Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαρέθηκα να ακούω το μακρύ και το κοντό του καθενός...!


Recommended Posts

μπα, μια χαρα εισαι!!! κ γω πολυ χαλαρα το εχω δει το θεμα!!!ειπα παραπανω τι κουφα εχω ακουσει....μεχρι κ να μεινω μακρια απο τον συζυγο μου επειδη ειναι βοηθος κτηνιατρου κ θα με κολλησει τοξοπλασμα!!!!και αν κ θα κλεισω τον εκτο μηνα σε λιγο---ειμαι στην 25η βδομαδα, μου λενε...καλε που ειναι η κοιλια σου???επειδη τωρα αρχιζει να φουσκωνει!!!!κ το οτι ερχονται κ οι ασχετοι να την χαιδευουν??????εχουμε να ακουσουμε πολλα!!!!! αλλα λεω να ακουμε τους γιατρους μας κ τους ασχετους να τους γραφουμε!!!!ολοι εχουν αποψη για τα παντα!!!! κ εχουν ξεχασει τη λεξη διακριτικοτητα....α!!!κ οταν εμαθε η γιαγια μου οτι θα κανω κοριτσι ειπε " ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΥΓΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!"....επειδη εκεινη ηθελε αγορι κ εκανε 3 κορες!!!λες κ εγω θα ειχα προτιμηση!!!!!ελεος πια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 256
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aπο τα πιο κουφα τα ακουσα στο ιατρειο του γυναικολογου μου....

ηταν μια εξω εκει που περιμεναμε να μπουμε και λεει το θεικο....σε μια αλλη κοπελα εγκυο....

''Να μην πινεις αναψυκτικα και ειδικα σοδα...γιατι το μωρο θα κουφαθει απο τις μπουρμπουλιθρες:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:''

Με επιασε ενα σπαστικο γελιοοο αλλο πραγμα...

 

Αμα ακουγαμε οτι μας ελεγαν θα επρεπε να ειχαμε τρελαθει.....:shock::lol:;)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πριν μαθουμε το φυλλο, μου ελεγαν ολες βλεποντας την κοιλια μου "αγορι, αγορι σιγουρα!!".Αφου μαθαμε οτι ειναι κοριτσακι, οταν με ρωτανε και τους λεω οτι ειναι κοριτσι, μου απαντανε "Ε,ναι!!Αφου φαινεται!!!"

:shock::shock::shock::shock:

Και ο παπουλης μου οταν εμαθε για το φυλλο ειπε στον αντρα μου:

"Δεν πειραζει, μην στεναχωριεσαι, παιδι ειναι κι αυτο!!"

χαχαχαχαχαχαχαχα!

Ifk7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ να'στε καλά, πολύ γελάω με όσα διαβάζω! θα μπαίνω κάθε πρωί μόλις ξυπνήσω να μου ξεκινάει καλά η μέρα. :lol:

 

μπα, μια χαρα εισαι!!! κ γω πολυ χαλαρα το εχω δει το θεμα!!!ειπα παραπανω τι κουφα εχω ακουσει....μεχρι κ να μεινω μακρια απο τον συζυγο μου επειδη ειναι βοηθος κτηνιατρου κ θα με κολλησει τοξοπλασμα!!!!και αν κ θα κλεισω τον εκτο μηνα σε λιγο---ειμαι στην 25η βδομαδα, μου λενε...καλε που ειναι η κοιλια σου???επειδη τωρα αρχιζει να φουσκωνει!!!!κ το οτι ερχονται κ οι ασχετοι να την χαιδευουν??????εχουμε να ακουσουμε πολλα!!!!! αλλα λεω να ακουμε τους γιατρους μας κ τους ασχετους να τους γραφουμε!!!!ολοι εχουν αποψη για τα παντα!!!! κ εχουν ξεχασει τη λεξη διακριτικοτητα....α!!!κ οταν εμαθε η γιαγια μου οτι θα κανω κοριτσι ειπε " ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΥΓΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!"....επειδη εκεινη ηθελε αγορι κ εκανε 3 κορες!!!λες κ εγω θα ειχα προτιμηση!!!!!ελεος πια!!!!

