Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ


ELISA

Recommended Posts

θα πας στα κεπ με το βιβλιαριο του,εκαθαριστικο και με την αποδειξη που θα εχεις στειλει τα λεφτα σε ξενοδοχεια η ενοικιαζομενα.το ενοικιαζομενο η το ξενοδοχειο θα πρεπει να ειναι μεσω εοτ.μπεσ να δεις τα ξενοδοχεια και τα ενοικιαζομενα απο την σελιδα που λεει ο ο michel.λεπτομερειες πολλεσ δεν ξερω και εγω ελπιζω να σε κατατοπησα εστω λιγο μπεσ στο σαιτ καλυτερα.και εγω πρωτη φορα ασχοληθηκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 234
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ASTERI

    ASTERI 21 δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 17 δημοσιεύσεις

  • saxpa

    saxpa 15 δημοσιεύσεις

  • anastasie

    anastasie 13 δημοσιεύσεις

λιγουλακι διαφορετικα ειναι τα πραγματα!

Πας πρωτα στο ΚΕΠ,της περιοχης σου με το εκκαθαριστικο του ανδρα σου στο χερι.

Θα κοιταξουν οι κοπελες αν δικαιουσαι,γιατι υπαρχει ενα οριο εισοδηματων,που,αν εισαι μεσα,τα δικαιουσαι τα εισιτηρια.

Μοις σου πουν το "οκ",πας σπιτι και βρισκεις ξενοδοχειο απο το ηλεκρονικο βιβλιο,που σου ελεγα.Εγω κοιταω μονο σε αυτα που εχουν και ιστοσελιδα,για να μπορω να το δω κι'ολας,μην εχουμε εκπληξεις ,μετα!!!

Κλεινεις δωματιο,ζητας το λογαριασμο στην τραπεζα για να στειλεις προκαταβολη,και με την αποδειξη στο χερι,μαζι με τα αλλα δικαιολογητικα που θα σου πουν(βιβλ.ασθενειας,ταυτοτητα,εκκαθαριστικο),τα καταθετεις,περιμενεις 10 λεπτα να σ'τα φτιαξουν,και...εισαι ετοιμη.

 

Οι δημοσιοι υπαλλ.δικαιουνται χρονο παρα χρονο.Γι'αυτο διαλεξε καλο ξενοδοχειο,και με αυτα τα εισιτηρια,θα την βγαλεις φθηνα,και θα εχεις κανει διακοπες,μια χαρά!!!!

 

(εμεις πριν 2 χρονια οταν πηρα τα εισιτηρια,φυγαμε για Χαλκιδικη,και μετα απο 100 χλμ.,θυμηθηκα οτι ειχα ξεχασει τα εισ.πισω)...απο τα χιλια δυο πραγματα που παιρνω μαζι....μονο τα εισιτηρια ειχα ξεχασει σπιτι....αλλα..δεν γυρισαμε πισω! οταν επιστρεψαμε μετα απο 8 μερες,τα στειλαμε με κουριερ,και ολα καλα!!!!!)

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα αυτο με τους δημόσιους υπαλλήλους ειναι αλλο προγραμμα?

Και πως φαινεται οτι εισαι στο δημόσιο? και τι γίνεται αν και ο άντρας σου και εσυ εισαι δημόσιος?ποιου την φορολογική πας στα ΚΕΠ? και που είναι αυτό το ηλεκτρονικό βιβλίο?

σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις!!

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω πηγα τα πήρα χθες αλλα χλωμο το βρίσκω να βρω τελευταία ωρα. Θα ψαξω για Χαλκιδικη, Σκόπελο και Λευκάδα και ο θεός βοηθός!!Εχω στείλει και σε κάποιους e-mail για διαθεσιμότητα αλλα οι περισσότεροι δεν εχουν για Αυγουστο.

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαμε προπερσι Λευκαδα με εργατικα εισιτηρια και περασαμε τελεια!!!

μειναμε σε ενα χωριο σε ενοικιαζομενα δωματια στον Αγιο Πετρο ορεινη Λευκαδα αλλα η θαλασσα ηταν κοντα. δεν βρισκαμε αλλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MICHEL ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ.

ΑΡΑ CULTE ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ MICHEL.

CHRYSA.PS ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕ ΕΟΤ Η ΜΕ ΟΡΑΝΙΣΜΟ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ.ΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΗΝ ΑΙΔΗΨΟ ΣΤΑ ΛΟΥΤΡΑ.ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΤΣΙ.

