Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

http://www.wholeherbal.com/products/Anti_Aging_Protective_Face_Cream_SPF_30_by_Atache_Cosmetic-220-35.html

 

Θέλω να αγοράσω αυτή την κρέμα, η οποία είναι ισπανική. Από Αμερική με τα μεταφορικά έρχεται στα 33 δολλάρια. Μήπως καμιά κοπέλα ξέρει ισπανικά ώστε να την παραγγείλω από Ισπανία;Λογικά από Ισπανία και πιο φτηνά θα μου έρθει και με ασφάλεια.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ξέχασα..είδατε τα καινούρια ρούχα gymoboree που έβαλε,τα καλοκαιρινά??μούρλια!!!

είδα και με το τελωνείο,άντε να δούμε ποια θα έχει σειρά μετά!!

 

 

Τα είδα ....πολύ ωραία! Θέλω τόσα πολλά, αλλά έχω μόνο $75 gymbucks. Ελπίζω να μείνει κάτι για τις επόμενες εκπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

γατουλα δεν εχω θεμα μεχρι στιγμης,ειναι πολυ γνωστη μαρκα στο εξωτερικο τα huggies.και εκανα και δωρο μια 12αδα σε φιλη μου και ειναι και εκεινη ευχαριστημενη.μου αρεσουν γιατι ειναι πιο "χοντρα',σαν πανακι, δεν εχουν αυτη την "γλιτσα" που εχουν τα pampers και εχουν και τελεια μυρωδια!σου τα συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα ....πολύ ωραία! Θέλω τόσα πολλά, αλλά έχω μόνο $75 gymbucks. Ελπίζω να μείνει κάτι για τις επόμενες εκπτώσεις.

 

Τα gymbucks αρχίσαν να εξαργυρώνονται από σήμερα κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

εχει και την 12αδα μωρομαντηλα huggies με 8,16

 

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004H4ZFNC/ref=ox_sc_sfl_title_3?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

δεν ειναι διαθεσιμα ακομα αλλα αν δεν τα βιαζεστε καντε την αγορα και οταν ειναι διαθεσιμα σας τα στελνουν σε αυτη την τιμη.ετσι κι αλλιως χρηματα σας παιρνουν μονο οταν μπουν σε στοκ.εμενα μου αρεσουν πιο πολυ απο τα pampers.

 

 

Παρήγγειλα αυτά και μου ήρθαν την προηγούμενη εβδομάδα. Μου αρέσουν και εμένα καλύτερα από τα Pampers. Είναι κρίμα που δεν στέλνουν και της πάνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα gymbucks αρχίσαν να εξαργυρώνονται από σήμερα κορίτσια.

 

 

Το ξέρω, αλλά περιμένω μια παραγγελία που έχει κωδικό για $ 25 .. Εφυγε πριν από δύο εβδομάδες ....

Αν δεν έρθει μέχρι αύριο, Θα στείλω email να μου στείλουν το κώδικα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι φτηνα! το πήρες/θα το πάρεις απο εκεί; τι διαφορά εχει με το άλλο; ειναι αμερικανικο το σαιτ ετσι; τελωνειο δεν θα παιξει; (την εχω πατησει και απο τοτε δε το ρισκαρω..)

 

 

Τελικα το πηρα...πηρα και ενα balm και πληρωσα 28$ μαζι με τα μτφ δηλαδη 19ευρω...δεδομενου οτι μεχρι 22ευρω γλυτωνεις τελωνειο δεν νομιζω να εχω προβλημα αλλα θα δειξει...παντως τα στελνουν με usps, δηλαδη ταχυδρομειο...χθες παρηγγειλα και σημερα ειχα mail οτι εφυγαν!