 

Ρε δεν πάνε καλά, πες τους! :shock: Εμείς έχουμε 3 γάτες, αλλά τους έχω κόψει το βήχα απ' την αρχή και δεν τολμάνε να πούνε τίποτα. Όχι οι γάτες, για τον κόσμο λέω. Με ρωτάνε μόνο "δε φοβάσαι;" Τι να φοβηθώ; Αφού δεν ξέρει ο κόσμος ούτε τι είναι το τοξόπλασμα ούτε πώς μεταδίδεται. Όταν το είπα στη γυναικολόγο μου, μ' έβαλε να κάνω εξέταση για τοξόπλασμα ΠΡΙΝ μείνω έγκυος κι όταν έμεινα φυσικά ξαναέκανα. Συνολικά έχω κάνει εξέταση 3 φορές στη ζωή μου, κι αντισώματα δεν έχω. Που σημαίνει ότι τόσα χρόνια με γατιά στο σπίτι (χώρια τ' αδέσποτα που πιάνω) και δεν έχω κολήσει ποτέ. Τώρα που έχω ένα λόγο παραπάνω να προσέχω, θα κολήσω; Κι όσες κολήσανε, οι μισές και παραπάνω ΔΕΝ είχαν γάτα, από αλλου το πήρανε κι ενοχοποιούνε τα καημένα τα ζωάκια.

 

Ακριβώς! Έχω μια γνωστή που η γάτα της όντως νοσεί από τοξόπλασμα κι όμως ούτε ο γυναικολόγος της ούτε ο κτηνίατρος της είπαν να διώξει τη γάτα όταν έμεινε έγκυος. Και φυσικά ούτε τώρα ο παιδίατρος. Απλά θέλει λίγη παραπάνω προσοχή με υγιεινή της γάτας, τα ξέρεις φαντάζομαι. A και ξέρω κι άλλη περίπτωση που έχουν γάτα με aids. Αλλά που να κάθεσαι να εξηγείς στον κάθε άσχετο! :mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα!Πωπω βρε κοριτσια, πολυ γελιο καλε!!Τι ζορι τραβανε ολοι με τα μωρακια μας ε??

Εγω παντως δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο απο την πεθερουλα μου, ισα ισα που ειναι ο πιο διακριτικος ανθρωπος που εχω γνωρισει!Ομως δεν εχω να πω τα ιδια και για τη δικια μου μανουλιτσα και μπαμπα!!Οι οποιοι εχουν ξεφυγει!!Επειδη εχουμε 2 σκυλακια μεσα στο σπιτι...το τι μας εχουν πει δεν λεγεται,και οχι μονο οι γονεις μου αλλα ολοι οι συγγενεις!Μας βαζουν κατω πολλοι μαζι και μας κανουν κυρηγμα λες και ξερουν καλυτερα απο τον μαιευτηρα ή τον κτηνιατρο, ή οτι εμεις θελουμε να βλαψουμε το μωρο μας!!Οχι απλα μας εχουν πρηξει...κατι παραπανω!

Ή το αλλο!!!Μολις ειπε ο αντρουλης μου σε εναν "φιλο" του οτι θα γινει μπαμπας...εκεινος του ειπε:

"Καποτε ηταν τα γυαλια στη μοδα, τωρα ειναι τα παιδια"

:shock::shock::shock::shock:

...............Οτι του φανει του λωλοστεφανη!

Βρε κοριτσια και αγορια...εγω καταλαβα οτι εχουμε να ακουσουμε πολλαααα,

πρεπει να το ριξουμε μαλλον στην παλαβη, ή να προσπαθησουμε τουλαχιστον!

