Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sos Στίγμα μεσογειακής αναιμίας


Indyla

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Έχω καιρό να σας διαβάσω! Indyla δεν έχω λόγια.... ελπίζω σύντομα να έχεις αυτό για το οποίο προσπαθείτε τόσο πολύ!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ, παλιά μου γνώριμη bebe. Μία τελευταία προσπάθεια στο καινούργιο κέντρο και κλείσαμε. Αν αποτύχουμε και εκεί, θα πω στον άντρα μου να βρει αυτός μία άλλη κι εγώ έναν άλλον (χωρίς στίγμα εννοείται!) να κάνουμε και οι δύο παιδί (αλλά χωριστά!) :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 247
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ' ευχαριστώ πολύ, παλιά μου γνώριμη bebe. Μία τελευταία προσπάθεια στο καινούργιο κέντρο και κλείσαμε. Αν αποτύχουμε και εκεί, θα πω στον άντρα μου να βρει αυτός μία άλλη κι εγώ έναν άλλον (χωρίς στίγμα εννοείται!) να κάνουμε και οι δύο παιδί (αλλά χωριστά!) :lol:

 

Να είναι η τελευταία σας προσπάθεια η τυχερή!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αγαπητά μέλη,

για τεχνικούς λόγους τα θέματα συζητήσεων όταν συμπληρώνουν έναν αριθμό δημοσιεύσεων πρέπει να ανανεώνονται,

 

και να σβήνονται τα παλιά θέματα.

Παρακαλούμε να θυμάστε να αποθηκεύετε συγκεκριμένες σημαντικές πληροφορίες σε θέματα που αφορούν πληροφορίες (θέματα που δεν χρησιμεύουν ως "καφέ" ) έτσι ώστε να μην σβήνονται.

 

Μεταφέραμε εδώ τα τελευταία μηνύματα του 16 και όλα του 17.

 

 

Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλες και όλους.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλους! Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά! 

ελπίζω να περάσατε όλες καλά! εγώ έχω νέα. είμαι έγκυος. φυσιολογικά. είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. Ας πάνε όλα καλά, να είναι καλά το εμβρυάκι μου και τίποτα άλλο δεν θέλω! σας χρειάζομαι! ελπίζω να μπορεσετε να δείτε το μήνυμα με την αλλαγή που έγινε!

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pleiad said:

Καλημέρα σε όλους! Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά! 

ελπίζω να περάσατε όλες καλά! εγώ έχω νέα. είμαι έγκυος. φυσιολογικά. είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη. Ας πάνε όλα καλά, να είναι καλά το εμβρυάκι μου και τίποτα άλλο δεν θέλω! σας χρειάζομαι! ελπίζω να μπορεσετε να δείτε το μήνυμα με την αλλαγή που έγινε!

Χρόνια Πολλά σε όλες και όλους και από ᾽μενα!

Pleiad μου, συγχαρητήρια! Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά και να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι. Φιλιά και πολλές ευχές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!! Εύχομαι να ειναι γουρλίδικο το νεο θέμα με πολλά πολλά υγιεστατα και ζωηρά μωράκια! 

Pleiad μου συγχαρητηρια ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιεστατο μικράκι!! 

Λοιπόν είμαι και εγώ έγκυος.. μια απρόσμενη εγκυμοσύνη που έφερε αρκετό άγχος... είμαι 9 εβδομάδων και σε 2 βδομάδες θα παω για τη ληψη... Φοβάμαι αρκετά... Δεν το έχω μοιραστεί με κανένα αν και εχει αρχίσει να φαίνεται και ο κόσμος με ρωτάει αλλα το αρνούμαι δεν είμαι σε θέση να δίνω εξηγήσεις αν χρειαστεί να τερματιστεί. Χρειάζομαι λίγη απο τη θετική σας ενέργεια γιατι με εχει παρει λίγο απο κάτω δεν ξερω γιατί δεν μπορώ να το δω καθόλου αισιοδοξα! Είμαι προετοιμασμένη για κάθε σενάριο! 

Περιμένω τα νεα σας και ελπίζω να είναι μόνο θετικα!!!! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ κορίτσια! μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Linaki σε καταλαβαίνω απόλυτα! πλησιάζει ο καιρός όμως και θα μάθεις! και θα μπεις να μας πεις τα ευχάριστα να γιορτάσουμε μαζί σου! όλα να είναι καλά! μόνο ευχάριστα νέα από εδώ και πέρα!

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 23 Απριλίου 2017 at 0:01 ΜΜ, Linaki2012 είπε:

Καλημέρα, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!! Εύχομαι να ειναι γουρλίδικο το νεο θέμα με πολλά πολλά υγιεστατα και ζωηρά μωράκια! 

Pleiad μου συγχαρητηρια ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιεστατο μικράκι!! 

