Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ LIDL


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τις έχω χρησιμοποιήσει και στα δύο παιδάκια μου και είναι πραγματικά πολύ καλές.

Έχοντας δοκιμάσει, επίσης, και όλες τις άλλες μάρκες, καταλήγω ότι είναι από τις καλύτερες!

Τραγανό μου αγριοκερασάκι και ολοστρόγγυλό μου πεπονάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηρα και εγω λοιπον τις πανες βρακακι που ειναι σε μπλε σακουλα τις toujours,να τις δοκιμασω και ολα καλα προς το παρον απο ερεθισμους...αληθεια ποσο χρονο θελει να φανει ο ερεθισμος?πηρα την μικρη συσκευασια και αναρωτιομουν εχει και οχι πανα βρακακι για πανω απο 13κιλα μωρακι?

εχω καποιες τελευταιες απο τις παμπερς θα τις χρησιμοποιησω και μαλλον θα βολευτω και εγω με του λιντλ

Link to comment
Share on other sites

Εγω επαιρνα pampers στην αρχη αλλα ειναι πολυ ακριβες και μου μυριζαν και εμενα ασχημα, δοκιμασα libero αλλα ειχε ολο διαροες, καποια φαση ειχε συγκαει και του εβαζα πανες του dia ανοιχτες για να αεριζεται ο πωπος του (κατα τα αλλα μου φανηκαν αθλιες ποιοτικα) και τελικα κατεληξα σε κατι πανες που εχει ο Βασιλοπουλος care, κανουν καπου 13 ευρω οι 46 πανες και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!Ουτε ερεθισμος ουτε διαροες,πολυ καλες!

Θα δοκιμαζα και του Lidle αλλα δεν εχουμε κοντα μας και δεν με βολευει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλα δεν σας ξανακουω ποτέ!

Πηγα και πηρα και εγω τις πανες του Lidl και τον βρισκω συνεχεια κατουρημένο μεχρι επάνω! Αν δεν τον αλλαξω στο διωρο την πάτησα!

Απορω πως εσας δεν βρεχονται :roll:

Το ειχα παθει αυτο και με τα libero ενω με τα pampers δεν το παθαινουμε.

Ευτυχως βρήκα ομως στα lidl και pampers σε χαμηλότερη τιμη απο τα υπολοιπα Σ/Μ.

Ta baby-dry τον κρατάνε και 12ωρο στεγνο!

Δυστυχως ο κωλ-ς μας εχει ακριβά γούστα! :lol:

συμφωνω...προτιμω να κοψω χρηματα απο αλλου...παρα να παιζω με αυτα τα θεματα.μηπως αλλαζοντας το παιδι καθε διωρο ξοδευεις τελικα περισσοτερα χρηματα...και απο ποιοτητα σιγουρα δεν ειναι pampers...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω...προτιμω να κοψω χρηματα απο αλλου...παρα να παιζω με αυτα τα θεματα.μηπως αλλαζοντας το παιδι καθε διωρο ξοδευεις τελικα περισσοτερα χρηματα...και απο ποιοτητα σιγουρα δεν ειναι pampers...

 

 

Εγω παιρνω τα simply dry pampers που εχουν 12,99 τα 50 αρκετα οικονομικα νομιζω και δεν εχει λερωθει ποτε!Με τα Libero που ειχα δοκιμασει εγινε λουτσα...οποτε pampers και παλι pampers!!

KETsp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εμεις ημασταν απο τις τυχερες περιπτωσεις το κρυσταλλακι μου δεν συγκαηκε ποτε κ με καμια πανα, ουτε με τα ΝΑΝΥΣ που χρησιμοποιησα οσοα ακομα ηταν βρεφακι ουτε με λιμπερο ουτε με παμπερς ουτε με λιντλ ουτε με μασουτη ουτε απο τα αλντι μια χαρα ηταν βεβαια δεν την ακουμπησε σχεδον ποτε μωρομαντηλα παντα την επλενα σε καθε αλλαγη πανας τωρα πια που μεγαλωσε οχι σε καθε αλλαγη (εννοειτε οταν κανει κακα ) .

