Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Κοριτσάκια όσες έχετε παραλάβει βάλετε αν γίνεται καμια φωτογραφία ώστε να δουμε και οι υπόλοιπες την ποιότητα των φορεμάτων!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

εγω πηρα αυτο το φορεμα http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=3617 αυτο ειναι το φορεμα μου http://yfrog.com/0lgmqj το βαζω να δεις ραφες και ποιοτητα βεβαια θελει λιγο σιδερωμα!!! εγω τελικα το πουλαω βρηκα αλλο απο PARANOIA και θα βαλω εκεινο...ειναι πιο απλο για βαπτιση που το θελω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια

 

promgirl479322309.th.jpg

 

αν θελετε μπειτε στο κοπο να τις ανοιξετε γιατι δεν φαινονται καλα.

κασπερακι που εισαι??? να σε ρωτησω το φορεμα αυτο που το βρηκες σε καποιο ελληνικο μαγαζι η σιτε???

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?

δε θέλω να κρίνω κανέναν, είμαι και πολύ μικρή για κάτι τέτοιο, οπότε μην παρεξηγηθείτε

αλλα γιατί για βάφτιση οι μισες τουλάχιστον από εσάς ψάχνετε κάτι σε μάξι

δεν είναι πολύ γκράντε για μια βάφτιση που είναι και συνήθως πρωί ή νωρίς το απόγευμα..

Ειδικά για καλοκαίρι, που προσωπικά βαφτίζω τη μικρή, αν και ξετρελάθηκα με κάτι τουαλέτες στο μήκος και του στυλ της προηγούμενης φωτογραφίας,αλλά σε μονόχρωμες, δε θα το επέλεγα γιατί εκτός που θα πεθάνω από τη ζεστη, είχα την εντύπωση ότι τέτοια φορέματα φοριούνται μόνο σε επίσημες εκδηλώσεις και άντε γάμους

 

Επειδή έχω άσχημη εμπειρία με το φόρουμ, και παλι δν κριτικάρω τις επιλογές σας, ξέρω ότι ειδικά αυτό το ζήτημα είναι θέμα γούστου, αλλά θέλω να με διαφωτίσετε...

Μπήκα μικρή στα"βάσανα¨και δν έχω ιδέα!

Το μόνο που ρωτάω είναι αν συνηθίζεται να φοριέται κάτι τόσο "επίσημο"(φαντάζομαι οι περισσότεροι πιστεύουν ότι κατά βάση είναι πιο επίσημα τέτοιου είδους φορέματα-έχω δει ότι μερικές κοπέλες επιλέγουν και από την κατηγορία νυφικά για παράδειγμα)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως πρεπει να πανε οι καλεσμενη σ'ενα γαμο η βαπτισια ομως η μητερα εχει την υποχρεωση να ειναι καλοντυμενη στην βαπτιση του μικρου της... αν μιλας για μενα η βαπτιση ειναι 20.00 ωρα και θα βγουμε εξω μετα ...ναι εγω ψαχνω κατι καλο και γενικα σ'εμας στο σοι παμε καλοντυμενοι σε βαπτισια και γαμους και οχι με φορεματα μπανιου η φορμες..... ειναι σημαντικο γεγονος ετσι πρεπει να εισαι και επισημα ντυμενη....

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?

δε θέλω να κρίνω κανέναν, είμαι και πολύ μικρή για κάτι τέτοιο, οπότε μην παρεξηγηθείτε

αλλα γιατί για βάφτιση οι μισες τουλάχιστον από εσάς ψάχνετε κάτι σε μάξι

δεν είναι πολύ γκράντε για μια βάφτιση που είναι και συνήθως πρωί ή νωρίς το απόγευμα..

