Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Εμείς τελικά από κει που είμασταν μεταξύ Inglesina Zippy Free & Peg Perego Switch παραγγείλαμε χθές από Bimbomarket το Uno.

 

Μου είχε πεί μια πωλήτρια να το κοιτάξω αλλά στο ιντερνετ που το είδα δεν μου γέμισε το μάτι. Και τελικά βρεθήκαμε τυχαία σε ένα μαγαζί και το είδα... κορίτσια είναι φοβερό.

 

Αντιστρέφεται παρακαλώ όχι το κάθισμα... το τιμόνι με μια απλή κίνηση. Γίνεται σαν πορτ μπεμπέ για τους πρώτους μήνες. Οι πίσω ρόδες είναι πολύ μεγαλύτερες από τις κανονικές. Έχει φρένο στο τιμόνι (επίσης πολύ πρακτικό) , ένα τεράστιο καλάθι. Και κλείνει σαν βαλίτσα, πανεύκολα. Από όσα δοκίμασα μου φάνηκε πιο εύκολο στο κλείσιμο.

 

Μπήκα και στο ιντερνετ πριν το παραγγείλω και διάβασα πολύ καλά reviews. Τώρα τι να σας πώ... όταν έρθει με το καλό είδομεν.

 

Α.... και το χρωματάκι που διαλέξαμε για το μπεμπη μας ήταν το java το καφέ -μπεζ δηλαδη. Δεν με ξετρέλανε να σας πώ, ,αλλά το λαχανί φοβήθηκα ότι επειδή είναι έντονο θα μας κουράσει.

PuMep3.png?UOeroVFC
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας!!!

 

Μια ερώτηση, η οποία έχει και κάποια υποερωτήματα (χα χα!!). Έχει κάποια από εσάς μανούλες αγοράσει προϊόντα από το site http://www.babyparadies-shop.de/ ?? Έχω δει κάποια καροτσάκια εκεί, σε πολύ καλές τιμές και χωρίς ιδιαίτερα έξοδα αποστολής και σκεφτόμουν να ζητήσω πληροφορίες και γιατί όχι, να αγοράσω, αφού οι τιμές σε σχέση με Ελλάδα είναι ΠΟΛΥ πιο χαμηλές!!!

 

Επιπλέον, τα υποψήφια καροτσάκια, τα οποία μας ενδιαφέρουν και είναι στα επίπεδα τιμών, που μπορούμε να αντεπεξέλθουμε (τιμές στο internet και όχι στην ελληνική πραγματικότητα....) είναι τα εξής: Gesslein, Hartan, Britax, Peg Perego Uno, όλα στην κατηγορία που το μωρό μπορεί να βλέπει είτε μπροστά, είτε τους γονείς.

 

Έχετε εμπειρία σε κάποιο από τα παραπάνω??

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα!!!

 

Ευχαριστώ πολύ-πολύ!!!

squsqusvi20100923_2_My+child+is.png

 

Melenie mou, eisai i zoi mas!!!

 

oOjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

32,5 εξοδα αποστολης δεν θα τα ελεγα λιγα! το mytoys.de πχ εχει 16 ευρω... δεν εχω εμπειρια απο το σαιτ... δες παντως και στο Mytoys na sygkrineiς τιμες

 

νομιζω και το πλικο switch koitazei kai μπροστα και πισω...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

 

Μια ερώτηση, η οποία έχει και κάποια υποερωτήματα (χα χα!!). Έχει κάποια από εσάς μανούλες αγοράσει προϊόντα από το site http://www.babyparadies-shop.de/ ?? Έχω δει κάποια καροτσάκια εκεί, σε πολύ καλές τιμές και χωρίς ιδιαίτερα έξοδα αποστολής και σκεφτόμουν να ζητήσω πληροφορίες και γιατί όχι, να αγοράσω, αφού οι τιμές σε σχέση με Ελλάδα είναι ΠΟΛΥ πιο χαμηλές!!!

