Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιμορραγία και καφε υγρά


Recommended Posts

Μακαρι κοπελα μου και οι δυο να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..στην αρχη 4η βδομαδα μου εδωσε και μενα των 100 3 παλι την ημερα μετα τα ελαυωσαμε σε 1 των 200 την ημερα αλλα ειδα ξανα αιμα βεβαια πριν τοβδω ειχα κουραστει δεν ημουν την προηγούμενη ξαπλα και οταν πηγα στο γιατρο τα αυξησε σε 3 των 200 γιατι ακομα φεν φαινοταν απο που μπορει να οφειλεται στην 8η βδομαδα ξανα πηγα απλα για υπερηχο ωσυε να δουμε οτι μεγαλωνει σωστα και ειδε μια μικρη αποκόλληση μισό εκατοστο . βεβαια εγω τα ειχα αυτά χωρις πόνους χαμηλα που ηταν θετικο..στα λεω να σε κατατοπισω γιατι και εγω ημουν τρομοκρατημενη και βλεπεις οτι ξεπεραστηκαν ολα...αν δεις κατι το οποιο δεν σου αρεσει η βγαζεις και δεν σταματα εστω και σταγονες θα περνεις το γιατρο σου να τον ενοχλεις με το παραμικρο καλα εκανες και πηρες αδεια και εγω απο την αρχη βγηκα σε αναρρωτική τωρα βεβαια την Τετάρτη περιμενω να κανω αυχενικη μπας και μου πει οτι μπορω ναβγω και οτι ειμαι κοπλε...ααα και να είσαι ηρεμη και χαλαρή και σε λιγο καιρο το σπορακι σου θα μεγαλωσει και θα ειναι ολα τελεια

Αχ μακαρι να πανε κ σε εμενα ολα καλα... Ουτε εγω εχω πονους... Αυριο λεω να παω να κανω μια χοριακη... Ευχομαι να εχω ευχαριστα νεα να σας πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοροτσια μου δυστυχως αιμορραγια, κομματια και εντονος πονος.. Αποβολη μου ειπε ο γιατρος.. Ευχομαι την επομενη φορα να σταθω πιο τυχερη.. Σε ολες τις εγκυουλες ευχομαι ολα να πανε καλα κ να κρατησουν αγκαλια το μωρακι τους.. Ευχομαι σε λιγο καιρο να επανελθω με ευχαριστα νεα...

Link to comment
Share on other sites

Κοροτσια μου δυστυχως αιμορραγια, κομματια και εντονος πονος.. Αποβολη μου ειπε ο γιατρος.. Ευχομαι την επομενη φορα να σταθω πιο τυχερη.. Σε ολες τις εγκυουλες ευχομαι ολα να πανε καλα κ να κρατησουν αγκαλια το μωρακι τους.. Ευχομαι σε λιγο καιρο να επανελθω με ευχαριστα νεα...

 

Νομίζω δεν υπάρχει τίποτα που μπορούμε να πούμε για να σε κάνουμε να νιώσεις καλύτερα. Ο χρόνος μόνο θα σε βοηθήσει και θα σου δώσει δύναμη να προσπαθήσεις σύντομα ξανα. Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Εχθες το βραδυ ειχα κ γω λιγο αιματακι στο σκουπισμα(ζωηρο κοκκινο)μετα απο μια μερα στη θαλασσα. Μετα απο εντολη του γιατρου χρησιμοποιησα Vasclor και πηγα για υπνο. Σημερα εχω ραντεβου να δουμε τι γινεται...Ειμαι αναμεσα απο 6η κ 7η εβδομαδα. Ειχε καποια κοπελα παρομοια εμπειρια; πως ηταν η εκβαση; Τι σημαινει το κοκκινο ζωηρο χρωμα;Φοβαμαι μηπως εκανα καποιο κακο στο μωρακι μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,ειμαι καινούρια στο site αν κ το παρακολουθώ καιρό τώρα..

Είπα λοιπόν να καταθεσω κι εγώ τις ανησυχίες μου..

Καταρχήν dirty πως πηγε το ραντεβού σου με τον γιατρό??

