος , χοντρος , φαλακρος, υπεροπτης, εγωιστης, ισχυρογνωμων, αντικοινωνικος, την εχει δει ο αντρας, ειναι 39 ετων & δεν εχει κανει τιποτα ουσιατικο στην ζωη του (επαγγελματικα εννοω) & παντρευτικε περιπου μαζι με εμας (μετα απο 15 ετη σχεση) , γιατι θα παντρευομασταν εμεις.

 

ενω εγω & ο αντρας μου , ειμαστε 1,80 & 1,94 αντιστοιχα, εμφανισιμοι, αδυνατοι, με μαλλια, ευδιαθετοι, κοινωνικοι, επαγγελματικα... καλα, με το σπιτι μας , τα αυτοκινητα μας , τους φιλους μας κτλ....

 

 

βεβαια ολα αυτα που γραφω ειναι το πολυ ψιλα.... γιατι τα χοντρα τα θυμαμε & φουντωνω.... & καπου εχω γραψει... μερικα... παλιοτερα....

 

αφου σκευτομαι να εκδοσω βιβλιο.... με τιτλο εγω & η πεθερα μου, συντομοι διαλογοι!!!

best seller θα γινει... θα δανιστω & μερικα απο το φυστικακι..... (αναρπαστο!!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 256
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω προς πεθερα : μαμα σκεφτομαστε να βαλουμε στην μπεμπα το ονομα του μπαμπα (αντρα της)

 

πεθερα: ουϊ ουϊ τι ονομα ειναι αυτο που θα δωσετε στο κοριτσι!!!

εγω: αθανασια .... πολυ ωραιο

πεθερα: καλα τρελαθηκατε, τι δουλεια εχετε να βαλετε το ονομα του πεθερου σου.

εγω: εε, ειπαμε πρωτο εγγονι , να τον τιμισουμε.

πεθερα: τι βλακειες ειναι αυτες ... οτι ονομα θελετε να δωσετε στο παιδι... τι; επειδι ειναι πρωτο πρεπει να του βαλετε το ονομα.... οχι οχι οτι ονομα θελετε εσεις να του δωσετε

εγω: καλα θα τον ρωτησουμε & αποφασιζουμε .

πεθερα: οχι οχι, δεν χρειαζετε να τον ρωτησετε , εσεις οι 2, το ζευγαρι να αποφασησετε, μονοι σας.... ακου... να βαλουν το ονομα του πεθερου....

εγω: καλα εμεις θα τον ρωτησουμε & αν δεν θελει θα βαλουμε το ονομα της μαμας μου (μαρια)

πεθερα: -

 

δεν λεει τιποτα... σκεφτομαι εγω, το επαθε το εγκεφαλικο τωρα....

 

 

πεθερα: οτι ονομα θελετε, εσεις να βαλετε.... αλλα ολο το χωριο ( εκει που μενει αυτη)

βασουλα το φωναζουν το μωρο ( βασω την λενε)

 

εγω: ποιο χωριο? τι βασω?... α!!! δεν πειραζει μολις την βαφτισουμε θα την λενε μαρια

 

 

την αλλη μερα.... το τι ακουσε ο συζυγος μου απο την μανα του... δεν λεγετε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεγαλο προβλημα να ερχουν ολοι αποψη!!!!! απλα δεν λες σε κανεναν τιποτα!!!!!

και το χειροτερονα ειναι η πεθερα τι κανεις τοτε???? οχι τιποτα αλλο αλλα ρωταει κιολας!!!!!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,η πεθερα μου τη πρωτοχρονια στη προποση σε ευχη του αντρα μου αντε και του "χρονου με το μωρακι" ανταπαντησε "αν το θελει ο θεος".βεβαια την καταλαβαινω επειδη εχει κανει και δυο αποβολες αλλα αυτα δε λεγονται ρε γμτ μου.

επισης μου συνεστησε,οπως εγραψα και σε αλλο θεμα 5 μερες πριν γεννησω να κρατησω νηστεια για να κοινωνησω,αλλα εκει δεν αντεξα και της το κοψα.αμαν δε τη μπορω τη γρουσουζια...