 

Επιπλέον, τα υποψήφια καροτσάκια, τα οποία μας ενδιαφέρουν και είναι στα επίπεδα τιμών, που μπορούμε να αντεπεξέλθουμε (τιμές στο internet και όχι στην ελληνική πραγματικότητα....) είναι τα εξής: Gesslein, Hartan, Britax, Peg Perego Uno, όλα στην κατηγορία που το μωρό μπορεί να βλέπει είτε μπροστά, είτε τους γονείς.

 

Έχετε εμπειρία σε κάποιο από τα παραπάνω??

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα!!!

 

Ευχαριστώ πολύ-πολύ!!!

 

Εγώ πάλι δεν το βρίσκω και τόσο φθηνό το site.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Μας ήρθε το καροτσάκι μας, το Uno της Peg Perego από την Bimbomarket. Τελικά όντως είναι πολύ εξυπηρετικοί. Παρ'όλο που είχαμε κάποια καθυστέρηση λόγω έλειψης από την εταιρεία, είχαμε καθημερινή ενημέρωση. Το μόνο που θέλω να ενημερώσω σε περίπτωση που κάποια μανούλα έχει επιλέξει να παραγγείλει το ίδιο καρότσι από εξωτερικό, είναι το εξής. Το νέο μοντέλο 2010, δεν έχει το φρένο στο τιμόνι, όπως ανέφερα προηγούμενα. Το έχει στο μπράτσο του τιμονιού λίγο πιο κάτω. Στο συγκεκριμένο site τώρα δεν μπορείτε να το δείτε γιατί η Peg Perego θα ξαναβγάλει παραγωγή από Σεπτέμβρη. Το λέω γιατί στα μαγαζιά στην Ελλάδα κυκλοφορεί ακόμα το παλιό μοντέλο. Εμείς πήγαμε να το δούμε από κοντά και ήταν το παλιό. Το παλιό μοντέλο το καταργήσανε γιατί όπως μας είπανε παρουσίασε κάποια προβλήματα στο φρένο στο τιμόνι. Οπότε προσοχή εάν το θέλετε να πάρετε το νέο μοντέλο.

PuMep3.png?UOeroVFC
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει χρησιμοποιήσει καμία το Aria Completo, της peg perego;;; http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=10403&colID=1500&itmid=2093061

 

Υποτίθεται ότι δεν είναι για νεογέννητα, δεν ξαπλώνει δηλαδή τελείως. εγώ όμως θα γεννήσω οκτώβρη και δεν θα καθόμαστε έξω με τις ώρες με το καρότσι μέχρι την άνοιξη. Μάλλον θα δουλεψουμε μάρσιπο στην αρχή... η κλίση που έχει είναι πολύ μικρή και με ένα κουβερτάκι γίνεται τελέιως ίσιο. Στο μεταξύ το έχω λιμπιστεί γιατί είναι μόνο 5,5 κιλά και θα μπορώ να το χειρίζομαι έυκολα (έχω και κάμια δεκαριά σκαλία στην είσοδο της πολυκατοικίας). και φαίνεται καλό και λίγο πιο κανονικό καρότσι απότο Liteway της Chicco http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=10403&colID=1158&itmid=1173391, το οποίο έχω δει να κυκλοφορεί πολύ και έχω ρωτήσει μαμάδες στο δρόμο. άλλες λένε πολύ καλά λόγια και άλλες ότι δεν τις βολεύει στην πλοήγηση.

 

όπως καταλαβαίνεται ψάχνω κάτι ελαφρύ και οικονομικό, οπότε αν έχετε βολευτεί με κάποιο άλλο αντίστοιχο ακούω προτάσεις...

 

Ευχαριστώωωωω

Link to comment
Share on other sites

ας γραψω κι εγω τον προβληματισμο μου ως νεο μελος στο forum...

ψαχνουμε με τον συζυγο καροτσι και μας εχουν παλαβωσει...

