Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πιθανή ατρησία οισοφάγου (λανθασμένη όμως τελικά η πρόγνωση της β επιπεδου)


Recommended Posts

καλημερα..ειμαι η λια,μαμα του δημητρη 2.11.06 κ τησ βενετιασ 18.12.07.τωπα περιμενω το τριτο παιδακι με πητ 16.04...ο λογοσ που γραφω ειναι ενα πιθανο προβλημα που θα εχει το παιδακι που περιμενω.στο β επιπεδου μου ειπαν οτι δεν βλεπουν στομαχι στο μπεμπη κ ισωσ να εχει ατρησια οισοφαγου...εκανα αμνιο,μαγνητικη εμβρυου κ αλλο υπερηχο σε εξωτερικο γιατρο κ μου ειπαν οτι ολα φαινονται φυσιολογικα,αλλα υπαρχει πιθανοτητα να υπαρχει τραχειοοισοφαγικο συριγγειο που ομωσ μπορει να διαγνωστει μονο μετα τη γεννα.περασαμε μαυρα χριστουγεννα γιατι μασ μιλουσαν μεχρι και για διακοπη αν εβρισκαν κατι στην αμνιο.μεχρι πριν λιγεσ μερεσ δεν το σκεφτομουνα,αλλα οσο πλησιαζει η μεγαλη μερα αγχωνομαι...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά.Διάβασε ξανά το μήνυμα σου και θα δεις πως στα λόγια των γιατρών κρύβονται πολλά αν και ίσως. Πχ. "όλα φαίνονται φυσιολογικά,αλλά υπάρχει πιθανότητα", "ίσως να έχει...". Σύμφωνοι, αλλά μπορεί και να μην έχει τίποτα απολύτως!!Προσπάθησε να σκέφτεσαι μόνο θετικά για το παιδάκι σου, ονειρέψου το σαν ένα υγιές και χαρισματικό παιδάκι και μην αγχώνεσαι για ένα πρόβλημα, πριν ερθει.Γιατί μπορεί απλά να μην έρθει ποτέ.Μη μαυρίζεις προκαταβολικά και ίσως άδικα την ψυχούλα σου. Και εμάς μας τρόμαξαν στη Β' Επιπέδου, με πολλά αν και ίσως, και στην επανεξέταση μας είπαν πως μάλλον δεν θα είναι τίποτα,αλλά αφού μας έβαλαν το σαράκι, απλά περιμένουμε. Αμνιο δεν έκανα.Βλακεία μου ίσως, αλλά και η πιθανότητα αποβολής 1/100 με φόβισε αρκετά. Επιπλέον, οι λόγοι που μου την πρότειναν οι γιατροί δε με έπεισαν αρκετά..Τώρα το έχω (σε αρκετά μεγάλο βαθμό) βγάλει από το μυαλό μου και ετοιμάζομαι με χαρά να υποδεχθώ το πρώτο μου παιδάκι.Με το καλό να μας έρθουν τα μπεμπάκια μας...