Ειδικά για καλοκαίρι, που προσωπικά βαφτίζω τη μικρή, αν και ξετρελάθηκα με κάτι τουαλέτες στο μήκος και του στυλ της προηγούμενης φωτογραφίας,αλλά σε μονόχρωμες, δε θα το επέλεγα γιατί εκτός που θα πεθάνω από τη ζεστη, είχα την εντύπωση ότι τέτοια φορέματα φοριούνται μόνο σε επίσημες εκδηλώσεις και άντε γάμους

 

Επειδή έχω άσχημη εμπειρία με το φόρουμ, και παλι δν κριτικάρω τις επιλογές σας, ξέρω ότι ειδικά αυτό το ζήτημα είναι θέμα γούστου, αλλά θέλω να με διαφωτίσετε...

Μπήκα μικρή στα"βάσανα¨και δν έχω ιδέα!

Το μόνο που ρωτάω είναι αν συνηθίζεται να φοριέται κάτι τόσο "επίσημο"(φαντάζομαι οι περισσότεροι πιστεύουν ότι κατά βάση είναι πιο επίσημα τέτοιου είδους φορέματα-έχω δει ότι μερικές κοπέλες επιλέγουν και από την κατηγορία νυφικά για παράδειγμα)

κοιτα..ολα ειναι υποκειμενικα..σιγουρα η μαμα ,οπως και η νονα να φοραει κατι καλο..οχι απαραιτητα μαξι.εγω ας πουμε πηρα κατι μεχρι το γονατο,αλλα δειχνει καλο,οχι σαν τα φορεματακια που πας απλα μια βολτα η σε μια γιορτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπέρα!

Την ανοιξη-καλοκαιρι του 2011 λεμε να κανουμε κ εμείς τον γαμο κ τα βαφτίσια μαζι!Κανω λοιπον την ερευνα σχετικα με μπομπονιερες, ρουχα κτλ!Επειδη δεν μπόρεσα να διαβασω ολες τις σελιδες θα ηθελα να μου πειτε αν εχει πάρει κάποια απο εσάς νυφικό απο το jessicabrides κ ποιες οι εντυπώσεις σας?Η ποιότητα κτλ?

Εχω σοκαριστει με τις τιμες που βλέπω κ εννοειται πως αν ειναι τοσο καλα οσο φαινονται σκοπεύω να πάρω απο εκει το νυφικό μου! Αν κ εχω να χάσω καμια 25αρια κιλά!

Δεν εχω σκοπω να κατσω να μου πιασουν για ακομα μια φορα τον κ##ο μου!!

Λογω δυσκολης εγκυμοσυνης δεν πηγαινα στην δουλεια κ στο σπιτι αφου δεν ειχα internet δεν εκανα την αναλογη ερευνα!Οποτε ολα τα βρεφικα ειδη τα αγορασα απο εδω!Καταλαβαινεται φανταζομαι τι εχω πληρωσει!Και τωρα που σας ανακαλυψα τραβαω τα μαλλια μου με τις διαφορες των τιμων!!!!

Οποτε ποιος ο λογος να δωσω 1.5-2 χιλιαρικα γιατι τοσο ειναι η ταριφα εδω στην επαρχια για ενοικιαση νυφικου την στιγμη που με 200 ευρουλακια βρισκω αυτο που θέλω?Περιμενω τις εντυπωσεις σας!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!

Την ανοιξη-καλοκαιρι του 2011 λεμε να κανουμε κ εμείς τον γαμο κ τα βαφτίσια μαζι!Κανω λοιπον την ερευνα σχετικα με μπομπονιερες, ρουχα κτλ!Επειδη δεν μπόρεσα να διαβασω ολες τις σελιδες θα ηθελα να μου πειτε αν εχει πάρει κάποια απο εσάς νυφικό απο το jessicabrides κ ποιες οι εντυπώσεις σας?Η ποιότητα κτλ?

Εχω σοκαριστει με τις τιμες που βλέπω κ εννοειται πως αν ειναι τοσο καλα οσο φαινονται σκοπεύω να πάρω απο εκει το νυφικό μου! Αν κ εχω να χάσω καμια 25αρια κιλά!