Ειχαμε καταληξει στο Loola μαζι με καθισματακι αυτοκινητου και Port bebe μεχρι που μια πωλήτρια ενος καταστηματος μας ειπε οτι ειναι παραπολυ βαρυ, οτι το port bebe ειναι μεχρι 2 μηνων και ειναι ακαταλληλο για υπνο και επισης οτι το καλυτερο ειναι το Mc laren. Ομως για το τελευταιο αυτο καροτσι διαβασα στο πρωτο θεμα οτι τον Νοεμβρη του 2009 εγινε ανακληση σε παραπολλα μοντελα που κυκλοφορουσαν απο το 1999 μεχρι το 2009 γιατι παρατηρηθηκαν 12 περιπτωσεις ακρωτηριασμων δακτυλων των παιδιων..

Και με ετουτα και με εκεινα ειμαστε και παλι στο μηδεν και δεν ξερουμε τι να διαλεξουμε...

Link to comment
Share on other sites

Η μπέμπα μου είναι 3,5 μηνών.Έχουμε το maclaren xlr.Για να πω την αλήθεια δεν το έψαξα και πάρα πολύ.Μου είπαν ότι είναι από τα καλύτερα, μου άρεσε το χρώμα (καφέ,ροζ) μου είπαν όι είναι και ελαφρύ και το πήρα μαζί με το καθισματάκι recaro.

Αυτό που λέτε ότι κλείνει σαν ομπρέλα δυστυχώς εμένα δεν μου άρεσε και πάρα πολύ...Ο αδερφός μου έχουν το chicco και νομίζω ότι κλείνει πολύ πιο ωραία όσον αφορά την αποθήκευση πάντα.

Νομίζω ότι είναι και το μόνο αρνητικό που έχω βρει.Κατα τ'άλλα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και αν επρεπε να ξαναδιαλέξω αυτό θα έπαιρνα...

 

Και μια μικρη λεπτομερεια...είχα προβληματιστει με το χρώμα...εαν το δευτερο είναι αγόρι;;;...

Μου είπαν στο Λητώ ότι μπορώ να αλλάξω μόνο τα καλύμματα...

Αυτά και από μένα...

1xo6p3.pngC6G9p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Kοριτσια καλησπερα!!!

Μια φιλη μου ενδιαφερεται να αγορασει ενα ελαφρυ καροτσι μιας κ η μικρη της εφτασε 18μηνων κ εχει βαρυνει....Της αρεσει το dazzle της silver cross k ta maclaren!!!

Ποιο προτεινεται εσεις?Επισης θελει αυτο το δευτερο καροτσι να μπορει να το χρησιμοποιησει κ στο δευτερο μωρακι της που σε λιγους μηνες ερχεται!!

Καποιο site που να εχει σε καλη τιμη αυτα τα δυο?Γιατι λεμε να της το κανουμε δωρο εγω κ αλλες δυο φιλες!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας και από μένα!είμαι στην 20η βδομάδα και έχω μπεμπούλα!

ήδη άρχισα να κοιτάω καροτσάκια. αν και έχω μπερδευτεί αρκετά, είμαι ανάμεσα στο inglesina zippy trio και στο mclaren xlr. αν μπορεί κάποιος που έχει, να μου πει βασικά πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα θα ήμουν ευγνώμων!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα!είμαι στην 20η βδομάδα και έχω μπεμπούλα!

ήδη άρχισα να κοιτάω καροτσάκια. αν και έχω μπερδευτεί αρκετά, είμαι ανάμεσα στο inglesina zippy trio και στο mclaren xlr. αν μπορεί κάποιος που έχει, να μου πει βασικά πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα θα ήμουν ευγνώμων!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

 

Καλησπέρα chrisanda!!!!

Έχω το mclaren xlr σε ρόζ-καφέ!!!!

Ο βασικότερος λόγος που το διάλεξα για να μην λέω ψέματα ήταν το χρώμα!!!!Μετά ότι μου είπαν ότι είναι από τα καλύτερα καρότσια!!!

Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι είναι πολύ ελαφρύ και όχι ογκώδες όταν είναι ανοικτο!!!!

Αυτό που δεν μου αρέσει και για να πω την αλήθεια δεν κοίταξα καθόλου όταν το αγοράσαμε είναι πως ήταν όταν έκλεινε!!!!ΟΧΙ ο τρόπος που κλείνει, που είναι πανεύκολο!!!!Αλλά πως μένει κλειστό!!!Αν πας σ'ένα κατάστημα και ζητήσεις να στο κλείσουν πιστεύω ότι θα καταλάβεις τι εννοώ!!!

Γενικά δεν έχω αλλες παρατηρήσεις!!!!Η μπέμπα μου είναι 5 μηνών ακόμη!!!Θα δείξει με τον καιρό!!!

Όμως αν ήταν να ξαναπάρω το ίδιο θα έπαιρνα...Ίσως σε άλλο χρώμα...

Αυτάααααααααα... δεν ξέρω αν σε βοήθησα και πολύ...

1xo6p3.pngC6G9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μακράν θεωρώ ότι είναι το καλύτερο καρότσι. Εμείς έχουμε το καφέ-γαλάζιο εδώ και 1,5 χρόνο. Είναι εύχρηστο, χωρίς περιττά αξεσουάρ, και το βασικότερο κλείνει και ανοίγει πανεύκολα και πλένεται στο πλυντήριο. (εννοείται εκτός απο την κουκούλα, που βγαίνει και αυτή και πλένεται). Θυμάμαι ότι το άνοιγα με το ένα χέρι και στο άλλο είχα το μωρό.

 

Και τώρα που περιμένουμε δίδυμα πάλι Maclaren πήραμε για τους ίδιους λόγους.

 

Ασε που δεν παθαίνουν απολύτως τίποτε...μόνο μέσα στη θάλασσα δεν το έχουμε βάλει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα!είμαι στην 20η βδομάδα και έχω μπεμπούλα!

ήδη άρχισα να κοιτάω καροτσάκια. αν και έχω μπερδευτεί αρκετά, είμαι ανάμεσα στο inglesina zippy trio και στο mclaren xlr. αν μπορεί κάποιος που έχει, να μου πει βασικά πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα θα ήμουν ευγνώμων!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

 

Εχω εδω και δυο χρονια το inglesina zippy Free λεγόταν τοτε και ειμαι πολυ ευχαριστημενη κατα 1000% δεν το αλλαζω με τιποτα και αν ξανακανω μπεμπεκακι σιγουρα θα ξαναπαρω το ιδιο αν αυτο το εχω αχρηστευσει αυτο που εχω! Πολυ ελαφρυ ειναι , κλεινει πανευκολα με ενα χερι, ανοιγει πανευκολα και ειναι και ελαφρυ για την κατηγορια του, που δεν ειναι μπαστουνι καροτσι σαν το μακλαρεν. Το μακλαρεν και εγω το λουκουμιαζα...αλλα οταν κλεινει δεν στεκεται ορθιο....πρεπει να το εχεις κατω αφημενο στο πατωμα, οπως βολευει τον καθενα βεβαια.

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, ευχαριστώ πολύ!

θα πάω να τα δω στο κατάστημα και τα δύο!πιστεύω, από όσα έχω διαβάσει και στο forum ότι αυτά είναι τα επικρατέστερα!

φιλάκια στα μπεμπάκια σας!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψηφίζω κι εγώ Inglesina.Το χρησιμοποιώ για τον μπεμπάκο μου και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!!Πολύ ελαφρυ, μαζεμένο για την κατηγορία του(για να χωράει ανετα στο αυτοκίνητο-βασικό!) και πολυ ευκίνητο!!