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα πια εχω μπει στο μηνα μου,οτι ειναι να γινει θα γινει.λενε οτι αφου ειναι μονο αυτο κ δεν συνδεεται κ με αλλεσ ανωμαλιεσ χρωμοσωματων,αντιμετωπιζεται με εγχειρηση με καλεσ προοπτικεσ...δεν σταματω ομωσ να το σκεφτομαι και να αγχωνομαι...για το μωρο περισσοτερο αλλα και για τ αλλα μου τα παιδια που ειναι 28 μηνων κ 15 αντιστοιχα...κ ψαχνω να δω τι γινεται για να μη τρεχω τελευταια στιγμη...δεν την χαρηκα την εγκυμοσυνη οπωσ θα επρεπε,κ αυτο με πειραζει περισσοτερο.ελπιζω ολα να πανε καλα κ για σενα...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ιδια περιπτωση με τη δικη μου. στο γιο δεν εβλεπε στομαχι η γιατρος στο β επιπεδου. αγχος κλαμα :( 3 φορες εκανα β επιπεδου. ευτυχως τις 2 τελευταιες ειδε στομαχι αλλα μικρο. εγω δεν εκανα αμνιο γιατι η δικη μου γενετιστρια με καθυσηχασε. μου ειπε πως αν το αμνιακο υγρο ηταν αυξημενο τοτε ισως να ειχε ατρησια(δεν ξερω γιατι :roll: ) τελικα ολα πηγαν καλα :) ευχομαι το ιδιο και σε εσας. να με θυμηθεις οτι τιποτα δεν θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατ'αρχην να ευχηθω ολα να πανε καλα και να το ξεχασεις συντομα το θεμα μιας και σιγουρα δεν ειναι τιποτα.Γιατρος δεν ειμαι αλλα απο εμπειρια στην οικογενεια θα σου πω το εξης,πρωτον αν το παιδι δεν ειχε στομαχι θα το ειχαν δει στην αυχενικη και δευτερον ακομα και στην αυχενικη να μην το ειχαν δει αν ειχε καποιο προβλημα με το στομαχι θα σε ειχαν πνιξει τα υγρα τοσους μηνες!Η μητερα μου ειχε δυδιμα το ενα ειχε καποιο προβλημα στο στομαχι και δεν αποροφουσε αμνιακο υγρο οσο χρειαζοταν(αυτο που ειπε η κοπελα απο πανω για αυξημενο υγρο) και ηρθε η γυναικα στον 5ο μηνα με μια τεραστια κοιλια να πιεζει πνευμονες καρδια τα παντα.Ειναι δυνατον να ειχε προβλημα και να φτασεις στον 9ο;Κανε την προσευχη σου και ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ιδια περιπτωση με τη δικη μου. στο γιο δεν εβλεπε στομαχι η γιατρος στο β επιπεδου. αγχος κλαμα :( 3 φορες εκανα β επιπεδου. ευτυχως τις 2 τελευταιες ειδε στομαχι αλλα μικρο. εγω δεν εκανα αμνιο γιατι η δικη μου γενετιστρια με καθυσηχασε. μου ειπε πως αν το αμνιακο υγρο ηταν αυξημενο τοτε ισως να ειχε ατρησια(δεν ξερω γιατι :roll: ) τελικα ολα πηγαν καλα :) ευχομαι το ιδιο και σε εσας. να με θυμηθεις οτι τιποτα δεν θα ειναι.
ευχαριστω για την απαντηση.πολυ αγχοσ...κι εμενα μου ειπαν οτι υπαρχει πιθανοτητα να εχω πολυ αμνιακο αν υπηρχε προβλημα.κ επισησ οτι η ατρησια συνοδευεται συνηθως απο αλλες συγγενεις ανωμαλιες η τρισωμιες,γι αυτο κ η αμνιο..απλα πλησιαζουν οι μερες κ αγχωνομαι.κι εγω γιο εχω κ να σκεφτεις οτι εκανα 3 παιδια σε 3 χρονια γιατι εκανα το πρωτο στα 32 κ ηθελα να γλιτωσω την αμνιο που κανεις στα 35.εγω εκανα το β επιπεδου 8 φορες στο αλεξανδρα,μετα αμνιο,μετα μαγνητικη εμβρυου στο μητερα κ μετα αλλο β επιπεδου σε εξωτερικο γιατρο γιατι ηθελα να ειμαι σιγουρη μιασ κ μου μιλουσαν για διακοπη...αστα να πανε

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν τα παιδακια σου. σε θαυμαζω. 3 σε 3 χρονια :) .σε καταλαβαινω. εγω ειχα και την πεθερα μου που ελεγε ''αν εχει προβλημα μην το κρατατε'' :shock::? αντι να μου δωσει θαρρος με εριχνε ακομη περισσοτερο :( αλλα εγω ουτε λεπτο δεν πιστεψα οτι ειναι αρρωστο το παιδακι μου. και το δικο σου υγιεστατο θα ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

theolvas μου να μην το βαζεις κατω. Πρωτον τιποτα δεν ειναι επιβεβαιωμενο οποτε μπορει στην γεννηση ολοι οι φοβοι να διαψευστουν.

Δευτερον αν ο μοι γενοιτο επιβεβαιωθει η ατρησια ξεροουμε οτι αντιμετωπιζεται. Οκ θα ειναι επωδυνο να βλεπεις το μωρο να κανει εγχειρησεις αλλα ειναι κατι που θα τελειωσει και υπαρχει θεραπεια.