 

Όσο αναφορά τώρα τα δικά μου,Γύρω στην 6εβδομαδα κυήσεως μου,ειδα καφέ χρώμα ενώ σκουπιστικα στην τουαλέτα..με τα πολλά με ειδε ο γιατρός μου κ μου έδωσε crinone κολπικά..4 βδομάδες μετά την χρήση της άρχισα να βλέπω κάτι κίτρινα υπολείματα στην λεκάνη ..λέω της κρέμας θα είναι..μετά απο2 μέρες ενώ έκανα μπάνιο,πλενομαι από κάτω κ ξανα πιάνω κάτι..το κοιτάω κ ήταν πηχτα υπολείματα (μικρά 1-2 εκ)με κίτρινο κ μαύρο χρώμα(σαν ξεραμενο αίμα).πανικοβαλλομαι και παιρνω τον γιατρό..ξανά πάω(10 εβδομάδα πια).κανουμε υπέρηχο και το μωρακ είναι μία χαρά κ κουνιεται! Ηρεμω και μου λέει μην ανησυχεις είναι παλιό αιμα με κρέμα και έχεις κ ένα αιμάτωμα στην μήτρα,χαμηλα όμως μακρυά από το παιδί..φεύγω ήρεμη κ χαρούμενη..και χτες 2 μέρες μετα την επίσκεψη,βηχω και με το βηξιμο νιώθω κάτι από κάτω..βάζω το χέρι μου και βγαίνει μία παχύρρευστη μάζα 12-13 εκ. αυτη την φορά ,ίδια με τις άλλες αλλά εκτός από μαύρο χρώμα που και που είχε κ λίγο ανοιχτό ροζ..λεω αμάν φρέσκο αιμα.. αλλά ο άντρας μου με καθησύχασε ότι δεν είναι τίποτα αφού το είπε κι ο γιατρός προ 2μερων..κ θα είναι από το αιμάτωμα κτλ..αλλά εγώ ανησυχω πολύ..φοβάμαι για το μωρακι κ δεν ξέρω τι να κάνω..ξανα πήρα με τα πολλά τον γιατρό αλλά επειδή μάλλον τον έχω ζαλίζει γιατί κάθε βδομάδα γίνεται κατι,μου είπε απλά να μην ανησυχω.. ούτε μου είπε να πάω να δουμε αν είναι καλά το μωρακι,ουτε μου έδωσε utrogestan αλλα κ ούτε να μείνω ξαπλα κτλ όπως είπαν σε εσας.μου είπε μόνο να μην αγχωνομαι.. να βάζω την κρέμα κνα κάνω οτιδήποτε που δεν με αγχωνει..είχε καμμία σας κάτι παρόμοιο μήπως καθησυχαστω λίγο? Συγνώμη αν σας ζαλισα και ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

fkdim καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.Η εξέταση πήγε πολύ καλά αφου ειδαμε το μωράκι καλά και τίποτα αλλο ανυσηχυτικό,όπως π.χ. μια αποκόληση ή κάτι άλλο...Χάρηκα τόοοσο πολύ! Αιματάκι δεν ξαναειχα ωστοσο μου έδωσε κ μενα μια κρεμα προγεστερόνης vasclor. Υποτίθεται οτι ειναι πιο χαμηλής περιεκτικότητας στην ορμόνη αυτή αλλά εμένα μου εχει τρελάνει το στομάχι.Για τα υπολείμματα που αναφερεις ειχα κ γω απο την πρωτην πρωτη μερα χρήσης της κρεμας.Πήρα κ γω τον γιατρό ανήσυχη να ρωτησω κ με καθησυχασε λεγοντας μου οτι είναι απο την κρεμα.(μικρα ****** υπολλειματα χρώματος γκρι) .Αν εχεις νεότερα θα περιμένω...Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά ,μην αγχώνεσαι(το λεω για το ακουσω κ γω) .Μου ειπε οτι λιγο αιματάκι ειναι συνηθισμένο στην 6-7εβδομάδα. Αφού σου έδωσε κ ορμόνη θα είσαι οκ .Εμπιστέψου τον γιατρό σου.Πάντως εχω καταλάβει οτι κάθε περίπτωση εγκυμοσύνης ειναι τόσο διαφορετική!περιμένω νέα!

