Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλημερα!!!

καμια ιδεα για πολυθρονιτσα για τον μικρο?

ειδα μια στα imaginarium αλλα λεει ειναι φουσκωτη και νομιζω δεν θα ειναι καλη...

μετα εχει το "αυγο" στα ικεα αλλα αυτο εχει σκληρο καθισμα και πλατη...

σκεφτομουν κατι σε πιο μαλακο....

εχει καμια να μου προτεινει κατι???

δεν θελω πουφ γιατι θελω να εχει και πλατη...

 

Πασχαλίτσα εγώ πήρα αυτή

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004HD4VXS/ref=oss_product

αλλά δεν την συστήνω. Είναι φουσκωτή και δεν είναι σταθερή. Ο μικρός κάθεται βέβαια αλλά γέρνει προς την μια ή την άλλη μεριά.

 

Μην πάρεις φουσκωτή, κακή επιλογή. Μια φίλη μου πήρε στα παιδιά μου τα Χριστούγεννα αυτές

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00361F3WA/ref=oss_product

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002CZQ1L8/ref=oss_product

 

και τις σκίσανε σε ένα μήνα. Χαράμι πήγαν.

 

Εγω της εχω παρει δυο πολυθρονες απο τζάμπο, μια ντορα και μια ροζ , μια για της γιαγιας το σπιτι και μια για εμας....ασε ασε , εκεινες με το αφρολεξ, κανουν 20ευρω . Ειναι σταθερες γιατι το αφρολεξ του ειναι σκληρο σχετικα. Α και ανοιγει ξεδιπλωνει το καθισμα της πολυθρονας και μπορει να χαζοξαπλωσει εκει το παιδακι.

 

Είχαμε μια ΝΤΟΡΑ με αφρολέξ από το τζάμπο, γύρω στα 30 ευρώ την είχε πάρει ο συζυγάτος μου. Ανοίξανε το φερμουάρ και έβρισκα το αφρολέξ σε τεύχη γύρω γύρω στο σπίτι. Νευράκια τσαταλάκια. Αφού εν τέλει την μάδησαν πολύ, την φούνταρα και μετά πήρε η φίλη μου τις φουσκωτές που έσκασαν και τώρα είμαστε πολύ ήσυχοι που δεν έχουμε τίποτα....:lol:

 

Ίσως πρέπει να δω στο ΙΚΕΑ, έχει κάτι πλαστικά καρεκλάκια που υποθέτω ότι θα αντέχουν την σκληρή χρήση που τους κάνουν τα παιδιά μου:-), λέω να τους βάλω και κανένα μαξιλαράκι....

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν δεν ξανα μπιντάρει καποιος αλλος και μεινει εκει εσυ θα το παρεις στα 17,66 αλλα...αν καποιος τελευταια στιγμή μπιντάρει πχ 21λιρες εσυ αυτοματα μπαινεις εκτος και θα πρεπει να ξανα βαλεις ποσο ....

 

Αν παλι κανεις αλλος δεν ασχοληθει....χλωμο ως και απιθανο τοτε θα ειναι δικο σου στα 17,66ευρω

 

Συμβουλη

Αν το θες πααααρα πολύ , κανε λογκ ιν στο εμπευ , πηγαινε βρες το προιον αυτο

βαλε στο παραθυρακι σου τα ευρω/λιρες που εισαι διατεθιμένη να δωσεις , που και που κανε ενα ριφρες την σελιδα αυτη και στο τελευταιο λεπτο να εισαι ετοιμοπολεμη χε χε εγω συνήθως χτυπαω τωρα πια αφου επαθα και εμαθα στα 30sec ή και στα 20sec ,Μεχρι στιγμης εχω χασει δυο μονο ....

 

Και τί ποσό βάζεις τελευταία στιγμή; Αφού αυτό που είσαι διατεθημένη να δώσεις το έχεις ήδη βάλει...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Και τί ποσό βάζεις τελευταία στιγμή; Αφού αυτό που είσαι διατεθημένη να δώσεις το έχεις ήδη βάλει...