ΜΟνο μια φορα που την αλλαξα σε μπειμπιλινο κοκκινησε λιγο ο ποπουδακος μας αλλα μονο την πρωτη μερα την επομενη φορα που τα δοκιμασα δεν επαθε τπτ!

Δεν χρησιμοποιω κατι στανταρ αλλα αναλογα τις προσφορες που τυχαινουν, με τα λιντλ μπορω να πω οτι πολυ ευχαριστημενη κ σχετικα λεπτη κ δεν μυριζει κ στεγνη ειναι ενω με τα παμπερς κ βρεγμενη ηταν κ μυριζε κ ασχημα ακομα κ αν εκανε λιγα τσισα.

Τωρα χρησιμοποιω τα μπειμπιλινο που πετυχα μια προσφορα σχετικα καλη που τα 62 τεμ μου βγηκαν 3,90 ευρω οποτε πηρα 5 συσκευασιες κ ειμαι οκ προς το παρον κ μου βγηκαν πολυ πιο οικονομικα απ του λιντλ:rolleyes:!!!

Σιγουρα ειναι κ στο μωρακι κ στο τυπο δερματος αλλα σιγουρα φταινε κ τα μωρομαντηλα που χρησιμοποιουμε , και πραγματικα δεν καταλαβαινω το λογο ειδικα οταν βρισκεσαι σπιτι για να τα χρησιμοποιησεις οταν υπαρχει το νερακι του θεου κ η βρυση ειναι διπλα σου!

ΦΙλικα παντα

Ιωαννα

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν σας ξανακουω ποτέ!

Πηγα και πηρα και εγω τις πανες του Lidl και τον βρισκω συνεχεια κατουρημένο μεχρι επάνω! Αν δεν τον αλλαξω στο διωρο την πάτησα!

Απορω πως εσας δεν βρεχονται :roll:

Το ειχα παθει αυτο και με τα libero ενω με τα pampers δεν το παθαινουμε.

Ευτυχως βρήκα ομως στα lidl και pampers σε χαμηλότερη τιμη απο τα υπολοιπα Σ/Μ.

Ta baby-dry τον κρατάνε και 12ωρο στεγνο!

Δυστυχως ο κωλ-ς μας εχει ακριβά γούστα! :lol:

 

 

και εγω την αλλαζω πανω στο δυωρο αλλα με ολες τις πανες που εχω παρει!!!!και να ηθελα οταν βρεχετε ειναι μεσα στην γκρινια και δεν την ανεχετε βρεγμενη ειδικα να ειμαστε εξω και να εχω ξεχασει τις πανες σηκονωμαστε και φευγουμε γιατι μπορει να τσιριζει για πολυ ωρα

Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικός μου με τις πανες Lidl και carefur ξυπνάει κατουρημένος μεχρι τον λαιμο.

Επίσης αν δεν τον αλλάξω στο δίωρο και τον πάρω αγκαλιά, γεμίζουμε τσίσα και οι δύο!

 

Μόνο με τα pampers baby-dry δεν εχουμε πρόβλημα, μας βγάζουν όλη νύχτα.

Πλεον, μεσω internet, τα pampers συμφέρουν περισσότερο και από τις lidl, αφού το mega πακέτο (Νο.5) των 99 τεμαχίων κοστίζει 20 ευρω. :)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικός μου με τις πανες Lidl και carefur ξυπνάει κατουρημένος μεχρι τον λαιμο.

Επίσης αν δεν τον αλλάξω στο δίωρο και τον πάρω αγκαλιά, γεμίζουμε τσίσα και οι δύο!

 

Μόνο με τα pampers baby-dry δεν εχουμε πρόβλημα, μας βγάζουν όλη νύχτα.

Πλεον, μεσω internet, τα pampers συμφέρουν περισσότερο και από τις lidl, αφού το mega πακέτο (Νο.5) των 99 τεμαχίων κοστίζει 20 ευρω. :)

 

Α γεια σου!

