Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια πληροφοριακά για όσες δεν παραλάβαμε ακόμη από gymboree τους έστειλα mail όρι θα έπρεπε να έχω παραλάβει αλλά δεν παρέλαβα ακόμη (έφυγαν 14/03) και μου απάντησαν ότι κάποιες φορές κάνουν και 20 ημέρες να έρθουν και αν δεν έχω παραλάβει μέχρι 11/04 να τους ξαναστείλω mail..και περιμένω...

 

 

Το Gymboree έχει εξαιρετική εξυπηρέτηση.. Μία φορά η παραγγελία μου εφυγε 3 του Νοέμβρη. Μετά τις 20 ημέρες έστειλα email οτι δεν έχω λάβει τίποτα, ρώτησα και το ταχυδρομείο, άν υπάρχει κάτι. Επιστρεφούν τα χρήματά μου. Μια μέρα στις 12 Ιανουαρίου, χτυπάει ο ταχυδρόμος το κουδούνι και λέει "έχω ένα δεμα" Τι βλέπω .... η παραγγελία μου !!! ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ! Στέλνω email, τους λέω ότι ήρθε και να ξανα χρεώσουν την κάρτα μου. Λοιπόν, μου έδωσαν 20% έκπτωση και μου χαρισαν τα έξοδα αποστολής!

Link to comment
Share on other sites

κυρια,κυρια,το εχω εγω(το ειχα παρει 15 λιρονια)..ειναι παρα πολυ ωραιο αλλα ο ηλιος που παιζει μουσικουλα παιζει 3-4 μελωδιες συνεχομενες,ελαχιστων δευτερολεπτων εκαστη κ χαλια,επιεικως..ακρως σπαστικη..αλλα τα παιχνιδακια του τα λατρευει η μικρη μου,οπως κ το στρωματακι!!!!!αξιζει!

 

Καλε κυρια γιατι το ειχατε παρει 15λιρονια??? Ποτε? Να περιμενω μπας και...ή δεν προκειται να κατεβασει αλλο την τιμη ο amazonης?

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψιτ κιουρια....το εχει ο amazonης..απλα επειδη το κανει dispatched σε 3 με 4 βδομαδες βγαζει τον αλλο κυριουλη πρωτα!!!;)

Τους εστειλα και mail να μου πουν αν οι 4 βδομαδες ειναι οντως 4 ή 5,6 ... 18 χρονια αρα να το παραγγειλω για το εγγονι!!!!:lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, έχει πάρει καμία αυτά?

Θέλω να τα πάρω να δίνω στα παιδάκια στη βάφτιση του υιού και θα ήθελα να μου πείτε το ύψος και αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν χωρίς τη βάση (δηλ. ένα ένα)...

Επίσης αν και οφ τόπικ... πως το βρίσκεται γενικά σαν ιδέα (σκέφτομαι να τα στολίσω και να βάλω και καραμελίτσες μέσα)?

 

Edit

Αυτά είναι :-)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001YQGPXU/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=06ZCGN8FNMDVZNBFE648&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, έχει πάρει καμία αυτά?

Θέλω να τα πάρω να δίνω στα παιδάκια στη βάφτιση του υιού και θα ήθελα να μου πείτε το ύψος και αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν χωρίς τη βάση (δηλ. ένα ένα)...

Επίσης αν και οφ τόπικ... πως το βρίσκεται γενικά σαν ιδέα (σκέφτομαι να τα στολίσω και να βάλω και καραμελίτσες μέσα)?

 

Εμμμμ, τα ποιά εννοείς ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εμμμμ, τα ποιά εννοείς ?

 

Μόλις έκανα edit το μήνυμά μου :oops: αλλά το ξαναγράφω, αυτά είναι (σόρρυ):

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001YQGPXU/ref=s9_simh_gw_p75_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=06ZCGN8FNMDVZNBFE648&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-D

Κοπελιές, μου λέτε τη γνώμη σας για κάτι? Έχω αγοράσει απο ελληνικό σάιτ αυτό: http://www.kid-basix.com/thesafesporter.php (που να μην το αγόραζα, χρυσό το έχουμε πληρώσει). Είναι το τρίτο που αγοράζω... Το πρώτο γιατί το παιδί δάγκωνε το στόμιο για να το σηκώσει και το έφθειρε (οκ, ας πούμε δικό μας λάθος), το δεύτερο γιατί έπεσε κάτω έσπασε το καπάκι (και δεν είχε ανταλλακτικά), πήρα και τρίτο που όμως μετά απο λίγο διάστημα μύριζε μούχλα το πλαστικό στόμιο. πήρα τηλ να παραπονεθώ και μου είπαν οτι δεν είναι δικό τους θέμα & να μιλήσω με τους εισαγωγείς. Στο μεταξύ μου αρρώστησαν τα παιδιά και δεν πήρα τους εισαγωγείς και απλά άλλαξα μόνη μου το καπάκι απο το τρίτο (με τη μούχλα) στο δεύτερο (με το σπασμένο καπάκι). Σήμερα, το είχε αφήσει το παιδί με το καπάκι ανοιχτό πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού & ο μικρός πέρασε & το έριξε στο χαλί & πάλι έσπασε το καπάκι!!! Και ας πούμε πως πάλι εμείς φταίμε, αλλά έλεος, για παιδιά προορίζονται αυτά, δεν είναι δυνατόν να πέφτει στο χαλί & να σπάει! να ζητήσω να μου το αντικαταστήσουν με κάτι άλλο ή τζάμπα θα συγχιστώ? Γίνεται τππτ σε αυτές τις περιπτώσεις?
.....

