Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Στο οποίο θέλω να ελπίζω οτι θα πάμε την Τετάρτη. Πρώτα ο Θεός βέβαια κι αν τη γλιτώσουμε από το γυψαδόρο...:lol::lol::lol:

 

Άσχετο:Περιμένω από το Αmazon 2 φορμάκι εδώ και 3 εβδομάδες περίπου. Παίζει να έχει ξεχαστεί στο ταχυδρομείο; Πάω και ρωτάω αν έχω δέμα ή πρέπει να έχω tracking number?

 

ναι ρε κορίτσια, για πείτε, πως πας και ζητάς χωρίς tracking? Περιμένω 4 δέματα εδώ και ένα μήνα περίπου και τα έχω πάρει με τα κ%@&ΕΛΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ρε κορίτσια, για πείτε, πως πας και ζητάς χωρίς tracking? Περιμένω 4 δέματα εδώ και ένα μήνα περίπου και τα έχω πάρει με τα κ%@&ΕΛΤΑ!!!

 

Να μην σας στεναχωρήσω, αλλά χωρίς tracking number δεν βγάζεις άκρη. Αν θέλετε, πάρτε ένα τηλέφωνο ή κάντε μια βόλτα από εκεί. Αυτό έκανα με τις παραγγελίες από ΜΑΝΤΚΟ. Και ρίξτε και μια προσευχή σαρακοστιανή ....:rolleyes:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα χθες απο το ebaby, καρότσι, και καθισμα αυτ/του τα οποία και βρήκα σε καλές τιμές (ειδικά το καρότσι).

Τα εμφανιζε σε διαθεσιμότητα 5-7 ημερών.

Σήμερα, εμφανίζει ότι δεν υπάρχει απόθεμα.

Δε γνωρίζω αν η παραγγελία μου έχει εκτελεστεί (και γιαυτό μηδένισε το απόθεμά τους), αλλά σίγουρα μου έχουν τραβήξει τα χρηματα από την πιστωτική καρτα.

Νιώθω λίγο εκνευρισμένος, κυρίως γιατί δε σηκώνουν το τηλ ώστε να συννενοηθούμε, και αν το απόθεμα που είχαν, ήταν ψεύτικο, να μου κάνουν αντιλογισμό των χρημάτων, και να τα πάρω από αλλού.

Δεν αισθάνομαι ότι έχω εξαπατηθεί ακόμα, απλά, με εκνευρίζει όταν μια εταιρεία δεν σηκώνει τηλεφωνο, το βρίσκω λίγο αντι-επαγγελματικό.

Θα σας κρατήσω ενήμερους για το τι θα συμβεί τελικά.

Link to comment
Share on other sites

*(εντωμεταξύ, παίρνω τηλ από το πρωί, και δεν το εχουν σηκώσει ακόμα στο ebaby... Αναγκάστηκα να στείλω μαίηλ)

ααα,κάτι βρωμάει....

τηλ δε σηκώνουν και το σάιτ έπεσε...

μαίηλ δεν απαντούν, και ....τα φίδια με ζώνουν...

Μακάρι να είμαι υπερβολικός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ!μαλλον θα παρω αυτο

 

http://www.vupbaby.co.uk/content/oxo-tot-4-piece-feeding-set

και για κυπελλο με καλαμακι που εψαχνα λεω αυτο http://www.vupbaby.co.uk/content/safe-sippy-2-330ml-11oz-pink-and-blue

,η εχετε καμια καλυτερη ιδεα?

 

Γεια σου! Το safe sippy το έχω πάρει εγώ, υπάρχει και στα λητώ και οι τιμή δεν είναι και τόσο διαφορετική, νομίζω κάπου 16 ευρώ, αλλά δεν είμαι και σίγουρη... απλά στο λέω μήπως θέλεις να το δεις. Εμάς δε μας βόλεψε το στόμιο για το πρώτο στάδιο, με το καλαμάκι ακόμα δεν δοκιμάσαμε, είμαστε μικροί ακόμα... μου φάνηκε και κάπως βαρύ, δε ξέρω, αν το είχα πάρει από εδώ θα το επέστρεφα μάλλον... ελπίζω τουλάχιστον να μας βολέψει αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβές για τη βαφτιστήρα σήμερα!!!

