Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανυπαντρες Μητερες....Μπραβο σας!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας. Με λενε Γιωργο Κομανταρο, οπως θα ειδατε.

Ειμαι αδερφος της Δεσποινας Κομανταρου η αλλιως dovis depi.

θελω να πω ενα τεραστιο !!!! ευχαριστω !!! σε ολους οσους στηριξαν και βοηθησαν με τον δικο του ο καθενας τροπο την αδερφη μου.

Το Parents αξιζει συνχαρητηρια για την δουλεια του επισης!

Ολους αυτους τους δυσκολους, βασανιστικους, γεματους υπομονη και μαζι ομορφους μηνες, καταλαβα ποσο πραγματικα κοτσια και δυναμη χρειαζεται μια γυναικα ( μονη ), να διαλεξει το δυσκολο μονοπατι. Το ευκολο ολοι ξερουμε πιο ειναι και οτι λεγετε εκτρωση.

Φυσικα, αναφερω (μονη) γιατι θελω να αφιερωσω το θεμα αυτο,

ειδικα στις γυναικες που μολις ηρθε ο πελαργος γι 'υτες,......

ενω ηρθε η χαρα....απ την αλλη επεσαν οι μασκες! Οι μασκες ολων αυτων που υποτιθετε οτι τις αγαπησαν και οτι ηθελαν παιδι μαζι τους ή για οποιοδηποτε αλλο λογο.

Δεν εχει να κανει ουτε με την ομορφια,ουτε με την εξυπναδα,ουτε με το αν ειναι ανυπαντρη ή οχι και ουτε με το αν μια γυναικα ειναι πλουσια η φτωχη.Μπορει απλα να συμβει σε οποιαδηποτε ασχετως περιπτωσεως.Λυπαμαι πολυ για αυτους τους αντρες οπου δεν καταλαβαν και δεν νιωθουν το μεγαλειο της εγκυμοσυνης και του να φερνεις στον κοσμο ενα παιδι.

Ειναι χαμενοι στο σκοταδι. Και να ξερετε κατι ......

!!! δεν φταιγατε εσεις !!!! Αυτοι κουβαλουν ψυχολογικα και ανασφαλειες.!!!!

Ειναι κριμα να σου δινει τετοιο δωρο ο Θεος και να το απαρνιεσαι.

Υπαρχουν πολλα ζευγαρια οπου παλευουν να πιασουν ενα παιδι, το θελουν πραγματικα και οι δυο και ειναι ενωμενοι, χερι χερι.Και αλλα ζευγαρια οπου δεν θα μπορεσουν να κανουν ποτε!

Θελω να δωσω τις μεγαλυτερες ευχες μου απο τα βαθη της καρδιας μου και της ψυχης μου σε αυτες τις γυναικες που δεν εκαναν ενα βημα πισω, αλλα ενα δυσκολο βημα μπροστα,οπως η αδερφη μου.

Σας παραδεχομαι και σας σεβομαι απεριοριστα!!!

Να εχετε καλη εγκυμοσηνη και καλη λευτερια!!!

Να χαρειτε το παιδακι σας και να το αγαπησετε οσο 10 πατεραδες μαζι!

Σας ευχαριστουμε και παλι!!!!

 

Και οπως εγραψε ενας φιλος μου, οπου ηταν αφιερωμενο για παρομοια περιπτωση, στο τελος του τραγουδιου,λεει....

 

.......Μαλλον πια ο εαυτος σου ειναι ο μοναδικος σου αντιζηλος.

Εισ' ανθρωπος, γυναικα, εισαι μανα , εισαι συζηγος........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιοργαρα μου χιλια ευχαριστω!! για οτι εκανες και κανεις για μενα και τον μπεμπακο μου τοσους μηνες ...!!! σ΄αγαπαμε παρα πολυ !!! ειμαι υπερηφανη που σε εκανα θειο !!!!

 

ηταν ο μοναδικος ανθρωπος μου που μου ειπε κρατα το !!! θα το μεγαλωσουμε μαζι ..!!!

