Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Πω πω.........

Τρελλο μπερδεμα...για καποια τοοοσο ασχετη οσο εγω:(

Οι μονες αγορες πουχω κανει ειναι απο iherb απο Αμερικη και επειδη ποτε δεν ειχα θεμα γιατι βαζουν οριο στα κιλα ουτε πουμουχε περασει απτο μυαλο το τελωνειο. Ουφ θα το ψαξω. Ευχαριστω ομως παρα πολυ!!

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερες!!!:P:p

Τα 'χω παρει με την τυπισσα:evil::evil::evil:...μολις της εστειλα αυτο το mail (το 3ο παρακαλω)... Dear ciao_puppy,

i am sorry but as you are not answering my mails i have to open a case!

Elli.

 

Αν δεν μου απαντησει μεσα στη μερα θα ανοιξω case αλλα δεν το εχω ξανακανει...τι θα γινει δηλαδη?? Θα επικοινωνησει το ebay μαζι της? Και εαν δεν απαντησει ουτε στο ebay??? Θα μου πει ο κος ebays τι να κανω????:confused::confused::confused:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είχα γράψει και κάποια άλλη μέρα και δεν είχα καμία απάντηση. Ψάχνω ένα σαιτ με τεστ ωορηξίας που είχε αναφερθεί παλιότερα. Το έχει καμία? Ακόμη θα έρθει η ξαδέρφη μου που μένει Λονδίνο για το Πάσχα και έχει χώρο για να μου φέρει κάποια πράγματα για τον μικρό. Βοηθήστε με που να δώ? Θέλω κυρίως καλοκαιρινά ρουχάκια και πέδιλα.

Ευχαριστώ

 

 

αυτα που εχω παρει εγω ειναι www.hometest.gr. Πολυ καλα!!

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερες!!!:P:p

Τα 'χω παρει με την τυπισσα:evil::evil::evil:...μολις της εστειλα αυτο το mail (το 3ο παρακαλω)... Dear ciao_puppy,

i am sorry but as you are not answering my mails i have to open a case!

Elli.

 

Αν δεν μου απαντησει μεσα στη μερα θα ανοιξω case αλλα δεν το εχω ξανακανει...τι θα γινει δηλαδη?? Θα επικοινωνησει το ebay μαζι της? Και εαν δεν απαντησει ουτε στο ebay??? Θα μου πει ο κος ebays τι να κανω????:confused::confused::confused:

 

Δε νομιζω να χρειαστει! ;)

Ειπες τη μαγικη λεξη!

Να σου πω κατι; Καμια φορα ειναι μεσα στα ματια μας και δεν το βλεπουμε.

Καποιες φορες οι πωλητες εχουν ενα σημειωμα οτι θα λειπουν για καποιο καιρο. Μηπως, λεω μηπως, υπαρχει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι good luck μου δεν υπαρχει...μου το ειπε και η age χθες αλλα ηδη ειχα ξεψαχνισει την αγγελια...αιντε να δουμε τι θα γενει!!!

(shutterfly -- αφαντα!!! εσυ εστειλες mail?? σου απαντησαν?)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

...(shutterfly -- αφαντα!!! εσυ εστειλες mail?? σου απαντησαν?)

 

Μπα! Τιποτα ακομα.

Εσύ παντως εισαι πολυ ευγενικη. Εγω μηπως το παρακανα; :(

Αυτο τους εστειλα (τά'χω ξεχασει και τα ρημαδια!!! :oops::oops::oops: )

 

Dear sir,

Οn March 4th 2011 I placed this order:

003094545702-9000024

Yesterday I received the final (3d) part of my order.

Unfortunately, your products where truly disappointed.

These photobooks are of poor quality.

I am appalled at the pixellation, poor cropping, dark colours, bleeding of colours and general poor management of this printing service.

I have used the same files to order photobooks from other company and there is absolutely no comparison.

To resolve the problem, I would appreciate your replacement of these photobooks or a total refund.