κατα ταλλα αλλες "συμβουλες" απο καλοθελητες δε με αγγιζουν καν γιατι ξερω τον εαυτο μου και ξερω οτι ολα θα παν καλα

οπως πχ "αχ θα γεννησεις και θα δεις τη γλυκα και θα ξενυχτας και θα κλαιει το παιδι και δε θα ξερεις γιατι"

Ε Λ Ε Ο Σ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα ανοιξα αυτο το θεμα γιατι εχω ακουσει τοσες βλακειες κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου τισ περισσοτερες απο την πεθερα μου βασικα αλλα κ γενικα...Παραδειγμα...Μπαινω στον μηνα μου 24 Οκτωβρη απο εκει κ περα οποτε θελει θα ερθει το μωρο λεω...Απαντηση : Οχι εδω στη Ελλαδα μεχρι 39-40 εβδομαδες πανε αφου τοσο χρειαζεται το μωρο...Οριστε λεω???Τακουει κ ο αντρας μου κ θα νομιζει οτι τα λεει κ σωστα σαν εμπειρη που ειναι (σκατα εμπειρη μαυτα που λεει τελοσπαντων)...Αναρωτιεμαι τι εχω να ακουσω μετα με το παιδι...Μεχρι κ οτι αγορασα νωρις καποια πραγματα κλπ μου ειπε...Αντε δηλαδη λογαριασμο θα δωσω οτι θελω θα κανω..Μουχει σπασει τα νευρα κανω πολυ μεγαλη υπομονη για να μην πω για την αδιαφορια ουτε τηλ ουτε τπτ κ μπροστα στον γιο της ολο την κοιλια μου φιλαει!Μονο μπροστα του!Ελεος!Ζω στη ζωνη του λυκοφωτος!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα είναι ένα είδος πεθεράς και αυτή!!!Μην της δίνεις σημασία σε αυτά που λέει!Απλά κράτα τα καλύτερα να τα λέμε να γελάμε!Έχω ακούσει εγώ από τη δικιά μου.....Εσύ με τον άντρα σου να είσαι καλά και με το καλό το παιδάκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαινω στον μηνα μου 24 Οκτωβρη απο εκει κ περα οποτε θελει θα ερθει το μωρο λεω...Απαντηση : Οχι εδω στη Ελλαδα μεχρι 39-40 εβδομαδες πανε αφου τοσο χρειαζεται το μωρο...

Αυτό γιατί είναι περίεργο / λάθος; Εμένα σωστό μου ακούγεται :oops:

Link to comment
Share on other sites

αλλο πραγμα ειναι το οσο χρειαζεται το μωρο και αλλο πραγμα ειναι οτι παει μεχρι 39-40 εβδομαδες..!!!

η κυηση μπορει να φτασει και τις 42 εβδομαδες γιατι τοσο θελει το μωρο!!

ο γιατρος ομως θελει να φτασει μεχρι τις 39-40 εβδομαδες!

 

η ΠΗΤ ειναι Πιθανη Ημερομηνια Τοκετου δεν ειναι ΤΕΛΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ!

ο γιατρος αφηνει να εννοηθει οτι μετα απο αυτην την μερα θα κανει προκληση.. το γιατι ας το κρινει ο καθενας μονος του!

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Από βλακείες άλλο τίποτα!!Εμένα επειδή η κορούλα μου δεν έχει πολύ μαλλί όλοι την περνάνε για αγόρι και όταν τους λέω ότι είναι κορίτσι μου λέν ότι εξαιτίας αυτού το επόμενο θα είναι αγόρι...Ε και αυτό κορίτσι είναι!!!Ή αυτο με την κοιλιά??Πάντα ξέρουν το φύλο του παιδιού.Τότε γιατί να κάνω υπέρηχο??όλες οι παλιές πια τα ξέρουν όλα,εμείς είμαστε οι "άχρηστες" μάνες.Άντε μην τα πάρω με τις βλάκείες τους!!Όπως καταλαβαίνετε είμαι καμμένη από πεθερικά και σόι γενικότερα και κάτι λίγο οι ορμόνες...(χαχαχα).Άντε τα είπα πάλι και χαλάρωσα!!

Πολλά φιλιά.