 

σε λατρευω και παλι ευχαριστω...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να χαρειτε το παιδακι σας και να το αγαπησετε οσο 10 πατεραδες μαζι!

Τρομερη κουβεντα.

Γιωργο μπορει το παιδι να μην εχει ενα πατερα κοντα του αλλα εχει ενα πολυ καλο αντρικο προτυπο απο τον θειο.

Να χαιρεσαι την αδερφη σου, τ ανιψακι και να ειστε παντα αγαπημενοι & να στηριζετε ο ενας τον αλλο . :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα εχω δακρυσει ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ τωρα...Μα τι αδερφος ειναι αυτος...Το ιδιο θα εκανε και ο δικος μου αν τυχαινε κατι τετοιο αλλα Μπραβο του..

Τι να πω τωρα..δεν εχω λογια..Μονο ο Θεος να σας εχει καλα και να σας δινει δυναμη να μεγαλωσετε το παιδι το οποιο δεν θα εχει την έλλειψη του πατερα γιατι εχει θα εχει διπλα του ενα φοβερο αντρικο προτυπο παθ πανω απο ολα εχει ΗΘΟς...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, δεν λειτουργεί πάντα το σύστημα λάθος! Εμείς είχαμε τέτοιο περιστατικό στην οικογένεια του άντρα μου, δηλαδή η κοπέλα έγκυος να ετοιμάζεται να παντρευτεί με τον τύπο (να μην τον πω κάπως αλλιώς..) και αυτός μέρες πριν τον γάμο, σηκώνεται και φεύγει. Και δεν είχε μόνο τον καημό της η κοπέλα, δεν είχε μόνο την έννοια της εγκυμοσύνης, είχε και όλο το μανίκι του να πάρεις να ακυρώσεις τα του γάμου και να εξηγείς στον κάθε θειό και θειά, γιατί ο γάμος που καλέστηκαν ένα μήνα πριν, δεν θα γίνει τελικά.

Κανείς όμως δεν άκουσα να πει κάτι για το μωρό. Αυτό δεν τέθηκε από κανέναν αν θα κρατηθεί ή όχι. Όλοι θεώρησαν ότι το μωρό θα γεννηθεί σε μερικούς μήνες και αν οι γονείς είναι μαζί ή όχι και αν η μητέρα έμπλεξε με έναν ανεύθυνο (που για μένα έχει και τις ευθύνες της για την επιλογή ενός τέτοιου τύπου ως πατέρα του παιδιού της...μη τα ισσοπεδώνουμε όλα...), δεν έμπλέκει το δίλημμα για τη ζωή του παιδιού. Το μωράκι ήρθε κανονικά, αγαπήθηκε από όλους και δεν στιγματίστηκε από κανέναν ως βρέφος μη αναγνωρισμένο από πατέρα! Δεν ξεχωρίστηκε από κανέναν στην ευρύτερη οικογένεια, και η αντίδρασή τους ήταν καταπληκτική. Λογική δηλαδή, αλλά φτάσαμε να ερμηνεύουμε ως καταπληκτική μια απλώς λογική αντίδραση. Σήμερα η κοπέλα αυτή έχει μία δεύτερη σχέση και ετοιμάζεται για τον πρώτο της γάμο.

Ελπίζω η επιλογή της να είναι καλύτερη από την πρώτη τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι αφανταστα που υπάρχουν ανθρωποι σαν εσενα ανάμεσα μας.

Η αγκαλιά σου ειναι πολύ μεγάλη και η ψυχή σου ενας κοσμος που κλεινει μεσα του κυρίως αγάπη.

 

Να περάσετε πολύ ομορφα τις μερες αυτές, φιλησε μου την ντοβι και τον μπεμπάκο.

Μπραβο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα καλα εχω δακρυσει ΜΑ ΤΟ ΘΕΟ τωρα...Μα τι αδερφος ειναι αυτος...Το ιδιο θα εκανε και ο δικος μου αν τυχαινε κατι τετοιο αλλα Μπραβο του..