Link to comment
Share on other sites

fkdim καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.Η εξέταση πήγε πολύ καλά αφου ειδαμε το μωράκι καλά και τίποτα αλλο ανυσηχυτικό,όπως π.χ. μια αποκόληση ή κάτι άλλο...Χάρηκα τόοοσο πολύ! Αιματάκι δεν ξαναειχα ωστοσο μου έδωσε κ μενα μια κρεμα προγεστερόνης vasclor. Υποτίθεται οτι ειναι πιο χαμηλής περιεκτικότητας στην ορμόνη αυτή αλλά εμένα μου εχει τρελάνει το στομάχι.Για τα υπολείμματα που αναφερεις ειχα κ γω απο την πρωτην πρωτη μερα χρήσης της κρεμας.Πήρα κ γω τον γιατρό ανήσυχη να ρωτησω κ με καθησυχασε λεγοντας μου οτι είναι απο την κρεμα.(μικρα ****** υπολλειματα χρώματος γκρι) .Αν εχεις νεότερα θα περιμένω...Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά ,μην αγχώνεσαι(το λεω για το ακουσω κ γω) .Μου ειπε οτι λιγο αιματάκι ειναι συνηθισμένο στην 6-7εβδομάδα. Αφού σου έδωσε κ ορμόνη θα είσαι οκ .Εμπιστέψου τον γιατρό σου.Πάντως εχω καταλάβει οτι κάθε περίπτωση εγκυμοσύνης ειναι τόσο διαφορετική!περιμένω νέα!

Α και μην σκεφτεσαι οτι έχεις ζαλίσει τον γιατρό σου.Είναι καλό να λύνουμε όλες τις αποριες μας ,ακόμα κ πιο μικρες κ χαζές για να είμαστε κ εμείς καλά κ τα μωράκια.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοπέλα μου!πολύ χαρηκα με τα νέα σου! Εύχομαι μία τελεια περίοδο κύησης!

Οι κρέμες που βάζουμε είναι ίδιες..απλά την δικη σου την γεμίζεις εσύ ενώ η δική μου είναι έτοιμα προγεμισμενα κ μεμονωμένα κομμάτια ..αλλιώς είναι τα ιδια πραγματα..

στον γιατρό δεν ξανά πήγαμε γιατί τον πήρα τηλέφωνο κ δεν μου είπε να πάω παρά μόνο να μην ανησυχω..οπότε τώρα περιμένω πως κ πως πια να έρθει το Σάββατο που εχουμε ραντεβού για την αυχενικη διαφάνεια έτσι ώστε να ακουσω την καρδουλα του κ να ηρεμησω..

Λογικά κ ο δικός σου θα σου την χορηγεί μέχρι να πάτε για την αυχενικη..δηλαδή το 1ο τρίμηνο που ειναι κ αυτό που πρέπει να προσέχουμε περισσότερο αποτι λένε..

Αυτά!!! Ή αλήθεια είναι ότι πρέπει να χαλαρώσουμε κ να το απολαύσουμε :wink: τα καλυτερα εύχομαι!κι αν έχεις νεώτερα,ενημερωσε :wink: φιλιά!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Ας χαλαρώσουμε λοιπόν! Εγώ ραντεβου ξανά απο Δευτέρα στον γιατρό κ για την αυχενική έχω άλλες 2εβδομάδες....Τα καλύτερα αποτελέσματα σας εύχομαι!! :wink::-) Τέλεια εγκυμοσύνη κ σε σένα χωρίς συννεφάκια!

Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω κοπέλα μου! Α εσας σας βάζει πιο συχνά ραντεβού..εμενα με βλέπει μια φορα τον μήνα..εκτός απροόπτου φυσικά..

και την κρέμα μου ειπε να την βαζω το πρωί κ όχι το βράδυ που την έβαλα..έτσι λέει συνιστουν οι εταιρίες τους..

Αρα από δεύτερα θα εχουμε κ οι δυο νέα :wink: άντε ,καλα μας αποτελέσματα! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και απο εμένα!!!!

Καινούργια στο forum και είδα συμπαράσταση αρκετή κάτι που χρειάζομαι και έτσι μπήκα!!!!