Dimitris+Ioanna=Iliana+expected baby!2iftp3.png

Gvuqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1)Από το σχήμα της κοιλιάς,από τους πόνους στη μέση,είχαν βγάλει ότι θα κάνω αγόρι.Έκανα κορίτσι.

2)Επειδή είχα ομορφύνει,έλεγαν ότι θα κάνω αγόρι-το κορίτσι τραβάει την ομορφιά της μάνας του.

3)Μη σηκώνεις τα χέρια ψηλά-θα δεθεί ο λώρος.

4)Μην κάθεσαι σταυροπόδι-θα δεθεί ο λώρος.

5)Μην πιεις αναψυκτικό-θα κουφαθεί το παιδί.

6)Μη φας τζατζίκι-θα ρεύεται το μωρό όλη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

1)Από το σχήμα της κοιλιάς,από τους πόνους στη μέση,είχαν βγάλει ότι θα κάνω αγόρι.Έκανα κορίτσι.

2)Επειδή είχα ομορφύνει,έλεγαν ότι θα κάνω αγόρι-το κορίτσι τραβάει την ομορφιά της μάνας του.

3)Μη σηκώνεις τα χέρια ψηλά-θα δεθεί ο λώρος.

4)Μην κάθεσαι σταυροπόδι-θα δεθεί ο λώρος.

5)Μην πιεις αναψυκτικό-θα κουφαθεί το παιδί.

6)Μη φας τζατζίκι-θα ρεύεται το μωρό όλη την ώρα.

:lol::lol::lol:!!!!!!!

jyjdp3.png

sWN4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1)Από το σχήμα της κοιλιάς,από τους πόνους στη μέση,είχαν βγάλει ότι θα κάνω αγόρι.Έκανα κορίτσι.

2)Επειδή είχα ομορφύνει,έλεγαν ότι θα κάνω αγόρι-το κορίτσι τραβάει την ομορφιά της μάνας του.

3)Μη σηκώνεις τα χέρια ψηλά-θα δεθεί ο λώρος.

4)Μην κάθεσαι σταυροπόδι-θα δεθεί ο λώρος.

5)Μην πιεις αναψυκτικό-θα κουφαθεί το παιδί.

6)Μη φας τζατζίκι-θα ρεύεται το μωρό όλη την ώρα.

τρωγε πολυ για να βγαλεις παχουλο μωρο!(ετσι πρεπει να ναι τα μωρα )

εγω 19 εβδομαδων εμαθα οτι εχω κοριτσι κ επεμεναν μεχρι κ την ωρα της γεννας οτι εχω αγορι κ μερικες θειαδες φεραν γαλαζια δωρακια!

μην απλωνεις αναποδα τα ρουχα σου θα ερθει αναποδα το παιδι!( κ καθομουν κ γυριζα τα ρουχα βρεμενα κ μου βγαινε η ψυχη με την κοιλια στο στομα γιατι οταν τα εβλεπαν καναν σαν υστερικες)

μην απλωνεις τα ρουχα του παιδιου βραδι!(αυτα που ειχα αγορασει για την κλινικη πριν γεννηθει το μωρο!

επεισης αγορι θα κανεις το ειδα στο συκωτι(οχι το δικο μου!)του κακομοιρου του αρνιου πολλα θυσιαστηκαν για να δουν τι παιδι εχω γιαυτο οταν παω στο μαντρι με βλεπουν κ εξαφανιζονται!!!!!:shock:

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

:):):):):):):):):):) πολύ γέλιο!!!

 

Το 4 με το σταυροπόδι και το 5 με την κουφαμάρα μου το λένε κι εμένα!!!

 

"Βάλε τον άντρα σου να σε βυζαίνει απ' τον 6ο για να κατέβει το γάλα πιο εύκολα" :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

Κατά τα άλλα, μην παρεξηγείτε καλέ τίποτα, απλά γελάστε με την ψυχή σας!

Link to comment
Share on other sites

5)Μην πιεις αναψυκτικό-θα κουφαθεί το παιδί.

 

Α εμενα μου ειπαν ότι θα τυφλωθεί!! Το αποκορύφωμα σε οικογενειακό τραπέζι (μετα την ανακοίνωση του γεγονότος) που η πεθερά μου μου αρπαξε την κοκα κολα μου απο το χερι τσιρίζοντας ότι θα τυφλώσω το παιδί!!:shock::shock::shock:

και απειρα άλλα!!!!