Η διαφορα τωρα με το αλλο απ'οτι καταλαβα ειναι οτι εχει καποια συστατικα (καλεντουλα & χαμομηλι) που το κανει πιο καταλληλο για τοσο ευαισθητες επιδερμιδες οπως τα μωρακια...παντως απ'οτι ειδα και τα αλλα 2 που εχει τα iherb μια χαρα ειναι για παιδακια αλλα αφου ειναι out of stock ειπα να παραγγειλω αυτο αποκλειστικα για τη μπεμπου και οταν φερει το iherb θα παρω και αυτα για το μεγαλο!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι τα πεδιλάκια με το λουλουδάκι? τι νούμερο τα πήρες? αν μας κάνουν και δεν εχεις να τα δωσεις πουθενα, τα παιρνω εγώ :)

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320668031717&var=510027656792&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

όχι δεν είναι τα πεδιλάκια,είναι αυτά εδώ...μέγεθος 24,αγγλικό 7...δεν είναι βέβαια και στη καλύτερη κατάσταση οι ενώσεις τους,αλλά για τα χρήματα που έχουν είναι μια χαρά.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα...πηρα και ενα balm και πληρωσα 28$ μαζι με τα μτφ δηλαδη 19ευρω...δεδομενου οτι μεχρι 22ευρω γλυτωνεις τελωνειο δεν νομιζω να εχω προβλημα αλλα θα δειξει...παντως τα στελνουν με usps, δηλαδη ταχυδρομειο...χθες παρηγγειλα και σημερα ειχα mail οτι εφυγαν!

Η διαφορα τωρα με το αλλο απ'οτι καταλαβα ειναι οτι εχει καποια συστατικα (καλεντουλα & χαμομηλι) που το κανει πιο καταλληλο για τοσο ευαισθητες επιδερμιδες οπως τα μωρακια...παντως απ'οτι ειδα και τα αλλα 2 που εχει τα iherb μια χαρα ειναι για παιδακια αλλα αφου ειναι out of stock ειπα να παραγγειλω αυτο αποκλειστικα για τη μπεμπου και οταν φερει το iherb θα παρω και αυτα για το μεγαλο!

 

οταν παραλαβεις πες μας για το τελωνειο και την υφη του!

Link to comment
Share on other sites

Τα 'χω παρει τρελλα με τα Littlewoods!!! To παιζουν Κινεζοι!!!! Και καλα δεν με εχουν χρεωσει μτφ!!!! Και τοτε γιατι στο paypal εχω χρεωθει 5ευρω!!!!!!!!!!!! Σημερα στο 5ο mail, τους εστειλα και αντιγραφο της αποδειξης απο το paypal μπας και παρουν μπρος αν και δεν το κοβω...δεν θα τη γλυτωσουν τη βομβα!!!!! Captain χρειαζομαι το τσεσνα.....

Δεν ειναι για τα 5ευρω αλλα για το γαμωτο....παντως κοριτσια να συνεννοηθουμε ολες μαζι και αφου τους πουμε οτι θα ανοιξουμε case στο paypal αν και παλι δεν ιδρωσει το αυτι τους τοτε οντως να το κανουμε αλλα συντονισμενα ολες μαζι την ιδια μερα!!! Τι στο καλο???? Δεν ειναι δυνατον να μας βγαλουν ολες τρελλες!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση που σας έχει παιδέψει τόσο το littlewoods...

ίσως οι κωδικοί φταίνε,γιατί εγώ μια χαρά γράφτηκα,παρήγγειλα,ήρθαν..και πολύ καλή ποιότητα...

πάντως μην το αφήσετε έτσι...

πλάκωσαν πολλές παραγγελίες από ελλάδα και πάει το σύστημα τους!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω την βοήθεια των "παλιών".

Ο πιτσιρικάς μου (22 μηνών) δεν κάθεται με τίποτα να του βάλω θερμόμετρο. Διάβασα αυτά που είχαν γραφτεί για τα θερμόμετρα αυτιού αλλά φοβάμαι ότι δεν θα κάτσει να του χώσω ένα θερμόμετρο στο αυτί.