 

 

να κανεις τον κοπο κ να επικοινωνησεις μαζι τους..ισως εκπλαγεις ευχαριστα απο το customer support...εγω μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο fischer price ( αλλαγη κρεμαστου κουνιας που σταματησε να λειτουργει κ αποστολη χειριστηριου για αλλο παιχνιδι που χαθηκε--ολα εντελως δωρεαν) ..και απο avent (μου αντικατεστησαν ενδοεπικοινωνια που ειχα αγορασει απο Αγγλια!!! οταν αυτη χαλασε)..εννοειται οτι ειναι φτιαγμενα για παιδια και θα επρεπε να ειναι πολυ ανθεκτικα, δεν απορεις με τα παιχνιδια που τα κοπανανε ολη μερα κ αυτα τιποτα???εγω απορω καθημερινα κ αναρωτιεμαι γιατι δεν φτιαχνουν ολα τα πραγματα απο τετοια υλικα...

εγω λεω να παρεις οπωσδηποτε τηλεφωνο στην εταιρεια!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Σιγά βρε, θα ζητήσεις και συγγνώμη, προφανώς γράφαμε μαζί, νο πρόμπλεμ.

 

Ωραία είναι, εκτός από καραμέλες, ωραία θα είναι και σμάρτις ή μαρσμάλλοους μέσα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Σιγά βρε, θα ζητήσεις και συγγνώμη, προφανώς γράφαμε μαζί, νο πρόμπλεμ.

 

Ωραία είναι, εκτός από καραμέλες, ωραία θα είναι και σμάρτις ή μαρσμάλλοους μέσα.

 

Ναι, κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και καμιά κορδελίτσα για στολισμό, αλλά δε ξέρω το ύψος τους, μην τα πάρω και είναι τίποτα μικρούλια και δείχνουν χάλια... γι' αυτό ρωτάω μήπως τα έχει πάρει καμία...:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι, κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και καμιά κορδελίτσα για στολισμό, αλλά δε ξέρω το ύψος τους, μην τα πάρω και είναι τίποτα μικρούλια και δείχνουν χάλια... γι' αυτό ρωτάω μήπως τα έχει πάρει καμία...:?:

 

Πόσα θέλεις ? Αν δεν είναι πάρα πολλά, πάρε κάνα 2 εξάδες για δοκιμή, στο φινάλε αν δεν σου αρέσουν, τα κρατάς για παγωτά. Πάντως ωραία είναι και αν βάλεις και κανένα κρεμαστό στην κορδελίτσα π.χ. το μονόγραμμα του παιδιού (το είχα βάλει στην μπομπο του πιτσιρίκου μου), θα είναι χαριτωμένο και κυρίως, θα αρέσει στα παιδιά.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

τέλεια είναι και για δωράκια σε γενέθλια!!!

 

Ναι, γιατί όχι :-)?

 

Πόσα θέλεις ? Αν δεν είναι πάρα πολλά, πάρε κάνα 2 εξάδες για δοκιμή, στο φινάλε αν δεν σου αρέσουν, τα κρατάς για παγωτά. Πάντως ωραία είναι και αν βάλεις και κανένα κρεμαστό στην κορδελίτσα π.χ. το μονόγραμμα του παιδιού (το είχα βάλει στην μπομπο του πιτσιρίκου μου), θα είναι χαριτωμένο και κυρίως, θα αρέσει στα παιδιά.

 

Δε θέλω πολλά, 4 εξάδες, αλλά δε με παίρνει ο χρόνος για δοκιμές (άργησα να το σκεφτώ :lol:), 30/4 είναι η βάφτιση... χαμένα δε θα πάνε άμα δεν κάνουν για το σκοπό που τα θέλω, αλλά μετά φοβάμαι ότι δε θα προλάβω να βρω κάτι άλλο... εκτός βέβαια και αν το άμαζον μου τα έστελνε με ups, αλλά... άγνωστος ο τρόπος αποστολής (την κρατάει πάντα για έκπληξη :lol::lol:)

Έστειλα τώρα και mail στην εταιρία, για να δούμε, θα απαντήσει?