Τωρα ασε τις σκεψεις στην ακρη μεχρι και τη γεννηση του παδιου.

Εχε εναν παιδοχειρουργο για καθε ενδεχομενο stand by ο οποιος και θα σε κατευθυνει μετα την γεννησ αν βεβαι χρειαστει.

Στα λεω αυτα εχοντας περασει δια πυρος και σιδηρου απο την δικη μας περιπετεια υγειας του τριτου μου παιδιου.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησουν τα παιδακια σου. σε θαυμαζω. 3 σε 3 χρονια :) .σε καταλαβαινω. εγω ειχα και την πεθερα μου που ελεγε ''αν εχει προβλημα μην το κρατατε'' :shock::? αντι να μου δωσει θαρρος με εριχνε ακομη περισσοτερο :( αλλα εγω ουτε λεπτο δεν πιστεψα οτι ειναι αρρωστο το παιδακι μου. και το δικο σου υγιεστατο θα ειναι :)
κι εμενα ολοι αυτο μου λενε...κι οι γονεις κι η πεθερα κι οι φιλοι...μονο ο αντρασ μου εχει ιδια γνωμη...ευτυχως...!ψαχνω παντως για παν ενδεχομενο για να μη τρεχω την τελευταια στιγμη,γιατι δεν εχουμε κ βοηθεια απο κανεναν...κατα τα αλλα συνεχιζουμε κανονικα...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να ερθει το μωρακι σου και να μην εχει τιποτα!!αλλα αφου το ψαχνεις υπαρχει εδω μεσα μια κοπελα ηSheena που ο νικολας της ειχε ατρησια οισοφαγου!!πιστευω πως ειναι η ιδανικοτερη να σου δωσει τις καλυτερες συμβουλες τις οποιες ευελπιστω πως δεν θα χρειαστεις!!και ειλικρινα θα περιμενουμε να μας πεις οτι το μωρακι σου ειναι εντελως καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτο επίπεδο, να σου ευχηθώ όλα να πάνε κατ' ευχήν!Σε δεύτερο επίπεδο , να σου εκφράσω την συμπαράστασή μου και να σου δώσω την συμβουλή να μην το βάλεις κάτω!Το ξέρω πως είναι δύσκολο, να μαθαίνεις ότι το μωρό σου έχει κάποιο πρόβλημα..ΟΜΩΣ!!!Μέχρι να γεννήσεις με το καλό, θα πρέπει, ή μάλλον ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να κάνεις θετικές σκέψεις!! Τίποτα, και επιμένω τίποτα δεν είναι ακόμα σίγουρο, το είπαν άλλωστε και οι γιατροί!!

Εμένα ο μικρός μου γεννήθηκε το 2005 με ατρησία ορθού, και ο γιατρός μου δεν το είχε καν διαγνώσει..Καταλαβαίνεις λοιπόν την κεραμίδα που μου ήρθε όταν ξύπνησα απο την νάρκωση της καισαρικής..ήθελα απλά να ξανακοιμηθώ μέχρι να ξυπνήσω απο τον εφιάλτη..Τελικά όλα πήγαν μια χαρά και το παιδάκι μου είναι super!!Τι θέλω να σου πώ?! Ότι όσο δύσκολη περίπτωση και αν σου παρουσιαστεί (που επαναλμβάνω, ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι σίγουρο και αναγκαστικά θα περιμένεις..), μπορείς να το αντιμετωπίσεις για έναν και απλούστατο λόγο: ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙ!!

Εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου ούτε εσείς σαν γονείς, ούτε το μωράκι να χρειαστεί να περάσει την οποιαδήποτε ταλαιπωρεία!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο μικρός μου γεννήθηκε το 2005 με ατρησία ορθού, και ο γιατρός μου δεν το είχε καν διαγνώσει..Καταλαβαίνεις λοιπόν την κεραμίδα που μου ήρθε όταν ξύπνησα απο την νάρκωση της καισαρικής..ήθελα απλά να ξανακοιμηθώ μέχρι να ξυπνήσω απο τον εφιάλτη.