Δεν εχω σκοπω να κατσω να μου πιασουν για ακομα μια φορα τον κ##ο μου!!

Λογω δυσκολης εγκυμοσυνης δεν πηγαινα στην δουλεια κ στο σπιτι αφου δεν ειχα internet δεν εκανα την αναλογη ερευνα!Οποτε ολα τα βρεφικα ειδη τα αγορασα απο εδω!Καταλαβαινεται φανταζομαι τι εχω πληρωσει!Και τωρα που σας ανακαλυψα τραβαω τα μαλλια μου με τις διαφορες των τιμων!!!!

Οποτε ποιος ο λογος να δωσω 1.5-2 χιλιαρικα γιατι τοσο ειναι η ταριφα εδω στην επαρχια για ενοικιαση νυφικου την στιγμη που με 200 ευρουλακια βρισκω αυτο που θέλω?Περιμενω τις εντυπωσεις σας!

 

κοιτα εγω πηρα απο την τζεσικα φορεμα αυτο που βλεπεις στην φωτο ειναι νυφικο εγω το πηρα σε κοραλι με προοπτικη να κοψω την ουρα και αν δεν μου αρεσε ουτε τοτε θα το εκανα κοντο θα ηταν πολυ ωραιο εγω το ηθελα σε βαπτιση βεβαια ετσι οπως ειναι δεν θα το εβαζα ποτε με ουρα ας ειναι και βραδυ... λοιπον το φορεμα μου ηρθε παρα πολυ ωραιο επεσε στα μετρα ακριβος απλα ηταν πιο πολυ φουντωτο απο οτι στην φωτο ετσι πηγα μια βολτα στα μαγαζια και βρηκα αλλο μακρυ και επειδη μου αρεσει να ψωνιζω ετσι και το πηρα και θα βαλω εκεινο τελικα...εγω λεω να παρεις απο εκει πραγματικα αξιζει τα λεφτα σου και αν δεν σου αρεσει πανω σου το πουλας και μπορεις να παρεις αλλο αντε να χαλασες 300 και για τα δυο και πολλα λεω αλλα θα εχεις τελειο φορεμα που θα αξιζει 3000,,, να σου πω και το αλλο η φιλη μου παντρευ οκτωβρη και ηδη εκλεισε φορεμα θα το αγορασει 2500 και τις ειπαν θα ερθει σε 1 μηνα:shock: απο ιταλια:shock: και τις λεω καλα εισαι σιγουρη οτι θα ειναι απο ιταλια η μηπως απο ΚΙΝΑ και αυτη εκει τα παραγγελνουν ειμαι σιγουρη και εχουν κερδος 2800...:evil: μετα!!! οποτε μην χαρισεις τα λεφτα σου κρατα για σενα!!! εκει μπορεις να παρεις και για παρανυμφακια ωραια φορεματακια....με το καλο ο γαμος σας...

Link to comment
Share on other sites

Ελενα μου σ'ευχαριστω για την απάντηση!

Μαλλον κατι τετοιο θα γινει !Σκεφτομαι να παραγγειλω κατι δοκιμαστικα καποιο φορεμα μαλλον γιατι νυφικο δεν σκεφτομαι να βαλω στα κιλα που ειμαι τωρα!χαχαχα! Το φορεμα σου πολυ ωραιο παντως.....Να σε ρωτησω επισης για το κοστος των μεταφορικων καθως κ για το τελωνειο,πως γινεται να το αποφυγουμε?