Λοιπόν είμαι και εγώ έγκυος.. μια απρόσμενη εγκυμοσύνη που έφερε αρκετό άγχος... είμαι 9 εβδομάδων και σε 2 βδομάδες θα παω για τη ληψη... Φοβάμαι αρκετά... Δεν το έχω μοιραστεί με κανένα αν και εχει αρχίσει να φαίνεται και ο κόσμος με ρωτάει αλλα το αρνούμαι δεν είμαι σε θέση να δίνω εξηγήσεις αν χρειαστεί να τερματιστεί. Χρειάζομαι λίγη απο τη θετική σας ενέργεια γιατι με εχει παρει λίγο απο κάτω δεν ξερω γιατί δεν μπορώ να το δω καθόλου αισιοδοξα! Είμαι προετοιμασμένη για κάθε σενάριο! 

Περιμένω τα νεα σας και ελπίζω να είναι μόνο θετικα!!!! 

 

 

Καλή επιτυχία Linaki! Εύχομαι το μωράκι σου να είναι υγιέστατο (στο υγιές συμπεριλαμβάνω και το στίγμα όπως όλοι φαντάζομαι!).

Φιλιά κι όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κορίτσια όπως πάντα μόνο εσείς με νιώθετε!! έκλεισα ραντεβού στις 15/5 για τη λήψη.. για να δούμε.. 

Quote

 

 

Επεξεργάστηκαν by Linaki2012
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 hours ago, Pleiad said:

καλη επιτυχία λοιπόν! περιμένουμε τα ευχάριστα! θα κάνεις και καρυότυπο μαζί? που θα στείλετε το δείγμα?

Ναι θα κάνω και καρυοτυπο! ειμαι απο Κύπρο τα στελνουμε στο Ινστιτουτο Γενετικής της Κύπρου σε 1-2 μέρες είναι έτοιμα συνήθως είπε ο γιατρός. Όντως τη προηγουμενη φορά το έκανα Τεταρτη πρωί και Παρασκευή μεσημέρι βγήκαν τα αποτελέσματα. Εσύ πως είσαι ? πήγες γιατρό ? 

Link to comment
Share on other sites

καλά είμαι, συγκρατημένα αισιόδοξη... ελπίζω να πάνε όλα καλά. πήγα χτες στον γιατρό και είδαμε ενδομήτριο σάκο, ακριβώς 5 εβδομάδων, δεν φαινόταν κάτι άλλο. σε δύο εβδομάδες θα πάω για καρδούλα. μιλήσαμε και λίγο για την λήψη τροφοβλάστη, πότε που και λοιπά αλλα θελω να ακούσουμε καρδούλα πρώτα πριν κανονίσω οτιδήποτε. να βεβαιωθούμε οτι προχωράει η εγκυμοσύνη γιατί η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πως μπορεί να παλινδρομήσει πάλι. 1-2 μέρες ειναι σουπερ! εδώ το κέντρο μεσογειακής αναιμίας κάνει 5 εργάσιμες περίπου! 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Linaki πως είσαι? λίγο έμεινε και θα μάθουμε τα ευχάριστα σου νέα!

εγώ είμαι στο κρεβάτι με αποκόλληση. ωραία ξεκινήσαμε. έκλεισα ραντεβού για λήψη τροφοβλάστη 21/6 καλώς ερχόντων των πραγμάτων πάντα. είδαμε το εμβυάκι, είδαμε και την καρδούλα του χτες. 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)

Κορίτσια, νιώθω την αγωνία σας και σας εύχομαι από την καρδιά μου καλή επιτυχία. Εμείς είπαμε να δοκιμάσουμε πάλι με εξωσωματική αλλά αυτή η προσπάθεια όπως φαίνεται δεν θα δώσει παρά μόνο δύο ωάρια. Δεν πήγε καθόλου καλά και πλέον ο παράγοντας ηλικία (θα κλείσω όπου να 'ναι τα 40) άρχισε να δείχνει τα "δόντια" του. Μετανιώνω πολύ για την καθυστέρηση στη λήψη μίας απόφασης (από την αρχή αμφιταλαντευόμασταν μεταξύ εξωσωματικής και φυσιολογικής σύλληψης) οπότε λέω στα ζευγάρια με στίγμα "μην το καθυστερείτε"!!!

 

Επεξεργάστηκαν by Indyla
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Διάβασα τα νέα σας! Εύχομαι στις εγκυμονούσες Να έχετε καλά αποτελέσματα με ένα υγιέστατο μωράκι!