Έχετε άποψη για τα θερμόμετρα infrared? Έχετε κάτι να προτείνετε γιατί διαβάζοντας reviews στο amazon φαίνεται να έχουν θέματα ακρίβειας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σου πω την αποψη μου ως νοσηλευτρια και ως μαμα...επειδη κι εμεις ειχαμ ενα θεματακι με το γιο μου (πιο μεγαλο απο το δικο σου αλλα ανεκαθεν ειχαμε ενα θεμα) εψαχνα να βρω ενα θερμομετρο που και να το δεχεται αλλα κυριως να ειναι αξιοπιστο και σκεφτηκα κι εγω τα infrared...δυστυχως η αξιοπιστια τους ειναι ιδιαιτερα αμφιλεγομενη ακομα και στα νοσοκομεια που χρησιμοποιουνται (π.χ. Ιασω) δεν τα πολυεμπιστευονται γι'αυτο και δεν αγορασα ενα τετοιο. Τελικα κατεληξα στο thermoscan της Braun το οποιο ειναι αυτιου και δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη! Ο γιος μου πλεον δεν γκρινιαζει καθολου γιατι η διαδικασια ειναι τοσο συντομη (κυριολεκτικα δευτερολεπτα, μεχρι να το βαλεις εχει δειξει θεμροοκρασια) που ουτε το καταλαβαινει...μερικες φορες μαλιστα το βαζει μονος του στο αυτακι του! Στην αρχη το διπλοτσεκαρα και με αλλα θερμομετρα (υδραργιρικο και ηλεκτρονικο) για να ειμαι σιγουρη και παντα επεφτε μεσα! Τωρα πια χρησιμοποιουμε μονο αυτο οικογενειακως...το μονο αρνητικο ειναι οτι πρεπει να περνεις ανταλλακτικα για να τοποθετεις στο σημειο που μπαινει στο αυτι αλλα τα 20 που ερχονται με τη συσκευασια μου εχουν φτασει για 1 ιωση του μωρου, 1 ωτιτιδα & 1 γαστρεντεριτιδα του μεγαλου και 1 γαστρ. δικια μου (ε καλα δεν αλλαζω και καθε φορα, τα καθαριζω και με οινοπνευματακι σιγουρα παντως τα αλλαζω απο ατομο σε ατομο). Αυτα ειχα να πω εγω...ας πει και την αποψη της και καποια κοπελα που εχει infrared!:lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παρήγγειλα τελικά την κρέμα από Αμερική αλλά ενώ στην προπληρωμένη κάρτα μου δεσμεύτηκε το ποσό της αγοράς ούτε mail επιβεβαίωσης μου έστειλαν ούτε φαίνεται στο site τους οτι πραγματοποιήθηκε η αγορά. Τί να κάνω;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ΘΤελικα κατεληξα στο thermoscan της Braun το οποιο ειναι αυτιου και δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη! Ο γιος μου πλεον δεν γκρινιαζει καθολου γιατι η διαδικασια ειναι τοσο συντομη (κυριολεκτικα δευτερολεπτα, μεχρι να το βαλεις εχει δειξει θεμροοκρασια) που ουτε το καταλαβαινει...μερικες φορες μαλιστα το βαζει μονος του στο αυτακι του! Στην αρχη το διπλοτσεκαρα και με αλλα θερμομετρα (υδραργιρικο και ηλεκτρονικο) για να ειμαι σιγουρη και παντα επεφτε μεσα! Τωρα πια χρησιμοποιουμε μονο αυτο οικογενειακως...

Το έχω και εγώ και κάθε φορά που το χρησιμοποιώ ευλογάω την μανούλα μου που μου το πήρε δώρο για τον μικρό!!!!Δεν υπάρχει περίπτωση να το αλλάξω με κάτι άλλο!!!!Είναι 100% αξιόπιστο και όντως τόσο γρήγορο στην μέτρηση που ο μικρός απλά κάθεται και τον μετράω!!!!:D:D:D:DΤο λάτρέυω!!!!

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

 

πως έλαβες την ειδοποίηση? νομίζω πως θα είμαι η επόμενη μιας και περιμένω ένα δέμα 144 δολάρια από τις 11-3...

Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσω την βοήθεια των "παλιών".

Ο πιτσιρικάς μου (22 μηνών) δεν κάθεται με τίποτα να του βάλω θερμόμετρο. Διάβασα αυτά που είχαν γραφτεί για τα θερμόμετρα αυτιού αλλά φοβάμαι ότι δεν θα κάτσει να του χώσω ένα θερμόμετρο στο αυτί.