Εσυ πήγαινε να τα δεις από κοντά και για να παραγγείλεις δες και τιμές από internet γιατι παίζουν διαφορές!!;)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε το inglesina zippy για τον μπεμπάκο μας και δεν το μετανιώσαμε. Ανοίγει - κλείνει πανεύκολα, χωράει στο μικρό μας πορτ-μπαγκαζ, είναι βολικότατο για τα άβολα πεζοδρόμια της Αθήνας. Το πήραμε σε καλή τιμή μέσω ιντερνετ, 500 ευρώ όλο το πακέτο, ενώ σε γνωστό κατάστημα μάς ζητούσαν 700. Το μόνο μείον είναι το μέγεθος του πορτ μπεμπέ. Στους 3 μήνες ο μικρός δε χωρούσε πλέον κι έτσι τώρα χρησιμοποιούμε το κάθισμα του καροτσιού.

 

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και από μένα!είμαι στην 20η βδομάδα και έχω μπεμπούλα!

ήδη άρχισα να κοιτάω καροτσάκια. αν και έχω μπερδευτεί αρκετά, είμαι ανάμεσα στο inglesina zippy trio και στο mclaren xlr. αν μπορεί κάποιος που έχει, να μου πει βασικά πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα θα ήμουν ευγνώμων!

ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

 

καλησπερα κι απο μενα.

εχω το maclaren xt,το γκρι.το χρησιμοποιω περιπου 4 μηνες με την μπεμπα,ειναι πολυ καλο.Δεν πηρα το xlr γιατι δεν με ενδιαφερε να εφαρμοζει ουτε carrycot,ουτε καρεκλακι αυτοκινητου.Ειναι σε γκρι χρωμα και το σπαω με πολυχρωμα υφασματακια της μακλαρεν.

Μου κοστισε 250 ευρω,το καροτσι με ενα υφασματακι και τα μεταφορικα απο Αγγλικο σαιτ.Εδω αρχικη τιμη ειχε 320 ευρω μονο το καροτσι.

Ειμαι σουπερ ευχαριστημενη και δεν με ενοχλει που δεν στεκεται ορθιο!

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα σου πω. Εχω Maclaren που τωρα το χρησιμοποιει το 3ο παιδι, δηλαδη εχει "μεγαλωσει" δυο και τωρα ειναι στη μεση του τριτου. Ειναι σαν να το αγορασα χτες. Δεν ειναι τυχαιο οτι πλεον σε πολλα καροτσακια δινει εγγυηση καλης λειτουργιας εφ'όρου ζωης!!!

Επισης υπαρχουν μοντελα που στεκονται ορθια μιας και το ανεφεραν καποιες μανουλες σε προηγουμενα ποστ αν και, προσωπικα δεν βλεπω και το νοημα. Ουτως ή αλλως παντα στο αυτοκιντο βρισκεται οταν δεν το χρησιμοποιω. To zippy το ειχε η νυφη μου και δε με βολεψε ποτε. Κι'εκεινη τελικα Maclaren πηρε (το juicy couture)

Ψηφιζω δαγκωτο Maclaren.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ!

είδα και τα δύο από κοντά και ενώ το mclaren με κέρδισε, "κόλλησα" με τον τρόπο που κλείνει. Προφανώς όταν το κλείνεις πρέπει να το ρίχνεις κάτω στο δρόμο.δεν σκονίζεται όμως έτσι;; και αν ο δρόμος είναι βρωμικος;; όσες το έχετε, πώς το βολεύεστε;;

από την άλλη το inglesina είναι πανεύκολο στο κλείσιμο και δεν πέφτει κάτω όταν κλείνει.

