Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ LIDL


Recommended Posts

κι εγω στην αρχη επαιρνα αλλες αλλα περνουσαν τα τσισα!!!!ουτως η αλλως τα γερμανικα προιοντα ειναι κορυφη!!!!

 

θα συμφωνησω....

εγω αγοραζω πανες της hartmann ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει....

δεν ειναι πολυ φθηνες, αλλα ολο το βραδυ το μωρο δεν χρειαζετε αλλαγη κ το πρωι που την αλλαζω το ποπουδακι ειναι στεγνο, κ η πανα γεματη!! :D

το κακο βεβαια ειναι οτι δεν τις βρισκω παντα!!!

θα δω κ αυτες στα lidl κ βλεπουμε ...

τα pampers.... κ εμας δεν μας αρεσαν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω και στα δυο μου τα απιδια απο εκει επαιρνα και παιρνω για τον μικρο που τα φοραμε μονο το βραδυ.εχουν αλλαξει συσκευασια και οι καινουργιες μου φαινονται πολυ πιο καλης ποιοτητας και δεν μυριζουνε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς LIDL από νεογγένητο, μιας και την είχα πατήσει με τα πάμπερσ με τον μεγάλο μου γιό που ήταν συνέχεια βρεγμένος...

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν συσκευασία? Δηλαδή ούτε στις κόκκινες έχει γραμμούλα? Μου άρεσε αυτή η γραμμή, δεν ξέρω αισθανόμουν σιγουριά (ξέρω ακούγεται χαζό). Την προηγούμενη βδομάδα πήραμε τις μπλε, από 9-17 κιλά νομίζω, και δεν είχαν γραμμούλα και αναρωτιομουν γιατί. Παντως τώρα νομίζω τις κάνανε και πιο λεπτες και το αυτοκολλητάκι εξυπηρετεί πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω πολυ συχνα τις πανες του lidl και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Παιρνω και τις libero όταν μου στέλνουν κουπόνια,αλλά δεν ειναι τόσο αποροφητικές.Πχ το πρωι τα τσισα εχουν βγει απο τη πανα με τα libero και χρειαζεται αλλαγή του ασωρουχου,ενώ με του lidl δεν την έχουμε πατησει καμια φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σύμφωνα με όσα λέτε μάλλον έχει αλλάξει η ποιότητα τους.

Πάντως εγώ πρίν 6 χρόνια που είχα κάνει ένα πείραμα και τις πήρα, δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη.

Πιάνοντας την πάνα, ήταν λές και έπιανα εφημερίδα και όταν άλλαζα τον μικρό, μύριζαν πολύ περισσότερο.

Αφήνοντας το κουτί στη μέση,γύρισα σ'αυτές που χρησιμοποιούσα.

Ίσως να έχουν βελτιώσει την ποιότητα τα τελευταία χρόνια, για να είναι πιο ανταγωνιστικό το προϊόν.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

μιας και την είχα πατήσει με τα πάμπερσ ...........ήταν συνέχεια βρεγμένος...

 

 

κι εμάς αλλά δεν το είχα συνδυάσει :roll::roll::roll:

 

μέχρι τον 1ο χρόνο το νουφαράκι φορούσε πάμπερς και λίμπερο, τώρα έχει κανά δίμηνο φοράμε από LIDL & ALDI (μου άρεσαν περισσότερο τα σχέδια :roll: και η τιμή Νο4 τεμ. 80 τιμή 15Ε & Νο5 τεμ 70 τιμή 15Ε :wink: απλά δεν έχει σε βρακάκι :? -αλλά δε μας βολεύει ούτως η άλλως εμάς :wink::D )

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτές τις πάνες πάνω από 2.5 χρόνια, από τότε δηλαδή που η πρώτη μου κόρη έγινε 1.5 χρονών. Το ίδιο έκανα και όταν χρόνισε και η δεύτερη κόρη μου. Παρατήρησα πράγματι και γω στα τελευταία 3-4 πακέτα οτι η μυρωδιά του νάιλον - πλαστικού - πετρελαίου έχει γίνει πολύ έντονη. Στην απορροφητικότητα ή σε κάτι άλλο δεν πρόσεξα καμία αλλαγή αλλά και η μικρή μου που ακόμα τα χρησιμοποιεί δεν είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη η' αλλεργική. Είχα και έχω βρει την υγειά μου με την τιμή και την απορροφητικότητα τους αλλά αν δεν είχε πάρει ο άντρας μου 2-3 πακέτα την τελευταία φορά χωρις να ξερει το προβλημα θα το σκεφτόμουν να ξαναπάρω. Ίσως υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επάνω στην συσκευασία που θα μπορούσαμε να παραπονεθούμε.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα από τα Lidl να δοκιμάσουμε(ενώ πάντα παίρνω pampers)

