Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχει κανεις την προπληρωμένη κάρτα της κυπρου?και αν ναι εχει δοκιμασει να την φορτισει μεσω ebanking χρεωστικης?

 

σκεφτηκα να ανοιξω εναν λογαριασμο ταμιευτηριου και να εχει και ebanking ετσι ωστε να μπορω να φορτιζω την προπληρωμενη χωρις εξοδα...

 

ευχαριστω!!

Καλησπέρα. Είναι πολύ εύκολο. Ανοίγεις ένα λογαριασμό ταμιευτηρίου, ζητάς και κωδικούς interent banking και φορτίζεις την prepaid όποτε θέλεις. Το ποσό είναι διαθέσιμο όπως και αν κάνεις κατάθεση στο ταμείο. Δηλαδή αν γίνει η κατάθεση νωρίς το πρωί θα φανεί το απόγευμα μετά τις 3 που αλλάζει η μέρα ενώ αν κάνεις απόγευμα θα φανεί συνήθως την άλλη μέρα. Αν θέλετε μεταφορά από το ταμιευτήριο στην prepaid πάνω από 300 ευρώ χρειάζεστε συσκευή stick που δίνει μοναδικό κωδικό σε κάθε συναλλαγή. Πάλι όμως η φόρτιση κοστίζει αλλά λιγότερο από ότι στο ταμείο.

Επίσης μέσω interent banking μπορείς να πληρώσεις και τις κάρτες σου και πολλές άλλες συναλλαγές.

Ελπίζω να βοήθησα

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.kiddisave.co.uk/store/product/6105/Maclaren-Techno-XLR-Buggy-Black-Champagne-2011-With-Raincover-And-Shopping-Basket/

 

Καλησπέρα!!!

Εχετε αγοράσει ποτέ από εδώ??

Εχω καταλήξει σε αυτό το καρότσι και ψάχνω να το βρω πιο οικονομικά από ότι έχει στην Ελλάδα.

Μου φαίνεται πολύ οικονομικό .......όχι???? Επειδη δεν έχω εμπειρια θέλω τη γνώμη σας....

:)

 

ΜΙΟΥ ΜΙΟΥ, νομίζω ότι το σαιτ που γράφεις δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Το e-baby.gr το έχει πανάκριβα (410 ευρώ + μεταφορικά), το βρήκα εδώ

 

http://www.pramworld.co.uk/product/5106/Maclaren_Techno_XLR_2011_Black_Champagne

 

265 λίρες (περίπου 300 ευρώ), με δωρεάν μεταφορικά. Ίσως παίζει και κάποιος εκπτωτικός κωδικός, αν σε ενδιαφέρει πες να δούμε.

 

Στο e-bay, το έχουν πολύ ακριβά, δεν αξίζει.

 

Ας δουν και οι άλλες κοπέλες, στα καρότσια δεν έχω και πολύ έφεση.

 

ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ;)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!

Επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω ενα παιδικο καθισματακι,ειμαι αναμεσα στο maxi cosi xp και το recaro young sport και ενα καροτσι που να κλεινει σαν ομπρελα μαλλον για maclaren λεω.

 

Το ΡΕΚΑΡΟ το έχει εδώ

 

http://www.pramworld.co.uk/category/797/Recaro_9_Months_to_4_Years

 

ας δουν και οι άλλες κοπέλες, για κάτι καλύτερο. Νομίζω ότι και τα καρότσια του τύπου που θες τα έχει σε καλές τιμές.

 

Ας πουν και οι άλλες κοπέλες, που ξέρουν καλύτερα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά που έριξα όντως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

Αλλά επειδή είμαι πρωτάρα, ρώτησα κι εσάς τα σαίνια.

Την υπόθεση δεν θα την κλείσω και θα δω τι θα μου απαντήσουν.

Έφτασαν και τα πράγματα και είναι φοβερά

 

Γραψε οτι εισαστε μελη ενος φορουμ και εχουν κανει σε ολες το ιδιο λαθος.

Να ξερουν οτι μεταξυ σας γνωριζεστε.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, πήρα αυτά

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=270723717768&si=RJd%252FgG1qhfJqbbfsJlZEI5a5Q7s%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

 

η δημοπρασία έληξε 28/03/2011, πλήρωσα στις 01/04/2011, ενημέρωσα ότι θα καθυστερήσω την πληρωμή και ακόμα να δω στην σελίδα ΑΚΤΙΒΙΤΙ ότι τα έστειλε :confused::confused::confused:

 

Μου έστειλε μύνημα ότι τα έστειλε στις 04/01/2011 αλλά εγώ δεν το βλέπω αυτό.

 

Τι να κάνω ? Ή να μην κάνω κάτι και να περιμένω ?