Εννοειτα οτι δεν πονταρεις απο την αρχη για να μην ανεβασεις την τιμη. Παρακολουθεις τη δημοπρασια και τελευταια στιγμη βαζεις αυτο το ποσο που εισαι διατιθιμενη να δωσεις για το προιον. Εαν εισαι τυχερη και δεν εχει δωσει αλλος κατιτις παραπανω ειναι δικο σου:):)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 20 αλλά φαίνεται ως υψηλότερη τιμή το 17,66 και δίπλα το όνομά μου. Αυτό σημαίνει πως όταν τελειώσει η δημοπρασία και ως τότε δεν βάλει κανείς άλλο ποσό θα το πάρω εγώ με 20 ή με 17,66;

καλο ειναι να βαζεις τη μεγιστη τιμη που θες να το αγορασεις κανα λεπτο ή και λιγοτερο πριν τελειωσει η δημοπρασια τοθυλαχιστον εγω αυτο κανω και σχεδον παντα τα εχω παρει πηρα το αντιλιακο της badger απο αυτον http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400137603019&ssPageName=STRK:MEWNX:IT και το εστειλε με ups σε 2 μερες το ειχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τσαντα αλλαξιερα πηρα αυτην http://www.amazon.co.uk/Graco-Sporty-Baby-Changing-Orbit/dp/B0033D0GSM/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1302970784&sr=8-5 ουσιαστικα οχι για τσαντα αλλαξιερα αλλα φευγαμε ταξιδι και ηθελα κατι για πιατακια κουταλακια θηλαστρα μπουκαλια αποστειρωτες μουλτι κλπ.λοιπον χωραει μεχρι και τον μπεμπη μεσα ειναι τεραστια με πολλες πολλες θηκες

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να βαζεις τη μεγιστη τιμη που θες να το αγορασεις κανα λεπτο ή και λιγοτερο πριν τελειωσει η δημοπρασια τοθυλαχιστον εγω αυτο κανω και σχεδον παντα τα εχω παρει πηρα το αντιλιακο της badger απο αυτον http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400137603019&ssPageName=STRK:MEWNX:IT και το εστειλε με ups σε 2 μερες το ειχα

 

Α...

Αν το θες πααααρα πολύ , κανε λογκ ιν στο εμπευ , πηγαινε βρες το προιον αυτο

βαλε στο παραθυρακι σου τα ευρω/λιρες που εισαι διατεθιμένη να δωσεις , που και που κανε ενα ριφρες την σελιδα αυτη και στο τελευταιο λεπτο να εισαι ετοιμοπολεμη χε χε εγω συνήθως χτυπαω τωρα πια αφου επαθα και εμαθα στα 30sec ή και στα 20sec ,Μεχρι στιγμης εχω χασει δυο μονο ....

 

Aν καποιος εχει εμπειρια και ασχολειται δυστυχως θα σας παρει τη δημοπρασια σε τοσο πολυ χρονο που του μενει.

Ταμαρακι εχεις ανοικτες δυο καρτελες με το ιδιο πραγμα που σ'ενδιαφερει. Στη μια βαζεις το ποσο που υπολογιζεις στο περιπου οτι μπορεις να διαθεσεις γυρω στα 20-30 δευτερολεπτα πριν το τελος και σου εμφανιζει το ποσο και το κουμπι confirm. Στην αλλη βλεπεις δευτερολεπτα.

Οταν φτασει στα 11 και κατω γυρνας στην προηγουμενη καρτελα και πατας confirm και αστους να ψαχνουν απο που τους ηρθε!!! :lol::lol::lol::lol:

Δεν εχασα ΠΟΤΕ δημοπρασια ετσι, εκτος αν καποιος ειχε βαλει εξ'αρχης μεγαλυτερο ποσο απο οσα θα μπορουσα να διαθεσω οποτε την ειχα χαμενη τη δημοπρασια ετσι κι'αλλιως.