JEN ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΝΕΙ ΚΟΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ http://WWW.VISITGREECE.Σε αυτη την ιστοσελιδα,πας στα 8ημερα προγραμματα,και εκει στην σελιδα 13(εχει 358 σελιδες),ξεκιναει το βιβλιο με τα ξενοδοχεια,που εχουν δηλωσει συμετοχη.

Link to comment
Share on other sites

MICHEL ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟΤΑΤΟΣ.

ΑΡΑ CULTE ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ MICHEL.

CHRYSA.PS ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕ ΕΟΤ Η ΜΕ ΟΡΑΝΙΣΜΟ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ.ΑΝ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΗΝ ΑΙΔΗΨΟ ΣΤΑ ΛΟΥΤΡΑ.ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΤΣΙ.

JEN ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΝΕΙ ΚΟΙΝΗ ΔΗΛΩΣΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ http://WWW.VISITGREECE.Σε αυτη την ιστοσελιδα,πας στα 8ημερα προγραμματα,και εκει στην σελιδα 13(εχει 358 σελιδες),ξεκιναει το βιβλιο με τα ξενοδοχεια,που εχουν δηλωσει συμετοχη.

 

 

με οργανισμο εργατικής εστίας. Ναι, το ξερω οτι δεν θα βρω!!Μάλλον θα παω καμια εβδομαδα καπου Χαλκιδική και τα εισητήρια θα τα χρησιμοποιήσω για κανενα τριήμερο τον Σεπτέμβριο ή τον χειμώνα. Να μην πανε και χαμένα. Βασικά, αργήσαμε να τα παρουμε και δεν ηξερα τι θα γινοταν με την αδεια μου απο τη δουλεια οποτε καθυστερήσαμε

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΑΚΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΛΙΓΟ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΑΚΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΛΙΓΟ Η ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.

 

 

όντως, αλλα ισχύει μονο απο 1/6/2009 εως 30/9/2009. Αν πας μετα τον Οκτώβριο δεν εισαι υποχρεωμενος να πληρωσεις όλες τις ημέρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

A ΩΡΑΙΑ ΤΟΤΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΤΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΒΡΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΙΔΗΨΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΕ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΙΣΑ ΙΣΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΚΙΑΘΟ ΚΑΙ ΣΚΥΡΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΓΥΡΗΣΩ ΕΥΒΟΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.Εμείς λέμε να πάμε Κέρκυρα τον Ιούλιο με τα εισιτήρια εργατικής εστίας.Έχω βρει 3 καταλύμματα και είμαι σε δίλημμα που να κλείσω. Το ένα είναι το Μοντανιόλα στο Πέραμα , το άλλο το Kerkyra apatrments στις Μπενίτσες και το τρίτο το Κόραλ στη Ρόδα.Έχει πάει κανείς σε κάποιο από αυτά???Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν χρήσιμη πριν κλείσω κάπου.Από περιοχές τι λέτε??Εγώ δεν έχω ξαναπάει Κέρκυρα, που θα ήταν καλύτερο να μείνουμε???Το Κόραλ μου αρέσει καλύτερα για να είμαι ειλικρινής αλλά είναι 34 χλμ από Κέρκυρα και μας φαίνεται μακρυά...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

μετα απο απειρα τηλεφωνα σε Σκόπελο, Λευκάδα και Χαλκιδική δεν βρηκα πουθενα με τα εισητήρια. Όλοι μου έλεγαν οτι το 30% που διαθετουν έχει καλυφθεί ενω καποιος έξυπνος στην Λευκάδα ενω αρχικά που ειπε οτι έχει δωματια, οταν του ανεφερα τα εισητήρια όλως δια μαγείας εξαφανιστηκαν και όταν ρωτησα τιμη για δικλινο μου ειπε 135 € με πρωινο για τρικλινο γιατι εχω και το μωρο!!καλα του λεω ειναι δυνατόν να πληρώσω τρικλινο επειδη εχω μωρό 9 μηνών???''Πλακα με κανεις?????''όπωε λέμε και στη Θεσσαλονίκη!!Τελικά κλείσαμε στην Νικήτη κανονικά χωρίς εισητήρια στο παρακάτω