Aλλη περιπτωση αυτη την οποια ουτε καν την ηξερα μεχρι την ημερα που νοσηλευτηκε η κορη μου στο παιδων. Βεβαια η αληθεια ειναι που να τα ξερεις ολα αλλα στο παιδων μαθαινεις τα δικα σου και ολων των αλλων μαζι.

Εγχειρηση για αποκατασταση της ατρησιας ορθου εκαναν 3 παιδακια την ιδια εβδομαδα που η κορη μου εκανε την δικη της εγχειρηση.

Συνεπως ποσα αλλα παιδακια θα ηταν που εκαναν την ιδια εγχειρηση τον υπολοιπο χρονο καταλαβαινετε.

Ολα τα παιδακια πηγαν πολυ καλα και σημερα ολα ειναι υγιεστατα και μαλιστα σε ολες τις περιπτωσεις δεν ειχε διαγνωστει πριν.

Οσο για το συναισθημα που περιγραφεις leni το να κοιμηθω και να ξυπνησω μετα τον εφιαλτη ειχα ακριβως την ιδια σκεψη την εποχη που περασα την δικια μας περιπετεια.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα ο μικρός μου γεννήθηκε το 2005 με ατρησία ορθού, και ο γιατρός μου δεν το είχε καν διαγνώσει..Καταλαβαίνεις λοιπόν την κεραμίδα που μου ήρθε όταν ξύπνησα απο την νάρκωση της καισαρικής..ήθελα απλά να ξανακοιμηθώ μέχρι να ξυπνήσω απο τον εφιάλτη.

 

 

Aλλη περιπτωση αυτη την οποια ουτε καν την ηξερα μεχρι την ημερα που νοσηλευτηκε η κορη μου στο παιδων. Βεβαια η αληθεια ειναι που να τα ξερεις ολα αλλα στο παιδων μαθαινεις τα δικα σου και ολων των αλλων μαζι.

Εγχειρηση για αποκατασταση της ατρησιας ορθου εκαναν 3 παιδακια την ιδια εβδομαδα που η κορη μου εκανε την δικη της εγχειρηση.

Συνεπως ποσα αλλα παιδακια θα ηταν που εκαναν την ιδια εγχειρηση τον υπολοιπο χρονο καταλαβαινετε.

Ολα τα παιδακια πηγαν πολυ καλα και σημερα ολα ειναι υγιεστατα και μαλιστα σε ολες τις περιπτωσεις δεν ειχε διαγνωστει πριν.

Οσο για το συναισθημα που περιγραφεις leni το να κοιμηθω και να ξυπνησω μετα τον εφιαλτη ειχα ακριβως την ιδια σκεψη την εποχη που

περασα την δικια μας περιπετεια.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πεί κανείς, το θέμα είναι και οι γονείς και το παιδί τραβάει ζόρι..αλλά αφού είσαι γονιός, βρίσκεις την δύναμη, ο Θεός μάλλον σου την δίνει γιατί χωρίς θειική παρέμβαση δεν παίζει!, να το αντιμετωπίσεις..Εγώ έκανα καισαρική Παρασκευή και ακριβώς μετά απο μια εβδομάδα, την επόμενη δλδ Παρασκευή, ανεβοκατέβαινα τις σκάλες του Παίδων με βήμα super - ταχύ τουλάχιστον 100 φορές τη μέρα..Ο άνθρωπος έχει δυνάμεις που ούτε κάν γνωρίζει ότι διαθέτει τελικά..

Πάντως να ξαναευχηθώ να πάνε όλα καλά με το μωράκι και Αν , λέω ΑΝ συμβαίνει κάτι τελικά, να ξέρεις ότι όλα διορθώνονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πεί κανείς, το θέμα είναι και οι γονείς και το παιδί τραβάει ζόρι..αλλά αφού είσαι γονιός, βρίσκεις την δύναμη, ο Θεός μάλλον σου την δίνει γιατί χωρίς θειική παρέμβαση δεν παίζει!, να το αντιμετωπίσεις..

 

Πωπω ποσο δικιο εχεις leni μου και σε αυτο. Βρισκεις τη δυναμη κατα αντιμετωπιζεις ολα.Εκει να δειτε θαυματα που κανει η προσευχη.