Οπως λεει και το ψευδωνυμό μου Good luck! :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες, μήπως έχει αγοράσει καμία all stars από amazon?Έλεγα να εκμεταλλευτώ την έκπτωση των 10GBP,αλλά εκτός από birkenstock και all stars δε βρίσκω κάτι που να χρειάζομαι άμεσα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Aν καποιος εχει εμπειρια και ασχολειται δυστυχως θα σας παρει τη δημοπρασια σε τοσο πολυ χρονο που του μενει.

Ταμαρακι εχεις ανοικτες δυο καρτελες με το ιδιο πραγμα που σ'ενδιαφερει. Στη μια βαζεις το ποσο που υπολογιζεις στο περιπου οτι μπορεις να διαθεσεις γυρω στα 20-30 δευτερολεπτα πριν το τελος και σου εμφανιζει το ποσο και το κουμπι confirm. Στην αλλη βλεπεις δευτερολεπτα.

Οταν φτασει στα 11 και κατω γυρνας στην προηγουμενη καρτελα και πατας confirm και αστους να ψαχνουν απο που τους ηρθε!!! :lol::lol::lol::lol:

Δεν εχασα ΠΟΤΕ δημοπρασια ετσι, εκτος αν καποιος ειχε βαλει εξ'αρχης μεγαλυτερο ποσο απο οσα θα μπορουσα να διαθεσω οποτε την ειχα χαμενη τη δημοπρασια ετσι κι'αλλιως.

Οπως λεει και το ψευδωνυμό μου Good luck! :D

 

Έξυπνο! Αλλά πέρα από practise αυτό προϋποθέτει να είσαι εκεί μέχρι τελευταία στιγμή...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Έξυπνο! Αλλά πέρα από practise αυτό προϋποθέτει να είσαι εκεί μέχρι τελευταία στιγμή...

 

Προφανως! :(

Υπαρχουν και διαφορα αλλα οπως το auctionstealer κλπ που το κανουν για σενα αλλα πληρωνεις. Παλια το χρησιμοποιουσα 2 φορες το μηνα που ηταν δωρεαν αλλα τωρα ζηταει τους κωδικους σου και δεν το ξαναεμπιστευτηκα.

Κοιτα, αν κατι μ'ενδιαφερει πραγματικα πολυ εχω εκπαιδευσει και αλλο κοσμο σε περιπτωση που πρεπει να λειψω. :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν καποιος εχει εμπειρια και ασχολειται δυστυχως θα σας παρει τη δημοπρασια σε τοσο πολυ χρονο που του μενει.

Ταμαρακι εχεις ανοικτες δυο καρτελες με το ιδιο πραγμα που σ'ενδιαφερει. Στη μια βαζεις το ποσο που υπολογιζεις στο περιπου οτι μπορεις να διαθεσεις γυρω στα 20-30 δευτερολεπτα πριν το τελος και σου εμφανιζει το ποσο και το κουμπι confirm. Στην αλλη βλεπεις δευτερολεπτα.

Οταν φτασει στα 11 και κατω γυρνας στην προηγουμενη καρτελα και πατας confirm και αστους να ψαχνουν απο που τους ηρθε!!! :lol::lol::lol::lol:

Δεν εχασα ΠΟΤΕ δημοπρασια ετσι, εκτος αν καποιος ειχε βαλει εξ'αρχης μεγαλυτερο ποσο απο οσα θα μπορουσα να διαθεσω οποτε την ειχα χαμενη τη δημοπρασια ετσι κι'αλλιως.