του τα φόρεσα 2 μέρες και το ζουζούνι μου συγκάηκε..και στον ποπούλη

και στο μπουτάκι που κάνει "δίπλα"και ακούμπαγε το μπεμπιλίνο από την έξω μεριά ...οπότε δεν ήταν από κακάκια(γιατί εκεί δεν πάνε κακάκια) αλλά από την εξωτερική πλευρά του μπεμπιλίνου(ίσως κάτι σαν αλλεργία-δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς) και τώρα ξαναγυρίσαμε στα πάμπερς και είμαστε μια χαρά...

Στεναχωρέθηκα πάρα πολύ και δεν ξανακάνω"πειράματα"σε τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

tis panes tou lidl tis dokimasa ki egw alla den emeina eyxaristimeni.nai men einai pio oikonomikes alla apo doulia den ekanan kai polla.1-2 fores tou foresa kai tis petaksa.tis dokimasa mono kai mono apo periergeia giati mou elegan kapies gnwstes oti einai kales.se emas telika bgike mapa to karpouzi kai etsi sinexisame ta pampers pou eimai apolita eyxaristimeni.kapou diabasa oti exei 10 euro to paketo me tis 50 panes.den einai polla kai malista gia tis panes tou lidl?? mou fanikan akribes.edw einai poly pio oikonomika.egw pernw tin kouta me 3 paketa dld 156 pampers kai ta pernw me 20 ante to poly 22 euro.kai an exw kai kouponi -4 eyrw se kathe kouta kai sinithos exei mesa dwrakia kouklakia,petsetoules ktl.pragmatika poly akriba stin ellada alla oxi toso pia,eipame.an dld exei 10 euro tou lidl poso exei to pampers???

Diamantis 03.10.2007

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρησιμοποιώ αυτές τις πάνες πάνω από 2.5 χρόνια.......

 

Νανά μου του lidl εννοείς? Κορίτσια με τρομάζετε, χτες τελειώσαμε το 1ο πακέτο από τις καινούριες του lidl και είδα κάτι σπιθουράκια στον ποπό της. Αλλά δεν μου έχει μυρίσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε παρατηρήσει καμία διαφορά στην ποιότητα. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Πολύ απορροφητικές, δεν συγκαίγονται τα παιδιά, και φυσικά είναι οικονομικές. Εχουμε πάρει πακέτα και πακέτα (υπήρξε περίοδος που είχα στις πάνες 3 παιδιά), επομένως μπορώ να πω ότι η γνώμη μου βασίζεται σε πληθώρα πακέτων. Τώρα και τη μικρή εκεί θα τη βάλω, μόλις φτάσει το νούμερό της.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν σας ξανακουω ποτέ!

Πηγα και πηρα και εγω τις πανες του Lidl και τον βρισκω συνεχεια κατουρημένο μεχρι επάνω! Αν δεν τον αλλαξω στο διωρο την πάτησα!

Απορω πως εσας δεν βρεχονται :roll:

Το ειχα παθει αυτο και με τα libero ενω με τα pampers δεν το παθαινουμε.

Ευτυχως βρήκα ομως στα lidl και pampers σε χαμηλότερη τιμη απο τα υπολοιπα Σ/Μ.

Ta baby-dry τον κρατάνε και 12ωρο στεγνο!

Δυστυχως ο κωλ-ς μας εχει ακριβά γούστα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιθετα με τα pampers και τα libero πολλες φορες (αν και μακραν καλυτερα απο τα pampers που βρωμανε) ειχα βρει τη μικρη πολλες φορες βρεγμενη ακομα και πανω απο το κορμακι. Χαλια!

Απο τοτε που το γυρισα στου Lidl κανενα προβλημα, Ουτε ερεθισμοι ουτε μυρωδιες.

Τωρα χρησιμοποιουμε την κοκκινη συσκευασια και προχθες ειδα οτι εχει αλλαξει η συσκευασια και δεν λεγεται πια cien. Θα δουμε.

Παντως μου κανει εντυπωση που η κοπελα παραπανω ειπε οτι αγοραζει την κουτα των Pampers πολυ πιο φτηνα. Εμας στο supermarket, τα Libero το νο 4 που εχει μεσα τα μισα απο του Lidl και εχει 10 ευρω, ποσο μαλλον τα pampers που ειναι και τα πιο ακριβα...