Τι να πω τωρα..δεν εχω λογια..Μονο ο Θεος να σας εχει καλα και να σας δινει δυναμη να μεγαλωσετε το παιδι το οποιο δεν θα εχει την έλλειψη του πατερα γιατι εχει θα εχει διπλα του ενα φοβερο αντρικο προτυπο παθ πανω απο ολα εχει ΗΘΟς...

ο θειος ειναι το κατι αλλο.μπραβο σου παλικαρι μου!να εισαι παντα καλα και να στηριζεις την αδερφη σου!:D
Link to comment
Share on other sites

παρόμοια περίπτωση κι εγώ με της αδερφής σου.....ήμουν όμως τυχερη γιατι εχω κι εγω έναν άξιο αδερφό δίπλα μου,που αν μη τι άλλο έχει φερθει στο παιδί μου,όχι σαν θειος,αλλά σαν πατερας!

 

 

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα, να σου ζήσει το μπεμπάκι σου, να το χαίρεσαι και να το δεις όπως επιθυμείς.

Γιώργο, σου αξίζουν θερμά συγχαρητήρια που στήριξες την αδελφή σου σ' αυτή τη δύσκολη απόφαση και όλους αυτούς τους δύσκολους μήνες. Ξέρω ότι θα είσαι πάντα εκεί για τη Δέσποινα και τον μπεμπούλη της και του παιδιού δε θα του λείψει τίποτε.

Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Γιωργαρο.....ΨΥΧΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειναι απιστευτα καλο παιδι...απο τα λιγα καλα παιδια που εχουν μεινει δυστυχως στην κοινωνια μας.......

Τυχερη η γυναικα που θα σε παντρευτει κ θα σε κανει μπαμπα..κ τυχερη η κουμπαρουλα μου που εχει εσενα Αδερφο!!!!!!!!!!

 

Σας παρακαλω ομως δεν θελω να ξανακουσω οτι το παιδι δεν θα εχει πατρικη φιγουρα....

Κ βεβαια εχει.....κ παντα θα εχει.....Για το μονο που ειμαι σιγουρη.....

Ασχετα τι θα κανουν οι δυο του γονεις μεταξυ τους......αυτο ειναι αλλο μεγαλο θεμα...

Ειναι πολλα τα παιδια (δυστυχως) απο χωρισμενους γονεις .....κάποια απο αυτα δυστυχως τον εναν απο τους δυο δεν τον εχουν κοντα τους...υπαρχουν ομως κ αλλα που ειναι κ οι δυο κοντα τους...Ετσι εινια κ αυτο το μωρακι..ΜΠΟΡΕΙ η μαμα κ ο μπαμπας να μην υπαρξουν ποτε μαζι....αλλα στο παιδι του ο μπαμπας , θα ειναι μπαμπας....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Κ επισης κ θα εχει κ εναν τρομερο υπεροχο καλοκαρδι ΘΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

 

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιωργο σου αξιζουν συγχαρητηρια!

Μακαρι να ειστε πάντα τοσο αγαπημενοι με την αδελφή σου!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Θείε να τον χαίρεσαι !!!!!!!!!!!!

να είστε πάντα καλά να τον καμαρώνετε !

 

εμένα ο αδερφός μου όταν τον πρωτοαγκάλιασε το τσουρέκι (ανηψιός)

έβαλε τα κλάματα....

 

Χρόνια πολλά να είστε όλοι καλά να χαίρεστε τις οικογένειες..

 

ειδικές ευχές στην αλάθητη Κατερίνα 23.. σου εύχομαι να μην καταλάβεις ποτέ

για πιο πράγμα ακριβώς μιλάς.. γιατί αυτή την στιγμή σίγουρα δεν έχεις ιδέα.....

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια!

Γμτ τα τεστ.

Υπάρχει και αλλη επιλογη στην καρτελα βοηθηματα επεξεργασια επιλογων και ρυθμιζεις απο εκει αλλά δεν δουλευει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...