Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ για πάνες/βρεφικά, σε σούπερμάρκετ (ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

www.mouyer.gr . Θα πάθεις την πλάκα σου! Εγώ έχω κολλήσει και τα κοιτώ συνέχεια! Τα στέλνουν με κούριερ. Βλέπεις το παπούτσι που θέλεις, βάζεις νούμερο, σου λέει αν είναι διαθέσιμο και αγοράζεις!!!
Link to comment
Share on other sites

www.mouyer.gr . Θα πάθεις την πλάκα σου! Εγώ έχω κολλήσει και τα κοιτώ συνέχεια! Τα στέλνουν με κούριερ. Βλέπεις το παπούτσι που θέλεις, βάζεις νούμερο, σου λέει αν είναι διαθέσιμο και αγοράζεις!!!

Καλα τρελαθηκα τωρα!!3 χρονια χρυσοπληρωνουμε τα μουγερ και εχει καλες τιμες το site! Μπραβο στελλα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θέλω επειγόντως την γνώμη σας. το μπεμπάκι είναι 7 μηνών και λέω μήπως πρέπει να της ψωνίσω από τώρα κάποια πράγματα για του χρόνου το χειμώνα ώστε να επωφεληθώ των εκπτώσεων, είναι παρατραβηγμένο αυτό; το έχετε κάνει; βασικά φοβάμαι μην πέσω έξω στα νούμερα; το ζουζούνι τον επόμενο χειμώνα θα είναι σχεδόν 1 1/2. τι λέτε; είναι τελείως βλακεία αυτή η σκέψη; Απλά έχει καλές εκπτώσεις και σκέφτομαι ότι είναι κρίμα ένα παντελονάκι που τώρα κάνει πχ. 15 να το πάρω του χρόνου 30 ή και 40! Επίσης τα παπουτσάκια είναι τόσο πολύ ακριβά αλλά στις εκπτώσεις είναι καλύτερα. Πάνω κάτω όλα τα ζουζούνια φοράνε τα ίδια νούμερα; Εσείς τι λέτε; Το Mothercare έχει πολύ όμορφα πράγματα και θέλω να πάρω κάποια πράγματα τώρα που στις εκπτώσεις φθάνουν μέχρι και 40%. Επίσης ένα καλό μπουφανάκι κλπ.

 

κοπελα μου νομιζω οτι οι περισσοτερες εδω μεσα ετσι κανουν,μαιζ και εγω και ας ειναι τα μπεμπακια 3 μηνων σχεδον,ψωνισα και πηρα για του χρονου τον χειμωνα ρουχαλακια,το ιδιο θα κανω και το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ναι είναι να τρελαίνεσαι στην πόλη που είμαι έχουν τα μούγερ περσυνής σαιζόν με 60 και 70 ευρώ. Όταν πας δε να ψωνίσεις και τους ζητάς παπούτσια προηγούμενης σαιζόν σε κοιτανε λες και είσαι καμία άπορη, λες και δεν θα τα πληρώσεις και αυτά. Απλά δε θέλω να με πιάνουν και μαλ....κα!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψωνίζω στις εκπτώσεις για του χρόνου. Μάλιστα όταν μου φέρνουν ένα ρουχαλάκι για το παιδί, αν δεν έχει ανάγκη από το συγκεκριμένο, το αλλάζω και παίρνω 1 ή 2 νούμερα μεγαλύτερο για να το φορέσει τον επόμενο χρόνο. Όσο για παπουτσάκια αγοράζω πλέον μόνο μέσω internet από το μούγερ. Στα crocodilino παίρνω τα παπούτσια 60 ευρώ και στο μούγερ (προηγούμενης σαιζόν) τα βρίσκω 20 και 30 ευρώ. Θεωρώ κοροϊδία να πληρώσω για ένα παπούτσι που θα φορέσει για 2 μήνες 60 ευρώ.

 

 

 

Στέλλα08 και εγώ τις ίδιας άποψης είμαι, το νινί μεγάλωνει συνέχεια και έχω δώσει μια μικρή περιουσία για πράγματα που τα φορέσαμε πολύ λίγο με αποτέλεσμα να νιώθω λιγάκι άσχημα αφού δεν πιστεύω ότι μου περισσεύουν κιόλας. Άσε που υπάρχουν ρουχαλάκια που δεν τα φορέσαμε και καθόλου ή 1-2 φορές. Αυτό είναι ντροπή και σπατάλη. Μην σου πω ότι το μωρό μεγαλύτερη γκαρνταρόμπα από την δική μου. Για να πάρω από άλλον το θεωρώ λιγάκι Off, πρώτο μωράκι, δεν θέλω κάτι τέτοιο αφού δεν μου κολάει. Άσε που θα έρθω και σε δύσκολη θέση εάν δεν είναι σε άριστη κατάσταση σαν καινούργιο. Απλά γιατί να πληρώσω ένα μπουφανάκι 80€ ενώ μπορώ να το πάρω 40€.

