Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικοί σταθμοί σε Μαρούσι - Πεύκη - Ηράκλειο - Νέα Ιωνία


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Τα βλασταράκια μου θα πρέπει σε κανένα τρίμηνο να πάνε βρεφονηπιακό. Θα είναι τότε 16 - 17 μηνών.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζεται κάτι για τους σταθμούς που μου έχουν συστήσει ήδη καθώς και εάν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον στις περιοχές Ηράκλειο και Νέα Ιωνία που είναι η δουλειά της συζύγου, γιατί δεν ξέρω κανέναν εκεί να ρωτήσω.

Μου έχουν συστήσει μέχρι στιγμής:

- Μελωδίες Πλώρης (Μαρούσι)

- Μπόμπιρες (Μαρούσι)

- Ηλιοφέγγαρο (Πεύκη)

 

Στα κριτήρια που ψάχνω θέλω:

- Να είναι οικονομικοί όσο γίνεται (έχω ακούσει για 400 -450? το παιδί. Δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω τόσα λεφτά)

- Να έχουν όχημα.

- Να μπορούν να μείνουν ανοιχτοί μέχρι τις 6.

 

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε απάντηση και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα πάρε γνώμες και για το Λαμπετώ είναι στα όρια Ν. Ηράκλειού και μεταμόρφωσής αν μπορείς πήγαινε και μια βόλτα από εκεί. Θα σε καλύψει στα πάντα! :P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ράνια! Θα το κοιτάξω.

Ξέρεις μήπως τιμές και πότε κλείνουν?

 

 

Edit: Συμπληρώσανε για φέτος :(

Επεξεργάστηκαν by Pagio
Τηλεφωνική ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ράνια! Θα το κοιτάξω.

Ξέρεις μήπως τιμές και πότε κλείνουν?

 

 

Edit: Συμπληρώσανε για φέτος :(

 

Τώρα το είδα σου έστειλα και pm. Δεν πειράζει να τον έχεις στο μυαλό σου για του χρόνου!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα και είδα 3 σταθμούς:

 

- Μελωδίες Πλώρης (Μαρούσι)

- Μπόμπιρες (Μαρούσι)

- Ηλιοφέγγαρο (Πεύκη)

 

Ο πιο οικονομικός και καλός, και πιο κοντά στην φιλοσοφία ανατροφής μας είναι οι Μπόμπιρες και μάλλον εκεί θα τα πάμε τα δικά μας.

Οι Μελωδίες Πλώρης (330?) καλός, οικογενειακός, ζεστός, αλλά δεν μου άρεσε ο εξωτερικός χώρος και είναι λίγο πιεσμένο το ωράριο (ψάχνω σταθμό μέχρι τις 18:00)

Οι Μπόμπιρες ( www.bobires.gr )μας άρεσαν για την άνεση χώρου, την φιλοσοφία τους, και γενικά ήταν οργανωμένα καθαρά και τα παιδιά ασχολιόντουσαν με κάτι μέχρι να έρθουν οι γονείς τους. Πολύ συννενοήσιμοι και με μεγάλη κατανόηση. Έχει και δρομολόγιο με το σχολικό μέχρι τις 18:00.

Το Ηλιοφέγγαρο ήταν πανάκριβο (450? χωρις σχολικό) και το μεγάλο μείον η έλλειψη σχολικού. Οι χώροι δεν με ενθουσίασαν, τα παιδιά περίμεναν στο σαλόνι να έρθουν οι γονείς τους χωρίς να κάνουν κάτι, αλλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η διευθύντρια με τον τρόπο που μας μίλησε και την κατάρτισή της.

 

Για περισσότερες πληροφορίες ρωτήστε ότι θέλετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Εξαιρετικός Βρεφονηπιακός Σταθμός "Οι Μικροί Εξερευνητές" στο Ν. Ηράκλειο. Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι με τον επαγγελματισμό αλλά και την ανθρωπιά τους!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...