 

Τελευταία περίοδος 06/08 με περίοδο στΑθεροτατη στις 28 μέρες!!!!στις 2 μέρες καθυστερήσης κάνω τεστ και βγαίνει θετικό, τρέχω για β χοριακη όπου μου το επιβεβαιώνει με 784,10 μονάδες κάνοντας με να πετάω στα ουράνια....το πέταγμα έγινε απότομη προσγείωση όμως αποτομα αφού σε λίγες μέρες παρουσιάζω καφέ βλέννα σε κάθε επίσκεψη στη τουαλέτα....μικρή ποσότητα αλλά πρώτη φορά εγκύουλα με τρόμαξε...παίρνω το γυναικολόγο (και μάλιστα καινούργιος αποφάσισα να αλλάξω το δικό μου) και μου κλείνει ραντεβου σε 2 μέρες και με συμβουλεύει να αρχίσω φυλλικό οξύ μια φορά τη μέρα και utrogestan των 100 2χαπια τη μέρα προληπτικά....την ίδια μέρα αργά το βράδυ μη μπορώντας να κοιμηθώ απο το άγχος πάω σε εφημερεύοντα...εκεί ελέγχουν για τις εκκρίσεις λέγοντας πως δεν εχω τίποτα απολύτως και όλα είναι καλά και μου κάνουν και υπέρηχο στον οποίο βλέπω για πρώτη φορά το σάκο του κουκούτσιου μου χωρίς όμως το κουκούτσακι μου να φαίνεστε...."μη περιμένεις να το δεις ούτε σε 2 μέρες στο γυναικολόγο σου είναι νωρίς" μου λένε και δεν με νοιάζει καθόλου αρκεί που κάποιος με διαβεβαίωσε ότι όλα πάνε καλά!!!!!!

Περνάνε οι δυο μέρες βασανίστικα και μεσημέρι παω στο γυναικολόγο.....βλέπουμε σάκο και ένα μικρό μικρό Μικρούτσικο κουκούτσακι να πάλλεται - να αναβοσβήνει!!!!!!δεν μπορώ να περιγράψω με λογια πως ένιωσα νομίζω το ξέρετε!!!"δεν μπορούμε να το ακούσουμε ακόμη αλλα το ότι πάλλεται σημαίνει ότι υπάρχει καρδιακή λειτουργία την άλλη βδομάδα θα το ακούσουμε δυνατά δυνατά σαν τρένο θα κάνει" μου λέει ο γιατρός και κοντεύω να γίνω κομμάτια τόσο που είχα μελωσει!!!! Αλλα................βρίσκει πως εχω καρδιοςχημη μήτρα (πράγμα που ούτε ο παλιός γυναικολόγος ανέφερε η είδε ποτέ ούτε το νοσοκομείο 2 μέρες πριν) και μικρή αποκόλληση....να γιατί είχα τη βλέννα με αίμα.....συνεχίζω την ίδια αγωγή και μου προτείνει ξάπλα και ξεκούραση......γυρνάω σπίτι και πραγματικά βγάζω ρίζες στο κρεβάτι.....ξυπνάω αργά τη νύχτα για τουαλέτα και όταν πήγα.......αντικρίζω κανονικότητα αίμα κόκκινο σε αρκετή ποσότητα....!!!!!!τον καλώ πανικόβλητη και μου λέει τα utrogestan απο 2 να τα κάνω 6 (3φορες τη μέρα απο 2 χάπια τη φορά) και να μη διανοηθώ να παω στο νοσοκομείο του γενικά να μη κουνηθώ καθόλου απο το κρεβάτι.......

 

 

 

Σήμερα όλη μέρα είχα καφέ μόνο και χάρηκα ότι κάτι γίνεται......αλλα τώρα που πήγα να σου πάλι το αίμα.........

 

 

 

Εχω τρελαθεί...είναι 5βδ και 5ημ και δε μπορώ να πιστέψω ότι απο τώρα εχω τόσο αρχή μη εξέλιξη με επισκέψεις σε εφημερίες, αίματα, δυσμορφία στη μήτρα και τόση πολύ στεναχώρια......εχω αρχίσει να πείθομαι ότι δεν είναι γραπτό αυτό το κουκούτσακι να το πάρω στην αγκαλιά μο....θέλω τουλάχιστον ένα σημάδι θετικό να βρω πάλι τη πίστη μου αλλα δεν έρχεται 😞😟😟😟😟😟😟😟😟😟

gLG9p2.png
Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι ξεκινησε και η δικη μου ιστορια με αιμα που ποτε σταματουσε ποτε ξεκινουσε μεχρι την 10 εβδομαδα καπου...τωρα το δικο μου κουκουτσδκι κοιμαται στο διπλανο δωματιο.και ομως μπορει να συμβει και σε σενα και να πανε ολα καλα.θελει ομως ξαπλες και ηρεμια οσο μπορεις