I look forward to your reply and a resolution to my problem and will wait until 5/4/2011 before seeking help from a consumer protection agency.

Please contact me at the above e-mail address.

...

 

Μηπως το παρακανα; :(

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου ιντερνετ σοπινγκ - χολικς πως είστε;

Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω, αλλά ποιος σας προλαβαίνει πια! Οι σύζυγοι όλοι στη θέση τους;;; :lol::lol::lol:

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε...θέλω καρεκλάκι αυτοκινήτου, ασφαλές αλλά όσο πιο φθηνό γίνεται. Το θέλω σαν δεύτερο στο νησί όπου κινούμαστε ελάχιστα και σε πολύ μικρές αποστάσεις αλλά δεν θέλω και το σούργελο εκτός καρεκλακίου!

Έχετε καμιά πρόταση;

 

Φιλιά πολλά!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, ευχαριστώ. Και αν βάλω δλδ 0,5 θα με χρεώσει τη μισή τιμή από όσο αναγράφεται;

 

Δεν κάνει τπτ, ό,τι θες! Όντως θα σε χρεώσει μισή τιμή αυτόματα το σύστημα. Αλλά ακόμα και αν δεν το υπολογίσει το σύστημα, δεν έχεις πρόβλημα υπερχρέωσης. Τα προϊόντα τα χτυπάνε κανονικά στο ταμείο και βάσει της απόδειξης που θα βγει, αυτά πληρώνεις. Αν βάλουν 300 γραμ. τυρί, θα σου χτυπήσουν την τιμή γι' αυτή την ποσότητα. Εσύ μπορεί στο καλάθι να βλέπεις τιμή πχ 90 ευρώ, αν όμως μετά που θα σου τηλ για διευκρινήσεις προσθαφαιρέσεις πράγματα, όπως και μετά από τις εκπτώσεις που κάνουν σε κάποια είδη, πληρώνεις αυτά που τελικά περνάνε από το ταμείο.

Μπα! Τιποτα ακομα.

Εσύ παντως εισαι πολυ ευγενικη. Εγω μηπως το παρακανα; :(

Αυτο τους εστειλα (τά'χω ξεχασει και τα ρημαδια!!! :oops::oops::oops: )

 

 

Μηπως το παρακανα; :(

Μια χαρά τους 'ξηγήθηκες!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια ηρθε η ωρα να παρω crocs για τη μικρη.

κατα καιρους εχει παρει το ματι μ εδω που το εχετε αναλύσει το θεμα αλλα τωρα δεν τα βρισκω.

απο που εχετε ψωνίσει οικονομικά crocsακια?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πληροφοριακά για όσες δεν παραλάβαμε ακόμη από gymboree τους έστειλα mail όρι θα έπρεπε να έχω παραλάβει αλλά δεν παρέλαβα ακόμη (έφυγαν 14/03) και μου απάντησαν ότι κάποιες φορές κάνουν και 20 ημέρες να έρθουν και αν δεν έχω παραλάβει μέχρι 11/04 να τους ξαναστείλω mail..και περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, κορίτσια!!

σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά μέσω ιντερνετ....

έλεγα να πάρω τα μωρομάντηλα http://www.amazon.co.uk/Pampers-Sensitive-Baby-Wipes-Packs/dp/B003P2UU6Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1300091464&sr=8-1 που όμως πριν από κάποιες μέρες είχαν χαμηλότερη τιμή, αν κατάλαβα καλά η τίμη ανεβοκατεβαίνει συνέχεια, κατάλαβα καλά? να περιμένω να ξαναπέσει? τα μεταφορικά πάνω από 25 λίρες είναι δωρεάν?

 

Όντως η τιμή ανεβοκατεβαίνει, όπως άλλωστε συμβαίνει στα περισσότερα είδη του άμαζον.Εγώ πάντως που τα πήρα πριν μια εβδομάδα ηταν περίπου στις στις 7 λίρες.Για να μην πληρώσεις μεταφορικά πρέπει να συμπληρώσεις παραγγελία 25 λιρών.