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει καμία το Aria Completo, της peg perego;;; http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=10403&colID=1500&itmid=2093061

 

Υποτίθεται ότι δεν είναι για νεογέννητα, δεν ξαπλώνει δηλαδή τελείως. εγώ όμως θα γεννήσω οκτώβρη και δεν θα καθόμαστε έξω με τις ώρες με το καρότσι μέχρι την άνοιξη. Μάλλον θα δουλεψουμε μάρσιπο στην αρχή... η κλίση που έχει είναι πολύ μικρή και με ένα κουβερτάκι γίνεται τελέιως ίσιο. Στο μεταξύ το έχω λιμπιστεί γιατί είναι μόνο 5,5 κιλά και θα μπορώ να το χειρίζομαι έυκολα (έχω και κάμια δεκαριά σκαλία στην είσοδο της πολυκατοικίας). και φαίνεται καλό και λίγο πιο κανονικό καρότσι απότο Liteway της Chicco http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=10403&colID=1158&itmid=1173391, το οποίο έχω δει να κυκλοφορεί πολύ και έχω ρωτήσει μαμάδες στο δρόμο. άλλες λένε πολύ καλά λόγια και άλλες ότι δεν τις βολεύει στην πλοήγηση.

 

όπως καταλαβαίνεται ψάχνω κάτι ελαφρύ και οικονομικό, οπότε αν έχετε βολευτεί με κάποιο άλλο αντίστοιχο ακούω προτάσεις...

 

Ευχαριστώωωωω

 

 

Και εγώ ερωτεύτηκα το PEG PEREGO ARIA και το πήραμε τελικά. Επειδη γεννάω και εγώ Οκτώβρη, σκεφτήκαμε οτι τους πρώτους μήνες δε 8α ήμαστε όλο βόλτες. Πήραμε και το κάθισμα αυτοκινήτου που είναι από μηδέν και εφαρμόζει, οπότε αν χρειαστεί να βγούμε 8α χρησιμοποιήσουμε αυτό.

Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι ενώ πρέπει τα καρότσια για αρχή να είναι οριζόντια για την πλατούλα, τα καθισματάκια δεν είναι!!!! Έχει κανείς καμιά απάντηση γι αυτό???

 

V7Qop3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ερωτεύτηκα το PEG PEREGO ARIA και το πήραμε τελικά. Η πωλήτρια μας είπε από 3 μηνών και μετά, ΑΛΛΑ μέσα οι οδηγίες γράφουν από 6 μηνών!!!!Επειδη γεννάω και εγώ Οκτώβρη, σκεφτήκαμε οτι τους πρώτους μήνες δε 8α ήμαστε όλο βόλτες. Πήραμε και το κάθισμα αυτοκινήτου που είναι από μηδέν και εφαρμόζει, οπότε αν χρειαστεί να βγούμε 8α χρησιμοποιήσουμε αυτό.

Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι ενώ πρέπει τα καρότσια για αρχή να είναι οριζόντια για την πλατούλα, τα καθισματάκια δεν είναι!!!! Έχει κανείς καμιά απάντηση γι αυτό???

 

V7Qop3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ!

είδα και τα δύο από κοντά και ενώ το mclaren με κέρδισε, "κόλλησα" με τον τρόπο που κλείνει. Προφανώς όταν το κλείνεις πρέπει να το ρίχνεις κάτω στο δρόμο.δεν σκονίζεται όμως έτσι;; και αν ο δρόμος είναι βρωμικος;; όσες το έχετε, πώς το βολεύεστε;;

από την άλλη το inglesina είναι πανεύκολο στο κλείσιμο και δεν πέφτει κάτω όταν κλείνει.

ευχαριστώ!

 

δεν σκονιζεται περισσοτερο απο οτι οταν το κυκλοφορεις,γιατι η πλευρα που ακουμπα στο δρομο ειναι αυτη με τις ροδες,ασε που το υφασμα δεν φτανει μεχρι κατω για να λερωσει.Παντως και τα δυο ειναι ωραια καροτσια,οποιο και να αποφασισεις θα τα χαρεις

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ MAXI COSI MURA 4?ΕΑΝ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΗΣ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! είδα εχτεσ στο said τησ chicco το trio white-black limited edition αι μου αρεσει παρα πολυ αλλα φοβάμαι ότι θα είναι πανάκρυβο εδω ξέρει καμία κάτι το έχει δοκημάσει κάποια να μασ πει εντυπώσεισ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...