Υπομονη και......συνδεση με Κάιρο!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Καλα αυτο με τα σκυλακια οτι να ναι.Σε πληροφορω οτι ο γιατρος ειπε να προσεχω τους ανθρωπους και οχι το σκυλακι μου που ειναι υγιεστατο περισσοτερο και απο εμενα :P

Καλα εμεινα ολιγον τι :shock: με αυτο που ειπε ο "φιλος" απιστευτο :shock::shock:

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πριν μαθουμε το φυλλο, μου ελεγαν ολες βλεποντας την κοιλια μου "αγορι, αγορι σιγουρα!!".Αφου μαθαμε οτι ειναι κοριτσακι, οταν με ρωτανε και τους λεω οτι ειναι κοριτσι, μου απαντανε "Ε,ναι!!Αφου φαινεται!!!"

:shock::shock::shock::shock:

Και ο παπουλης μου οταν εμαθε για το φυλλο ειπε στον αντρα μου:

"Δεν πειραζει, μην στεναχωριεσαι, παιδι ειναι κι αυτο!!"

χαχαχαχαχαχαχαχα!

 

Συγνωμη ρε γμτ αλλα τι κολληματα ειναι αυτα που εχει ο κοσμος με τα κοριτσια οτι και καλα κριμα και δεν πειραζει και μη στενοχωριεσαι....πανε καλα?Ε ρε βρισιδια που θα ετρωγαν αμα ειχα κοριτσι και τα ελεγαν αυτα!

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eλεος δλδ...εχω ακουσει κ γω μερικα κουφα..λιγα ευτυχως...Κατ'αρχην εγω παντα ελεγα οτι το πρωτο μ θα ειναι κοριτσακι..ετσι το λεγα εγω γτ ηθελα κιολας κοριτσακι με φρου φρου κ αρωματα!!Ο αντρας μου κ ο αδερφος του θελανε αγορια (μη χαθει το ονομαα...δεν το σχολιαζω...) κ οταν μαθαμε οτι ειναι κοριτσι (εγω να ειμαι σαν χαζοχαρουμενη απ τη χαρα) μου ειπανε:Δεν πειραζει..Δλδ τι να πειραζει??????????Ποιον να πειραζει?????????ΔΕΝ το καταλαβαινω το ηλιθιο κολλημα που εχουνε μερικοι.......Ας ειναι γερο το παιδι μ και το φυλο ουτε που με νοιαζει!!!!!!!!!!!! Σκεφτειται οτι τωρα ειμαι 8,5 μηνων και προχθες με ρωτησε ο κουνιαδος μ παλι:Σιγουρα ειναι κοριτσι?? (παλι καλα π ο αντρας μ ειναι ο πιο κουλ στην οικογενεια τους..μακραν με διαφορα..)Τεσπα....Κ αυτο με τα αναψυκτικα???Μ το ελεγε η κομμωτρια μ..κ επισης οτι επειδη εχω σγουρα μαλλια θα βγει σγουρη κ η κορη μ και επειδη στο σοι τ σντρα μ ειναι μονο αγορια θα κανουμε αγορι.....Χαχαχαχαχα!!!!!!Αχ το τι θα ακουσουμε μετα τη γεννα δεν ξερω...Α! ηδη μ λενε το μωρο να μην το κοιμιζω μονο στη μια πλευρα γτ θα χαλασει το κεφαλι του..:shock::shock::shock::shock::shock:...αχαχαχαχαχαχα....ελεος ε????Δλδ αν δεν μ το ελεγαν εγω ποτε δεν θα το γυρνουσα πλευρο.....οχι ποτε........Κοριτσια...τρελιτσα παιξ'τε το!!!!!!!!!!!Απο το ενα να μπαινει απο το αλλο να βγαινει!Α και να τους διακοπτεται με οτι βλακεια σκεφτειται οταν δινουν "συμβουλες" τετοιου τυπου να τους σπατε κ τα νευρα..Μαλλον υποτιμουν τη νοημοσυνη μας..Βεβαια καποια πραγματα που σας φαινονται σωστα να τα κρατατε αλλα ΟΤΙ θελετε εσεις!!!!!Μανα ειναι μονο μια για το παιδι της....

