Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Θέλω αυτήν την κούνια ή κάποια παρόμοια της FISHER PRICE για δώρο

 

http://www.amazon.co.uk/Fisher-Price-Open-Top-Rainforest-Cradle-Swing/dp/B000LXQV54/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1301911300&sr=8-6

 

Που να ψάξω ?

 

βρηκα στα perfect toys αυτην την παρομοια http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=992.

στα νεα μελη εχει -10%.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σιγα τα δραματα...οκ,εγω ειπα στο παρεντς οτι αγορασα το συγκεκριμενο καροτσακι κ η κοπελιτσα το ειδε κ της αρεσε κ πηρε το ιδιο..ομως σε εκεινη στειλανε το σωστο κ εμενα το λαθος...δε θα πεθανω,οκ ειναι κ το λαθος που μου εστειλαν!!!!

 

ΟΚ, συγγνώμη και γράψε λάθος. Απλώς επειδή κατάλαβα ότι ήθελες πολύ το μαύρο πράσινο και επειδή πολύ σύντομα το έστειλαν σε άλλο μέλος, σκέφτηκα ότι ίσως ξαναθυμηθείς το λάθος και ξαναστεναχωρηθείς. Αφού εσύ είσαι ευχαριστημένη, όλα καλά!!!!

 

ravT, Good Luck, Kornilia, σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Θα το ψάξω.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

chatzico εγώ είχα πάρει αυτή την κούνια δώρο στην κολλητή μου από amazon 104 λίρες με δωρεάν μεταφορικά http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001QCY4NU/ref=oss_product ..Το είχα ψάξει πολύ τότε και ήταν η πιο οικονομική τιμή που είχα βρει...Γενικά ανεβοκατεβαίνουν οι τιμές στο amazon όπως ξέρεις οπότε παρακολούθα το και που ξέρεις....

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, συγγνώμη και γράψε λάθος. Απλώς επειδή κατάλαβα ότι ήθελες πολύ το μαύρο πράσινο και επειδή πολύ σύντομα το έστειλαν σε άλλο μέλος, σκέφτηκα ότι ίσως ξαναθυμηθείς το λάθος και ξαναστεναχωρηθείς. Αφού εσύ είσαι ευχαριστημένη, όλα καλά!!!!

 

ravT, Good Luck, Kornilia, σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Θα το ψάξω.

χαχαχα,γιατι να μου ζητησεις συγνωμη???σλοου δε ματς οιλ!!

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

chatzico εγώ είχα πάρει αυτή την κούνια δώρο στην κολλητή μου από amazon 104 λίρες με δωρεάν μεταφορικά http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001QCY4NU/ref=oss_product ..Το είχα ψάξει πολύ τότε και ήταν η πιο οικονομική τιμή που είχα βρει...Γενικά ανεβοκατεβαίνουν οι τιμές στο amazon όπως ξέρεις οπότε παρακολούθα το και που ξέρεις....

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν την στέλνει πλέον στην Ελλάδα, οποία πρωτοτυπία.......

 

χαχαχα,γιατι να μου ζητησεις συγνωμη???σλοου δε ματς οιλ!!

 

Εμότικον που κάνει γλυκά ματάκια (δεν ξέρω να βάζω εμότικον στο κείμενο)...........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν την στέλνει πλέον στην Ελλάδα, οποία πρωτοτυπία.......

 

 

 

Εμότικον που κάνει γλυκά ματάκια (δεν ξέρω να βάζω εμότικον στο κείμενο)...........

 

 

Πάντως για μένα έχει ένα μεγάλο μείον αυτή η κούνια, παίρνει μπαταρίες και όχι ρεύμα, οπότε φαντάζομαι πως θα ναι ασύμφορη...Εμένα μου χε πάρει η αδερφή μου δώρο την κούνια της Graco την sweet peace και την καταευχαριστήθηκε η κόρη μου και ήταν με ρεύμα...Είναι βέβαια ακριβούτσικη άλλα άξιζε τα λεφτά της..

