Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεύτερη απανωτη εγκυμοσύνη..


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, 

 

Διανύω το 6μηνο του ΟΑΕΔ και είμαι πάλι έγκυος... Δεν γνωρίζω αν δικαιούμαι τα επιδόματα μητρότητας και λοχειας για τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.. Να ενημερώσω πως δουλεύω 10 χρόνια στην εταιρία και είμαι full time αορίστου χρόνου... Αν γνωρίζει κάποιος, θα με βοηθούσε πάρα πολύ.. 

 

Ευχαριστώ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θυμαμαι πριν καποια χρονια βεβαια μια φιλη και συναδελφος μου που ειχε μεινει εγκυος ξανα σε διαστημα που ηταν ακομη σε αδεια τα ειχε παρει ολα κανονικα.Δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει κατι τωρα ουτε εχω προσωπικη εμπειρια.Γιατι να μην τα δικαιουσαι ομως;;Υπαρχει καποιος νομος που να οριζει ποτε "πρεπει" να ξαναμεινεις εγκυος για να παρεις τα επιδοματα και τις αδειες;Δε νομιζω.Καλη εγκυμοσυνη να εχεις:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλη που έμεινε εγκυος ενώ ήταν το μωρακι της 6 μηνών κ τα πήρε όλα κανονικά. Τώρα το δεύτερο είναι 15 μηνών! Να σου ζησει το μπαμπάκι σου κ με το καλό να έρθει κ το δεύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Έχω φίλη που έμεινε εγκυος ενώ ήταν το μωρακι της 6 μηνών κ τα πήρε όλα κανονικά. Τώρα το δεύτερο είναι 15 μηνών! Να σου ζησει το μπαμπάκι σου κ με το καλό να έρθει κ το δεύτερο :)

Ευχαριστώ πολύ... Καλές γιορτές να έχετε.. Με υγεία πάνω απ'ολα.. 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Έχω φίλη που έμεινε εγκυος ενώ ήταν το μωρακι της 6 μηνών κ τα πήρε όλα κανονικά. Τώρα το δεύτερο είναι 15 μηνών! Να σου ζησει το μπαμπάκι σου κ με το καλό να έρθει κ το δεύτερο :)

Ευχαριστώ πολύ... Καλές γιορτές.. Με υγεία.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Γεια σας! Εχω ενα παιδακι 15 μηνων και ειμαι εγκυος στην 15 εβδομαδα και εχω επιστρέψει απο άδεια μητρότητας απο 20 Απριλίου. Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω αν όντως μετράνε τα ένσημα του εξαμήνου του οαεδ ωστε να συγκεντρωσεις τα 200 ένσημα για να πάρεις επιδόματα ξανά, Γιατι κάποτε νομίζω δεν μετρούσαν. Και κατα δεύτερον επειδή εχω κάποια θεματακια και φοβάμαι οτι θα χρειαστεί να πάρω αναρρωτική ξέρει κανείς πως υπολογιζονται τα χρήματα της ασθένειας οπως και του επιδόματος κυοφορίας-λοχείας? Το λεω γιατι και για τα δυο λεει πως πληρώνονται βασει των 30 τελευταίων ημερών του προηγούμενου χρόνου. Ομως εγω αυτες τις μερες δεν ειχα αποδοχές απο τον εργοδότη γιατι ήμουν στο εξάμηνο του οαεδ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 10/10/2018 at 12:01 ΜΜ, ΑΝΝΑ_ είπε:

Γεια σας! Εχω ενα παιδακι 15 μηνων και ειμαι εγκυος στην 15 εβδομαδα και εχω επιστρέψει απο άδεια μητρότητας απο 20 Απριλίου. Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω αν όντως μετράνε τα ένσημα του εξαμήνου του οαεδ ωστε να συγκεντρωσεις τα 200 ένσημα για να πάρεις επιδόματα ξανά, Γιατι κάποτε νομίζω δεν μετρούσαν. Και κατα δεύτερον επειδή εχω κάποια θεματακια και φοβάμαι οτι θα χρειαστεί να πάρω αναρρωτική ξέρει κανείς πως υπολογιζονται τα χρήματα της ασθένειας οπως και του επιδόματος κυοφορίας-λοχείας? Το λεω γιατι και για τα δυο λεει πως πληρώνονται βασει των 30 τελευταίων ημερών του προηγούμενου χρόνου. Ομως εγω αυτες τις μερες δεν ειχα αποδοχές απο τον εργοδότη γιατι ήμουν στο εξάμηνο του οαεδ.

Καλησπέρα!! 

Τελικά μετράνε τα ένσημα του οαεδ από την περίοδο κυοφοριας - λοχίας κ από το 6μηνο?

Γτ στην ίδια κατάσταση βρισκομαι κ εγω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...