Έχετε άποψη για τα θερμόμετρα infrared? Έχετε κάτι να προτείνετε γιατί διαβάζοντας reviews στο amazon φαίνεται να έχουν θέματα ακρίβειας?

 

k εγω το thermoscan εχω κ ειμαι απολητα ικανοποιημένη.

το πηρα απο εδω http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0001D0LMS/ref=oss_product

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια κοπελα που να εχει παρει crocs κ να ξερει απο που συμφέρει να αγορασω?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια κοπελα που να εχει παρει crocs κ να ξερει απο που συμφέρει να αγορασω?

 

εκτος απο το επισημο σαιτ crocs.eu εχει και στο ebay (ειχε βαλει το καλαμαρακι πωλητες λιγες σελιδες πισω)

αν γραφτεις στο σαιτ σου δινει ενα κωδικο για 20% εκπτωση

αλλα στο αλουετ που τα ειδα δεν ηταν πολυ πιο ακριβα 26ε νομιζω (για παιδακια ετσι;)

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΜΑΡ ηθελα να σε ρωτησω για το καροτσι απο τοτε που το παρηγγειλες. Το παρελαβες, ολα καλα; Με το σαιτ δεν ειχες καποιο προβλημα,ε; Θελω και γω να παραγγειλω απο εκει καροτσι, και περιμενα μεχρι να πεις εντυπωσεις.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η ωρα να παρω crocs για τη μικρη.

κατα καιρους εχει παρει το ματι μ εδω που το εχετε αναλύσει το θεμα αλλα τωρα δεν τα βρισκω.

απο που εχετε ψωνίσει οικονομικά crocsακια?

__________________

 

Πεταλουδιτσα εγω τα πηρα τελικα απο το επισημο σαιτ τους http://www.crocs.eu γιατι με το που γραφτεις σου δινει κωδικο μειον 20% και ηταν η ποιο συμφερουσα προσφορα, τα βρηκα και στο εμπευ στον πωλητη που δεν στελνει πια ελλαδα τον little sun flower

μεταφορικα εχει 10ευρω

και ερχονται σε 5-7ημερες αλλα εμενα αργησαν 6 μερες να φυγουν απο εκει και ήρθαν σε 15μερες και τους γκρινιαξα με δυο γραμματα και μου επεστρεψαν τα μεταφορικα πισω για την ταλαιπωρια και την αδικαιολογητη καθυστερηση αποστολης των παπουτσιων!!

 

Καλημέρα κορίτσια!!!

 

Εδωσα παραγγελεια και γω χθες στο http://www.eastendcosmetics.co.uk/ πρόσεξα εδω σας βγαίνει πιο φθηνα οταν ψωνιζετε σε US dollar .

 

 

Επίσης βρήκα αυτό http://www.euro-products.co.uk/ με μεταφορικα 6,95 λιρες.Παραγγειλα παλετα με σκιες ματιων επαγγελματικες της Κaraja...μου τις προτινε μια φιλη μου αισθητικος.

Για να δούμε........

 

Βρήκα επίσης αυτό http://www.love-makeup.co.uk/

 

και αυτό http://www.discountcosmetics4u.co.uk/shop/ με αποστολή 0,5 pound/προιόν.

 

Φελια αν μπορεις να μου τα στειλεις με ενα πμ γιατι με τοσες δημοσιευσεις χανονται,

 

 

Καλημέρα κοπελιές!!!Παπουτσάκια benetton που μπορώ να βρω?(Για παιδάκι)Ξέρει καμία?

Μόλις έλαβα και μια μπλουζίτσα polo που είχα κερδίσει σε δημοπρασια.:D:D.

Μου την έστειλε την ίδια μέρα(Πέμπτη)και σήμερα την έλαβα!Πολύ γρήγορος και εξυπηρετικός!

