Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ποια η διαφορα μεταξυ gymbacks & gymboree award???

η σελιδα λεει παρε 25 για αγορες 50

πως? αφου αγορασεις στα στελνουν στο τιμολογιο?

και τα 2α λεει ενα ποντο για καθε δολλαριο αγορας

 

αν αγορασω πχ 50 , εννοουν θα μου ερθουν 2 25αρια που θα με καλυψουν για αγορες μεχρι 100 δολλαρια?

καλα τα εχω καταλαβει?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα, εδω και καιρο ψαχνω αυτο

http://www.mothercare.com/Maxi-Cosi-Rodi-Air-Protect-Seat/dp/B004HYZHVC?ie=UTF8&ref=sr_1_14&nodeId=118864031&sr=1-14&qid=1302774871&pf_rd_r=1JJ2SRCFE18C6QFW0AZM&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=118864031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5

εχω ψαξει σε αρκετα site και μαλλον θα καταληξω στην amazon

http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Rodi-AirProtect-Group-Intense/dp/B004FTQOLG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=baby&qid=1302775011&sr=8-2

 

παρολα αυτα καθε προταση δεχτη ....διοτι ειμαι και λιγο αργη να το αποφασισω....

επισης θελω να ρωτησω οσον αφορα το mothercare. Τελικα μας αφήνει να παραγγείλουμε διοτι δεν ειδα πουθενα να τρωω πορτα παρολο που εφτασα λιγο πριν το checkout. Σορυ αν επαναλαμβανω το θεμα του mothercare αλλα σε βαζει σε πειρασμο !!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδω και καιρο ψαχνω αυτο

http://www.mothercare.com/Maxi-Cosi-Rodi-Air-Protect-Seat/dp/B004HYZHVC?ie=UTF8&ref=sr_1_14&nodeId=118864031&sr=1-14&qid=1302774871&pf_rd_r=1JJ2SRCFE18C6QFW0AZM&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=118864031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5

εχω ψαξει σε αρκετα site και μαλλον θα καταληξω στην amazon

http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Rodi-AirProtect-Group-Intense/dp/B004FTQOLG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=baby&qid=1302775011&sr=8-2

 

παρολα αυτα καθε προταση δεχτη ....διοτι ειμαι και λιγο αργη να το αποφασισω....

επισης θελω να ρωτησω οσον αφορα το mothercare. Τελικα μας αφήνει να παραγγείλουμε διοτι δεν ειδα πουθενα να τρωω πορτα παρολο που εφτασα λιγο πριν το checkout. Σορυ αν επαναλαμβανω το θεμα του mothercare αλλα σε βαζει σε πειρασμο !!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δυστυχώς στο site τους στην επιλογή Delivery information αναφέρει:

 

We are currently unable to deliver to Bulgaria, Greece, Romania, Russia, Serbia and Slovenia

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα μεταξυ gymbacks & gymboree award???

η σελιδα λεει παρε 25 για αγορες 50

πως? αφου αγορασεις στα στελνουν στο τιμολογιο?

και τα 2α λεει ενα ποντο για καθε δολλαριο αγορας

 

αν αγορασω πχ 50 , εννοουν θα μου ερθουν 2 25αρια που θα με καλυψουν για αγορες μεχρι 100 δολλαρια?

καλα τα εχω καταλαβει?

 

Τα gymboree award ειναι κατι σαν συστημα ποντων...πρεπει να γραφτεις στο συγκεκριμενο προγραμμα και καθε φορα που αγοραζεις μαζευεις ποντους και οταν μαζεψεις εναν συγκεκριμενο αριθμο ποντων μπορεις να τους εξαργυρωσεις.

