Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωμητρια κυηση


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Verapera να σε ρωτήσω; Είχες καθυστέρηση και έκανες τεστ έτσι κατάλαβες ότι είσαι έγκυος?? Σε ρωτώ γιατί εγώ είχα περίοδο κανονικά ήρθε στην ώρα της και μετά συνέχισα με καφέ υγρά και σε 10 μέρες είχα ξανά κανονική ροή περιόδου. Και απο οτι θυμάμαι και η tzenaki1982 είχε τα ίδια συμπτώματα. Έτσι tzenaki? Έχω απορία αν όταν με το καλό προκύψει μια κανονική εγκυμοσύνη αν θα έχω περίοδο πάλι.

Ναι, είχα καθυστέρηση 3 μέρες και τα καφε ξεκίνησαν μετά απο μία εβδομάδα τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Έτσι μπράβο να είσαι θετική όλα καλά θα πάνε θα δεις. Έχε πίστη στο Θεο και όλα θα γίνουν στην ώρα τους. Εμένα κάτι φαινόταν στη σάλπιγγα αλλά δεν μπορούσαν να πουν με σιγουριά. Ήταν μια κουκκιδα μικρή μπορεί να ήταν και κύστη. Κάπου υπήρχε εγκυμοσύνη στη σάλπιγγα αλλά δεν μπορούσαν να το δουν ξεκάθαρα. Μου είπαν να προσπαθήσουμε ξανά μετά απο 6 μήνες ήδη περάσαν οι 3. Και μέσα σε αυτους τους 3 μήνες οι 3 μου οι κουμπάρες μείναν έγκυες γεννάνε όλες μαζί τον Μάρτιο. Χάρηκα γι αυτές αλλά δεν σας κρύβω πως υπάρχουν στιγμές που νιώθω λίγο κάπως που εγω δεν τα κατάφερα, ειδικά όταν αρχίζουν να μιλάνε για θέματα εγκυμοσύνης και τοκετού. Εγώ δεν έχω να πω κάτι εκεί. Όμως όλες οι γυναίκες έχουν δικαίωμα στη μητρότητα. Θα έρθει και εμάς η σειρά μας. Εξάλλου οι δυσκολίες είναι για τους δυνατούς. Έτσι να σκέφτεστε :-):-)

Ε τότε τον έφαγες τον γάιδαρο! 3 μηνάκια έμειναν! Όσο για το ότι μπορεί να νιώθεις κάπως όταν οι γύρω σου μιλάνε για μωρά και εγκυμοσύνες το βρίσκω απολύτως λογικό. Μην αισθάνεσαι άσχημα για αυτό. Είναι άλλο πράγμα τελείως η χαρά σου για την ευτυχία του άλλου και άλλο το τσίμπημα στην καρδουλα σου γιατι αυτο το θεματακι σε ποναει! 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβωσ το ιδιο ελενα..

Ειχα αδιαθετησει κανονικα τισ μερεσ που περιμενα...

Και οπωσ κ εσυ ειχα καθε μηνα τον ιδιο φοβο..πωσ θα εμενα εγκυοσ και δεν θα το καταλαβαινα γιατι θα χα παλι περιοδο..

Ειχα ρωτησει τον γιατρο και ηταν καθετοσ πωσ δεν θα μου ξανασυμβει..

Περιττο να σου πω πωσ ασχετα με την διαβεβαιωση του γιατρου εγω ειχα γινει εμμονικη με το θεμα..ακομη και με περιοδο εψαχνα για συμπτωματα εγκυμοσυνησ..

Την 2η φορα που εμεινα εγκυοσ η περιοδοσ δεν ηρθε ποτε...

Κοριτσια να δειτε που ολα καλα θα πανε...αλλα κ να μην πανε, υπαρχει και η εξωσωματικη..το εξωμητριο δεν ειναι κατι το τοσο ασυνηθιστο..και σχεδον παντα ερχεται και το νινακι...