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το καλοκαίρι και αρα ώρα για τα τελεια γυαλάκια :)

ο littlesunflowers αποφάσισε να μη στέλνει ελλαδα τώρα ή απο παλιά?

 

http://cgi.ebay.co.uk/Kidz-Banz-Adventure-UVA-UVB-Boys-Kids-Sunglasses-2-5y-/290411901168?pt=UK_Boys_Accessories&var=&hash=item895ecec109#ht_2157wt_905

 

Να ρωτήσω τα adventure τι διαφορά έχουν από τα classic?

 

Για παραλία καπελάκι, γυαλάκια, αντιηλιακό, μαγιο...τι άλλο θέλουμε; (θα είμαστε 2 χρονω οταν παμε)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το καλοκαίρι και αρα ώρα για τα τελεια γυαλάκια :)

ο littlesunflowers αποφάσισε να μη στέλνει ελλαδα τώρα ή απο παλιά?

 

http://cgi.ebay.co.uk/Kidz-Banz-Adventure-UVA-UVB-Boys-Kids-Sunglasses-2-5y-/290411901168?pt=UK_Boys_Accessories&var=&hash=item895ecec109#ht_2157wt_905

 

Να ρωτήσω τα adventure τι διαφορά έχουν από τα classic?

 

Για παραλία καπελάκι, γυαλάκια, αντιηλιακό, μαγιο...τι άλλο θέλουμε; (θα είμαστε 2 χρονω οταν παμε)

 

Καλέ, μέχρι πριν λίγο καιρό έστελνε κανονικά Ελλάδα...Εγώ από εκεί παρήγγειλα τα γυαλάκια της μικρής μου όπως και τόσα άλλα κορίτσια από εδώ...Τι να πω....

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

MARIADRAMA δεν αναφερομαι σε αυτα τα κουπονια αναφερομαι σε site poy exoυν κωδικους που τους χρησιμοποιουν ολοι μηπως ξερει καμια πώς χρησιμοποιούνται τα vouchercodes??

STELLA

line_m123_beg_minie_time_1221796800_text_.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα e-mail με ιους απο τις κουριερ ( ταχα μου) ups kai fedex ερχονται αβερτα...την προηγουμενη φορα , πριν κανενα μηνα , κολλησα ενα βαρβατο ιο, αναγκαστειλα κ το εστειλα στο γιατρο για σερβις ( το laptop)...εσας σας ερχονται??

 

ναι και μένα.. το επιασε το antivirus ομως

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

 

 

 

αχ τι κριμα!!! :(:(:(

 

εισαι η πρωτη που το παθαινει με τα gumboree νομιζω :?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

 

ποια αποστολη επελεξες, την απλη;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι που τη θελεις για δωρο!!! :(

Μας την εφεραν δωρο οταν η μπεμπα ηταν 9 μηνων και εκανα τη βλακεια και την εβγαλα απο το κουτι!

Δεν μπορεσα να την ξαναβαλω μεσα οπως την ειχαν συσκευασει αρχικα και δεν την ειχε το Τζαμπο της πολης μου για να την αλλαξω και μου εμεινε με τα ναυλον και τις ετικετες. :(

 

 

προσπαθώ να σου στείλω p.m αλλά μου λέει ότι έχεις πολλά αποθυκευμένα......:rolleyes:

 

ήθελα να σε ρωτήσω για την κούνια:oops::oops:

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καμμια μανουλα με 2+ που να χρησιμοποιει avent υπαρχει?

Αν ναι τι χρησιμοποιει οεο................:idea::idea::idea:

 

εμενα η δικια μου ειναι 11 μηνων αλλα επειδη χρησιμοποιουμε avent απο την πρωτη στιγμη νομιζω μπορω να σε βοηθησω!!

 

Λοιπον...η κορη μου αυτη την στιγμη χρησιμοποιει το νο4...