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι ξεκινησε και η δικη μου ιστορια με αιμα που ποτε σταματουσε ποτε ξεκινουσε μεχρι την 10 εβδομαδα καπου...τωρα το δικο μου κουκουτσδκι κοιμαται στο διπλανο δωματιο.και ομως μπορει να συμβει και σε σενα και να πανε ολα καλα.θελει ομως ξαπλες και ηρεμια οσο μπορεις

 

Σε ευχαριστώ πολύ και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!!!!!

τι να πω πια....υπομονή και ακινησία!!!!

Πέρασαν αρκετές ώρες που δεν είδα κανονικό....μόνο καφέ....ελπίζω να περάσει....

gLG9p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koukoutsaki εχε πίστη στο θεό κ στο μωράκι σου κ όλα θα πάνε καλά. Η ζωή έχει μεγάλες αντοχές!

 

Καλημέρα καλημέρα!!!! Πόσο δίκαιο έχεις και εσύ και όλοι όσοι μου τα λενε.....εχθές δεν άντεξα πήγα στο γιατρό......καιιιιιιιι.....το κουκουτσακι μου έγινε μεγάλο σαν Τρελομπαλακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και η καρδούλα του έκανε Τουκ Τουκ Τουκ Τουκ....δεν έχω ακούσει πιο όμορφο ήχο!!!!!!!!!ααααααχ δε ξέρω τι να πρωτονιωσω!!!!!.....η αποκόλληση είναι αρκετά μεγάλη έτσι όπως την είδα έμοιαζε με ένα μαύρο τόξο γύρω από το σάκο αλλά ο γιατρός μας παρατήρησε ότι έχει αρχίσει να επουλωνεται όμως θέλει ξάπλα και πολύ υπομονή....οι εκρισεις δεν σημαίνει ότι χειροτερεύει η κατάσταση αλλά ότι επουλωνεται και τώρα αποβάλει ο οργανισμός τα κομμάτια από την αποκόλληση που ήδη έγινε...να ηρεμήσω λοιπόν και όταν περάσει το 15ημερο της τεμπελιάς να πάω να με δει πάλι και τότε θα δούμε αν θα με αφήνει να πηγαίνω μέχρι το σαλόνι...χαλάλι όμως δε με νοιάζει αρκεί το κουκουτσακι μου να είναι καλά!!!!!!!!

gLG9p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Κουκουτσακι καλώσορισες στην παρέα μας και καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης εύχομαι!τεμπελιασε όσο μπορείς τώρα γιατί μετά μόνο χρονο για τουαλέτα θα έχεις...

Dirty μου τι κάνεις?αργησα να μπω κ να σου γράψω γιατί πέρασα μία εφιαλτική εβδομάδα..ο εμβρυολογος μας έβγαλε μεγάλη αυχενικη πτυχή(3, 8 ) κ αφού μας τρέλανε σχετικά με τα σύνδρομα κτλ μας είπε ότι μπορεί κ απλά να σημαίνει ένα μεγάλο παιδί.."θα περιμενουμε κ τα αίματα κ καλό είναι να κάνουμε κ λήψη τροφοβλαστη..."όπως καταλαβαίνεις έφυγα κ δεν ήξερα πού πατουσα κ που βρισκόμουν..εκλεγα 2μερες περιμενοντας να βγουν τα αίματα..Κ δόξα τον θεό παίρνοντας τα αίματα πήρα κ μια πρώτη ανάσα..αλλά αφού μου είχαν πει όλα αυτά κι αφού μου λέγαν ότι όλα αυτά είναι πιθανότητες κ όχι διάγνωση ,κάναμε κ την λήψη τροφοβλαστη γιατί είναι ή μόνη εξέταση που σου λέει αν έχει κάτι το μωρακι σου κ δεν μιλάει για πιθανότητες όπως οι υπέρηχοι κ τα αίματα.. κι εγώ πια όπως καταλαβαίνεις δεν μπορούσα να ησυχασω..παρέμεινα λοιπόν στο κρεβάτι για μία εβδομάδα μετά για να αποφεύγω πιθανον επιπλοκές και παίρνοντας κ τα πρώτα αποτελέσματα πήρα κι άλλη ανάσα..αυτή την φορά πιο σίγουρη..γιατι είναι απτο μωρό μου..τώρα περιμενουμε να βγει ο μοριακός κ ο κλασικός καρυότυπος..ο γυναικολόγος μου είναι σίγουρος ότι είναι όλα καλά αφού τα πρώτα αποτελέσματα του τροφοβλαστη ήταν καλα, αλλά εγώ μετραω πως κ πως τις ώρες κ τα λεπτα μέχρι να βγουν και τα πιο λεπτομερή..