Παρέλαβα αυτό το bonnie jean (αγορά 28/3, έφτασε 5/4 συστημένο)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290537208861&var=590014060360&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_3732wt_1138

Πολύ όμορφο!

Επίσης παρέλαβα τα agatha από το

http://www.paresfootwear.co.uk/store/product/232996/Agatha-Prada-Sandal-112931-White/

Όλα άψογα στο κουτάκι τους... παραγγελία 29/3, απεστάλη 30/3, έφτασε 6/4, συστημένο, αλλά το χαρτάκι ο ταχυδρόμος μου το έφερε σήμερα, 11/4!!! Τι να πω...

Πολύ όμορφα τα παπουτσάκια, θα μου έβγαιναν πάνω από 60 ευρώ εδώ, 10 λίρες μεταφορικά... Θα σου στείλω π.μ. Καλαμαράκι!

Επίσης παρέλαβα από iherb, άψογοι!!!

Αυτά και πάμε για άλλα, χαχαχαχ...

Link to comment
Share on other sites

Μου εχουν σπασει τα νευρα με το littlewoods.Ανοιξα case στο paypal την προηγουμενη βδομαδα, δεν απαντησαν και το εκανα claim. παλι δεν απαντουν! Δεν βρισκουν λεει την πληρωμη και δεν μου γυριζουν και τα μεταφορικα!

 

Ανοιξα claim και σε εναν πολητη του ioffer και παλι δεν απανταει.

 

Λετε να χασω τα λεφτα μου ή θα μου τα επιστρεψει το paypal εαν δεν βρω λυση με τους πωλητες?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια είδα μεγάλη διαφορά σε τιμές mothercare Αγγλίας με το εδώ κατάστημα. Εάν κάνω παραγγελία μαζί με μια φίλη μου και μοιραστούμε τα έξοδα του my ukmail θα με συμφέρει ή θα κάνω καμμιά πατάτα? είχα ξαναρωτήσει για πάνες μεσω amazon και μου είπατε οτι δεν πολυ συμφέρει για πάνες.

Και με ένα ναι να μου απαντήσετε μου φτάνει για να μην σας κουράζω.... θα διαβάσω τις οδηγίες που έχετε ούτως η άλλως. Ευχαριστώ.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

τηλ δε σηκώνουν και το σάιτ έπεσε...

μαίηλ δεν απαντούν, και ....τα φίδια με ζώνουν...

Μακάρι να είμαι υπερβολικός!!!

 

Αντρέα9 έιχα αγοράσει και γω απο το ebaby (το τριπλό σύστημα peg perego me 150ευρώ φθηνότερο απ΄οτα μαγαζιά) και δεν σήκωναν καθόλου το τηλέφωνο για 2 μέρες και είχα αγχωθεί!!Βέβαια εγώ πλήρωσα με έμβασμα στην τράπεζα και μετά δεν έβρισκαν την πληρωμή μου! Όλα πήγαν καλά και τα πράγματα ήρθαν στον προβλεπόμενο χρόνο!

Καλή τύχη!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου εχουν σπασει τα νευρα με το littlewoods.Ανοιξα case στο paypal την προηγουμενη βδομαδα, δεν απαντησαν και το εκανα claim. παλι δεν απαντουν! Δεν βρισκουν λεει την πληρωμη και δεν μου γυριζουν και τα μεταφορικα!

 

Ανοιξα claim και σε εναν πολητη του ioffer και παλι δεν απανταει.

 

Λετε να χασω τα λεφτα μου ή θα μου τα επιστρεψει το paypal εαν δεν βρω λυση με τους πωλητες?

Θα τη βρεις την ακρη με το πειπαλ.....ειδικα αν δεν παρελαβες,υπομονη θελει μονο,ειναι λιγο χρονοβορο......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια τα gym πως τα παραλαβατε???

Ηρθε courrier απο ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ και δεν ημουνα εδω και τωρα με εχει φαει η αγωνια...:rolleyes:

Εντωμεταξυ καταγωγη αντικειμενου λεει Βελγιο...any ideas???

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια τα gym πως τα παραλαβατε???

Ηρθε courrier απο ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ και δεν ημουνα εδω και τωρα με εχει φαει η αγωνια...:rolleyes:

Εντωμεταξυ καταγωγη αντικειμενου λεει Βελγιο...any ideas???

