Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξωμητριο...αφαιρεση σαλπιγγας;


ΤΙΓΡΑΚΙ

Recommended Posts

κορίτσια γεια σας...είμαι 36 ετών κ έχω μια εβδομάδα που βγήκα από το νοσοκομείο μιας κ είχα την δυσάρεστη εμπειρία.νανχασω τη δεξιά μου σάλπιγγα λόγω εκτοπής κύησης.Εχει κάποια από εσάς που έχει περάσει κάτι αντίστοιχο υπόψιν της,πόσο αργεί να έρθει η πρώτη περίοδος?γιατί έχω μια ελαφριά αιμορραγία.ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό.. ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/12/2020 at 2:46 ΠΜ, [email protected] είπε:

κορίτσια γεια σας...είμαι 36 ετών κ έχω μια εβδομάδα που βγήκα από το νοσοκομείο μιας κ είχα την δυσάρεστη εμπειρία.νανχασω τη δεξιά μου σάλπιγγα λόγω εκτοπής κύησης.Εχει κάποια από εσάς που έχει περάσει κάτι αντίστοιχο υπόψιν της,πόσο αργεί να έρθει η πρώτη περίοδος?γιατί έχω μια ελαφριά αιμορραγία.ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό.. ευχαριστω πολύ

Δεν θυμαμαι να μου χε καθυστετησει πολυ..

Εκανεσ λαπαροσκοπηση ή λαπαροτομια?? 

Οτι κ αν εκανεσ μην φοβασαι..θα χεισ ταχεια αναρρωση..

Κ εγω φο ιδιο με σενα..αφαιρεθηκε κ η σαλπιγγα αλλα μετα απεκτησα 2 κοριτσακια..

Περαστικα σου..

Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2020 at 2:46 ΠΜ, [email protected] είπε:

κορίτσια γεια σας...είμαι 36 ετών κ έχω μια εβδομάδα που βγήκα από το νοσοκομείο μιας κ είχα την δυσάρεστη εμπειρία.νανχασω τη δεξιά μου σάλπιγγα λόγω εκτοπής κύησης.Εχει κάποια από εσάς που έχει περάσει κάτι αντίστοιχο υπόψιν της,πόσο αργεί να έρθει η πρώτη περίοδος?γιατί έχω μια ελαφριά αιμορραγία.ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό.. ευχαριστω πολύ

Εγω θυμάμαι Τρίτη χειρουργηθηκα και Παρασκευή ειχα αιμορραγία που ειχε τα χαρακτηριστικά περιοδου. Εύχομαι καλή ανάρρωση και όλα να πάνε καλά απο δω και πέρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 15/12/2020 at 11:24 ΠΜ, tzenaki1982 είπε:

Δεν θυμαμαι να μου χε καθυστετησει πολυ..

Εκανεσ λαπαροσκοπηση ή λαπαροτομια?? 

Οτι κ αν εκανεσ μην φοβασαι..θα χεισ ταχεια αναρρωση..

Κ εγω φο ιδιο με σενα..αφαιρεθηκε κ η σαλπιγγα αλλα μετα απεκτησα 2 κοριτσακια..

Περαστικα σου..

Λαπαροσκόπηση έκανα... εντομεταξυ έχω κ ένα ινομυομα 2.6 εκ... Κάποιοι γιατροί μου λένε να το κοιτάξω ...κάποιοι να μην το πειράξω γιατί οι επεμβάσεις στη μήτρα είναι καλύτερο να αποφεύγονται όσο γίνεται πριν από εγκυμοσύνη.ειμαι μπερδεμένη...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα μόλις αφαίρεσα και τη Δευτέρη σάλπιγγα μου από εξωμητριο κύηση .

2016 εξωμητριο κύηση 

2017 βιοχημική αποβολή

2019 μια υπέροχη κορούλα με μια σαλπίγγα την απέκτησα ..

Και 2021 μου μπήκε με μια εξωμητριο κύηση Παλιοί...

Οι γιατροί είχαν πάθει σοκκκ δεν το πίστευαν εγώ έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου ο χειρότερος μου εφιάλτης ξανά ζωντάνεψε...ακόμα να πιστεψω πως το έπαθα δεύτερη φορά..δύναμη μου η κόρη μου..μόνο Χάρις εκείνη βρήκα δύναμη αλλιώς θα ήμουν με Χαπια τώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/1/2021 at 12:13 ΠΜ, Anna Kantiou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις αφαίρεσα και τη Δευτέρη σάλπιγγα μου από εξωμητριο κύηση .

