Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΙΚΟΚΥΡΙΟ! συμβουλές, tips & μικρά μυστικά!


Recommended Posts


Διαφημίσεις


εχετε πλάκα εσεις ..........

(το συμπεθερες ; δεν το κατάλαβα ; :roll: )

 

Συμπεθέρες εμείς??? Απαπααα καλέ οι κόρες της αυτηνής ειναι σιτεμένες δεν το βλέπεις?? Εμένα οι γιοι μου είναι μπουμπουκια!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!

Τα πουκάμισα του συζύγου μόλις τα φορέσει 5-6 φορές, αλλάζουν χρώμα στις μασχάλες...

Τα πλένω και τα τρίβω από πριν αλλά δεν καθαρίζουν. Τα βάζω σε ένα εντατικό πρόγραμμα, με ενισχυτικό πλυσίματος, φεύγουν ακόμα και λαδιές, ε αυτά δεν καθαρίζουν...

Καλονοικοκυρές, Afroditi D και Gavrias ακούτε???????????

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι ! λοιπόν 4 λύσεις έχω :

 

1.Τρίψε με μείγμα αραιωμένου ξυδιού, ή αραιωμένου με νερό χυμό λεμονιού. :D

2.Μαγειρική Σόδα :D

3.Καθαριστήριο 8)

& 4....ας αλλάξει αποσμητικό.... :lol::lol::lol: (το έχω πάθει και εγω απο αποσμητικό ! :lol: ) :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΑΣ ΚΥΝΗΓΑNΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΣΤΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ ΡΟΥΧΑ...

1.ΠΡΟΣΠΟΙΗΘΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ

2.ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ

3.ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΤΕ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΕΠΙΣΠΕΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΗΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ-ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ-ΣΙΔΕΡΩΤΗΡΙΟ.

 

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΩΣ ΦΕΥΓΕΙ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΧΛΑΣ. ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΛΟΓΩ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΜΟΥΧΛΑ. ΤΑ ΕΠΛΥΝΑ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΥΣ 90 ΒΑΘΜΟΥΣ!!!!ΑΛΛΑ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ! ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? S O S!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΧΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΓΝΩΣΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΥΡΙΖΕ ΜΟΥΧΛΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΞΥΔΙ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΖΩΟΓΟΝΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΔΥΣΠΙΣΤΕΙ ΗΔΗ Η ΒΡΩΜΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ (ΞΙΝΙΣΜΕΝΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥΧΛΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΞΥΔΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΙΑΣΕ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι είδους ρούχα είναι που τα έπλυνες στους 90?

να υποθέσω λευκά? γιατί μόνο αυτά δεν χαλάνε στους 90...

αν είναι τέλος πάντων λευκά, βάλε χλωρίνη..

η χλωρίνη τα σκοτώνει όλα και μυρωδιές κι απ όλα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΕΥΚΑ...ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΟΙ ΜΟΥΣΑΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΛΚΟΝΙΟΥ ΜΟΥ, ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΟΛΩΣ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΣΤΟΥΣ 90 ΒΑΘΜΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΘΩΡΙΑΣΑΝ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΛΩΡΙΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΕΒΑΨΟΥΝ :shock:

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΚΥΝΗΓΑNΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΣΤΟΙΒΕΣ ΑΠΟ ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ ΡΟΥΧΑ...

1.ΠΡΟΣΠΟΙΗΘΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ

2.ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΕΙΤΕ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ

3.ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΤΕ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΕΠΙΣΠΕΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΗΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ-ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ-ΣΙΔΕΡΩΤΗΡΙΟ.

 

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Για να παρηγορηθείς σου λέω ότι επιστρέψαμε την Τρίτη και από τότε βάζω πλυντήρια (ευτυχώς έχω στεγνωτήριο, οπότε δεν απλώνω), αλλά δεν έχω αυτόματο σιδέρωμα. Έχω σιδερώσει 4 πλυντήρια και με περιμένουν άλλα 8. Τα 18 πουκάμισα να μην τα αναφέρω. Άμα ξαναφορέσω εγώ πουκάμισο, πουκάμισο να γίνω....... αν και μόνο 2 είναι δικά μου.

Link to comment
Share on other sites

3.ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΤΕ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΝΑ ΕΠΙΣΠΕΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΗΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ-ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ-ΣΙΔΕΡΩΤΗΡΙΟ.

 

ΑΧ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

15/08 γιορτάζω αν δεν έχει εφευρεθεί μέχρι τότε ελπίζω μεχρι τα γενέθλια μου να είναι έτοιμη και να μου τη χαρίσετε!

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΕ ΔΕΝ ΠΑΡΗΓΟΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΟ ΣΚ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΡΟΥΧΑ ΝΑ ΤΑ ΠΛΥΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ. ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ... ΣΥΝΟΛΟ 4 ΑΓΟΡΙΑ + ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΥΔΕΤΕΡΟ ΧΡΩΜΑ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΝΑ ΑΠΛΩΝΩ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ... ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΟΝΕΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ. Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ... ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΗ ΑΡΡΩΣΤΗ ΕΙΝΑΙ...

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο πως αυτό το πράγμα που περιγράφετε είναι σκώρος? Διότι ο σκώρος τρέφεται με μάλλινα και εμφανίζεται στα ρούχα και τα χαλιά, όχι στην κουζίνα. Εμένα μια φορά στο ντουλάπι με τα ζυμαρικά είχε χαλάσει ένα πακέτο σιμιγδάλι (που βρέθηκε εκεί ποιος ξέρει, εγώ πάντως αγνοούσα την ύπαρξή του) και γέμισε το σακουλάκι αυτό και το ντουλάπι μικρά σκουληκάκια τα οποία μεταλλάσονταν σε πεταλουδίτσες σαν αυτές που περιγράφεις, οι οποίες όταν τις σκότωνα γίνονταν καφέ σκόνη. Τι έκανα? Άδειασα και πέταξα τα πάντα από το ντουλάπι, ακόμη και προιόντα που έληγαν μετά πέντε χρόνια, το άφησα καμιά εβδομάδα άδειο και ανοιχτό να αεριστεί και σκότωσα με όποιον τρόπο μπορούσα τις πεταλούδες που πετούσαν ήδη. Δεν ξαναεμφανίστηκε τίποτα. Μάλλον λοιπόν πρέπει να βρεις την εστία τους και να την εξοντώσεις. Αλλά επαναλαμβάνω την ερώτηση - αμφιβολία: ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΚΩΡΟΣ??????

an1cqgJ0g411210MjgxbHp8Mzg3NjZkYXxvdXIgcHJpbmNlc3MgaXM.gif.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...