Indyla εύχομαι αυτά τα ωάρια να σας δώσουν ένα υγιέστατο μωράκι! Να παραμείνεις αισιόδοξη μέχρι τα τελικά αποτελέσματα κ αυτής της προσπάθειας! Όσο για την ηλικία, μην το σκέφτεσαι τόσο έντονα... άλλα ζευγάρια σε αυτή την ηλικία ξεκινάνε την προσπάθειά τους για παιδί... 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, bebe_2016 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Διάβασα τα νέα σας! Εύχομαι στις εγκυμονούσες Να έχετε καλά αποτελέσματα με ένα υγιέστατο μωράκι!

Indyla εύχομαι αυτά τα ωάρια να σας δώσουν ένα υγιέστατο μωράκι! Να παραμείνεις αισιόδοξη μέχρι τα τελικά αποτελέσματα κ αυτής της προσπάθειας! Όσο για την ηλικία, μην το σκέφτεσαι τόσο έντονα... άλλα ζευγάρια σε αυτή την ηλικία ξεκινάνε την προσπάθειά τους για παιδί... 

Καλή μου φίλη, σ' ευχαριστώ πολύ για τη στήριξή σου. Βέβαια, είμαι υπέρ της άποψης ότι είναι σημαντικό για κάθε άνθρωπο να παίρνει "πάνω" του την ευθύνη των επιλογών του. Στη δική μας περίπτωση αναφέρομαι στην επιλογή συντρόφου που έχει στίγμα και επιπροσθέτως στην καθυστέρηση στην προσπάθεια τεκνοποίησης που δυσκολεύει την εξωσωματική. Δεν είμαι πλέον σίγουρη ότι θα αποκτήσω παιδί (δεδομένου κιόλας ότι δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε τη φυσιολογική σύλληψη που μπορεί να "ξαναδώσει" ένα έμβρυο που να πάσχει) οπότε θα πρέπει να εξετάσουμε και το ενδεχόμενο μίας ζωής χωρίς παιδί. Αυτή τη στιγμή αισθάνομαι πως όλα "παίζουν".

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κανένα ζευγάρι που θέλει ένα παιδί, δεν μένει χωρίς παιδί... υπάρχει η επιλογή της υιοθεσίας πάντα... αν αποκλείετε τη φυσική σύλληψη και την εξωσωματική. Είναι σημαντικό όμως σε αυτό το στάδιο που βρίσκεσαι, να μην σκέφτεσαι τις άλλες επιλογές σου.... εύχομαι πραγματικά να τα καταφέρετε! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. 

Ειμαι στην αναμονη για τη ληψη που θα γινει σε μια βδομαδα. Πολυ αγχωμενη και καθολου αισιοδοξη... θα σας ενημερωσω αμεσως μολις εχω αποτελεσματα γιατι ξερω πως νιωθετε κ εσεις την αγωνια μου.

Μην ανυσηχεις Pleiad μου για την αποκολληση ξεκουραση κ ψυχραιμια θυμαμαι και η Μαργαριτα και η Αναστασια ειχαν το ιδιο θεμα αλλα ολα πηγαν καλα και τωρα εχουν τα θηριακια τους! Χαιρομαι που ακουσατε καρδουλα ομως! 

Indyla μου μερικες φορες εκει που πιστευουμε οτι δεν εχουμε πολλες ελπιδες εκει ερχεται και η τυχη και μας ξαφνιαζει! Θα περιμενουμε με αγωνια και τα δικα σου νεα ! Οσο για την ηλικια συμφωνω πως τα 40 ειναι πολυ νωρις για να αποκλειεις καταστασεις!

Bebe σε ευχαριστω για τις ευχες σου! 

 

Link to comment
Share on other sites

Indyla μου συμφωνώ μαζί σου πως δεν πρέπει να καθυστερούμε την απόφαση μιας εγκυμοσύνης. όχι μόνο εμείς αλλά όλες οι κοπέλες που θέλουν κάποια στιγμή να κάνουν οικογένεια. όμως είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρετε! δεν είναι και απαγορευτική η ηλικία των 40! εύχομαι αυτά τα δύο ωαριάκια να δώσουν το επιθυμητό αποτέλεσμα! έχετε δοκιμάσει να κάνετε ωοληψία σε φυσικό κύκλο? να παίρνετε το ωάριο του μήνα μεχρι να μαζέψετε αρκετά? δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο ή όχι... εύχομαι πραγματικά να μην ταλαιπωρηθείτε άλλο! 

Linaki λίγο έμεινε! περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου! οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας και ελπίζουμε μόνο για το καλύτερο! μην σε παίρνει από κάτω από τώρα, ένα βήμα την φορά! 