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν σας ξανακουω ποτέ!

Πηγα και πηρα και εγω τις πανες του Lidl και τον βρισκω συνεχεια κατουρημένο μεχρι επάνω! Αν δεν τον αλλαξω στο διωρο την πάτησα!

Απορω πως εσας δεν βρεχονται :roll:

Το ειχα παθει αυτο και με τα libero ενω με τα pampers δεν το παθαινουμε.

Ευτυχως βρήκα ομως στα lidl και pampers σε χαμηλότερη τιμη απο τα υπολοιπα Σ/Μ.

Ta baby-dry τον κρατάνε και 12ωρο στεγνο!

Δυστυχως ο κωλ-ς μας εχει ακριβά γούστα! :lol:

 

Κι εγώ τι να πω βρε yogini!

Χέζ.... μέχρι επάνω την πλάτη! Τα pampers δεν κρατάνε απολύτως τίποτα.!Τα libero κάτι κάνουν αλλά και πάλι!

Πήρα κι εγώ lidl και μία φορά που τα έκανε δεν τα συγκράτησε!Αλλά τουλάχιστον δεν τα πλήρωσα σαν τα άχρηστα τα pampers τι ναπω!

 

Αφού όταν βγαίνουμε έξω έχω καβάτζα libero με την ελπίδα μήπως τη γλιτώσω! Τα pampers μέχρι να τελειώσουν απαγορεύονται εκτός σπιτιού!!!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην περίπτωσή μας οι πάνες του Lidl είναι οι μόνες με τις οποίες δεν μου έχει βραχεί ποτέ. Μάλλον μια φορά, αλλά ήταν τότε που αλλάξαμε νούμερο πάνας.

Link to comment
Share on other sites

Καθε παιδι ειναι διαφορετικο ρε παιδια και μονο με δοκιμες καταληγεις τελικα τι του ταιριαζει, ασχετα με το τι λενε οι αλλοι.εμενα περα απο παμπερς δεν φορεσανε τιποτα αλλο,κατευθειαν γινοταν κατακοκκινες,με ο,τι κι αν δοκιμασα.ουτε καν αλλη μαρκα μωρομαντηλα.και μας ο Κ&%^^ μας ακριβα γουστα εχει :lol:

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βρεχοταν με τα pampers σπανια στην αρχή αλλα ηταν λογω αλλαγης στο νουμερο νομιζω. Οταν εισαι στην αρχη στα κιλά ισως εχεις διαρροες.

Παντως ουτε εχει ερεθιστει ή κοκκινίλες με καμια απο τις μαρκες παραπάνω.

Εμενα ετσι οπως τα υπολογισα μου βγαινουν ακριβοτερα του Lidl γιατι θελει πολυ περισσοτερες πανες μεσα στην ημέρα. Ο αντρας μου δεν τις θελει πάλι ουτε και τις libero γιατι ειναι σκληρότερες.

Ειναι στον καθενα μωρε.....

Κι εγω ηθελα να τα αποφυγω τα παμπερς γιατι εχω ακουσει και διαφορα...θα ξαναδοκιμασω αλλη μια φορα libero και θα δω

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτές τις πάνες πάνω από 2.5 χρόνια.......

 

Νανά μου του lidl εννοείς? Κορίτσια με τρομάζετε, χτες τελειώσαμε το 1ο πακέτο από τις καινούριες του lidl και είδα κάτι σπιθουράκια στον ποπό της. Αλλά δεν μου έχει μυρίσει κάτι.

ακριβώς αυτά τα σπιθουράκια είδα κι εγώ μόνο που μετά έγινε σύγκαμα μέχρι τα μπουτάκια του χαμηλά...άσε πίκρα!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτές τις πάνες πάνω από 2.5 χρόνια.......

 

Νανά μου του lidl εννοείς? Κορίτσια με τρομάζετε, χτες τελειώσαμε το 1ο πακέτο από τις καινούριες του lidl και είδα κάτι σπιθουράκια στον ποπό της. Αλλά δεν μου έχει μυρίσει κάτι.