OiM1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά το θέμα έχει απίστευτο γέλιο! Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος μια συνάδελφος στη δουλειά αντί να μου πει συγχαρητήρια μου είπε "Ε, δεν πειράζει!"

 

Ίσως επειδή είμαι λίγο μικρή νόμιζε ότι έμεινα έγκυος χωρίς να το θέλω. Παρόλο που στην πραγματικότητα έκανα προσπάθειες σχεδόν δύο χρόνια!

Σκέφτομαι σωστά = νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω κατευθειαν στο ψητο. Ειμαι στην 25η εβδομαδα και εχω παρει 4 κιλα συνολο μεχρι στιγμης. Αδυνατη δεν ημουν ποτε . Υπερβαρη ναι. Χθες με βλεπει μια συγγενης και μου λεει : "Καλε πως εγινες ετσι? Σε χωραει ο καθρεφτης? Εισαι τεραστια!! Πως τα καταφερες ετσι?" ... Φυσικα την εβρισα ΜΕ ΒΡΙΣΙΕΣ οχι αστεια αλλα το φαρμακι το ειχε ριξει.:evil: Πως δεν με επιασαν τα κλαματα δεν ξερω.:cry: Ημουν πολυ στενοχωρημενη ολη μερα.:( Το χειροτερο ηταν οτι ηταν αλλα 4 ατομα μπροστα:oops:. 2 ακομα συγγενεις και 2 γειτονες. Ενιωσα πολυ ασχημα. Ενταξει ξαναλεω αδυνατη δεν ημουν ποτε παντα ειχα κιλα. Αλλα αφου ξερει οτι ειμαι εγκυος και σε ποιο μηνα ειμαι ηταν συμπεριφορα αυτη?

Δεν θελω να πιστευω οτι συμπεριφερθηκε ετσι επειδη η ιδια ειναι γεροντοκορη χωρις παιδια.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eλεος δλδ...εχω ακουσει κ γω μερικα κουφα..λιγα ευτυχως...Κατ'αρχην εγω παντα ελεγα οτι το πρωτο μ θα ειναι κοριτσακι..ετσι το λεγα εγω γτ ηθελα κιολας κοριτσακι με φρου φρου κ αρωματα!!Ο αντρας μου κ ο αδερφος του θελανε αγορια (μη χαθει το ονομαα...δεν το σχολιαζω...) κ οταν μαθαμε οτι ειναι κοριτσι (εγω να ειμαι σαν χαζοχαρουμενη απ τη χαρα) μου ειπανε:Δεν πειραζει..Δλδ τι να πειραζει??????????Ποιον να πειραζει?????????ΔΕΝ το καταλαβαινω το ηλιθιο κολλημα που εχουνε μερικοι.......Ας ειναι γερο το παιδι μ και το φυλο ουτε που με νοιαζει!!!!!!!!!!!! Σκεφτειται οτι τωρα ειμαι 8,5 μηνων και προχθες με ρωτησε ο κουνιαδος μ παλι:Σιγουρα ειναι κοριτσι?? (παλι καλα π ο αντρας μ ειναι ο πιο κουλ στην οικογενεια τους..μακραν με διαφορα..)Τεσπα....Κ αυτο με τα αναψυκτικα???Μ το ελεγε η κομμωτρια μ..κ επισης οτι επειδη εχω σγουρα μαλλια θα βγει σγουρη κ η κορη μ και επειδη στο σοι τ σντρα μ ειναι μονο αγορια θα κανουμε αγορι.....Χαχαχαχαχα!!!!!!Αχ το τι θα ακουσουμε μετα τη γεννα δεν ξερω...Α! ηδη μ λενε το μωρο να μην το κοιμιζω μονο στη μια πλευρα γτ θα χαλασει το κεφαλι του..:shock::shock::shock::shock::shock:...αχαχαχαχαχαχα....ελεος ε????Δλδ αν δεν μ το ελεγαν εγω ποτε δεν θα το γυρνουσα πλευρο.....οχι ποτε........Κοριτσια...τρελιτσα παιξ'τε το!!!!!!!!!!!Απο το ενα να μπαινει απο το αλλο να βγαινει!Α και να τους διακοπτεται με οτι βλακεια σκεφτειται οταν δινουν "συμβουλες" τετοιου τυπου να τους σπατε κ τα νευρα..Μαλλον υποτιμουν τη νοημοσυνη μας..Βεβαια καποια πραγματα που σας φαινονται σωστα να τα κρατατε αλλα ΟΤΙ θελετε εσεις!!!!!Μανα ειναι μονο μια για το παιδι της....