Οπωσ ηρθε σε μενα...θα ερθει και σε σασ...καλη ανάρρωση...και γρηγορα με θετικα τεστακια...

Θελω πολυ να μαθω τα ευχαριστα οταν σασ συμβουν...να τα διαβασουν και αλλεσ κοπελεσ και να παιρνουν δυναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Ακριβωσ το ιδιο ελενα..

Ειχα αδιαθετησει κανονικα τισ μερεσ που περιμενα...

Και οπωσ κ εσυ ειχα καθε μηνα τον ιδιο φοβο..πωσ θα εμενα εγκυοσ και δεν θα το καταλαβαινα γιατι θα χα παλι περιοδο..

Ειχα ρωτησει τον γιατρο και ηταν καθετοσ πωσ δεν θα μου ξανασυμβει..

Περιττο να σου πω πωσ ασχετα με την διαβεβαιωση του γιατρου εγω ειχα γινει εμμονικη με το θεμα..ακομη και με περιοδο εψαχνα για συμπτωματα εγκυμοσυνησ..

Την 2η φορα που εμεινα εγκυοσ η περιοδοσ δεν ηρθε ποτε...

Κοριτσια να δειτε που ολα καλα θα πανε...αλλα κ να μην πανε, υπαρχει και η εξωσωματικη..το εξωμητριο δεν ειναι κατι το τοσο ασυνηθιστο..και σχεδον παντα ερχεται και το νινακι...

Οπωσ ηρθε σε μενα...θα ερθει και σε σασ...καλη ανάρρωση...και γρηγορα με θετικα τεστακια...

Θελω πολυ να μαθω τα ευχαριστα οταν σασ συμβουν...να τα διαβασουν και αλλεσ κοπελεσ και να παιρνουν δυναμη!!!

Τzenaki με το καλό να υποδεχτείς να μωράκι σου. Αποτελείς παράδειγμα για εμάς και μας δίνεις θετική ενέργεια. Ελπίζω σύντομα όλες οι κοπέλες που θέλουν να γίνουν μανούλες να έχουμε φουσκωμένη κοιλίτσα :-):-)

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2017 at 7:12 ΜΜ, Elenaki5186 είπε:

Τzenaki με το καλό να υποδεχτείς να μωράκι σου. Αποτελείς παράδειγμα για εμάς και μας δίνεις θετική ενέργεια. Ελπίζω σύντομα όλες οι κοπέλες που θέλουν να γίνουν μανούλες να έχουμε φουσκωμένη κοιλίτσα :-):-)

VeraPera είσαι καλύτερα κορίτσι μου?? Τι έγινε με το θέμα σου? Σου βάλανε μεθοτρεξάτη τελικά?  Είναι και εμένα πρόσφατο το γέγονος και κάποτε με πιάνουν οι σκέψεις μου και σε σκεφτόμουν και εσένα. Πώς είσαι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

VeraPera είσαι καλύτερα κορίτσι μου?? Τι έγινε με το θέμα σου? Σου βάλανε μεθοτρεξάτη τελικά?  Είναι και εμένα πρόσφατο το γέγονος και κάποτε με πιάνουν οι σκέψεις μου και σε σκεφτόμουν και εσένα. Πώς είσαι??

Εlenaki σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες... ξαναεκανα χοριακη και ειχε πεσει κι αλλο απο 700 στο 400. Θα ξανακανω αυριο και ισως, αν και ειναι σπανιο οπως μου ειπε ο γιατρος, να αποβαλλω μονη μου. Οποτε ουτε μεθοτρεξατη ακομη, ουτε τιποτα.. αν ερθουν ετσι τα πραγματα ξερει καμια σας ποτε μπορω να ξαναπροσπαθησω;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VeraPera είπε:

