Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ


ELISA

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 234
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ASTERI

    ASTERI 21 δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 17 δημοσιεύσεις

  • saxpa

    saxpa 15 δημοσιεύσεις

  • anastasie

    anastasie 13 δημοσιεύσεις

εμενα μου ειχαν πει να παω μετα το Πασχα.Ειναι η πρωτη φορα που θα παρω κ ειμαι χαρουμενη αλλα πηγα αρχες της εβδομαδας κ μαλιστα πιστεψα πως ειχα αργησει αλλα...μου ειπαν να ξαναπαω τελος του μηνα γιατι δεν ξερουν ποτε θα ειναι διαθεσιμα:(

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως να ξεκινουσα να κλεισω πριν τα παρω? :roll:

Και εγω το σκεφτηκα αλλα αν φετος γινει καμια αλλαγη ή διαφοροποιηση κριτηριων κ δεν τα παρω? Αλλα παλι θα μου πεις απλα ακυρωνεις την κρατηση...ισως...

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εχετε παει στην Κάντια κοντα στο Ναυπλιο? Τι λεει γενικα εκεινη η περιοχη για οικογενεια με 2 μικρα παιδια?

Εχετε εμπειρια απο καταλυμα με τον κοινωνικο τουρισμο?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

 

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ. ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΨΙΛΟΖΑΛΗΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ

ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ.

ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 4 ΑΣΤΕΡΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΟ ΘΑΛΑΣΣΑ ΙΡΙΩΝ- ΙΡΑ ΜΑΡΕ - ΑΡΓΟΛΙΔΑ. http://www.iriamarehotels.gr.

ΑΠΟ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΠΙΣΙΝΑ PLAYGROUND KTL. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΙΑ.

ΕΙΧΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΓΑΝ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΑΝ, ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ!!!!!

 

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΘΕΤΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΙΡΑΣΤΟΙΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ

 

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΑΝΤΙΛΙΑΚΟ

:lol::lol::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυριο θα πάω να πάρω τα δικά μας. Βέβαια έκλεισα στην χαλκιδική στην παραλία Διονυσίου ενοικιαζόμενο δωμάτιο. Έχει κλείσει καμμιά κοπελιά εκεί? Γνωρίζετε σχετικά πως είναι η παραλία γιατί ψάχνω για οργανωμένη παραλία με ξαπλώστρες κτλ ώστε να μην κουβαλώ ομπρέλες με το μωρό.

Επίσης, όσον αφορά την προκαταβολή βάζετε συγκεκριμένο ποσό ή όσο σας ζητήσουν?

Σέ ένα κατάλυμα που ρώτησα μου ζήτησε προκαταβολή μεγαλύτερη από όλη την συμμετοχή των 7 ημερών και στο τέλος μου είπε η επιπλέον διαφορά είναι για να καλύψει το αιρ κοντισιον που θα καίμε!!!

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω αναρωτιεμαι για το ποσο της προκαταβολης!! Αλλη χρονια που ειχα παει στον Πλαταμωνα μου ζητήσανε 35 η 25 Ευρο αν θυμάμαι, και σε 5 αστερων ξενοδοχείο. Τώρα μου ζητήσανε 100 σε ξενοδοχειο 3 αστερων. Ξερετε αν υπάρχει καποιο όριο στη προκαταβολή?

GEBnp3.pngcRvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για την προκαταβολή έχει το βιβλίο με τα καταλύματα στη σελίδα 7 με τίτλο "ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΑ ΚΡΑΤΗΣΗΣ ΔΩΜΑΤΙΩΝ - ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ". Λέει σε κάθε δωμάτιο ανάλογα με τις παροχές του κάθε ξενοδοχείου ποιο είναι το ποσό της προκαταβολής που πρέπει να δώσουμε.

Για όσες δεν πήρατε ακόμη το βιβλίο παραθέτω το κομμάτι των προκαταβολών:

"Το ποσό της προκαταβολής για τις επιχειρήσεις που συμμετέχουν: α) με ημιδιατροφή είναι 35,00ε κατά άτομο, β) με πρωινό είναι 29,00ε κατά άτομο, γ) μόνο με διανυκτέρευση (χωρίς πρωινό) είναι 20,00ε κατά άτομο και δ) για τα κάμπινγκ είναι 15,00 κατά άτομο."

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

 

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ. ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΨΙΛΟΖΑΛΗΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ

ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ.

ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 4 ΑΣΤΕΡΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΣΤΟ ΘΑΛΑΣΣΑ ΙΡΙΩΝ- ΙΡΑ ΜΑΡΕ - ΑΡΓΟΛΙΔΑ. http://www.iriamarehotels.gr.

ΑΠΟ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ, ΠΙΣΙΝΑ PLAYGROUND KTL. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΙΑ.

ΕΙΧΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΓΑΝ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΑΝ, ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ!!!!!

 

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΘΕΤΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΥΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΙΡΑΣΤΟΙΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ

 

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΑΝΤΙΛΙΑΚΟ

:lol::lol::oops::oops:

 

και μεις εκει κλεισαμε.....αυγουστο μου φανηκε πολυ καλο......

Link to comment
Share on other sites

Στις μεγάλες πόλεις τα παίρνουν με αλφαβητική σειρά. Στην επαρχία τα μοιράζουν κάθε μέρα αναξάρτητα από σειρά μέχρι και τις 10 Ιουνίου νομίζω, 8.00 - 13.30 το πρωί. Για σιγουριά πέρνα από την εργατική σας εστία και δες τον πίνακα ανακοινώσεων, θα γράφει :D

as1cxHCFg2B0010MzUzNjZsfDQwMzk2Mmx8d2UgYXJlIGluIGxvdmUgZm9y.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα να κάνω μια ερώτηση. Φέτος πήραμε εισιτήρια απο εργατική εστία, είμαστε 3 άτομα. Μπορώ να κλείσω 1 δίκλινο και 1 μονόκλινο δωμάτιο? ή αναγκαστικά θα πρέπει τρίκλινο? Να αναφέρω ότι η κόρη μου είναι 23 φοιτήτρια και λογικό είναι να θέλει να έχει τον χώρο της.

 

Γίνεται αυτό, σωστά? Απλά φοβάμαι πως αν το πω στο ξενοδοχείο απο το τηλεφωνο θα μου πει αναγκαστικά θα πρέπει να κλείσω τρίκλινο. Άρα, μήπως να τα κλείσω χωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρε κοριτσια δεν μπορω να βρω πουθενα για Αυγουστο!τζαμπα τις ωρες που χαλασα να περιμενω για να τα παρω...μαλλον για πεταμα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...