Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλύτερα πάρε το μπεμπέ σου μαζί πήγαινε σε ενα μαγαζί και βάλτο να κάτσει να δεις πως σου φαινεται και αν τον βολευει! Αν και χωρις να θελω να το παιξω ξερόλας..μικρος μου φαινεται 5μηνών ...αλλα ρώτα και τον παιδίατρο σας!

 

Επειδή τα είδα τα μεγάλα καθισματάκια από κοντά, σίγουρα δεν μπορεί να καθίσει εκεί τώρα. Αυτό που λέτε το Britax δεν το ξέρω, για να μπορώ να πω αν θα μας βολέψει. Αν μπορούσα θα το καθυστερούσα λίγο αλλά δεν χωράει πια. Είναι και ψηλός και δυσκολεύεται πολύ μέσα στο μικρό.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

To britax ειναι αυτό το Britax Evolva 123 plus ελληνική τιμή 280ευρώ ...απο έξω 200-210ευρώ! ειναι αυτο http://www.britax.co.uk/car-seats/evolva-1-2-3-plus και εχει πάρει και πολλά βραβεία! Αληθεια δεν το βρηκες σε μαγαζια? Στον Ομηρούλη δεν το ειχε?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρα οι γνησιες ειναι εδω http://www.uggaustralia.com/ αλλα με πολλα μεταφορικα.....

 

ε ναι αλλα..εγώ μπηκα και ειδα εκει που λεει τους επισημους retailers αλλα και εκεινοι οι ποιο πολλοι χρεωνουν απο 40-55δολλάρια μεταφορικά για ελλάδα..

ε τοτε φτανει στην τιμή της ελλαδας ετσι!

 

Link to comment
Share on other sites

ε ναι αλλα..εγώ μπηκα και ειδα εκει που λεει τους επισημους retailers αλλα και εκεινοι οι ποιο πολλοι χρεωνουν απο 40-55δολλάρια μεταφορικά για ελλάδα..

ε τοτε φτανει στην τιμή της ελλαδας ετσι!

 

Ποσο τις εχουν αυτοι;;

Γιατι 140 δολλαρια δεν ειναι 90 ευρω περιπου;; συν 45 μεταφορικα(καμια 20αρια δολλαρια )παλι συμφαιρει....(για τις classic short λεω εγω)

4

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε εγω ελεγα για αυτους που λες εσυ με 45-50 δολλαρια,ο αλλος ειναι φωτια!!!

Εμενα Αμερικα θα τα στειλει και απο εκει θα ερθουν μ καποιον γνωστο μου(οταν αξιωθω να κανω την παραγγελια:D)

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

TO http://www.uggaustralia.com/ θελει για ελλάδα μεταφορικά 90δολλάρια...ήμαρτον με κάρο χρυσού τα στέλνουν????????????

 

λογικα ειναι δολαριο αυστραλιας,δηλαδη 57 ευρω,πολλα ειναι και παλι.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.τωρα που το mothercare δεν στελνει στην ελλαδα μπορειτε να μο πειτε καποιο παρομοιο site για να παρω στην κουκλιτσα μας φορμακια γιτι ξεμειναμε?sorry που τα λεω λακωνικα αλλα την εχω στην αγκαλια κ δυσκολευομαι να γραψω.....περιμενω νε αγωνια γιατι σε λιγο θα το εχω γυμνο το παιδακι μου χαχα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.τωρα που το mothercare δεν στελνει στην ελλαδα μπορειτε να μο πειτε καποιο παρομοιο site για να παρω στην κουκλιτσα μας φορμακια γιτι ξεμειναμε?sorry που τα λεω λακωνικα αλλα την εχω στην αγκαλια κ δυσκολευομαι να γραψω.....περιμενω νε αγωνια γιατι σε λιγο θα το εχω γυμνο το παιδακι μου χαχα

 

kαλησπερα!

επειδη κ εγω εψαχνα αλλα..αναλογη ποιοτητα+τιμη δε βρηκα...μακαρι να ξερει καποια...