Καλή ιδέα το μονόγραμμα!!! Θα το κοιτάξω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί όχι :-)?

 

Καλή ιδέα το μονόγραμμα!!! Θα το κοιτάξω!

 

Πάντως έχω το Ε σε ασημί, ξέμειναν από τον Ερμή, αν σου αρέσουν ευχαρίστως να τα πάρεις.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω το Ε σε ασημί, ξέμειναν από τον Ερμή, αν σου αρέσουν ευχαρίστως να τα πάρεις.

 

Ευχαριστώ πολύ, αλλά θα χρειαστούμε "Γ"... οι δύο γραμμούλες κάνουν τη διαφορά :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...η κοπελια μου απαντησε!!!! Μετα απο 3 mail επρεπε να ανοιξω Case στο ebay για να απαντησει!!!!!!! Αυτη ειναι η απαντηση

sorry for the delay they are on there way,havn't been on internet have had two sick children to look after

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης -- κλεινω την υποθεση στο resolution centre ή περιμενω να παραλαβω γιατι λεει οτι δεν μπορεις να κανεις re-open...

(δηλαδη 10 μερες δεν βρηκε 5 λεπτα να στειλει ενα mail να πει ολα οκ αλλα ξαφνικα μολις ανοιχτηκε υποθεση απαντησε...τι να πω...μην ειμαι και αδικη)

 

edit -- φυσικα ουτε που αναφερει ποτε τα εστειλε!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσεις Έλλη μου πότε τα έστειλε. Οκ, μητέρα είσαι και εσύ και μπορεί να συμβεί με 2 άρρωστα παιδιά να μην μπορείς να ανασάνεις και να μπεις στο νετ για ελάχιστο. Ας δείξουμε καλή πρόθεση:) και βλέπουμε. Μην κλείσεις το case, κάτσε να παραλάβεις.

Α ωραίο το γυμναστήριο αλλά τσέκαρε το μέγεθος καλά. Ο δικός μου τον 4ομήνα δεν χωρούσε σε αυτό που είχαμε.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, κορίτσια!!

σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά μέσω ιντερνετ....

έλεγα να πάρω τα μωρομάντηλα http://www.amazon.co.uk/Pampers-Sensitive-Baby-Wipes-Packs/dp/B003P2UU6Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1300091464&sr=8-1 που όμως πριν από κάποιες μέρες είχαν χαμηλότερη τιμή, αν κατάλαβα καλά η τίμη ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, κατάλαβα καλά? να περιμένω να ξαναπέσει? τα μεταφορικά πάνω από 25 λίρες είναι δωρεάν?

 

Και εγώ ετοιμάζομαι για την πρώτη αγορά. Θα ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες :Για να είναι δωρεάν τα μεταφορικά θα πρέπει να είναι 25 λίρες μόνο με πωλητή το αμαζον ή συνολικά σε συνδυασμό και με άλλους; Θέλω μαζί με τα μωρομάντηλα να πάρω και μολύβια για τον μεγάλο μου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ετοιμάζομαι για την πρώτη αγορά. Θα ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες :Για να είναι δωρεάν τα μεταφορικά θα πρέπει να είναι 25 λίρες μόνο με πωλητή το αμαζον ή συνολικά σε συνδυασμό και με άλλους; Θέλω μαζί με τα μωρομάντηλα να πάρω και μολύβια για τον μεγάλο μου.

 

Μόνο το άμαζον. Οι άλλοι πωλητές χρεώνουν μεταφορικά.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσεις Έλλη μου πότε τα έστειλε. Οκ, μητέρα είσαι και εσύ και μπορεί να συμβεί με 2 άρρωστα παιδιά να μην μπορείς να ανασάνεις και να μπεις στο νετ για ελάχιστο. Ας δείξουμε καλή πρόθεση:) και βλέπουμε. Μην κλείσεις το case, κάτσε να παραλάβεις.

Α ωραίο το γυμναστήριο αλλά τσέκαρε το μέγεθος καλά. Ο δικός μου τον 4ομήνα δεν χωρούσε σε αυτό που είχαμε.

 

Ναι βρε Ελευθεριτσα μου το καταλαβαινω...αλλα 10 μερες δεν μπορουσε να στειλει ενα mail να πει 'κοπελια εχω αρρωστα τα κουτσουβελα'...ας μου τα εστελνε και σε 1 μηνα...και το αλλο?? Εκ του θαυματος μολις ανοιξα case βρηκε χρονο να απαντησει...anyway, εχεις δικιο! Θα παραλαβω πρωτα και μετα θα κλεισω την υποθεση!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...