Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ


mata

Recommended Posts

Τώρα όποτε θέλω να καπνίσω λέω στον εαύτό μου, μην κάνεις τώρα κάνε μετά, δεν σου το απαγορεύει κανείς, αλλά κάνε πρώτα αυτό ή εκείνο και μετά....Έτσι περνάνε άπειρες ώρες!!!!!

 

Α, Jodido μου, αν γυρίσετε τρεις από το Παρίσι, γράφε εδώ να σε ενθαρρύννουμε για τη διακοπή!!!Ξέρουμε εμείς!! :wink: Αν κι εσύ ήσουν μια χαρά και στην άλλη εγκυμοσύνη οπότε δεν έχεις ανάγκη!!! :):):)

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 945
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω χτες εκανα 15... θα μουπειτε κι γι καλο το λες αυτο?

Αν σκεφτειτε οτι χτυπαω πανω απο 2,5 πακετα την ημερα ε ειναι κατι...

Για να δουμε..

Και για να μην κοροιδευομαστε ... σν ενημερωνω οτι εχω ηδη επισκευτει πνευμονολογο και μου εγραψε χαπια.. Απλα τα ειχα μια βδομαδα σπιτι και περιμενα την ημερα που θα το παρω αποφαση.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Mata μου εδώ δεν κάναμε αγώνες ταχύτητος για να κόψουμε το τσιγάρο , το ότι δεν σου έκανε αυτή η μέθοδος δεν πάει να πει ότι δεν θα τα καταφέρεις , γι ΄αυτό είμαστε εδώ και μιλάμε για το θέμα και δεν τα παρατάμε . Και για μένα η μείωση , η αλλαγή συνηθειών και όλα όσα βοηθάνε είναι μεγάλα βήματα . Μπράβο και στα υπόλοιπα κορίτσια που σιγά σιγά παίρνουν την απόφαση. Είναι και αυτό μεγάλο βήμα .

Και γω κάπνισα ! Όχι τρομερά , το Σάββατο βγήκα μετά από πολύ καιρό έξω για ποτό και κάπνισα τέσσερα ! Μέχρι σήμερα άλλο ένα ! Είμαι σε άδεια όμως και έχω βγεί από το καθημερινό μου πρόγραμμα. Εχω τώρα 7 ημέρες που σύνολο να έχω καπνίσει 10 τσιγάρα ! Νομίζω είναι καλό βήμα αρκεί να το κρατήσω ! 8):)

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τα κακά νέα !

Μέσα σε μια εβδομάδα πήρα 3 ολόκληρα , ολοστρόγγυλα κιλά !

Μια φίλη μου η οποία έκανε δύο προσπάθειες διακοπής καπνίσματος μου είπε ότι και αυτή 3 έπαιρνε κάθε φορά ! Είναι ταρίφα δηλαδή ? :lol:

Για πείτε βρε παιδιά εσείς που το κόψατε τι συμβαίνει με αυτό το θέμα ?

Ξέρω ότι αλλάζει ο μεταβολισμός , ξέρω ότι παχαίνεις από αυτό και φυσικά αν τσιμπολογάς ! Αλλα 3 κιλά σε 7 μέρες ? Ειλικρινά ορκίζομαι δεν έφαγα και δεν τσιμπολόγησα τόσο που να δικαιολογεί αυτή τόσο μεγάλη αύξηση βάρους ! Καμμιά μαρτυρία ? :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα όποτε θέλω να καπνίσω λέω στον εαύτό μου, μην κάνεις τώρα κάνε μετά, δεν σου το απαγορεύει κανείς, αλλά κάνε πρώτα αυτό ή εκείνο και μετά....Έτσι περνάνε άπειρες ώρες!!!!!

 

mata μου πιστεψέ με αν το κάνεις αυτό για ένα-δυο μήνες τελικά θα σου μείνουν 2-3 τσιγάρα τη μέρα. Από κει και πέρα νομίζω ότι η σωματική εξάρτηση θα έχει εξαλειφθεί και θα έχει μείνει μόνο η ψυχολογική, οπότε θα είναι καθαρά θέμα επιλογής το να κόψεις και αυτά τα λίγα.