Και αφού ηρεμησα κ σκεφτόμουν πιο καθαρά αναρωτήθηκα..αφού όλα αυτά (αλφα επιπέδου,βητα κτλ) μιλάνε μόνο για πιθανότητες κ δεν σου εγγυώνται τίποτα τελικά,αλλα το μόνο που σου λέει με σιγουριά εάν έχει κάτι το μωρακι σου,ειναι αυτές οι εξετάσεις(λήψη τροφοβλαστη-αμνιοπαρακεντηση)γιατι δεν τις βάζουν ως βασικές εξετάσεις,χωρις να σε τρελανουν πριν στις κάνουν??

Link to comment
Share on other sites

fkdim καταλαβαίνω απόλυτα την ανησυχία σου κ την αγωνία σου για την εξέταση. Φαντάζομαι τι πέρασες... Εγώ έκανα σήμερα την αυχενική κ πήγαν όλα καλά δοξα τω θεο!ειχα κ γω την αγωνία μου. Τώρα για την μέτρηση που αναφέρεις εχω διαβάσει για αρκετες περιπτώσεις που η υψηλη αυχενικη μέτρηση ήταν τελικά false alarm.Πέρα απο αυτο εχω προσωπικη εμπειρία απο φίλη οπου της εβγαλαν υψηλη αυχενική κ στις δυο εγκυμοσύνες της.Η κοπέλα δεν ήθελε να κάνει αμνιοκεντηση φοβούμενη το ρίσκο της αποβολής κ νομίζω κ καμία άλλη εξέταση... Η κοπέλα είχε αποφασίσει να κρατήσει τα μωράκια της ότι κ να γίνει.Τώρα έχει δυο υγειέστετα χαρούμενα παιδάκια!!!:P Σου ευχομαι να βγουν καλές κ οι τελευταιες λεπτομερεις εξετάσεις και να ηρεμήσετε.:wink: Για το ερώτημα που θέτεις ακούγεται πολύ λογικο κ θα ήθελα κ γω μια έγκυρη απάντηση απο κάποιον. Που θα παει θα μαθω καποια στιγμή όχι τίποτα άλλο άλλα το μυαλό (το δικο μου)πάει κ αλλού .Σε οικονομική επιχείρηση να το πω; δεν ξέρω! Νιώθουμε κ οι εγκυούλες πιστεύω τόσο ευάλωτες σε αυτή τη φάση της ζωής μας που θα κάνουμε όοοτι μας πουνε οτι χρειάζεται να γίνει. Αυτά τα νέα κατά τα άλλα εχω εξαντληθεί σωματικα απο τους εμετους κ τις ανακατουσουρες ...χάλια...:roll::?

