Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από αποβολή


Recommended Posts

Καλησπερα σας,
Εδω και καμποσο καιρο σας διαβάζω και ειπα να γραψω και εγω!
Στις 7 Μαρτιου δυστηχως απέβαλα μετα απο 6 εβδομαδες. Με πηρε πολυ απο κατω. Μετα την αποβολη καθαρισε το σωμα μου μονο του αρκετα γρηγορα και η χοριακη επεσε γρηγορα στο 0. 
Περιοδος μεχρι τωρα δεν μου εχει ερθει. Στις 2 Απριλιου εκανα κολπικο υπερηχο και μου ειπε ο γυναικολογος πως ωορηξια εχει γινει και την επομενη μερα επρεπε να κανω εξετασεις αιματος. Λογο δουλειας και Πασχα, τα αποτελεσματα μπορεσα να τα παω στον γιατρο στις 10 Απριλιου. (τις ειχα κανει ομως 3 Απριλιου). Τα αποτελεσματα ηταν LH: 25,8   E2: 49,58 και   FSH: 5,9. Μου ειπε πως μπορεις να μην εχω κανει καν ωορηξια. Οταν του ειπα πως στον κολπικο μου ειχε πει πως εκανα, απαντησε με ¨α, ε αν στο ειπα τοτε θα εχεις κανει". Να σημειωσω πως ολο τον καιρο μετα την αποβολη ελευθερες επαφες εχουμε κανονικα. 
Τα εχω χασει τελειως..Δεν εχω ιδεα που βρισκομαι, αν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης τοσο γρηγορα, και τι σημαινουν τελικα τα αποτελεσματα των εξετασεων μου. 
Υπαρχει καμια που μπορει να με βοηθησει? Συγνωμη για το κατεβατο βραδυατικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να μη σε παίρνει από κατω γιατί είναι πολύ θετικό που έμεινες έγκυος, παρά το γεγονός της αποβολής που συνήθως είναι τελείως τυχαίο συμβάν. Συμβαίνει σε πάρα πολλές γυναίκες, κ εγώ είχα μια βιοχημική πριν την κόρη μου και ο γιατρός μου είχε πει "μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος"! Εμένα μου είχε συστήσει ένα μήνα αποχής γιατί αν ξαναμεινω τόσο συντομα το ενδομήτριο δεν είναι καλό κ υπάρχει ξανά πιθανότητα αποβολής. Είσαι τυχερή που δε χρειάστηκες αποξεση ή φαρμακα. Εγώ έμεινα πάλι έγκυος σε 3 μήνες αλλά δεν είχα καθόλου σταθερή περίοδο, σε σημείο που έπαιρνα φάρμακα για να μου έρθει. Αν εσύ έχεις σταθερό κύκλο δώσε λίγο χρόνο να συνέλθει το σώμα σου και να επανέλθεις ορμονικά κ ξανάρχισε τις προσπάθειες. Καλή επιτυχία κ μη στεναχωριέσαι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lenia16 είπε:

Να μη σε παίρνει από κατω γιατί είναι πολύ θετικό που έμεινες έγκυος, παρά το γεγονός της αποβολής που συνήθως είναι τελείως τυχαίο συμβάν. Συμβαίνει σε πάρα πολλές γυναίκες, κ εγώ είχα μια βιοχημική πριν την κόρη μου και ο γιατρός μου είχε πει "μια φορά έγκυος για πάντα έγκυος"! Εμένα μου είχε συστήσει ένα μήνα αποχής γιατί αν ξαναμεινω τόσο συντομα το ενδομήτριο δεν είναι καλό κ υπάρχει ξανά πιθανότητα αποβολής. Είσαι τυχερή που δε χρειάστηκες αποξεση ή φαρμακα. Εγώ έμεινα πάλι έγκυος σε 3 μήνες αλλά δεν είχα καθόλου σταθερή περίοδο, σε σημείο που έπαιρνα φάρμακα για να μου έρθει. Αν εσύ έχεις σταθερό κύκλο δώσε λίγο χρόνο να συνέλθει το σώμα σου και να επανέλθεις ορμονικά κ ξανάρχισε τις προσπάθειες. Καλή επιτυχία κ μη στεναχωριέσαι.

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Να χαιρεσαι την κορη σου.
Μου ειχε πει ο γιατρος οτι δεν χρειαζεται αν προσεχω επειδη ειχα καθαρισει γρηγορα μονη μου. Ισως ομως καλυτερα να περιμενα να μου ερθει περιοδος γιατι ολο αυτο τωρα μονο μπερδεμα και αγχος προκαλεί.
 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...