Ευτυχώς με είχε προειδοποιήσει ο γιατρούκος μου ότι θα ακούσω πολλές τετοιες μ......!!!!!!

Α! και επειδή έφαγα όλο τον μήνα ελεγαν όλοι (πεθερα παλι) ότι κατι δεν παει καλα με το παιδι και δεν με εχουν πιασει πονοι γιατί αυτη την πιανανε πόνοι μολις έμπαινε στο μηνα της σε ολα της τα παιδια!

2XNsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχχχχ

 

Μην κάθεσαι σταυροπόδι, μη φοράς τακούνι, μην απλώνεις βράδι μη το 1 μη το άλλο...και το χιτ:όταν ρωτούσα γιατί έπαιρνα την εξής απάντηση:ε δεν ξέρω, έτσι λένε ότι δεν κάνει:shock:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σταυροποδι ειναι οντως το κατι αλλο....σαν τρελη κανει η πεθερα μου...η μεγαλυτερη βλακεια αλλα κ γελιο ταυτοχρονα ειναι που οταν τις δειχνουμε τον υπερυχο του μωρου(απο τον πρωτο υπερυχο να το τονισω αυτο) λεει με το που βλεπει το μωρο.....καλεεεεε αυτο ειναι ιδιο ο γιος μου,τπτ δεν εχει παρει απο σενα το παιδι.... η γλυκουλα μου!!!:P:evil:

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

εσεις μονο απο πεθερες εγω ειχα κ ολο ο σοι!

εμενα μου ελεγαν να μην κανω σταυροποδι για να μην πνιξω το παιδι

κοριτσια οσες γεννησετε το πρωτο θα δειτε οτι τα χειροτερα ερχονται μετα!!!!!

εμενα οταν η μικρη μου εκανε στοματιτιδα 2,5 μηνων ηθελαν να παω να την ξορκισω να παρουν νερο απο κει που πινουν οι κοτες κ να το δινω λιγο λιγο στο βρεφος κ οταν αρνηθηκα μου ειπαν να την παω τρεις νυχτες να την ξορκισει μια κυρια με ξυλο απο ελια.εγω πηγα κ την ξορκισε η παιδιατρος με νυσταμισιν:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

[quote

 

"Βάλε τον άντρα σου να σε βυζαίνει απ' τον 6ο για να κατέβει το γάλα πιο εύκολα" :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

 

!

 

δεν ειμαστε σοβαροι ετσι;;;;; σου ειπαν τετοιο πραγμα;;

Link to comment
Share on other sites

ναι ηταν και ο γιος της μια ολοιδια κουκιδα!!!ελεος ρε παιδια τι ειναι αυτα τα πραγματα!!τουλαχιστον η δικια μου δε μου ελεγε τιποτα.το μονο που εχω ακουσει απο τη μανα μου ηταν να μη καθομαι οκλαδον που πολυ με βολευε,και οτι εχω ομορφυνει πολυ(ξεραμε οτι ηταν αγορι)το οποιο οποτε το ακουγα νομιζα οτι με δουλευουν γιατι εγω αυτο που εβλεπα στο καθρεφτη δε μου αρεσε καθολου!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το σταυροποδι ειναι οντως το κατι αλλο....σαν τρελη κανει η πεθερα μου...η μεγαλυτερη βλακεια αλλα κ γελιο ταυτοχρονα ειναι που οταν τις δειχνουμε τον υπερυχο του μωρου(απο τον πρωτο υπερυχο να το τονισω αυτο) λεει με το που βλεπει το μωρο.....καλεεεεε αυτο ειναι ιδιο ο γιος μου,τπτ δεν εχει παρει απο σενα το παιδι.... η γλυκουλα μου!!!:P:evil:

μην το λες εμενα στην β επιπεδου φαινοταν καθαρα οτι εμοιαζε στον αντρα μου κ ακομα ιδια ειναι κ ουτε τρεφω ελπιδες να μοιασει καποτε σε μενα εσυ να της λες οταν γεννησεις... ναι αλλα αν την γδυσω απο την μεση κ κατω ολοιδιες ειμαστε δεν μας ξεχωριζεις!!!!:D:D:D:D

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...