 

Επίσης αν κάποια μαμά με πιο μεγάλο μωράκι ας μας πει περίπου πόσα ρουχαλάκια χρειάζονται, εγώ έκανα λάθος, πχ πόσα τζινάκια πόσα φορμάκια, πόσα από οτιδήποτε, αυτό πολύ με βοηθάει, αν πχ πηγαίνει βρεφονηπιακό πόσα κλπ

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης αν κάποια μαμά με πιο μεγάλο μωράκι ας μας πει περίπου πόσα ρουχαλάκια χρειάζονται, εγώ έκανα λάθος, πχ πόσα τζινάκια πόσα φορμάκια, πόσα από οτιδήποτε, αυτό πολύ με βοηθάει, αν πχ πηγαίνει βρεφονηπιακό πόσα κλπ

 

Να σου απαντησω εγώ που εχω δυο? Χρειάζονται λίγα και πρακτικά ρουχαλάκια κυρίως φορμες είτε παει παιδικό είτε για το σπίτι. Ετσι ειναι παντα ζεστό το παιδακι, πλενονται ευκολα και δεν θελουν πολύ σιδερο. Νομίζω τεσσερα ζευγάρια φορμες είναι καλά να έχεις. Εξαλλου τον χειμώνα δεν βγαινουν τα μικρά πολλές βόλτες. Ενα δυο ρουχαλακια για πιο καλά, είναι αρκετά, για κάποια γιορτή ή κάποιο πάρτυ. Παραπανω νομίζω είναι υπερβολή. Ξεκίνα να εχεις δυο συνολακια και βλέπεις στην πορεία αν χρειάζεσαι κατι αλλό.

 

Μια άλλη ασφαλή λύση είναι να δεις τι σε βόλεψε περίπου την χρονιά που περασε και να παρεις τα αντίστοιχα. Αυτά που σου είπα πιο πανω είναι βγαλμένα από αυτό το συμπέρασμα, εχουμε πολλά ρούχα αλλά τελικά δεν τα φοράμε όλα γιατί δεν βολευούν όλα. Πχ. οσο και αν μου αρεσουν τα φορεματακια, δεν τα βρισκω πρακτικά, βαλε βγάλε καλσον για να την αλλάξεις, μου φαινονται γυμνά τα ποδαρακια μονο με καλτσονακι και τελικά φοράμε περισσότερο παντελόνια.

Link to comment
Share on other sites

ναι στη Μεγαλου Αλεξανδρου ειναι ,ποια λες ?μια που την εχει μια κυρια με την κορη της?ειναι πολυ νοστιμη!!!!μιαμ μιαμ

 

ω ναι...αυτη λεω..μα τι μπουγάτσα κανει η άτιμη???

Ήταν το πρώτο πρωίνο που πηγε ο αντρούλης μου να μας φέρει να φάμε κατι απο την μπουγατσερι , το πρωτο πρωίνο που με βρήκε στο σπιτι του...χε χε!

 

Link to comment
Share on other sites

www.mouyer.gr . Θα πάθεις την πλάκα σου! Εγώ έχω κολλήσει και τα κοιτώ συνέχεια! Τα στέλνουν με κούριερ. Βλέπεις το παπούτσι που θέλεις, βάζεις νούμερο, σου λέει αν είναι διαθέσιμο και αγοράζεις!!!

 

stella08 μπορειος να μας πεις ακριβως τα βηματα που ακολουθεις για να δεις και να παραγγειλεις τα παπουτσια

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stella08 μπορειος να μας πεις ακριβως τα βηματα που ακολουθεις για να δεις και να παραγγειλεις τα παπουτσια

 

ευχαριστω

πας στο e-shop, βάζεις αν είναι αγόρι ή κορίτσι το παιδί σου, διαλέγεις ηλικία (πχ 12-24 μηνών) διαλέγεις αν θέλεις χρώμα ή μάρκα, ποια κολεξιόν σε ενδιαφέρει (περσυνή φετινη) και βλέπεις τα παπούτσια. μετά πατάς πάνω στο παπούτσι που σου αρέσει και σου ανοίγει άνα άλλο παράθυρο μόνο με το συγκεκριμένο παπούτσι. Του βάζεις το νούμερο του παπουτσιού που θέλεις και σε λίγο θα σου βγάλει το αν είναι διαθέσιμο και την τιμή του. Καλά ψώνια σε όλες μας. να τονίσω ότι οι χαμηλότερες τιμές είναι στα παπούτσια προηγούμενης σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

πας στο e-shop, βάζεις αν είναι αγόρι ή κορίτσι το παιδί σου, διαλέγεις ηλικία (πχ 12-24 μηνών) διαλέγεις αν θέλεις χρώμα ή μάρκα, ποια κολεξιόν σε ενδιαφέρει (περσυνή φετινη) και βλέπεις τα παπούτσια. μετά πατάς πάνω στο παπούτσι που σου αρέσει και σου ανοίγει άνα άλλο παράθυρο μόνο με το συγκεκριμένο παπούτσι. Του βάζεις το νούμερο του παπουτσιού που θέλεις και σε λίγο θα σου βγάλει το αν είναι διαθέσιμο και την τιμή του. Καλά ψώνια σε όλες μας. να τονίσω ότι οι χαμηλότερες τιμές είναι στα παπούτσια προηγούμενης σαιζόν.

