Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το παράπονο ενός εμβρύου!


mama tou kostantinoulh

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...
Συγκλονιστικό.

Δίπλα έχει και ένα άλλο video"πονάει το έβρυο....."?

Δεν το είδα όλο....δεν αντέχω...

 

Το είχα δει. Και ναι πονάει. Προσεύχομαι ποτέ να μην φτάσω σε θέση να χρειαστεί να κάνω έκτρωση. Δε θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες γιατί κάθε γυναίκα που κάνει έκτρωση έχει την προσωπική της ιστορία αλλά νομίζω πρεπει να εξαντλούμε τα περιθώρια πριν κάνουμε κάτι τέτοιο.

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

To είδα χθές και το βράδυ έβλεπα εφιάλτες. Και δεν έχω κάνει ποτέ έκτρωση, ούτε καν το έχω σκεφτεί. Νομίζω όμως πως είναι λίγο σκληρό για τις κοπέλες που το έχουν κάνει. Βέβαια θα μου πείτε σκληρή είναι και η πράξη. Τέλος πάντων εγώ προτείνω στις κοπέλες που έχουν κάνει άμβλωση να μην μπούν να το δούν. Αυτές όμως που το σκέφτονται να κάνουν να μπούν επειγόντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 8 months later...

Διαφημίσεις

εγω δεν το εχω δει ακομα κοριτσια και μεχρι να γεννησω με το καλο...ΔΕΝ προκειται να το δω...και μονο που το σκεφτομαι...κλαιω....:-(

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΌ ΕΊΝΑΙ να μην κρήνουμε κανενα για τις αποφασεις του ...

αν και είμαι κατα των εκτρώσεων

το βίντεο το βρηκα απο εξαιρετικά γλυκανάλατο και μελό έως ...τραγικα θεατρινίστικο και κακογόστου !!!!!!!

απόψεις είναι αυτες !!!

αν θελετε να δείτε κατι απλό και ειλικρηνές να δέιτε την ΚΡΑΥΓΗ ....

απλό ... ειλικρηνές χωρίς φαμφαρες !!!!

δεν το κάνω embed για ευνόητους λόγους

http://www.youtube.com/watch?v=THS2zZ4m260

the silent scream part one

http://www.youtube.com/watch?v=T33BpDzkDOs&feature=video_response

the silent scream part two

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλό είναι όταν μιλάμε εκ του ασφαλούς να μην είμαστε ΑΠΟΛΥΤΟΙ...

επίσης όλοι έξω από το χορό ξέρουμε να λέμε πάααααααααρα πολλά τραγούδια...

δεν έχω κάνει έκτρωση αλλά εύχομαι επίσης να μη χρειαστεί να έρθω ποτέ σ'άυτή τη θέση..κανένας δεν μου εγγυάται ότι δεν θα χρειαστεί να έρθω,,,

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλό είναι όταν μιλάμε εκ του ασφαλούς να μην είμαστε ΑΠΟΛΥΤΟΙ...

επίσης όλοι έξω από το χορό ξέρουμε να λέμε πάααααααααρα πολλά τραγούδια...

δεν έχω κάνει έκτρωση αλλά εύχομαι επίσης να μη χρειαστεί να έρθω ποτέ σ'άυτή τη θέση..κανένας δεν μου εγγυάται ότι δεν θα χρειαστεί να έρθω,,,

Επίσης, καλό είναι να κρατήσουμε χαμηλούς τόνους, για να μην κλειδωθεί το θέμα. Κι εμένα με ταράζει αυτή η πράξη, θεωρώ κάθε αγέννητο παιδί, υγιές ή όχι, άνθρωπο, αλλά ας μείνουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

θα θέλαμε να παρακαλέσουμε τα μέλη ...

.... να αναλογίζονται το γεγονός ότι το θέμα της διακοπής εγκυμοσύνης είναι ένα θέμα πάρα πολύ ευαίσθητο, ........