Link to comment
Share on other sites

Κλημερα dirty μου!χαρηκα πολύ με τα νέα σου! Σας είπαν κ το φύλο του??καλά ακόμη δεν σου πέρασαν αυτά τα συμπτώματα?εγώ δόξα τον θεό δεν είχα καθόλου..το μονο που είχα ήταν φοβερή υπνλια...Κ αίσθημα κόπωσης..αλλά τώρα έφυγαν κι αυτά..λίγες καούρες έχω αλλά την παλευω ακόμη...κατά τα άλλα τα ίδια...ειμαστε σε αναμμένα καρφιά κ στην αναμονή..εγώ είμαι υπέρ αυτών των εξετάσεων..είναι ναι μεν πολλα λεφτά αλλά είναι τα μόνα μη πεταμενα πιστεύω..είναι οι μόνες που δεν δίνουν απλά ποσοστά αλλα πραγματική διάγνωση..ότι κάποιοι βέβαια μπορεί να το εκμεταλλεύονται αυτό είναι αλήθεια..αυτα!τα φιλιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα kfdim!.αχ είσαι τυχερούλα που δεν ειχες τέτοια συμπτώματα. Εγω εχω αυτά +την υπνηλία κ την κόπωση που ανέφερες:shock:. Και είμαι στην 13η εβδομάδα.. Πότε θα ηρεμήσω οεο;;:rolleyes: Στην εξέταση ειδαμε κ το φύλλο!αγοράκι τελικά! Και ξεκίνησα ήδη να βλέπω γαλάζια κ κιτρινάκια απο κει που το ματάκι μου μέχρι τωρα πήγαινε μόνο στα ροζουλιά κ τα φρουφρου...... Για τις εξετάσεις κι γω θα εκανα το κατι παραπάνω προκειμένου να σιγουρευτώ για κάποια πράγματα. Υπομονή κ καλά αποτελέσματα :) φιλιάαα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα dirty μου!τέλος καλό όλα καλά δόξα τον θεό! Πήραμε τα τελικά αποτελέσματα κ το αντρακι μας χαίρει άκρας υγείας! Δοξα τον θεό!τώρα πάμε για τον επόμενο υπερηχο 17-18 εβδομάδα κ μετά πρώτα ο θεός β επιπέδου στην 22-23.κ αι τώρα επιτέλους μπορω να το χαρώ κι εγώ κ να το γιορτασω!γιατί 15μερες τωρα με αυτά που μου ελεγαν πέρασα μία κόλαση..

Καλώσορισες στο club μας λοιπον αγορομανα κι εσύ! :wink: είναι ή χρονιά των αγοριων παιδί μου..3γνωστες μου,και οι 3ις αγόρια κι αυτες.. 14η εβδομάδα θα αρχίσουν να υποχωρουν τα συμπτώματα σου κ να φουσκώνει η κουκλιτσα σου σιγά σιγά..εγώ μπηκα στην 15 εβδομαδα τώρα κ κάθε μέρα την βλέπουμε κ μεγαλωνει όλο κ περισσότερο!φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μπράβο! Πολύ ωραία νέα! Το παρατηρησα κ γω ,το 16 κ 17 η χρονιά των αγοριών! Οχι τίποτα άλλο αλλά θα σκοτώνονται για τις νυφες αυριο μεθάυριο... Αχ θέε μου τι λέω σαν την γιαγιά μου ακούγομαι!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!για το μωρακι σου θα ακουστεις κ σαν την προ γιαγιά σου μην σου πω!εγω από την αρχή ειμαι υπερπροστατευτικη..αφού λέω όταν με το καλό γεννηθεί πως θα κάνω?!?!

Από την πρωτη μερα εκοψα τους καφέδες...το κινητό πια μακρυά μας όταν κοιμομαστε...άσε άσε...Κ είναι αρχή ακομη...πόσο εβδομάδων είσαι?έχει αρχίσει να φαίνεται ή κοιλιτσα σου?έμεινα έχει αρχίσει κ φαίνεται σιγά σιγά..!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!για το μωρακι σου θα ακουστεις κ σαν την προ γιαγιά σου μην σου πω!εγω από την αρχή ειμαι υπερπροστατευτικη..αφού λέω όταν με το καλό γεννηθεί πως θα κάνω?!?!

Από την πρωτη μερα εκοψα τους καφέδες...το κινητό πια μακρυά μας όταν κοιμομαστε...άσε άσε...Κ είναι αρχή ακομη...πόσο εβδομάδων είσαι?έχει αρχίσει να φαίνεται ή κοιλιτσα σου?έμεινα έχει αρχίσει κ φαίνεται σιγά σιγά..!

 

kalimera!!!

kali egkymosyni se oles mas!!!

re koritsia egw eimai 6 evdomadwn ka kati psila k idi exw koilitsa!

nomizoun oloi oti eimai triwn!

k prin den eixa katholou imoun plaka!

pou tha ftasei???? :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...