Τα gymbacks ειναι κατι σαν voucher που αποτι καταλαβα τα εκδιδουν ορισμενες φορες το χρονο και μπορεις να τα εξαργυρωσεις σε συγκεκριμενες ημερ/νιες...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα, εδω και καιρο ψαχνω αυτο

http://www.mothercare.com/Maxi-Cosi-Rodi-Air-Protect-Seat/dp/B004HYZHVC?ie=UTF8&ref=sr_1_14&nodeId=118864031&sr=1-14&qid=1302774871&pf_rd_r=1JJ2SRCFE18C6QFW0AZM&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=118864031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5

εχω ψαξει σε αρκετα site και μαλλον θα καταληξω στην amazon

http://www.amazon.co.uk/Maxi-Cosi-Rodi-AirProtect-Group-Intense/dp/B004FTQOLG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=baby&qid=1302775011&sr=8-2

 

παρολα αυτα καθε προταση δεχτη ....διοτι ειμαι και λιγο αργη να το αποφασισω....

επισης θελω να ρωτησω οσον αφορα το mothercare. Τελικα μας αφήνει να παραγγείλουμε διοτι δεν ειδα πουθενα να τρωω πορτα παρολο που εφτασα λιγο πριν το checkout. Σορυ αν επαναλαμβανω το θεμα του mothercare αλλα σε βαζει σε πειρασμο !!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

το αμαζον δεν στελνει στην ελλαδα καθισματα αυτοκινητου.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Kids δες καιεδω

 

 

http://www.mytoys.com/catalog/search?query=Maxi-Cosi+Rodi+&productsPerPage=20

 

http://www.mytoys.de/catalog/search?query=Maxi-Cosi+Rodi+&productsPerPage=20

 

 

αν θες ντε και καλα το κοκκινο δε σε βοηθα!

αλλα τα ειχα βρει τα τομπι σε προσφορα τοτε, αστερια

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα μεταξυ gymbacks & gymboree award???

η σελιδα λεει παρε 25 για αγορες 50

πως? αφου αγορασεις στα στελνουν στο τιμολογιο?

και τα 2α λεει ενα ποντο για καθε δολλαριο αγορας

 

αν αγορασω πχ 50 , εννοουν θα μου ερθουν 2 25αρια που θα με καλυψουν για αγορες μεχρι 100 δολλαρια?

καλα τα εχω καταλαβει?

 

Για αγορες $50 θα λάβεις ένα $25 Gymbuck. Σου στελνουν κωδικο στο τιμολογιο. Τa δίνουν αυτa όλο το χρόνο και έχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες όταν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις.

Τώρα για τα points, θα πάρεις 1 point για κάθε $1. Για κάθε 250 points, θα σου στείλουν email με κωδικο για $5. Τα στέλνουν αυτά 4 φορές το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

αααααααα ειπα και εγω , δινουν και απο εδω δινουν και απο εκει χαχαχχαχα!!!

 

οκ καπισι για τζιμορυ!

 

στο τεστ που εχω σε λιγο στη δουλεια ποια θα με βοηθησει??? κλαψ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χελοου! 2 ζευγαρια πηρα και δε μου χρεωσε μεταφορικα.. αυτο εννοει και για σενα αποτι καταλαβα... αλλα σου λεει οτι αν παρεις 3-4 ζευγαρια επειδη προφανως ανεβαινει το κοστος της θα πρεπει να στα χρεωσει... οποτε δε συμφερει να παρεις πανω απο 2 σε μια παραγγελια........

αν θες να σαι 1000% σιγουρη ξαναρωτα τη και πες θελω αυτο και αυτο, θα πληρωσω μεταφορικα ναι ή ου?

βασικα αυτη ηταν αρρωστη μερικες μερες και αργουσε λιγο να απαντησει και περιμενα απαντηση και σκαει μυτη ο αντρας της και μου εξηγησε οτι ειναι αρρωστη κλπ. πολυ ευγενικοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

πολυ εξυπηρετικη η κοπελα αλλα δειτε τι μου απαντησε,ξεκαθαρο μου φαινεται γιατι ενδιαφερθηκα για 2 ζευγαρια:

 

Hi Stella,

 

I have this shoe in a size 6 (EU 23). The discount is 15% of the full price and delivery is included but if you want more than one pair of shoes sent I need to charge for delivery which would depend on the weight of the parcel.