 

αν θελεις στειλε μου τον πωλητη με πμ

 

Παρήγγειλα από Γερμανία χύτρα ταχύτητας fissler vitavit comfort 6lit 102E +19.90E τα μεταφορικά σύνολο 122Ε και παρέλαβα με dhl.Η χύτρα δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτη και με ρώτησαν εάν θέλω να περιμένω 1-2 εβδομάδες για να την παραγγείλουν από την αντιπροσωπεία.Φυσικά και περίμενα.Το site είναι το: elektro2000.de και η τιμή πάρα πολύ χαμηλή, Ελλάδα έχει πάνω από 170Ε.Προσθέστε το site στη λίστα.Ευχαριστώ.

 

αν θελεις στειλε μου την σελιδα με πμ γιατι χανεται εδω μεσα με τοοσες δημοσιευσεις

 

Καλημέρα,

σας παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό και θέλω να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες σας.

Ψωνίζω αρκετά online αλλά είτε λόγω τελωνείου (από U.S.A) είτε λόγω ποιότητας δεν έχω πολλά καινούρια site να προτείνω.

 

Από το ebay έχω αγοράσει ρολόι δικό μου αρχικά, και του άντρα μου στη συνέχεια από τον http://stores.ebay.com/born2watch . (U.S.A)

Είναι έμπιστος και πολλάκις δοκιμασμένος από συλλέκτες. Τα ρολόγια του είναι αυθεντικά από εταιρίες και πιο ποιοτικές, όχι μόνο εμπορικές. Αν τα ψάξετε στην ελληνική αγορά έχουν τη διπλάσια τουλάχιστον τιμή. Τα στέλνει όπως του ζητήσεις.

 

Για γυαλιά ηλίου έχω να προτείνω τον http://stores.ebay.com/spexwarehouse (U.K). Επίσης δοκιμασμένος.

 

 

Από το littlewoodseurope έχω ψωνίσει αρκετές φορές ρούχα - δώρο για τη μητέρα μου και την πεθερά μου γιατί έχει και πιο μεγάλα νούμερα. Μου έχει τύχει κάποιες φορές να έχουν μεγαλύτερη φόρμα απ΄ότι θα έπρεπε ή να μην είναι το χρώμα και η ποιότητα ακριβώς όπως στη φωτογραφία. Θέλει πολλή προσοχή.

 

Όταν θα θυμάμαι site που έχω χρησιμοποιήσει θα σας τα γράφω.

 

αν μπορεις να μου τα στειλεις με ενα πμ γιατι με τοσες δημοσιευσεις χανονται,

 

 

το 'μικρό ηλιοτρόπιο' τι είναι;

το αμαζον τα εχει 13 λιρες και 0 μεταφορικα.

υπαρχουν και εδω http://mybabycenter.gr/index.php?target=categories&category_id=198

και εδω http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=1139'>http://www.swimbabes.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=67_102&products_id=1139

που εχει και πειπαλ

δεν ξερω απο που θα τα παρω τελικα...μαλλον θα τα παρω μαζεμενα οπου βρω και τα υπολοιπα χρειαζουμενα για το καλοκαιρι

 

εγω πηρα ξανα γυαλακια αλλη μαρκα αυτη τη φορα τα julbo και τα πηρα απο εδω http://www.swimbabes με μεταφορικα 3,95λιρες εχουν ήδη φυγει και τα περιμένω

 

Ακολουθώντας την πρόταση μιας κοπέλας από αυτό το thread, έκανα και εγώ παραγγελία από το emanaviko.

Τα πράγματα ήταν όλα μια χαρά (καλύτερα από του Σκλαβενίτη που καταλήγω συνήθως να ψωνίζω), οι τιμές καλές (απολύτως συγκρίσιμες με Σ.Μ.) και η εξυπηρέτηση άψογη. Θα τους ξαναχρησιμοποιήσω.

 

στειλτο με πμ πληηηηζ για να μη το ξεχάσω

 

Και σας παραθετω την απαντηση

 

We're sorry but we have had a large number of packages go astray over the last 6 weeks and we can therefore no longer ship to Greece because as a small family business we cannot absorb losses like those we have had. We know it's frustrating as a buyer but we cannot start sending sunglasses which only sell for around £10 tracked at a cost of over £5 because we'll start getting poor feedback for shipping charges and that impacts on our ability to sell on ebay.

