Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

εγω πηρα ξανα γυαλακια αλλη μαρκα αυτη τη φορα τα julbo και τα πηρα απο εδω http://www.swimbabes με μεταφορικα 3,95λιρες εχουν ήδη φυγει και τα περιμένω

τι διαφορα εχουν απο τα banz;

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το επισημο σαιτ crocs.eu εχει και στο ebay (ειχε βαλει το καλαμαρακι πωλητες λιγες σελιδες πισω)

αν γραφτεις στο σαιτ σου δινει ενα κωδικο για 20% εκπτωση

αλλα στο αλουετ που τα ειδα δεν ηταν πολυ πιο ακριβα 26ε νομιζω (για παιδακια ετσι;)

 

ευχαριστω camouflage, ναι για παιδακια.

εννοεις οτι το καλαμαρι εχει βαλει πωλητες του ebay για crocs η γενικα?

 

εντιτ.τωρα διαβασα την απαντηση του καλαμαριου.

ευχαριστω κοριτσια.

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω camouflage, ναι για παιδακια.

εννοεις οτι το καλαμαρι εχει βαλει πωλητες του ebay για crocs η γενικα?

 

ειχε βαλει και για κροκσ...σου απαντησε και παραπανω το καλαμαρακι...αν ειναι ο littlesunflower ο μονος πωλητης, αυτος δεν στελνει ελλαδα απο εμπει, μονο απο το σαιτ του με 5-6 λιρες μεταφορικα..

Link to comment
Share on other sites

 

@female, ακόμη να βγάλεις άκρη με littlewoodseurope? Εγώ είπα να εκμεταλλευτώ την προσφορά με -10% και δωρεάν μεταφορικά και μου πήρε κατευθείαν και τους δύο κωδικούς την Κυριακή. Ελπίζω να μη μου τα χαλάσει στην πορεία!!!

 

Καλημέρα. Άκρη δεν έβγαλα ακόμη. Περιμένω και καλά ενημέρωση από το IT Department τους. Φέξε μου και γλίστρησα. Σκέφτομαι να ανοίξω νέο λογαριασμό και να προσπαθήσω να κάνω από εκεί παραγγελία, μήπως κάπου σκάλωσε στον λογαριασμό μου το θέμα.

Εντομεταξύ σήμερα παρέλαβα επιτέλους την πρώτη μου παραγγελία από αυτούς με ημερομηνία 26.02!!!! Δηλαδή έκανε 1,5 μήνα να έρθει περίπου και ήρθε με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ:!:

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα 'χω παρει τρελλα με τα Littlewoods!!! To παιζουν Κινεζοι!!!! Και καλα δεν με εχουν χρεωσει μτφ!!!! Και τοτε γιατι στο paypal εχω χρεωθει 5ευρω!!!!!!!!!!!! Σημερα στο 5ο mail, τους εστειλα και αντιγραφο της αποδειξης απο το paypal μπας και παρουν μπρος αν και δεν το κοβω...δεν θα τη γλυτωσουν τη βομβα!!!!! Captain χρειαζομαι το τσεσνα.....

Δεν ειναι για τα 5ευρω αλλα για το γαμωτο....παντως κοριτσια να συνεννοηθουμε ολες μαζι και αφου τους πουμε οτι θα ανοιξουμε case στο paypal αν και παλι δεν ιδρωσει το αυτι τους τοτε οντως να το κανουμε αλλα συντονισμενα ολες μαζι την ιδια μερα!!! Τι στο καλο???? Δεν ειναι δυνατον να μας βγαλουν ολες τρελλες!!!!!!

 

Γλυκιά μου Έλλη γιατί ταράζεσαι? Απευθύνθηκες στο πέιπαλ? Βρε σου είπα εμένα μου έστειλε το πέιπαλ 5 e-mail ό,τι έστειλαν το ποσό επί 5 φορές στα Littlewoods και αυτοί δεν το είχαν λάβει. Αντιστοίχως πιστεύω ό,τι αυτοί έλαβαν το καθαρό ποσό από το πέιπαλ, χωρίς τα μεταφορικά εννοώ. Νομίζω ό,τι το ορθότερο είναι να απευθυνθείς στο πέιπαλ, να ανοίξεις case σε αυτό το transaction για τα 5 Ευρώ. 5 case άνοιξα για το ποσό που χρεώθηκε και δεν το έλαβαν και τις 5 φορές μου επέστρεψαν το ποσό την επομένη!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το πρόβλημα βρίσκεται στο paypal.