Εlenaki σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες... ξαναεκανα χοριακη και ειχε πεσει κι αλλο απο 700 στο 400. Θα ξανακανω αυριο και ισως, αν και ειναι σπανιο οπως μου ειπε ο γιατρος, να αποβαλλω μονη μου. Οποτε ουτε μεθοτρεξατη ακομη, ουτε τιποτα.. αν ερθουν ετσι τα πραγματα ξερει καμια σας ποτε μπορω να ξαναπροσπαθησω;;

Έχεις πόνους στη πλευρά που είναι το κύημα ή αίμα καθόλου?? Ναι συμβαίνει το εξωμήτριο καμιά φορά να αποβάλλεται απο μόνο του. Μακάρι να είναι έτσι και να μην χρειαστείς τη μεθοτρεξάτη. Σε πολύ σύντομο διάστημα θα μπόρεις να ξαναπροσπαθήσεις εφόσον δεν θα πάρεις φάρμακο ή περάσεις χειρουργείο. Να ρωτήσεις και τον γιατρό σου όμως αν χρειάζεται να κάνεις σαλπιγγογραφία όμως και μετά να προσπαθήσεις.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Έχεις πόνους στη πλευρά που είναι το κύημα ή αίμα καθόλου?? Ναι συμβαίνει το εξωμήτριο καμιά φορά να αποβάλλεται απο μόνο του. Μακάρι να είναι έτσι και να μην χρειαστείς τη μεθοτρεξάτη. Σε πολύ σύντομο διάστημα θα μπόρεις να ξαναπροσπαθήσεις εφόσον δεν θα πάρεις φάρμακο ή περάσεις χειρουργείο. Να ρωτήσεις και τον γιατρό σου όμως αν χρειάζεται να κάνεις σαλπιγγογραφία όμως και μετά να προσπαθήσεις.

Η χοριακή πήγε στο 100! Είχα πολύ έντονους πόνους την προηγούμενη εβδομάδα. Αίμα είχα αρκετό το για λίγες μέρες και μετά πάλι μόνο καφέ υγρά...δεν περίμενα ποτέ ότι θα ήμουν τόσο ενθουσιασμένη για μια αποβολή, αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα νομίζω θα είναι το καλύτερο σενάριο...

Για την σαλπιγγογραφία ποια είναι η γνώμη σου;;; Εσύ έκανες; Ο γιατρός μου κάποια στιγμή ήταν λίγο επιφυλακτικός... κάτι μου είπε ότι καμιά φορά και η ίδια η εξέταση μπορεί να προκαλέσει κάποια φλεγμονή στις σάλπιγγες...δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2017 at 11:04 ΠΜ, VeraPera είπε:

Η χοριακή πήγε στο 100! Είχα πολύ έντονους πόνους την προηγούμενη εβδομάδα. Αίμα είχα αρκετό το για λίγες μέρες και μετά πάλι μόνο καφέ υγρά...δεν περίμενα ποτέ ότι θα ήμουν τόσο ενθουσιασμένη για μια αποβολή, αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα νομίζω θα είναι το καλύτερο σενάριο...

Για την σαλπιγγογραφία ποια είναι η γνώμη σου;;; Εσύ έκανες; Ο γιατρός μου κάποια στιγμή ήταν λίγο επιφυλακτικός... κάτι μου είπε ότι καμιά φορά και η ίδια η εξέταση μπορεί να προκαλέσει κάποια φλεγμονή στις σάλπιγγες...δεν ξέρω.