και γω τις δοκίμασα των lidl γιατί μου λεγαν τα καλύτερα. εκτος του οτι μυρίζουν ασχημα (οκ το ξερω οτι ολες κατασκευαζονται απο πολυαιθυλενιο αλλα τετοια βρωμα?!) ειναι και σχεδον παντα κατουρημενος. νομιζω σε συγκριση με τις πανες του Μασουτη μακραν το 2ο. δεν ξερω του carefour τι λενε.οτι βρω σε προσφορα περνω αλλα ειμαι φαν περισσοτερο libero και babylino. ιδιως οι 2ες που ειναι και ελληνικες μου αρεσουν περισσοτερο.

αυτο το τελευταιο που ειπες για μεσο internet?? υπάρχει κατι τετοιο?πολυ οικονομικα!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

eεμεις δυστυχως με τις πανες απο το lidl παθαμε ενα συγκαμα νααααααααααααααααα.πληγη ολοκληρη:(:(:(:(:(

 

Πολύ κριμα το μωράκι σου...

 

ειναι τελικά θεμα παιδιου, οργανισμου, δέρματος

 

γιατι κακα τα ψέμματα ολες οι πανες ανεξαρτήτος μάρκας τα ιδια χάλια ειναι απο αποψη χημικων και υλικων

 

εμενα η μικρη μου παλι δεν ανεχεται το δέρμα της πανα παμπερς....με τιποτα ομως ουτε λεχουδι ουτε και τωρα που ειναι δυομιση χρονων.

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο το τελευταιο που ειπες για μεσο internet?? υπάρχει κατι τετοιο?πολυ οικονομικα!

 

ναι, δες εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85981

 

βεβαια συμφέρει να κανεις μεγάλη παραγγελία (6 κουτες που ειναι το max), εγω ειχα παρει και άλλα πράγματα και δε μου φάνηκαν τα μεταφορικά

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα βρε κοριτσια και τα 2 παιδια με τα παμπερς συγκεοντουσαν με τη μια!!! Πανες lidl στο μικρο εβαλα μονο οταν ειμασταν στη διαδικασια να κοψουμε τα κακα (τα τσισα τα κοψαμε γρηγορα με τα κακα ΔΡΑΜΑ!!!) οποτε βαζαμε την πανα, εκανε και βγαζαμε αμεσως επομενως δεν προλαβαινε να μεινει με την πανα πανω απο 15'...τωρα στη μικρη πηρα απο το Βεροπουλο να δοκιμασω τις daiper. Τις φτιαχνει η ΜΕΓΑ που φτιαχνει και τις babylino και ειναι πιο οικονομικες απλα δεν εχουν τοσα χρωματα στο ζωνακι της πανας...σημερα ανοιξαμε το πακετο. Θα σας πουμε εντυπωσεις μολις χρησιμοποιησουμε καμια 10αρια!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ακουσα πολούς γνωστούς που τις χρησιμοποιούν,

διάβασα κ εδω μέσα,

ε η διαφορά ειναι μεγάλη στο οικονομικό κ ειπα να τις δοκιμάσω,

τι να πω.......

πήρε φωτιά το παιδί :|

την βαλαμε σαββατο πρωί, ολα οκ και λεπτές μου φάνηκαν , ουτε διαροή ουτε μου μυριζαν τιποτα,

(ευτυχως μιας κ θα εκανα την αλλαγη ΣΚ ειχα κρατησει για καλο κ για κακο μερικες libero)

κυριακή απόγευμα τον βλέπω για πρώτη φορά να τραβαει τη φόρμα του κ να ξυνετε(άλμα ανάπτυξης:lol:ουάου το παιδι μου, τον τρωει κάτι κ ξυνετε μόνο του:lol:),

περασε καμιά ωρά, πάω να του αλλάξω πάνα...... από εκει που κλείνει το αυτοκόλητο μέχρι το στήθος κατακόκκινος και με πολλα κόκκινα σπιθουράκια,τον κακόμοιρο τον είχε τσακίσει η φαγούρα!!

τον εκανα μπανιο να "δροσιστεί" από τη φαγουρα, του εβαλα κ αλοιφη για το συγκαμα, εβαλα αλλη πάνα κ μετα από κανα 4 ωρό πεντακάθαρο το παιδι.