 

STELLA08 Σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και εγώ από οταν εμενε εργένης ο συζηξ στον ευοσμο, στην μεγάλου αλεξάνδρου ειναι αν θυμάμαι καλά γωνιακο απέναντι απο την ξακουστη καλυτερη μπουγατσα στον ευοσμο!

 

ειχες δεν ειχες μου την ανοιξες την ορεξη ...ατιμο...

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις είδα σε διαφήμιση ότι στα καρφουρ παίρνεις την μεγάλη συσκευασία πάμπερσ με τα 88 τεμ. και την 2η σε μισή τιμή. Το θέμα είναι θα δεχτούν το κουπόνι των 5 ευρώ?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που ανέφερε μια φίλη πιο πάνω για το δισέλιδο φυλλάδιο με ονομασία οικογενειακός προυπολογισμός. Το θέμα του κουπονιού είναι το εύλογο ερώτημα και ακόμα ένα τέτοιο είναι αν αφορά μόνο στις active fit

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

πας στο e-shop, βάζεις αν είναι αγόρι ή κορίτσι το παιδί σου, διαλέγεις ηλικία (πχ 12-24 μηνών) διαλέγεις αν θέλεις χρώμα ή μάρκα, ποια κολεξιόν σε ενδιαφέρει (περσυνή φετινη) και βλέπεις τα παπούτσια. μετά πατάς πάνω στο παπούτσι που σου αρέσει και σου ανοίγει άνα άλλο παράθυρο μόνο με το συγκεκριμένο παπούτσι. Του βάζεις το νούμερο του παπουτσιού που θέλεις και σε λίγο θα σου βγάλει το αν είναι διαθέσιμο και την τιμή του. Καλά ψώνια σε όλες μας. να τονίσω ότι οι χαμηλότερες τιμές είναι στα παπούτσια προηγούμενης σαιζόν.

 

Και πώς είστε σίγουρες για το ότι το παπούτσι θα είναι εντάξει στο ποδαράκι;

Το λέω αυτό γιατί κάποιες φορές έλεγα στο κατάστημα το νούμερο,και το παπούτσι δεν ήταν άνετο και έπαιρνα άλλο νούμερο.Δηλαδή καμιά φορά η αγορά παπουτσιού δεν έχει να κάνει με το νούμερο αλλά με τη φόρμα του παπουτσιού.

Πολύ ενδιαφέρουσες οι τιμές,αλλά αν πέσω έξω στο νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

Και πώς είστε σίγουρες για το ότι το παπούτσι θα είναι εντάξει στο ποδαράκι;

Το λέω αυτό γιατί κάποιες φορές έλεγα στο κατάστημα το νούμερο,και το παπούτσι δεν ήταν άνετο και έπαιρνα άλλο νούμερο.Δηλαδή καμιά φορά η αγορά παπουτσιού δεν έχει να κάνει με το νούμερο αλλά με τη φόρμα του παπουτσιού.

Πολύ ενδιαφέρουσες οι τιμές,αλλά αν πέσω έξω στο νούμερο;

Μεσα στο site υπάρχει οδηγός μεγεθών που το εκτυπώνεις. Πάντως της δικής μου ότι νούμερο φορά σε άλλο παπούτσι αυτό της μαίρνω και απο τα μούγερ.

Link to comment
Share on other sites

οντως εχει πολυ καλες τιμες, αλλα αν υπολογισεις και τα εξοδα αποστολης με τις ιδιες τιμες τωρα στις εκπτωσεις μπορεις να τα βρεις. χθες ειδα για αθλητικα για την κορη μου και τα βρηκα ιδιες τιμες με το site.... afoy eixan 30% εκπτωση

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused:Κοριτσια βοηθεια! Καπου ειχα δει ολα τα τηλεφωνα απο τις εταιριες που κανουν κρεμες, για να ζηταμε δειγματα...ψαχνω και τιποτα. Αν καποια ξερει που ειναι ας βαλει ενα λινκ πλιζζζ! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused:Κοριτσια βοηθεια! Καπου ειχα δει ολα τα τηλεφωνα απο τις εταιριες που κανουν κρεμες, για να ζηταμε δειγματα...ψαχνω και τιποτα. Αν καποια ξερει που ειναι ας βαλει ενα λινκ πλιζζζ! Ευχαριστω!

 

για δες εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39758&highlight=%C4%C5%CB%D4%C1+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...