 

Ειλικρινά στο λέω ότι αν αποφάσιζα να το κόψω τώρα μαχαίρι, δεν θα μου έλειπαν τα λίγα που καπνίζω, απλά αυτή τη στιγμή είναι η μοναδική μου εκτόνωση γιατί δεν μπορώ με το μωρό να ξεκινήσω ούτε γυμναστική ούτε να ελέγξω πως και που θα διαθέσω το χρόνο μου. Όμως για να σου δώσω να καταλάβεις, το Σάββατο βγήκα βράδυ για πρώτη φορά από τότε που γέννησα. Ήμουν έξω από τις 11.30 μέχρι τις 4.30. Κάπνισα 5 τσιγάρα. Δεν ξέρω πως το ακούς αλλά εγώ παλιά σε πολύ λιγότερες ώρες βραδυνής εξόδου κάπνιζα ένα πακέτο. Άσε δε που στην αρχή με έπιασε δυσφορία από την κάπνα στο χώρο. Αλήθεια όσοι δεν καπνίζουν καθόλου πρέπει να υποφέρουν!

Link to comment
Share on other sites

Mata μου εδώ δεν κάναμε αγώνες ταχύτητος για να κόψουμε το τσιγάρο , το ότι δεν σου έκανε αυτή η μέθοδος δεν πάει να πει ότι δεν θα τα καταφέρεις , γι ΄αυτό είμαστε εδώ και μιλάμε για το θέμα και δεν τα παρατάμε . Και για μένα η μείωση , η αλλαγή συνηθειών και όλα όσα βοηθάνε είναι μεγάλα βήματα . Μπράβο και στα υπόλοιπα κορίτσια που σιγά σιγά παίρνουν την απόφαση. Είναι και αυτό μεγάλο βήμα .

Και γω κάπνισα ! Όχι τρομερά , το Σάββατο βγήκα μετά από πολύ καιρό έξω για ποτό και κάπνισα τέσσερα ! Μέχρι σήμερα άλλο ένα ! Είμαι σε άδεια όμως και έχω βγεί από το καθημερινό μου πρόγραμμα. Εχω τώρα 7 ημέρες που σύνολο να έχω καπνίσει 10 τσιγάρα ! Νομίζω είναι καλό βήμα αρκεί να το κρατήσω ! 8):)

 

Ελενάκι εύχομαι να περνάς καλά στην αδειούλα σου, εδώ κόντά στα μέρη μας!! Τελικά όπως βλέπω τον εαυτό μου, αλλά και εσάς, μπορεί να μην το κόψαμε, αλλά βλέπω τεράστια διαφορά σχετικά με τον αριθμό που καπνίζαμε. Νομίζω ότι ποτέ δεν φανταζόσουν τον εαυτό σου να έχεις καπνίσει μέσα σε 7 μέρες 10 τσιγάρα. Αφού τα 10, μπορεί να τα είχες κάνει μέσα σε 2 ώρες αν έβγαινες για έναν καφέ. Ε, αν δεν είναι αυτή διαφορά, τότε ΄τί είναι;;; :wink: ¨Οσο για τα κιλά, σιγά το πράγμα, θα χαθούν στο άψε σβύσε!!!!Να μην σε ανησυχεί αυτό.

Καλή ξεκούραση να έχετε στο ολιγοήμερο διαλειματάκι σας και καλά να τα περνάτε κορίτσι μου!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όποτε θέλω να καπνίσω λέω στον εαύτό μου, μην κάνεις τώρα κάνε μετά, δεν σου το απαγορεύει κανείς, αλλά κάνε πρώτα αυτό ή εκείνο και μετά....Έτσι περνάνε άπειρες ώρες!!!!!

 

mata μου πιστεψέ με αν το κάνεις αυτό για ένα-δυο μήνες τελικά θα σου μείνουν 2-3 τσιγάρα τη μέρα. Από κει και πέρα νομίζω ότι η σωματική εξάρτηση θα έχει εξαλειφθεί και θα έχει μείνει μόνο η ψυχολογική, οπότε θα είναι καθαρά θέμα επιλογής το να κόψεις και αυτά τα λίγα.