πάντως αυτό για το κεφαλάκι του μωρού ισχύει. πρέπει να μην το κοιμίζεις πάντα από το ίδιο πλευρό (αν και τα περισσότερα μωρά γυρνάνε μόνα τους ανάσκελα)

Link to comment
Share on other sites

matilda38: δε νομιζω τα 4 αυτα κιλα να δειχνουν διαφορά! αλλα ξεροντας οτι εισαι εγκυος, στην ειπε η χαζη!!( να μην πω τιποτε αλλο, θα με κοψει ο διαχειριστης!!!!)....εγω ξεκινησα αδυνατη-54κιλα κ εχω παρει 8!!!ειμαι στην ιδια βδομαδα οπως εσυ.....δεν πολυφαινονται...οκ δεν ημουν οπως πριν αλλα ελεος!!!σε 2μιση μηνες θα γεννησουμε επιτελους!!!!!!!εμενα μου λενε " παλι καλα που ειχες αδυνατισει" ( γιατι ημουν 65 κ πηγα 54)....ή " πω,πω, τωρα θα ξαναπαχυνεις παλι!!"....ή " εμενα η γυναικα μου πηρε μονο 10 κιλα!!!!"----φιλος μας το ειπε αυτο!!!! "ναι, του λεω, αν ηταν παραπανω στα κιλα καλα εκανε κ πηρε μονο τοσα!!!"----ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ¨: ΔΕΝ εχω κατι με ανθρωπους με παραπανισια κιλια, γιατι κ γω ειχα παχυνει πριν 2 χρονια....αλλα κοιταζουν να κριτικαρουν τις εγκυες κ δεν κοιτανε τους εαυτους τους κ τις γυναικες τους!!!!ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ λοιπον!!! νομιζω μια χαρα τα πας!!!!ασε που μετα με το τρεξιμο με το μωρο κ με το θηλασμο, μπορει να χασεις κ αλλα κιλα!!! κοιτα να εισαι καλα στην υγεια σου κ το μωρο σου να ειναι καλα!!! εσυ κανεις οικογενεια!!!οι ζηλιαρηδες ειναι πολλοι!!!--το λεω εκ πειρας!!!εμενα τοσες ανοησιες που μου εχουν πει!!!!!κ τσαντιζομαι κ γω τρελα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ λοιπον!!! νομιζω μια χαρα τα πας!!!!ασε που μετα με το τρεξιμο με το μωρο κ με το θηλασμο, μπορει να χασεις κ αλλα κιλα!!! κοιτα να εισαι καλα στην υγεια σου κ το μωρο σου να ειναι καλα!!! εσυ κανεις οικογενεια!!!οι ζηλιαρηδες ειναι πολλοι!!!--το λεω εκ πειρας!!!εμενα τοσες ανοησιες που μου εχουν πει!!!!!κ τσαντιζομαι κ γω τρελα!!!