Από Βέλγιο παρέλαβα εγώ από Littlewoods, μήπως περιμένεις κι από κει?

Gymboree δεν ξέρω με τι ήρθε γιατί τα παρέλαβε η μητέρα μου (σε φώτισα τώρα :) )

Link to comment
Share on other sites

Από Βέλγιο παρέλαβα εγώ από Littlewoods, μήπως περιμένεις κι από κει?

Gymboree δεν ξέρω με τι ήρθε γιατί τα παρέλαβε η μητέρα μου (σε φώτισα τώρα :) )

 

Thanks κολιμπρι μου (εγω ετσι θα σε λεω...:P)...φυσικα και περιμενω ΚΑΙ απο littlewoods!!!!!!! :lol::lol::lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα claim και σε εναν πολητη του ioffer και παλι δεν απανταει.

 

Λετε να χασω τα λεφτα μου ή θα μου τα επιστρεψει το paypal εαν δεν βρω λυση με τους πωλητες?

 

Eτσι ειχα ανοιξει και εγω case και μετα claim στο paypal για μια κινεζα .

Ουτε φωνη ουτε ακοραση η ιδια .

Το paypal εελγε θα το ερευνησει και θα μου επιστρεψει τα χρηματα και περιμενα και περιμενα και περιμενα....

Μεχρι που μετα απο 56 ημερες ηρθε η παραγγελια(δεν ηταν απο ioffer )

 

Ελπιζω να εισαι ιδια περιπτωση.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

*(εντωμεταξύ, παίρνω τηλ από το πρωί, και δεν το εχουν σηκώσει ακόμα στο ebaby... Αναγκάστηκα να στείλω μαίηλ)

ααα,κάτι βρωμάει....

τηλ δε σηκώνουν και το σάιτ έπεσε...

μαίηλ δεν απαντούν, και ....τα φίδια με ζώνουν...

Μακάρι να είμαι υπερβολικός!!!

κι εγώ δεν είχα μπρόβλημα με το καρότσι μας...

δευτέρα βράδυ παραγγελία,σάββατο ήταν στη κούριερ εδώ...

δεν νομίζω ότι έχει αποθήκη ελλάδα,από ιταλία έρχονται.

και μάλιστα είχα πατήσει κατά λάθος το καρότσι χ2!!!!αλλά τους έστειλα μέηλ και μου απάντησαν, όλα οκ...μην ανησυχείς.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!!!

Καποια κοπέλα πριν λίγες μερες ανέφερε για το http://www.itsababy.co.uk/ και επειδη ενδιαφερομαι για ενα καροτσι και ενα καρεκλάκι αυτ/του που παρεμπιπτοντως βρηκα σε πολύ καλύτερες τιμές απ'ότι στο pramworld, τους εστειλα e-mail για το κοστος μεταφορικών..Λοιπόν για το καθε δεμα υπάρχει κοστος αποστολής 30 λίρες και επειδη τους ρωτησα για καλύτερη τιμή λόγω των 2 δεματων μου κανουν εκπτωση και χρεωνουν 20 λιρες/δεμα..Με το http://www.pramworld.co.uk δεν εμεινα καθολου ευχαριστημένη πάντως, καθως για ενα καρεκλάκι αυτοκινητου με ειχαν στην αναμονη παρα πολύ καιρό και τελικά το ακύρωσα όταν με ειδοποιησαν οτι εχει εξαντληθει το συγκεκριμενο χρωμα..Επίσης για δυο προϊόντα μου εδιναν κοστος για μεταφορικά 76 λίρες.

Αν και νεο e-shop αυτο, σκεφτομαι πολύ σοβαρα να τα παραγγείλω και ελπίζω να μην την πατησω!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!!!

Καποια κοπέλα πριν λίγες μερες ανέφερε για το http://www.itsababy.co.uk/ και επειδη ενδιαφερομαι για ενα καροτσι και ενα καρεκλάκι αυτ/του που παρεμπιπτοντως βρηκα σε πολύ καλύτερες τιμές απ'ότι στο pramworld, τους εστειλα e-mail για το κοστος μεταφορικών..Λοιπόν για το καθε δεμα υπάρχει κοστος αποστολής 30 λίρες και επειδη τους ρωτησα για καλύτερη τιμή λόγω των 2 δεματων μου κανουν εκπτωση και χρεωνουν 20 λιρες/δεμα..

