Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ


mata

Recommended Posts

Ματααααααααααα............. Αυριο Δευτερα... Ξεκιναμε? Να δουμε τι θα καταφερουμε για πρωτη μερα..... Θα προσπαθησω να μην καπνισω μεχρι την ωρα που θα το εχω πραγματικα αναγκη ...

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 945
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ματα μου , καλή δύναμη σου έυχομαι ! :) ..και οταν απο την μια θέλεις πολύ να ανάψεις τσιγάρο και απο την άλλη ...... θα είμαι πάντα δίπλα απο το τηλέφωνο να σε ακούσω ! :)

 

όσο αφορα την υπόσχεση και εγω μέσα είμαι .... σιγα σιγα όμως ! :)

ε ? 139904k3i7gtx3f1.gif

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Dora μου, καλή επιτυχία μας!!!¨Οτι καταφέρουμε κέρδδος θα έχουμε.Θα ενθαρρύνουμε η μια την άλλη και έτσι θα είναι πιο εύκολο!!!!Μια απόφαση είναι!!!!

Αφροδιτάκι μου, να είσαι σίγουρη ότι θα σου τηλεφωνήσω ή θα μιλήσουμε από εδώ μέσα μια που αύριο θα είναι δύσκολη μέρα!!!Χρειάζομαι τους φίλους μου για ενθάρρυνση!!Η κουμπάρα μου, μου έχει ήδη πει ότι θα είναι on line!!!Αλλά θα επικοινωνήσουμε και μαζί γιατί οι Πατρινιές είναι καλά παιδιά και πεισματάρες και έτσι θα σε χρειαστώ σίγουρα για υποστήριξη!!!!!!Σ'ευχαριστώ και το εκτιμώ εκ των προτέρων!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:wink::wink::wink::wink:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια κοψτε τελειως το τσιγαρο.ημουν και εγω μανιωδης καπνιστης πριν 8 χρονια.απο τωτε το μιριζω και αηδιαζω.καντε μια βολτα στα νοσοκομεια και θα σας βοηθησει να το κοψετε.το θεμα ειναι καθαρα ψιχολογικο,και μονο μεσα στο μυαλο μας.απλα θελει προετιμασια και μετα μια και εξω.οχι ελατωμα και τετεια.

θωμας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θωμά μπράβο σου που τα καταφερες και είσαι πλέον καθαρός!Αφού λές και ότι ήσουν μανιώδης, ακόμα μεγαλύτερο το επιτευγμα!

Αυτού του είδους τις δηλώσεις, τις βρίσκω πραγματικά ενθαρρυντικές. Και πάντα λέω, ΝΑ! Ένας ακόμα που τα κατάφερε! :D

 

ΥΓ. Εγώ τώρα πινω τσάι στο γραφείο.Δεν έκανα καφέ γιατί τόν έχω συνδυάσει περισσότερο με το κάπνισμα, οπότε είναι καλύτερα έτσι, τουλάχιστον για τις πρώτες μέρες!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aντε matoula αντε να δούμε τι θα καταφέρουμε ! Εγώ έκανα μια καλή προεργασία μέσα στο Σ/Κ κάπνισα πραγματικά ελάχιστα και αυτή την στιγμή ναι μεν πίνω καφέ στο γραφείο , αλλά δεν έχω καπνίσει !!! Πάμε γερά ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσακια.... ξερω οτι δεν ειναι καλο που θα ξεκινησουμε στραβα, αλλά ειπαμε να ειμαστε ειλικρηνης πανω απο όλα !!!

Έκανα ήδη ένα τσιγάρο και τωρα νιώθω ότι θα κάνω ένα κόμη (πολύ κακη αρχή πρωι πρωι...) αλλά έμαθα άσχημα νέα και δυστυχως σημερα δεν εχω δυναμη ψυχης !!!

 

Ξεκινησα την μερα μου πολυ δυνατα και χαρούμενα !!! Όμως υπήρχαν άλλα σχεδια....

 

Σορρυ, όμως και πάλι θα το παλέψω και ελπίζω σε μια καλύτερη ημερα αύριο !!! :(:x:oops::twisted::cry:

Link to comment
Share on other sites

Aντε matoula αντε να δούμε τι θα καταφέρουμε ! Εγώ έκανα μια καλή προεργασία μέσα στο Σ/Κ κάπνισα πραγματικά ελάχιστα και αυτή την στιγμή ναι μεν πίνω καφέ στο γραφείο , αλλά δεν έχω καπνίσει !!! Πάμε γερά ! :D

 