 

Ειλικρινά στο λέω ότι αν αποφάσιζα να το κόψω τώρα μαχαίρι, δεν θα μου έλειπαν τα λίγα που καπνίζω, απλά αυτή τη στιγμή είναι η μοναδική μου εκτόνωση γιατί δεν μπορώ με το μωρό να ξεκινήσω ούτε γυμναστική ούτε να ελέγξω πως και που θα διαθέσω το χρόνο μου. Όμως για να σου δώσω να καταλάβεις, το Σάββατο βγήκα βράδυ για πρώτη φορά από τότε που γέννησα. Ήμουν έξω από τις 11.30 μέχρι τις 4.30. Κάπνισα 5 τσιγάρα. Δεν ξέρω πως το ακούς αλλά εγώ παλιά σε πολύ λιγότερες ώρες βραδυνής εξόδου κάπνιζα ένα πακέτο. Άσε δε που στην αρχή με έπιασε δυσφορία από την κάπνα στο χώρο. Αλήθεια όσοι δεν καπνίζουν καθόλου πρέπει να υποφέρουν!

 

Εβιτα μου, όντως αυτό που έχω παρατηρήσει τίς τελευταίες μέρες, είναι ότι αυτά τα λίγα τσιγάρα που κάνω, τα καπνίζω με λιγότερο άγχος από όταν κάπνιζα πολύ. Πριν, παρ'όλο που κάπνιζα πολύ, λογικά θα έπρεπε να νοιώθω "χορτάτη". ¨Οσο όμως κάπνιζα, τόσο πιο πολύ δεν μπορούσα να σταματήσω. Τί εννοώ; Όταν επινα καφέ και έκανα 5 μαζεμένα τσιγάρα, θα έπρεπε λογικά να νοιώθω ότι έχω καλυφθεί. Δεν ένοιωθα όμως έτσι. Ήθελα μετά από λίγη ώρα να ξανακαπνίσω. Και μπορεί με έναν καφέ να έφτανα και 10 και αν ήταν φραπέ μπορεί και παραπάνω. Τώρα που καπνίζω 1 με 3 τσιγάρα, είναι περίεργο που νοιώθω ότι έχω καλυφθεί και νοιώθω ήρεμη.. Δεν μπορώ να εξηγήσω άκριβώς πώς γίνεται αυτό, αλλά νομίζω ότι είναι ότι μέσα σε λίγες μέρες κατόρθωσα και αποσύνδεσα πολλές συνήθειες από το κάπνισμα. Έτσι και λίγο καπνίζω και νοιώθω ότι έχω καλυφθεί, και δεν νοιώθω και εξαρτημένη σε τέτοιο βαθμό όπως ένοιωθα τα τελευταία χρόνια.

Ήδη νοιώθω πώς αν δεν καπνίσω για κάποιον λόγο για 1-2 μέρες δεν θα με πείραζε. Τώρα για παραπάνω, ίσως το νοιώσω αργότερα. Προς το παρόν νοιώθω αρκετά ικανοποιημένη με τον εαυτό μου!!!!

Η κα Τζολί μας (Αντζελίνα :))που είναι;;; :roll::roll::roll:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με φωνάξατε? Είχα γύρισμα γι αυτό δεν είχα μπορέσει να μπω να απαντήσω :):):)

 

Καλημέρα σε όλες :)

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα τι να σας πω.....καπνίζω σίγουρα λιγότερο από πριν, δηλαδή από τα 12-13 τσιγάρα έχω πέσει στα 5-6 την ημέρα.

Απλά λόγω κάποιων δυσκολιών που αντιμετωπίζουμε δεν μπορώ να στοχοπροσηλωθώ και να ασχοληθώ τόσο συστηματικά με το θέμα "τσιγάρο" (να έχω απόλυτα συγκεκριμένες ώρες που καπνίζω, να το καθυστερώ πολύ όταν το θέλω κλπ.). Ίδωμεν....

