Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν εχετε παραγγείλει πρόσφατα από το frangancex;κάποιες σελίδες πιο πίσω κπ κοπέλα έγραψε πως είχε παραγγείλει και της ήρθαν αμέσως και με κούριερ.Τελωνείο έχει πληρώσει καμιά σας; Νομίζω πως η female εγραψε και για εκπτωτικό κουπόνι;

Αντ'αυτού να προτιμήσω λέτε το strawberry.net?

 

Πλήρωσα μόνο 3 Ευρώ κατά την παραλαβή στον ΕΛΤΑ. Κουπόνι μου έστειλαν ένα με την απραγγελια μου αλλά δεν το κρατάω μαζί μου σήμερα. Αν σε ενδιαφέρει θα κοιτάξω στο e-mail μου αν βρω κάτι άλλιώς στο δίνω αύριο που θα το κρατάω μαζί μου.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειμαι μια ηλιθια το ξερω! δε βγαζω ακρη!

 

θελω να ψωνισω καποια δωρακια

για νεογεννητο κοριτσακι

νεογεννητο αγορακι

και κοριτσακι 4 χρονω

 

δεν ξερω πως ψαχνουν, πως βλεπω αν ερχονται ελλαδα, ποσο ειναι τα μεταφορικα, ποιοι εχουν μεταφορικα και ποιοι οχι, και τι κανω αν βγαζει πωλητη ιδιωτη

 

μπορει καποια να μου πει ωστε το ψαξιμο που κανω να μην ειναι αδικως

 

βρηκα πχ κατι ωραια στο αμαζον αγγλιας αλλα τα πιο πολλα ειναι απο πωλητες

Link to comment
Share on other sites

Ιριδούλα, δεν είναι ελάττωμα, δεν το θεωρώ ελάττωμα, αν δηλαδή η κοπέλα τα παίρνει με αυτό το ελάττωμα, τέτοια να βρίσκει να παίρνει, να παίρνουμε και εμείς !!! Λέω ότι ίσως έγινε κάποιο λάθος με το εργοστάσιο (προβληματική παρτίδα ?) και τα έβγαλαν εκτός αγοράς και έτσι τα βρήκε η ΛΙΣΑ και μας τα δίνει τώρα.

 

Από περιέργεια ρωτάω, αν το έχει παρατηρήσει και κάποια άλλη.

 

Παρεμπιπτόντως, κοίταξα την χρέωση του ταχυδρομείου για τα δύο ζευγάρια πέδιλα που μου έστειλε και ήταν 5,36 λίρες. Αυτά για αυτούς που χρεώνουν τρελά μεταφορικά από το ebay !!!!:wink:

 

βρε καταλαβα τι λες, αλλα ελλατωματικη παρτιδα σε οοοολα τα σχεδια? δεν ειναι οτι εχει ενα και δυο.....

δε μου ειπες, τα αλλα τα αγορασμενα απο ελλαδα τι γραφουν απο κατω αντι για garvalin? θα με φαει η περιεργια μεχρι να παω σπιτι λεμε!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε καταλαβα τι λες, αλλα ελλατωματικη παρτιδα σε οοοολα τα σχεδια? δεν ειναι οτι εχει ενα και δυο.....

δε μου ειπες, τα αλλα τα αγορασμενα απο ελλαδα τι γραφουν απο κατω αντι για garvalin? θα με φαει η περιεργια μεχρι να παω σπιτι λεμε!!!!!!!!!!

 

εγω αγορασα ενα ζευγαρι απο αλλο eshop της Αγγλιας σε τιμη 29? και γραφουν απο κατω Αγκαθα ντε τετοια..........κ.λ.π. κ.λ.π

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Ημέρες παραλαβών! Χθες παρέλαβα από parapharmacie (καλά πιο μεγάλη χαρά έκανα με τα δειγματάκια παρά με τα προιόντα που πήρα), τα dorothyperkins (άψογα, άπαιχτα) και σήμερα από gymboree ( Ι love love you), wallis (δεν άνοιξα ακόμη) και e-bay. Αααα και από άμαζον καλέ, το ξέχασα αυτό!