We continue to ship to Greece from our own website where postage is a flat £4.95 but I'm guessing that you wouldn't want to pay that for postage when you paid £1.50 last time.

 

Edit --- τα σχολια ειναι περιττα!!! Για μια ακομη φορα οι Ελληναρες ΕΚΤΟΣ!!!!

 

και δικιο εχει~!!!!

 

 

αν νομιζετε οτι μπορει να μπει σε καποια απο τις λιστες σας....

 

http://www.babyseeds.

 

φανταζομαι θα ενδιεφερε καποια μανουλα

 

Καλημερα σας :-)

 

Το εχεις δοκιμασει? Υπαρχει καποια κοπελλα να το εχει δοκιμάσει και να μας πει εντυπωσεις?

 

 

Ενα πολυ καλο eshop ειναι το ακολουθο:

http://www.keslighting.co.uk/

 

Στελνει ελλαδα και οι τιμες τους ειναι εξαιρετικες ( τουλαχιστον για οτι εχω παρει τα βρηκα ακριβοτερα στην ελλαδα)για οσες ενδιαφερονται για φωτιστικα.

 

αν μπορεις να μου τα στειλεις με ενα πμ γιατι με τοσες δημοσιευσεις χανονται,

 

Κορίτσια, αγόρασα αυτά τα φορεματάκια και τα παρέλαβα σήμερα.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&rt=nc&nma=true&item=180631883442&si=RJd%252FgG1qhfJqbbfsJlZEI5a5Q7s%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT

 

Το ροζ RARE EDITIONS είναι ολοκαίνουριο, σαν να μην έχει φορεθεί ποτέ και μόλις βγήκε από την κρεμάστρα. Το κόκκινο καρώ είναι χειροποίητο - εν γνώσει μου όταν μπιντάρισα - είναι λίγο κάπως στις ραφές της φόδρας και των ώμων. Η φόδρα είναι εντάξει, βαμβακερή καλής ποιότητας, και το ύφασμα το ίδιο. Αλλά οι ραφές πολύ ερασιτεχνικές.

 

Έστειλα σχετικό μύνημα στον πωλητή, απάντησε ότι η κόρη του το φόρεσε πέρσυ χωρίς πρόβλημα αλλά αν θέλω να μου επιστρέψει 3 δολλάρια. Του είπα ότι προφανώς η μικρή δεν το πολυφόρεσε αλλά η δική μου θα το βάλει αρκετά, λόγω καιρού εδώ. Σημειωτέον, ότι δέχομαι το ρίσκο των pre-owned ρούχων και ότι δεν πλήρωσα και καμμιά περιουσία για τα 2 φορέματα (24 δολλάρια με τα μεταφορικά), αλλά έχω μια εντύπωση ότι αν δεν πατήσω καμμιά βελονιά, το φόρεμα θα βγαίνει σε τεύχη. Περιμένω απάντηση από τον πωλητή (είναι κατοστάρης), τι να κάνω ?

 

αν μπορεις να μου τα στειλεις με ενα πμ γιατι με τοσες δημοσιευσεις χανονται,

 

Παρέλαβα σήμερα από http://www.pharmacy4u.gr/.

Παρήγγειλα 21/3 και ήρθαν σήμερα ελλιπή μετά κόπων και παραπόνων, και χωρίς το αντιηλιακό της ΑΤΑCHE που περίμενα πως και πως. Τελικά μάλλον πρέπει να το παραγγείλω από Αμερική γιατί στην Ευρώπη δεν το βρίσκω πουθενά πλέον....

Όσο για τα πράγματα που μου έφεραν 2 στα 5 είναι λάθος, ο ένας αφρός ξυρίσματος χωρίς καπάκι και 1 μόνο δειγματάκι.

Μήπως να ανοίξουμε και Black List?