Οπως λεει και το ψευδωνυμό μου Good luck! :D

 

Τι καλή τύχη βρε ? Δεν αλλάζεις το νικ σου σε 'ΝΟΝΟΣ' π.χ. ? Χι χι χι χι

 

Προφανως! :(

Υπαρχουν και διαφορα αλλα οπως το auctionstealer κλπ που το κανουν για σενα αλλα πληρωνεις. Παλια το χρησιμοποιουσα 2 φορες το μηνα που ηταν δωρεαν αλλα τωρα ζηταει τους κωδικους σου και δεν το ξαναεμπιστευτηκα.

Κοιτα, αν κατι μ'ενδιαφερει πραγματικα πολυ εχω εκπαιδευσει και αλλο κοσμο σε περιπτωση που πρεπει να λειψω. :oops:

 

Αυτό με την εκπαίδευση μου αρέσει :lol::lol::lol:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Τι καλή τύχη βρε ? Δεν αλλάζεις το νικ σου σε 'ΝΟΝΟΣ' π.χ. ? Χι χι χι χι

 

 

 

Αυτό με την εκπαίδευση μου αρέσει :lol::lol::lol:

 

Με παρεξηγησες!!!

Δικιο εχουν που λενε "Καλλιο να σου βγει το ματι... " :lol::lol::lol::lol:

 

(κι'ο αντρας μου ετσι με λεει. Ο μαφιοζος του ebay! :oops::oops::oops: )

Link to comment
Share on other sites

Όπα, αυτό με ενδιαφέρει. Πώς βλέπουμε τα στοιχεία στην κάρτα μας? Φαντάζομαι από τον λογαριασμό ε? Σου έβγαζε το πέιπαλ μήνυμα του στυλ 'to process your transaction Littlewoods require your billing address?' Εφιάλτης μου έχει γίνει αυτό το ποίημα. Αύριο θα το ελέγξω μπας και αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί στην 1η παραγγελία μου δεν είχα θέμα, μετά το θυμήθηκαν? Εσύ έχεις ξαναπαραγγείλει με επιτυχία από αυτούς?

 

 

Δεν ειχα ξαναπαραγγελει κ τελικα παρηγγειλα μεσω δυο κοριτσιων οι οποιες παρηγγειλαν με τη πρωτη. Ενας φιλος μου μου είπε να μι΄λησω με την τραπεζα. η τραπεζα είχε αποθηκευσει το όνομα ως barbara και εγω στο littlewoods ειχα εγγραφει ως varvara. Τα littewoods μουε έιπαν ότι πρεπει να προσεξω α) το ip address (δηλ. η διευθυνση υπολογιστη) να είναι αυτη της χωρας απο όπου παραγγελνω και β) η καρτα που πληρωνω ή ο λογαριασμος παυπαλ, και τα στοιχεια μου να συμπιπτουν με αυτα που εχω δωσει σε αυτους. αλλιως φοβουνται μηπως έχει γίνει κλοπη καρτας και δεν δεχονται τα στοιχεια μας. ελπιζω αυτο να ηταν το προβλημ.α στο μελλον θα ξαναδοκιμασω να παραγγειλω. να ξερεις ότι στη σελιδα τους στα contact εχουν να κανεις chat με υπαλληλο τους κ ειναι πολυ εξυπηρετικοι. επίσης δεχονται κ τηλεφωνικες παραγγελίες. κρατα και αυτοςυ τους δυο κωδικούς

 

XV 699 εχεις έκπτωση 10%

XV986 για δωρεάν αποστολή.

ενα χρησιμοποεις αναλογα στο τι σε συμφερει. εμεις που παραγγειλαμε 2-3 άτομα μαζι γλυτωσαμε με το κωδικο γυρω στα 23 ευρω.

τοςυ κωδικους τους δεχονται κ τηλεφωνικα μου ειπαν

good luck

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επειδη χρησημοποιησα gymbucks που μου εδωσε αλλη κοπελα (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΡΙΑ) εχω διαθεσημα τα δικα μου (-25$) εαν καποια τα χρειαζεται ας μου στειλει πμ. μεχρι αυριο για αγορες απο gymboree!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επειδη χρησημοποιησα gymbucks που μου εδωσε αλλη κοπελα (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΡΙΑ) εχω διαθεσημα τα δικα μου (-25$) εαν καποια τα χρειαζεται ας μου στειλει πμ. μεχρι αυριο για αγορες απο gymboree!