αυτά.....σε μας δεν κανανε τελικά

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

εμεις παλι απο τα παμπερς σε αυτες του λιντλ και δεν ειχαμε απολυτως κανενα προβλημα!!!!ειμαι ευχαριστημενη!!!!!ειναι αναλογα το μωρακι βρε κοριτσια,πως θα γινει???σε αλλες κανουν κ σε αλλες οχι!ολοι ιδιοι δεν ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικός μου με τις πανες Lidl και carefur ξυπνάει κατουρημένος μεχρι τον λαιμο.

Επίσης αν δεν τον αλλάξω στο δίωρο και τον πάρω αγκαλιά, γεμίζουμε τσίσα και οι δύο!

 

Μόνο με τα pampers baby-dry δεν εχουμε πρόβλημα, μας βγάζουν όλη νύχτα.

Πλεον, μεσω internet, τα pampers συμφέρουν περισσότερο και από τις lidl, αφού το mega πακέτο (Νο.5) των 99 τεμαχίων κοστίζει 20 ευρω. :)

 

για πες βρε κοριτσακι πως κανεις παραγγελεια?χριαζεσε πιστοτικη η με αντικαταβολη?εμεις μονο παμπερς τιποτα αλλο δεν μπορουμε να φορεσουμε...μια φορα φορεσαμε μπειμπιλινο και γιναμε χαλια με αυτες απο τα λιντλ ειμασταν συνεχωςε βρεμενες γενικα μονο λιμπερο και παμπερς!!!:evil::evil:

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

για πες βρε κοριτσακι πως κανεις παραγγελεια?χριαζεσε πιστοτικη η με αντικαταβολη?εμεις μονο παμπερς τιποτα αλλο δεν μπορουμε να φορεσουμε...μια φορα φορεσαμε μπειμπιλινο και γιναμε χαλια με αυτες απο τα λιντλ ειμασταν συνεχωςε βρεμενες γενικα μονο λιμπερο και παμπερς!!!:evil::evil:

 

κι εμείς μόνο παμπερς φοράμε

δες το λινκ για λεπτομέρειες: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=85981

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω κουκλα μου!!θα τα κοιταξω με την αδελφη μου ησιχα να δουμε τι συμφερει!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

και πραγματικα δεν καταλαβαινω το λογο ειδικα οταν βρισκεσαι σπιτι για να τα χρησιμοποιησεις οταν υπαρχει το νερακι του θεου κ η βρυση ειναι διπλα σου!

ΦΙλικα παντα

Ιωαννα

 

Να σου πω εγω εναν λογο φιλη Ιωαννα...

να σε ποναει η μεση και να εχεις ενα 12κιλο γομαρακι και να πρεπει σε καθε αλλαγη να το σηκωνεις και να το βαζεις κατω απο την βρυση....:rolleyes::-Pκι αυτο γιατι δεν περπαταει ακομη το 12κιλο ωστε να πεις οτι ερχεται μεχρι την μπανιερα περπατωντας και απλα εσυ το σηκωνεις στιγμιαια να μπει μεσα.

 

Τοτε...χρησιμοποιεις μωρομαντηλο η οτι αλλο σου βρισκεται βολικο κι απλα περιμενεις την βοηθεια του πιο δυνατου της οικογενειας οταν ειναι σπιτι για να το πλυνει τοπικα!

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε, τις πήρα και εγω αυτές τις πάνες, αλλά δεν πρόλαβα να σχηματίσω άποψη, καθώς μετά από λίγο η μία μου μικρή, παρουσίασε ουρολοίμωξη και επειδή κάποιοι μου είπαν ότι μπορεί και από τις πάνες.... ούτε που διανοήθηκα να ξαναπάρω noname. Μάλλον βλακεία ήταν, ξέρω αρκετά παιδάκια που φοράνε τέτοιες ή άλλες τέλος πάντων, αλλά όταν το παιδί σου λιώνει στον πυρετό, κάθεται 8 μέρες στο νοσοκομείο και το τραβολογάνε (ξερετε την μέθοδο της λήψης ούρων από την κύστη? Χριστέ μου τι θυμήθηκα), παίρνει αντιβίωση για κάνα 2μηνο, ε τότε μία στο εκατομύριο, δεν το ρισκάρεις. Pampers και πάλι pampers.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...