Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θα κάνω ή όχι τελικά???(παλλίνδρομη)


annoula1987

Recommended Posts

Γειά σε όλους.. τελευταία περίοδος 29/07. Τεστ θετικό με 6 μέρες καθυστέρηση.  5+2 πήγα για υπερηχο και έπεσα από τα σύννεφα!! Βλέπει σάκο αλλά το έμβρυο είναι περίεργο σχήμα  (αστεροειδες) συν του ότι λίγο πριν τον υπερηχο είδα αίμα. Μου είπε η γυναικολόγος ότι μάλλον δεν ήταν ποιοτικό το έμβρυο και να ετοιμάζομαι για αποβολή.  Την ίδια μέρα έκανα χοριακη και εξέταση για τα κολπικα υγρά.  Η χοριακη βγήκε τέλεια 7280!!! Το αίμα έχει γίνει καφέ...αύριο έχω ξανά χοριακη επαναληπτική..και αναρωτιέμαι...θα κάνω μωρό ή όχι τελικά?? Έχει κάνει καμία υπερηχο στις 5+2?? Τι είδατε???

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στισ ιδιεσ μερεσ εμενα η χοριακη μουηταν 1045..πολυ χαμηλη κ φυσικα την επανελαβα μεχρι να παω στο γυναικολογο..οταν ανεβηκε στισ 6000 κ κατι (7η εβδομαδα)κλεισαμε ραντεβου αλλα  κ τοτε δεν ακουσαμε χτυπο..ειδε εμβρυακα στοιχεία ομωσ.στην 7η εβδομαδα που ξαναπηγα για υπερηχο ειχε διάφορα η μπεμπα μου...ακουσαμε κ καρδια..

Απο την 4η εβδομαδα και    κατα διαστηματα ειχα κ εγω αιματακι...αλλα σταγονεσ..πηρα   utrogestan και γενικα εχω μια καλη εγκυμοσυνη...

Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη..κ εμενα που ειχα χαμηλη χοριακη μια χαρα εξελιχτηκε...

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα...εγω αυτο νιωθω για σενα...στειλε μασ ευχαριστα νεα σε παρακαλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση!! Σε λίγες ώρες θα κάνω την επαναληπτική χοριακη και δεν μπορώ να κοιμηθώ από την αγωνία. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έκανα υπερηχο και έβλεπα μόνο την χοριακη,  δεν θα μου περνούσε από το μυαλό κάτι άσχημο... λέτε να έπεσα σε γκαου γυναικολόγο??? θα στα πω μόλις μάθω.. 

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, annoula1987 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση!! Σε λίγες ώρες θα κάνω την επαναληπτική χοριακη και δεν μπορώ να κοιμηθώ από την αγωνία. Η αλήθεια είναι ότι αν δεν έκανα υπερηχο και έβλεπα μόνο την χοριακη,  δεν θα μου περνούσε από το μυαλό κάτι άσχημο... λέτε να έπεσα σε γκαου γυναικολόγο??? θα στα πω μόλις μάθω.. 

Όλα καλά; πώς ήταν τα αποτέλεσμα της επαναληπτικής;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι λυπαμαι πολυ..

Μακαρι να ηταν διαφορετικα τα πραγματα..αλλα μαλλον κατι ηξερε ο γιατροσ που ελεγε πωσ δεν ηταν ποιοτικο το εμβρυο...

ανασυνταξε τισ δυναμεισ σου ηρεμησε και σιγα σιγα θα συνελθεισ..

Τη χοριακη την εκανεσ στο ιδιο μικροβιολογικο? Ιδια ωρα??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , tzenaki1982 είπε:

Κοριτσι λυπαμαι πολυ..

Μακαρι να ηταν διαφορετικα τα πραγματα..αλλα μαλλον κατι ηξερε ο γιατροσ που ελεγε πωσ δεν ηταν ποιοτικο το εμβρυο...

ανασυνταξε τισ δυναμεισ σου ηρεμησε και σιγα σιγα θα συνελθεισ..

Τη χοριακη την εκανεσ στο ιδιο μικροβιολογικο? Ιδια ωρα??

Στο ίδιο μικροβιολογικο αλλά διαφορετική ώρα,  φαντάζομαι όμως ότι δεν έχει να κάνει από τη στιγμή που από 7000 έπεσε στις 5000...ευχαριστώ για την στήριξη..το έχω δεχτεί..το μόνο που θέλω είναι να φύγει σύντομα γιατί με ταλαιπωρεί και δεν έχει νόημα να μου το υπενθυμίζουν όλα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης...

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, annoula1987 είπε:

Στο ίδιο μικροβιολογικο αλλά διαφορετική ώρα,  φαντάζομαι όμως ότι δεν έχει να κάνει από τη στιγμή που από 7000 έπεσε στις 5000...ευχαριστώ για την στήριξη..το έχω δεχτεί..το μόνο που θέλω είναι να φύγει σύντομα γιατί με ταλαιπωρεί και δεν έχει νόημα να μου το υπενθυμίζουν όλα τα συμπτώματα εγκυμοσύνης...

Δεν πειράζει κορίτσι μου, καλύτερα που έγινε νωρίς!! Θα ήταν πολύ χειρότερο το να γινόταν πολλούς μήνες αργότερα. Είσαι πολύ τυχερή που έγινε τόσο νωρίς, όσο κι αν σου ακούγεται κουλό αυτό που σου λέω!!! Δε στα λέω "έξω από το χορό", είχα μια παλίνδρομη κύηση στην 11η εβδομάδα!! Δηλαδή κοντά στον 3ο μήνα... Η αλήθεια είναι ότι πόνεσε πολύ η όλη φάση, όμως ένα μήνα μετά ξαναέμεινα έγκυος!!! Να το θυμάσαι αυτό, ότι μετά από κάτι τέτοιο μένεις πολύ ευκολότερα έγκυος!!! Μακάρι να σου πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα :-):-):-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...