 

 

και εγω το ιδιο ελπιζω ΣΤΕΛΛΙ αλλα εκτος απο τα λογια που ακουσα με στενοχωρησε πολυ με το πως σκεφτονται οι ανθρωποι ! Τοση κακια! Ισως ζηλια! Τι να πω! Πραγματι οσοι με βλεπουν λενε οτι δεν φαινονται αυτα τα 4 καινουργια κιλα αλλα... οπως και να εχει αν ακους τετοιες κουβεντες καπως σου ερχετε . :(

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

και δεν μπορω να καταλαβω πια τι ζορι τραβανε με τις εγκυους κ τα κιλα εγκυμοσυνης!!!! κ ξαναλεω---η μαμα μου πηρε κ στις 3 εγκυμοσυνες της 20κιλα!!!κ τωρα στα 54 της ειναι 60 κιλα μοντελακι για την ηλικια της!!!ελεος πια!!!ασε που αμα αγχωνεσαι, παλι παχαινεις γιατι ανεβαινουν καποιες ορμονες....εγω εχω δει πολλη κακια ειδικα απο συγγενεις!!!! κ να ζηλευουν, λες κ τους προκαλω εγω!!! εγω με τον αντρα μου ειμαστε μαζι απο τα 17 μας....12 χρονια μαζι!!παντρευτηκαμε το 2010...κ τωρα που μαθευτηκε η εγκυμοσυνη μας ειπαν " λεγαμε και εμεις, μηπως δεν μπορουσατε να κανετε παιδια!!! γιατι περασε τοσος καιρος!!!"......ο κοσμος ειναι κακος κ ζηλιαρης κ λιγοι μας αγαπανε τελικα!!!παρατα τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που με πειραζε ειδικα στη 2η εγκυμοσυνη ηταν πως ενω την εβγαλα στο κρεββατι(υψηλου κινδυνου +αποκολληση)...ο πατερας μου και καποιοι άλλοι με επρηζαν συνεχεια οτι η εγκυος πρεπει να περπαταει να κινειται φυσιολογικα και τα ρεστα..Μου λεγαν τα γνωστα για τις γυναικες του χωριου που δουλευαν μεχρι να γεννησουν...ενιωθα αχρηστη αδικημενη απο τη φυση που δεν μπορουσα να εχω μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη...και οι ωρες στο κρεββατι περνουσαν πιο δυσκολα..

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα αυτο που με πειραζε ειδικα στη 2η εγκυμοσυνη ηταν πως ενω την εβγαλα στο κρεββατι(υψηλου κινδυνου +αποκολληση)...ο πατερας μου και καποιοι άλλοι με επρηζαν συνεχεια οτι η εγκυος πρεπει να περπαταει να κινειται φυσιολογικα και τα ρεστα..Μου λεγαν τα γνωστα για τις γυναικες του χωριου που δουλευαν μεχρι να γεννησουν...ενιωθα αχρηστη αδικημενη απο τη φυση που δεν μπορουσα να εχω μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη...και οι ωρες στο κρεββατι περνουσαν πιο δυσκολα..

 

 

αυτο ειναι μαλλον χειροτερο και απο αυτο που ανεφερα εγω... ειχες τον "πονο" σου και στη λενε και απο πανω:rolleyes: χαρα στην υπομονη που εδειξες...

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που με πειραζε ειδικα στη 2η εγκυμοσυνη ηταν πως ενω την εβγαλα στο κρεββατι(υψηλου κινδυνου +αποκολληση)...ο πατερας μου και καποιοι άλλοι με επρηζαν συνεχεια οτι η εγκυος πρεπει να περπαταει να κινειται φυσιολογικα και τα ρεστα..Μου λεγαν τα γνωστα για τις γυναικες του χωριου που δουλευαν μεχρι να γεννησουν...ενιωθα αχρηστη αδικημενη απο τη φυση που δεν μπορουσα να εχω μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη...και οι ωρες στο κρεββατι περνουσαν πιο δυσκολα..

 