 

Πριν ενάμιση μήνα περίπου τα πήρα περίπου 5,5 λίρες, οπότε οι τιμές έχουν σαφή ανοδική τάση, το ίδιο και οι πάνες που είχα πάρει. Αν ψωνίσεις 25 λίρες, έχει δωρεάν μεταφορικά. Πάντως, πριν μισή ώρα που πήγα στα ΑΒ, είχαν το ένα - όχι αυτά που είναι κούτα με 9 - γύρω στα 3 ευρώ (ΑΒ : 3€, ΑΜΑΖΟΝ : 8,33λίρες/9=0,92λίρες=1,05 ευρώ), η σύγκριση είναι φοβερή, 1 στα 3.

 

Εγω μηπως το παρακανα; :(

Αυτο τους εστειλα (τά'χω ξεχασει και τα ρημαδια!!! :oops::oops::oops: )

 

Dear sir,

Οn March 4th 2011 I placed this order:

003094545702-9000024

Yesterday I received the final (3d) part of my order.

Unfortunately, your products where truly disappointed.

These photobooks are of poor quality.

I am appalled at the pixellation, poor cropping, dark colours, bleeding of colours and general poor management of this printing service.

I have used the same files to order photobooks from other company and there is absolutely no comparison.

To resolve the problem, I would appreciate your replacement of these photobooks or a total refund.

I look forward to your reply and a resolution to my problem and will wait until 5/4/2011 before seeking help from a consumer protection agency.

Please contact me at the above e-mail address.

...

 

Μηπως το παρακανα; :(

 

Μωρέ και λίγα είπες, ίσως έγραφα και πιο απότομα, αλήθεια τι consumer protection agency εννοείς ?

 

Αγαπημένες μου ιντερνετ σοπινγκ - χολικς πως είστε;

Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω, αλλά ποιος σας προλαβαίνει πια! Οι σύζυγοι όλοι στη θέση τους;;; :lol::lol::lol:

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε...θέλω καρεκλάκι αυτοκινήτου, ασφαλές αλλά όσο πιο φθηνό γίνεται. Το θέλω σαν δεύτερο στο νησί όπου κινούμαστε ελάχιστα και σε πολύ μικρές αποστάσεις αλλά δεν θέλω και το σούργελο εκτός καρεκλακίου!

Έχετε καμιά πρόταση;

 

Φιλιά πολλά!

 

Σου κάνει αυτό το ανάποδο ?

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=10402&colID=1773&itmid=3284668

 

Στα ΛΗΤΩ 153 € στον Μουστάκα 130€. Δεν ξέρω αν το έχει στα e-shops φθηνότερα. Κορίτσια ΒΟΗΘΕΙΑ, που να κοιτάξω ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια του allobebe, όταν κάνατε την παραγγελία σας έστειλαν confirmation? Από το πρωί που έκανα την παραγγελία δε μου ήρθε ακόμη κανένα mail και ανησυχώ. Επιπλέον δεν ξέρω και γρι γαλλικά για να πλοηγηθώ στο site τους μήπως βγάλω άκρη.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Μoλις παρήγγειλα αυτή την τσάντα εκμεταλλευόμενη το 15%.

 

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pink-lining-changing-bags-1950-0/pink-lining-love-birds-oatmeal-yummy-mummy.html

 

Από delivery πώς πάνε; Θα έρθει άμεσα ή θα περιμένω την παραγγελία πάνω από 2 εβδομάδες όπως έχει γίνει με το Pharmacy4u.gr

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένες μου ιντερνετ σοπινγκ - χολικς πως είστε;

Σας διαβάζω όσο προλαβαίνω, αλλά ποιος σας προλαβαίνει πια! Οι σύζυγοι όλοι στη θέση τους;;; :lol::lol::lol:

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε...θέλω καρεκλάκι αυτοκινήτου, ασφαλές αλλά όσο πιο φθηνό γίνεται. Το θέλω σαν δεύτερο στο νησί όπου κινούμαστε ελάχιστα και σε πολύ μικρές αποστάσεις αλλά δεν θέλω και το σούργελο εκτός καρεκλακίου!