Διότι το littlewoods όντως δεν έχει χρεώσει μεταφορικά και το αποδεικνύει.

Αύριο κι εγώ θα περιλάβω το paypal.

 

Female ίσως χρειαστώ τη βοήθειά σου γιατί προσπάθησα κι εχθές ν' ανοίξω case αλλά έτσι όπως ήταν κωδικοποιημένα τα βήματα, δεν έβρισκα κάποιο να ταιριάζει στην περίπτωσή μου και το παράτησα.

 

Όταν πάω στο resolution center, πατάω Item dispute ή Unauthorized transaction ?

Γιατί το δεύτερο δείχνει να αφορά συναλλαγές που δεν αναγνωρίζεις να έχεις κάνει εσύ

Link to comment
Share on other sites

Ok kolibigi. Για ό,τι χρειαστείς σφύρα μου. Πανεύκολο είναι αλλά το πέιπαλ δεν θέλει να κουράζεται και έχει εντάξει τις περιπτώσεις όλες σε 1-2!

Κορίτσια ήθελα και εγώ να πάρω θερμόμετρο που να μην μπαίνει στην μασχάλη γιατί για να βάλω στον μικρό το βράδυ πρέπει να σηκώνω μπλούζες και ξυπνάει. Άλλη πρόταση έχουμε εκτός από αυτό της braun ή να το χτυπήσουμε?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

k εγω το thermoscan εχω κ ειμαι απολητα ικανοποιημένη.

το πηρα απο εδω http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001D0LMS/ref=oss_product

ευχαριστώ πολύ όλες τις κοπέλες για τις απαντήσεις τους... μπαίνω να το χτυπήσω στο αμαζον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ολες αυτο εχετε παρει???

http://www.amazon.co.uk/Braun-4520-Thermoscan-Ear-Thermometer/dp/B0001D0LMS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1302092708&sr=1-1

 

σκεφτομουν για αυτο που ειναι πιο μικρο

http://www.amazon.co.uk/Braun-Thermoscan-IRT-3020-Thermometer/dp/B001Q3LWKW/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1302092509&sr=8-5

το εχει αγορασει καμια???

 

ανταλλακτικα κανουν ολα???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ok kolibigi. Για ό,τι χρειαστείς σφύρα μου. Πανεύκολο είναι αλλά το πέιπαλ δεν θέλει να κουράζεται και έχει εντάξει τις περιπτώσεις όλες σε 1-2!

Κορίτσια ήθελα και εγώ να πάρω θερμόμετρο που να μην μπαίνει στην μασχάλη γιατί για να βάλω στον μικρό το βράδυ πρέπει να σηκώνω μπλούζες και ξυπνάει. Άλλη πρόταση έχουμε εκτός από αυτό της braun ή να το χτυπήσουμε?

Έκανα edit το μήνυμά μου, ίσως δεν το είδες. Το ξαναγράφω

Όταν πάω στο resolution center, πατάω Item dispute ή Unauthorized transaction ?

Γιατί το δεύτερο δείχνει να αφορά συναλλαγές που δεν αναγνωρίζεις να έχεις κάνει εσύ

Link to comment
Share on other sites

Ελευθεριτσα χτυπα το braun αλυπητα...ειναι απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει απο internet μακραν!!!!

Απλα επιμενω με το littlewoods γιατι οταν εκανα την παραγγελια οντως ΔΕΝ μου τον επαιρνε τον κωδικο...ενω δηλαδη τον εμφανιζε μεν στο τελος δεν αφαιρουσε τα 5 ευρω απο το τελικο ποσο...παντως θα ακολουθησω τη συμβουλη σου και θα απευθυνθω και στο paypal...απλα θελω να μου στειλουν και μενα ενα mail που να λεω να απευθυνθω στο paypal ωστε να το κανω κατευθειαν forward σε αυτους!

 

edit -- pasxalitsa το 4520 ειναι το καινουργιο μοντελο, κι εγω αυτο πηρα...τωρα για πιο μικρο νομιζω οτι ολα εχουν τις ιδιες διαστασεις οσον αφορα το μερος που μπαινου στο αυτι...παντως το 4520 μια χαρα εφαπτεται ακομα και στο αυτι της μπεμπας

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κούκλες!

εγώ πήρα από άμαζον το παρακάτω, το οποίο συγκρινόμενο με υδραργύρου και ηλεκτρονικό δεν μου παρουσίαζε αποκλίσεις!