http://i632.photobucket.com/albums/uu50/198_02/helenas1.jpg

΄

Εχει studios και διαμερισματα. Η κυρία ήταν πολυ ευγενική και μας ειπε θα μας κλείσει το διαμερισμα 4 ατόμων αντι για το στούντιο που ηταν οπιο μικρό. Μας το αφησε 60 € αντι για 70 € και μας ειπε να παμε αν θελουμε να το δούμε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, να σας πω και εγώ την δική μου εμπειρία μια που είναι κοντά στις δικες σας. μετά από πολλές 'αρνήσεις' βρήκα ένα όμορφο και από ότι φαίνεται καθαρό ξενοδοχείο με διαμερισμάκια 2χωρα! Είναι πάνω στη θάλασσα, δεν χρειάζεται να μπεις στο αμάξι με άλλα λόγια. Είναι και κοντά στην Αθήνα και βολεύει να έρχονται τα παιδιά να κάνουν κάνα πανάκι μαζί μας και να τα χαιρόμαστε κιόλας . Το Κύμα λέγετε και είναι στην νότια Εύβοια κοντά στην Ερέτρια. Μπορείτε να το δείτε εδώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε γμτ στο κυμα ειχα παρει 500 τηλεφωνα και δεν το σηκωναν. Τωρα το σηκωνουν; Εγω νομισα οτι εκλεισε!!!!

Γμτ, γμτ γμτ! Ειναι πανω στο Κυμα! Τωρα παει...

 

και εγώ το ίδιο!!

μάλλον παίρναμε πολύ νωρίς! :D

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΕΜΕΙΣ ΒΡΗΚΑΜΕ ΣΤΟ"ΑΚΤΗ ΝΙΦΟΡΕΙΚΑ" ΑΧΑΙΑ, ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙ΄ΑΥΤΟ;

ΣΤΟ INTERNET ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ. ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΜΕ.ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΡΙΝ ΒΑΛΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

εμεις απο εκει που δεν ηταν να παμε με εισητηρια γιατι δεν βρισκαμε πουθενα και κλεισαμε σε ενα στουντιο στη Νικητη, τελικά βαλαμε μεσο και βρήκαμε!που φτασαμε!!!να βαζουμε μεσο για να παμε διακοπές!!τελικα θα παμε με εισητήρια στον Ορμο της Παναγίας(2ο πόδι στη Χαλκιδικη) σε ενα πολυ ωραιο συγκρότημα .Επιτέλους!

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε κοριτσια καλα να περασετε ολες.και γω εχω παρει τα εισιτηρια απο το ικα για 2 ατομα αλλα δουλευω πρωι απογευμα και δεν εχω αντικαταστατη και δεν ξερω αν θα παρω καθολου αδεια οποτε με βλεπω εδω.

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε κοριτσια καλα να περασετε ολες.και γω εχω παρει τα εισιτηρια απο το ικα για 2 ατομα αλλα δουλευω πρωι απογευμα και δεν εχω αντικαταστατη και δεν ξερω αν θα παρω καθολου αδεια οποτε με βλεπω εδω.

 

 

 

ασε κι εγω σπαστό δουλεύω πρωι-απογευμα Δευτέρα με Παρασκευή αλλα ευτυχως η εταιρεία κλείνει 3-24 Αυγούστου οπότε θα παμε διακοπές. Καλό κουράγιο και μακαρι να βολέψει να πας καπου

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ έως σήμερα δεν καταφερα να χρησιμοποιήσω τα κουπόνια και δύσκολο το βλέπω έως 8/01/10 που λήγουν τα περισσότερα. Ξέρετε αν κάνουν καποιες "Υποχωρίσεις" σχετικά με την ημ/νία αν τα βρεις με τον ξενοδόχο; π.χ να δηλώσουν άλλοι ημερ. κ να πάμε άλλη, με λιγότερες μέρες διαμονής ώστε να έχει και κέρδος ο ξενοδόχος, αν δηλώσει εκείνος και τις 7.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι?εργαζομαι στο δημοσιο με ασφαλεια ικα.δικαιουμε τις παροχες της εργατικης εστιας πχ. διακοπες η κουπονια?

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι?εργαζομαι στο δημοσιο με ασφαλεια ικα.δικαιουμε τις παροχες της εργατικης εστιας πχ. διακοπες η κουπονια?

 

Φυσικα και δικαιουσαι!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...