Φάνηκες τυχερή μέσα στην ατυχία σου. Η αποβολή είναι η καλύτερη εξέλιξη στη περίπτωση του εξωμητρίου γλιτώνεις και το φάρμακο και τη σάλπιγγα. Μην ανησυχείς θα περάσει και σύντομα θα επανέλθει ο κύκλος σου και θα μπορείτε να ξαναπροσπαθήσετε. Για τη σαλπιγγογράφια δεν άκουσα ξανά ότι προκαλεί φλεγμονή δεν ξέρω φυσικά για να το λεει ο γιατρός ρώτησε τον περισσότερες πληροφορίες. Εμένα μου είπε να κάνω σαλπιγγογραφία 3 με 4 μήνες μετά το εξωμήτριο όχι αμέσως μετά και περιμένω να περάσει ο καιρός και θα τη κάνω. Έχω μια περιέργεια να δω πώς είναι μετά το εξωμήτριο. Εσυ να ηρεμήσεις για την ώρα να περιμένεις τη χοριακή να μηδενιστεί και βλέπεις πιο μετά τι να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, 

 

να σας πω ότι χθες η χοριακή μου ήταν στο 1! Είμαι πλέον και επίσημα "όχι έγκυος"!

 

Επανέρχομαι όμως  στο θέμα με μία ακόμη ερώτηση για ένα θέμα που με απασχόλησε τις τελευταίες ημέρες!

Η ωορρηξία που οδήγησε στην έκτοπη εγκυμοσύνη ξεκίνησε από την αριστερή ωοθήκη και κατέληξε στη δεξιά σάλπιγγα.

Ξέρει  καμιά σας αν αυτό σαν γεγονός θα μπορούσε να εξηγήσει την έκτοπη κύηση;

Επίσης το έχετε ξανακούσει αυτό; Δηλαδή ενώ υπάρχουν και οι δύο σάλπιγγες να "παίρνει" το ωάριο η σάλπιγγα της αντίθετης πλευράς;;;

Σας ευχαριστώ και σας χαιρετώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, VeraPera είπε:

Κορίτσια, 

 

να σας πω ότι χθες η χοριακή μου ήταν στο 1! Είμαι πλέον και επίσημα "όχι έγκυος"!

 

Επανέρχομαι όμως  στο θέμα με μία ακόμη ερώτηση για ένα θέμα που με απασχόλησε τις τελευταίες ημέρες!

Η ωορρηξία που οδήγησε στην έκτοπη εγκυμοσύνη ξεκίνησε από την αριστερή ωοθήκη και κατέληξε στη δεξιά σάλπιγγα.

Ξέρει  καμιά σας αν αυτό σαν γεγονός θα μπορούσε να εξηγήσει την έκτοπη κύηση;

Επίσης το έχετε ξανακούσει αυτό; Δηλαδή ενώ υπάρχουν και οι δύο σάλπιγγες να "παίρνει" το ωάριο η σάλπιγγα της αντίθετης πλευράς;;;

Σας ευχαριστώ και σας 

Just now, tzenaki1982 είπε:
7 ώρες πρίν, VeraPera είπε:

Κορίτσια, 

 

να σας πω ότι χθες η χοριακή μου ήταν στο 1! Είμαι πλέον και επίσημα "όχι έγκυος"!

 

Επανέρχομαι όμως  στο θέμα με μία ακόμη ερώτηση για ένα θέμα που με απασχόλησε τις τελευταίες ημέρες!

Η ωορρηξία που οδήγησε στην έκτοπη εγκυμοσύνη ξεκίνησε από την αριστερή ωοθήκη και κατέληξε στη δεξιά σάλπιγγα.

Ξέρει  καμιά σας αν αυτό σαν γεγονός θα μπορούσε να εξηγήσει την έκτοπη κύηση;

Επίσης το έχετε ξανακούσει αυτό; Δηλαδή ενώ υπάρχουν και οι δύο σάλπιγγες να "παίρνει" το ωάριο η σάλπιγγα της αντίθετης πλευράς;;;

Σας ευχαριστώ και σας 

Ανάγνωση περισσότερων...  

Στην 1η μου εγκυμοσυνη που δυστυχωσ ηταν εξωμητριοσ ο τοτε γιατροσ μου ,μου ειχε πει πωσ ενω η ωορρηξια μου ηταν απο την δεξια μερια το πηρετο ωαριο η αριστερη η σαλπιγγα..που δυστυχωσ ειχε κ καποια φλεγμονη γι αυτο και η ταλαιπωρια μου..αυτο μου το πε κατα τη  διαρκεια υπερηχου..