... και χάνανε τα μισά παιδιά από τις κακουχίες και τις κακές συνθήκες υγιεινής και διαβίωσης. Άντε τώρα μην πω καμιά βαριά κουβέντα. :evil: Εγώ είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη, δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ως τώρα, αλλά επειδή οι παλιές γυναίκες στα χωριά τράβηξαν τα πάνδεινα μέχρι να γεννήσουν, πρέπει να ζωστώ ένα βάρος και να πάω να σκάβω κάθε μέρα; Κι εμένα μου λένε ότι πρέπει να περπατάω, αλλά αφού έχω πρόβλημα με τη μέση μου και θέλω ξεκούραση, πώς να το κάνουμε τώρα; Μόνο ξέρουν να λένε ότι είναι επικίνδυνο που έκανα γιόγκα μέχρι τον 7ο, βρε μπελάς, όλα τα ξέρουν!!!! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου λένε ότι πρέπει να περπατάω, αλλά αφού έχω πρόβλημα με τη μέση μου και θέλω ξεκούραση, πώς να το κάνουμε τώρα; Μόνο ξέρουν να λένε ότι είναι επικίνδυνο που έκανα γιόγκα μέχρι τον 7ο, βρε μπελάς, όλα τα ξέρουν!!!! :evil:

 

 

εεεεμμμ εγω προσπαθησε χθες να περπατησω το βραδακι που ειχε και τελειο καιρο και τα εφτυσα στα πρωτα 50 μετρα.:oops: Ενιωθα τα ποδια μου τεραστια και οτι θα σοριαστω απο βημα σε βημα...

 

Εξω απο το χορο πολλα τραγουδαι λεγονται..Φαντασου ελεγα να φτασω και στον 9ο που ολες περπατανε...πως θα τα καταφερω???

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Θυμηθηκα αλλο παλι τωρα....:evil::evil::evil:

Οταν εμαθα πως ημουν εγκυος και το ειπα στην δουλεια μου γιατι θα σταματουσα....ερχεται μια που ετσι ειχαμε ερθει κοντα και μ λεει το θεικο:

Για εκτρωση ποτε πας??:confused::confused::evil:

Τι???Της λεω...Ποιος σου ειπε πως θα κανω εκτρωση :shock::shock:ειναι δυνατον φυσικα και θα το κρατησω....

Καλα μου λεει πως θα το κρατησεις δεν εισαι πολλα χρονια με τον αντρα σου....για να κανεις παιδι πρεπει να σαι πανω απο 10 χρονια μαζι του:shock:

Ζησε μαζι του 10 χρονια και μετα ελα πες μου αν θες παιδι....:|:|:shock:

Εγω μου λεει εμεινα 10 χρονια με τον αντρα μου να ειμαι σιγουρη μην με παρατησει και μετα εκανα παιδι.....Μην εισαι χαζη...:evil:!!

Τελος παντων δεν εδωσα σημασια και συνεχισα....

 

Μια μερα ηρθε ο αντρας της και ειχε μαθει πως ειμαι εγκυος και μου λεει μπραβο συγχαρητηρια κτλ...Και μενα λεει ηθελε παιδι αλλα δεν ηθελα 10 χρονια με επρηζε λεει για παιδι....Ωσπου μου ειπε η χωριζουμε η κανουμε παιδι και ετσι το καναμε το καμαρι μας μ λεει...!!!

 

Για να καταλαβετε ποσο κακος ειναι ο κοσμος επειδη αυτηνης δεν της καθοταν ο αντρας της 10 χρονια.....βρηκε να βγαλει χολη σε μενα:evil::evil::evil: βρε οοοουυυστ!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

O Χριστος και η Παναγια!!!!Αχ κοριτσι μου μολις μου επιβεβαιωσες οτι ο κοσμος δεν παει καθολου καλα!Εχω ακουσει και εγω οτι μπορεις να φανταστεις αλλα σαν αυτο δεν ξερω τι θα εκανα!

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

O Χριστος και η Παναγια!!!!Αχ κοριτσι μου μολις μου επιβεβαιωσες οτι ο κοσμος δεν παει καθολου καλα!Εχω ακουσει και εγω οτι μπορεις να φανταστεις αλλα σαν αυτο δεν ξερω τι θα εκανα!

 

Ο κοσμος δυστυχως ειναι πολυ κακος παρα πολυ.....:evil:

Με εκνευριζει πολυ αυτο αλλα.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ασε ποσα εχω ακουσει...ενα ενα τα θυμαμαι.....θα επανελθω μολις θυμηθω κατι παλι καλοπροεραιτο χαχα!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Ο κοσμος δυστυχως ειναι πολυ κακος παρα πολυ.....:evil:

Με εκνευριζει πολυ αυτο αλλα.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ασε ποσα εχω ακουσει...ενα ενα τα θυμαμαι.....θα επανελθω μολις θυμηθω κατι παλι καλοπροεραιτο χαχα!!