και εάν είναι να συζητούνται θέματα τέτοια, σε φόρουμ, όπου τα γραπτά ήδη πολύ ευκολα παρεξηγούνται,

θα πρέπει αυτό να γίνεται με εξαιρετική προσοχή.

 

θα παρακαλέσουμε λοιπόν τα μέλη να λάβουν αυτό υπόψη τους, σε επόμενες δημοσιεύσεις τους.

 

επίσης θελουμε να παρακαλέσουμε να μην υπάρχει σχολιασμός της συμπεριφοράς ή των πράξεων άλλων μελών, με τρόπο κατηγορηματικό.

Ειδικά στο θέμα της διακοπής εγκυμοσύνης , τα μέλη οφείλουν να ειναι εξαιρετικά προσεκτικά στο πως διατυπώνουν τις απόψεις τους

και οφείλουν να λάβουν υπόψη τους τα συναισθήματα όλων των αναγνωστών, για το θέμα, και π.χ. όσων έχουν στο παρελθόν πραγματοποιήσει διακοπή εγκυμοσύνης, για οποιοδήποτε λόγο και αν έχει γίνει αυτό.

 

Σε αυτό το φόρουμ είναι επιθυμητός ο διάλογος για όλα τα θέματα, αλλά εάν η όποιας μορφής κριτική και διατύπωση απόψεων με πολύ έντονο τρόπο, ή κατηγορηματικό τρόπο, σε θέματα πολύ ευαίσθητα προκαλεί

ή παραπέμπει τα μέλη σε προσωπικές διαμάχες τα θέματα θα κλειδώνονται έτσι ώστε να συνεχιστεί η συζητηση σε μια άλλη στιγμή λιγότερο φορτισμένη.

Απαγορεύεται η χρήση προσβλητικών εκφράσεων, η παράθεση χυδαίου , άσεμνου ή προστατευόμενου απο νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας υλικού και οι προσωπικές επιθέσεις.Ο σχολιασμός της συμπεριφοράς των μελών, είναι αποκλειστικά θέμα της διαχείρισης και των συντονιστών του forum της ΕΕΕΓ

Link to comment
Share on other sites

Συγκλονιστικο....... ανατριχιασα ........

Το να χρησιμοποιηθει ενα τετοιο βιντεο για προληπτικους και ενημερωτικους λογους προς αποφυγην του να ερθουν σε αυτη την κατασταση ειναι πολυ χρησιμο.

Ειναι ο μονος λογος να εβαζα καποιον να το δει και πιστευω ειναι και ο λογος υπαρξης του .

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΌ ΕΊΝΑΙ να μην κρήνουμε κανενα για τις αποφασεις του ...

αν και είμαι κατα των εκτρώσεων

το βίντεο το βρηκα απο εξαιρετικά γλυκανάλατο και μελό έως ...τραγικα θεατρινίστικο και κακογόστου !!!!!!!

απόψεις είναι αυτες !!!

αν θελετε να δείτε κατι απλό και ειλικρηνές να δέιτε την ΚΡΑΥΓΗ ....

απλό ... ειλικρηνές χωρίς φαμφαρες !!!!

δεν το κάνω embed για ευνόητους λόγους

http://www.youtube.com/watch?v=THS2zZ4m260

the silent scream part one

http://www.youtube.com/watch?v=T33BpDzkDOs&feature=video_response

the silent scream part two

 

k εγω θεωρω το βιντεακι τραβηγμενο κ μελο.τα βιντεο που παραθετει η αρια ακριβως οπως λεει ειναι χωρις φανφαρες(υπαρχει κ τριτο μερος νομιζω)

δε θα εκφερω γνωμη για τις εκτρωσεις ο καθενας πραττει αυτο που θεωρει σωστο κ πρεπον για τον ευατο του, εμεις κανενα δικαιωμα δεν εχουμε να κρινουμε την αποφαση του.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...