Έχετε καμιά πρόταση;

 

Φιλιά πολλά!

 

Αφου θελεις κατι φθηνο γιατι δεν κοιτας και στις αγοραπωλησιες του forum?? Απ'οτι ειδα εχει 2-3 αγγελιες για καθισματακια...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μoλις παρήγγειλα αυτή την τσάντα εκμεταλλευόμενη το 15%.

 

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pink-lining-changing-bags-1950-0/pink-lining-love-birds-oatmeal-yummy-mummy.html

 

Από delivery πώς πάνε; Θα έρθει άμεσα ή θα περιμένω την παραγγελία πάνω από 2 εβδομάδες όπως έχει γίνει με το Pharmacy4u.gr

 

εσυ τουλάχιστον είσαι αθήνα και τους περιμένεις 2 εβδομάδες.. εγώ πάλι παρήγγειλα πριν 2.5, είμα στην πάτρα, δεν έχουν έρθει ακόμα και με πήραν τηλ ότι η παραγγελία μου είναι έτοιμη να ΠΕΡΑΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ !!!!!!

Aθάνατα ελληνικά eshops!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όσες έχετε αγοράσει από το amazon και έχετε δηλώσει ότι το θέλετε δωράκι, πώς σας έρχεται? Δλδ είναι περιποιημένο, με κουτάκι, περυτιλιγμένο με χαρτί? Θέλω να αγοράσω δωράκια για βαφτιστήρι, κουμπαρονονοδάκι κλπ. Να τα ζητήσω ως gift ή να τα παραλάβω και να τυλίξω μόνη μου?

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εκμεταλλεύτηκα το κονέ της irida85 με το weepiggies και παράγγειλα κι εγώ παπουτσάκια.

Ανταλλάξαμε μέηλ όπου μου επιβεβαίωσε την έκπτωση αλλά στο paypal είδα ότι χρεώθηκε το αρχικό ποσό.

Πως γίνεται τώρα η επιστροφή?

Θα το δω ως refund στο λογ/μό μου?

Βοηθήστε γιατί δεν το έχω ξανακάνει.

 

Irida85 ευχαριστώ και δημόσια :-D

κρίμα που δεν έχει μεγάλη ποικιλία ούτε στα αγορίστικα ούτε στα "μεγάλα" κοριτσίστικα νούμερα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Είχα γράψει και κάποια άλλη μέρα και δεν είχα καμία απάντηση. Ψάχνω ένα σαιτ με τεστ ωορηξίας που είχε αναφερθεί παλιότερα. Το έχει καμία? Ακόμη θα έρθει η ξαδέρφη μου που μένει Λονδίνο για το Πάσχα και έχει χώρο για να μου φέρει κάποια πράγματα για τον μικρό. Βοηθήστε με που να δώ? Θέλω κυρίως καλοκαιρινά ρουχάκια και πέδιλα.

Ευχαριστώ

 

δεν ξέρω αν αναφέσεσαι σ'αυτή τη σελίδα. Εγώ από εκεί είχα πάρει τα τεστ εγκυμοσύνης, ήρθαν ταχυδρομικά, πολύ γρήγορα και είναι πολύ φθηνότερα από του φαρμακείου. (και απ'όσο κατάλαβα από αξιοπιστία μια χαρά)

 

https://www.hometest.gr/index.php

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως σας φαινεται αυτο? http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001TEIGYI/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