 

χαχαχα και εγω θυμαμαι συνεχεια διαφορα και φουντωνω.Εγω ξερεις τι δεν μπορω να καταλαβω???Γιατι ολα αυτα?Γιατι δεν καταλαβαινουν οτι γινονται κακοι και επισης δεν καταλαβαινουν οτι καποια πραγματα δεν λεγονται?Συζηταω καμια φορα με τον αντρα μου και προσπαθει να μου δωσει να καταλαβω οτι ο κοσμος ειναι κακος αλλα δεν....μου λεει δεν ειναι ολοι σαν εσενα :P

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα και εγω θυμαμαι συνεχεια διαφορα και φουντωνω.Εγω ξερεις τι δεν μπορω να καταλαβω???Γιατι ολα αυτα?Γιατι δεν καταλαβαινουν οτι γινονται κακοι και επισης δεν καταλαβαινουν οτι καποια πραγματα δεν λεγονται?Συζηταω καμια φορα με τον αντρα μου και προσπαθει να μου δωσει να καταλαβω οτι ο κοσμος ειναι κακος αλλα δεν....μου λεει δεν ειναι ολοι σαν εσενα :P

 

μια απο τα ιδια....εγω του λεω ετσι...μιας και εγω αρχισα να το παιρνω αποφαση πως ο κοσμος ειναι κακος...ωρες ωρες δεν θελω να πιστεψω μεχρι που φτανουν καποιοι αλλα.......:rolleyes::rolleyes: δυστυχως...!!!!

Και εχω παρατηρησει και κατι.....τωρα με την εγκυμοσυνη και τον γαμο μου!!

Λενε οι φιλοι στα δυσκολα φαινονται.....Εγω νομιζω πως φαινονται και στις χαρες.....και φανηκαν ποοοοολλοι......πως χαρηκαν με την χαρα μου;):rolleyes::mad:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

μια

Λενε οι φιλοι στα δυσκολα φαινονται.....Εγω νομιζω πως φαινονται και στις χαρες.....και φανηκαν ποοοοολλοι......πως χαρηκαν με την χαρα μου;):rolleyes::mad:

 

Βασικα φαινονται μονο στις χαρες και μαλιστα εκει μονο που δεν υπαρχει κατι να αρπαξουνε...:rolleyes: ή να φαγοπιουνε τσαμπα!

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να διαβασω ολα τα ποστ μηπως δω αυτο που ακουσε η φιλη μου αλλα δεν το ειδα καπου. Ειμαστε και οι δυο εγκυες στο μηνα μας(ειχαμε 2 βδομαδες διαφορα) και οι δυο κρεβατωμενες απο νωρις λογω τραχηλου και συσπασεων και καλει η φιλη μου μαραγκο να φτιαξει ενα κρεβατι για το πρωτο της παιδι και ακουει το κορυφαιο..."ωχ εγκυος εισαι ε? ξερεις τι λενε για τις εγκυμονουσες? οτι ειστε με το ενα ποδι στο ταφο". Αν ημουν εκει οχι θα ειχε φαει το βρισιδι της ζωης του αλλα θα τον ειχα πεταξει εξω απο το σπιτι, και στο μεσαιωνα να ζουσαμε η εγκυμοσυνη ηταν και θα ειναι το πιο χαρμοσυνο γεγονος. Τα λενε αυτα τα πραγματα και οταν εισαι ετοιμη να γεννησεις? και να μην εισαι παλι δεν τα λες. Ττι μιλανε ολοι οι ανιδεοι και αναστατωνουν τις γυναικες? και καλα να εισαι ανθρωπος που δεν σ επηρεαζουν, τι να πω εκνευριστηκα παλι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...