πηγα χθες στο μαρκς & σπενσερ κ πηρα μερικα σε τελειες τιμες!

κ μαλιστα η ποιοτητα τους ειναι καλυτερη απο μαδερ...!!!;)

zuQwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To britax ειναι αυτό το Britax Evolva 123 plus ελληνική τιμή 280ευρώ ...απο έξω 200-210ευρώ! ειναι αυτο http://www.britax.co.uk/car-seats/evolva-1-2-3-plus και εχει πάρει και πολλά βραβεία! Αληθεια δεν το βρηκες σε μαγαζια? Στον Ομηρούλη δεν το ειχε?

 

Στον Ομηρόλη με εξυπηρέτησαν πολύ βιαστικά αλλά δεν νομίζω να μου το έδειξαν.

Ευχαριστώ Καλαμαράκι μου, θα το μελετήσω! Τόσο έχει και το μάξι κοζί αλλά είναι μέχρι 18 κιλά. Το καλό του είναι ό,τι γυρίζει το καθισματάκι προς την πόρτα για να βγάζεις εύκολα το παιδί.

Αλήθεια τον Ομηρόλη που τον ξέρεις εσύ εκεί στα Βόρια???

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως κορίτσια να σας πω μια υποψία μου...μην με κράξετε ομως...!

Διαβασα το άρθρο που λεει πως να ξεχωρίζεις τις αυθεντικές ugg απο τις μαιμούδες και λεει η εν λογω κυρια που το έγραψε οτι στις γνήσιες ugg οταν ερχονται δεν εχουν ταμπελάκι πάνω τους με την ετικέττα Ugg σαν αυτο που κρεμεται στην ιστοσελιδα στην πανω πανω εικονα στην αρχική σελιδα του www.happyuggs.com

Λετε να ειναι απομιμίσεις???

Αυτο το ειχα διαβασει κι εγω και αν παρατηρησες και το ugg4ladies,εχει μερικες μποτες με καρτελακια που κρεμονται

http://www.ugg4ladies.com/proviews/Classic-Short-Paisley-Flower-5825-34345/

ειναι ενα ρισκο απ οπου κι αν τις παρεις.Μηπως εγω δεν ρισκαρα,ηξερα σιγουρα......οχι!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Happyuggs=μαϊμουδιές! Χίλια συγγνώμη που το πρότεινα χωρίς να το έχω χιλιοτσεκάρει!!!

Μου έκοψε & τους έστειλα το ακόλουθο mail:

"I am interested in purchasing a pair of Ugg boots. I am a bit concerned about their low price though. Are you an official UGG retailer? Is there a way I can be sure that you are selling the original boots?

Thank you"

& να τι μου απάντησαν:

"Dear nov pal,

no, they are not, but of good quality

Sincerely yours,

sarah

[email protected]"

Τουλάχιστον είναι ειλικρινείς! Και πάλι sorry κορίτσια, δεν το ήξερα! Πάντως νομίζω οτι οι φτηνές είναι απομιμήσεις! Δεν είναι τυχαίο που σε όλη π.χ. την Αγγλία οι authorised retailers έχουν όλοι την ίδια τιμή (150 λίρες δλδ 185Ε περίπου). Που δεν έχουν & μεγάλη διαφορά απο τις τιμές εδώ-νομίζω-. Βέβαια εδώ μάλλον εχουν τελειώσει & δεν βρίσκεις χρώματα & νούμερα!

Επίσης μου ήρθε απάντηση απο το http://www.uggaustralia.com (τους ρωτούσα αν στέλνουν ελλάδα & πόσο κάνουν τα μεταφορικά).

Ιδού η απάντηση

Hi,

 

Thanks for your mail.

 

We AMG group are the UK distributor for Ugg. As such we can only despatch to addresses with in the UK. We are not able to ship to addresses out with the UK.

in this instance you would need to contact Ugg customer service who will be able to advise.