 

http://www.amazon.co.uk/Medisana-76120-Infrared-Clinical-Thermometer/dp/B002Q4TV4E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1302093540&sr=8-1

 

στη διάθεσή σας για πληροφορίες :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ημερα παραλαβων σημερα...:lol::lol::lol:

Πηγα να παρω ενα πακετο απο τα ΕΛΤΑ και μου εμφανιστηκαν αλλα 2 (ειχα και τη μικρη στο μαρσιππο, ευτυχως ειχα παρει σακκουλα μαζι μου)!!!

Ηρθαν τα παπουτσακια μου απο ΑΜΑΖΟΝ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0032Z8SUO/ref=oss_product

Ευχαριστω πολυ την κοπελα που μου ειπε να τα παρω...οντως ειναι παρα πολυ ωραια!!!! Τιμη??? 22 ευρω...αμα τα ξαναβρειτε χτυπηστε τα!!!!!

Επισης good luck μου επιτελους παρελαβα απο shutterfly (ευτυχως χωρις τελωνες και φαρισαιους). Οι κουπες ειναι παρα πολυ ωραιες και αξιζαν τα λεφτα τους...ειναι στιβαρες και απο ωραιο κεραμικο...οι φωτο μια χαρα εχουν εκτυπωθει. Τωρα οσον αφορα το photobook θα γραψω περισσοτερα στο αλλο θεμα αλλα εν ολιγοις δεν νομιζω οτι θα ξαναπαραγγειλω απο εκει...οχι τοσο χαλια οσο της good luck αλλα σιγουρα πολυ κατωτερη ποιοτητα απο αυτο που περιμενα!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν πάω στο resolution center, πατάω Item dispute ή Unauthorized transaction ?

Γιατί το δεύτερο δείχνει να αφορά συναλλαγές που δεν αναγνωρίζεις να έχεις κάνει εσύ

 

Επιλέγεις:

Resolution Centre

Dispute a Transaction

Item Dispute - Continue

Find transaction id- εκεί επιλέγεις την πληρωμή που θέλεις να κάνεις dispute

και προχωράς αναφέροντας το πρόβλημα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κούκλες!

εγώ πήρα από άμαζον το παρακάτω, το οποίο συγκρινόμενο με υδραργύρου και ηλεκτρονικό δεν μου παρουσίαζε αποκλίσεις!

 

 

http://www.amazon.co.uk/Medisana-76120-Infrared-Clinical-Thermometer/dp/B002Q4TV4E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1302093540&sr=8-1

 

στη διάθεσή σας για πληροφορίες :)

 

Αχ βρε φιλενάδα δεν με πρόλαβες! Παράγγειλα της braun! Κάτι θυμόμουν ό,τι είχες αγοράσει εσύ σε θερμόμετρο αλλά δεν σε περίμενα να εμφανιστείς:P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης για να λεμε και κανα καλο λογο και για ελληνικα sites πηρα αυτο

http://www.electroshop.gr/product.asp?id=511 απο το εν λογω καταστημα...το παρηγγειλα Τεταρτη απογευμα και επελεξα να πληρωσω στην τραπεζα οπου σε ενημερωνε να επικοινωνησεις πρωτα με την εταιρεια για διαθεσιμοτητα...το επομενο πρωι με καλεσαν αυτοι και με ενημερωσαν οτι δεν το ειχαν ετοιμοπαραδοτο και εαν με πειραζε να περιμενω ή εαν ηθελα καποιο αλλο. Μιας και δεν το βιαζομουν τους ειπα να το παραγγειλουν...Δευτερα πρωι με πηραν τηλ. οτι το ειχαν, Τριτη πληρωσα και σημερα το ειχα σπιτι με 2,5ευρω μτφ με courrier. Εγω τουλαχιστον εμεινα πολυ ευχαριστημενη με την εξυπηρετηση ειδικα οταν εμαθα οτι το καταστημα βρισκεται στον Αλμυρο Βολου (δηλαδη το μιξερ εφυγε απο Αθηνα, πηγε Βολο και επεστρεψε παλι Αθηνα--ειναι ενα πολυταξιδεμενο μιξερ!!!:lol::lol::lol:)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε φιλενάδα δεν με πρόλαβες! Παράγγειλα της braun! Κάτι θυμόμουν ό,τι είχες αγοράσει εσύ σε θερμόμετρο αλλά δεν σε περίμενα να εμφανιστείς:P

 

 

Ελευθερια εαν θελεις προλαβαινεις να ακυρωσεις την παραγγελια αλλα καντο ΤΩΡΑ!!!! Παντως πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενη φιλεναδα!;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρι παρακαλω οταν παραλαβεις τα γυαλια ενημερωσε μας θελω κι εγω να παρω!!!