Οταν αργοτερα αλλαξα γιατρο και επειδη ειχα μεινει με μια σαλπιγγα ρωτουσσ για τισ πιθανοτητεσ εγκυμοσυνησ με τη μια σαλπιγγα..ο τωρινοσ μου γιατροσ ανεφερε πωσ ειναι σπανιο αλλα στη βιβλιογραφεια αναφερεται οι σαλπιγγεσ εχουν την ικανοτητα να μετακινουνται κ με ενΝ μηχανισμο που εχουν νομιζω κατι σαν κροσια  και να παρουν το ωαριο απο την αντιθετη  πλευρα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? Πώς ξέρει ο γιατρός οτι η ωορηξία σας είχε γίνει απο την άλλη πλευρά απο εκεινη που προεκυψε το εξωμήτριο?? Πώς το καταλαμβαίνουν αυτό?? 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? Πώς ξέρει ο γιατρός οτι η ωορηξία σας είχε γίνει απο την άλλη πλευρά απο εκεινη που προεκυψε το εξωμήτριο?? Πώς το καταλαμβαίνουν αυτό?? 

Δεν ξερω πως ακριβως το καταλαβαινουν για να ειμαι ειλικρινης. Εμενα μου το ειπε κατα τη διαρκεια κολπικου υπερηχου, πριν καταλαβουμε οτι ηταν εξωμητριο. Μπορω να τον ρωτησω την επομενη φορα. Αυτο που λεει το tzenaki1982 οτι δηλαδη αν εχεις μονο μια σάλπιγγα μπορει και η αντιθετη σαλπιγγα να το τραβηξει το εχω ακουσει και εγω. Αλλα αν εχεις και τις δυο γιατι να συμβει αυτο; ολες αυτες οι σκεψεις γινονται γιατι χθες διαβασα αυτο. (Συγγνωμη για τα αγγλικα)

What causes ectopic pregnancy? 
Delayed passage of the conceptus to the uterus. The conceptus may be fertilized in one tube but cause an ectopic in the opposite tube because it reaches that tube via passage through the abdominal cavity or through the uterus and back across into the other tube. Because of the increased amount of time required to travel these lenths, the conceptus becomes too big to complete its roundabout trip to the uterus. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? Πώς ξέρει ο γιατρός οτι η ωορηξία σας είχε γίνει απο την άλλη πλευρά απο εκεινη που προεκυψε το εξωμήτριο?? Πώς το καταλαμβαίνουν αυτό?? 

10 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:   

Εγω γι αυτο μονο ειπα πωσ μου το ανεφερε στη διαρκεια του υπερηχου..δεν ξερω..κατι θα ειδε φαινεται..

Αλλα οταν νοσηλευομουν στο νοσοκομειο τουσ το ανεφερα τι μου ειπε ο αλλοσ ο γιατροσ και νομιζω ειπαν πωσ δεν μπορουμε να γνωριζουμε..

Εχει περασει κ καιροσ κ δεν τα θυμαμαι ολα..

Παντωσ δεν εχουν ολα αυτα σχεση με το εξωμητριο...

Και μακαρι οι σαλπιγγεσ με τα κροσια τουσ να μετακινουνται και να παιρνουν τα ωαρια ...θα ναι πιο ευκολο να επιτευχθει μια εγκυμοσυνη..