εγώ κρεβατωμένη, καλύτερα είμαι αλλά αυτά τα φάρμακα με έχουν διαλύσει. ας πάει καλά και δεν πειράζει! αποκόλλησεις (2μάλιστα) είχα και στην κορούλα μου και μου είχαν απαγορέψει να κάνω λήψη τροφοβλάστης λόγω του φόβου ότι δεν θα αντέξει ο πλακούντας και θα πέσει. και είχα κάνει αμνυοπαρακέντηση ένα μήνα μετα. αλλα δεν με ένοιαζε τότε γιατί ήταν μετά από εξωσωματική και ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι δεν νοσεί. το μόνο που με φοβίζει τώρα είναι μήπως ξανασυμβεί αποκόλληση και πάλι δεν μου επιτρέψουν την τροφοβλάστη γιατί τώρα είναι φυσιολογικη σύλληψη. τι θα κάνω αν μάθω στον 5ο μήνα ότι νοσεί? πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα. εύχομαι και ελπίζω για το καλύτερο! είμαι αισιόδοξη, σκέφτομαι πως οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας, αν πάλι πέσουμε στο 25% της νόσου θα είναι τραγικό... δεν μπορώ να το διαχειριστώ ακόμα, ίσως να μην χρειαστεί κιόλας οπότε το αφήνω στην άκρη του μυαλού μου και βλέπουμε.

bebe συμφωνώ σε όλα μαζί σου!

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2017 at 11:18 AM, Pleiad said:

εγώ κρεβατωμένη, καλύτερα είμαι αλλά αυτά τα φάρμακα με έχουν διαλύσει. ας πάει καλά και δεν πειράζει! αποκόλλησεις (2μάλιστα) είχα και στην κορούλα μου και μου είχαν απαγορέψει να κάνω λήψη τροφοβλάστης λόγω του φόβου ότι δεν θα αντέξει ο πλακούντας και θα πέσει. και είχα κάνει αμνυοπαρακέντηση ένα μήνα μετα. αλλα δεν με ένοιαζε τότε γιατί ήταν μετά από εξωσωματική και ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι δεν νοσεί. το μόνο που με φοβίζει τώρα είναι μήπως ξανασυμβεί αποκόλληση και πάλι δεν μου επιτρέψουν την τροφοβλάστη γιατί τώρα είναι φυσιολογικη σύλληψη. τι θα κάνω αν μάθω στον 5ο μήνα ότι νοσεί? πολύ πιο δύσκολα τα πράγματα. εύχομαι και ελπίζω για το καλύτερο! είμαι αισιόδοξη, σκέφτομαι πως οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας, αν πάλι πέσουμε στο 25% της νόσου θα είναι τραγικό... δεν μπορώ να το διαχειριστώ ακόμα, ίσως να μην χρειαστεί κιόλας οπότε το αφήνω στην άκρη του μυαλού μου και βλέπουμε.

 

Pleiad μου εύχομαι ήδη να είσαι καλύτερα, να σκέφτεσαι θετικά θα κάνεις τη λήψη κανονικά στην ώρα του και εύχομαι ολοψυχα να πάνε όλα καλά!! 

Είναι δύσκολος ο δρόμος μας. Σήμερα έκανα τη λήψη και αναμένω αποτελέσματα. Στον υπέρηχο είναι ένα υγιέστατο μωράκι με πήρε λίγο το παράπονο γιατί το βάζω σε αυτή τη διαδικασία :( Ουφ μακάρι να ειναι όλα καλά χρειάζομαι λίγη θετική ενέργεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

Linaki μόνο καλά αποτελέσματα τώρα! έχεις όλη την θετική μας ενέργεια! 

εγώ πέρασα ένα δύσκολο σαβ/κο με συσπάσεις και αίμα... πήγα για υπέρηχο σήμερα και όλα είναι καλά. ξεκίνησα και μαγνήσιο για τις συσπάσεις και έχω ηρεμήσει λίγο. 

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γλυκά που είστε στην περίοδο αυτής της εξαιρετικά δύσκολης αναμονής, σας εύχομαι με όλη μου την καρδιά να είναι τα αποτελέσματα σας τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ ελπίζω η ησυχία που έχουμε να είναι για καλό και Λινάκι μου να γιορτάζετε την χαρά σας τώρα! σε σκέφτομαι! 

 

Indyla σε ευχαριστώ πολύ. έχουμε 2 εμβρυάκια για έλεγχο?

1/4/13...3/7/17...my 2 angel girls in the sky...XSZ4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα βγηκαν τα αποτελεσματα του προγενετικου μου εβγαλαν τη ψυχη αλλα ευτυχως το μωρακι μας ειναι καλα εχει μονο το στιγμα! Δεν φανταζεστε ποση ανακουφιση αισθανομαι. Ευχομαι ολοψυχα μεσα απο τη καρδια μου να νιωσετε και εσεις αγαπημενες μου αυτο το συναισθημα! Μετα απο δυο αγορακια περιμενουμε την κορη :-) Pleiad μου εισαι η επομενη ολα να πανε καλα θα περιμενω νεα σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...