 

 

Many Thanks

Regards Lisa

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, παρήγγειλα κατι επώνυμες γόβες μεσω ιντερνετ που κανανε γυρω στα 130 ευρω απο 500 περιπου αρχική.

Λετε να ειναι μαιμου; Πώς καταφέρνουν κ ριχνουν τοσο τις τιμες; ειναι μηπως παλια κομματια; Το ιδιο ισχυει κ για επωνυμες τσαντες.

Σημερα μου ηρθε το πρωτο ζευγαρι που παρηγγειλα κ ειναι απο Κινα.

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, παρήγγειλα κατι επώνυμες γόβες μεσω ιντερνετ που κανανε γυρω στα 130 ευρω απο 500 περιπου αρχική.

Λετε να ειναι μαιμου; Πώς καταφέρνουν κ ριχνουν τοσο τις τιμες; ειναι μηπως παλια κομματια; Το ιδιο ισχυει κ για επωνυμες τσαντες.

Σημερα μου ηρθε το πρωτο ζευγαρι που παρηγγειλα κ ειναι απο Κινα.

 

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω κατά πάσα πιθανότητα μάλλον είναι μαιμού... Γενικώς σχεδόν ότι είναι από Κίνα, κομματάκι δύσκολο να είναι ορίτζιναλ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω πάρει από εδώ κουρτίνα Μπομπ Σφουγγαράκης. Όμως, για ένα λόγο που ειλικρινά δεν καταλαβαίνω, όσες φορές έχω δει κουρτίνα σε αγγλικό site, το μέγιστο μήκος της είναι 72inches, δηλαδή περί τα 183εκατοστά, που σημαίνει ότι χρειάστηκα επιπλέον δικό μου ύφασμα για να καλύψω τη διαφορά.

 

Ωραιο σαιτ , δεν το εχουμε στη λιστα αλλά ειδαν καλα τα ματάκια μου??

Για δυο φλις κουβερτονια και ενα σετ αυτοκόλλητα μου εβγαλε 28λιρες :shock: μεταφορικά για ελλαντα...

Ισχυει??

 

 

Καλημερα. Μήπως έχει ψωνίσει καμια παπουτσια απο τα kidzshooz. Τα βρίσκω συχνα στο ebay σε πολυ ωραια σχεδια και καλές τιμες. Τους έστειαλ εμιαλ και ρωτησα αν είναι ανατομικα αλλά επειδη μάλλον δεν καταλαβαν τον όρο anatomic δεν μου εδωσαν σαφη απαντηση.

 

Ευχαριστω!!!

 

Για δωσε ενα λινκ να τα χαζέψουμε :D

 

πολυ εξυπηρετικη η κοπελα αλλα δειτε τι μου απαντησε,ξεκαθαρο μου φαινεται γιατι ενδιαφερθηκα για 2 ζευγαρια:

 

Hi Stella,

 

I have this shoe in a size 6 (EU 23). The discount is 15% of the full price and delivery is included but if you want more than one pair of shoes sent I need to charge for delivery which would depend on the weight of the parcel.

 

 

Many Thanks

Regards Lisa

 

Συμφωνω μαζι σου....και εγω αυτο καταλαβαινω...οτι με ενα ζευγαρι σου δινει εκπτωση 15% και οχι μεταφορικά αφου τα εσωκλειει στην τιμή

Αλλα με δυο ζευγαρια και πανω θα πρεπει να σε χρεώσει λεει.....

 

για να της στειλω και εγω ενα μειλ να δουμε τι θα μας πει

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για τα gymbucks! Αν και παθούσα από τελωνείο λέω να το αποτολμήσω πάλι! Βασικά ένα κουπόνι έχω απλά έλεγα να αγόραζα και ένα δεύτερο απο το internet..Θα δω..