Η φιλη σου στανταρ νυφικο απο Κινα περιμενει!!Μιλαμε για μεγαλο κλεψιμο εδω στην Ελλαδιτσα σιγα να μην το φερουν απο Ιταλια!!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια παρήγγειλα!!Μόλις έστειλα τη φόρμα της παραγγελλίας στη jessica , έχω παραγγείλει το 8070 ακριβώς όπως το βλέπετε στη photo και είμαι όλο αγωνία γιατί αν βγει μάπα το νυφικό θα πρέπει να δώσω κανα διχίλιαρο στην Ελλαδίτσα μας για νυφικό...άντε να δούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω πως πρεπει να πανε οι καλεσμενη σ'ενα γαμο η βαπτισια ομως η μητερα εχει την υποχρεωση να ειναι καλοντυμενη στην βαπτιση του μικρου της... αν μιλας για μενα η βαπτιση ειναι 20.00 ωρα και θα βγουμε εξω μετα ...ναι εγω ψαχνω κατι καλο και γενικα σ'εμας στο σοι παμε καλοντυμενοι σε βαπτισια και γαμους και οχι με φορεματα μπανιου η φορμες..... ειναι σημαντικο γεγονος ετσι πρεπει να εισαι και επισημα ντυμενη....

 

Για άλλη μια φορά νομίζω ότι παρεξηγήθηκε αυτό που θέλω να πω...

Κατά πρώτον εγώ να πω ότι είναι η πρώτη βάφτιση που θα πάω μετά τη βάφτιση μου και του αδερφού μου όταν ήμουν 2. Γι'αυτό ρωτάω τι ακριβώς παίζει είμαι άσχετη..

πρώτον, εγώ θα είμαι η μαμά, όχι καλεσμένη.

θέλω να φορέσω αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=737 που νομίζω ότι δε θεωρείται ούτε φορεμα μπάνιου, ούτε φόρμα και ναι είναι ως το γόνατο, έχω ψηλά πόδια είμαι μικρή για κάτι που να καλύπτει περισσότερο, νομίζω ότι μπορώ να το υποστηρίξω και θα φαίνεται αρκετά "καλό"επάνω μου.

δεύτερον δε μιλησα προσωπικά.

τρίτον η βάφτιση είναι κι εμένα 20.00 και θα βγούμε έξω μετά, αλλά δε νομίζω ότι το φόρεμα που διάλεξα είναι πρωινό πχ.

εμένα μου άρεσαν κι αυτά, http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2374

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2265

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2365

και πάνω σε αυτό τον προβληματισμό μου που να καταλήξω ρώτησα αν θα πρέπει να πάρω κάτι σαν το κοντό ή κάτι τόσο γκράντε..

Δεν ξέρω, έιχα την εντύπωση ότι τα μακριά που μου αρεσουν θα θεωρούνταν νορμάλ σε γάμο ή σε ρεβεγιόν ή σε κανά επίσημο δείπνο.

Δεν είπα ότι θα πάω με τζιν, έλεος..

Μου λέτε ότι μια μάμα θεωρείται φυσιολογικό να πάει κάπως έτσι ντυμένη(δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά δεν ξέρω..)

p.s.δεν ξέρω αν η ηλικία παίζει ρόλο σε τέτοιες επιλογές, ρωτάω γενικότερα. Πάντως είμαι 21.

Link to comment
Share on other sites

α και άμα θεωρείτε ότι αυτό που επέλεξα όντως δείχνει ότι πάω για βόλτα ας πούμε και "δεν κάνει" πείτε το, δεν έχω κανέναν να με διαφωτίσει μη γίνω ρεζίλι!

Link to comment
Share on other sites

Ελενα μου σ'ευχαριστω για την απάντηση!

Μαλλον κατι τετοιο θα γινει !Σκεφτομαι να παραγγειλω κατι δοκιμαστικα καποιο φορεμα μαλλον γιατι νυφικο δεν σκεφτομαι να βαλω στα κιλα που ειμαι τωρα!χαχαχα! Το φορεμα σου πολυ ωραιο παντως.....Να σε ρωτησω επισης για το κοστος των μεταφορικων καθως κ για το τελωνειο,πως γινεται να το αποφυγουμε?