 

Ταμαρ μαλλον πρεπει να βαλουμε παλι αρνητικο σχολιο απο διπλα στη λιστα

 

Μήπως έχει αγοράσει καμιά κοπέλα κατσαρολικά της ΑΜC από το εξωτερικό μιας κι εδώ κοστίζουν μια περιουσία;

 

και μενα θα με ενδιεφερε αυτο παααρα πολυ

 

κοριτσάκια δεν ξέρω αν θυμάστε τα παπουτσάκια τα κόκκινα από αγαπημένο πωλητή του καλαμαρακίου ,που πήρατε κι άλλες κοπέλες...είχαν αργήσει να έρθουν,έστειλα μυν, μου είπε να μου τα ξαναστείλει και πριν του απαντήσω τελικά ήρθαν,σήμερα όμως... ξαναήρθαν!!!!

προφανώς ο καημένος τα έστειλε πάλι...του είχα απαντήσει το σάββατο ότι τα παρέλαβα...

τι να κάνω τώρα??6λίρες έκαναν,να πληρώσω και μεταφορικά να τα στείλω πίσω??ή να τα κρατήσω??

 

Μιαμαμα αν δεν τα εχεις ηδη δωσει τα θελω ΕΓΩ!!

Γιατι πηρα το 8αρι το αγγλικο και της ειναι πολυ μεγαλα και θα τα κρατησω για του χρονου, αν ειναι το αγγλικο 7αρι τα θελω οπωσδηποτε!!1

Επειδη δεν εχω ιντερνετ ομως αυτες τις μερες , θα σου στειλω μυνημα την παρασκευη

 

Θα σου πω την αποψη μου ως νοσηλευτρια και ως μαμα...επειδη κι εμεις ειχαμ ενα θεματακι με το γιο μου (πιο μεγαλο απο το δικο σου αλλα ανεκαθεν ειχαμε ενα θεμα) εψαχνα να βρω ενα θερμομετρο που και να το δεχεται αλλα κυριως να ειναι αξιοπιστο και σκεφτηκα κι εγω τα infrared...δυστυχως η αξιοπιστια τους ειναι ιδιαιτερα αμφιλεγομενη ακομα και στα νοσοκομεια που χρησιμοποιουνται (π.χ. Ιασω) δεν τα πολυεμπιστευονται γι'αυτο και δεν αγορασα ενα τετοιο. Τελικα κατεληξα στο thermoscan της Braun το οποιο ειναι αυτιου και δεν το εχω μετανιωσει ουτε στιγμη! Ο γιος μου πλεον δεν γκρινιαζει καθολου γιατι η διαδικασια ειναι τοσο συντομη (κυριολεκτικα δευτερολεπτα, μεχρι να το βαλεις εχει δειξει θεμροοκρασια) που ουτε το καταλαβαινει...μερικες φορες μαλιστα το βαζει μονος του στο αυτακι του! Στην αρχη το διπλοτσεκαρα και με αλλα θερμομετρα (υδραργιρικο και ηλεκτρονικο) για να ειμαι σιγουρη και παντα επεφτε μεσα! Τωρα πια χρησιμοποιουμε μονο αυτο οικογενειακως...το μονο αρνητικο ειναι οτι πρεπει να περνεις ανταλλακτικα για να τοποθετεις στο σημειο που μπαινει στο αυτι αλλα τα 20 που ερχονται με τη συσκευασια μου εχουν φτασει για 1 ιωση του μωρου, 1 ωτιτιδα & 1 γαστρεντεριτιδα του μεγαλου και 1 γαστρ. δικια μου (ε καλα δεν αλλαζω και καθε φορα, τα καθαριζω και με οινοπνευματακι σιγουρα παντως τα αλλαζω απο ατομο σε ατομο). Αυτα ειχα να πω εγω...ας πει και την αποψη της και καποια κοπελα που εχει infrared!:lol:

 

Μου φαινεται οτι πειστηκα.....θα παρω και εγω της μπράουν!

 

Link to comment
Share on other sites

τι μαρκα ειναι αυτα σοφακι? απο μυρωδια και αλλεργιες ειναι οκ?

Ta HUGGIES panes kai mwpomantila einai idias poiotita me ta PAMPERS!!! Douleua se farmakio sto eksoteriko gia hronia kai to gnorizw!!! Exa brei ena site kai singrine oles tis markes mwromantila ean to brw 8a to kanw post!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...