2016 εξωμητριο κύηση 

2017 βιοχημική αποβολή

2019 μια υπέροχη κορούλα με μια σαλπίγγα την απέκτησα ..

Και 2021 μου μπήκε με μια εξωμητριο κύηση Παλιοί...

Οι γιατροί είχαν πάθει σοκκκ δεν το πίστευαν εγώ έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου ο χειρότερος μου εφιάλτης ξανά ζωντάνεψε...ακόμα να πιστεψω πως το έπαθα δεύτερη φορά..δύναμη μου η κόρη μου..μόνο Χάρις εκείνη βρήκα δύναμη αλλιώς θα ήμουν με Χαπια τώρα...

Λυπάμαι πολύ κοπέλα μου.. Να παίρνεις δύναμη απ' την κορούλα σου..

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2021 at 12:13 ΠΜ, Anna Kantiou είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις αφαίρεσα και τη Δευτέρη σάλπιγγα μου από εξωμητριο κύηση .

2016 εξωμητριο κύηση 

2017 βιοχημική αποβολή

2019 μια υπέροχη κορούλα με μια σαλπίγγα την απέκτησα ..

Και 2021 μου μπήκε με μια εξωμητριο κύηση Παλιοί...

Οι γιατροί είχαν πάθει σοκκκ δεν το πίστευαν εγώ έχασα την γη κάτω από τα πόδια μου ο χειρότερος μου εφιάλτης ξανά ζωντάνεψε...ακόμα να πιστεψω πως το έπαθα δεύτερη φορά..δύναμη μου η κόρη μου..μόνο Χάρις εκείνη βρήκα δύναμη αλλιώς θα ήμουν με Χαπια τώρα...

Οταν ξαναεμεινα εγκυοσ μετα το εξωμητριο, η μεγαλυτερη μου φοβια ηταν να μην παθω ξανα το ιδιο κ χασω κ τηβ αλλη μου τηβ σαλπιγγα...δεν ειχα παιδακι ακομη...

Σε καταλαβαινω...μαζεψε τα κομματια σου κ οταν συνελθεισ σκεψου κ το ενδεχομενο τησ εξωσωματικησ...

Μονο το παιδακι σου μπορει να σου δωσει χαρα τωρα..αν νιωθεισ ομωσ πωσ δεν μπορεισ να το αντιμετωπισεισ μην διστασεισ να ζητησεισ βοηθεια..μην εισαι κατα στο να παρεισ αγωγη αμα χρειαστει..για λιγο θα ναι..

Ευχομαι το παιδακι σου να σε βοηθα αρκετα κ να μην χρειαστεισ κατι αλλο.

 

Παρε δυναμη κ στασου στα ποδια σου..

On 7/1/2021 at 8:26 ΠΜ, Gogoka65 είπε:

Λαπαροσκόπηση έκανα... εντομεταξυ έχω κ ένα ινομυομα 2.6 εκ... Κάποιοι γιατροί μου λένε να το κοιτάξω ...κάποιοι να μην το πειράξω γιατί οι επεμβάσεις στη μήτρα είναι καλύτερο να αποφεύγονται όσο γίνεται πριν από εγκυμοσύνη.ειμαι μπερδεμένη...

Επειδη ειχα δει πολλουσ γιατρουσ στο νοσοκομειο οσο νοσηλευομουν για το εξωμητριο..κ σε ολουσ ρωτουσα για τα ινομυωματα..οι μισοι.μου λεγαν βγαλ τα..οι αλλοι μισοι οχι..κ ολοι τουσ εξαιρετικοι γιατροι..

Τελικα ακολουθησα την γνωμη ενοσ απο αυτουσ που μετεπειτα εγινε  κ γιαττοσ μου..μου πε να το αφαιρεσω πριν ξεκινησω προσπαθειεσ..κ πωσ μπορει κ αυτα να συνεβαλαν για το εξωμητριο...

Εγω επειδη δεν ηθελα να δισκαρω αλλη εγκυμοσυνη...ημουν ηδη κοντα στα 35 κ θεωρουσα πωσ δεν επρεπε να χανω ευκαιριεσ τον ακουσα...ισωσ αν ήμουν πιο  μικρη να ρισκαρα μια εγκυμοσυνη..

Παντωσ εκ του αποτελεσματοσ νιωθω πολυ καλα που το εκανα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...