Ρωτα κ εσυ τον γυναικολογο σου να δουμε τι θα μασ πει...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, VeraPera είπε:

Δεν ξερω πως ακριβως το καταλαβαινουν για να ειμαι ειλικρινης. Εμενα μου το ειπε κατα τη διαρκεια κολπικου υπερηχου, πριν καταλαβουμε οτι ηταν εξωμητριο. Μπορω να τον ρωτησω την επομενη φορα. Αυτο που λεει το tzenaki1982 οτι δηλαδη αν εχεις μονο μια σάλπιγγα μπορει και η αντιθετη σαλπιγγα να το τραβηξει το εχω ακουσει και εγω. Αλλα αν εχεις και τις δυο γιατι να συμβει αυτο; ολες αυτες οι σκεψεις γινονται γιατι χθες διαβασα αυτο. (Συγγνωμη για τα αγγλικα)

What causes ectopic pregnancy? 
Delayed passage of the conceptus to the uterus. The conceptus may be fertilized in one tube but cause an ectopic in the opposite tube because it reaches that tube via passage through the abdominal cavity or through the uterus and back across into the other tube. Because of the increased amount of time required to travel these lenths, the conceptus becomes too big to complete its roundabout trip to the uterus. 

 

 

Περίεργη που είναι η φύση!! Δηλαδή αν κατάλαβα καλά εδω μας λέει οτι το γονιμοποιημένο ωάριο απο τη μια σάλπιγγα που βρίσκεται αρχικά ταξιδεύει μέσω της κοιλιακής χώρας μετά παει στην άλλη σάλπιγγα και μετά καταλήγει στη μήτρα για να εμφυτευτεί?? Και ότι μέχρι να παει μεγαλώνει και ίσως να μην το χωρέσει να περάσει απο την άλλη σάλπιγγα? Όντως κάνει αυτον τον μεγάλο κύκλο?? Τρελλά πράγματα. Verapera μην το ψάχνεις κορίτσι μου να είσαι θετική οτι την επόμενη φορά όποιο δρόμο και αν ακολουθήσει το εμβρυάκι θα τα βρει να πάει στη μήτρα :-):-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα, 

Εχω μια ερωτηση και δυστυχως πρεπει να γινω λιγο περιγραφικη.

Η χοριακη μου πριν 10 μερες που την μετρησα ηταν στο 1. Τις 2 τελευταιες ημερες εχω στο εσωρουχο μου κατι καφε υγρα (1 φορα την ημερα και μετα τπτ). Εχω εντωμεταξυ και κατι ενοχλησεις περιοδου. Τι ειναι αυτο;  να το μετρησω σαν περιοδο;; καμια με αναλογη θεμα μετα την εκτοπη;;;

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2017 at 8:05 ΜΜ, VeraPera είπε:

Κοριτσια καλησπερα, 

Εχω μια ερωτηση και δυστυχως πρεπει να γινω λιγο περιγραφικη.

Η χοριακη μου πριν 10 μερες που την μετρησα ηταν στο 1. Τις 2 τελευταιες ημερες εχω στο εσωρουχο μου κατι καφε υγρα (1 φορα την ημερα και μετα τπτ). Εχω εντωμεταξυ και κατι ενοχλησεις περιοδου. Τι ειναι αυτο;  να το μετρησω σαν περιοδο;; καμια με αναλογη θεμα μετα την εκτοπη;;;

Μάλλον σου κατεβάινει η περίοδος. Και εγω είχα μετρήσει τη χοριακή μου θυμάμαι 28 Ιουλιου και είχε πεσει στο 2 και 4 Αυγουστου μου ήρθε περίοδος. Μια μερα πριν ειχα καφέ υγρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου, 

 

καλησπέρα και πάλι. Πώς σας βρίσκω;

Εγώ είμαι πάλι μέσα στο άγχος. Μετά την έκτοπη αδιαθέτησα στις 20 Οκτωβρίου... σύμφωνα με τα παλιά δεδομένα ο κύκλος μου ήταν 24 ημερών just. 

Οπότε θεωρητικά έχω δυο μέρες καθυστέρηση...

Από τη μία θέλω να πάρω τεστ να δω τι γίνεται...από την άλλη σκέφτομαι ότι μετά το εξωμήτριο ίσως έχει χαλάσει ο κύκλος.

Έχω και κάτι πονάκια στη μέση χαμηλά που τα είχα και την προηγούμενη φορά...