Η φιλη σου στανταρ νυφικο απο Κινα περιμενει!!Μιλαμε για μεγαλο κλεψιμο εδω στην Ελλαδιτσα σιγα να μην το φερουν απο Ιταλια!!!!!

 

κοιτα αν παρεις νυφικο εχει κορσε σε ολα τα νυφικα οπως το φορεμα μου μαζευει την κοιλια τελειαααα....;)!!!! τα μεταφορικα ειναι αναλογα με το βαρος εγω εδωσα 40 ευρω ηταν 2 κιλα μου ειπε η τζεσικα οταν ηρθε η συσκευασια εγραφε 1.5 κ τωρα τοσα θα δωσεις και εσυ μαλλον!!!! τελωνειο δεν εχει.... αν παρεις φορεμα βαλε την τιμη του συν 4ο ευρω μεταφορικα και αν δεν εχεις paypal 10 ευρω western union, τιποτα αλλο...

και εγω αυτο βλεπω να εχουν ραψει το φορεμα κινεζικα χερακια και οχι ιταλικα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

nonito περιμενω νεα σου μολις παραλαβεις το νυφικο σου ευχομαι να ειναι οπως το περιμενεις!Δεν ξερω γιατι αλλα εδω κ 2 ωρες προσπαθω να μπω στην σελιδα jessicabrides αλλα δεν μου την ανοιγει!Μολις καταφερω να το δω θα σου πω εντυπωσεις!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

..

Κατά πρώτον εγώ να πω ότι είναι η πρώτη βάφτιση που θα πάω μετά τη βάφτιση μου και του αδερφού μου όταν ήμουν 2. Γι'αυτό ρωτάω τι ακριβώς παίζει είμαι άσχετη..

πρώτον, εγώ θα είμαι η μαμά, όχι καλεσμένη.

θέλω να φορέσω αυτό http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=737

δεύτερον δε μιλησα προσωπικά.

τρίτον η βάφτιση είναι κι εμένα 20.00 και θα βγούμε έξω μετά,

εμένα μου άρεσαν κι αυτά, http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2374

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2265

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=2365

και πάνω σε αυτό τον προβληματισμό μου που να καταλήξω ρώτησα αν θα πρέπει να πάρω κάτι σαν το κοντό ή κάτι τόσο γκράντε..

Δεν ξέρω, έιχα την εντύπωση ότι τα μακριά που μου αρεσουν θα θεωρούνταν νορμάλ σε γάμο ή σε ρεβεγιόν ή σε κανά επίσημο

Μου λέτε ότι μια μάμα θεωρείται φυσιολογικό να πάει κάπως έτσι ντυμένη(δεν το λέω ειρωνικά, πραγματικά δεν ξέρω..)

p.s.δεν ξέρω αν η ηλικία παίζει ρόλο σε τέτοιες επιλογές, ρωτάω γενικότερα. Πάντως είμαι 21.

 

κοιτα εκει θα δεις αναλογα με το σωμα σου αν εισαι παχουλουλα βαζεις κατι αρκετα κλειστο να μην ξεχιλιζουν αν εισαι απο τις τυχερες και εισαι αδυνατη θα βαλεις καποιο φορεμα που θεωρεις εσυ οτι θα ειναι ωραιο πανω σου... εμενα ολα μου αρεσαν!!! απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις γιατι γουστα ειναι αυτα... απλα η γνωμη μου μην βαλεις μονο μαυρο φορεμα σε βαπτιση βαλε κατι πιο χαρουμενο....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν είναι πολλά?

p.s. όποια με βοηθήσει με την απορία μου σχετικά με τα maxi mini midi θα το εκτιμούσα...

δεν έχω παραγγείλει ακόμα, οπότε προλαβαίνω πριν κάνω ένα μεγάλο λάθος:)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι πολλά?

p.s. όποια με βοηθήσει με την απορία μου σχετικά με τα maxi mini midi θα το εκτιμούσα...

