Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδιωτικα δημοτικα μεβκαλη μελετη


gory

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, εξαιτιας του αργοπορημενου ωραριου μου αποφασισα να επιλεξω να στειλω το παιδι μου σε ενα ιδιωτικο σχολειο τελικα που να κανει και καλη μελετη και φυλαξη μεχρι τις 5:00 προκειμενου να μην χρειαστει ναπω στην διαδικασια να ψαχνω για κοπελα να το κρατησει. Αντεχω ενα κοστος της ταξης των 5.000,το ετος +/-, αλλα το βασικο μου θεμα ειναι να γινεται καλη δουλεια στην μελετη. Μου εχουν πει για την Έληνοαγγλικη Αγωγη στο Μαρουσι και επισης αναρωτιεμαι αν ειναι καλο και το I

Μ Παναγιωτοπουλος.

Μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σχετικα? Ενα απλο καλο οικογενειακο σχολειο που να γινεται μια καλη δουλεια?

Για τον Παναγιωτοπουλο ξερω οτι το κοστος ειναι μεγαλυτετο απλα ειναι πολυ κοντα μου.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μπρω να απαντησω στην ερωτηση, αλλα αν το οικονομικο ειναι παραγοντας, σε ενα δημοσιο με μεσημεριανη μελετη, και μετα μία κοπέλα (ή και παιδαγωγό) για 1-2 ώρες, θα σου έρθει πολύ οικονομικότερα. Και χωρίς τη μελέτη στο σχολείο, μία κοπέλα 1 με 5-6, θα σου έρθει πάλι πολύ πιο οικονομικά και θα έχεις εξατομικευμένο πρόγραμμα μελέτης για το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

το προβλημα μου ειναι αυτο ακριβως. Δεν θελω να μπλεξω και κοπελες και

να εχω μονιμο αγχος αν θα ερθει αν θα τα διαβασει κλπ.κατα καποιο τροπο σε ενα σχολειο εχεις το κεφαλι σουωησυχο οτι οτι και να γινει θα σου προσεχουν το παιδι και θα κανουν μια βασικη μελετη.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια κοπελα ταωτελευταια 4 χρονια αλλα η ψυχλογικη πιεση που νιωθω με αυτο ειναιβαπιστευτη. Εξαρτασαι 100% απο εναν ανθρωπο ο οππιος ειναι λαχειο το αν θα βγει καλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 8/16/2017 at 4:03 PM, gory said:

Καλησπερα σε ολους, εξαιτιας του αργοπορημενου ωραριου μου αποφασισα να επιλεξω να στειλω το παιδι μου σε ενα ιδιωτικο σχολειο τελικα που να κανει και καλη μελετη και φυλαξη μεχρι τις 5:00 προκειμενου να μην χρειαστει ναπω στην διαδικασια να ψαχνω για κοπελα να το κρατησει. Αντεχω ενα κοστος της ταξης των 5.000,το ετος +/-, αλλα το βασικο μου θεμα ειναι να γινεται καλη δουλεια στην μελετη. Μου εχουν πει για την Έληνοαγγλικη Αγωγη στο Μαρουσι και επισης αναρωτιεμαι αν ειναι καλο και το I

Μ Παναγιωτοπουλος.

Μπορει καποιος να μου προτεινει κατι σχετικα? Ενα απλο καλο οικογενειακο σχολειο που να γινεται μια καλη δουλεια?

Για τον Παναγιωτοπουλο ξερω οτι το κοστος ειναι μεγαλυτετο απλα ειναι πολυ κοντα μου.

 

ευχαριστω

 

Ο γιος μου παει στην Ελληνοαγγλικη (τώρα θα παει Τρίτη). Η τελευταια ωρα αναχωρησης απο το σχολειο ειναι 16:30. Στην μελέτη (Α & Β εχω δει μεχρι τωρα) κάνουν ολα τα φυλλαδια και την αντιγραφη. Στο σπιτι εκανε την αναγνωση (20' την ημέρα) και τα αγγλικα. Απο φετος το σχολειο θα ξεκινησει και ξεχωριστη μελετη Αγγλικων.

Δεν εχω ομως εμπειρια για την ποιοτητα της μελετης σε μεγαλυτερες και πιο απαιτητικες ταξεις.

Θα σου προτεινα να δεις το σχολειο και να μιλησεις με τον Κο Κακαδιαρη (θα σου λυσει ολες σου τις αποριες).

8HQvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/19/2017 at 1:21 ΜΜ, gory είπε:

εχω μια κοπελα ταωτελευταια 4 χρονια αλλα η ψυχλογικη πιεση που νιωθω με αυτο ειναιβαπιστευτη. Εξαρτασαι 100% απο εναν ανθρωπο ο οππιος ειναι λαχειο το αν θα βγει καλος.

Aυτό είναι γεγονός. Εγώ μέχρι στιγμής είχα πολύ μεγαλύτερη τύχη με μεγαλύτερες γυναίκες. Μία μαμά/γιαγιά, συνταξιούχος και ας μην είναι παιδαγωγός, συνηθως και συνεπής είναι και έχει και την πρακτική εμπειρία από τα δικά της παιδιά. Και όπως έχουν τα πράγματα, υπάρχουν πολλές κυρίες με πρόωρες ή μειωμένες συντάξεις που χρειάζονται μία ενίσχυση στο εισόδημά τους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...