Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!! Χάρη σε εσάς έχω ξεκινήσει και γω δειλά δειλά τις αγορές μου!! Ηθελα λοιπόν να σας ρωτήσω κάτι!Προχτές πήγα να κάνω παραγγελία απο το feelunique νομίζοντας ότι έιχα λεφτά στην καρτα, δεν μου δεχόταν την προπληρωμένη κ έστειλα μέιλ.Μετά διαπίστωσα ότι έιχα μόνο 4 ευρώ μέσα!!Μου ήρθε όμως μέιλ ότι έλαβαν την παραγγελία μου και θα την στείλουν σήμερα! Γίνεται αυτό χωρίς να έχουν λάβει τα λεφτά και με δεδομένου ότι τα λεφτά στην κάρτα μου θα φανούν από σήμερα το βράδυ? Ή απλά περιμένουν φυσικά να φανουν τα λεφτά?

Επίσης, έχει τύχει να αγοράσει κανείς απο ebay και να μην παραγγέλνονται μαζεμένα τα προιόντα απο έναν πωλητή αλλά ένα ένα?Και να στέλνονται και ένα ένα κάθε μέρα??

Αυτά προς το παρόν!!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγώ μόλις παρέλαμα από GYMBOREE..φανταστικά ρουχαλάκια..η παραγγελία ήταν περίπου 100 δολλάρια με τα μεταφορικά. 30/3 έγινε και σήμερα μου τα έφερε ο ταχυδρόμος..ούτε τελωνείο ούτε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μόνο εγώ πλήρωσα τελικά τελωνείο..τα παρέλαβα σήμερα..και να σας πω την άλήθεια καλά είναι αλλά δεν ενθουσιάστηκα κιόλας..επίσης τα νούμερα μου φάνηκαν σχετικά μικρά..ευτυχώς είχα πάρει μεγαλύτερα..και στο τελωνείο μου έδωσαν την εξής απλή και απόλυτα ελληνική απάντηση: αν είχες πέσει στον άλλο υπάλληλο δεν θα πλήρωνες!

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ημασταν εμεις που τους εχουμε πρηξει εδω και τοσες μερες και θα σου λεγα εγω εαν θα τον εφτιαχναν το ρημαδοκωδικο...;);)

Αρα σε μας το χρωστατε που τωρα μπορειτε να παραγγειλετε χωρις προβληματα...αρα δεν παραγγελνετε και τιποτα για μας ετσι για το ευχαριστω βρε παιδακι μου (χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:)

 

1ον οι κωδικοί έφτιαξαν γιατί τους έπρηξα τώρα 10 μέρες για τους κωδικούς που δεν δούλευαν και με βαρέθηκαν!!! :rolleyes:

2ον δεν μπορούσα να παραγγείλω από τον παλιό μου λογαριασμό και άνοιξα άλλον!!!! (Πονηρή Ελληνίδα μητέρα;))

3ον κάτσε να επιβεβαιώσουν την παραγγελία, μην το γρουσουζεύεις!!!!!

και

4ον όταν ο γιος μου μάθει να πατάει πλήκτρα με επιτυχία θα κάνω και εγώ λάθος παραγγελίες:):):):):)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΑΝ ΤΑ HUGGIES ΜΩΡΟΜΑΝΤΙΛΑ ΕΧΟΥΝ PARABAN!!! EXΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΕΑΝ ΣΑΙΤ ΟΤΙ ΑΘΤΑ ΠΟΘ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΡΩΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ PARABAN! EINAI ΑΛΗΘΕΙΑ???

 

 

ναι εχουν methylparaben.συνηθως οσα δεν εχουν paraben το γραφουν;);)

 

 

ravT εμενα την εκοψε την σιλικονη η ατιμη η κορη :shock:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε Φλορα! την εχω γεμισει τη προπληρωμενη, αχχχχχ

 

ΥΓ1 εχει και αγοριστικα!!!!

 

ΥΓ2 εδω παιζει και τελωνειο ?????? εεεε??????

Γατουλα εγω δεν πληρωσα τελωνειο γιατι η παραγγελια μου ηταν μικρη αλλα απ οσο ξερω απο φιλη μου που εκανε μεγαλυτερη γυρω στα 100 ουτε αυτη πληρωσε......κι εδω ειναι πολυ αυστηρα με το τελωνειο,στην Ελλαδα ειναι που θα πεσεις εγω αυτο καταλαβα!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

να και μια που παρελαβε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε πες μας πως μυριζουν??? εχουμε λυσσαξει δε βλεπεις?!?!?! :D:D:D\

 

 

το currency converter το γυρισα σε ευρω ακριβως για να κανω τη συγκριση και να δω αν τελικα θα πληρωσω σε λιρες ή σε ευρω αλλα δε μου την εκανε τη χαρη το αμαζον, ηθελε να πληρωσω σε λιρες ντε και καλα... εκανα και λογκ οφ αλλα τιποτις.....