Για τα catimini που ρώτησε κάποια κοπέλα μπορεί να δει εδώ: http://www.childrensalon.com/

Νομίζω είναι και στη λίστα και εγώ όσες φορές έχω παραγγείλει είμαι απόλυτα ευχαριστημένη από το site!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

 

Θελω να παραγγειλω παπουτσακια για τα μικρα μου απο το shoesforkids.co.uk.

O μικρος μου φορα 22, αρα συμφωνα με τον πινακα τους, πρεπει να πραγγειλω το 5 νουμερο, αλλα οταν του μετραω την πατουσα ειναι πιο μεγαλη απο οσο λεει το πινακακι τους, αρα πρεπει να παραγγειλω .... το 7....!!!

 

Τελικα ποιο ειναι το σωστο? εχει παρει καμια παπουτσακια απο αυτο το σάητ?

 

Ευχαριστωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει 2 φορμάκια μέσω ebay από 18 Μαρτίου αλλά είναι άφαντα.

Zήτησα το tracking number αλλά απάντηση δεν πήρα ακόμα. Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα που θα έχει περάσει μήνας. Μετά τί κάνω;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει 2 φορμάκια μέσω ebay από 18 Μαρτίου αλλά είναι άφαντα.

Zήτησα το tracking number αλλά απάντηση δεν πήρα ακόμα. Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα που θα έχει περάσει μήνας. Μετά τί κάνω;

 

εχει επικοινωνησει με τον πωλητη?

Στα αντικαθιστα ή δινει τα λεφτα αλλιως ανοιγεις case στο εβαυ.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Θελω να παραγγειλω παπουτσακια για τα μικρα μου απο το shoesforkids.co.uk.

O μικρος μου φορα 22, αρα συμφωνα με τον πινακα τους, πρεπει να πραγγειλω το 5 νουμερο, αλλα οταν του μετραω την πατουσα ειναι πιο μεγαλη απο οσο λεει το πινακακι τους, αρα πρεπει να παραγγειλω .... το 7....!!!

 

Τελικα ποιο ειναι το σωστο? εχει παρει καμια παπουτσακια απο αυτο το σάητ?

 

Ευχαριστωωωωωωω

 

Θαυμα συμβουλη δική μου

μετράς το ποδαράκι του παιδιου σου και του παπουτσιου που φοράει τωρα οκ?

Στελνεις ενα μειλ στο shoesforkids. και τους λες οτι το παιδι τοσο ειναι το ποδι του τοσο τα παπα που φοραει τωρα , τι με συμβουλευετε σαν νουμερο να παραγειλλω? αα και πες τους για ποια παπούτσια ενδιαφερεσαι να σου πουν για την φορμα κ τα νουμερα της μαρκας.

Ειναι εξυπηρετικοτατοι, εγω το εχω κανει αυτο που σου λεω και μου απαντησαν σε δυο ωριτσες.

 

 

Έχω παραγγείλει 2 φορμάκια μέσω ebay από 18 Μαρτίου αλλά είναι άφαντα.

Zήτησα το tracking number αλλά απάντηση δεν πήρα ακόμα. Θα περιμένω μέχρι τη Δευτέρα που θα έχει περάσει μήνας. Μετά τί κάνω;

 

Πρωτον....

πηγαινε ξανα στη σελιδα του προιοντος που αγορασες

δες αν λεει στις πληροφοριες οτι το στελνει συστημενο, signed for, αν οχι τοτε δεν πρεπει να σου στειλει τρακινγκ (λεω μην δεν καταλαβες σωστα)

 

εκει πια μετα απο τα εμειλ σου αν συνεχιζει και δεν επικοινωνει μαζι σου, εσυ ευγενικη ε στα μειλ, τοτε αφου τον προειδοποιεις οτι θα ανοιξεις θεμα στο πευπαλ πας και ανοιγεις θεμα στο πευπαλ , περιγραφοντας το τι εχει γινει και οτι το προιον ειναι αφαντο κτλπ κτλπ ΣΟΣ εχεις διωρια εως και την 45η μερα απο την ημερομηνια πληρωμης σου.