 

Παρεμπιπτόντως, τα συστήνω ανεπιφύλακτα, είναι πολύ βολικά. Αν τα δείτε πουθενά, σφυρίξτε ε ?? Εδώ παίζουν γύρω στα 100 ευρώ και 60 στις εκπτώσεις.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

αυτα που εχω παρει εγω ειναι www.hometest.gr. Πολυ καλα!!

 

δεν ξέρω αν αναφέσεσαι σ'αυτή τη σελίδα. Εγώ από εκεί είχα πάρει τα τεστ εγκυμοσύνης, ήρθαν ταχυδρομικά, πολύ γρήγορα και είναι πολύ φθηνότερα από του φαρμακείου. (και απ'όσο κατάλαβα από αξιοπιστία μια χαρά)

 

https://www.hometest.gr/index.php

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Επείδη δεν είχα χρόνο να ψάξω σε πόσο καιρό ήρθαν? Και από μεταφορικά? Είναι εύκολα στην ανάγνωση τους?

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έπεσε αυτό στην αντίληψή μου: http://www.sos-villages.gr/katalogos.htm

Είναι λαμπάδες & πασχαλινά δωράκια απο τα χωριά ΣΟΣ. Στους καιρούς που ζούμε, νομίζω πως είναι καλό είναι όποιος μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γραψε οτι εισαστε μελη ενος φορουμ και εχουν κανει σε ολες το ιδιο λαθος.

Να ξερουν οτι μεταξυ σας γνωριζεστε.

Καλή ιδέα, ευχαριστώ.

Θα περιμένω την απάντησή ους και θα πράξω δεόντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σήμερα παρέλαβα τελικά από Gymboree και ευτυχως χωρίς να πληρώσω τελωνείο.. σύνολο παραγγελίας περίπου 144 δολάρια μαζί με τα μεταφορικά.. πολύ ωραία τα ρούχα ειδικά για τις τιμές τους...

ερώτηση ξανθιάς...μήπως κατάλαβε καμια σας που βρίσκεται ο κωδικος για τα GYMbucks???

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια γιατι ο αμαζονος εχει τοσες πολλες πιπιλιες με σιλικονη και με καουτσουκ εχει καμια 10ρια και πολλες λεω και ειναι και κακασχημες??? Εχει βγει καμια ερευνα κατα του καουτσουκ και δεν το εχω παρει πρεφα???

 

Οι πιπιλες απο σιλικονη ειναι πιο υγειηνες. Κατι πιπιλες απο καουτσουκ της κικο ειχαν βρεθει με υψηλα επιπεδα bpa και αποσυρθηκαν. Δεν ξερω τι μαρκες εχει το αμαζον παντως εγω πηρα απο το vupbaby.co.uk εχει και απο καουτσουκ και απο σιλικονη ολες χωρις bpa. Hevea και born-free. Το σαιτ safemama εχει τις μαρκες χωρις bpa. http://safemama.com/2008/01/04/bpa-free-pacifiers-and-teethers-cheat-sheet/.

To vupbaby που ρωτησε μια κοπελα πολυ καλο και εξυπηρετικοι. Σου απανταν αμεσως. Εκανα μια επιστροφη και μου στειλαν τα σωστα χωρις μεταφορικα (εχει 10 λιρες μετφ). Εχει πολλα και ωραια πραγματακια χωρις bpa..

Link to comment
Share on other sites

 

Σημερα ηρθαν και τα umi τα παπουτσακια που τα ειχα πλερωσει απο τις 24/03...στις 02/04 τα ειχε στειλει η τυπισσα...φυσικα και πηρε ουδετερο feedback, το αρνητικο το γλυτωσε γιατι τα παπα ειναι γλυκα (thanks Age!)

με γιές με γιές !!! είναι δεν είναι τα άτιμα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σήμερα παρέλαβα τελικά από Gymboree και ευτυχως χωρίς να πληρώσω τελωνείο.. σύνολο παραγγελίας περίπου 144 δολάρια μαζί με τα μεταφορικά.. πολύ ωραία τα ρούχα ειδικά για τις τιμές τους...

ερώτηση ξανθιάς...μήπως κατάλαβε καμια σας που βρίσκεται ο κωδικος για τα GYMbucks???

 

Και εγώ έλαβα την παραγγελία μου σήμερα και έχω ήδη παραγγείλει με τα gymbucks. Ο κώδικας είναι στη λευκή σελίδα, πρώτο στη λίστα πριν από τα ρούχα που έχεις παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλαβα την παραγγελία μου σήμερα και έχω ήδη παραγγείλει με τα gymbucks. Ο κώδικας είναι στη λευκή σελίδα, πρώτο στη λίστα πριν από τα ρούχα που έχεις παραγγείλει.