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την κα Τζολί μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εύχομαι οι δυσκολίες που αντιμετωπίζετε να είναι μόνο στα "γυρίσματα" της ταινίας σας :lol: και όχι στην προσωπική σας ζωή!

Αντζελίνα μου, δεν πειράζει μπορεί να μην κάνεις αυτό που για σένα είναι το ιδανικό, αλλά 5-6 τσιγάρα την ημέρα είναι καλά και μπορούν κάλιστα κάποιες μέρες να μειωθούν κι άλλο. Εγώ μετά την 3ημερη αποχή δεν φοβάμαι τίποτα. Αυτά τα λίγα τσιγάρα, τα έχω πλεον σαν εκτόνωση. Και καθημερινά λέω στον εαυτό μου, ότι θα ψάχνω αφορμές μέσα στην κάθε μου μέρα να καπνίζω κάποιες μέρες και λιγότερα ή όταν μπορεί να μην αισθάνομαι καλά και να είμαι άρρωστη να μην καπνίζω και καθόλου.

Τώρα πλέον, κάνω τις δουλειές μου χωρίς να κάνω διαρκώς διαλλείματα, όπως και όταν παίζουμε με τον μικρό, ή όταν βλέπω κάτι στην τβ, δεν σηκώνομαι για να καπνίσω. Εϊναι η πρώτη φορά, που πέτυχα να το μειώσω πραγματικά και όχι μόνο στα λόγια. Και τελικά πείστηκα, ΄πως με λίγη παραπάνω προσπάθεια μπορείς να ανατρέψεις το όλα ή τίποτα.

Γενικά, δεν έχω διαρκώς εκεί το μυαλό μου, όπως πριν. :D:D

Και ναι έχω ξεαγχωθεί!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ματα μου νιωθεις καλυμμενη γιατι με τα δυο τσιγαρα η αναγκη του οργανισμου σε νικοτινη καλυφθηκε. Τα υπολοιπα που εκανες ειναι τα λεγομενα "μηχανικα" τσιγαρα.

 

Θυμηθηκα επισης οτι εμενα με βοηθουσαν και οι καραμελες Χολς (οι σκετες, οχι με αρωμα). Μολις εβαζα μια στο στομα η σκεψη του τσιγαρου με αηδιαζε. Ετσι καθυστερουσα κατα πολυ το επομενο. Γενικα οι γευσεις μεντα, δυοσμος, οι λεγομενες "ice" kαραμελες με βοηθησαν πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Jean μου τελικά αυτό συμβαίνει. Καλύπτομαι γιατί καπνίζω μόνο τα απαραίτητα. Άρα ο οργανισμός είναι καλυμμένος. Και νοιώθω τέτοια ηρεμία γενικότερα, που και τα νύχια μου δεν τα μασουλάω διόλου. Όσο περισσότερο κάπνιζα όλο σκάλιζα τα νύχια μου. Τώρα έχουν μεγαλώσει και μάλιστα χθες πήγα και στην αισθητικό και μου τα περιποιήθηκε και έγιναν πλέον τα χέρια μου ανθρωπινα και τα χαίρομαι πάρα πολύ!!!

Α, και κάτι άλλο σημαντικό. Δεν έχω βήχα όπως είχα. :)

 

ΥΓ. Ναι οι έντονες γεύσεις στις καραμέλες και στις τσίχλες βοηθούνε πολύ. Θα πάρω και καμιά halls να έχω!

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα χθες πήγα και στην αισθητικό και μου τα περιποιήθηκε και έγιναν πλέον τα χέρια μου ανθρωπινα και τα χαίρομαι πάρα πολύ!!!

 

Τα νύχια τα είδα και εγώ.... ΣΟΥΠΕΡ :lol::lol::lol::lol::lol:

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, είδα μια διαφήμιση στην τηλεόραση και σκέφτηκα εσάς και τον αγώνα σας. Δεν ξέρω αν έχει τύχει να την δείτε...είναι μια πρωτοβουλία της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τη διακοπή του καπνίσματος...η ιστοσελίδα μου φάνηκε αρκετά καλοφτιαγμένη...δε ξέρω βέβαια αν έχει πρακτικές συμβουλές που θα σας βοηθήσουν, αλλά αν θέλετε ρίξτε μια ματιά: http://el.help-eu.com/pages/index-8.html

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μάλιστα χθες πήγα και στην αισθητικό και μου τα περιποιήθηκε και έγιναν πλέον τα χέρια μου ανθρωπινα και τα χαίρομαι πάρα πολύ!!!