Καλημέρα σας:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια από το bimbomarket έχουν ψωνίσει πολλές κοπέλες εδώ μέσα και είνα αξιόπιστο και ασφαλές.

Εγώ είχα πάρει από εκεί σύστημα καρότσι chicco, παρκοκρέβατο και αλλαξιέρα της brevi και ριλάξ fisher price. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά δεν ξαναψώνισα γιατί αυτά τα πράγματα μια φορά τα παίρνει κανείς.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε καταλαβα τι λες, αλλα ελλατωματικη παρτιδα σε οοοολα τα σχεδια? δεν ειναι οτι εχει ενα και δυο.....

δε μου ειπες, τα αλλα τα αγορασμενα απο ελλαδα τι γραφουν απο κατω αντι για garvalin? θα με φαει η περιεργια μεχρι να παω σπιτι λεμε!!!!!!!!!!

 

AGATHA RUIZ DE LA PRADA !!!

 

Γι αυτό ρωτάω αν είναι έτσι και τα δικά σας.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μια ηλιθια το ξερω! δε βγαζω ακρη!

 

θελω να ψωνισω καποια δωρακια

για νεογεννητο κοριτσακι

νεογεννητο αγορακι

και κοριτσακι 4 χρονω

 

δεν ξερω πως ψαχνουν, πως βλεπω αν ερχονται ελλαδα, ποσο ειναι τα μεταφορικα, ποιοι εχουν μεταφορικα και ποιοι οχι, και τι κανω αν βγαζει πωλητη ιδιωτη

 

μπορει καποια να μου πει ωστε το ψαξιμο που κανω να μην ειναι αδικως

 

βρηκα πχ κατι ωραια στο αμαζον αγγλιας αλλα τα πιο πολλα ειναι απο πωλητες

Πες τι περίπου σκέφτεσαι για το κάθε παιδί και τι ποσό διαθέτεις, να σκεφτούμε όλες μαζί.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να με βοηθησετε θελω να παρω απο το ebay καποια πραγματα αλλα απο τον ιδιο αγοραστη πως μπορω να μου τα στειλει ολα μαζι σε ενα δεμα και μια φορα μεταφορικα;θα του στειλω μαιλ και θα μου πει;για βοηθηστε!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Πες τι περίπου σκέφτεσαι για το κάθε παιδί και τι ποσό διαθέτεις, να σκεφτούμε όλες μαζί.

 

κατι φορεματακια ειδα κατι πιπιλες και κατι σαλιαριτσες χιουμοριστικες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτόν τον πωλήτή τον έχω σταμπάρει μήνες κι εγώ.

Έχει πράγματι φοβερά κομμάτια.

Πως έκανες transaction εκτός ebay?

Δεν είναι παράνομο και για τους δυό σας?

είναι δεν είναι, τί να πω? μπορεί να έχεις δίκιο. απλά μου έκανε καλύτερη τιμή και μου έδωσε οδηγίες πως να κάνω την πληρωμή μέσω paypal. φαίνεται δηλαδή εκεί πληρωμή (ως gift) αλλά όχι στο e-bay.....

 

Καλησπέρα και Χριστός Ανέστη!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν εχετε παραγγείλει πρόσφατα από το frangancex;κάποιες σελίδες πιο πίσω κπ κοπέλα έγραψε πως είχε παραγγείλει και της ήρθαν αμέσως και με κούριερ.Τελωνείο έχει πληρώσει καμιά σας; Νομίζω πως η female εγραψε και για εκπτωτικό κουπόνι;

Αντ'αυτού να προτιμήσω λέτε το strawberry.net?

aaxxx και ενώ έλεγα ποτέ ξανά fragrancex, με τέτοιες τιμές παρήγγειλα πάλι σήμερα και ο Θεός βοηθός!