Εγω εκανα καισαρικη Τεταρτη το ιδιο βραδυ εγχειρησαν την μπουμπου μου το Σαββατο ετρεχα να παω να την δω. Και θα πηγαινα την Παρασκευη αλλα δεν με αφηναν να φυγω απο το μαιευτηριο γιατι ο συζυγος μου δεν ηθελε να τη δω διασωληνωμενη.Ουτε πονος τιποτα δεν με ενοιαζε.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

αυριο μπαινω για προκληση..εφτασα στο τελος κ ακομα δεν ξερω τι να περιμενω...καντε μια προσευχη κ για μας...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολα να πανε καλα και να γεννησεις ενα υγιεστατο μωρακι. Εχεις τη θετικη σκεψη ολων μας. :)

μια προσευχουλα και απο εμας!!!ολα να πανε και θα πανε καλα!περιμενουμε νεα σας :D

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μια ακόμη ευχή από μένα και ένα ζεστό χαμόγελο γεμάτο αισιοδοξία!

Ό,τι και να είναι, κάνε υπομονή και κουράγιο και όλα θα πάνε καλά!

Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΣΑΣ, Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΗ!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

έχεις και τις δικές μου ευχές και ελπίζω γρήγορα να μας πεις πως κρατάς στην αγκαλιά σου ένα γερό παιδάκι!χαμογἐλα στη νέα ζωή που γεννήθηκε..το έχει ανάγκη...σε σκεφτόμαστε...

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλημερα!ειπα κ εγω να σας πω τα νεα μου...ο μπεμπης μου γεννηθηκε στις 11.04 στις 19.15 το απογευμα με φτ.ειχα παει απο το πρωι για προκληση,αφου πλεον ειχα μπει στην 39 εβδ κ δεν ειχα συσπασεις.στο nst ομως φανηκαν για πρωτη φορα συσπασεις ανα 20' κι ετσι ο γιατρος μου συστησε να παω καμια βολτα μεχρι να αυξηθουν,οπως κι εγινε.το αγχος που ειχαμε δεν λεγεται,γιατι κανενας ολους αυτους τους μηνες δεν μας ειχε πει οτι το μωπο αιναι καλα.μονο η πιστη μας...να μην τα πολυλογω,οταν αρχισαν οι πονοι μ επιασε ενας πανικος,αλλο πραγμα.φωναζα κι ηθελα το νεογνολογο διπλα για να εξετασει το μωρο μολις γεννηθει κ αλλα τετοια,κ απο τον πανικο μου τραβουσα μεσα το παιδι.τελικα με τη βοηθεια του γιατρου μου κ της μαιας του κ χωρις καθολου φαρμακα μετα απο δυο ωρες κ μεσα σε αρκετο αγχος γεννηθηκε ο τριτος πριγκηπας...ζητησα να το κρατησω αγκαλια κ φωναξα στο γιατρο να το αεροβαπτισει για παν ενδεχομενο..ΕΦΡΑΙΜ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ..μετα το πηραν για την εξεταση.3400 ακουσα τη μαια η οποια περασε μαζι μου ολο το αγχος της εγκυμοσυνης κ της γεννας.μετα απο 5' ηρθε η μαια με το γιατρο για τα ραμματα-μονο 4 ευτυχως-κ χαμογελοντας μου ειπε οτι ο καθετηρας που εβαλε εφτασε στο στομαχι κ αδειασαν τα αμνιακα,οποτε το παιδι μαλλον ηταν καλα,αλλα θα το κρατουσαν 24 ωρες στη μοναδα νεογνων για παρακολουθηση.τελικα την επομενη μερα μου εφεραν τον πριγκηπα.ολα καλα.τωρα ειμαστε σπιτι κ προσπαθω να μπω σε μια σειρα...αυτο που μου εχει καρφωθει στο μυαλο ειναι μολις μπορεσω να παω στη γιατρο-κ καλα γεννετιστρια-που μου εκανε το β επιπ 8 φορες κ εβγαλε το συμπερασμα οτι επρεπε να κανω αμεση διακοπη,να της πω μια καλημερα...τι λετε

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...