δεν εχει μεγαλυτερη αριθμηση σε θηλες.Αυτη λεγεται fast flow teat...

To επομενο βημα ειναι τα spouts...δηλαδη τα στομια που μετατρεπουν το μπουκαλι σε εκπαιδευτικο ποτηρακι..

Νομιζω οτι εκει πρεπει να πας...αν παρεις αβεντ...

 

επισης εχει μια θηλη που λεγεται variable flow teat και λεει οτι ειναι και για πιο παχυρευστα υγρα!!

την εχω γιατι ερχεται σετακι με τα μπουκαλια των 330 μλ αλλα δεν την εχω δοκιμασει ακομη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

Ωχ τι κρίμα....

Είσαι η πρώτη που της συμβαίνει αν δεν κάνω λάθος.

Και μου κάνει πολύ εντύπωση.

Αφού λες ότι είχες επιλέξει την απλή αποστολή, θα σε παρακαλέσω, όταν με το καλό πάρεις το δέμα σου να μας ενημερώσεις με τι εταιρεία εστάλει.

USPS ή άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

 

Αντε τουλαχιστον ελπιζω να ειναι και η τελευταια που πληρωνεις!!!

 

λετε να ξυπνησαν τα τελωνεια και να μας κυνηγανε? εγω εχω παραγγειλει 4 φορες και ποτε δεν πληρωσαν τωρα εχω 100gym$ να ξοδεψω την εβδομαδα 7-14 απριλη. οποτε θα δουμε παντως τουλαχιστον ξερουμε ποσο θα μας χρεωνουν, και νομιζω οτι και παλι συμφερει.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έπεται συνέχεια..Καθώς είμαι πολύ τυχερός άνθρωπος όπως σας έχω πει ήρθε ειδοποίηση για το δέμα μου αλλά παραλαβή από το τελωνείο με χρέωση 47 ευρώ παρακαλω :( για παραγγελία 143 δολ (μαζί με τα μεταφορικα!)..Ελπίζω οι υπόλοιπες κοπέλες να μην έχουν ανάλογη τύχη!

 

την απλή επέλεξα κορίτσια..123+20 ήταν η παραγγελία..πράγματι κρίμα..αν και ακόμα και έτσι, πιστεύω ότι συμφέρει η αγορά..

 

Τελικά η κοπέλα που ψωνίζει από ΗΠΑ χρησιμοποιεί το MyUs, ακριβό μου φαίνεται όμως, και δεν ξέρω πόσο βάρος έχουν τα ρούχα. Αλλά λέω στην δική σου περίπτωση, έδωσες 20 δολλάρια (=14 ευρώ περίπου) μεταφορικά στο τζιμπορί και 47 ευρώ εκτελωνιστικά, ήτοι 14+47=61 ευρώ για να τα φέρεις από ΗΠΑ. Αν είχες κάνει μια απλή συνδρομή στο MyUs, θα έδινες 10 δολ(εφάπαξ συνδρομή)+65,17μεταφορά από το MyUs (για 2 κιλά με απλή συνδρομή) + 5 δολ μεταφορικά στο τζιμπορί = 80,17 δολλάρια = 56 ευρώ. Δεν ξέρω όμως τι παίζει με το τελωνείο και το MyUs, λογικά πάλι θα κινδυνεύει. Θα την ρωτήσω τι παίζει με το τελωνείο.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

MARIADRAMA δεν αναφερομαι σε αυτα τα κουπονια αναφερομαι σε site poy exoυν κωδικους που τους χρησιμοποιουν ολοι μηπως ξερει καμια πώς χρησιμοποιούνται τα vouchercodes??

όταν βρεις το voucher code από τα σιτε που προσφέρουν κάποιους κωδικούς πας στο Online κατάστημα που σε ενδιαφέρει και αφού κάνεις την παραγγελία σου λίγο πρίν κάνεις check out έχει συνήθως ένα πεδίο που αναγράφει ender promotional code ή ender voucher code μόλις τον βάλεις ίσως χρειαστεί να κάνεις κάποιο update στο καλάθι ή να πατήσεις submit θα σου αφαιρέσει αυτόματα το ποσό

 

καλημέρα είπα ??? δεν είπα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

σας παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό και θέλω να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες σας.