 

 

Aπλά ο,τι θέλεις πάρτο άμεσα γιατί εγώ την πάτησα με το relax. Περίμενα να έρθει το καρότσι πρώτα (για να είμαι σίγουρη για την αξιοπιστία του itsababy) με αποτέλεσμα έχασα το relax (Μaclaren), το οποίο ήταν ένα κομμάτι. Και δυστυχώς μου είπαν οτι δεν θα το ξαναφέρουν. Όπως και σε άλλα καταστήματα άλλωστε. Προφανώς ή το αποσύρει η maclaren ή ετοιμάζονται να πλασάρουν άλλο στην αγορά...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια τα gym πως τα παραλαβατε???

Ηρθε courrier απο ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ και δεν ημουνα εδω και τωρα με εχει φαει η αγωνια...:rolleyes:

Εντωμεταξυ καταγωγη αντικειμενου λεει Βελγιο...any ideas???

 

με απλό ταχυδρομείο μου ήρθαν εμένα.. μου άφησαν χαρτάκι και ήρθαν μέσω γερμανιας...

 

κορίτσια κανένα κωδικό για mytoys.de έχουμε? θέλω να κάνω μεγάλη παραγγελία..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια είδα μεγάλη διαφορά σε τιμές mothercare Αγγλίας με το εδώ κατάστημα. Εάν κάνω παραγγελία μαζί με μια φίλη μου και μοιραστούμε τα έξοδα του my ukmail θα με συμφέρει ή θα κάνω καμμιά πατάτα? είχα ξαναρωτήσει για πάνες μεσω amazon και μου είπατε οτι δεν πολυ συμφέρει για πάνες.

Και με ένα ναι να μου απαντήσετε μου φτάνει για να μην σας κουράζω.... θα διαβάσω τις οδηγίες που έχετε ούτως η άλλως. Ευχαριστώ.

 

Εννοείται οτι συμφέρει αν πάρεις ρούχα!! Σε μια κούτα 30 κιλών θα μπορέσετε να πάρετε πολλά πράγματα + τις πάνες. Το mothercare κατά διαστήματα βγάζεις τρομερές προσφορές!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Ξέρει κάποιος να μου πει σε ποιο site θα βρω το ηλεκτρονικό "ρουφηχτήρι" για τη μύτη??

Το είχα βρει παλιότερα αλλά δε θυμάμαι που...

 

 

Είχα πάρει ένα από το Λητώ αλλά μάπα ήταν τελικά. Καλύτερα τις έβγαζα με το οτρισαλιν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάθαμε από Littlewoods με τί έρχονται;

Κι εμένα τα παρέλαβε η πεθερά μου και δε ξέρω...

 

Πάντως απογοήτευση σκέτη το sizing, θα χρεωθώ τα μαλλιοκέφαλά μου να στείλω πίσω 4 ανδρικά παντελόνια... Άσε που δεν κάνουν exchange με την επιστροφή αλλά πρέπει να βάλεις νέα παραγγελία, δηλαδή θα σκάσω άλλα τόσα και θα αναμένω εν καιρώ το refund. Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άσε που δεν κάνουν exchange με την επιστροφή αλλά πρέπει να βάλεις νέα παραγγελία, δηλαδή θα σκάσω άλλα τόσα και θα αναμένω εν καιρώ το refund. Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι.

 

αυτη τη βλακεια κανει και η la redoute και δεν προκειται να ξαναψωνισω απο αυτους. για ενα σετ μπλουζες ταλαιπωρηθηκα 3 μηνες για να παρω πισω τα λεφτα μου. κι επρεπε και να "ξενιτευτω" με το μωρο για να βρω γενικη τραπεζα για να εισπραξω 20 ευρω!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το mandco μου έκανε exchange ό, τι μπορούσε ή ήθελε τελοσπάντων, αλλά τα λεφτά τα έβαζε σε εύλογο χρονικό διάστημα πίσω, χωρίς να χρειαστεί να τους ενοχλήσω. Ελπίζω να γίνει το ίδιο και με littlewoods. Εν τω μεταξύ, αφού θα χρεωθώ που θα χρεωθώ, λέω να δώσω κανα τάληρο παραπάνω και να τα στείλω express. Αντε να δούμε...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...