ΈΤΣΙ ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ!!!! ΓΕΡΑ!!!!Μόλις ήρθε ένας συνάδελφος με τσιγάρο. Βράχος εγω΄!!!Και ξέρεις τί πιστεύω; ¨Οτι αν περασει μια βδομάδα, μετά δεν θα φοβόμαστε τίποτα!!!Ξαναδιάβασε τη λίστα με τα πράγματα που μπορείς να κάνεις σπίτι για να ξεχνιέσαι. Εγώ το απογευμα θα πάω γυμναστήριο, πρώτη μέρα. Δεν θα πηγαίνω κάθε μέρα αλλά 2-3 φορές την εβδομάδα, ειδικά τώρα τον πρώτο καιρό για να μην κάθομαι σπίτι και με τρώει. Ασε που θα πηγαίνω μετά τη δουλειά, οπότε θα έχω και το απογευμα μου να κάνω πράγματα με το παιδί!Εσύ τί σκέφτηκες για το απόγευμα;

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλενα και όταν επιθυμείς να καπνίσεις, να φέρνεις στο μυαλό σου τη γλυκιά φατσούλα του γιου σου για να παίρνεις κουράγιο!!! :D:D:D:D

 

Eτσι ! Πρώτα από όλα ευχαριστήθηκα πολύ που σήμερα το πρωϊ πήγα να τον ξυπνήσω και δεν βρωμούσα τσιγαρίλα ούτε εγώ , ούτε και τα ρούχα μου ! Για το απόγευμα εγώ προς το παρόν δεν μπορώ να ασχοληθώ με κάτι που θα με βοηθούσε περισσότερο όπως γυμναστήριο για παράδειγμα , θα αρκεστώ όμως στο μόνιμο σίδερο που έχω και φυσικά στο να παίζω μαζί με το παιδάκι μου ! Εχω φάει ήδη όλα μου τα νύχια , αλλά δεν με νοιάζει και πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου καλό, φάε όσο θέλεις τα νύχια σου,άλλωστε όταν θα σου φύγει η νευρικότητα τα ξαναμεγαλώνεις!!Κι εγώ μετά το γυμναστήριο, θα ΄παίξω με τον μικρό γιατί θα με χαλαρώσει αυτό και θα με κάνει σίγουρα να γελάσω. Ε, μέχρι να κάνω και κανένα φαγητό...μετά θα δω λίγο tv, ε και πέρασε η μέρα!!Α, σίδερο δεν έχω!Είχα σιδερώσει προχθές!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να κόψω και τον καφέ το πρωί ξεχάστηκα και κάπνισα μισό τσιγάρο μέχρι να συνειδητοποιήσω ότι από σήμερα δεν ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ 8)

Υ.Σ έχω ενημερώσει τον άντρα μου και η βοήθεια του είναι η εξής έλα να κάνουμε ένα τσιγάρο παρέα :x:?

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ELENA K. κουράγιο οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες :roll:

μέχρις στιγμής 10 φορές έχω απλώσει το χεράκι μου στο πακέτο :roll::cry:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Bαθιές ανάσες και τσιχλοκαραμέλες ( χωρίς ζάχαρη ) μην χαλάσουμε και τα δόντια μας ! Σε ευχαριστώ ΣΑΜ μου , εγώ το πακέτο το άφησα στο σπίτι να δούμε όταν θα γυρίσω από την δουλειά ! :D:D

Link to comment
Share on other sites

εγώ το κουβαλάω μαζί μου καπνίζω από τα 16 κι έφτασα στα 38 :oops::oops: και δεν αντέχω με τίποτα την τράκα μπορείς να ρωτήσεις και τη Ματα οπότε για κακό κι όχι για καλό τα έχω δίπλα μου :?:?

με λίγα λόγια δοκιμάζω τα νεύρα μου :roll::evil:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι αρκετό κακό κάναμε στον εαυτό μας φτάνει πια :D όχι τίποτα άλλο μα δεν θα έχω σε λίγο καιρό το κουράγιο να κυνηγάω τον Ανδρέα :lol::lol:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει πλάκα να μας έβαλε την φυτιλιά και να καπνίζει το παλιοκόριτσο :lol:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

επειδή η mata έχει δουλειά θα σας ενημερώσω εγώ... Σήμερα απο το πρωί δεν καπνίζει και μάλιστα έκοψε και τον καφέ... το έριξε στο τσάι.. :lol::lol::lol:

 

Κορίτσια καλό κουράγιο... Ευχομαι για σας αυτή η χρονιά να τελειώσει όπως έχει αρχίσει. ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ.

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα κι εγώ!!!!!! Και είμαι τρισευτιχισμένη και για τον εαυτό μου αλλά και για εσάς φυσικά που τα πηγαίνετε μια χαρά. Κι εγώ καπνίζω από τα 15 και είμαι 30!Αρα όσο ενισχύσαμε τις καπνοβιομηχανίες και όσο μπουκώσαμε τα πνευμονάκια μας το κάναμε!Φτάνει πιά!!!!Κρατάτε γερά κοριτσάρες μου!Κάντε οργανωμένο πρόγραμμα για τα απογευματα σας. Μην μένετε άπραγες! :D:D:D:D Σας αγαπώ συναγωνίστριες!!!! :D:D:D Θα νικήσουμε!!!!!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...