 

Τα νύχια τα είδα και εγώ.... ΣΟΥΠΕΡ :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Γεια σου ρε φιλενάδα με τα καλά σου λόγια!!!!!!Πώς με ανεβάζεις έτσι!!!!!!!!!!!!!!! :):):D:D:D:D:D:D:D:D:D

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η προσπαθεια δεν παει και τοσο καλα... Και ο βασικος λογος ειναι οτι ο αντρας μου αντι να μου πει ενα μπραβο γυναικουλα μου και να το κοψει εκει.. αρχιζει και μου λεει πραγματα του στυλ.."κοιτα ποιος αποφασισε να κοψει το καπνισμα.." "Ποιος εσυ? που παντα το υποστηριζες?" κλπ κλπ...

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω ... να το μειωσω .Προς το παρον το να το κοψω φαινεται ονειρο απατηλο οποτε ......

Δεν ξερω γιατι αλλα εχθες (μετα το video που εβαλε καποια - αυτο με τα μπουκαλια)... το σιχαθηκα . Δυστυχως οχι τοσο ωστε να πεταξω το πακετο . Ευελπιστω καποτε να εχω την δυναμη να κανω και αυτο.

 

Ξεκινησα γυμναστικη στο σπιτι. Βοηθαει.

 

Το δυσκολο ειναι το βραδυ. Πως ολοι οι ανθρωποι εχουν προβλημα το πρωι και εγω η αναποδη το βραδυ δεν ξερω.

Σιγα, σιγα και βλεπουμε. Δεν το ανακοινωσα σε κανεναν γιατι δεν θελω να αγχωθω περισσοτερο.

 

Dora μου μια εσυ και μια εγω. Δεν μασαμε. Κανενας δεν ειπε οτι δεν μας αρεσει το τσιγαρο . Οι συνεπειες ειναι που μας τρομαζουν. Απλα δεν ειναι ή μαλλον δεν ηταν στο χερι μας. Και στην τελικη σε πολλους αρεσει το φαγητο πολυ. Καποια στιγμη λενε ΩΠ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Dora μου, συνέχισε και προσπάθησε να μην δίνεις σημασία σ'αυτά που σου λέει ο άντρας σου. Και τις 3 φορές που προσπάθησα να το κόψω, όταν τελικά δεν τα κατάφερα, όλοι με στήριξαν και προσπάθησαν να με κάνουν να νοιώσω καλύτερα. Ο άντρας μου, ήταν ο μόνος που μου είπε χαριτολογώντας: δεν άντεξες ούτε 2 μέρες δεν κόβεται έτσι το τσιγάρο, διαβάζοντας βιβλία και άλλα διάφορα και γενικά με θύμωσε ο τρόπος του. Μάλλον, οι περισσότεροι άντρες έχουν λάθος τρόπο, να λένε κάποια πράγματα. Εσύ επικεντρώσου σ'αυτό που κάνεις και θα έχεις την υποστήριξη μας.

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Elenik, κατ'αρχήν καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εγώ πιστευα ότι για να το κόψεις, δεν είναι καλό να ξεκινήσεις από μείωση, αλλά τώρα βλέπω, ότι ήταν πιο δύσκολο που την Κυριακή στις 6/1, είχα καπνίσει ένα τσουβάλι, και την άλλη μέρα τίποτα. Τώρα που κάνω εδώ και τόσες μέρες 6-7 τσιγάρα και δεν έχω φτάσει τόσες μέρες τα 10, νομίζω ότι θα μπορούσα, αύριο πχ αν δεν ένοιωθα καλά και ήμουν άρρωστη να μην κάπνιζα καθόλου. Συνεπώς, καλύτερα που το μειώνεις τώρα, σαν αρχή. Όσο για το ότι δεν το είπες σε κανέναν, καλύτερα έτσι.