 

Ιριδα μου τα παμπερς πηρα οχι τα αλλα, αλλιως θα ειχα ενημερωσει :wink:!!!

 

Είμαι τόσο ενθουσιασμένη!!!Ήρθαν σήμερα τα Gymboree μου!!!Φύγαν τη προηγούμενη Τετάρτη από εκεί και σε 10 μέρες ήταν στη πόρτα μου χωρίς τελωνείο!!!Λιτσάκι λογικά θα παραλάβεις και εσύ σύντομα!!!Είναι τέλεια όπως και αυτά που είχα πάρει από το εμπέι με υπέροχα χρώματα!!Καλά τα σορτσάκια είναι όλα τα λεφτά!!!

 

Αχ Μαριτακι τα περιμενω :lol::lol::lol::lol::lol:

Εμενα παρασκευη φυγαν οποτε λογικα μες την εβδομαδα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χα!!!! Σε έφαγα κυρία μου!!!! Από 13/3 εγώ...

 

Αχαχα είσαι πρώτη και με διαφορά:P

Όχι τίποτα άλλο αλλά να μην απογοητευτεί η litsat αν δεν παραλάβει την επόμενη εβδομάδα.

Επίσης έχω στείλει e-mail αν μπορούν να μου στείλουν τα gymbucks που έχω κερδίσει γιατί μέχρι να έρθουν οι παραγγελίες την βάψαμε (περιμένω από 19.03 και από 29.03-δυο παραγγελίες δηλαδή) και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους πόντους σε επόμενη gymbucks period.

Μόλις έχω νέα θα σας πω μήπως ενδιαφέρεται καμιά.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα μόλις χθες, μια σελίδα πίσω. το σαΐτ είναι το www.crocs.eu για ευρώπη. Οι τιμές είναι σε ευρώ κ τα μεταφορικά είναι 9,99ευρώ ανεξαρτήτως πόσα ζευγάρια θα αγοράσεις. Έρχονται ελλάδα με ελτα κ δίνουν κ νούμερο αποστολής για να δεις που είναι το δέμα σου

 

 

 

 

kalamaraki να σε ρωτήσω το -20 πως το πήρες γιατί έκανα εγγραφη με 2 διαφορετικά email και δεν πήρα τίποτα τι μπορεί να κάνω λάθος?:(

Link to comment
Share on other sites

Σας δινω και μια πωλητρια,εχει μεγαλη ποικιλια και αν παραγγειλεις πανω απο 5 σου κανει εκπτωση στα μεταφορικα..εγω πληρωσα 15 διλαρια για 6 ρουχαλακια.

http://shop.ebay.co.uk/corey_jo/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=200

Ακολουθώντας την οδηγία σου έκανα την πρώτη μου παραγγελία από εβαυ.Καθώς όμως δεν είμαι εξοικειωμένη θέλω τα φώτα σας.Έστειλα μήνυμα στην πωλήτρια για έκπτωση στα μεταφορικά όπως λέει στην σελίδα της και τώρα περιμένω,σωστά;Αν η τιμή των μεταφορικών δεν με ικανοποιήσει τι επιλογές έχω;Το λέω γιατί έτσι όπως είναι τώρα η αγορά μου βγάζει 40δολ μεταφορικά!!!!!Α και κάτι ακόμη διατρέχω τον κίνδυνο τελωνείου;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα είσαι πρώτη και με διαφορά:P

Όχι τίποτα άλλο αλλά να μην απογοητευτεί η litsat αν δεν παραλάβει την επόμενη εβδομάδα.

Επίσης έχω στείλει e-mail αν μπορούν να μου στείλουν τα gymbucks που έχω κερδίσει γιατί μέχρι να έρθουν οι παραγγελίες την βάψαμε (περιμένω από 19.03 και από 29.03-δυο παραγγελίες δηλαδή) και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους πόντους σε επόμενη gymbucks period.

Μόλις έχω νέα θα σας πω μήπως ενδιαφέρεται καμιά.

 

Αν παραλάβει και η litsat πρώτη από εμάς, να ξέρετε θα πάθω νευρικό κλονισμό:!::!:..(πλάκα κάνω, μακάρι να παραλάβεις δευτέρα πρωί)....