Σκεφτομαι να το παρω για τη μικρη και το amazon το εχει 30λιρες με free delivery...Απ'οτι ειδα θα μπορει να παιζει και αργοτερα με τα παιχνιδακια που εχει...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπελιές, μου λέτε τη γνώμη σας για κάτι? Έχω αγοράσει απο ελληνικό σάιτ αυτό: http://www.kid-basix.com/thesafesporter.php (που να μην το αγόραζα, χρυσό το έχουμε πληρώσει). Είναι το τρίτο που αγοράζω... Το πρώτο γιατί το παιδί δάγκωνε το στόμιο για να το σηκώσει και το έφθειρε (οκ, ας πούμε δικό μας λάθος), το δεύτερο γιατί έπεσε κάτω έσπασε το καπάκι (και δεν είχε ανταλλακτικά), πήρα και τρίτο που όμως μετά απο λίγο διάστημα μύριζε μούχλα το πλαστικό στόμιο. πήρα τηλ να παραπονεθώ και μου είπαν οτι δεν είναι δικό τους θέμα & να μιλήσω με τους εισαγωγείς. Στο μεταξύ μου αρρώστησαν τα παιδιά και δεν πήρα τους εισαγωγείς και απλά άλλαξα μόνη μου το καπάκι απο το τρίτο (με τη μούχλα) στο δεύτερο (με το σπασμένο καπάκι). Σήμερα, το είχε αφήσει το παιδί με το καπάκι ανοιχτό πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού & ο μικρός πέρασε & το έριξε στο χαλί & πάλι έσπασε το καπάκι!!! Και ας πούμε πως πάλι εμείς φταίμε, αλλά έλεος, για παιδιά προορίζονται αυτά, δεν είναι δυνατόν να πέφτει στο χαλί & να σπάει! να ζητήσω να μου το αντικαταστήσουν με κάτι άλλο ή τζάμπα θα συγχιστώ? Γίνεται τππτ σε αυτές τις περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ όμορφο. Χτύπα το!

Και γω αν δε μας έφερναν δώρο αυτό http://www.fisher-price.com/gr/products/product.asp?id=39955, είχα σκοπό να το πάρω.

Εμείς ακόμη και τώρα καθόμαστε άνετα και παίζουμε στο γυμναστήριο.

Γενικά πάντως, ότι έχω πάρει της lamaze είναι άπαιχτο και πολύ καλύτερης ποιότητας από της fisher price.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Geonutr θα συμφωνησω με την Age, (εκτος να θες να σου φυγει ο καημος. :D )

για ριχτε καμμια ιδεα!!

Μoλις παρήγγειλα αυτή την τσάντα εκμεταλλευόμενη το 15%.

 

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pink-lining-changing-bags-1950-0/pink-lining-love-birds-oatmeal-yummy-mummy.html

 

Από delivery πώς πάνε; Θα έρθει άμεσα ή θα περιμένω την παραγγελία πάνω από 2 εβδομάδες όπως έχει γίνει με το Pharmacy4u.gr

εξαρταται...εμενα την κοκκινη pacapod που παρηγγειλα πριν 1 εβδομαδα κ την περιμενα δεν μπηκε καν στον κοπο να με ενημερωσει οτι δεν της ειχαν στειλει για να μου την στειλει κ ετσι της εστειλα email για να μου δωσει τρακινγκ κ μου το ειπε..περιμενε,μου λεει,2 εβδομαδες να μου τη στειλουν κ εμενα κ μετα θα στη στειλω..αλλιως αλλο χρωμα..οχι,κοκκινη θελωωωωωωωωωωωω

α,επισης μου ειπε οτι θα λειπει για καποιο χρονικο διαστημα...

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως σας φαινεται αυτο? http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001TEIGYI/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

Σκεφτομαι να το παρω για τη μικρη και το amazon το εχει 30λιρες με free delivery...Απ'οτι ειδα θα μπορει να παιζει και αργοτερα με τα παιχνιδακια που εχει...

κυρια,κυρια,το εχω εγω(το ειχα παρει 15 λιρονια)..ειναι παρα πολυ ωραιο αλλα ο ηλιος που παιζει μουσικουλα παιζει 3-4 μελωδιες συνεχομενες,ελαχιστων δευτερολεπτων εκαστη κ χαλια,επιεικως..ακρως σπαστικη..αλλα τα παιχνιδακια του τα λατρευει η μικρη μου,οπως κ το στρωματακι!!!!!αξιζει!

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...