Δηλαδή τελικά δεν είναι προσωπικά τα gymbucks?

Μπορούμε να χρησιμοποιούμε και άλλων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!τι κανετε?προτεινετε μου μια τσαντα-αλλαξιερα ρε κοριτσια!ξεκινησαμε φαγητο και χρειαζομαι πολλες θηκες!

Εμείς έχουμε αυτήν http://www.das-tropenhaus.de/Laessig-Wickeltasche-Messenger-Bag-Butterfly-ocean-beige που μας έχει βολέψει πάρα πολύ. Χωράει πολύ πράγμα μέσα, αλλά ταιριάζει και πολύ στο δικό μου το στυλ. Αν είσαι λίγο πιο σπορ, στην προτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

ta gymbacks μεχρι και στο ebay τα πουλανε

 

να ρωτησω παλι για τελωνειο κατι???? ποσο μπορουν να μας χρεωσουνε για αγορα πχ 100 ευρω????? ρε αγχος να πλησιασω αυτη την ηπειρο!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ta gymbacks μεχρι και στο ebay τα πουλανε

 

να ρωτησω παλι για τελωνειο κατι???? ποσο μπορουν να μας χρεωσουνε για αγορα πχ 100 ευρω????? ρε αγχος να πλησιασω αυτη την ηπειρο!!!!!

 

 

το 50αρικο να το εχεις σιγουρο.ειχε στειλει δωρο ο θειος μου στον ξαδερφο μου ενα εργαλειο για τα μελισσια του και το εκτελωνισαν 95 ευρω :shock::shock::shock::shock:και φαντασου οτι δουλευω αεροδρομιο και ειχα και γνωστο :lol:

 

γενικα οτι θελουν κανουν.......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Έχουμε καμιά εορταζόμενη να ευχηθούμε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ;

 

Λοιπόν χθες τελικά το πήρα το μπλουζάκι με 17.66 λίρες. Προφανώς δεν υπήρχε άλλη μεγαλύτερη προσφορά. Τώρα που έμαθα τα κόλπα θα περάσω και στις δημοπρασίες :lol:

 

Ερώτηση: Το ποσό που αιτήθηκε ο πωλητής να μου επιστρέψει επειδή δεν παρέλαβα τα φορμάκια θα κατατεθεί μέσω paypall στο λογαριασμό μου στην Πειραιώ; χωρίς να χρειαστεί να κάνω τίποτα εγώ, σωστά; Ρωτάω γιατί ακόμα δεν είδα την επιστροφή στις κινήσεις του λογαριασμού...

 

 

Και πάλι ΚΑΛΗΜΕΡΑ :-P

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

 

Ταμαράκι, δες στον λογαριασμό σου στο πειπαλ. Στην Πειραιώς, βλέπω συνήθως τις επιστροφές μέσα στην κάρτα, μετά από 2-3 ημέρες. Την πρώτη φορά, στο πειπαλ στις 14 στην κάρτα στις 17 Μάρτη και την δεύτερη στο πειπαλ στις 6 στην κάρτα στις 8 Απρίλη.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τελικά δεν είναι προσωπικά τα gymbucks?

Μπορούμε να χρησιμοποιούμε και άλλων?

Το συστημα τους τα δεχτηκε κανονικα δεν υπαρχει θεμα νομιζω!!!

Παντως τους κωδικους τους εστειλα σε μια κοπελα που τους ζητησε;)

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα σε ολες.

πειτε μου εσεισ που φρεσκο παραλαβατε τα huggies.. εχει χαλασει καμια κοπελα το αρωμα τους?

ολες ικανοποιημένες???(απο το αρωμα)

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...