 

Customer Service:

Phone: 1.888.432.8530

Fax: 928.779.6004

E-mail: [email protected]

 

01 is the international code, the 888 is the state code for California.

 

Regards

 

Andrew Mooney

 

Customer Service

AMG Group

Kelburn Business Park

Port Glasgow

PA14 5HG

 

Tel - 01475 746066

 

Είχα μπει στην αγγλική βερσιον (πάνω αριστερά στη σημαιούλα). Ίσως απο αμερική να στέλνουν αλλά μπορεί να φορολογηθούν.

Αυτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα... Λοιπον εχω τον εξης προβληματισμο. Εκανα παραγγελια στις 01/01/10 απο το fraganceX αλλα μεχρι και σημερα ουτε φωνη ουτε ακροαση. Μου εστειλαν ενα mail την Δευτέρα που μου ζητουσαν να γραψω καποιο review για τα αρωματα που πηρα αλλα τους απαντησα οτι αν τα ειχα παραλαβει θα εγραφα και μου εστειλαν ενα τυπικο μηνυμα οτι θα εξετασουν το αιτημα μου σε μια εργασιμη μερα(και κατι αλλα ασυναρτητα). Να αρχισω να τα κλαιω τα 100 ευρουλακια ή να περιμενω κι αλλο? :(

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια το απόγευμα θα με παρει μια φιλη να της αγοράσω ενα κάθισμα ρεκάρο...

αλλα σε ποιο σαιτ να παω? ειπαμε το ολιβερς εχει ακριβά μεταφορικά σωστα?

να το παρω απο το pramworld?

Καλαμαρακι εγω εχω παρει καροτσι απο αυτους,μου χρεωσαν μεταφορικα 23 λιρες.Μια φιλη πηρε καρεκλακι και τη χρεωσαν με το ιδιο ποσο.Διαβαζω ομως οτι πολλα κοριτσια που παρηγγειλαν απο Ελλαδα πληρωσαν μεταφορικα 40 λιρες.Στειλε ενα μειλ και ρωτα τους.......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 39 πλήρωσα και εγώ για το κάθισμα αυτοκινήτου... Ίσως να εαρτάται απο τον όγκο ή το βάρος. Σοφία, σου ήρθε σε καλή κατάσταση? Το δικό μου (εξωτερικά τουλάχιστον) είναι πολύ στραπατσαρισμένο. Εσωτερικά θα το δω αύριο, αλλά πρέπει να είναι ΟΚ. Τα πετάνε όπως να'ναι.....

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στον Ομηρόλη με εξυπηρέτησαν πολύ βιαστικά αλλά δεν νομίζω να μου το έδειξαν.

Ευχαριστώ Καλαμαράκι μου, θα το μελετήσω! Τόσο έχει και το μάξι κοζί αλλά είναι μέχρι 18 κιλά. Το καλό του είναι ό,τι γυρίζει το καθισματάκι προς την πόρτα για να βγάζεις εύκολα το παιδί.

Αλήθεια τον Ομηρόλη που τον ξέρεις εσύ εκεί στα Βόρια???

 

από το ιντερνετ φυσικά τον ξέρω...μου ειχε αρέσει το ονομα και το συγκράτησα!

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειχα διαβασει κι εγω και αν παρατηρησες και το ugg4ladies,εχει μερικες μποτες με καρτελακια που κρεμονται

http://www.ugg4ladies.com/proviews/Classic-Short-Paisley-Flower-5825-34345/

ειναι ενα ρισκο απ οπου κι αν τις παρεις.Μηπως εγω δεν ρισκαρα,ηξερα σιγουρα......οχι!

 

ναι ναι κιόλας αυτες που δειχνεις έχουν και το αποτομο κόψιμο μπροστά δεν ειναι στρογγυλεμένα οπως θα έπρεπε...Μαλλον δεν θα πάρω..αν ειναι για μουφα περνω και από εδώ μούφες με 30ευρώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...