 

Το σαΐτ είναι αξιόπιστο το έχουμε κ στη λίστα μας, κ αν θέλετε μόνο ένα προϊόν στέλνεται ένα μύνημα κ τους ζητάτε να μειώσουν τα μεταφορικά που είναι 8λίρες στις 4λίρες , το κάνουν κατευθείαν αλλά θα πρέπει πρώτα να πληρώσετε όλα τα μεταφορικά κ θα σας επιστρέψουν μετά τις 4 λίρες. Τώρα όσον αφορά την μάρκα julbo εγώ πρώτη φορά την άκουσα από την age που την αγόρασε πέρυσι κ έμεινε ευχαριστημένη, κ με λίγο ψάξιμο είδα ότι αυτή κ τα μπανζ έχουν τις καλύτερες κριτικές για παιδικά κ βρεφικα γυαλιά ηλίου κ αφού τα μπανζ δεν μας βόλεψαν τελικά πήρα τα τζουλμπο. Όταν θα τα παραλάβω (έφυγαν από αγγλία στις 31) θα γράψω εντυπώσεις

 

Link to comment
Share on other sites

Ελευθερια εαν θελεις προλαβαινεις να ακυρωσεις την παραγγελια αλλα καντο ΤΩΡΑ!!!! Παντως πιστευω οτι θα μεινεις ευχαριστημενη φιλεναδα!;)

 

Δεν πρόλαβα αλλά δεν πειράζει. Πρέπει να μπει αρκετά μέσα στο αυτί? Δηλαδή θα ξυπνάει ο μικρός λες?

Επίσης ανταλλακτικά από που παίρνουμε?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

aggelomarios ευχαριστω!

 

ξεχασα να ρωτησω πριν...

εχει αγορασει καμια πατινι? το θελω για 3 ετων παιδακι...

βρηκα καποια στο αμαζον αλλα ελεγα μηπως εχει καμια να προτεινει καποιο δοκιμασμενο (δεν θελω να εχει πολλα πλαστικα μερη...)...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαράκι καλησπέρα!Δεν ξέρω πως να στείλω τα στοιχεία του πωλητή(φαίνονται και τα δικά μου στη σελίδα του e-bay).Αν μπορείς και ξέρεις να τον βρεις είναι αυτός:giftdirect99

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα αλλά δεν πειράζει. Πρέπει να μπει αρκετά μέσα στο αυτί? Δηλαδή θα ξυπνάει ο μικρός λες?

Επίσης ανταλλακτικά από που παίρνουμε?

 

Προλαβαίνεις ακόμα εφόσον δεν έχει γίνει dispatched πας στο my orders εκεί κάτω από το προϊόν έχει ένα κούμπακι που λέει available options εκεί θα πατήσεις cancel order θα γράψεις το γιατι κ θα σου στείλουν ένα μέιλ ακύρωσης παραγγελίας κ μετά θα παραγγείλεις το άλλο θερμόμετρο , το εχω κάνει τρεις φορές χωρίς πρόβλημα πότε αφού τα λεφτά δεν δεσμεύονται κ τα τραβάνε μόνο όταν φύγει η παραγγελία σου

 

Link to comment
Share on other sites

Προλαβαίνεις ακόμα εφόσον δεν έχει γίνει dispatched πας στο my orders εκεί κάτω από το προϊόν έχει ένα κούμπακι που λέει available options εκεί θα πατήσεις cancel order θα γράψεις το γιατι κ θα σου στείλουν ένα μέιλ ακύρωσης παραγγελίας κ μετά θα παραγγείλεις το άλλο θερμόμετρο , το εχω κάνει τρεις φορές χωρίς πρόβλημα πότε αφού τα λεφτά δεν δεσμεύονται κ τα τραβάνε μόνο όταν φύγει η παραγγελία σου

 

Στο available actions αναφέρει αυτό:

We are preparing these items for dispatch and this portion of your order cannot be cancelled or changed.

 

 

Οπότε δεν μου δίνει την επιλογή να το ακυρώσω.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...