 

τώρα αν σου πω ότι και πάλι δεν το βρίσκω...? στο τιμολόγιο που μου εστειλαν και έχει τα ρούχα κωδικός δεν υπαρχει..

edit το βρήκα...

εψαχνα στο άλλο τιμολόγιο.. ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήρα αυτά

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=270723717768&si=RJd%252FgG1qhfJqbbfsJlZEI5a5Q7s%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

 

η δημοπρασία έληξε 28/02/2011, πλήρωσα στις 01/04/2011, ενημέρωσα ότι θα καθυστερήσω την πληρωμή και ακόμα να δω στην σελίδα ΑΚΤΙΒΙΤΙ ότι τα έστειλε :confused::confused::confused:

 

Μου έστειλε μύνημα ότι τα έστειλε στις 04/01/2011 αλλά εγώ δεν το βλέπω αυτό.

 

Τι να κάνω ? Ή να μην κάνω κάτι και να περιμένω ?

 

Παρεμπιπτόντως, τα συστήνω ανεπιφύλακτα, είναι πολύ βολικά. Αν τα δείτε πουθενά, σφυρίξτε ε ?? Εδώ παίζουν γύρω στα 100 ευρώ και 60 στις εκπτώσεις.

 

Kαι δέχτηκε να τα πληρώσεις μετά από 1 μήνα;;

Link to comment
Share on other sites

Οι πιπιλες απο σιλικονη ειναι πιο υγειηνες. ...

Ισχυει αυτο που λετε; Συνηθως διαβαζω οτι ισχυει το αντιθετο.

Σχετικα με τις πιπιλες που απεσυραν, αυτο ειναι ασχετο. Θα μπορουσε να ειναι οτιδηποτε υλικο. Ορμομενη απο αυτο το λετε;

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα τελικά από Gymboree και ευτυχως χωρίς να πληρώσω τελωνείο.. σύνολο παραγγελίας περίπου 144 δολάρια μαζί με τα μεταφορικά.. πολύ ωραία τα ρούχα ειδικά για τις τιμές τους...

ερώτηση ξανθιάς...μήπως κατάλαβε καμια σας που βρίσκεται ο κωδικος για τα GYMbucks???

Καλοφόρετα να είνα !!

Στο τιμολόγιο που σου έστειλαν, περίπου στο μέσον της σελίδας έχει ένα barcode.

Ακριβώς κάτω από εκεί γράφει gymbucks.

Ο κωδικός είναι με τα bold γράμματα και δίπλα είναι το ΡΙΝ που επίσης θα χρειαστείς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω και εγώ κάτι????Αν έχουμε gymbracks από 2 και 3 παραγγελίες τι γίνεται? Πρέπει να κάνουμε αντίστοιχα 2-3 παραγγελίες???

Βλέπω ότι όταν πας να δώσεις κωδικό γράφει από κάτω unlimited entry.

Μήπως σημαίνει ότι παίρνει πολλούς κωδικούς?

Θα πρέπει όμως να είναι και χρηματικά αντίστοιχη η παραγγελία σου, φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πήρα αυτά

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=270723717768&si=RJd%252FgG1qhfJqbbfsJlZEI5a5Q7s%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

 

η δημοπρασία έληξε 28/02/2011, πλήρωσα στις 01/04/2011, ενημέρωσα ότι θα καθυστερήσω την πληρωμή και ακόμα να δω στην σελίδα ΑΚΤΙΒΙΤΙ ότι τα έστειλε :confused::confused::confused:

 

Μου έστειλε μύνημα ότι τα έστειλε στις 04/01/2011 αλλά εγώ δεν το βλέπω αυτό.

 

Τι να κάνω ? Ή να μην κάνω κάτι και να περιμένω ?

 

Παρεμπιπτόντως, τα συστήνω ανεπιφύλακτα, είναι πολύ βολικά. Αν τα δείτε πουθενά, σφυρίξτε ε ?? Εδώ παίζουν γύρω στα 100 ευρώ και 60 στις εκπτώσεις.

 

αγοραζετε κ απο e-bay.com?? νομιζα μόνο απο e-bay.co.uk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα τελικά από Gymboree και ευτυχως χωρίς να πληρώσω τελωνείο.. σύνολο παραγγελίας περίπου 144 δολάρια μαζί με τα μεταφορικά..

 

Σε ποια περιοχη παρελαβες.Εκτος Αθηνας?

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι δέχτηκε να τα πληρώσεις μετά από 1 μήνα;;

Γράψε λάθος, εννοούσα 28 Μαρτίου όχι Φεβρουαρίου...:lol:

 

αγοραζετε κ απο e-bay.com?? νομιζα μόνο απο e-bay.co.uk

 

Το τόλμησα γιατί μου άρεσαν, ελπίζω να μην το μετανοιώσω.:|

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...