Επίσης έχω να σου πω, πως παλι σε πατάω κάτω, γιατί έχω βάλει και εγώ 2η παραγγελία από 28/03... Και επίσης, έχω παραγγείλει και μέσω ebay ένα φόρεμα gym από 16/3 και επίσης ούτε αυτό μου έχει έρθει... Καλό ε????

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας την οδηγία σου έκανα την πρώτη μου παραγγελία από εβαυ.Καθώς όμως δεν είμαι εξοικειωμένη θέλω τα φώτα σας.Έστειλα μήνυμα στην πωλήτρια για έκπτωση στα μεταφορικά όπως λέει στην σελίδα της και τώρα περιμένω,σωστά;Αν η τιμή των μεταφορικών δεν με ικανοποιήσει τι επιλογές έχω;Το λέω γιατί έτσι όπως είναι τώρα η αγορά μου βγάζει 40δολ μεταφορικά!!!!!Α και κάτι ακόμη διατρέχω τον κίνδυνο τελωνείου;

 

Κανόνας στο e-bay είναι να μην αγοράζεις ποτέ αν δεν γνωρίζεις τα μεταφορικά. Έπρεπε πρώτα να της στείλεις e-mail για το πόσα μεταφορικά θα σε χρεώσει και εφόσον συμφωνούσες με την τιμή να κάνεις παραγγελία.

Αν είδα σωστά ο πωλητής είναι από Αμερική και φυσικά υπάρχει κίνδυνος τελωνείου.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν παραλάβει και η litsat πρώτη από εμάς, να ξέρετε θα πάθω νευρικό κλονισμό:!::!:..(πλάκα κάνω, μακάρι να παραλάβεις δευτέρα πρωί)....

Επίσης έχω να σου πω, πως παλι σε πατάω κάτω, γιατί έχω βάλει και εγώ 2η παραγγελία από 28/03... Και επίσης, έχω παραγγείλει και μέσω ebay ένα φόρεμα gym από 16/3 και επίσης ούτε αυτό μου έχει έρθει... Καλό ε????

 

Στην θέση σου θα έκανα μήνυση στα ΕΛΤΑ:P:p:p

Αλλά βλέπω δεν το βάζεις κάτω ε?

Και εγώ έχω κάτι ξεχασμένες παραγγελίες από e-bay τώρα που το λες. Έχω μικροδεματάκια μου είπε η μαμά μου. Μόλις πάω σπίτι θα ελέγξω.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κανόνας στο e-bay είναι να μην αγοράζεις ποτέ αν δεν γνωρίζεις τα μεταφορικά. Έπρεπε πρώτα να της στείλεις e-mail για το πόσα μεταφορικά θα σε χρεώσει και εφόσον συμφωνούσες με την τιμή να κάνεις παραγγελία.

Αν είδα σωστά ο πωλητής είναι από Αμερική και φυσικά υπάρχει κίνδυνος τελωνείου.

Τέλεια!!Μάλλον στην πρώτη μου παραγγελία και η πρώτη μου γκάφα!!!!!!!!Τι κάνω τώρα λοιπόν;

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!!Μάλλον στην πρώτη μου παραγγελία και η πρώτη μου γκάφα!!!!!!!!Τι κάνω τώρα λοιπόν;

 

Τίποτα! Περιμένεις απάντηση και εύχεσαι να είναι όπως την προτιμάς. Αν όχι βλέπουμε...

Γκάφες όλοι έχουμε κάνει και κάνουμε, και οι πιο έμπειροι στον τομέα κάνουν!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα! Περιμένεις απάντηση και εύχεσαι να είναι όπως την προτιμάς. Αν όχι βλέπουμε...

Γκάφες όλοι έχουμε κάνει και κάνουμε, και οι πιο έμπειροι στον τομέα κάνουν!

Ευχαριστώ!Δηλαδή τι γίνεται στην περίπτωση που τελικά δεν προχωρήσω στην πληρωμή, αν και πραγματικά δεν θα το ήθελα!

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Δηλαδή τι γίνεται στην περίπτωση που τελικά δεν προχωρήσω στην πληρωμή, αν και πραγματικά δεν θα το ήθελα!

 

Λογικά θα σου κάνει αναφορά στο e-bay (δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτό) αλλά εφόσον έχεις κάνει την παραγγελία δεν είναι δικό της το σφάλμα.

Ας ελπίσουμε πως δεν θα το εκμεταλλευτεί η κυριούλα:D

Πάντως να ξέρεις πως αν δεν γνωρίζεις το τελικό ποσό εξ αρχής δεν παραγγέλνεις στο e-bay!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω από 19.03!!!