Ψωνίζω αρκετά online αλλά είτε λόγω τελωνείου (από U.S.A) είτε λόγω ποιότητας δεν έχω πολλά καινούρια site να προτείνω.

 

Από το ebay έχω αγοράσει ρολόι δικό μου αρχικά, και του άντρα μου στη συνέχεια από τον http://stores.ebay.com/born2watch . (U.S.A)

Είναι έμπιστος και πολλάκις δοκιμασμένος από συλλέκτες. Τα ρολόγια του είναι αυθεντικά από εταιρίες και πιο ποιοτικές, όχι μόνο εμπορικές. Αν τα ψάξετε στην ελληνική αγορά έχουν τη διπλάσια τουλάχιστον τιμή. Τα στέλνει όπως του ζητήσεις.

 

Για γυαλιά ηλίου έχω να προτείνω τον http://stores.ebay.com/spexwarehouse (U.K). Επίσης δοκιμασμένος.

 

 

Από το littlewoodseurope έχω ψωνίσει αρκετές φορές ρούχα - δώρο για τη μητέρα μου και την πεθερά μου γιατί έχει και πιο μεγάλα νούμερα. Μου έχει τύχει κάποιες φορές να έχουν μεγαλύτερη φόρμα απ΄ότι θα έπρεπε ή να μην είναι το χρώμα και η ποιότητα ακριβώς όπως στη φωτογραφία. Θέλει πολλή προσοχή.

 

Όταν θα θυμάμαι site που έχω χρησιμοποιήσει θα σας τα γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το καλοκαίρι και αρα ώρα για τα τελεια γυαλάκια :)

ο littlesunflowers αποφάσισε να μη στέλνει ελλαδα τώρα ή απο παλιά?

 

http://cgi.ebay.co.uk/Kidz-Banz-Adventure-UVA-UVB-Boys-Kids-Sunglasses-2-5y-/290411901168?pt=UK_Boys_Accessories&var=&hash=item895ecec109#ht_2157wt_905

 

Να ρωτήσω τα adventure τι διαφορά έχουν από τα classic?

 

Για παραλία καπελάκι, γυαλάκια, αντιηλιακό, μαγιο...τι άλλο θέλουμε; (θα είμαστε 2 χρονω οταν παμε)

 

Είπα να πάρω και εγώ για το μικρό μου γυαλάκια και "έσπασε το πόδι του ο Δίας...". Έσκασα, λες και τα δικά μας λεφτά δεν είναι ίδια. Κοίταξα στο amazon και εκεί πουλάει το "μικρό ηλιοτρόπιο". Από μεταφορικά, άσε... Αν βρεις κάτι ενδιαφέρον πιο γρήγορα από εμάς, κάνε ένα κόπο, συμφουρίτισσα. Μπας και προλάβουμε πριν ξαναποκλείσουν την Ελλάδα. Καλημέρα, δεν είπα...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε με το Littlesunflower....απο εδω μονο παραγγειλαμε τοσες κοπελες και σε καμια δεν δημιουργηθηκε προβλημα...κατσε να στειλω ενα mail να ρωτηξω και σας λεω τα καθεκαστα!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ τι κρίμα....

Είσαι η πρώτη που της συμβαίνει αν δεν κάνω λάθος.

Και μου κάνει πολύ εντύπωση.

Αφού λες ότι είχες επιλέξει την απλή αποστολή, θα σε παρακαλέσω, όταν με το καλό πάρεις το δέμα σου να μας ενημερώσεις με τι εταιρεία εστάλει.

USPS ή άλλη?

 

Εμενα παντω που εφυγε το δεμα σημερα απο gym λεει DHL Global Mail Standard... και ο Θεος βοηθος!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...