δεν έχω παραγγείλει ακόμα, οπότε προλαβαίνω πριν κάνω ένα μεγάλο λάθος:)

 

ναι τοσα εδωσα!!!! γιαμενα δεν ηταν πολλα και τα εδωσα... τωρα πιστευω απο κινα ερχονται!!! εδω πηρα σε μαγαζι με βαπτιστικα και για 10 μπουκαλακια να μου τα φερει απο ιλισια ως ρεντη μου ζητησε 16 ευρω:evil: τι να πω καλα ειναι και τα 40 απο κινα που κανει και μερες να ερθει.... θα βαλεις καποια να σε μετρησει και θα τις στειλεις αυτα που ζηταει στο σιτε..και αυτη θα το ραψει ακριβος....

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ελενα μου να σε ρωτησω κατι ακομα αλλα μην γελασεις γιατι μιλαμε οτι ειμαι κ πολυ ασχετηηηη!!!!!!!!!!Η πληρωμη paypal πως ακριβως γινεται?Παω στην τραπεζα κ τους λεω θελω μια καρτα paypal με 300 ευρω πχ δηλαδη?

Γιατι μιλαμε εγω το UFO μεχρι κ πριν σας ανακαλυψω τα αγοραζα ολα απο Ελλαδα!

Οσο για την ερωτηση σου dinaki88 σχετικα με το ποιο ειναι το καταλληλοτερο φορεμα για μια βαπτιση μακρυ,κοντο κτλ η αποψη μου είναι οτι η καθεμια εχει διαφορετικο γουστο κ στυλ απο την αλλη οποτε σαφως κ δεν γινεται να συμπιπτουν οι αποψεις μας παντα!Εγω να φανταστεις βγαινω για καφε με μακρια φορεματα που η κολλητη μου θα τα εβαζε μονο σε μια βραδυνη εξοδο!Οχι οτι ειναι επισημα αλλα το στυλ της ειναι διαφορετικο!Οποτε η καθεμια μας πιστευω οτι ειναι προτιμοτερο να φορεσει αυτο που της ταιριαζει κ την κανει να νιωθει ανετα!Παντως οταν καταφερω να δω τα φορεματα σου θα σου πω κ εγω την αποψη μου!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Ελενα μου να σε ρωτησω κατι ακομα αλλα μην γελασεις γιατι μιλαμε οτι ειμαι κ πολυ ασχετηηηη!!!!!!!!!!Η πληρωμη paypal πως ακριβως γινεται?Παω στην τραπεζα κ τους λεω θελω μια καρτα paypal με 300 ευρω πχ δηλαδη?

Γιατι μιλαμε εγω το UFO μεχρι κ πριν σας ανακαλυψω τα αγοραζα ολα απο Ελλαδα!

Οσο για την ερωτηση σου dinaki88 σχετικα με το ποιο ειναι το καταλληλοτερο φορεμα για μια βαπτιση μακρυ,κοντο κτλ η αποψη μου είναι οτι η καθεμια εχει διαφορετικο γουστο κ στυλ απο την αλλη οποτε σαφως κ δεν γινεται να συμπιπτουν οι αποψεις μας παντα!Εγω να φανταστεις βγαινω για καφε με μακρια φορεματα που η κολλητη μου θα τα εβαζε μονο σε μια βραδυνη εξοδο!Οχι οτι ειναι επισημα αλλα το στυλ της ειναι διαφορετικο!Οποτε η καθεμια μας πιστευω οτι ειναι προτιμοτερο να φορεσει αυτο που της ταιριαζει κ την κανει να νιωθει ανετα!Παντως οταν καταφερω να δω τα φορεματα σου θα σου πω κ εγω την αποψη μου!

γιατι να γελασω τι λες και εμεις οσο ζουμε μαθαινουμε!!!