περίμενα από τον Νοέμβριο κάτι, μετά από πολλά ξεχ...... και πολλά ΄"περίμενε¨" τελικά τον Μάρτιο μου απάντησαν ότι γύρισε πίσω το δέμα μου και μου έκαναν refund, για αυτό και το τόλμησα τελικά.....

 

Εγώ βαζω πχ girls clothing γενικά

με πετάει τα χιλια μυρια αποτελέσματα

εκει μετά ξεδιαλύνω πια στελνονται ελλαδα κ με πευπαλ

και βουαλά

εχεις απειρα αποτελέσματα με την αριστερη μπάρα να στα ξεχωριζει σε φουστες φορεματα κτλπ

απο κατω ηλικιες και μάρκες!!

 

συνήθως χαζευω τις δημοπρασιες τι ληγει εκεινη τη στιγμή και αν βρω κατι το χτυπαω!!

και εγώ ακριβώς έτσι κοριτσάκι! λες να κονταροχτυπηθούμε κάποια στιγμή?? αν και η δικά σου είναι πιο μικρή εάν θυμάμαι καλα......

 

 

ρε κοριτσια,θελω να παρω κατ απ το σειτ αυτο.εχω παρει και αλλα πραγματα απο εκει.αλλα μεσω γερμανια.μου τα εφερναν οι φιλοι μου...

τωρα θελω να μου τ στηλουν εδω ελλαδα...ενα καθησμα για τ αυτοκινητο για τον γιο μου..αν και γραφei οτι στελνουν εδω...στο τελοσ τησ παραγγελειας,μου βγαζει,οτι δεν το στελνουν ελλαδα,γιατι λεει,οτι ειναι ογκωδεις!!1:confused:

εντύπωση μου κάνει, τί πάθανε αυτοί? εγώ και τα 2 καθισματάκια μου τα πήρα από εκεί και μου τα έστειλαν κανονικά με courier (και την γνωστή χρέωση 15 ευρώ)

μπας και μας έβαλαν "μνημόνιο" και αυτοί???:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να με βοηθησετε θελω να παρω απο το ebay καποια πραγματα αλλα απο τον ιδιο αγοραστη πως μπορω να μου τα στειλει ολα μαζι σε ενα δεμα και μια φορα μεταφορικα;θα του στειλω μαιλ και θα μου πει;για βοηθηστε!

 

ναι ακριβώς, πριν τα κάνεις buy θα του στείλεις e-mail ρωτώντας τον total χρέωση, μαζί με τα μεταφορικά για όλα

αφού συμφωνήσετε θα τα αγοράσεις όλα, αλλά δεν θα πληρώσεις εάν δεν σου στείλει τελική χρέωση και συμφωνείς

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβώς, πριν τα κάνεις buy θα του στείλεις e-mail ρωτώντας τον total χρέωση, μαζί με τα μεταφορικά για όλα

αφού συμφωνήσετε θα τα αγοράσεις όλα, αλλά δεν θα πληρώσεις εάν δεν σου στείλει τελική χρέωση και συμφωνείς

οκ σ'ευχαριστω πολυ!!!

και μετα θα τα πληρωσω κανονικα με paypal;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004SY49LU/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=A30OEE6UBP6NN0

 

 

πχ αυτο!!!!!!!!!τι μεταφορικα, ποιον πρεπει να ειδοποιησω ποιος ειναι ο πωλητης!!!

 

πωλητής είναι αυτός που λέει Dispatched and sold by........

και τα μεταφορικά στα δείχνει πάνω δεξιά, μέσα στο γαλάζιο κουτάκι, 2,95 λίρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ σ'ευχαριστω πολυ!!!

και μετα θα τα πληρωσω κανονικα με paypal;

 

ναι, κανονικά! πριν την τελική πληρωμή, θα ζητήσεις REQUEST TOTAL FROM SELLER οπότε αυτός οφείλει να σου στείλει το ποσό που συμφωνήσατε για να πληρώσεις

Link to comment
Share on other sites

πωλητής είναι αυτός που λέει Dispatched and sold by........