 

Δευτερον

αν λεει τρακινγκ οτι δινει κτλπ οτι ειναι signed τον ενοχλεις αλλη μια λεγοντας οτι αν δεν σου δωσει το τρακινγκ νουμερο θα αναγκαστεις να ανοιξεις υποθεση στο εμπευ ή ακομα καλυτερα στο πευπαλ καθως εχει αγοραστει απο τις 18/3 και ειναι αφαντο

 

και σε αυτην την περιπτωση που εχει τρακινγκ...στο δωσει τελικά ...και παλι εξακολουθει να ειναι αφαντο

του ζητας αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων και αν αρνηθει ή δεν επικοινωνήσει τοτε κανεις οτι στην πρωτη περιπτωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Δευτερον

αν λεει τρακινγκ οτι δινει κτλπ οτι ειναι signed τον ενοχλεις αλλη μια λεγοντας οτι αν δεν σου δωσει το τρακινγκ νουμερο θα αναγκαστεις να ανοιξεις υποθεση στο εμπευ ή ακομα καλυτερα στο πευπαλ καθως εχει αγοραστει απο τις 18/3 και ειναι αφαντο

 

και σε αυτην την περιπτωση που εχει τρακινγκ...στο δωσει τελικά ...και παλι εξακολουθει να ειναι αφαντο

του ζητας αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων και αν αρνηθει ή δεν επικοινωνήσει τοτε κανεις οτι στην πρωτη περιπτωση.

 

αν ειναι συστημενο τοτε το τρακινγκ φαινεται εκει που λεει order details.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι συστημενο τοτε το τρακινγκ φαινεται εκει που λεει order details.

 

Οχι απαραιτητα, προχθες αγορασα φορεμα για την μικρη και ενω ηταν signed for παρολα αυτα στο invoice του paypal ενώ ελεγε οτι ειναι signed for και με οτι ερχεται με royal mail δεν ανεφερε πουθενα το τρακινγκ νουμερο και της εστειλα μυνημα να μου το στειλει και μου το εδωσε μετα απο δυο μερες.....

 

και επισης δεν αναφεροταν ουτε στις λεπτομέρειες της αγορας στο εμπευ

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα, προχθες αγορασα φορεμα για την μικρη και ενω ηταν signed for παρολα αυτα στο invoice του paypal ενώ ελεγε οτι ειναι signed for και με οτι ερχεται με royal mail δεν ανεφερε πουθενα το τρακινγκ νουμερο και της εστειλα μυνημα να μου το στειλει και μου το εδωσε μετα απο δυο μερες.....

 

και επισης δεν αναφεροταν ουτε στις λεπτομέρειες της αγορας στο εμπευ

 

δεν μου εχει τυχει αλλα και σπανια επιλεγω συστημενο γιατι ειναι εξτρα χρεωση.

Οσες φορες ηταν η μονη επιλογη ομως το ειχα βρει στις λεπτομερειες της παραγγελιας.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια ψάχνω κατσαρόλα σαν κι αυτή...πως σας φαίνεται?

http://www.amazon.co.uk/ProCook-Professional-Steel-Shallow-Casserole/dp/B003YFLC2S/ref=sr_1_24?ie=UTF8&qid=1302803019&sr=8-24

τώρα που την χρειάζομαι δεν έχω το μαγαζάκι μου...

η δική μου είχε τεφλόν και από την πολλή χρήση,την έβαλα και μερικές φορές στο πλυντήριο πιάτων(η χαζή) πάει...κολλάει τα φαγητά...

έχετε κάποια άλλη κατά νου?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...