Τι να κάνω; Να περιμένω λίγες ημέρες ακόμη; Πείτε μια γνώμη.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, VeraPera είπε:

Κορίτσια μου, 

 

καλησπέρα και πάλι. Πώς σας βρίσκω;

Εγώ είμαι πάλι μέσα στο άγχος. Μετά την έκτοπη αδιαθέτησα στις 20 Οκτωβρίου... σύμφωνα με τα παλιά δεδομένα ο κύκλος μου ήταν 24 ημερών just. 

Οπότε θεωρητικά έχω δυο μέρες καθυστέρηση...

Από τη μία θέλω να πάρω τεστ να δω τι γίνεται...από την άλλη σκέφτομαι ότι μετά το εξωμήτριο ίσως έχει χαλάσει ο κύκλος.

Έχω και κάτι πονάκια στη μέση χαμηλά που τα είχα και την προηγούμενη φορά...

Τι να κάνω; Να περιμένω λίγες ημέρες ακόμη; Πείτε μια γνώμη.

Ευχαριστώ!

Εγώ απο πονακια στη μεση καταλαβα την εγκυμοσυνη μου..

Σου εύχομαι ολόψυχα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου

..

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, VeraPera είπε:

Κορίτσια μου, 

 

καλησπέρα και πάλι. Πώς σας βρίσκω;

Εγώ είμαι πάλι μέσα στο άγχος. Μετά την έκτοπη αδιαθέτησα στις 20 Οκτωβρίου... σύμφωνα με τα παλιά δεδομένα ο κύκλος μου ήταν 24 ημερών just. 

Οπότε θεωρητικά έχω δυο μέρες καθυστέρηση...

Από τη μία θέλω να πάρω τεστ να δω τι γίνεται...από την άλλη σκέφτομαι ότι μετά το εξωμήτριο ίσως έχει χαλάσει ο κύκλος.

Έχω και κάτι πονάκια στη μέση χαμηλά που τα είχα και την προηγούμενη φορά...

Τι να κάνω; Να περιμένω λίγες ημέρες ακόμη; Πείτε μια γνώμη.

Ευχαριστώ!

Verapera δεν χάνεις κάτι να κάνεις ενα τεστάκι θα σου φύγει και το άγχος. Φυσικά κάποιες κοπέλες λένε μερικά τεστ δεν είναι αξιόπιστα και μπορεί αν είναι νωρίς να δείξει αρνητικό και να είσαι έγκυος. Πάντως αν δεν έρθει η περίοδος σε λίγες μέρες να κάνεις. Εμενα ο κύκλος μου δεν χάλασε μετά το εξωμήτριο παρέμεινε στις 28 μέρες. Σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις ενα σποράκι στη κοιλίτσα :-):-) περιμένουμε νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Εγώ απο πονακια στη μεση καταλαβα την εγκυμοσυνη μου..

Σου εύχομαι ολόψυχα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου

..

tzenaki1982 σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Με γέμισες ελπίδα. Εσένα πως ήταν ο κύκλος σου μετα την εγχειρηση; άλλαξε ή είχε μείνει σταθερός; πώς πάει η εγκυμοσύνη σου; Ποτε με το καλο θα γεννησεις;;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, VeraPera είπε:

tzenaki1982 σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση. Με γέμισες ελπίδα. Εσένα πως ήταν ο κύκλος σου μετα την εγχειρηση; άλλαξε ή είχε μείνει σταθερός; πώς πάει η εγκυμοσύνη σου; Ποτε με το καλο θα γεννησεις;;

Οπωσ κ τησ ελενησ παρέμεινε ο ίδιος.. 

Άντε μια μια σιγα σιγα .. 

Έχω γίνει ήδη μαμα..κοντευουμε να κλείσουμε μηνα..

Κ στα δικα σασ σασ ευχομαι..σε ολεσ..μ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...