 

Nαι του Lidl εννοώ. Έχω δοκιμάσει πολλές πάνες κατά καιρούς όταν ξέμενα. Άλλες ήταν σκέτες σακούλες, άλλες έχαναν ή δεν απορροφούσαν, έχω πετύχει και κάποιες που διαλύονταν, και μπιλακια. Με τα pampers δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Απλά δοκίμασα του Lidl που μου τα συνέστησε η κουνιάδα μου και έμεινα ευχαριστημένη. Όπως ξανάπα τα παιδάκια μου δεν θεωρούνται από τα ευαίσθητα σε αλλεργίες και λοιπά αλλά αν η μικρή συγκαεί τότε κλαφτα κάνει μισό μήνα να περάσει. Πιστεύω οτι η διαφορετικότητα στην αποτελεσματικότητα στις πάνες εξαρτάται από τα παιδιά μας. την Ανάγκη του καθένα, την εφαρμογή, την ευαισθησία, την κινητικότητα, κλπ. Το ιδιο και στις κρεμες για το συγκαμα. Αλλη οξυτητα κλπ εχουν τα ουρα σε καποια παιδια. Μια δοκιμή από όλες θα ξεκαθαρίσει στην κάθε μια μιας ποια είναι η ιδανική.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτές τις πάνες πάνω από 2.5 χρόνια.......

 

Νανά μου του lidl εννοείς? Κορίτσια με τρομάζετε, χτες τελειώσαμε το 1ο πακέτο από τις καινούριες του lidl και είδα κάτι σπιθουράκια στον ποπό της. Αλλά δεν μου έχει μυρίσει κάτι.

 

Nαι του Lidl εννοώ. Έχω δοκιμάσει πολλές πάνες κατά καιρούς όταν ξέμενα. Άλλες ήταν σκέτες σακούλες, άλλες έχαναν ή δεν απορροφούσαν, έχω πετύχει και κάποιες που διαλύονταν, και μπιλακια. Με τα pampers δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Απλά δοκίμασα του Lidl που μου τα συνέστησε η κουνιάδα μου και έμεινα ευχαριστημένη. Όπως ξανάπα τα παιδάκια μου δεν θεωρούνται από τα ευαίσθητα σε αλλεργίες και λοιπά αλλά αν η μικρή συγκαεί τότε κλαφτα κάνει μισό μήνα να περάσει. Πιστεύω οτι η διαφορετικότητα στην αποτελεσματικότητα στις πάνες εξαρτάται από τα παιδιά μας. την Ανάγκη του καθένα, την εφαρμογή, την ευαισθησία, την κινητικότητα, κλπ. Το ιδιο και στις κρεμες για το συγκαμα. Αλλη οξυτητα κλπ εχουν τα ουρα σε καποια παιδια. Μια δοκιμή από όλες θα ξεκαθαρίσει στην κάθε μια μιας ποια είναι η ιδανική.

 

 

 

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου κανει εντυπωση που η κοπελα παραπανω ειπε οτι αγοραζει την κουτα των Pampers πολυ πιο φτηνα. Εμας στο supermarket, τα Libero το νο 4 που εχει μεσα τα μισα απο του Lidl και εχει 10 ευρω, ποσο μαλλον τα pampers που ειναι και τα πιο ακριβα...

 

isws den to dieykrinisa swsta :? menw germania kai milisa gia times germanias alla stin ellada briskw poly anabasmenes tis times...apo ta pampers tha ta bgaloun???einai ena apo ta eidi prwtis anagis sta mwra kai eprepe na exoun kaliteres times :twisted:

Diamantis 03.10.2007

Link to comment
Share on other sites

Με μια δοκιμή δεν φτάνει να καραλάβετε την διαφορά!

Καταρχάς πιστεύω πως το σύγκαμα το φέρνουν τα μωρομάντηλα και όχι τόσο οι πάνες. Επίσης και η συνεχόμενη υγρασία από τα ούρα γιατί δεν αναπνέει η ευαίσθητη περιοχή.

Πέρισυ το καλοκαίρι μου συγκάθηκε πολύ η μικρή μόλις αρχίσαμε τις τροφές και σταμάτησα για λίγο καιρό τα μωρομάντηλα και έγινε καλά. Όσο απίστευτο και να σας φαίνεται, άρχισα να την βάζω ταλκ και να βλέπω τέλεια απότελέσματα.

Όμως τα μωρομάντηλα της jonson την φέρνουν αλεργία και χρησιμοποιώ μόνο pampers, ούτε του lidl, ούτε του carrefur, ούτε του jumbo.

 

Τελευταία βλέπω πως μας βγαίνουν τα τσίσα γιατί μεγαλώσαμε και φοράμε το μεγαλύτερο νούμερο του lidl. Γνωρίζετε από άλλη μάρκα αν βγαίνει το τελευταίο νούμερο σε μεγάλη φόρμα? Είμαστε κοντά 17 κιλά. Το καλοκαίρι θα την καθαρίσω αλλά μέχρι τότε κάτι πρέπει να φοράει που να μην βγαίνουν τα τσίσα της.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...