Για τη γυμναστική στο σπίτι, είμαι υπέρ γιατί κι εγώ κάνω. Αν είναι δυνατόν κάποια στιγμή να πάς να περπατήσεις κάν'το. Τα dvd γυμναστικής από τα περιοδικά είναι πολύ καλά. Έχουν πολύ καλές ασκήσεις. Να βάζεις και μουσική.

Μην ξεχνάς ότι θα είμαστε εδώ για σένα. :):):)

ΥΓ. Και για τη γυμναστική στο σπίτι, έχω γίνει εξπέρ. ¨Οτι θελεις θα σου λέω!!! :):):)

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η προσπαθεια δεν παει και τοσο καλα... Και ο βασικος λογος ειναι οτι ο αντρας μου αντι να μου πει ενα μπραβο γυναικουλα μου και να το κοψει εκει.. αρχιζει και μου λεει πραγματα του στυλ.."κοιτα ποιος αποφασισε να κοψει το καπνισμα.." "Ποιος εσυ? που παντα το υποστηριζες?" κλπ κλπ...

 

Αυτός είναι ένας σοβαρός λόγος για να συνεχίσεις την προσπάθεια σου ακόμη πιο δυνατά...

 

Ναι εσύ το αποφάσισες να κοψεις το τσιγάρο και μάλιστα θα τα καταφέρεις.... έτσι για να βουλώσεις τα στόματα όλων αυτών που δεν σε πιστεύουν είτε είναι ο άντρα σου, είτε ο αδελφός σου, είτε και η μητέρα σου.

 

Δείξε δύναμη .... και ΔΙΕΨΕΥΣΕ τους!!!!

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα τόσο καιρο να σας ενοχλήσω , μα τώρα που βλέπω ότι κάποιες ίσως κρύβονται πίσω

από το << μερικά τσιγάρα την ημέρα μόνο>> είπα να μοιραστώ μαζί σας το παρακάτω βίδεο :wink:

http://www.metacafe.com/watch/1052512/still_smoking_see_whats_really_going_on_inside_you/

Link to comment
Share on other sites

:?:?:?:shock: Τα ξέρουμε βρε Αλμάκ, νομίζεις δεν τα ξέρουμε; Κι εσύ όταν κάπνιζες τα ήξερες φυσικά. Όπως και όλοι οι καπνιστές. Αλλά είναι να σου έρθει εκείνο το πείσμα μέσα σου και να σου γίνει πλύση εγκεφάλου, από τον ίδιο σου τον εαυτό. Σ'ευχαριστούμε πάντως γιατί πιστεύω ότι όλα βοηθούνε σ'αυτό!!! :):)

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ματούλα μου ! Λοιπόν εγώ συνεχίζω στους ίδιους ρυθμούς , έχω πάψει να καπνίζω στην δουλειά και γενικότερα όλη μέρα και το βράδυ ίσως καπνίσω ένα ή δύο ή μισό ( ανάλογα ) στριφτά . Το πρωϊ πίνω καφέ χωρίς τσιγάρο -αυτό σημαίνει ότι έχω αρχίσει να το ξεσυνδέω τελείως από τις καθημερινές μου συνήθειες , μετά το φαγητό δεν καπνίζω , τρώω βέβαια κατά την διάρκεια της ημέρας κανένα κουτί halls , και προσπαθώ φυσικά να χάσω τα τρία κιλά που έβαλα !

Μπορεί να μην είχα το επιθυμητό αποτέλεσμα να το κόψω τελείως αλλά πιστεύω ότι και αυτό που έχω καταφέρει είναι πολύ σημαντικό για μένα . Αλλο 20 τσιγάρα , άλλο 2 . Δεν παίρνω πακέτο , και αν βρεθώ και βράδυ χωρίς τσιγάρο δεν θα φρικάρω κι΄όλας ! Ελπίζω μόνο να το κρατήσω ! :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...