και τα μεταφορικά στα δείχνει πάνω δεξιά, μέσα στο γαλάζιο κουτάκι, 2,95 λίρες

 

Τα μεταφορικά αυτά νομίζω ισχύουν για Αγγλία μόνο ή κάνω λάθος?

Καλημέρα βρε ΚΑΡΔΙΑ:P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά αυτά νομίζω ισχύουν για Αγγλία μόνο ή κάνω λάθος?

Καλημέρα βρε ΚΑΡΔΙΑ:P

 

καλημέρα!!

όχι, για Ελλάδα είναι.......κάνω λάθος? προχώρησα λίγο την "παραγγελία" και δεν μου τα άλλαξε........

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

όχι, για Ελλάδα είναι.......κάνω λάθος? προχώρησα λίγο την "παραγγελία" και δεν μου τα άλλαξε........

 

Aν φτάσεις μέχρι το τέλος θα δεις πως τα μεταφορικά τα αλλάζει σε 8 λίρες. Την αλλαγή την παίρνει την ώρα που του δίνεις εντολή σε ποια διεύθυνση θα γίνουν dispatched.

Το έχω τσεκάρει πολλές φορές με πωλητές του άμαζον. Τα μεταφορικά που αναφέρουν είναι μάλλον για UK μόνο.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aν φτάσεις μέχρι το τέλος θα δεις πως τα μεταφορικά τα αλλάζει σε 8 λίρες. Την αλλαγή την παίρνει την ώρα που του δίνεις εντολή σε ποια διεύθυνση θα γίνουν dispatched.

Το έχω τσεκάρει πολλές φορές με πωλητές του άμαζον. Τα μεταφορικά που αναφέρουν είναι μάλλον για UK μόνο.

 

έχεις απόλυτο δίκιο!!

δεν το είχα προχωρήσει τόοοσο πολύ

ζητώ ταπεινά συγνώμη..........:rolleyes::P:p

Link to comment
Share on other sites

ναι, κανονικά! πριν την τελική πληρωμή, θα ζητήσεις REQUEST TOTAL FROM SELLER οπότε αυτός οφείλει να σου στείλει το ποσό που συμφωνήσατε για να πληρώσεις

σ'ευχαριστω παρα πολυ!!!!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ στεναχωρημένη:cry::cry::cry:, το πολύτιμο στεγνωτήριο μου:cry::cry::cry:,

 

http://www.skroutz.gr/s/96191/Whirlpool-AWZ-760.html

 

που εδώ και 2,5 χρόνια με είχε γλυτώσει από το σίδερο που το μισώ (σιδέρωνα κάνα 2ωρο τον μήνα ΜΟΝΟ!!!) χάλασε:evil: και δεν συμφέρει να το φτιάξω, μόνο τα υλικά (πλακέτα και αντίσταση) πάνε 250 ευρώ. Δεν το φτιάχνω .... δεν αξίζει.

 

Τι προτείνετε ? Εσείς, αν έχετε, ποιό έχετε ? Είστε ευχαριστημένες ? Θέλω να βγάζει τα ρούχα έτοιμα για ντουλάπα ως επί το πλείστον - είπαμε ξέμαθα, μόνο 2 ώρες τον μήνα σίδερο -, άντε και καμμιά ψιλή τσαλάκα δεν την καλοβλέπω κιόλας :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Πείτε μωρέ...........

 

καλησπέρα σε όλες τις κοριτσοχάκερ που μας άνοιξαν τα μάτια.....:lol:

εγώ έχω το siemens μονο στεγνωτήριο και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

μην τα λυπηθείς τα χρήματα στο στεγνωτήριο γιατί απο ότι κατάλαβα η διαφορά δεν είναι μόνο στο στέγνωμα αλλά και στο ρεύμα που καταναλώνουν. Εχει διάφορα προγράμματα. εάν θέλεις καποια άλλη πληροφορία στην διάθεση σου

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...