κοιτα απο οτι εμαθα με pay pal πας στην τραπεζα και ζητας να σου βγαλουν μια προπληρωμενη καρτα με το ποσο που θελεις μεσα....η εκτος αν εχεις πιστωτικη...και απο εκει και περα ανταλλασεται καποια στοιχεια με την κινεζα απλα εγω δεν ηθελα να μπλεκω με καρτες πηγα στο ταχυδρομειο εδωσα 10 ευρω και ησυχασα....γιαυτο και δεν ξερω πως ακριβος λειτουργει μια καρτα τετοιου ειδους:cry:!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ το εκτιμώ.

Γενικά μιλούσα ξέρω ότι είναι θέμα στυλ και γούστου αλλα δεν ξέρω ΣΥΝΗΘΩΣ σε μια βάπτιση η μαμά τι φοράει...Φαντάζομαι ότι το να πάω με σορτσάκι, αν και σατενοειδές, που είναι το στυλ μου θα φανεί παράξενο...

Φαντάζομαι τώρα καταλαβαίνετε..

Μα δεν καταλαβαίνω εμένα 40 ευρώ που λέει ο λόγος(λίγο παραπάνω)κάνει όλο το φόρεμα...Άρα άντε να μην πάει 2 κιλά, 1 θα είναι σίγουρα, αρα θα δώσω κοντά 65 ευρώ?

νόμιζα ότι παραπάνω λέγανε οι κοπέλες ότι είναι αστείο το ποσό για τα μεταφορικά:(

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα το είδα...χεχε..γενικα φοράω μόνο μαύρα, οπότε το μάτι μου εκεί πήγε..αν δεν έβρισκα το κοντό άσπρο, να σας πω δε με ένοιαζε και καθόλου

Πάντως στα λόγια μου έρχεστε, υπάρχουν κάποιου είδους "προσδοκίες"στο τι φοράει ή όχι η μαμά..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ το εκτιμώ.

Γενικά μιλούσα ξέρω ότι είναι θέμα στυλ και γούστου αλλα δεν ξέρω ΣΥΝΗΘΩΣ σε μια βάπτιση η μαμά τι φοράει...Φαντάζομαι ότι το να πάω με σορτσάκι, αν και σατενοειδές, που είναι το στυλ μου θα φανεί παράξενο...

Φαντάζομαι τώρα καταλαβαίνετε..

Μα δεν καταλαβαίνω εμένα 40 ευρώ που λέει ο λόγος(λίγο παραπάνω)κάνει όλο το φόρεμα...Άρα άντε να μην πάει 2 κιλά, 1 θα είναι σίγουρα, αρα θα δώσω κοντά 65 ευρώ?

νόμιζα ότι παραπάνω λέγανε οι κοπέλες ότι είναι αστείο το ποσό για τα μεταφορικά:(

ναι αν ειναι 1 κιλο παει 20 ευρω συν το φορεμα πες 40 συνολο 60 !!! μια χαρα δεν ειναι εδω ποσα θα δωσεις για ενα τετοιο φορεμα 100 και βαλε...οποτε καλα ειναι η κινεζουλα μας....

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω το western union ειναι ενα ειδος αντικαταβολης?Οταν πας να παραλαβεις απο ταχυδρομειο πληρωνεις το φορεμα+μεταφορικα+10ε(western union)?Καλο αυτο!!!!Εμαθα κατι κ σημερα!Γιατι κ εγω να σου πω την αληθεια μου δεν θελω να μπλεξω με καρτες κτλ!

Ελενα σ'ευχαριστω για ακομα μια φορα για τις πολυτιμες πληροφοριες!!!!!!!!:):)http://parents.org.gr/forum/images/icons/icon7.gif

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια καλη και η παρεα σας ομως πρεπει να κοιμηθω θα ξυπνησουν αυριο τα μωρα και εγω ακομα θα κοιμαμαι.... :P οχι τιποτα αλλο αλλα μετα ολη μερα σαν την ωραια κοιμωμενη θα ειμαι.....:lol:

καληνυχτα.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...