 

Αχαχα είσαι πρώτη και με διαφορά:P

Όχι τίποτα άλλο αλλά να μην απογοητευτεί η litsat αν δεν παραλάβει την επόμενη εβδομάδα.

Επίσης έχω στείλει e-mail αν μπορούν να μου στείλουν τα gymbucks που έχω κερδίσει γιατί μέχρι να έρθουν οι παραγγελίες την βάψαμε (περιμένω από 19.03 και από 29.03-δυο παραγγελίες δηλαδή) και αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τους πόντους σε επόμενη gymbucks period.

Μόλις έχω νέα θα σας πω μήπως ενδιαφέρεται καμιά.

 

Τι λετε βρε κοριτσια :shock: τοσο πολυ?

Και εχω και δωρακια για πασχα στην παραγγελια:rolleyes::rolleyes::rolleyes:...

Εχουμε σαινια υπαλληλους και ταχυδρομους στα Ελτα Μαντρας Μαγουλας:cool: . Οταν παραλαβω θα ενημερωσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!Δηλαδή τι γίνεται στην περίπτωση που τελικά δεν προχωρήσω στην πληρωμή, αν και πραγματικά δεν θα το ήθελα!

 

Μπορείς να της ζητήσεις να ακυρώσει τη συναλλαγή (βρες κάποια δικαιολογία ότι δεν κατάλαβες ότι ήταν τόσα τα μεταφορικά) και αν συμφωνήσετε θα ζητήσει την ακύρωση χωρίς να σου κάνει κάποια αναφορά στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θυμάμαι ακριβώς την περίπτωσή σου, ωστόσο εφόσον λες πως θα πληρώσεις μέσω πέιπαλ αν δεν σου στείλει το προιόν ανοίγεις case. Το μάθαμε τώρα το κόλπο:)

Επίσης για όλα τα υπόλοιπα που αναρωτιέσαι, στείλε του ένα e-mail να τον ρωτάς.

Πάντως αν μιλάς για e-bay, κανονικά απαγορεύεται ο πωλητής να σου ζητήσει να ολοκληρώσεις την συναλλαγή εκτός ebay. Το έκανε και σε μένα ένας από Χονγκ Κονγκ και δεν προχώρησα γιατί μου φάνηκε εκβιαστικό.

 

Aναφέρομαι στο http://www.wholeherbal.com/. Δηλαδή λες οτι δεν υπάρχει πρόβλημα να παραγγείλω από το site αυτό στέλνοντας απλά mail με την παραγγελία και να πληρώσω μέσω paypall...Κι αυτός ο χριστιανός γιατί να μην έχει paypall κατευθείαν στο site του να μην ταλαιπωρούμαι....

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μόνο εγώ πλήρωσα τελικά τελωνείο....και στο τελωνείο μου έδωσαν την εξής απλή και απόλυτα ελληνική απάντηση: αν είχες πέσει στον άλλο υπάλληλο δεν θα πλήρωνες!

 

......κι εδω ειναι πολυ αυστηρα με το τελωνειο,στην Ελλαδα ειναι που θα πεσεις εγω αυτο καταλαβα!!

 

Λοιπόν, δυστυχώς αυτή είναι η πικρή αλήθεια. Η υπηρεσία αυτή είναι υποστελεχωμένη και όλα εξαρτώνται από το σε ποιόν υπάλληλο θα πέσεις και πόση δουλειά θα έχει εκείνη την στιγμή .......

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ημασταν εμεις που τους εχουμε πρηξει εδω και τοσες μερες και θα σου λεγα εγω εαν θα τον εφτιαχναν το ρημαδοκωδικο...;);)

Αρα σε μας το χρωστατε που τωρα μπορειτε να παραγγειλετε χωρις προβληματα...αρα δεν παραγγελνετε και τιποτα για μας ετσι για το ευχαριστω βρε παιδακι μου (χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:)

 

 

βοηθηστε και εμενα που μου εχουν σπασει τα νευρα με το Littlewoods,δεν μπορω με τιποτα να κανω τη παραγγελια!εκανα και νεο λογαριασμο αλλα τιποτα!μιλησα και με advisor και μου ειπε αν ειναι η διεθυνση της καρτας συνδεμενη με τη διεθυνση που εχω δωσει!και μετα μου ειπε να παρω τηλ και να μιλησω!βεβαια τους εστειλα και ε μαιλ και ειδου η απαντηση

 

Thank you for the email about making a payment.

 

I apologise for the problems caused.

 

Please provide details of your internet provider, browser and the Windows system you use.

 

Or please call 44 151 676 2479 and a member of our team will be happy to take you through the registration process.

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...